PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : B18a2 ve Atmosferik Hakkında Bilgi

mr.korhan
19-12-2006, 10:52
Merhaba Arkadaşlar, B18a2 ye (integra 92) Atmosferik Besleme olarak Yapılabilecek olan alternatif uygulamalar nelerdir ?
Örn.; Dereceli bulunabiliyormu ve Chip uyumu sağlanabiliyormu şeklinde, Yardımlarınız ve bilgileriniz için Teşekkür ederim şimdiden.

B.Aktepe
19-12-2006, 11:19
alternatif uygulama ne demek? neye alternatif? vtec yapmanın alternatifini mi soruyorsun?

mr.korhan
19-12-2006, 11:23
Vtec Yapabilmek için neredeyse komple bir b16 gerek, o nedenle sadece atmosferik yüklemek amaçlı yapılabilir yöntemler nelerdir şeklinde sormuştum, zira integra biraz sıkıntılı parça konularında tr de, alternatif kelimesinin extrem bi özelliği yok yani cümle içinde :)

KSK-VTEC
19-12-2006, 11:29
en basit yolunu söyliyim benim sattığım hazır b20 vtec motorunu alıp takacaksın
satılıklarda ilanı var

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=4459

mr.korhan
19-12-2006, 11:39
Onu Gördüm Zaten :)
Siteyi ilk gezerken tıkladığım konu oydu B20VTEc yazısını görünce bir tuhaf oldum zaten ama ödeme koşulları bir anda zorlar şimdi beni, izmirdeydin sen sanırsam.
Artı İntegra için çeşitli sorunlar çıkıyor vtec yapınca, mesela hidrolik direksiyon özelliği integrada km tel ile vteclerde ise sensörle olduğundan dolayı
Ayrıca Vuruntu Sensörü ve yüksek devirlerde karışımlardan dolayı fakirleşme gibi problemler yaşandımı senin cihazda da ?
Bu Tarz sorunlar nedeniyle vtec yapmaktan biraz çekiniyorum açıkcası , o nedenle Atmosferik beslemeyi artırmak için integraya yapılabilen şeyleri öğrenmek istiyorum ki ayrımı yapabileyim , fiyat ve performans açısından. VTEC ve ufak sorunlarmı , yoksa atmosferikmi.

B.Aktepe
19-12-2006, 11:52
b18a2 için crower ın ürettiği egzantrik yay retainer takımını alırsın üst kapağı port polished yaptırırsın alt bloğu elden geçirirsin yağ pompası su pompası yatakları. piston alırsın yüksek sıkıştırmalı. enjektor alırsın safc takarsın,beyin yazılım gerekicek. 4-1 headers dc sport un b serisi için alırsın( flange da problem olabilir ama yapılır). debriyaj seti hafif volan kısa son dişli. geri kalan çoğu şeyi aynı zaten vteclerle filtre egsoz vsvs hep uzar gider liste ama vtec gibi olmaz bana kalırsa. kolay gelsin şimdiden.

miniks
19-12-2006, 17:22
Onu Gördüm Zaten :)
Siteyi ilk gezerken tıkladığım konu oydu B20VTEc yazısını görünce bir tuhaf oldum zaten ama ödeme koşulları bir anda zorlar şimdi beni, izmirdeydin sen sanırsam.
Artı İntegra için çeşitli sorunlar çıkıyor vtec yapınca, mesela hidrolik direksiyon özelliği integrada km tel ile vteclerde ise sensörle olduğundan dolayı
Ayrıca Vuruntu Sensörü ve yüksek devirlerde karışımlardan dolayı fakirleşme gibi problemler yaşandımı senin cihazda da ?
Bu Tarz sorunlar nedeniyle vtec yapmaktan biraz çekiniyorum açıkcası , o nedenle Atmosferik beslemeyi artırmak için integraya yapılabilen şeyleri öğrenmek istiyorum ki ayrımı yapabileyim , fiyat ve performans açısından. VTEC ve ufak sorunlarmı , yoksa atmosferikmi.

Vtec te atmosferik :D

mr.korhan
19-12-2006, 18:56
:D Tabi canım kesin çözüm o aslında , ama hani atmosferik yapılabilecekleri yada yapanlarıda bi görseydik tam kararı verirdik. ;)

mr.korhan
21-12-2006, 09:17
Evet ? Başka Atmosferik Önerileri olanlar yokmu yada yapanlar
B18 e ?

tool
21-12-2006, 09:28
Evet ? Başka Atmosferik Önerileri olanlar yokmu yada yapanlar
B18 e ?

bir üyemiz size zaten detayli cevap yazmis,
akliniza yatmayan bölüm neresi?

b18a2 için crower ın ürettiği egzantrik yay retainer takımını alırsın üst kapağı port polished yaptırırsın alt bloğu elden geçirirsin yağ pompası su pompası yatakları. piston alırsın yüksek sıkıştırmalı. enjektor alırsın safc takarsın,beyin yazılım gerekicek. 4-1 headers dc sport un b serisi için alırsın( flange da problem olabilir ama yapılır). debriyaj seti hafif volan kısa son dişli. geri kalan çoğu şeyi aynı zaten vteclerle filtre egsoz vsvs hep uzar gider liste ama vtec gibi olmaz bana kalırsa. kolay gelsin şimdiden.

speed
21-12-2006, 09:38
ls vtec yapan arkadaşlarımız var.....ama fiyat performans oranı çok başarılı değil açıkçası.....ayrıca adam akıllı bir ls vtec yapmaya kalkışılırsa motor ve şanzıman neredeyse komple değişiyor gibi....değişmeyen sadece motor kodunuz kalıyor....beyin ve harnesler da işin içine girince rakam 7/8 milyarlar arasında bir yere yaslanıyor....yani özetle eldekileri satıp birer vtec almak daha akıl karı gibi....
gelelim diğer konuya...crower 'ın sitesinde bizim b18a lar için dereceli egzantrik milleri mevcut....garanti olmamakla birlikte +20 hp artıştan bahsediyorlar...eğer birde p28 veya p30 ecu'ya güzeeellll bir çip yazılırsa''tabii bunun için obd0/obd1 harnes ve p28 beyin lazım'' bu güçleri almak çok zor olmasa gerek...türkiyedeki integra moddelleri 130 hp....benimki 127 hp verdi dynoda....+ 20 hp gibi bir güç ve güzel bir tune ile vteclere kafa tutabilen bir integra sahibi olunabilir ''bu haliyle bile vtec açma seslerini oldukça yakından takip edebiliyorum :) ''....
son olarakta değinmeden edemiycem....bizim b18a ların sıkıştırmaları çok uygun turbo uygulamaları için....eğer çok yorgun bir motora sahip değilseniz....stock motora 8 psi basarak çok ciddi ''200hp civarı'' güçler alabiliyorsunuz....çok abartmadan yapılacak uygulamada aşşağı yukarı ls vtec yapmakla aynı rakamlara çıkıyor...ama bu uygulama sonrasında type r ları üzebilecek bir integraya sahip olabiliyorsunuz...

mr.korhan
21-12-2006, 09:40
Yardımlarınız ve bilginiz için çok teşekkür ederim, birde şu konu hakkında bir araştırma yaptım
bendeki integra 92 model ve gördüğüm pek çok integradan bazı farkları var,ön tampon, 4 kollu direksiyon, arka stopların eğikliği , arka bagajdaki düz çizgi (stoplar arası) v.s. gibi
Birkaç Servis bana , aracımın diğerlerinden farklı 140 hp lik versiyonu olduğunu ibare ettiler,
aracım 160 binde orj.
integraya turbo beslemesi yapmış olan kişiler mevcutmu tr de ?

speed
21-12-2006, 09:51
benim bildiğim türkiyeye sadece 130 hp lik integraların girdiği yönünde....arabanızdaki farklılıklar 92 yılında makyajlanan kasalardan olduğunu anlatıyor bana...ama motor kodunuz b18a2 olmalı...ki öyle ise bence sizde 130 hp lik bir arabaya biniyor olabilirsiniz....integraya turbo besleme yapmış kimseyle karşılaşmadım türkiyede....ama yurtdışında çok yaygın...özellikle ls vtec üzerine turbo uygulamış çoğu....düşük sıkıştırmalı ve vtec yapılmış bir motor bu uygulama için çok müsait.....stock motora 10 psi civarında basıyorlar genelde....230/240 hp güçlere ulaşabiliyorlar horn manifoltlar ile....

