PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : In-Dash Sorunsalı...

C!N
28-01-2010, 00:08
Arkadaşlar aracımda EONON marka dokunmatik ekran In-Dash ana ünite var. Yaşadığım sorun şu ki, ekranımın görüntüsü gitti, daha doğrusu ışık gitti, ekranın ve de ekran kapalı konumdayken görünen küçük ekranın ışığı kesildi, ekranın dokunmatiği çalışıyor ve ışık düzgün açıdan gelirse ya da ayrıntılı bir şekilde ekrana bakılırsa simgeler görünüyor, bu teybin nesi vardır ve nasıl çözümlenir sorun, ilgili arkadaşların yardımını bekliyorum...

C!N
28-01-2010, 16:52
Güncel....

yavuz364
28-01-2010, 17:43
ekran ışığında temassızlık yada bozukluk vardır, ekran bölümü açılıp bakılabilir ama garanti yada servis flan varsa daha sağlıklı olucaktır..

_driver_
28-01-2010, 23:53
ekran filminde bozukluk vardır buyuk ıhtımalle

Ahmet Saraçoğlu
28-01-2010, 23:57
aynı durum park sensörümün dandik ekranında baş gösterdi , açıcam bi ara.Ama garantisi vss varsa servise götürmek en doğrusu

C!N
29-01-2010, 00:24
Arkadaşlar cihaz yurtdışından hediye olarak geldiği için garantisi yok, ekran filminde sorun olduğunu düşünmek bile istemiyorum ki bu daha büyük bir masraf demektir benim için, öyle olsa ekranın hiç çalışmaması gerekmez mi, sorun sadece ışıklarla alakalıdır gibi bir şey geliyor aklıma ama anlamadığım için bu işlerden, herşey varsayım olarak kalıyor işte.

PimPCaR
29-01-2010, 08:29
indashin ekranı hareketli bi parça oldugu için aydınlatma için kullanılan arka panel zamnla yerinden kaymış olabilir. veya film yerinden oynamış olabilir. işinin ehli bir teyp tamircisi onu düzelticektir. film kopsaydı ekrana hiç görüntü gelmezdi söylediklerinize göre.

16v
29-01-2010, 09:25
Ekran florasanı trafosunda yada beslemesıne problem vardır gormek lazım ....Filmde ihtimaller arasında..

firat_07
29-01-2010, 12:24
antalyada olsan yardımcı olurdum ama filim yolu veya florsanda olma ihtimali yüksek

C!N
27-02-2011, 20:06
Arkadaşlar konuyu açtığımı tamamen unutmuşum, kusura bakmayın. Teybimin ekran sorunun geçtiğimiz haziran ayı gibi halletmiş bulunuyorum.

Soruna gelecek olursak, teyp ile ekran arasındaki iletken şeritte çıktı problem. Bu şerit tam sayısını hatırlamıyorum ama 5-6 tane içinden geçen telden oluşuyor. O iletken tellerden bir tanesinde kopukluk olmuş, bu da ışığın kesilmesine sebep olmuş. İletken şeriti tamamen değiştirp sorunu halletmiş bulunmaktayım.

kv661
28-02-2011, 21:08
Arkadaşlar konuyu açtığımı tamamen unutmuşum, kusura bakmayın. Teybimin ekran sorunun geçtiğimiz haziran ayı gibi halletmiş bulunuyorum.

Soruna gelecek olursak, teyp ile ekran arasındaki iletken şeritte çıktı problem. Bu şerit tam sayısını hatırlamıyorum ama 5-6 tane içinden geçen telden oluşuyor. O iletken tellerden bir tanesinde kopukluk olmuş, bu da ışığın kesilmesine sebep olmuş. İletken şeriti tamamen değiştirp sorunu halletmiş bulunmaktayım.

film yolu arızasıdır. Eski model Pioneer'lar da sıkça rastlanan bir arıza idi. yeni serilerden tamamiyle koptugum icin bilmiyorum