PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0km car care sonrası

AhmetG
07-01-2010, 10:42
0km araca iç, dış ve motor korumaları yapıldıktan sonra her yıkamada nelerin hangi ürünlerle nasıl yapılması uygun olur? yapılan profesyonel uygulamaların 1 yıl içinde tekrarlanması mı ideal olanıdır?

lrfan
07-01-2010, 10:45
Araca atılan boya koruma ürünü aslında 1 yıl dayanmaz, bunu yağmur sonrası boncuklanmanın azalmasıyla da anlayabilirsiniz.

Yıkama sonrası boya korumanın ömrünü artıran spreyler var, ondan kullanıyorum. Meguiars UQD öneririm her yıkamadan sonra...

deniz
07-01-2010, 10:49
arabanı her 6-7 ayda bır boya korumanı yaptır.
yıkamalardada ozel yıkama sampuanlarıyla yıka veya yıkat uzun zaman gıder.

sinan-s
07-01-2010, 10:52
6 ayda bir boya koruma yapılması şart..

AhmetG
07-01-2010, 10:55
Araca atılan boya koruma ürünü aslında 1 yıl dayanmaz, bunu yağmur sonrası boncuklanmanın azalmasıyla da anlayabilirsiniz.

Yıkama sonrası boya korumanın ömrünü artıran spreyler var, ondan kullanıyorum. Meguiars UQD öneririm her yıkamadan sonra...

ebay dışında nerden alınabilir?

Mr.K
07-01-2010, 10:58
Bizim sitemizde sataan kisiler var,urunleri.
offtopic satiliklardan(satiliklardan) bakabilirsin.

Bu arada..Kil uygulamasi mutlaka yaptir.uygulamadan once.
Kolay gelsin,hayirli ugurlu olsun :)

lrfan
07-01-2010, 11:02
ebay dışında nerden alınabilir?

Polisaj paylaşımları yapılan forumlardan üyeler satıyor zaman zaman oralara bakabilirsiniz, bir ara bende de vardı, 6'li sette aldım, ucuza gelmişti ama elimde kalmadı...

Keza favorim online shoplar, bunlar güvenlidir...

http://www.cleanyourcar.co.uk/detailing-sprays/meguiars-ultimate-quik-detailer/prod_361.html

http://www.elitecarcare.co.uk/

AhmetG
10-01-2010, 23:10
saol onur.

bu uqd'nin uygulaması nasıl yapılıyor?

Tholl-ga
11-01-2010, 07:50
araç temizlendikten sonra bölge bölge uygulanarak yapılıyor.
kaputun sıcak olmamasına dikkat et hare yapabiliyo.uygulamayı öncelikle ürünü bölgeye sıkıyorsun 1 2 fıs fıs yeterli sonrasında microfiber bezin bir tarafıyla bastırmadana ürünü yayıyorsun ardından bezin diğer kısmı ile normal silme işlemini gerçekleştiriosun