PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezam yok demeyin çünkü var

baymustang
06-01-2010, 14:34
arkadaşlar bugün muayene için gittiğim vergi dairesinde temiz kağıdı isterken 600 lira trafik cezam olduğunu söylediler bende şok içinde soru yağmuruna tuttum fakat vergi dairelerindeki katı kurallar içinde müdür beyden öğrendiğim kadarıyla meğersem 1500 lira trafik cezam varmış. sebebi ise ne satarken ne muyanede gözüken cezalar değilmiş. vergi dairesine gittiğinizde bütün borçlar diye özellikle bastırmanız gerekiyor neden mi benim gibi 200 liralık cezaya 600 lira ödersiniz 2006 senesine ait ve ne olduğu ise belli değil

MiaMi
06-01-2010, 15:00
Ben muayeneden önce beylikdüzündeki vergi dairesine gittim dairede değil ya kulube eski muayene istasyonun ordaki kulube. Memur baktı ruhsata borç yok dedi egsoz pulunu alıp muayenemi yaptırdım.

APO
06-01-2010, 15:04
aynen bende yaptırdım ceza borcu yok gözüküyor..ama bi şekilde bi yerden çıkıcak sanırım beklemedeyim...

baymustang
06-01-2010, 15:08
vergi dairesine gidip 2 .sayfa dedikleri bi bölüm var genellike müdür veriyor bütün borçlarımı ödücem derseniz veriyorlar. müdüre diyorsunki ben niye hep temz kağıdı aldım memur üşeiniyor bi tıklama yapmaya dedi :( toplamı 600 olan borç 1500 lira oldu

brkkksln
06-01-2010, 15:11
bildiğim kadarıyla 5 sene içinde siliniyor cezalar.madem muayeneden geçiyo satarkende problem çıkmıyo ödeme...

Xenomorph
06-01-2010, 15:13
itiraz hakkınız var hemen mahkemeye başvurun

timucintt
06-01-2010, 15:13
benim 2 hız cezam var... gelirler müdürlüğünde temiz kağıdı almaya gittiğimde gözükmüyor buna ne demeli ? :)

SONE-R
06-01-2010, 15:17
henüz online sisteme geçmediler.. ama geçince ayvayı yedik cezadan kaçışımız olmayacak.. benim de ödemediğim onlarca cezam var ve hiçbiri ne satışta ne muayenede karşıma çıkmadı...

Xenomorph
06-01-2010, 15:17
bu aptalca bir sistem ve onun halk üzerine yaptıgı salakça beyinsizçe sonuçları

cezanın yazılma tarihinden itibaren 7 gün içersinde gelmesse o ceza evinize vs direk olarak sildirebilirsiniz mahkemeye başvurarak şahsen bana hiçbir şey gelmedi 5 kuruşda ödemeyi düşünmüyorum bey efendiler kafasına göre kota doldurmak ıcın ceza yazıcak bana bende ödücem zaten yılda 30 mılyar harcıyorsam 20 sı vergı olarak devlete gıdıyor başka yerden ekmek yesinler ...

öle eskisi gibi milyarları ödemeyin boşuna bi avukata gidin anlatın derdinizi halletsin

Xenomorph
06-01-2010, 15:18
henüz online sisteme geçmediler.. ama geçince ayvayı yedik cezadan kaçışımız olmayacak.. benim de ödemediğim onlarca cezam var ve hiçbiri ne satışta ne muayenede karşıma çıkmadı...

online sisteme geçsede geçmesede sana yazılan ceza 7 güne kadar eline ulaşmadıysa hiçbir geçerliliği yok (mahkemeye gidersen tabi)

timucintt
06-01-2010, 15:29

Valla Soner abi cezalar geçmiyor arada kaynıyor fişleri memurlar tek tek geçirmekten bııyor herhalde :D ama vergiler anında işleniyor valla acımaları yok... 3 ocakta bir baktım gelirle rmüdürlüğünden 127 lira daha kilitlediler bana :D

NO MERCY :D

SONE-R
06-01-2010, 15:30
cezalar için online sisteme geçiş eli kulağında.. adamlar da farkında cezaların yatmadığının ama neden bu kadar geciktiler bunu anlayamıyorum.

SONE-R
06-01-2010, 15:35
bundan 5 yıl önce falan rüzgarlı sokaktan direk yukarı çıkıp ulus'a dönmüştüm. hemen kenarda polisler zank diye durdurdular. ters yönde ilerledim diye yazdılar cezayı. ben de sinirlendim ceza makbuzunu gözlerinin önünde yırtıp atmıştım. polis bi dellendi "aha şimdi yandın sen, memura hakaret ettin" diye başladı saydırmaya.. yanımdaki öğretmen arkadaşım ağzının iyi laf yapması sayesinde beni bu zor durumdan kurtarmayı başarmıştı ama ceza olarak bir de cam filmini sökmek zorunda kalmıştım.. :D :D siz siz olun cezaya sinirlenip fevri davranmayın, olabildiğince sakin olup alttan alın... :)

Pug67
06-01-2010, 17:41
ben oncekı 2 aracımın cezalarını oduyorum hala... gecen gun gıttım sattıgım 2 aracın cezaları cıktı.. temız kagıdını alıp noterden satıs yaptıgım aracların !!!!! hemde katlanmıs bır sekılde oduyorum

oğuzk
06-01-2010, 17:52
Bizde comboyu muayeneye götürdük birşey çıkmamış.borç harç

