PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ROLLBAR'lı araçlar ve trafkte kullanım

RSCosworth
08-01-2010, 19:46
Arkadaşlar,
Hiç rollbar'lı aracını trafikte soruncuzca kullanan varmı ? Sorun yani Trafik polisleri..
Tşk

mgnPower
08-01-2010, 19:56
ben komple koyu flm yaptrip grup n ralli aracim ile ise gidip geliyordum hafta sonlarida falan 4-5 ay kadar sehir icinde kullanmisdim.

Alican
08-01-2010, 20:53
Polis durdurup kontrol etmediği sürece sıkıntı olmuyor. Bende yaklaşık 1 sene sadece hafta sonları grup n araç kullandım.

onursumer
08-01-2010, 21:09
sadece meraktan

para ve bol vaktin olduğunu var sayarak

rollgage nin birşekilde proje çizdirilerek yolda yasal gezicek hale getirilme şansı varmı ?

dragstar
08-01-2010, 21:16
polis genelde egzsota ve cam filmine takar ve ondan dolayı durdurur asıl bnm merak ettiğim muayneden araç geçermi:D

BlackEmperor
08-01-2010, 21:16
lpg ye verilen ruhsat rollgage ede verilir herhalde :rolleyes:

rodya
08-01-2010, 21:23
Aradaki bağlantı ne ki?

BlackEmperor
08-01-2010, 21:31
birisi güvenliğini tehlikeye sokuyor birisi arttırıyor

hddsheriff
08-01-2010, 21:32
eski şehir tüvde geçiriyorlar arkaya suntadan koltuk benzeri birşey yaptırmışlar. Federasyon şuan çözüm arıyor TÜV den direk ralli aracı diye muayene yapılabilmesi için...

Tugral
08-01-2010, 23:14
valla sorunsuz gezersin en azından ben gezerim

overblack
08-01-2010, 23:39
polis direk yarış aracı muamelesi yapıyor.yarış araçlarınında trafikte gezmesi yasak.o yüzden bağlanırsın.

Schumi
09-01-2010, 00:15
Bir kere roll cage ile sen kendi güvenliğini arttırır iken karşı tarafında güvenliğini azaltıyorsun. Ayrıca karşı tarafın aracının alacağı hasarıda arttırıyorsun. Jeep'lerin önündeki koruma demirleri bile yasak. Roll cage haliyle yasak.

M_PROJECT
09-01-2010, 00:21
birisi güvenliğini tehlikeye sokuyor birisi arttırıyor

lpgnin neyi tehlike ?

arabalardaki benzin depolari daha teklikelidir .

s7158
09-01-2010, 12:26
lpgnin neyi tehlike ?

Aynen bende cok merak ettim neyi tehlikeliymis. :) Valla araba LPG'li hayirlar olsun :) :)

CallMeInsane
09-01-2010, 13:03
rollcage yapılması araç üstünde teknik değişiklige girdiğinden mühendis tarasından cizilip onaylanması lzm o şekilde aracın tesbitten geçmesi lzm ki sorunsuz kullanasın

SifirinciMurat
09-01-2010, 13:11
lpgnin neyi tehlike ?

benzin deposunda basınçlı gaz saklanmıyor.

CallMeInsane
09-01-2010, 13:13
benzin deposu lpg tankından daa çabuk patlar

hddsheriff
09-01-2010, 13:19
Carousel in önünde yıllar önce bir takside bomba patlamıştı aklımda kalan tek sahne arabadan arta kalan tek sağlam şey LPG tüpünü idi :) Bu durumda benzin deposu yalan olmuş oluyor :) Kuralına göre yapıldığı taktirde LPG sıkıntı yaratmaz. Yaratsaydı italyada vs. de kullanmazdı adamlar...

hddsheriff
09-01-2010, 13:28
http://www.youtube.com/watch?v=uERzhuGbVMM

s7158
09-01-2010, 13:37
http://www.youtube.com/watch?v=uERzhuGbVMM

Iyiymis.. Cok sagol.

Onuralp
09-01-2010, 13:52
Caddede Rollcage çok sakat bir şey bence eminiyet kemeriniz takılı bile olsa kafada kask yoksa neye yarar o rollcage? Kafanızı kaza anında vurduğunuzu düşünsenize. :(

brutal
09-01-2010, 14:01
Beni hiç çevirmedi ve istanbuldayken taksim, kadıköy, caddebostan, taraflarında çok gezdim. O şans işi çevirirse problem olabilir. Proje çizdirilip ruhsata işletilebilir.

