PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turkcell kontratlı iphone paketleri

öncel
14-01-2010, 14:45
arkadaşlar turkcell'den kontratlı iphone paketi almayı düşünüyorum.

paket tercihim iphone 3gs 16gb süper mini paket.

24 x 93 tl(1gb internet ve haftada 2 gün bedava konuşma ve mesajlaşma)+ kullanmış olduğum konuşma paketi.2.232 tl toplam maliyeti.

sizce mantıklımı?iphone'u normal şekilde alsam takribi olarak 1.500-1.600 tl ödemem gerekiyo.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/iphone/iPhonepaketleri
yorumlarınızı bekliyorum...

DogukanB
14-01-2010, 14:56
1600 iphone desek, 2 yılda 1gb internet paketi 720 liraya denk geliyo. Yani sadece telefon + internet paketi kontratlı anlaşmadan daha pahalı geliyo konuşma mesaj da cabası :)

öncel
14-01-2010, 15:03
1600 iphone desek, 2 yılda 1gb internet paketi 720 liraya denk geliyo. Yani sadece telefon + internet paketi kontratlı anlaşmadan daha pahalı geliyo konuşma mesaj da cabası :)

bende senin gibi düşünüyorum.hesap yaptığın zaman baya baya mantıklı:)

erkin006
14-01-2010, 15:04
avea blackberry daha mantıklı;) sınırsız bis hizmeti yani 12 ay boyunca sınırsız email ve internet...aynı zamanda 250 dk 250 sms 250 mms veriyor her yöne...

Ersin YILDIZ
14-01-2010, 15:32
vadafone ıphone paketı daha uygun bı bak ıstersen

mgnPower
14-01-2010, 15:45
vodafone cok daha iyi. Turkcell imzaladigi sozlesmelerdeki odeme tutarina sadik kalmayip ek bir dunya maliyet yansitiyor faturalarina.

anılayvaz
14-01-2010, 19:09
bu vodafone ile avea nın kampanylarında ki telefonlar nedir acaba bide kapanyalar nasıl onları bilen varsa yardımcı olabılirimi ?

G_TT_I
14-01-2010, 20:18
BlackBerry Internet Servisi nedir??? bildiğimiz 3g internetmi yoksa bb'lere özel servislermi mail paylaşımı telefon bağlantısı gibi birşeymi?

Antalyalogy
14-01-2010, 20:56
Bro çakma iphone alak sana 86 usd dealextreme.com dan :p

onursumer
14-01-2010, 22:11
BlackBerry Internet Servisi nedir??? bildiğimiz 3g internetmi yoksa bb'lere özel servislermi mail paylaşımı telefon bağlantısı gibi birşeymi?

bb lerin kullandığı dosyaları sıkıştırp farklı bi şekilde ilettiği bağlantı operetorler açısından daha ekonomik olduğu soyleniyor :D ayrıca 3g hızında bağlanamıyorsunuz diye biliyorum :)

turkcell in kontratlı paketlerindki sozleşmeyi iyi okumak lazım acaip cayma bedelleri var veya 1 kere faturanızı odemeseniz direk caymış sayıp 2000tl kitliyorlar 2. faturaya :D

vodafone nin iphone paketleri daha karlı

Dragger
14-01-2010, 22:21
Turkcellden kontratlı hicbirsey almayın.

Cayma bedeli inanılmaz, yani kısaca cayamıyorsunuz.

Paket asımı yaptıgınızda da cok felaket faturalar geliyor.

Schumi
14-01-2010, 22:25
Blackberry lerin net üzerinden çalışan bir protokolleri var. BIS hesabı deniliyor. Dünyadak tüm blackberryler arasında blackberry messenger ile ücretsiz chat yapıyosun. Ayrıca email push serviside hattına açılacak BIS servisi ile yapılıyor.

Schumi
14-01-2010, 22:26

49 liralık 4gb lık 3g paketine 3.3 gb kota açımıyla 207 lira fatura geldi. :) 2 tane 4 gb alsam daha ucuz.

SaBRi
14-01-2010, 22:28
ben kontratlı aldım almaz olaydım normalde 40 50 tl arası fatura gelirdi iphone 150 lik paketi aldım telefon faturası 200 gelmeye başladı

en güzeli peşin alıp internet paketi almak

YEY®
14-01-2010, 23:58
Valla iphonu zaten ayrı alsanız taksitle,misal 3gs 16 gb 1700 tl.Üstüne ifonu internetsiz kullanmak çok saçma olur ayda 40 tl 1 gb paket.Zaten ikisini toplayınca kontratın bedelini buluyor haftasonu konuşma ve sms kısmı bedavaya geliyor.

18 ay internet 40tl x18 =720 tl eder + 1700 de iphone=2420 tl eder 18 ayda

Ben zamanında bunun hesabını iyi yaptım kontratsız 90 lira fatura gelirken 110 lira gelmeye başladı aynı konuştuğumda..internet ve bedava iphona rağmen 20 lira ekstra ödüyorum 20 x18 ay komik bi para yapıyor..Tabi bazı şeylere dikkat ediceksiniz diğer operatorlerle konuşmucaksınız mesela..Turkcelde onun affı yok..

