PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zıebart mı sonax mı?

rebeldeath
29-01-2010, 13:33
Arkadaşlar arabama boya koruma ve detaylı iç temizlik ypatırmak istiyorum yalnız iki firma arasında kaldım :( sizce hangisi olmalı ve istanbulda en iyi uygulama merkezi hangisi? tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

M.A.D
29-01-2010, 13:34
detailing car care başlığına açman gerekiyordu bu konuyu :)

rebeldeath
29-01-2010, 13:38
doğru yanlış yere açmışım:( rica etsem mod. arkadaşlar konuyu taşıyabilirler mi?

ygtkrmdnz
29-01-2010, 13:43
Bence Sonax daha başarılı.

tool
29-01-2010, 13:48
markanin otesinde bir gercek var bazı kisilerin atladigi;
uygulamayi yapan kisi konuya hakim degilse eger nano teknoloji vs hicbir ise yaramaz...

rebeldeath
29-01-2010, 14:41
markanin otesinde bir gercek var bazı kisilerin atladigi;
uygulamayi yapan kisi konuya hakim degilse eger nano teknoloji vs hicbir ise yaramaz...

tavsiye edebiliceğin bi yer var mı acaba? dediğin gibi her konuda işçilik çok önemli

-Aydın-
29-01-2010, 14:49
Bence ikiside değil Meguiar's diyorum ;) Hangi semtte olduğunu bilmediğimden bayi tavsiyesinde bulunamıyorum.

imprezaWRC
29-01-2010, 14:51
tavsiye edebiliceğin bi yer var mı acaba? dediğin gibi her konuda işçilik çok önemli

İstanbul And. yakasında Sonax-Best (Bostancı) önerilebilir. Yanlış anlaşılmasın, ben hep Meguiars'da (FB) uygulama yaptırırım, ama bu dediğim Sonax merkezinide arkadaşlarım hep methetmişlerdir.

Orhan
29-01-2010, 15:03
malzemeden ziyade bu işte işçilik önemli işçiliği düzgün bi yerde yaptırman daha yerinde olacaktır corsayı aldığım vatandaş ziebarta dünyanın parasını bayılmış sonuç 4 kapıdada boya yanığı var ellemeseler daha iyi olacakmış o nedenle markaya takılma işçilik daha önemli
Corsa örneği ve ziebart markasına özgü bişey değil bu tür uygulamalarda dünyanın parasını alıp aracın anasını ağlatanı çok gördüm

MUTLU RAFİ
29-01-2010, 15:06
bostancı sonax best otom.ordaki arkadaşların uygulamalardaki işçilikleri çok iyi tavsiye ederim

Serhat Y.
29-01-2010, 15:11
floryada meguiers uygulaması yapan biyer var cok tavsiye ediyorlar, subarunun yanında

Saro-Ş
29-01-2010, 15:15
Floryada en iyi megu cornerın altındaki ilk megu bayisi diye biliyorum bahçelievlerde ise site üyelerinden özgürün yeri derim bütçe ve kalite olarak bahçelievler öneririm florya megrs iç dış boya korumayı 500-550 lira gibi rakama yapıyo hiç üşenme kalk gel b.evler meguda yaptır.yaptıracğın uygulamanın ziebart ve sonaxın kat kat üstün olacağını garanti ederim sana

mertk
29-01-2010, 15:16
florya corner altı meguiars a bi kere gittim fiyatlar bir ucmus ucmuski anlatamam 2 sene onceki aklımda kalan fiyatlar
tabi ozmnlar bilmiyoruz fiyatları

NXT sampuan 100tl
NXT 100tl
UQD 50tl
araç yıkama 20tl
iç dıs boya koruma zart zurt 750tl

(2sene önce)

Saro-Ş
29-01-2010, 15:17
florya corner altı meguiars a bi kere gittim fiyatlar bir ucmus ucmuski anlatamam 2 sene onceki aklımda kalan fiyatlar
tabi ozmnlar bilmiyoruz fiyatları

NXT sampuan 100tl
NXT 100tl
UQD 50tl
araç yıkama 20tl
iç dıs boya koruma zart zurt 750tl

(2sene önce)

iç dış 550 tl diyolar en uygununa :)

yasinS
29-01-2010, 15:17
würth

http://www.finalcare.com.tr/

burada detaylı bilgileri mevcut....

