PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul için Tuz Uyarısı

XoR
20-01-2010, 11:54
Arkadaşlar,

***** kar buzlanma sebebiyle heryere tuzlama yapıldı. Ben dün geceden beri uyuyamadım resmen araba tuzlu kar suyuna maruz kaldığı için şimdi gittim en azından üstündeki tuzu atmak adına arabayı yıkattım kurulatmadım.Dün gece aracını kullanan herkes bence yaptırmalı.

Saro-Ş
20-01-2010, 11:55
Dün gece Avcılar Tarafındaydım baktım önümde tuz atıyolar ne yaptıysamda kaçamadım bu akşam bi su vurucam arabaya altına üstüne tavanınaa

XoR
20-01-2010, 11:57
Ben tüm davlumbaz içlerine vs tutturdum.Lift'i bozuk olmasa yağlamacının arabayı kaldırıp altınada su tutturucaktım.

Saro-Ş
20-01-2010, 11:59
En iyisini yapmışsın bizim orda gece yıkamacılar kılını oynatmaz bu yüzden yıkatamadım eve gelincede su tutucaktım gece 12 gibiydi hem üşüdüm hemde biizm komşular bana manyak mumlsi yapıyo arabayı temizliyorum diye hep kar yağıyo yıkıyo demesinler diye yapmadım :)

XoR
20-01-2010, 12:01
En iyisini yapmışsın bizim orda gece yıkamacılar kılını oynatmaz bu yüzden yıkatamadım eve gelincede su tutucaktım gece 12 gibiydi hem üşüdüm hemde biizm komşular bana manyak mumlsi yapıyo arabayı temizliyorum diye hep kar yağıyo yıkıyo demesinler diye yapmadım :)

Ben gece 2'de dönmesem yapardım ama saat çok geçti :)

Şimdi çıkıp sıcak su ve şampuanla jantları bi tur daha geçicem pek içime sinmedi :D

Saro-Ş
20-01-2010, 12:04
Bizim Yıkamacının Sıcak Su Ünitesi Bozulmuş :( tabi gece gece farketmezdi saat 9 geçtiği zmaan yeşilköyde yıkamacılar mağza gibi kapatıyolar sıcak soğuk ne bulsam uyardı bana :) bugun bi yıkatıyım ufaktan arabayı araba siyah bide o taş gibi tuzlar ne kadar yavaşta gitsem çartara patara vurdu:(

XoR
20-01-2010, 12:20
Oh jantlarıda sıcak suyla tekrar yıkadım kuruladım şimdi tam anlamıyla içim rahat :D

Saro-Ş
20-01-2010, 12:31
Bu havasa soğuk suya zaten el sokarsan ellerin çatlar kanar walla :) Araba Yanımda Yok Olsa Bende Yıkardım :( Neyse Şirketin Arabasını bi Temziliyim bende allahı var temiz raba çok iyi bakarım sağ kapı hariç ful çizik :)

Cimmeria
20-01-2010, 12:39
Oh jantlarıda sıcak suyla tekrar yıkadım kuruladım şimdi tam anlamıyla içim rahat :D

valla helal olsun :)

XoR
20-01-2010, 14:16
valla helal olsun :)

İşe gelirken yine kirlendiler otelde tekrar yıkadım :D :D

Day Walker
20-01-2010, 14:21
bende timberlandlarımı temizledim dün akşam sonra boyatmayalım boş yere bide onun silgisi var onunlada iyice üstünden geçtim :D

mmustu
20-01-2010, 14:23

geriiiii :D :D :D

Saro-Ş
20-01-2010, 14:25
Ben de Ayakkblrmı temizliyorum Kosli Oxi İle hep :) Eski arabamız beyadı toyota çok eskiden ama onuda cifle yıkardım bu geceden itibaren yeni arabamıda megu nxt ile :) teknlji ben bu akşam yıkamacıda kendimden geçicem arabanın her yerine su tutup

UĞUR YUMAK
20-01-2010, 14:32
Arabaları tuz değil sizin yıkamalarınız çürütecek :D
Kısmen güneşli günler yaşıyoruz İzmirede:D araba kapalıda yatıyor :D toz bile yok üstünde :)

Saro-Ş
20-01-2010, 14:35
Bizde kısmen Karlı fakat kardan çok tuzlu yolları yaşıyoruz istanbulda

XoR
20-01-2010, 14:41
Arabaları tuz değil sizin yıkamalarınız çürütecek :D
Kısmen güneşli günler yaşıyoruz İzmirede:D araba kapalıda yatıyor :D toz bile yok üstünde :)

Tuzun arabanın üstünde kalması boya için ciddi tehlikeli.Özellikle renkli jantların canını okuyo.

Saro-Ş
20-01-2010, 14:44
Tüm Arabanın canına okuyo bence :)

STP
20-01-2010, 14:46
kafayımı ydınız lan sız :D tuzlu kaldı dıye arabaya bısı olmaz :D

Cimmeria
20-01-2010, 14:46

süpermiş valla, ben işten çıkıp eve zor atıyorum kendimi :D

XoR
20-01-2010, 14:50
kafayımı ydınız lan sız :D tuzlu kaldı dıye arabaya bısı olmaz :D

Kanka yollara atılan tuzu suyla karıştırcam arabanın üstüne bırakıcam kurusun aynı şekilde güzel güzel boyattığın jantlarına uyarmı ? :)

süpermiş valla, ben işten çıkıp eve zor atıyorum kendimi :D

Ben üşenmem kendim yıkanmam onu yıkarım :D

lrfan
20-01-2010, 14:52
Özellikle kış sonunda lifte alıp alt kısmını iyice yıkatmak şart...

XoR
20-01-2010, 14:53
Özellikle kış sonunda lifte alıp alt kısmını iyice yıkatmak şart...

Konuş İrfan hocam anlatıyorum ama beni dinleyen yok :)

Saro-Ş
20-01-2010, 14:55
Ozaman Kış Sonu Toplu Yıkama Günü Yapıyoruz :) Diğre Türlü Tek Başımıza hiçbir Yıkamacı Arabmızı Kaldırıp Yıkamaz:)

STP
20-01-2010, 14:56
Kanka yollara atılan tuzu suyla karıştırcam arabanın üstüne bırakıcam kurusun aynı şekilde güzel güzel boyattığın jantlarına uyarmı ? :)

Ben üşenmem kendim yıkanmam onu yıkarım :D

uyar kankaaam ben rahatım :D

lrfan
20-01-2010, 14:56
Yola döktükleri solüsyon ve tuzlar korozif tabi, ilk fırsatta durulanması-yıkanması iyi olur bence.

Saro-Ş
20-01-2010, 14:58
Abi Dur Şimdi işi Bıraıp eve Gidicem Arabayı Yıkatmaya :)

XoR
20-01-2010, 14:58
uyar kankaaam ben rahatım :D

Ok iş çıkışı otelden tuzu alıp geliyorum sabahta güneş çıkarsa Tb Dalmaçya Spec takılırsın :)

Yola döktükleri solüsyon ve tuzlar korozif tabi, ilk fırsatta durulanması-yıkanması iyi olur bence.

Teşekkür ederim İrfan hocam :)

mmustu
20-01-2010, 15:01
olum tuzlu su tuzlu kar falan hikaye 2 tane güvercin getirir sabahtan akşama pislettiririm arabanızın üstüne o zaman görürsünüz işte :D :D

seko
20-01-2010, 15:36
Brandayı cektim hayatta cıkarmam aracımı :)

Cimmeria
20-01-2010, 16:20
olum tuzlu su tuzlu kar falan hikaye 2 tane güvercin getirir sabahtan akşama pislettiririm arabanızın üstüne o zaman görürsünüz işte :D :D

eskiden acıbademde oturdugum sokakta yarasa olurdu bir yarasa on güvercin gücünde s.cardı :) ilk gördüğümde şok olmustum bu ne lan guvercın ölmüş mü diye :D

_muhaRRem
20-01-2010, 16:23
bu havalarda araba çıkarmam .:)

elpadre
20-01-2010, 16:55
krom jantlaraa cok zararıı var kromları patlatıyor

Ranthor
20-01-2010, 18:16
ben benzincide yıkatttım
fırçasız; köpüklü:) [bol prilli]

tuzlu kalmasından iyidir

deniz
20-01-2010, 20:54
lan bende taktım zıncırı hep cızdı guzelım jantlarımı : ( yarın altını ustunu bır guzel yalayım :D

seref1
26-01-2010, 20:26
kutup basını söktum cuma aksamdan beri yatıo.içim istio ckarmak ama su kar pisliği kalkmadan asla:D

EMG
26-01-2010, 20:33
Ben kar kış 3 gündür çıkartıyorum nasıl olsa boyancak diye:D Desemde dayanamadım su tuttum yine:)

mur_84
26-01-2010, 20:36
ben çıkarmamayı tercih ettim valla.. her sabah işe giderken ve akşam dönerken bakışıyoruz.. :D

Xenomorph
26-01-2010, 20:45
Çorluya Gittim Geldim Bugun E-6 Komple Tuzlu Buzlu Sulu Karışık Birşeydi Sonra Eve Geldim Otopark'a Bırakırken Cız Etti İçim

Yıkamacıda Lıft Bulunmadıgından Ustune Sagdan Soldan Önden Arkadan Altına Suyumu Tutturdum Huzurluyum Şu An :)

Bugun Zaten Tuz Aracı Resmen Yogun Trafıkte Tuz Saça Saça Gıdıyordu Zor Kaçtım Şerefsizden Nası Bir Mantalitedir Anlamadım 2.0 TDI Passatlı Bir Abimde Tuz Arabasının Arkasından Gidiyordu Ben Cızladım Yeteer Diye Bağırcaktım Artık Ama Adamın Hiç Umrunda Değildi...

brv
26-01-2010, 21:13
Bugun Zaten Tuz Aracı Resmen Yogun Trafıkte Tuz Saça Saça Gıdıyordu Zor Kaçtım Şerefsizden Nası Bir Mantalitedir Anlamadım 2.0 TDI Passatlı Bir Abimde Tuz Arabasının Arkasından Gidiyordu Ben Cızladım Yeteer Diye Bağırcaktım Artık Ama Adamın Hiç Umrunda Değildi...

Şerefsiz derken...Ne suçu var o adamın...Yollar buz tutmasın millet kaza yapmasın diye tuzluyolar yolları,adamın işi bu...O kadar seviyosan arabanı çıkarmasaydın yollara...Tanımadığın etmediğin adama şerefi haysiyeti hakkında laf söyleme hakkını nerden buluyosun kendinde...Dikkatli seç kelimelerini...

Xenomorph
26-01-2010, 21:25
Şerefsiz derken...Ne suçu var o adamın...Yollar buz tutmasın millet kaza yapmasın diye tuzluyolar yolları,adamın işi bu...O kadar seviyosan arabanı çıkarmasaydın yollara...Tanımadığın etmediğin adama şerefi haysiyeti hakkında laf söyleme hakkını nerden buluyosun kendinde...Dikkatli seç kelimelerini...

sanane kardeşim amcasımın yogun öt öte trafık ne demek bılırmısın ıstanbulda? o trafıkte cayır cayır tuz atmak ne demektır...?? tuz atılır da aksam 6.30 trafıgınde atılmaz bu ıstanbulda...

ben hakkıda bulurum lafıda soylerım senı ılgılendırmez sana soylersem o zmn gelır bana laf yaparsın bos yere konusma bılıp bılmeden bursa degıl burası ıstanbul 6.30 da ortalama surat 5km/saat o saattede araclar varken tuzlama yapan zıhnıyetın ben yıne ta ....

tmmı herşeyin bir saati edebi adabı var zaten -20 olsa o trafikte buz yapamaz orası cunku ustunde araç duruyor çalışan adabına gore yapsınlar adabımızı bılırız

ayrıca tekrardan soyluyorum sanane!!! sen kımsınde elalemın adamı ıcın bana laf soyluorsun? reısmısın polısmısın jandarmamısın?

Bu Arada Unutmadan Kaldırımda Yuruyen Insanlardan Bırıde olsam Azıma Yuzume Kacardı O Tuzlar Bugun !!

Dou
26-01-2010, 21:32
Tuzu tepelemişler bazı yerlerde resmen, tuz tümseğinden geçiyorsunuz.

Acilen yıkatmak lazım vallahi..

gökberk
26-01-2010, 21:54
Her yer tuz burda da..catır cutur ses geldi hep...
Az önce geldim gelir gelmez soktum garaja.Su tutmaya bu soğukta façam yemedi doğrusu:D

brv
26-01-2010, 22:14
sanane kardeşim amcasımın yogun öt öte trafık ne demek bılırmısın ıstanbulda? o trafıkte cayır cayır tuz atmak ne demektır...?? tuz atılır da aksam 6.30 trafıgınde atılmaz bu ıstanbulda...

ben hakkıda bulurum lafıda soylerım senı ılgılendırmez sana soylersem o zmn gelır bana laf yaparsın bos yere konusma bılıp bılmeden bursa degıl burası ıstanbul 6.30 da ortalama surat 5km/saat o saattede araclar varken tuzlama yapan zıhnıyetın ben yıne ta ....

tmmı herşeyin bir saati edebi adabı var zaten -20 olsa o trafikte buz yapamaz orası cunku ustunde araç duruyor çalışan adabına gore yapsınlar adabımızı bılırız
ayrıca tekrardan soyluyorum sanane!!! sen kımsınde elalemın adamı ıcın bana laf soyluorsun? reısmısın polısmısın jandarmamısın?

