PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaput filmi üzerine cila

AhmetG
17-01-2010, 12:02
pek zannetmiyorum ama uqd'yi ya da nxt 2.0'ı kaput filmi üzerine uygulasak yararı olur mu? ya da aksine kaput filmine zararı olur mu?

yavuz364
17-01-2010, 12:08
+1
aynı konuyu ben de soracaktım.. aracın bazı yerlerine koruma filmi yapmak istiyorum ama parlaklık gider mi yada bakım aynı kaporta gibi yapılabilir mi ?

lrfan
17-01-2010, 12:45
Araç için üretilmiş wax ve sealantlar boya ya da verniğe kimyasal olarak tutunma özelliğine sahiptir. Başka yüzeylerde koruma ya da uzun süreli dayanıklılık beklemeyin. Mesela yan camlara da wax atarım ben, ama boyadaki kadar dayanıklı olmaz. Filmin üzerinde aşındırıcı özellikte olmayan cilalar sürülebilir tabi ama faydası olmayacaktır. Zaten boyayı koruyan tabaka kendisi.

yavuz364
17-01-2010, 12:47
peki kaput koruma taktığımız zaman, resimlerde flan parlaklık farkı belli olur mu ?
Araç için üretilmiş wax ve sealantlar boya ya da verniğe kimyasal olarak tutunma özelliğine sahiptir. Başka yüzeylerde koruma ya da uzun süreli dayanıklılık beklemeyin. Mesela yan camlara da wax atarım ben, ama boyadaki kadar dayanıklı olmaz. Filmin üzerinde aşındırıcı özellikte olmayan cilalar sürülebilir tabi ama faydası olmayacaktır. Zaten boyayı koruyan tabaka kendisi.

lrfan
17-01-2010, 13:06
Kaput filmi kaplatmadan önce boya yüzeyinin çiziklerinin giderilmesi yerinde olur, ton farkı yakından çok dikkatli bakılmadıkça belli olmuyor...

Antalyalogy
17-01-2010, 21:03
Peki plasticx uygulasak ne olur o filmlere...?

lrfan
18-01-2010, 07:23
Peki plasticx uygulasak ne olur o filmlere...?

Eğer film çizilmiş ise denenebilir küçük bir alanda...