Rollcage arabayı rijitleştirir, esneme payını alır. Bir video vardı, elemanın teki kız arkadaşıyla sakin sakin giderken bir araca çarpıyor hemde düşük süratlerde, adamanın kafası ön bara çarpıyor... Eğer düzgün koltuk+kemer kombinasyonu yoksa çok tehlikeli. Bir arkadaşım, arabada cage var, dandik koltuk ve iyi bir 4 nokta kemer vardı, dolmabahçe önünde kaza yaptı, bi iki yere vurdu sonra arabanın arka tarafı ağaca vurunca koltuk kırıldı ve bagaja uçtu, kafada koça bir yarık, kırık birkaç kemik ile ucuz kurtuldu. Cage iyidir güvenlidir fakat bir okadar da tehlikelidir!

hddsheriff
09-01-2010, 14:07
Beni hiç çevirmedi ve istanbuldayken taksim, kadıköy, caddebostan, taraflarında çok gezdim. O şans işi çevirirse problem olabilir. Proje çizdirilip ruhsata işletilebilir.

Rollcage arabayı rijitleştirir, esneme payını alır. Bir video vardı, elemanın teki kız arkadaşıyla sakin sakin giderken bir araca çarpıyor hemde düşük süratlerde, adamanın kafası ön bara çarpıyor... Eğer düzgün koltuk+kemer kombinasyonu yoksa çok tehlikeli. Bir arkadaşım, arabada cage var, dandik koltuk ve iyi bir 4 nokta kemer vardı, dolmabahçe önünde kaza yaptı, bi iki yere vurdu sonra arabanın arka tarafı ağaca vurunca koltuk kırıldı ve bagaja uçtu, kafada koça bir yarık, kırık birkaç kemik ile ucuz kurtuldu. Cage iyidir güvenlidir fakat bir okadar da tehlikelidir!

cage ruhsata işletilemiyor şuan için muayenede mutlaka arka koltuk isteniyor. Kasksız cage kullanımı çok ciddi sorun.

hddsheriff
09-01-2010, 14:08
Iyiymis.. Cok sagol.

rica ederim :)

dR.selim
09-01-2010, 15:56
koltuk yerinden kopmadıkca kasksız niye kullanılmasınki? 1cm bile yerinden oynatmıyor insanı kemerler kafayı rollbara nasıl vuracaksın ?

egb@lo
09-01-2010, 16:35
utku arkadaşımızın arabasında roll bar war ankaradan istanbula giderken istanbul girişinde polis durdurdu çekiceklerdi aracı konuşup hallettik kesinlikle yasak wede kasko şirketleri kaza durumunda ödemiyolar

ef186
09-01-2010, 16:57
koltuk yerinden kopmadıkca kasksız niye kullanılmasınki? 1cm bile yerinden oynatmıyor insanı kemerler kafayı rollbara nasıl vuracaksın ?

Kemeri nasıl bağladığınla alakalı olarak değişir o iş ;)

Yarış öncesi kemerler öle normal kemer boşluğunda falan olmaz sabit ayarla takılmaz takıldığında her seferinde önce gevşetilir pilot oturur ardında tüm boşluk sıkıca alınır öle bir sıkılırki nefes alamazsın çünkü yarış kemerinde boşluk var ise o boşluk kaza anında sana birçok kırık çıkık ve kanama ile geri döner...
Ciddi iş bu iş sende dikkat et doktor ...
Ayrıca sen kafese gitmesen bile kafesin sana gelme olasılığını da ihmal etmemek lazım ...

dR.selim
09-01-2010, 17:06
Kemeri nasıl bağladığınla alakalı olarak değişir o iş ;)

Yarış öncesi kemerler öle normal kemer boşluğunda falan olmaz sabit ayarla takılmaz takıldığında her seferinde önce gevşetilir pilot oturur ardında tüm boşluk sıkıca alınır öle bir sıkılırki nefes alamazsın çünkü yarış kemerinde boşluk var ise o boşluk kaza anında sana birçok kırık çıkık ve kanama ile geri döner...
Ciddi iş bu iş sende dikkat et doktor ...
Ayrıca sen kafese gitmesen bile kafesin sana gelme olasılığını da ihmal etmemek lazım ...

o olasıkda zaten 15 noktalı kemerde işe yaramaz kank :)