PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apexi SAFC II

Oz`
27-11-2005, 02:06
http://www.apexi-usa.com/graphics/products/2021.jpg

Apexi Safc II (Air Flow Converter)

Apexi SafcII Benzin hava Karışım oranını ayarlamamıza yarayan bir alettir. Safc nin amacı arabanızın benzininin fazla olduğu yerlerde benzini kısmak az olduğu yerlerde ise benzin ekstra vererek. Hava yakıt oranınızı ayarlamaktır.
Map Sensorunu yada Maf sensorunu yanıltarak benzin’i kısıp açabilir .

• Tek Butonla gezinti özeliğine sahiptir
• Safc 4 ayrı ekran menüsünde 4 farklı şekilde gösterebilmektedir.
• 1000 ila 9000 devir arasında 12 farklı nokta seçebilme özelliği sunmaktadır.
• 2, 3, 4, 6, 8, silindirli arabalara olmaktadır.
• Benzini -/+ %50 açıp kısabilmektedir.
• Map, Thr, Batt, Knock, afl, vb gibi şeyleri gösterebilme özelliğine sahiptir.
• Gaz kelebeği açıklık oranına göre benzini değiştirebilme

Copyright: Oz` (TechTurkey)

cumhur
27-11-2005, 13:00
heh. tamam bende bunu arıyorum işte her eve lazım

nekadar kanka bu alet varmı tabi bide:heyoo:

Oz`
27-11-2005, 13:02
Türkiye fiyatı 380 420 dolar gibi bir fiyat tam hatırlamıyorum

CanAwaR
06-02-2006, 19:48
Cumhur bey güzel olmasına güzel bir üründe acaba 206 RC de nekadar işe yararki? Biliyosun RC de throttle elektronik kontrollü. Ben GTECH Pro SS almıştım(0-100, hp ölçümleri yapan alet) düzgün çalıştıramadım çünki rölanti dewri bir türlü tutturulmuyor. Bundada öyle bir problem çıkabilir bence...

M U R A T
07-02-2006, 11:54
diyelim turbo projemiz var piggyback olmadan işe yarar mı yada piggyback le ayrıyeten gerekli mi

grkm
07-02-2006, 12:08
diyelim turbo projemiz var piggyback olmadan işe yarar mı yada piggyback le ayrıyeten gerekli mi
piggybackten fazlasına ihtiyacınız var. Standalone almanız gerekecek

grkm
07-02-2006, 12:11
Cumhur bey güzel olmasına güzel bir üründe acaba 206 RC de nekadar işe yararki? Biliyosun RC de throttle elektronik kontrollü. Ben GTECH Pro SS almıştım(0-100, hp ölçümleri yapan alet) düzgün çalıştıramadım çünki rölanti dewri bir türlü tutturulmuyor. Bundada öyle bir problem çıkabilir bence...
s-afc le chipin ayarlarını iyile$tirebilirsiniz aracın devir devir istediğiniz oranda çalı$masını sağlarsınız kısacası elektronik gaz kelebeği olması bunu pek etkilemez bence

M U R A T
07-02-2006, 12:58
piggybackten fazlasına ihtiyacınız var. Standalone almanız gerekecek

standalone a gerek yok şuan piggybackı işimi görür de zaten benim öğrenmek istediğim de bu değil topic i açan zate tecrübeli olduğu için gerekli cvp ı vereceğine inanıyorum

