PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suet bot temizligi ???

tunch
23-01-2010, 17:00
Forumdaki bircok arkadasin araclari ve temizlik malzemeleri ile ne kadar hasir nesir oldugunu biliyorum :) bugu yapmasin,jant bijonlari parlasin falan filan derken benimde sormak istedigim bisey var ama aracimla ilgili degil :)

timberland acik kahve suet botlar nasil temizlenir? rengi oldukca solmaya basladi ve kotu duruyor.suete zarar vermeden nasil temizleyebilirim??veya soruyu daha genellestireyim suet ayakkabilar nasil temizlenir???

elimde timberland temizlik seti vs. seklindede herhangi birsey yok mumkunse pratik bi yolu warsa sevinirim yoksa eli mahkum alicaz setten...

simdiden cevaplar icin tesekkur ederim :)

ukku
23-01-2010, 17:08
en iyi temizliği kar yapıyor, kara gir biraz sürtün hiç bişey kalmaz :)
o fırça ve silgiler deforme ediyor, ben 5-6 senedir hiç bi fırça ya da silgi değdirmedim, hala iyi durumda..

cabriolet
23-01-2010, 17:14
ben timberland botlarımı sabunlu su ve süngerle temizliyorum bazen annemden amway loc çalıyorum onla temizliyorum cillop gibi oluyo :D

tunch
23-01-2010, 17:14
en iyi temizliği kar yapıyor, kara gir biraz sürtün hiç bişey kalmaz :)
o fırça ve silgiler deforme ediyor, ben 5-6 senedir hiç bi fırça ya da silgi değdirmedim, hala iyi durumda..

kar yagmayan bi bolgedeysek napiyoruz peki hocam?

ukku
23-01-2010, 17:16
kar yagmayan bi bolgedeysek napiyoruz peki hocam?

hm, çalışmadığım yerden çıktı :D

ıslak bez olabilir, kanırtmadan silmek üzere..

KSK-VTEC
23-01-2010, 17:21
Muhtemelen botun nubukdur ve rengi kirden kararmıştır. en iyi temizleme yöndemi sıfır numara zımpara ile dikişlerine deydirmeden botu zımpara yapman bir köşesine dene görüceksin yada zımpara taşlı nubuk silgileri var onunla yap

CGTY
23-01-2010, 17:31
bazen annemden amway loc çalıyorum onla temizliyorum cillop gibi oluyo :D

Bende de açık kahve var.Loc´u deneyim bi. :)

Mr.K
23-01-2010, 17:35
En yakinindaki lostra salonuna vercen temizlicekler, boyicaklar vs.. Gecenlerde verdim bn 10 oldu:D hatta kardesim yenimi aldin diye bile sordu diyebilirim:D kendim en guzl nasi temizlerik dersende bol sabun+bez;) bide kalorifer yanina fln koyma kurusun diye birak kendi kurur ztn

olcay_bora
23-01-2010, 17:40
harley servisinde çalışmıştım bi ara ordan biliyorum bu tarz şelerde geliyordu hem zarar vermiyor hemde ilk günkü gibi çok pisse ıslak bezle fln temizle kurusun sonra mutfak süngeri sarı yeşl olanlardan al bi tane yeşil kısmı ile önce düz snra ters yönde sür bak nasıl güzel oluyor

yavuz364
23-01-2010, 18:03
hemen uyguladım :) LOC denedim, biraz aldım hafif suyla karıştırıp süngerle ayakkabıyı sildim. ama çok memnun kaldığım söylenemez, özellikle kenar lastikleri bembeyaz olmadı.. sonrada Pevalin (sanayi tarzı el sabunu) ile denedim çok daha iyi sonuç aldım ama deriye zarar verirmi bilmiyorm, kurumasını bekliyorum, sonuçları yazarım :)
ben timberland botlarımı sabunlu su ve süngerle temizliyorum bazen annemden amway loc çalıyorum onla temizliyorum cillop gibi oluyo :D

rdmmm
23-01-2010, 18:11
en iyi temizlemeyi temizleme seti yapiyor silgisiyle silip fırçaladiktan sonra spreyini sıkınca yeni almişin gibi oluyor. veya deridene götürürsen onlarda temizlik yapiyor diye biliyorum

olcay_bora
23-01-2010, 18:30
benim ddgmi yapın ya bi yapın görün

34tb9544
23-01-2010, 18:33
Muhtemelen botun nubukdur ve rengi kirden kararmıştır. en iyi temizleme yöndemi sıfır numara zımpara ile dikişlerine deydirmeden botu zımpara yapman bir köşesine dene görüceksin yada zımpara taşlı nubuk silgileri var onunla yap

baskan aynı kafadanız olayı cozmussun tebrıkler en kıyak bas sıfır numara zımparayı harley suet tımbır suet tertemız su an bende temızleme setı war onunla yapıyorum ama zımpara ıyıdr

Onuralp
23-01-2010, 18:47
Nubuk fırçası ondan sonra renksiz sprey ondan sonra 20 dakika bekle ondan sonra da yine fırça.

