PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Yıkamada Köpükmü Yoksa Cilalı Şampuan Mı?

Saro-Ş
13-01-2010, 21:21
Arkadaşlar Aracımı Mecburi Köpükle Yıkatıyorum Haftanın 4 Günü Siyah Olduğu İçin Sünger Bile Çiziyio Köpüğünde İçindeki Kimyasallar Boya Korumanın Cilanın Ömrünü Kısaltdığı Yönünde Düşüncelerim Sizce Aracımı Ne MArka Şampuan İle Yıkamalıyım ve Bu Ziebart Meguıars uygulama istasyonlarında olan pamuklu olsa gerek eldivenlemi Yıkamalıyım Önerileriniz Bekliyorum Teşekkürler

XoR
13-01-2010, 21:23
Microfiber eldiven ve kaliteli bir şampuan yeterli. Köpük aracın üzerindeki parlaklığı alıyor ben yıkatmam köpükle tavsiyede etmem.

MR.TurboALİ
13-01-2010, 21:23
evet köpüklü yıkama hakkında bende duyumlar aldım. bazı kimyasalları boyaya zarar veriyomuş ne kadar doğru bilemem.

Saro-Ş
13-01-2010, 21:26
Zaten Bu köpük Nasıl Bir iş İse Girişte Fırçasız Süngersiz Yazıyo Araba İyice Pislenmiş Sıkıyo köpüğü Tık Yok sünger veya fırça sanırım şampuandan daha ucuz bu Köpük:)

Saro-Ş
13-01-2010, 21:27
Microfiber eldiven ve kaliteli bir şampuan yeterli. Köpük aracın üzerindeki parlaklığı alıyor ben yıkatmam köpükle tavsiyede etmem.

Araçı Kurulamak İçin Mikrofiber Belerim var Pamuklu Eldivenimde Vardı Ama Şimdi Dediğiniz Gibi Mikrofiber bieldiven alıyım

EMG
13-01-2010, 21:30
Kesinlikle fırçasız köpüklü denilen yıkamacılarda yıkatma aracını. Mikrofiber yıkama eldiveni ve iyi bi şampuan alırsan işini görür. İstersen uygun fiyatlı yardımcı olurum meguiars ürünlerinde.

XoR
13-01-2010, 21:30
Araçı Kurulamak İçin Mikrofiber Belerim var Pamuklu Eldivenimde Vardı Ama Şimdi Dediğiniz Gibi Mikrofiber bieldiven alıyım

Ben aracımı Meguiars Water Magnet ile kuruluyorum tavsiye ederim

ACTPK
13-01-2010, 21:34
Piyasada bulunan o tür köpüklerin %99'u solvent içerir üstündeki cilayı tabakasını alır götürür. Yıkatmayın. Wash Mitt+ Araç şampuanı çok güzel iş görür. Kurularken bende water magnet kullanıyorum. Kurulamak diğer bezlere göre çok daha kolay oluyor.

Tunacan
13-01-2010, 21:36
O köpük püskürten cihazdan bende de var. kendi şampuanı cilayı alıyor evet. fakat ben şampuan olarak sonax ın şampuanını kullanıyorum ve gerçekten istediğim nitelikte yıkama yapabiliyorum. zamandan acayip kar ettiriyor. aracı yıkamak hiç eziyetmiş gibi gelmiyor. kışın aracı da kurulamıyorum demeyin keyfime :D
tavsiye ederim.
cihaz gülersan marka. fakat bir de min 20lt lik kompresöre ihtiyacınız var...

Saro-Ş
13-01-2010, 21:36
Kesinlikle fırçasız köpüklü denilen yıkamacılarda yıkatma aracını. Mikrofiber yıkama eldiveni ve iyi bi şampuan alırsan işini görür. İstersen uygun fiyatlı yardımcı olurum meguiars ürünlerinde.