Canboy Otomotiv - İstanbul
E5 Üzeri Bahçelievler ÖMÜR PLAZA AVM KAT: -3 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Telefon : 0212 504 30 03

tavsiye ederim reklam olarak algılanıyorsa silinebilir...

mertk
29-01-2010, 15:20
iç dış 550 tl diyolar en uygununa :)

ben sok olmustum hemen honda park meguiars Atınc abiyi aramasıtım olm normal orası florya demisti simdi fiyatları cekmis olabilirler asağıya bilemem ama sikayet olduğu solemisti bana atinc abi sora honda meg de ilk boya korumamı yaptırmıstım heyt be 250tl ye

Saro-Ş
29-01-2010, 15:22
ben sok olmustum hemen honda park meguiars Atınc abiyi aramasıtım olm normal orası florya demisti simdi fiyatları cekmis olabilirler asağıya bilemem ama sikayet olduğu solemisti bana atinc abi sora honda meg de ilk boya korumamı yaptırmıstım heyt be 250tl ye

ve işleride çok iyi florya sakinlerinin çoğu oraya gidiyo arkadaşımın golf 4 aracını yaptılar yaz ortası araç şuan 4 senedir pasta cila olmamış gibi nasıl iş anlamadım :S ama yıkması gerçekten çok iyi yalıyıp yutuyolar:)

Saro-Ş
29-01-2010, 15:24
Arkadaşlar arabama boya koruma ve detaylı iç temizlik ypatırmak istiyorum yalnız iki firma arasında kaldım :( sizce hangisi olmalı ve istanbulda en iyi uygulama merkezi hangisi? tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

Hiç Kafanı Karıştırma Derim Sitede Zaten Bi Oylama Yapsan Emin Ol meguiars çıkar güzelce aracını temizletip bundan sonraki yıkamalarında da aracını megunun ürünleri ile temizle parlat araç hep aynı parlaklığnı korur

mertk
29-01-2010, 15:24
würth

burayada gitmistim bi ara 20 tl ye cilalı yıkama yaptırıyordum pek memnun değildim acıkcası araç bitti diyordı diorum heryerinden su akıyor öf püf sora orayıda bırakmıstım sora bi sonax bi würt fln sık sık ad değisiyordu .tabi günde 50 arabadan fazla yıkıyorlar nekadar ilgilenceklerde ben memnun değildim.

Saro-Ş
29-01-2010, 15:26
würth

Eski Bakırtaş sonax kartaletepede de şubeleri vardı şimdi sahipleri kim bilmiyorum ama biara gitmiştim veysel vardır orda bizim astrayı yapmışlardı çok iyi olmasada olmuştu sonuçta 6 aylık sıfır 4 bin km de bir araçtı

yasinS
29-01-2010, 15:27
burayada gitmistim bi ara 20 tl ye cilalı yıkama yaptırıyordum pek memnun değildim acıkcası araç bitti diyordı diorum heryerinden su akıyor öf püf sora orayıda bırakmıstım sora bi sonax bi würt fln sık sık ad değisiyordu .tabi günde 50 arabadan fazla yıkıyorlar nekadar ilgilenceklerde ben memnun değildim.

yıkama konusunda hem fikiriz....

Ama boya koruma hususunda çok iyi ustası var zaten malzemesi tartışılmaz...

Saro-Ş
29-01-2010, 15:28
yıkama konusunda hem fikiriz....

Ama boya koruma hususunda çok iyi ustası var zaten malzemesi tartışılmaz...

Yine Veysel Var mı orda SAdece MArka falan mı değişti?

mertk
29-01-2010, 15:29
ve işleride çok iyi florya sakinlerinin çoğu oraya gidiyo arkadaşımın golf 4 aracını yaptılar yaz ortası araç şuan 4 senedir pasta cila olmamış gibi nasıl iş anlamadım :S ama yıkması gerçekten çok iyi yalıyıp yutuyolar:)

evet yıkaması iyiydi fakat gelen arabalar genelde üst sınıfdı fiyatın pahalılığına bakmıyorlardı bile . meguiarsın belirlediği fiyatlarla calısmadıkları için sikayet aldığını duymustum

Ahmet_28
29-01-2010, 15:30
ikiside değil.ARD oto yıkama yaşar köse :D

yasinS
29-01-2010, 15:30
Yine Veysel Var mı orda SAdece MArka falan mı değişti?

Ben sahiplerini tanımıyorum bir arkadaşım vasıtasıyla gittim...

A4 2.0 2006 model siyah renkteki aracımızı yapmışlardı.Ben memnun kaldım...

Sonax olayını bilmiyorum....

Saro-Ş
29-01-2010, 15:32
Ben sahiplerini tanımıyorum bir arkadaşım vasıtasıyla gittim...

A4 2.0 2006 model siyah renkteki aracımızı yapmışlardı.Ben memnun kaldım...