XoR
06-01-2010, 18:03
internet vergi dairesinden ben vergi vs ne varsa kredi kartı ile ödüyorum :) hem gidip vergi dairesinde sürünme ağız kokusu çekme derdi yok.Bide temiz kağıdı download edilse tam süper olacak :D

Schumi
06-01-2010, 21:27
bundan 5 yıl önce falan rüzgarlı sokaktan direk yukarı çıkıp ulus'a dönmüştüm. hemen kenarda polisler zank diye durdurdular. ters yönde ilerledim diye yazdılar cezayı. ben de sinirlendim ceza makbuzunu gözlerinin önünde yırtıp atmıştım. polis bi dellendi "aha şimdi yandın sen, memura hakaret ettin" diye başladı saydırmaya.. yanımdaki öğretmen arkadaşım ağzının iyi laf yapması sayesinde beni bu zor durumdan kurtarmayı başarmıştı ama ceza olarak bir de cam filmini sökmek zorunda kalmıştım.. :D :D siz siz olun cezaya sinirlenip fevri davranmayın, olabildiğince sakin olup alttan alın... :)

Ben ceza makbuzunu yırtıp polis arabasının içine attım sonra lastik yaka yaka gittim. Ama neden. Temiz kağıdı almıştım ve 2 gün sonra noter satışını vermiştik. :D:D:D

sinan-s
06-01-2010, 21:49
Burası türkiye her türlü saçmalık oluyor

GKD
06-01-2010, 22:37
rahat 4senede 5milyara yakın ceza borcum var muanelerde ne satışlarda hiç bişey çıkmadı eğer biryerden bi şekilde çıkarsa zaten kurtuluşu yok kesin girip çıkıcam içeri faizle falan bi honda yapar herhalde çıkarsa

onurdestan
06-01-2010, 23:13
benimde eski arabalarımın ve şimdiki arabamın cezaları var arabaları temiz kağıdı alıp sattım bu saatten sonra çıkarsa ödicekmiyim yani? sanmıyorum

Pug67
06-01-2010, 23:47
Ben ceza makbuzunu yırtıp polis arabasının içine attım sonra lastik yaka yaka gittim. Ama neden. Temiz kağıdı almıştım ve 2 gün sonra noter satışını vermiştik. :D:D:D

ama o cezayı sen odıceksın ıste :)

Pug67
06-01-2010, 23:49
odıceksınız arkadaslar bende szıın gıbı dusunuodum 2 sene once getzımı sattım gecen senede 206 ımı sattım... 2 sındede temız kagıdı alıp yaptım satısları... gecen gun 306 ım temız kagıdını almaya gıttıgım de 5.000 tl borc cıkardılar... temız kagıdı vermıolar... mecbur odeyecez yanı

Schumi
06-01-2010, 23:50
Araba satılalı ne kadar zaman oldu. Hiçbir ceza yok. Ortada ödemem gereken bişide yok. Zaten imza bile atmadım. :)

Pug67
06-01-2010, 23:53
ınsallah ole olur... bende cnku ble dusunmustum ama bnm karsıma cktı hepsıde... bunları ınkar edemeyızmı acaba .... sonucta ben satmısım bu aracları... vermeselerdi o zmn temız kagıdı... sattıgım aracların borcunu odeyecegm :S

Schumi
07-01-2010, 00:15
ınsallah ole olur... bende cnku ble dusunmustum ama bnm karsıma cktı hepsıde... bunları ınkar edemeyızmı acaba .... sonucta ben satmısım bu aracları... vermeselerdi o zmn temız kagıdı... sattıgım aracların borcunu odeyecegm :S

Hukuk siteleri var. Oralara başvur. İllaki vardır ama bir yolu.

baymustang
07-01-2010, 22:07
arkadaşlar yediğiniz cezalar zaten pek gösterilmiyor. aracın muayenesi dendiği zaman temiz kağıdı var. ama satıcam deyince bazen temiz bazende cezalar gözüküyor fakat oda çözüm değil tek çözüm bütün borçları öğrenmek yoksa katlanıyor hemde durmaksızın

bugra_0101
08-01-2010, 04:22
ceza en fazla kendinin 2 katı olur

CallMeInsane
08-01-2010, 04:26
bu aptalca bir sistem ve onun halk üzerine yaptıgı salakça beyinsizçe sonuçları

cezanın yazılma tarihinden itibaren 7 gün içersinde gelmesse o ceza evinize vs direk olarak sildirebilirsiniz mahkemeye başvurarak şahsen bana hiçbir şey gelmedi 5 kuruşda ödemeyi düşünmüyorum bey efendiler kafasına göre kota doldurmak ıcın ceza yazıcak bana bende ödücem zaten yılda 30 mılyar harcıyorsam 20 sı vergı olarak devlete gıdıyor başka yerden ekmek yesinler ...

öle eskisi gibi milyarları ödemeyin boşuna bi avukata gidin anlatın derdinizi halletsin

kesinlikle 1500 lira ceza ödiycegime 1000 lira avukata veririm dava acar sildirtirim

Pug67
08-01-2010, 12:58
sıldıremezsen... kimi kime sıkayet edıosun :)

SekoLive
08-01-2010, 20:19
temiz kağıdında trafik cezaları çıkmıyordu ve otarihde arac kimdeyse onu bağlıyordu cezalar nasıl olurda senin olmayan ceza sana kalır ? cok garip geldi eğer öyleyse bizde yandık :D