PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 306 gti devir saatim çalışmıyo

percussonali
13-01-2010, 18:37
arkadaşlar 306 GTİ sagibiyim devir saatim çalışmıyo bir çok yererde götürdüm yapamadılar acaba nedendir bana bu konuda bilgi verebilecek arakadaşlarınyardımını bekliyorum şimdiden teşekkler.:.

Göki,ZD
13-01-2010, 18:38
erele bi danış, o kadranı çok kurcaladı ve mundar etti :D

percussonali
13-01-2010, 19:17
erele bi danış, o kadranı çok kurcaladı ve mundar etti :D

göki erel kim kardeşim

-ER-
13-01-2010, 19:21
Hoş geldin bu arada EREL benim :)

Kadran daha önce söküldü mü ve şanzımana bağlı olan kablosu sağlam mı onlara bakıldımı ?

Up306Gti
13-01-2010, 19:22

Kadran daha önce söküldü mü ve şanzımana bağlı olan kablosu sağlam mı onlara bakıldımı ?

kanka benim sunrouf işine dönmesin:)

-ER-
13-01-2010, 19:25
kanka benim sunrouf işine dönmesin:)

:D

Kanka senin tavanı silikonlamışlar sökemedik benim suşum yok :D

percussonali
13-01-2010, 19:28

vall kardeşim kadranım daha önce bozuktu kople bozuldu sonra gittim çıkma aldım başka araçda denedim çalışıyor bende çalşmıyo kablolara baktılar ama bilmiyom neden yapıyo ekseriyette nerelerden yapar bu meret arızayı

-ER-
13-01-2010, 19:32
vall kardeşim kadranım daha önce bozuktu kople bozuldu sonra gittim çıkma aldım başka araçda denedim çalışıyor bende çalşmıyo kablolara baktılar ama bilmiyom neden yapıyo ekseriyette nerelerden yapar bu meret arızayı

Acaba aldığınız kadranda uyum sorunu olabilirmi model yılından belki öyle birşey sözkonusu olabilir.
Eski kadranınızı da başka araçta test etseydiniz keşke
Kadran komple çalışmıyorsa
Sizin tesisatınızda bir problem vardır.
tesisat olmasada kadran soketlerine bi baktırın

percussonali
13-01-2010, 19:36
hımmmm yok benim araçlaaynı model bir araçla denediik oldu kople motor tesisatını söktük inceledik bikç kopuk kablo vardı onları hallettik yaptık ama gene çalıştıramadık ilk kadranı kople fişlerini söküp taktığımızda bütün devirler sona vuruyo ve sonra eski haline dönüyo bütün aksam çalışıyo ama devir mağlesef çalışmıyo uzun zamandırda bu sıkıntıyı yaşıyorum kablolarda olabilir bunu ekseriyette sıkıntı çıkaran veya kopan kabloları hangisidir olmassa onlara bakalım kardeşim bu arada yardımın için teşekkr ederim

Göki,ZD
13-01-2010, 19:44
shiftlight bulup test etme şansın varmı acaba ? shiftlight ı baglarsınız tesisatı kontrol etme açısından çalısıyorsa kadranda vardır çalışmıyorsa tesisatında sorun vardır şu an için en basit çözüm bu olur

percussonali
13-01-2010, 19:50
bir sıkıntı yok bilgisayara bağlattım ama bir sıkıntı çıkmadı

-ER-
13-01-2010, 19:53
hımmmm yok benim araçlaaynı model bir araçla denediik oldu kople motor tesisatını söktük inceledik bikç kopuk kablo vardı onları hallettik yaptık ama gene çalıştıramadık ilk kadranı kople fişlerini söküp taktığımızda bütün devirler sona vuruyo ve sonra eski haline dönüyo bütün aksam çalışıyo ama devir mağlesef çalışmıyo uzun zamandırda bu sıkıntıyı yaşıyorum kablolarda olabilir bunu ekseriyette sıkıntı çıkaran veya kopan kabloları hangisidir olmassa onlara bakalım kardeşim bu arada yardımın için teşekkr ederim

Kadran dibe vurup en başa döndüğüne göre bir yerde bir sıkıntı var bu ona işaret kadranın konsolun içine uzanan bağlantılarına bir baktırmanızı tavsiye edebilirim
büyük ihtimalle orada çıkacaktır
tabi deviri ölcen müşürmü artık soket mi nedenirse :)
Oda bozulmuş olabilir

percussonali
13-01-2010, 20:01
er kardeşim ilgilendiğin içni teşekkr ederim sağolasın yarın olmassa tavsiyelerini dinlicem bi baktırıcam tekrar tekrar tşkr

-ER-
13-01-2010, 20:11
Rica ederim her zaman yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince
PUG kardeşliği :D

percussonali
14-01-2010, 00:26
:d:d:d:d;)

vtsburak
31-01-2010, 06:50
arkadaslar bu sorun bende de var :)

ama benim gösterge arada gidip gelio bi kere akü bitti arabayı vurdurmak zorunda kaldım durup dururken kendi kendine devir cevirmeye basladı araba ama sadece gösterge oynuo ..
şimdi iyice gitti baska harici gösterge var o calısıo kendi göstergeside arada gidp gelio neden olsa gerek...

-ER-
31-01-2010, 12:07
Aracın kadranı hiç yuvasından söküldü mü ?
Daha önce sökülüp kadran soketleri iyi takılmaığında sapıtabiliyor. bi süre sonra sapıtmasıda
duruyo :) kadran çerçevesini söküp kadranı çıkartıp takın
soketlerin iyice oturduğundan emin olun belki düzelebilir :)

som306
31-01-2010, 12:25
arkadaşlar 306 GTİ sagibiyim devir saatim çalışmıyo bir çok yererde götürdüm yapamadılar acaba nedendir bana bu konuda bilgi verebilecek arakadaşlarınyardımını bekliyorum şimdiden teşekkler.:.
şanzımana giden kablodan olabılır çünkü birinde görmüştüm aynı sorunu kadran ile ilgili.halledilmişti başkasında çalıştığına göre