PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene için yardım lütfen

onurdestan
14-01-2010, 10:32
arkadaşlar muayenem bugün bitiyor birkaç sorum olucak

bir ara egzoz muayenesi yeni bir karara kadar durduruldu falan deniyordu nedir durum yaptırmalımıyım yaptırmamalımıyım?

aracımda orj mercekli far var sonradan takılma xenon var söktüreyimmi yoksa sıkıntı olmazmı?

ön cam dahil film var aracımda bu sıkıntı olmaz umarım çünki söktürmek hiçmi hiç işime gelmez

birde birkaç tane cezam var diyelimki vergi dairesinde temiz kağıdını verdiler muayeneye gittiğimde tekrarmı sorguluyolar elimde temiz kağıdı olması bişey değiştirirmi yoksa ordada karşıma çıkacakmı bugüne kadar çok arabamı cezaları olmasına rağmen temiz kağıdı alıp sattım ama tüv muayenesine ilk defa giricem

bu konularda acil yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

bu arada aracım audi a4

clioGT
14-01-2010, 10:34
yemiz kağıdına gerek yok tuvturk e giderken... ama tabi borcunun olmaması lazım arabanın... valla denilen 1 ocaktan sonra egzos emisyon pulu isteniyordu... 22 TL bedeli var zaten... filmler hafif kusur yazılılyor.. farlarla ilgili ise bilgim yok ama xenon da far yıkama olmalı tarzı birşeyler okumuştum...

onurdestan
14-01-2010, 10:44
işte vergi dairesinden verdikleri borcu yoktur kağıdı yeterlimi yoksa bidahamı sorguluyolar orda

clioGT
14-01-2010, 10:53
o kağıdı da istemiyorlar... kendileri sorguluyorlar orada...

onurdestan
14-01-2010, 11:11
inşallah sorguladıkları sistemle vergi dairesinde sorguladıkları sistem aynı sistemdir ozaman :)

HALUK
14-01-2010, 13:11
borcun olsada borcu yoktur kagıdı alınıyor artık ;)
borcu yokturu alıp gidersen sorgulamıyorlar.

modify34
14-01-2010, 13:59
egzoz muayenesi hafif kusur geçiyo, ama yaptırmanda fayda var cezası 600 küsür...

Göki,ZD
14-01-2010, 14:01
borcun olsada borcu yoktur kagıdı alınıyor artık ;)
borcu yokturu alıp gidersen sorgulamıyorlar.

vallahamı azından bal damlıyor:D şimdi benim 3 pul borcum var onları ödemeden muayene için kagıt alabilirmiyim?

onurdestan
14-01-2010, 21:50
arkadaşlar bugün egzoz muayenemi yaptırdım toplam 5 dakika sürdü yaptırmadan gezmeye değmez

bunun dışında öğlen vergi dairesine gittim artık muayene için temiz kapıdı vermiyorlar o iş kalkmış borcumu sorguladım bişey çıkmadı halbuki cebimde muhtarlıktan aldığım ceza kapıdım vardı ama yok dedi muayeneye girebilir dedi

orda 3 memurada ayrı ayrı burda sorguladığınız sistemle muayene istasyonunda sorgulanan sistem aynımı karşımıza bi süpriz çıkmaz dimi dedim 3 üde aynı sistem bi sıkıntı yok dedi bende randevu aldım yarına hadi hayırlısı

flexamin
14-01-2010, 21:52
muayene konusu açılmışken bende bi soru sorayım ..

araca 2 adet 5cm genişliğinde şerit çektirmiştim muayene de bir sıkıntı yaratırmı ?

flexamin
14-01-2010, 21:58
valla bu konuda bilgisi olan warsa ve sölerse çok sevinirim

Melih-Ö
14-01-2010, 21:59
muayene konusu açılmışken bende bi soru sorayım ..

araca 2 adet 5cm genişliğinde şerit çektirmiştim muayene de bir sıkıntı yaratırmı ?

çift renk muhabbeti olabilir. sökerek git bence.

flexamin
14-01-2010, 22:01
hmm çektirdiğim yer sorun çıkmıo falan dedi de ondan bir sorayım dedim bu konuda tecrübesi olan warsa diye

brv
14-01-2010, 22:01
benim kaputta vardı sıkıntı olmadı şeritten...tamamen kontorlü yapan adamın insafına kalan bir durum...

onursumer
14-01-2010, 22:02
arkadaşlar bugün egzoz muayenemi yaptırdım toplam 5 dakika sürdü yaptırmadan gezmeye değmez

bunun dışında öğlen vergi dairesine gittim artık muayene için temiz kapıdı vermiyorlar o iş kalkmış borcumu sorguladım bişey çıkmadı halbuki cebimde muhtarlıktan aldığım ceza kapıdım vardı ama yok dedi muayeneye girebilir dedi

orda 3 memurada ayrı ayrı burda sorguladığınız sistemle muayene istasyonunda sorgulanan sistem aynımı karşımıza bi süpriz çıkmaz dimi dedim 3 üde aynı sistem bi sıkıntı yok dedi bende randevu aldım yarına hadi hayırlısı

o cezalar gozukmuyor diye biliyorum

odemeye gittiğinde once sisteme işleyip sonra odemesini alıyorlar ;)

ben temiz kağıdı ile gitmiştim istemedi bile orda sistemde gozukuyor aynı şekilde sorun olucağını sanmıyorum

xenon farlarda ise far yıkama olması zorunluluğu var eskisi gibide far ayarına takılmıyorlarmış diye duydum

mercek olması avantaj ;)