Sonax olayını bilmiyorum....

Anladım MEguyuda denemeni tavsiye ederim bende sonax ve ziebarta herp yaptırdım şuana kadar uyguamalarımı ama tolga arkadşımız zehiri verdi ballandırdı ballandırdı biraz araştırma yapıp uygulayınca baktımki gerçekten ölyeymiş :)

Saro-Ş
29-01-2010, 15:34
evet yıkaması iyiydi fakat gelen arabalar genelde üst sınıfdı fiyatın pahalılığına bakmıyorlardı bile . meguiarsın belirlediği fiyatlarla calısmadıkları için sikayet aldığını duymustum

evet megu ana merkezi uyarmış diye de duydum ama en iyi ve en eski bayisinde kaçırmak isteme bence megu gelen araçlar hep üst sınıf ve hepside hergün gelen araçlar sahibinin Q7 sini görmeniz lazım cayır cayır yanıyo araba hep :)

yasinS
29-01-2010, 15:34
Meg. B.evler daha önce bir kaç yıkama yaptırmıştım.Fakat beğenmemiştim...

Boya koruma olarak ise Aksarayda bir arkadaşımın yeri vardı.Meg. Malzemesi kullanarak bir dostumuzun Corsa D aracını yapmıştı gayet güzel olmuştu...

Würth fiyat olarak ve güven olarak daha cazip geliyor...

Saro-Ş
29-01-2010, 15:35
Meg. B.evler daha önce bir kaç yıkama yaptırmıştım.Fakat beğenmemiştim...

Boya koruma olarak ise Aksarayda bir arkadaşımın yeri vardı.Meg. Malzemesi kullanarak bir dostumuzun Corsa D aracını yapmıştı gayet güzel olmuştu...

Würth fiyat olarak ve güven olarak daha cazip geliyor...

B.evler megu el değiştirdi :)yenilendi:)

mertk
29-01-2010, 15:36
bende Meguiars ı tavsiye ederim ,paramın karsılığını en iyi meg ürünlerinde aldım. yıkama olarakta bahcelievler Meguiars a gidiyorum

Saro-Ş
29-01-2010, 15:37
eskiden ben de okulum orda olduğu için aracı bırakıyodum fakat yıkama pek hoşuma gitmyodu fakat şimdi yenilendi ve dediğm gibi forumdan bir arkadşımız aldı tavsiye ederim

Tunacan
29-01-2010, 15:41
Ankara'ya Meg açma düşüncem var...

Saro-Ş
29-01-2010, 15:41
Ankara'ya Meg açma düşüncem var...

MAntıklı...

ruudvan
29-01-2010, 16:17
sıralamak gerekırse meg.sonax.zıebart seklınde olmalı
sonax best otomotıv onerılır.

Dou
29-01-2010, 16:46
Küçükyalı köprüsünün altındaki Meguiar's (eski Sonax'tı galiba orası) bana iç-dış-motor komple boya koruma için 150 TL dedi.

Acaba araç yeni olduğu için mi böyle fiyat aldım? Şaşırdım doğrusu. Burada yaptıran var mı daha önceden boya koruma?

Saro-Ş
29-01-2010, 16:48
Küçükyalı köprüsünün altındaki Meguiar's (eski Sonax'tı galiba orası) bana iç-dış-motor komple boya koruma için 150 TL dedi.

Acaba araç yeni olduğu için mi böyle fiyat aldım? Şaşırdım doğrusu. Burada yaptıran var mı daha önceden boya koruma?

Bizim Arkadş bana araba hediyesi olara 50 liraya yaptırdı boya koruma ama pek sağlıklı olmadı çoğu uygulama merkezleri megu kullanıyo ama yetkili olanlar gibi uygulama yok 150 lira bedava gibi bir rakam galeriviler o paraya yaptıyıo walla

Dou
29-01-2010, 16:49
Bizim Arkadş bana araba hediyesi olara 50 liraya yaptırdı boya koruma ama pek sağlıklı olmadı çoğu uygulama merkezleri megu kullanıyo ama yetkili olanlar gibi uygulama yok

Ama orası yetkili Meguiar's sanırım yeni aldılar bayiliğini. Meguiar's sitesinde de adresi yazıyor.

Saro-Ş
29-01-2010, 16:50
ozaman bedava öyle diyim ben sana para değil yani

Dou
29-01-2010, 16:50
İki arabayıda yaptıracam ama merak ediyorum nasıldır yaptıran var mı Küçükyalıdaki Meguiars'ta??