Teşekkür Ederim İlginize Gerekli Olan Ürünlerin Listesini Çıkarıp Uygun Bir Zamanda Ö.M İle bildiririm

Ben aracımı Meguiars Water Magnet ile kuruluyorum tavsiye ederim

Evet Bi Sitede Gördüm Bu Bezi Çok Uyguna Veriyod Satan Kişi Ama Sadece Bez Vardı 30 liraydı sanırım

nitrO_Oxide
13-01-2010, 21:37
Tazzikli su + meguairs şampuan - sünger + tazzikli su tazzikli hava :)

Saro-Ş
13-01-2010, 21:38
O köpük püskürten cihazdan bende de var. kendi şampuanı cilayı alıyor evet. fakat ben şampuan olarak sonax ın şampuanını kullanıyorum ve gerçekten istediğim nitelikte yıkama yapabiliyorum. zamandan acayip kar ettiriyor. aracı yıkamak hiç eziyetmiş gibi gelmiyor. kışın aracı da kurulamıyorum demeyin keyfime :D
tavsiye ederim.
cihaz gülersan marka. fakat bir de min 20lt lik kompresöre ihtiyacınız var...

Aslında Alabilirim Bir Cihaz Komprsr Kolay benim İçin Soğuyma İşi yapıyoruz Bitane Uydururum ben ona Çıkmalardan :)

Saro-Ş
13-01-2010, 21:40
Tazzikli su + meguairs şampuan - sünger + tazzikli su tazzikli hava :)

Direk Meguiarsa götrp yıktcm sadece gitmeye üşnyrm biraz :)

-Aydın-
13-01-2010, 21:40
Meguiar's Wash Mit (yıkama eldiveni) alıp çift kova yöntemiyle yıkarsan minimum çizikle arabanı temizlersin ;) Öncesinde tabi basınçlı suyla bir kere durularsın arabayı sonra girişirsin ;) :icon_tup:

http://img689.imageshack.us/img689/6991/dsc4486k.jpg

Saro-Ş
13-01-2010, 21:41
Meguiar's Wash Mit (yıkama eldiveni) alıp çift kova yöntemiyle yıkarsan minimum çizikle arabanı temizlersin ;) Öncesinde tabi basınçlı suyla bir kere durularsın arabayı sonra girişirsin ;) :icon_tup:

http://img689.imageshack.us/img689/6991/dsc4486k.jpg

Çok Güzel Bir Açıklama Olmuşş Rsimli :) Tşk Edrim

-Aydın-
13-01-2010, 21:43
Çok Güzel Bir Açıklama Olmuşş Rsimli :) Tşk Edrim

Ne demek ;) Yerin müsaitse 1 tane basınçlı yıkama makinesi al ama mutlaka hem kolay hemde zevkli bir hale getiriyor :)

nitrO_Oxide
13-01-2010, 21:44
Direk Meguiarsa götrp yıktcm sadece gitmeye üşnyrm biraz :)

mantıklı :D

Saro-Ş
13-01-2010, 21:45
Yaza Doğru Almayı düşnyorumm Onu Ben Yazlıkta Yıkamak için kışın içide hep pis oluyo bu yüzden hep yıkamacıya gdyrm

-Aydın-
13-01-2010, 21:48
Sana yakın Bahçelievler Meguiar's tavsiye ederim ;) Temiz iş + Kaliteli malzeme :icon_tup: Direk o fotodaki gibi eldivenle yıkanıyor water magnet ile kurulanıyor ;)

Saro-Ş
13-01-2010, 21:55
Sana yakın Bahçelievler Meguiar's tavsiye ederim ;) Temiz iş + Kaliteli malzeme :icon_tup: Direk o fotodaki gibi eldivenle yıkanıyor water magnet ile kurulanıyor ;)

