PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi lpg kiti ve istanbulda hangi bayi

rebeldeath
16-01-2010, 12:32
arkadaşlar 97 model mondeom var son benzin zamlarından sonra bıcak kemıge ıyıce dayandı ve lpg taktırmaya karar verdım.Sızce hangı kıt daha ıyıdı. Ve kıtle beraber sanırım bunun montajını yapıcak ustada cok onemlı. Istanbul da hangı ustayı onerırısınız. Yardımlarınızı beklıyorum

metin
16-01-2010, 17:40
bence brc diyorum
anadolu yakasında isen emre mühendislik var cevizlide brc bayisi çok titiz bir usta tavsiye ederım

gökan
16-01-2010, 17:42
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=37804

merruse
16-01-2010, 19:51
Teleflex ASG otomotiv Ünsal..
0 533 554 87 52

Teleflexte antiri kuntiri hiçbir tarafın kablosu ile falan uğraşılmıyor. Sadece enjektör kablolarını kesiyorlar. Onun dışında ne RPM ne egzantrik ne de o2 kablolarınla falan oynama yapılmıyor. Enjektör kabloları kesilmeden de olur aslında ama lehimleyip makaronla izole etmek en doğrusu..

50 bin km ye yakın kullandım ne lambam yandı ne de bir sorun yaşadım.. Bir kez ayarlandı bitti gitti.

VWci
16-01-2010, 20:07
Prins'i bilen var mı?

seref1
16-01-2010, 20:24
lavato'dan şaşmıcaksn bnce:) ümraniye sanayi sitesinde candan muhendislik var.dha olumsuz yorum duymadm gayette buyuk bir yer her imkanı var:) dyno su bile:)

rebeldeath
16-01-2010, 23:49
gökhan sen taktırdın mı lpg yi? hangi marka ve izlenmimlerin neler taktırdıysan eğer? benım araştırdığım kadarıyla genel yorumlar hemen hemen bütün kitlerin aynı olduğu ama takan ustanın ve montajın önemli olduğu... bu arada teknik servis ve müşteri hizmetleri açısından sanırım brc bi adım önce 2 a mühendislik bu işi baya sıkı tutuyo ve ilgileniyo diyor kullananlar... bu arada rakamlar konusunda bilgisi olan?

merruse
17-01-2010, 08:52
Bütün kitler aynı falan değil. Arada ciddi farklılıklar var.

Önemli olan herkese bayiilik verip yaygın olmasımı? yoksa bilenlere bayiilik verip malını emin ellere teslim etmesimi.. Bunun kararını vermek lazım. Şahsen benim için önemli olan taktırdıktan sonra bir daha onunla ilgili birşeyler yaptırmak zorunda kalmamam. OEM kalitesine yakın olmadıkca arabaya birşeyler takılması pek akılcı gelmiyor bana. Öyle markalar varki neredeyse herhafta ayar falan yaptırmak gerekiyor. Zırt pırt bir tarafları arızalanıyor. Distribütörü malının arkasında durmuyor falan filan.. Bayram günü yolda kalan müşterisinin (LPG ECU su bozulmasından dolayı) çekici parasını müşteriye itelemeye kalkan sözüm ona distribütörler var. Bunlar öyle adı sanı duyulmamış falan değil en çok adı sanı duyulmuş olan markalar. Hatta en ucuza herşeyi vaad eden markalar..

merruse
17-01-2010, 08:53
Ben olsam BRC taktırırken düşünürdüm. Bayii ağı falan iyi tamam ama o alette correction adına hiçbirşey yok. MAP sensörünü bile sadece kalibrasyon yaparken takıyorlar sonrasında sökülüyor. Yapan adamın becerisine göre yürüyor araba.. Ki ben bugüne kadar bir kerede ayar yapıp gönderebilecek BRC ustasına rastlamadım.. He Atiker dahamı iyi? Bence BRC bile Atikerden daha iyi..

Eğer alt segment LPG kitleri hakkında doğru bir veri elde etmek istiyorsanız 3-5 ayrı taksiciye sorun. Onlar size en gerçeğe yakın verileri vereceklerdir. Zira en çok LPG yi onlar tüketiyor ve arabalarla en çok onlar uğraşıyorlar.

"Bence" ilk kullanım maliyeti kadar sonraki uğraşının maliyetide önemli. Eğer Bütce 1500 civarındaysa farklı markalara yönelinebilinir tabi. Sonuçta 12-13 bin liralık arabaya 2 bin lira kit maliyeti ciddi bir sermaye demektir. Ama bu birazda arabayı ne kadar süre ile kullanmayı düşündüğünüze göre değişir. Eğer uzun soluklu bir kullanım süreniz olacaksa paraya kıymanızda sizin adınıza fayda var.

Ahmetfikri
17-01-2010, 08:54
arabayı aldığımda voltran vardı üzerinde 3ayda bir ayar istiyor ayara servisi izmirde adamlara iş yaptıramıyoruz:icon13: