PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford SVT Contour - Projelerimden biri

Manimillion
31-10-2005, 05:33
Baslikta dedigim gibi projelerimden biri olarak bu otomobili 25 Haziran 2005 de satin aldim. Sinirli uretim bir araba oldugundan dolayi, benim isteklerime karsilik verebilecek olan arabayi bulmak icin aylarca heryeri aradim, vede sonunda Toronto sehirinde (yaklasik 550km uzakta) buldum, otomobili direk olarak eski, ilk ve tek sahibinden satin aldim. Eski sahibi 40 yaslari civarinda biri olup gercek bir araba tutkunu. Otomobilin butun evraklari, bu gune kadarki butun yag degisim km leri vs hersey elinde vardi. Bunun yaninda otomobil ile 2 set komple egzost (headers dahil), 1 takim ekstra jant lastik, vede bir cok parca ile aldim. Arabayi direk olarak geri kullanmak istemedigimden, arabayi evime kadar, araba cekmek icin ozel bir romork ile getirdik.

Arabaya "Noble M12 GT-R" adiyla, dunya'nin en iyi yol tutan arabasi unvanina sahip otomobilin, 3L Ford Duratec, motorunu adapte etmek. Bu motoru adapte etmis oldugumuz 2ci otomobil olacaktir.

Otomobil hakkinda bilgi ise, SVT ozel uretim modelidir. SVT (Special Vehicle Team), Ford'un Kuzey Amerika bolumune ait spor otomobil ureten markasidir. Uzerinde gelen motor Porsche tarafindan gelistirilmis 2.5L V6 200hp motor vardir.

Simdi bir gunluk asiri yorucu yolculuktan resimler.

Dakka bir gol bir, araba cok inik, direk olarak romork a yuklenemiyecek.
http://www.manimillion.com/temp/svt/1.jpg

Bir kac kisinin, vede egimli garaj girisinin yardimi ile arabayi sonunda yukledik.
http://www.manimillion.com/temp/svt/2.jpg

Toronto ya ugramisken arkasin evinde bi cay icelim :) Bu resimde gordgunuz gibi araba inik oldugundan dolayi, romork a yuklemekte bir cok problem yasadik, bu resimde gordugunuz gibi araba nin on tamponu romork un cikintisindan daha assagida, arabanin on tarafini 4 kisi kaldirdiktan sonra anca yuklendi.
http://www.manimillion.com/temp/svt/3.jpg

Sonunda ertesi sabah eve vardik, vede ilk yaptigim sey arabayi bir guzel yikamak oldu :) Kaput daki cizgi 3M koruyucu film oldugundan dolayi var.
http://www.manimillion.com/temp/svt/4.jpg

Garajdaki dier otomobil ise, bu 3L Duratec motorunu monte ettigimiz dier proje arabamiz idi. arabanin kasa si disinda degismeyen parcayi yok denecek kadar az, motor kaputunun altindaki en kucuk vidaya kadar hersey yenilendi!
http://www.manimillion.com/temp/svt/5.jpg

Darisi yeni projenin basina. Burada kis geldigi icin bu araba Nisan 2006 ya kadar kenarda bekleyecek. Yeni resimlerini artik Nisan dan sonra buraya insallah eklerim.

Selçuk
31-10-2005, 12:25
Allah kazadan beladan korusun.Kaput çok güsel ama şu 3m olayı...

MeRtCaN
31-10-2005, 23:36
Super araba projenın sonunu sabırsızlıkla beklıyoruz...

Manimillion
31-10-2005, 23:57
Super araba projenın sonunu sabırsızlıkla beklıyoruz...

Sagolasin, bugun 330mm, 2 piston alminyum kaliperli on frenleri siparis ettim :cool:

temple of vtec
01-11-2005, 03:28
güzel günlerde kullanman dileğiyle ...

GökhanO
01-11-2005, 03:35
Guzel arac, bu arada bisey soracam avrupada satılan mondeo modeli ile aynı suspansyon ve sasi'yi mi paylasıyor yoksa sadece on gorunumleri mi aynı?

Manimillion
01-11-2005, 04:02
Guzel arac, bu arada bisey soracam avrupada satılan mondeo modeli ile aynı suspansyon ve sasi'yi mi paylasıyor yoksa sadece on gorunumleri mi aynı?

Ayni sasi yi paylasiyor. Yani Mondeo sasisi. Avrupa'daki ST200 modeli ayarindaki Kuzey Amerika modeli. Farlar falam benzio Mondeo ya ama tipa tip ayni degil, yani Mondeo farini direk buna takamiyorsunuz, sekilleri biraz daha farkli. Yan yana koymadan farklari belli olmuyor.

Suspansiyon lar Mondeo St200 unki ile direk degistirilebiliyor, ama yaylarin yaylanma oranlari vede amortisor sertlikleri ayni degil. Zaten bende sonradan takilmis, SVT Contour lar icin Almanya'da gelistirilip ozel olarak uretilmis Yay+Amortisor kiti var.