Evet ÖZgürdü Sanırım Sahibini Adı O dükkan Eskiden de Güzel Yıkıyodu Arabayı Şimdi Yeni Sahibi ÖZgürnde Öyle Yıkadıklarına Eminim,1 ay önce aktepe sound tavsiyesi le gitmiştim boya koruma fiyatı almaya fakat sonra bi arkadşım yeni araba hediyesi olarak yaptırdı bana bi meguiars bayinde ama hangisi bilmyorum yaptırdı getirdi şuan boya koruması varmış arabanın :) fakat bizim köpük baya yediki geçen kuş pisliği yarım saate leke yaptı

dragstar
13-01-2010, 21:57
arkadaşlar yazmış bana yazıcak bşy kalmamış ama

cilaydı şampuandı meguiarstan kullanmanı tavsiye ederiz

Saro-Ş
13-01-2010, 21:59
Evet Hatta Şuan DEvam Ediyomu Bilmiyorum Ama Bayi Adı Vermicem Fakat Megrsn İlk Bayilerinden Floryadaki Bayi Orda Cila Alıyodun Her Yıkamadan sonra uyguluyolardı ister her yıkama ister ayda 1

yaşar
13-01-2010, 22:24
Yıkamaya gittiginizde siz ne isterseniz o yapılıır,inanın bizde bu konudan müzdaripiz ben titiz bir müşteri geldiğinde mutlaka soruyorum.

Ama arkadaşların dediği gibi en güzeli

Tazzikli su + meguairs şampuan - sünger + tazzikli su tazzikli hava ;)

Ayda bir defada NXT cila .

Tunç
13-01-2010, 22:28
Yıkamaya gittiginizde siz ne isterseniz o yapılıır,inanın bizde bu konudan müzdaripiz ben titiz bir müşteri geldiğinde mutlaka soruyorum.

Ama arkadaşların dediği gibi en güzeli

Tazzikli su + meguairs şampuan - sünger + tazzikli su tazzikli hava ;)

Ayda bir defada NXT cila .

++++ Ben canlı şahidim :)

deniz
13-01-2010, 23:02
her zaman en iyisi cılalı guzel bır markanın sampuanıyla yıkamak tabiki.
ama her köpüklü yıkama bır degıldır.
30 kılosu 50 -60 tl yede alan var 200 tl yede alan var bunlar bır degıl ;)
ucuz etın yahnısı yenmez ıcınde bır dunya zararlı kımyasallar var ornegın kostık asit;)
ben kendı arabamı haftada 3-4 kere kopukle yıkıyorum hıc bır matlasma yok aksıne guzelde parlatıyor :) forumda arkadaslar var denenmısdır gorulmustur :D aracıda aramızda bılen cok.
artı kopuk makınası dusunen arkadaslara mujde meguairs da kopuk cıkarıyor bolge sorumlusu arkadasımız soyledı cıktıgı zaman alıcam denıcem burdan bıldırırım : )

Saro-Ş
13-01-2010, 23:12
:):):) walla Megursn ürünü ise alabiliriz onu :) Kışın Havalrdan Dolayı Uğaşmıyorumda Yazın Uğrşılır:)

fsunnetci
14-01-2010, 00:18
istanbul trafiğinde cilalı köpüklü hiç farketmiyor hıyarın biri geliyor arabayı çiziyor yada dokunduruyor araba ton farkından damalı eşşek oluyor..ben benzinliklerde 1 tl veriyom makinede yıkatıyom en iyisi bence kafam rahat en azından.. tavsiye etmiyorum ama mecbur böyle yapıyorum.garajda köpek var o bile çiziyor kaportayı ne yapsan farazi yani..

Saro-Ş
14-01-2010, 00:19
Valla Bazen diyolar abi yıkama bedava gir yok siya arabyı sokarsak oraya mat sşyah çıkar walla

bora1311
14-01-2010, 02:33
cift sungerle yıkıyorum ben, ustten kapı cıtalarına kadar ayrı bi sunger, ikinci sungerle de kapı cıtasının altında kalan yerleri yıkıyorum... sonaxın sampuanını kullanıyorum...

lrfan
14-01-2010, 05:54
Önemli olan şampuanın kir sökme gücü, her ürün köpürecek diye şart yok, kimi ürün köpürmeden de güzel temizliyor.

İyi bir ürün ince film halindeki kiri kolayca söker, aracı kurularken kullandığınız bez hala kirleniyorsa o şampuan iş görmemiş demek...