stlegal
21-12-2006, 09:57
ls vtec yapan arkadaşlarımız var.....ama fiyat performans oranı çok başarılı değil açıkçası.....ayrıca adam akıllı bir ls vtec yapmaya kalkışılırsa motor ve şanzıman neredeyse komple değişiyor gibi....değişmeyen sadece motor kodunuz kalıyor....beyin ve harnesler da işin içine girince rakam 7/8 milyarlar arasında bir yere yaslanıyor....yani özetle eldekileri satıp birer vtec almak daha akıl karı gibi....
gelelim diğer konuya...crower 'ın sitesinde bizim b18a lar için dereceli egzantrik milleri mevcut....garanti olmamakla birlikte +20 hp artıştan bahsediyorlar...eğer birde p28 veya p30 ecu'ya güzeeellll bir çip yazılırsa''tabii bunun için obd0/obd1 harnes ve p28 beyin lazım'' bu güçleri almak çok zor olmasa gerek...türkiyedeki integra moddelleri 130 hp....benimki 127 hp verdi dynoda....+ 20 hp gibi bir güç ve güzel bir tune ile vteclere kafa tutabilen bir integra sahibi olunabilir ''bu haliyle bile vtec açma seslerini oldukça yakından takip edebiliyorum :) ''....
son olarakta değinmeden edemiycem....bizim b18a ların sıkıştırmaları çok uygun turbo uygulamaları için....eğer çok yorgun bir motora sahip değilseniz....stock motora 8 psi basarak çok ciddi ''200hp civarı'' güçler alabiliyorsunuz....çok abartmadan yapılacak uygulamada aşşağı yukarı ls vtec yapmakla aynı rakamlara çıkıyor...ama bu uygulama sonrasında type r ları üzebilecek bir integraya sahip olabiliyorsunuz...

integranın üzerindeki beyinde chiplenir pr4...

mr.korhan
21-12-2006, 10:01
Kendi Beyini chiplenebiliyorsa , bu büyük bir avantaj olur sanırım.
Butarz uygulamaları yapan kişiler var ise chip yazma gibi, paylaşabilirmisiniz ?

speed
21-12-2006, 10:08
selçuk bir kaç yerde obdo pr4 çiplenemiyor diye okudum....bu uygulamayı siz denedinizmi?

speed
21-12-2006, 10:18
bu konuya oz'uda bekliyorum :)))))))
müdürüm ne olacak bizim bu integraların haliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..........

mr.korhan
21-12-2006, 10:22
Bencede , Güzel bir konu oldu , Tam bir bilgi deposu haline geleceğe benziyor, kobay olarakta benim aracı kullanırız olduda bitti :)))

H.bilgili
21-12-2006, 12:31
ben atmosferık seven bırı olarak vtı yaptım cok keyıf aldım integrası olanlara vtı yapmalarını tavsıye ederım
basmayınca az yakan basıncada gıtmem demıyen vtı ı ıcad edenlere tesekkur ederım

hayat 5500 devırden sonra baslar :)

TAM35GNY
21-12-2006, 13:47

:cool: :cool: Evet bende yeni bir vti kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ediyorum...:D :D

Erol
21-12-2006, 13:55
peki 1.8 mi yoksa 2.0 mı daha iyi vtec de sorunsuz kullanabilecegimiz

H.bilgili
21-12-2006, 14:11
gomlekler kurtarırsa 2.0 tabıkı,saglamlık ve devır ıcın 1.8 derım tabıkı blok ve gomlekler kurtarırsa 2.0 en ıyısı
benım araba b18 sorun cıkartmadı suana kadar eksıklerı var onlarda halloldu gıbı sonra dynoya cıkıp bakıcaz,hayırlısı

mr.korhan
21-12-2006, 14:37
Lsvtec' in canlı canlı vtecle kalkışına şahidim, tam boy önde girdi 300 m ye

speed
21-12-2006, 14:47
ben atmosferık seven bırı olarak vtı yaptım cok keyıf aldım integrası olanlara vtı yapmalarını tavsıye ederım
basmayınca az yakan basıncada gıtmem demıyen vtı ı ıcad edenlere tesekkur ederım