Hatta 6 ay sonra kontratım bitiyor tekrardan 3gs'e geçicem..3g 16 gb'ıda satıp 7 aylık faturamı peşin çıkarmayı düşünüyorum :)

CTG
15-01-2010, 03:11
kontrat isine su donemde bence hic girme. 2 sene az buz zaman deil + en gec yaza tamamen farkli bi model cikaricaklar, kontrattan da cayamicaksin. apple in urun dongusune gore ayfon isi su an mantiksiz. yaza kadar falan bekleyip yeni kasasini almak lazim :) bence tabi...

sunlara bakmakta fayda var,
http://buyersguide.macrumors.com/#iPhone

mayis gibi erken gelmesi soylentisi de varmis;
http://www.macrumors.com/2010/01/12/fourth-generation-iphone-oled-screen-video-chat-early-launch/

elpadre
15-01-2010, 06:46
sahsen arkadasım kullanıyor ama paket olarak en dusugunu kullanıyor ve fazla konusamıyor fazla ve ayrıyetten konturlu hat kullanıyor ve lımıı asınca abuk subuk faturalar gelıyor

öncel
15-01-2010, 08:59
benim konuşma paketim turkcell kamu.trcell den süper mini paket aldığımda 93 + 35 =128 tl faturam gelir kota aşmazsam.bana gayet mantıklı gelio.bakıcaz artık duruma göre.bugün belki alabilirim.

öncel
15-01-2010, 09:00
Bro çakma iphone alak sana 86 usd dealextreme.com dan :p

alalım bro valla:D

ugurbora
15-01-2010, 10:09
bence hıcbıyere bagımlı kalmamak gerekır bende S modelını gecen hafta aldım turkcell bayısınden 1580 lıraya pesın en azından kafam rahat kımseyle ugrasmıyorum faturam neyse onu oduyorum

Chatin
15-01-2010, 12:39
vodafone daki webtion özelliği mi bu blackberry deki paket sıkıştırma ile daha az data indirmenizi sağlayan ?

birde yamuluyorsam düzeltin ama sizin laptop dan açtığınız sayfaların KB değeri ile cebinizde açtığınız sayfaların KB değeri aynı değil sanırım.. yani cepten 1 gb hayli hayli yeter ama laptop dan 1 gb yetmez diye biliyorum. tabi işin içine cepten mp3 indirmeyi ve youtube gibi siteleri takılmayı saymıyorum

shuttle
15-01-2010, 12:56
Turkcell kontratlı iphone paket kullanıyorum.

İnterneti o kadar fazla kullanamıyorsun 1GB yetecektir. Kaldı ki telefonun özelliği var , her ay kotanı görebiliyorsun.

Faturayı ödemezsen dedikleri gibi hemen cihaz bedelini talep ediyorlar (sözleşmede var ,kaçarın yok) . Onun için faturalarını mutlaka otomatik ödemeye aldırmak gerekiyor (kredi kartı olsun mutlaka ) .

Bunun dışında konuşmalarını ayarlamak gerekiyor. En sık aradığın numaralar ve günler nelerdir? Bunun hesabını iyi yapmak gerekiyor. Yoksa bu paket acı sonuçlar ortaya çıkartıyor.

Hesabını bildikten sonra gayet mutlu olabilirsin

6-8 aya yeni iphone modeli gelecektir doğrudur ama 6 ay da çok uzun bir süre. Bence aklına yatıryorsa al derim. İphone gerçekten bambaşka bir dünya

CTG
20-01-2010, 15:21
Turkcell kontratlı iphone paket kullanıyorum.

İnterneti o kadar fazla kullanamıyorsun 1GB yetecektir. Kaldı ki telefonun özelliği var , her ay kotanı görebiliyorsun.

Faturayı ödemezsen dedikleri gibi hemen cihaz bedelini talep ediyorlar (sözleşmede var ,kaçarın yok) . Onun için faturalarını mutlaka otomatik ödemeye aldırmak gerekiyor (kredi kartı olsun mutlaka ) .

Bunun dışında konuşmalarını ayarlamak gerekiyor. En sık aradığın numaralar ve günler nelerdir? Bunun hesabını iyi yapmak gerekiyor. Yoksa bu paket acı sonuçlar ortaya çıkartıyor.

Hesabını bildikten sonra gayet mutlu olabilirsin

6-8 aya yeni iphone modeli gelecektir doğrudur ama 6 ay da çok uzun bir süre. Bence aklına yatıryorsa al derim. İphone gerçekten bambaşka bir dünya

bazı websitelerine telefondan girince otomatik olarak sitenin mobile versiyonu yükleniyor (ekşi sözlük, facebook, wikipedia mesela). bu sitelerden daha az download yapıyosundur muhtemelen, ekran boyuna göre ayarlanmış kısıtlı versiyonları çünkü. ama mesela foruma telefondan girince bilgisayarda çıkan sayfanın birebir aynısı çıkıyo, bence gene bilgisayarla aynı miktarda download yapıyoruzdur.

yeni model için de 6-8 değil ya baya baya en fazla 3-4 aydan bahsediyolar bu aralar. dedikodu tabi bunlar ama yine de applela ilgili ne dedikodu çıksa gerçek oluyo :)

kontratsız olsa hadi tamam da 2 sene kontrat fazla uzun bi zaman, 2 sene sonra 4GS bile çıkar :D bence azcık daha sabredip yenisini almak daha mantıklı

TknTzn
20-01-2010, 20:53

Ayrıca telefonu tek almak bence daha mantıklı...