Bazı yıkamacılar sıktıkları ürüne kostik, çamaşır suyu ya da bulaşık deterjanı ekliyor, kendi itirafları bazı yerlerin. Bildiğiniz yerde yıkatmak ya da yıkama en güzeli.

Orhan
14-01-2010, 06:56
eldiven güzel ama yoksa?
önce basınçlı suyla güzelca yıkatır çamuru kiri bi uzaklaştırırım sonra kaliteli bi şampuan(Sonax kullanıyorum) ve sünger ile yıkar durularım arkasından kurularım çizilme olmaz pek ama ilk su ile yıkamada işi bitiririm zaten

Orhan
14-01-2010, 06:59
her zaman en iyisi cılalı guzel bır markanın sampuanıyla yıkamak tabiki.
ama her köpüklü yıkama bır degıldır.
30 kılosu 50 -60 tl yede alan var 200 tl yede alan var bunlar bır degıl ;)
ucuz etın yahnısı yenmez ıcınde bır dunya zararlı kımyasallar var ornegın kostık asit;)
ben kendı arabamı haftada 3-4 kere kopukle yıkıyorum hıc bır matlasma yok aksıne guzelde parlatıyor :) forumda arkadaslar var denenmısdır gorulmustur :D aracıda aramızda bılen cok.
artı kopuk makınası dusunen arkadaslara mujde meguairs da kopuk cıkarıyor bolge sorumlusu arkadasımız soyledı cıktıgı zaman alıcam denıcem burdan bıldırırım : )

basınçlı hava varsa kendi makinanıda alabilirsin 200 lira 30 litreliği al hazırla kullan ama garaj vs. gibi bir mekan lazım normal olarak iş yerinde bi kamyonların üstüne monte ettik her yere yanlarında taşıyarak gidiyorlar:D

volkan2.2vti
14-01-2010, 09:01
tartışmazı şampuan tabiki bide iyi bir singer veya microfiber eldiven..

Ranthor
14-01-2010, 10:51
benim anlamadığım neden el sabunu olmuyor, insanın eline sürdüğü şey cilaya birşey yapamaz bence. hatta dove sürsek 1/4 nemlendiricili:)

ben el sabunu koydum cila filan almadı:) ama prili basınca cleaner wax a gerek kalmıyor:P

Ahmet_28
14-01-2010, 11:01
turtle ürünleri aldım bende metrodan.cilalı şampuan +sünger ile yıkıyorum.ardından araç ıslakken hızlı cila mis gibi oluyor arabanın rengi yerine geldi :)

Ranthor
14-01-2010, 11:20
bende de turtle wax zip wash var çok güzel

Ahmet_28
14-01-2010, 11:33
bende de turtle wax zip wash var çok güzel

bencede gayet güzel ben hatta hiç aaştırmadan aldım ama gayet güzel.dairesel güneş çiziklerini ufak ufak kapatıyor gibi

grkm
14-01-2010, 17:12
Bazı yıkamacılar sıktıkları ürüne kostik, çamaşır suyu ya da bulaşık deterjanı ekliyor, kendi itirafları bazı yerlerin. Bildiğiniz yerde yıkatmak ya da yıkama en güzeli.

Hocam her zaman tercih ettiğim , gittiğim uygulama merkezi işi bozdu .. Gözümün önünde köpük makinasına toz , bulaşık deterjanı , el yıkamadaki sıvı sabun , pril v.b şeyler ekledi . Zaten boyalı hiç bir yüzeye köpük değdirtmiyordum , bunları gördükten sonra davlumbaz içlerine bile sıktırmam köpük.

