PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pirana Hakkında...:)

Görkem.Y
16-01-2010, 12:36
Merhabalar.bundan 1 yıl önce 2 adet piranam vardı.arkadaşımın balığı üredikten sonra onun baba piranasını ben aldım.akvaryuma koyduktan yarım saat sonra baktım pek iç açıcı değildi manzara
Önerebileceğiniz natt pirana alacağım yerler nereleridir :soru:
şimdiden teşekkürler:)

Frid
16-01-2010, 12:46
yem derken normal balık yemimi vereksiniz ? etyemeye alışmasın felan gibisine :D

Görkem.Y
16-01-2010, 12:47
yem derken normal balık yemimi vereksiniz ? etyemeye alışmasın felan gibisine :D

canlı balık yem:) yani bunlar harici başka pirana almayacağım akvaryuma.

Frid
16-01-2010, 12:51
anladım bende hep alıcam ama et yemeye alıştırmayacağım gibisine düşünüyorum arada

daha önce balık besledik çok sıkıcı geldi :D

Görkem.Y
16-01-2010, 12:56
anladım bende hep alıcam ama et yemeye alıştırmayacağım gibisine düşünüyorum arada

daha önce balık besledik çok sıkıcı geldi :D

arada et ver çıldırsın :D

anıl turan
16-01-2010, 13:34
ben arkadaşımın piranalarına baktım kısa bir süre... http://www.piranhalar.com sitesinde aradıklarını bulabilirsin...

piranalara verdiğimiz yemleri videoya kaydetmiştik ama buraya koyup forumun tepkisini çekmek istemiyorum... :)

Görkem.Y
16-01-2010, 13:57
pm atıyorum yardımcı olursanız sevinirim:)

tunceR
16-01-2010, 14:04
valla benim berberde var ne verirsen yer.. soğan bile yiyodu :)

Görkem.Y
16-01-2010, 15:39
ahaha :) otçul pirana:D

despe
16-01-2010, 16:56
ben arkadaşımın piranalarına baktım kısa bir süre... http://www.piranhalar.com sitesinde aradıklarını bulabilirsin...

piranalara verdiğimiz yemleri videoya kaydetmiştik ama buraya koyup forumun tepkisini çekmek istemiyorum... :)

videoları özelden atarsan eğer izlemek isterim :D

metin
16-01-2010, 17:32
benim peder kasap dukkana koysakmı acaba bizde dana etı versek nolur :) ?

Ercan_35
16-01-2010, 19:49
Etçil balıkları ölmüş balık hayvan eti vermeyin arkadaşlar hem suyunuz pislenir hemde ölü balık veya etler bakteri ürettiği için balığınızın ölmesine yol açar 1 tl lik küçük japon alıp yada canlı solucan alıp (akvaryumcularda mevcut) verebilirsiniz.

Görkem.Y
16-01-2010, 19:55
Etçil balıkları ölmüş balık hayvan eti vermeyin arkadaşlar hem suyunuz pislenir hemde ölü balık veya etler bakteri ürettiği için balığınızın ölmesine yol açar 1 tl lik küçük japon alıp yada canlı solucan alıp (akvaryumcularda mevcut) verebilirsiniz.

9 ay boyunca ufak soluncanla besleyeceğm.evet balık o şekilde zehirleniyormus.
büyüyünce ne yer allah kerim:D

absinth
16-01-2010, 22:12
yavrudan girceksen 2 de astronot at tadından yenmez çok keyifli olur kendi şahsi düşüncem

initial-D
17-01-2010, 00:43
etçil pirana satan yer varmı?akvaryumda bakılması taraftarı değilim ben.ilk zamanlar bayaa gaza gelmiştim youtube videolarında falan seyredip ama kangalı apartman dairesine kapatmak gibi bişey piranayı akvaryumda bakmak.düzensiz yemlemede fazla aydınlıkta ve sürü halinde değillerse balıktan daha hayvan bi canlı:D

astranot daha iyi pirana kadar yırtıcı olmasada.akvaryumdaki köpek gibi:)en azından eğitiliebilen bi balık zevk verir bayaa:D

-ER-
17-01-2010, 00:48
Benimde vardı 4 tane piranam :(
ben aç bırakıp 5 6 tane japon balığı bir anda atıyordum 20 dakikaya kalmıyordu :D
Sonra birgün unutmuşum 1 hafta aç kalmışlardı,
3 ü 1 tanesini yemiş aramıştım akvaryumuniçinde bulamamıştım.
Yine aradan bir süre sonra 3 olan sayıları 2 ye düştü bende kızıp onları BAHÇEŞEHİR deki gölete bıraktım :D Kazlar kuğlar var gölette ve balıkta var acaba nolmuşlardır:rolleyes:

initial-D
17-01-2010, 00:58
sen direk gavurların türk göllerini kurutmak için sudak balığı salması gibi bişey yapmışsın:D

Görkem.Y
17-01-2010, 12:53
Benimde vardı 4 tane piranam :(
ben aç bırakıp 5 6 tane japon balığı bir anda atıyordum 20 dakikaya kalmıyordu :D
Sonra birgün unutmuşum 1 hafta aç kalmışlardı,
3 ü 1 tanesini yemiş aramıştım akvaryumuniçinde bulamamıştım.
Yine aradan bir süre sonra 3 olan sayıları 2 ye düştü bende kızıp onları BAHÇEŞEHİR deki gölete bıraktım :D Kazlar kuğlar var gölette ve balıkta var acaba nolmuşlardır:rolleyes:

ahahah:D:D

kv661
17-01-2010, 15:27
benim favorim puffer at

aha işte kaısmayı izleyin o zaman

Görkem.Y
19-01-2010, 17:39
bugun itibari ile 2 adet pirana aldım akvaryumda hatta karşımda=)
1 ay içinde japon-çöpçü kovalarlar:)sonra baya abartı yemeye başlarlar:)
arkadaşlar eğerki merakı olan varsa temin ettiğim yerden alabiliriz.
pacu pirana değil orj. etçil pirana.türk üreticilerinden değerli bir abimiz ile tanıstım.bende merakı olanlar varsa yardımcı olmak isterim..