Bu Arada Unutmadan Kaldırımda Yuruyen Insanlardan Bırıde olsam Azıma Yuzume Kacardı O Tuzlar Bugun !!

İki kuruş maaş için çalışan bir adama senin şerefsiz deme hakkın yok bu bir...

Benim nerde ne şekilde yaşadığımı bilmeden atıp tuttma bu iki...İstanbul trafiğini de Bursa trafiğinide senden çok daha iyi bilirim merak etme ;)

İnsan olmayı öğren önce,madem bu kadar kıymetli araban çıkarma hiç bir seye sakla koy bir kenara rutubet kapmasın...

Tanımadığın etmediğin bir adam hakkında atıp tutmaya hakaret etmeye hiç hakkın yok...

Hatalısın,çok yanlış düşünüyosun...

Xenomorph
26-01-2010, 22:17
İki kuruş maaş için çalışan bir adama senin şerefsiz deme hakkın yok bu bir...

Benim nerde ne şekilde yaşadığımı bilmeden atıp tuttma bu iki...İstanbul trafiğini de Bursa trafiğinide senden çok daha iyi bilirim merak etme ;)

İnsan olmayı öğren önce,madem bu kadar kıymetli araban çıkarma hiç bir seye sakla koy bir kenara rutubet kapmasın...

Tanımadığın etmediğin bir adam hakkında atıp tutmaya hakaret etmeye hiç hakkın yok...

Hatalısın,çok yanlış düşünüyosun...

Sanane Düşünen Benim Düşünülen Başkası Zaptiyemisin? Sanane

Aman Benden İyi Bil Afferim Sana Ama Benim Kime Ne Diceğimde Seni İlgilendirmez

Dahada Cvp yazmıcam Sana Forum Reisi :)

brv
26-01-2010, 22:24
Düşünceni kendine sakla o zaman ulu orta burda hakaret edemezsin bu kadar basit...

ömerve
28-01-2010, 00:58
Tuzlasalar küfür yerler tuzlamasalar gene yerler..Adamların her daim kulakları çınlıyor :D

merruse
28-01-2010, 01:05
Son iki-üç senedir falan karla mücadelede tuz kullanılmıyor. Üre kullanıyorlar ve arabaya tuz gibi bir zararı yok.

TarikS
28-01-2010, 02:22
Son iki-üç senedir falan karla mücadelede tuz kullanılmıyor. Üre kullanıyorlar ve arabaya tuz gibi bir zararı yok.

Bu kis hem tuz hem sivi dokuldugunu gordum yollara.. Ikisi de esit miktarda kullaniliyor sanirim benim gorduklerime gore.

Cihan Çizmeci
28-01-2010, 06:12
Cidden bu sene sanki fazla tuz kullandılar bizim burdada :/ Acilen aracı bi elden geçirmem lazım

fsunnetci
28-01-2010, 08:48
Büyükşehirde Trafik müdürlüğünde Alibeyköy şantiyesinde görev yapıyorum bu konuda şöyle bir açıklama getireyim Belediye kar hazırlığı için tonlarca tuz'u depolarda hazır bulunduruyor Akom'dan gelen talimatla birçok yere tuz tedariki yapılıyor,özellikle bu sene depolarda mevcut stok fazlalığından tuzlama işi fazlası ile yapılıyor..:cool:

Sierra Rs
28-01-2010, 09:13
iyice o kimyasallardan arındırmak lazım,ben dün akşam yıkatabildim detaylı bugünde cıkarmadım..

bora1311
28-01-2010, 11:58
sabah annemin ve babamın servisleri gelmeyince mecbur işyerine ben goturdum. heryer berbat durumdaydı. eve gelir gelmez otopark da guzelce her bi yanını tazzikli suyla yıkadım, yoksa icin rahat etmeyecekti :)