Kimseye de yoğun asit bazlı kir sökücüleri tavsiye etmem, zaten el değmeden o yapışmış kiri çamuru bu denli kuvvetli olmayan bir kimyasal çözemez .. Çözende arabanın verniğine tecavüz eder demektir :rolleyes:

SaBRi
14-01-2010, 17:25
yeşilköyde tanıdıgım bi yıkamacıda köpük kullanılıyor ben gitmiştim adam senin arabanı köpükle yıkamam dedi şampuan açtı bu olaydan sonra hayatta köpükle yıkatmam

-Aydın-
14-01-2010, 17:29
Hocam her zaman tercih ettiğim , gittiğim uygulama merkezi işi bozdu .. Gözümün önünde köpük makinasına toz , bulaşık deterjanı , el yıkamadaki sıvı sabun , pril v.b şeyler ekledi . Zaten boyalı hiç bir yüzeye köpük değdirtmiyordum , bunları gördükten sonra davlumbaz içlerine bile sıktırmam köpük.

Kimseye de yoğun asit bazlı kir sökücüleri tavsiye etmem, zaten el değmeden o yapışmış kiri çamuru bu denli kuvvetli olmayan bir kimyasal çözemez .. Çözende arabanın verniğine tecavüz eder demektir :rolleyes:

Aynen katılıyorum ;)

emp:)
14-01-2010, 19:10
Bundan yaklaşık 3 sene önce falan bu köpüklü, fırçasız muhabbeti yeni çıkıyordu bi yerde yıkatırdım aracı voulis'in köpüğüydü. Arabada gerçekten süper oluyordu lastik renkleri bile değişiyordu gıcır gıcır bir hal alıyordu fakat gel zaman git zaman olay öğrenildikçe bu köpük makinalarının içine çeşitli ucuz detarjanlar koyulmaya başladılar arabalar berbat bir hal aldı giderek, köpüğü sıktıklarında her taraf arap sabunu kokana bile denk geldim:D İşin özü kaliteli bir ürün olduğunda güzel sonuçlar veriyor, araba çok aşırı çamurlu olmadıkça;)

Saro-Ş
14-01-2010, 23:08
yeşilköyde tanıdıgım bi yıkamacıda köpük kullanılıyor ben gitmiştim adam senin arabanı köpükle yıkamam dedi şampuan açtı bu olaydan sonra hayatta köpükle yıkatmam

hangi yıkamacı sabri sen nerde yıkatıyosun mesala y.köyde maşllh araban garajda hep pırıl pırıl Yatıyo :) Artık Y.köyden Yıkama için ya florya meguiars veya hatboyunun orda flynne çıkan sokkta bulnan yıkama çok iyi ya da b.evler veya b.köy megrs :) 4 seçeneğim var ayrıca yeterki civic sedanların yan aynalarının içine topladığı suyu boşlatsınlar

Tholl-ga
14-01-2010, 23:12
içe dolan suya çağre yok
her ne kadar hava tutsan da lanet yerden su akıo yine :D

SaBRi
14-01-2010, 23:13
hangi yıkamacı sabri sen nerde yıkatıyosun mesala y.köyde maşllh araban garajda hep pırıl pırıl Yatıyo :) Artık Y.köyden Yıkama için ya florya meguiars veya hatboyunun orda flynne çıkan sokkta bulnan yıkama çok iyi ya da b.evler veya b.köy megrs :) 4 seçeneğim var ayrıca yeterki civic sedanların yan aynalarının içine topladığı suyu boşlatsınlar

kapalı garaj olsa daha da parlarda dışarda bakınca ancak bu kadar oluyo :D:D
dediğim yer yeşilköy tren istasyonuna gelmeden solda kalıyo canik pasajı altında ama orda yıkatmıyorum

ya bahçelievler meguiarsa gidiyorum ya da florya veysel abi vardır ona

Saro-Ş
14-01-2010, 23:14
ya deli oluyorum bu arabayıda kaplatıcam sonunda :) Folyo Tuning yapıcam Kıyamıyorum

Saro-Ş
14-01-2010, 23:15
kapalı garaj olsa daha da parlarda dışarda bakınca ancak bu kadar oluyo :D:D
dediğim yer yeşilköy tren istasyonuna gelmeden solda kalıyo canik pasajı altında ama orda yıkatmıyorum

ya bahçelievler meguiarsa gidiyorum ya da florya veysel abi vardır ona

Ben Pek Beğnmyrm dediğn yern yıkamsnı garaj bora bende onun tam karşısına yıkatıyodum ama köpklü ve yerler çok ıslak oluyo araba çıkmadan pisleniyor bende ya veysel dediğinize gidicem daha önce 307 götrmüştüm giriş çıkıış zor l oluyodu onunla ama stockla gidrm artık