Rockford
23-01-2010, 19:07
peki nubuktaki yag lekesi nasıl cıkar? silgi ve spreyi var ama halen iz belli oluyo.

Göki,ZD
23-01-2010, 19:10
farkında değildim şanzıman yagı botun üstünde akmış sol tafaf siyah:D sağ taraf sarı benzin tiner herşeyi denedim botun içine edildi resmen :D çıkmıyor yağ çekti içine yagı

Rockford
23-01-2010, 19:14
farkında değildim şanzıman yagı botun üstünde akmış sol tafaf siyah:D sağ taraf sarı benzin tiner herşeyi denedim botun içine edildi resmen :D çıkmıyor yağ çekti içine yagı aynen sanayiye süet botla gidilmezmis agır dersle ögrendik sanırım :)

Göki,ZD
23-01-2010, 20:00
aynen sanayiye süet botla gidilmezmis agır dersle ögrendik sanırım :)

sanayiye gitmedim ya, şanzımanı taşıyodum içinde biraz yağ kalmış o aktı pantalon bot gitti zten o şanzıman yağı kokusundan nefret ediyorum pantalon yıkandı halen üstünde o koku var bende çöpe attım ama botu yeni almıştım gözüm kesmedi :D

R.I.P
23-01-2010, 22:20
3 yıldır falan kullanıyorum silgi temizleyici falan kullanmadım gerekte görmedim şimdiye kadar en fazla 1-2 kere silmişimdir o kadarda üstüne düşmeye gerek yok :D

can_ksk
23-01-2010, 23:33
aklıma lise yıllarımda suet cat lerini silgiyle silen sınıf arkadaşlarım geldi:)

KSK-VTEC
23-01-2010, 23:42
baskan aynı kafadanız olayı cozmussun tebrıkler en kıyak bas sıfır numara zımparayı harley suet tımbır suet tertemız su an bende temızleme setı war onunla yapıyorum ama zımpara ıyıdr

Çözme işi değil size zahmetsiz ve az masraflı temizleme yöntemini söyledim 12 senedir bu mesleği yapıyorum parekende ayakkabı satış mağazalarım:D var bunun gibi ürünler satıyoruz.

Göki senin sorununa gelince geçmiş olsun yağ lekesi kesinlikle nubuk ve yada süet ayakkabıdan çıkmıyor derinin içine işliyor botun ne renk bilmiyorum ama yağlı deri cilalrı var onunla botunun rengini koyulaştırarak sorunun çözebilirsin.

ef186
24-01-2010, 00:15
komik ama balatasıpreyi baya iş görüyor :D hahaha

douu
24-01-2010, 00:27
oguzhan a git bırak ayakkabıyı 2 gün sonra sıfır al :D

ef186
24-01-2010, 00:36
komik ama balatasıpreyi baya iş görüyor :D hahaha

Bu arada balata spreyi dedim ama anlık temizlemesi harkulade deriye nasıl bir ömür /ömürsüzlük katar bilemiyorum :D ben kullandım bişey olmadı ama sizinkine napar bilemem :D
Sonra techbotçusu olmıyım hahahaha :D

Xenomorph
24-01-2010, 14:34
bildiğin saç şampuanını alıyoruz scotch bride a orta derecede koyuyoruz sonra dvmlı akan sıcak suyun altında kopurtuyuoruz..suyun altında çekiyoruz yeşil tarafı ile süngerin iyice bir temizliyoruz ondan sonra sıcak su altında guzelce duruluyoruz ve kalorıferın ustune bırakıoruz kuruduktan sonra silgimizi alıp ustunden gecıyoruz sonra fırcamızla 10 dk kadar guzelce fırcalayıp spreyini 15cm uzaktan sıkıp tekrar kurumaya bırakıoruz sonra ufak bır fırcalama ıslemı daha :) ve sanayide yağ olmuş timber bile ilk günkü kadar güzel oluyor :)=

MR.TurboALİ
17-10-2011, 16:44
yaaa varya seviyorum bu siteyi ya :D google yazdım timberland nasıl temizlenir diye ilk başta techtukey çıktı işimede yaradı saolun beyler temizlik setini kaybettim bulamıyorum :D
hortlasında üyeler faydalansın madem :)

MehmetCanA.
17-10-2011, 19:02
yaaa varya seviyorum bu siteyi ya :D google yazdım timberland nasıl temizlenir diye ilk başta techtukey çıktı işimede yaradı saolun beyler temizlik setini kaybettim bulamıyorum :D
hortlasında üyeler faydalansın madem :)

Hortlattığın iyi olmuş. Benimde kafamı kurcalıyodu ama gözüm kesmedi açıkcası. En iyisi lostracıya vermek gibi duruyor :)

Molev
13-11-2015, 10:52
Nette nasıl temizlerim cat'lerimi diye arıyordum ahahahah gene techturkeye geldim :D:D yazılanları haftasonu bir deniyim :D

R.I.P
13-11-2015, 11:08
tekstil terbiye/apre işletmelerinden su/yağ/kir itici apre vermek için kullandıkları üründen çok az bir miktar temin edilirse gayet güzel eski su iticiliği kazanıyor. eski timberlandde denemiştim :D