CanAwaR
07-02-2006, 19:13
s-afc le chipin ayarlarını iyile$tirebilirsiniz aracın devir devir istediğiniz oranda çalı$masını sağlarsınız kısacası elektronik gaz kelebeği olması bunu pek etkilemez bence

hımmm.:confused: ama yinede içimde bir şüpe war.neden dersen safc çalışmak için throttle pozisyonunu okumak isticek(öyle olması gerekli die biliyorum) ama burdada GTECH de yaşadıgım problemi yaşarsam cihazı boşuna almış olcam.Gerçi GTECH in tek baglantısı otomobilin çakmagı oluyo ama:confused:

bildiğim kadarıyla piggyback olduktan sonra gerek kalmıycak safc ye.
safc daha çok besleme sistemine sadık kalmış motorlarda kullanılıyor.
mesela subaru WRX imiz war boost u artırdık burda safc kullanmak yerinde olur.weya vtec imiz war doldurduk motoru dereceli, kasnak, emme fln... burdada yine safc ile air fuel ratio ya ayar çekmek gerekir.ama sen atmosferik bir arabayı aşırı beslemeye çewiriyorsun burda piggyback kesin lzm bence.zaten piggybackle bu ayarlar yapılabiliyor.

Oz`
07-02-2006, 19:18

SAFC nin yaptığı senin piggyback ile benzin ayarlamanla aynı şey dostum dolayısıyla kullanmana gerekyok :)

Oz`
07-02-2006, 19:19
hımmm.:confused: ama yinede içimde bir şüpe war.neden dersen safc çalışmak için throttle pozisyonunu okumak isticek(öyle olması gerekli die biliyorum) ama burdada GTECH de yaşadıgım problemi yaşarsam cihazı boşuna almış olcam.Gerçi GTECH in tek baglantısı otomobilin çakmagı oluyo ama:confused:

bildiğim kadarıyla piggyback olduktan sonra gerek kalmıycak safc ye.
safc daha çok besleme sistemine sadık kalmış motorlarda kullanılıyor.
mesela subaru WRX imiz war boost u artırdık burda safc kullanmak yerinde olur.weya vtec imiz war doldurduk motoru dereceli, kasnak, emme fln... burdada yine safc ile air fuel ratio ya ayar çekmek gerekir.ama sen atmosferik bir arabayı aşırı beslemeye çewiriyorsun burda piggyback kesin lzm bence.zaten piggybackle bu ayarlar yapılabiliyor.

Tek sorun şu olucaktır az basarkende çok basarkende afr karışımın aynı olucaktır ki Safc II Selct modelinde kablosuzlarıda tanıtabilmen mümkün oluyor
ama işe yaramayacak diye bir kayide yok tabiki kullanabilirsin Cancığım

M U R A T
08-02-2006, 13:23
SAFC nin yaptığı senin piggyback ile benzin ayarlamanla aynı şey dostum dolayısıyla kullanmana gerekyok :)

öğrenmek istediğmde buydu teşekkürler.. peki piggyback le devir arttıramıyoruz greddy e-manage almak yeterli olurmu yoksa ultimate e-manage şart mı?

Oz`
08-02-2006, 13:31
her arabaya devir kesici işine yaramıyor tabiki Blue Box da devir kesici yok ultimade de ise Sadece Benzin kesen arabalarda kesiciyle oynayabildiği söyleniyor :)

M U R A T
08-02-2006, 13:41
peki sen ne önerirsin kesiciyle oynayabilmek için

Oz`
08-02-2006, 13:45
peki sen ne önerirsin kesiciyle oynayabilmek için
açıkcası pek bir şasın yok ancak yeniden çip yaotırıp yükseltebilirsin Örnet 7000 de kesiyorsa 9000 e alırsın sonra e manage ile kesiciyi aşa indirebilirsin

M U R A T
08-02-2006, 13:56
benim araba için çip yazdırma olanağım yok gibi 99 mazda 323 1.5 e superchip yapmıyo mecburen 6500 e kadar yürüyecez bizde. bu arada oz kusura bakma konuyu biraz saptırdım..

CanAwaR
18-02-2006, 12:08
eywallah Özgünüm.
Emegine saygım sonsuz :)

ercuz
16-06-2006, 09:51
Ben bunu megane II 1,6 da kullansam ne gibi faydası olur.Araçta SS headers kat iptali komple sistem ve pipercross venom var.Chip gibi farkedilir bişeymi?