PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik tecil bozma hakkinda

anıl turan
19-01-2010, 16:45
Sevgili arkadaslarim, abilerim her konuda oldugu gibi bu konudada size danisip yardim almanin dogru olduguna inandigimdan buraya konu actim. Forumlarda arattim ama bulamadim.

Kasim 2010 a kadar olan tecilimi hemen bozdurup, askere gitmek istiyorum... En erken hangi donemde gidebilirim? Nisan mi Mayis mi??? Internette arastirdim ama daha once tecil bozdurup askere giden arkadaslarin tecrubelerini alabilir miyim...

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,

Turan

ömerve
19-01-2010, 16:49
Nisanda gidersin büyük ihtimalle.

anıl turan
19-01-2010, 16:50
Nisanda gidersin büyük ihtimalle.

tecilimi nasil bozdurabilirim???

Göki,ZD
19-01-2010, 16:51
dilekçe veriyorsun ama içeriği nasıl oldugu hakkında bilgim yok, detayını tecil bozduran yada yabancı askerlik şubelerinden öğrenebilirsin, onun dısında hemen askere alma gibi durum yok tertip dönemleri şubat 1 tertip,mayıs 2 tertip,ağustos 3 tertip,kasım4 tertip
tabi şöle bi durumda var dönemlerde asker sayısı bellidir TSK bi asker sayısı belirler o sayı üstünde dönemlerde fazla varsa ileriki dönemlere atıyordu ertleme oluyordu.

ben 82\1 yaptım muayneden 1 sene yada 6 ay sonra gitmem gerekirken 2 ay sonra kendimi askerde buldum 19 yaşında körpe yağız bi delikanlıydım:D

lucky Jackal
19-01-2010, 16:53
ben sordum şubeme seni bilmiyorum ama ben kısa dönem yapıcam.kısa olacağı için tecili kaldırdıktan sonra erken gitmek için dilekçe yazarsın,nisan celpinde yer warsa nisanda gidersin yoksa ağustosta gidersin dedi.(kasım 2011 kadar tecilli benimkide)

Low-Rider
19-01-2010, 16:56
Askerlik şubesine gidip erken sevk dilekçesi veriyorsun böylece tecil2in bozuluyor.

Nisan dönemi için son başvuru tarihi bilmiyorm ocak sonuydu sanırım , nisan'a yetişirsin.

ömerve
19-01-2010, 16:56
Bir neden bildirip dilekçe yazıyorsun.dilekçeyi zaten şubede yazdırıyorlar..Ailevi sebepler olarak yazdırırlar herhalde tecil bozdurma sebebini.

Low-Rider
19-01-2010, 17:00
Dilekçede bildiğimiz dilekçe şeklinde değil:)

Form gibi birşey var , bilgilerini yazıyorsun sonra kutucukları işaretleyip veriyorsun.

gökh@n_gr
19-01-2010, 17:46
internetten araştırdığım kadarıyla nisan için son başvuru 25 şubat bende nasipse nisanda gidicem sınav sonucu bekliyorum:)

OnurD.
19-01-2010, 18:17
Son 5 yılda değiştiyse bilmem ama ; 84 doğumluyum, 20 yaşıma geldiğimde tecil ettirmiştim askerliğimi yurt dışında olduğum için. 1.5 sene sonra yani 2005 ağustosta tecilimi bozmaya karar verdim geri dönüş yaptığım için. 21 ağustos (normal 85-3 devrenin sülüs tarihi) pazar gününe denk geldiği için (bu arada diğer 85-3ler cuma gününden almışlar sülüslerini) pazartesi günü askerlik şube gidip; Tecilimi bozup askere gitmek istiyorum demiştim. 2gün yol izni verdiler ve Bilecik söğüte gönderdiler. Devre kaybı olarak değilde sülüsü bozuk olarak geçiyodu kağıtlarda vs. Ama hiç bir dezavantajı olmamıştı. Bildiğin 85-3 devre yaptım ve bitirdim.

anıl turan
19-01-2010, 21:47
verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler. Biraz araştırdım, şubat sonuna kadar "bir an önce askere gitmek istiyorum" şeklinde beyan verirsem nisan ayina yetisebilirmisim. Sinav zamani 1 Nisan sonuclari 10 Nisan'daymis.

turbo&quattro
20-01-2010, 04:49
Ben ASAL a ailevi problemlerim var diyerekten dilekce gondermistim(bir subay soylemisti).Yaklasik 3 hafta sonra almislardi askere.