sen ls vtec'i birebir yapan ve bununla uğraşan biri olarak biraz daha bilgilendirsen bizi.....zorlukları neler...mesela arkadaş hidrolik direksiyon kilometre teli gibi bir kaç sorundan bahsetmiş.....sen bu problemleri yaşadınmı?....şanzımanımızın uzun olması nasıl bir engel oluşturuyor bize.....bu konu integra konusu olsun...bildiklerimizi burda paylaşalım...ne dersiniz? :icon_tup:

mr.korhan
21-12-2006, 15:32
Böyle Söylemeyin ona ,bir anlatıyor vtecten vazgeçersiniz valla :), ama adam kendisi birebir elleriyle yaptı tekrar kutluyorum kensini, (alkış efekti)

H.bilgili
21-12-2006, 15:35
sen ls vtec'i birebir yapan ve bununla uğraşan biri olarak biraz daha bilgilendirsen bizi.....zorlukları neler...mesela arkadaş hidrolik direksiyon kilometre teli gibi bir kaç sorundan bahsetmiş.....sen bu problemleri yaşadınmı?....şanzımanımızın uzun olması nasıl bir engel oluşturuyor bize.....bu konu integra konusu olsun...bildiklerimizi burda paylaşalım...ne dersiniz? :icon_tup:
km gostergesı ve hıdrolık dıreksıyon hızlandıkca agırlastırma sıstemı beraber calısıyor bunun yerıne speed sensor takıldıgı ıcın km calısmıyor ve dıreksıyon herzaman agır oluyor bunu henuz asmadım fakat p28 le beraber chıp ıslemı bu problemı cozucek gıbı gorunuyor
sanzıman dragda fena degıl fakat rollıngde ıyı degıl belkı benım arabanın egsozlarının orj olmasından ve beynın tam randımanlı calısmadıgından kaynaklanıyor(knock sensor yok blokta) olabılır headers egsoz ve beyın problemlerını asınca sanzıman oranları yeterlı olmazsa sanzımanı kısaltmaya calısacagım

bu konularda calısmalar yapılmıssa bılgılerımızı paylasalım

speed
21-12-2006, 16:12
bu sorun komple tesisatı yenilemenizden kaynaklanıyor olabilir...oysa arabanın kendi tesisatını kullanıp bir harnes yardımı ile obd2 beyni bağlasaydınız büyük ihtimalle bu sorun yaşanmayacaktı gibi...arıza ışığı yanıyormu arabanın?

speed
21-12-2006, 16:23
merak ettiğim bir konuda şu....ls vtec'i integranın kendi beyniyle kullanamazmıyız....vtec'in manual devreye sokulduğunu felan düşünsek....bir kaynakta okumuştum devir saatinden bağlantı yapıp açmışlar vtec'i.....bu konu hakkında bilginiz varmı?....

H.bilgili
21-12-2006, 16:50
obd 0 ın dıstrıbıtoruyle obd2 dıstrıbıtoru bırbırıne uymuyor bunun ıcınde kıtler varmıs sonrasında o2 sensorunede tesısat lazım hız sensorunede tesısat lazım map sensor farklı evap purge selenoıd obd2 de var obd0da yok cok karısıyor en mantıklısı komple elektrık tesısatını degısmektı bende oyle yaptım lamba yanıyor cunku obd2 vtec beynınde ımmo var ıptal edıldı ve vuruntu sensoru yok bundan dolayı lamba yanıyor

dıger soruya gelınce vtec acınca aır fuel ratıo da degısmesı gereklı bunu devır saatınden gorup acarsanız bence arac kapanacaktır kı bı arkadasım sohc vtec yaptı vtecı dugmeyle acıyordu hıcbır fark hıssedemedım

KSK-VTEC
21-12-2006, 16:56
uğraşmayın bukadar diyorum satayım komple b20vtec makineyi alın takın geçin

mr.korhan
21-12-2006, 17:03
Hazır Aldıktan Sonra Bi tadı yok bence , biliyorsun kendi yaptığının tadı bir başka olur, arızada çıksa , yansada patlasada kol elimizede gelse, krankda eğilse sonuçta kendi yaptığımız olduğu için onunda tadı bi başkadır, ki bir örnek var elimizde, çoğaltıp güncellemeye çalışıcaz :)

stlegal
21-12-2006, 17:07
Kendi Beyini chiplenebiliyorsa , bu büyük bir avantaj olur sanırım.
Butarz uygulamaları yapan kişiler var ise chip yazma gibi, paylaşabilirmisiniz ?