SaBRi
14-01-2010, 23:19
benim garaj boraya en son 1 sene önce gitmiştim :) veyselin eski yeridir orası

Saro-Ş
14-01-2010, 23:21
Şimdi 50 Yaşlarında Biri Duruyo Başında Oranın Ama Yıkama Pek Başarılı Değil Bide Veyseli Deniyim 307 ile bikere gittim güzel yıkamaydı Bugun Aktepe Sounda Konu Oldu Git Dediler Çok İyidir Uygulaması Yanlış yer Değil dimi Dediğimiz yerler aynı flynne çıkan yolda ara sokakta dar girşli bodrum katı yer

Saro-Ş
14-01-2010, 23:24
Yarın Biraz Bile Hava İyi Olsa Yıkama Üstünede Bi Cila Yapıp Cilamı Bitirmek İstiyorum Yeni Cila Alıyım Sonra MEguiarsa Dönce Birdahada Köpükmü Aslaaaa Arabamın boya korumasını yedi gitt i

SaBRi
14-01-2010, 23:24
Şimdi 50 Yaşlarında Biri Duruyo Başında Oranın Ama Yıkama Pek Başarılı Değil Bide Veyseli Deniyim 307 ile bikere gittim güzel yıkamaydı Bugun Aktepe Sounda Konu Oldu Git Dediler Çok İyidir Uygulaması Yanlış yer Değil dimi Dediğimiz yerler aynı flynne çıkan yolda ara sokakta dar girşli bodrum katı yer

aynı yer iyidir veysel abi :)

Saro-Ş
14-01-2010, 23:25
Denicem Tekrar Siyah Renktede Umarım Başarılı Olurlar:)

yaşar
14-01-2010, 23:28
++++ Ben canlı şahidim :)

Bu ara şahit olmuyorsun çok çalışma kardeş gerek yokkkk :p

fsunnetci
15-01-2010, 15:17
kar geliyormuş aslında bi kat cila atsak araçlarımıza fena olmaz soğuktan korunur en azından:D

GKS
15-01-2010, 19:55
cilalı şampuan tabiki köpük sadece jant ve lastiklere

berkred
15-01-2010, 21:18
kesinlikle kaliteli cilalı şampuan.köpük rengi matlaştırıyo resmen boyayada zararlı olduğunu duydum

sinan-s
15-01-2010, 21:23
Meguars ın kendi şampuanı güzelmiş..

Anıl E.
16-01-2010, 09:53
Ben genelde köpüklü yıkamacılarda yıkatıyordum,buradaki bilgiler üzerine daha yıkatmamaya karar verdim

Saro-Ş
16-01-2010, 21:37
Benim Yıkamacılardan Biri Her Köpüğün İyi Olmadığını Daha Önce Yıkadığı Bir Aracı Haftada 4 kez satarken boya ölçme makinsında herhangi bir incelme olmadığını Söyleyerek konu dışı anlamsız bir yorum yaptı ben sadece abi köpük iyi değil köpükle yıkama demiştim ama benim gibi müşteriyi kaybetti:)

lrfan
17-01-2010, 05:30
Yakın zamanda kendime makine + köpük tabancası aldım, artık böyle yıkıyorum :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3808

Murat
17-01-2010, 12:41
ben cldan sora köpük yıkama yaptırdığımda cladan eser kalmıyordu :)

cilayı bile söküp atıyor.

Saro-Ş
19-01-2010, 12:01
Ben de Farkettim Onu Aracım Daha 1 aylık fakat fakat rengi matlaştı :S

Saro-Ş
19-01-2010, 12:07
Mikrofiber Yıkama Eldveni En Sağlıklısı Birde Mgrs Cilalı Şampn