Bunun disinda tamponlar Kuzey Amerika spec, yani Turkce itibari ile amerikan tamponlar var (buradaki crash test leri gecebilmesi icin avrupa tamponlardan daha uzun).

ghost
01-11-2005, 08:44
Kazasız belasız keyifle kullan, çok sıkı duruyo makina. Projeni de gerçekleştirirken adım adım bizlere fotografları ile aktarırsan sevinirim (yaw çok şey istedim biraz Discovery tadında bişeyler istedik ama hastalık iste:rolleyes: )

Manimillion
01-11-2005, 16:08
Kazasız belasız keyifle kullan, çok sıkı duruyo makina. Projeni de gerçekleştirirken adım adım bizlere fotografları ile aktarırsan sevinirim (yaw çok şey istedim biraz Discovery tadında bişeyler istedik ama hastalık iste:rolleyes: )

Sen iste, biz yapariz senin icin :)

Hatta arabayi TechTurkey SVT Contour projesi adini bile verelim senin icin, adim adim butun gelismeleri bi baslik altinda aktaririm :)

GökhanO
01-11-2005, 20:17
Ayni sasi yi paylasiyor. Yani Mondeo sasisi. Avrupa'daki ST200 modeli ayarindaki Kuzey Amerika modeli. Farlar falam benzio Mondeo ya ama tipa tip ayni degil, yani Mondeo farini direk buna takamiyorsunuz, sekilleri biraz daha farkli. Yan yana koymadan farklari belli olmuyor.

Suspansiyon lar Mondeo St200 unki ile direk degistirilebiliyor, ama yaylarin yaylanma oranlari vede amortisor sertlikleri ayni degil. Zaten bende sonradan takilmis, SVT Contour lar icin Almanya'da gelistirilip ozel olarak uretilmis Yay+Amortisor kiti var.

Bunun disinda tamponlar Kuzey Amerika spec, yani Turkce itibari ile amerikan tamponlar var (buradaki crash test leri gecebilmesi icin avrupa tamponlardan daha uzun).

Bilgi icin tesekkurler, allah agız tadı ile kullanmayı nasip etsin:)

Yuregi-R
05-11-2005, 19:14
selam

cok guzel bır aıle sedanı

saygılar

Low-Rider
05-11-2005, 22:02
keyifli bi proje olsa gerek
başarıya ulaşır inşallah

tunERkan
06-11-2005, 10:40
hayırlısı olsun....

Manimillion
11-11-2005, 04:26
selam

cok guzel bır aıle sedanı

saygılar

:D

Tesekkur ederim :)

Arabaya en fazla 2 kisi binio zaten bi ben, bide yanimda biri varsa haha

Manimillion
11-11-2005, 04:27
keyifli bi proje olsa gerek
başarıya ulaşır inşallah

Amin :icon_rule

ogunmisir
28-12-2005, 16:58
Kazasız,belasız.

Manimillion
15-01-2006, 20:34
15 Ocak 2006

Ne yazikki bu projenin fishini cekmek zorundayim. Yeni bir araba aldigimdan dolayi bunu oldugu gibi satip, dier arabayle ilginecegim.

Arkadan itis, tek kapi, V8 kulaga daha guzel geldigi icin bu karari aldim :D Nisan ayi gibi yeni projenin detaylarini yazarim.

VteC_MaNiaC
15-01-2006, 21:46
:D Rasgele :..

power_mondeo
15-10-2006, 15:23
projelerinde başarılar diliyorum, aracı satmana üzüldüm yeni alacağın araçta şimdiden hayırlı olsun, resimleri dört gözle bekliyoruz birde aracınla birlikte seninde resmini de görmek senide tanımak isteriz amerikadaki Türk kardeşimiz....

Jem
15-10-2006, 15:28
kazasız belasız mondeo gercekden çok iyi projeyi bekliyoruz.

Manimillion
15-10-2006, 16:56
Araba satilmadi, hala garajda duruyor, bu hafta sonu motor sokulup 3L motoru takilcakti ama bir kac sey yuzunden bu hafta sonu arabaya dokunamadik, belki bugun motoru sokeriz.

emir
16-10-2006, 11:53
kazasız belasız kullan abi ben senin projelerine hastayım gri mustang'e özellikle

Manimillion
23-10-2006, 01:25
http://www.manimillion.com/temp/svnomotort.jpg

Ameliyat basladi :)

grkm
23-10-2006, 01:26
swap swap swap ! :)

TT_BOY
23-10-2006, 16:29
hayırlısı olsun Allah tamamını erdirsin başarılar..

OmerRS
23-10-2006, 17:47
3.0 litrelik duratec cok guzel motordur dedigin gibi noble da kullanıyor bu motorları. yani bizim avrupara bildigimiz 226 hp lik st220 motoru.

http://mondeo.fordclubs.org/images/galerie/mondeo/g16.jpg

soyle bişi olsa fena olmaz :)

Manimillion
26-10-2006, 21:54
ehehe insallah elbet oda bir gun olur :)

CTG
26-10-2006, 22:11
kolay gelsin

Manimillion
26-10-2006, 22:16
kolay gelsin

Kolaysa bashina gelsin :D :hahaha:

Eywallah :)

CTG
26-10-2006, 22:27
gelsin gelsin bişey demeyis :)