kesinlikle chiplenebiliyo emin olabilirsin yaptığım için biliyorum.hemde çok güzel oluyo :d
amerikada pr4 lerle vtec açtırabilolar benim burda deneme şansım olmadı...elimde olsa denerdim ama vtec uyumlu pr4 ler...

mr.korhan
21-12-2006, 17:12
Bu güzel haber için teşekkürler :) ,
Chip olarak ne kullandınız ? dereceli yazılımınımı uyguladınız ?

stlegal
21-12-2006, 17:45
pr4 ü ben turbo uygalamasında kullandım..

speed
22-12-2006, 06:52
pr4 'ün chip'leniyor olması bir çok konuyu kolaylaştırıyor aslında...b16 head'e obd0 distribitör takılabiliyor...bunu biliyorum....sadece distribitörün bir bağlantı ayağını kesmek gerekiyormuş....çok hafif yağ sızıntısına razı olmalısınız gibi bir eksisi varmış....ama bu sorun halledilebilir gibi....distribitör uyumsuzluğunu bu şekilde halledersek....ve pr4 ecu'ya vtec açtırtabilirsek...aynı zamanda chip'leyip afr ve avans haritalarını düzenlersek.....bu şekilde işimiz kolaylaşmazmı?

stlegal
22-12-2006, 09:30
niye kolaylaşmasın yazdıkların hepsi yapılan şeyler zate...

mr.korhan
22-12-2006, 09:50
Hem böylelikle Beyin Masrafıda düşmüş olacak Vtec uygulamasında

stlegal
22-12-2006, 09:56
isteyen olursa yardımcı olurum..

speed
22-12-2006, 10:12
beyin gerekmiyecek...harnesss gerekmiyecek....olası tesisat problemleriyle uğraşılmayacak.... halil sen ne diyorsun bu konuda....sence olurmu...cem olur diyor...hatta getirin yapayım diyor :) ne gibi zorluklar çıkar karşımıza?

mr.korhan
22-12-2006, 10:25
VTEC parçaları bulmak bir zorluk sanırım :)
Tam olarak gereken parçaların komple bir listesini de çıkaralım hatta

Oz`
22-12-2006, 10:37
online olarak programda yapabilirim arkadaşlar:)

mr.korhan
22-12-2006, 10:50
Program derken ?

stlegal
22-12-2006, 10:55

:D sen yaparsın kanka 10 numara olur.yanlız bu selçuk kim habire selçuk diyosunuz...

H.bilgili
22-12-2006, 11:34
:) sımdı bız bosunamı ugrastık vtec beynı dıstrıbıtoru dıye bu kadar kolaymıs demekkı :D bılgısızlık kotu bısey ne yapalım bıdakı integraya insallah:) cem selcuk dıye sana dıyor ,aksama buyuk ıhtımal yanındayım musaıtsen tabıkı

coolvtec
22-12-2006, 11:50
O kadar para harcayıp zorla VTI ayırcam diye uğraşacağınıza basın turboyu geçin . Harcanan parayı en iyi karşılığı o verecektir.

stlegal
22-12-2006, 11:55
O kadar para harcayıp zorla VTI ayırcam diye uğraşacağınıza basın turboyu geçin . Harcanan parayı en iyi karşılığı o verecektir.

amaç sadece ucuz yollu performans almak ve aracın kararlı çalışması bu anlattığımız yol en ucuz yane...bu dediğimiz yolla 2 milyara biter iş...

H.bilgili
22-12-2006, 11:58
ben vtı ayırmak ıcın yapmadım ıntegrayı keyıfle kullanacagım farklı bır vtı ım olsun dıye yaptım
arkadaslar arasında yaptıgımız drag ve rollınglerdede uzmesın ıstedım daha eksıklerı var tabıkı ama maddıyata baglı orantıda bıseyler ılave edıp ugrasmakta hosuma gıdıyor

stlegal
22-12-2006, 12:00
halil yine teleefonlaşalım gelmeden...

speed
22-12-2006, 12:11

obd0 pr4 ecu'yamı?

speed
22-12-2006, 12:37
VTEC parçaları bulmak bir zorluk sanırım :)
Tam olarak gereken parçaların komple bir listesini de çıkaralım hatta

aslında çok zor değil.....
komple b16 head.......1500ytl ''çıkma''
p30 yada pr3 piston...700ytl ''sıfır''
ıtr yağ pompası......... 200ytl ''sıfır''
yataklar...................600ytl ''sıfır''

eksikleri tamamlarsanız....

H.bilgili
22-12-2006, 13:53
komple b16 head.......1500ytl ''çıkma''
p30 yada pr3 piston...700ytl ''sıfır''
ıtr yağ pompası......... 200ytl ''sıfır''
yataklar...................600ytl ''sıfır''

emme manıfoltu kelebek dahıl

speed
22-12-2006, 14:13
bizim emme manifoldumuz ve gaz kelebeğimiz uymuyormu kafaya ?

speed
22-12-2006, 14:16
................

speed
22-12-2006, 15:07
B16 silindir kapağı,b16 egzantrik , B16 kasnak.........:
B16 Distributors..................................... :
Knock Sensor.......................................... :
B16 emme Manifold ..............................:
B16 gaz kelebeği.......................................... .. :
B16 headers........................... .....................:
Obd2 Ecu............................................... ..... :
Obd0 / Obd2 Conversion Harness.....:
Ls/vtec Conversion Kits.....................:
P30 Pistons........................................... .....:
conta takımı............................................ ..:
Itr yağ pompası........................................... ....:
P30 Segman............................................ ....:
Yataklar.......................................... ..........:
Exhaust........................................... ...........:
colt air intake............................................ ...........:

speed
25-12-2006, 12:04
bu listeye eklenmesi veya çıkarılması gerekenler neler?

HondaStagE
04-01-2007, 12:08
Makinayı İyiden İyiye Yüklüyorsunzu Yani Enjektör Şuanda Aklıma Gelen Tek Bu Zaten Genelk olarak Herşeyi Yazmışsınız ( zaten enjektör'de olmazsa olmazı benimkide laf hani :p )

speed
25-03-2008, 09:10
uhhhh be ne yazmışız ha.....ilk zamanlar korhanda bende atmosferik yapacaz diye baya kasmışız.....ne bilgiler var burda....şimdi ikimizde turboladık biniyoruz integralara.....şimdiki yorumum hala aynı....alıyoruz bir turbo kit....çipliyoruz pr4 lerimizi devam....

illede ls vtec yapmak isteyenler için listeye birde şanzman eklemekte fayda var......benzin basıncını arttırarak orjinal enjektörlerinizi kullanabilirsiniz....büyük enjektörlere gerek yok ls vtec için........

gokhan035
25-03-2008, 23:37
B16 silindir kapağı,b16 egzantrik , B16 kasnak.........:
B16 Distributors..................................... :
Knock Sensor.......................................... :
B16 emme Manifold ..............................:
B16 gaz kelebeği.......................................... .. :
B16 headers........................... .....................:
Obd2 Ecu............................................... ..... :
Obd0 / Obd2 Conversion Harness.....:
Ls/vtec Conversion Kits.....................:
P30 Pistons........................................... .....:
conta takımı............................................ ..:
Itr yağ pompası........................................... ....:
P30 Segman............................................ ....:
Yataklar.......................................... ..........:
Exhaust........................................... ...........:
colt air intake............................................ ...........:

yani dönüşüm için tam liste en son bu mu şimdi?

speed
26-03-2008, 06:38
komple B16 silindir kapağı ''emme manifoldu ,distribütörü ,sensörleri üzerinde full...''
obd0 pr4 ecu çiplenecek ................................................:
Ls/vtec Conversion Kits.............................................. ....:
b16 Pistonları ve segmanları''11.5 sıkıştırma için''..................:
conta takımı............................................ .....................:
Itr yağ pompası........................................... ..................:
Itr su pompası........................................... ....................:
Yataklar.......................................... .............................:
şanzımanın kısaltılması...................................... ...............:

şu anki bilgilerimle liste bu şekilde değişiyor.....eksikler olabilir....bilenler bildiklerini paylaşırlarsa sevinirim :icon_tup:

CaTLaK_HKO
26-03-2008, 16:40
sohc vtec le mi düğmeye basarak açıyordu vtec i?biraz daha detay alabilirmiyim?

Burak Kasim
27-03-2008, 09:27
Baska konuyada koymustum burda benim LS/VTEC B20/B18C' m.

B18C1 JDM GSR Ust Kapak
B20B4(CRV) Block
Golden Eagle LS/VTEC Conversion Kit
Darton Sleeves
JE Pistons 10:1
EAGLE H-BEAM Piston Kollari
EAGLE LW Crankshaft
Callico Yataklar
DC SPORT 4-1 Header
GREDDY EVO2 Ca-Back Exhaust System
MSD 6AL
MSD Distributor Cap
MSD Coil
Magnecor Buji Kablolari
NGK Iriduim Bujiler
JDM Motor Kapagi
ACT 6 Yaprak Baski Balata
FIDANZA Hafif Volan
Short Shifter
INJEN Short Ram Intake
EDELBROCK Emme Manifoldu
Port and Polish
Type-r Yag Pompasi
Type-r Su Pompasi
KMS Girdle
Apex-i VAFC(Tuned)
http://img91.imageshack.us/img91/1567/aftercheckup0746tl.jpg

vınce
16-08-2008, 02:20
:))))))))):icon_tup:

mr.korhan
18-08-2008, 21:26
uhhhh be ne yazmışız ha.....ilk zamanlar korhanda bende atmosferik yapacaz diye baya kasmışız.....ne bilgiler var burda....şimdi ikimizde turboladık biniyoruz integralara.....şimdiki yorumum hala aynı....alıyoruz bir turbo kit....çipliyoruz pr4 lerimizi devam....

illede ls vtec yapmak isteyenler için listeye birde şanzman eklemekte fayda var......benzin basıncını arttırarak orjinal enjektörlerinizi kullanabilirsiniz....büyük enjektörlere gerek yok ls vtec için........

sorma zamanında iyi kafamızı kurcalamıştı :)
sende benden cesaret aldın birazcık kabul et :rolleyes:
ama boşver en güzelini yaptık bence..
çok bilgi eksikti bizde ama integra saolsun çok geliştiriyor adamı,,
şimdilerde kendi aracıma kendim yazılım yapıyorum :cool:
Vtec filanda hikaye bence , Ls vtec ile kimse typer gibi saygı duyduğum bir araca 4-5 boy atamazdı herhalde stock motor üstünde ;)

DC2-R
16-11-2008, 00:57
sadece b16 üst kapak+ecu+(some wiring) ... b18a std kapagı ile(nonvtec)ile atmosferik ugraşmak bence mantıksız..Sonra bir bakarsın .. Aaa bu paraya vtec yapardım dersin.
Ama yinede std b18a ile ugraşmak istersen ..Crower valvetrain işine yarar .. Dha fazla bilgi için özel den msj atablrsin.

Pardon sayfa yanlışlığı oldu :D

tool
16-11-2008, 01:00
sadece b16 üst kapak+ecu+(some wiring) ... b18a std kapagı ile(nonvtec)ile atmosferik ugraşmak bence mantıksız..Sonra bir bakarsın .. Aaa bu paraya vtec yapardım dersin.
Ama yinede std b18a ile ugraşmak istersen ..Crower valvetrain işine yarar .. Dha fazla bilgi için özel den msj atablrsin.

agustos ayindaki konuyu hortlatmissin;
biraz dikkat mesaj tarihlerine...

DC2-R
16-11-2008, 01:10
Sayfa yanlışlığı oldu .. Pardon .. bilgisayarın azmine uğradım:D

bladerk
16-11-2008, 01:15
slm fuat adadaki bütün honda parçalarını odanda stoklamışsın bütün forum öğrendi :D
ben erkut

DC2-R
16-11-2008, 02:19
Selam lar ..senin gaz kelebeğini buldum erkut.. :D Adada honda parçası tükenmez.. Hergün konteynerler dolsusu honda gelior:D

bladerk
16-11-2008, 10:40
Selam lar ..senin gaz kelebeğini buldum erkut.. :D Adada honda parçası tükenmez.. Hergün konteynerler dolsusu honda gelior:D

ooo sevindim şu yarış bitsin ordayım görüşürüz