Saro-Ş
29-01-2010, 16:54
şimdi meraktan aradım sordum 400 lira dediler ama 300 liraya bağlanır dye düşnyrm,civic için boya motor iç korumaya ise 150 lira dediler :S çok uygun bir rakam bu :S

SkY
29-01-2010, 16:56
haramidere ziebart ve florya(corner'ın altındaki) mequiras..ikisinden de hep memnun kaldık..ailemizin tüm arabaları burda boya koruma yapıldı..

Saro-Ş
29-01-2010, 16:57
haramidere ziebart ve florya(corner'ın altındaki) mequiras..ikisinden de hep memnun kaldık..ailemizin tüm arabaları burda boya koruma yapıldı..

Fiytlar nedir acaba

Dou
29-01-2010, 16:59
şimdi meraktan aradım sordum 400 lira dediler ama 300 liraya bağlanır dye düşnyrm,civic için boya motor iç korumaya ise 150 lira dediler :S çok uygun bir rakam bu :S

400 TL hangi arabaya dediler?

Civic için banada 150 dediler iç-dış motor da hediyeli diye..

Saro-Ş
29-01-2010, 17:01
400 TL hangi arabaya dediler?

Civic için banada 150 dediler iç-dış motor da hediyeli diye..

opel combo sordum aşırı derecede pisdeğil araç,civic aracıma yaptırdım pek iyi olmadı birkez daha yaptrcm çok uygun fiyat verdile hoş alırken koltuk koruma yaptırdım ben zıbarta ama tekrar yenilensin işe yarıyo

SkY
29-01-2010, 17:01
Fiytlar nedir acaba

2009 yaz en son yaptırdım iki yerde de..dış boya korumaya yanlış olmasın ama 250 yada 300 gibi bi rakam ödedim gibi aklımda kalmış..

Saro-Ş
29-01-2010, 17:02
2009 yaz en son yaptırdım iki yerde de..dış boya korumaya yanlış olmasın ama 250 yada 300 gibi bi rakam ödedim gibi aklımda kalmış..

Sizin Araç ne yeşilköyde oturyosunuz sanırm çok parlayan araçlar gözüme batar bazen çevirip nerde yıkattın ne sürdün sorarımda :)

Saro-Ş
29-01-2010, 17:03
yaaa boya koruma ucuz diye de herkesde yaptırmamak lazım leke bırakıyolar güneşte belli oluyo korkuyorum walla :(

deniz
29-01-2010, 18:14
soyledıgınız markaları ve dıger Meguiars gıbı markaların ürünlerini kullanan cok sayıda Detaylı temızlık yerlerıde var işini ve uygulamaları iyi yapan bir yerde bu fıyatlardan daha dusuk fıyatada yaptırabılırsın.Tabiki memnun kalan bırısının referansı ıle.

Swift
29-01-2010, 19:07
üsküdar ziebartta yaptırabilirsin işçilik güzel

34btr1907
29-01-2010, 20:43
ziebartta işini gör derim ben cok memennunm işlerini ii yapıolar

OmeR-FE
29-01-2010, 21:27
İstanbul And. yakasında Sonax-Best (Bostancı) önerilebilir. Yanlış anlaşılmasın, ben hep Meguiars'da (FB) uygulama yaptırırım, ama bu dediğim Sonax merkezinide arkadaşlarım hep methetmişlerdir.

bostancı sonax best otom.ordaki arkadaşların uygulamalardaki işçilikleri çok iyi tavsiye ederim

Her İstanbul'a Arkadaşlarımın Yanına Gittiğimde, Mutlaka Bostancı Sonax'ta Aracımı İç Dış Yıkatıyorum.. Hatta Komple Dış Boya-Koruma ve Detaylı İç Temizlik Yaptıracaktım Son Anda Vazgeçtim..
İşçilik ve Karşılamalarından Memnunum..
Tavsiye Ederim..

OzanCELENK
29-01-2010, 22:57
Meguiars :)

-ER-
29-01-2010, 23:05
2sinin arasında tercih yapıcaksam ziebart ama 2sindede yaptırmam :D
Meguiars bence tek geçerim :)

lrfan
30-01-2010, 05:59
Uygulama sonrası aracı teslim alırken onların yanında LED el feneri ile boyadaki dairesel çizikleri arayın. Üsküdar Ziebart istasyonu yüzünden kendi işimi kendim yapar hale geldim.

Tavana dokunmamışlardı yıllık boya düzeltme ve koruma uygulama tekrarında 2007 yılında, aracı kapı önüne bir aldım, güneş altında tavan dairesel çizik dolu, gösterdiğimde mırın-kırın ettiler, boyayı fazla aşındırmamak için almadak falan, yemezler tabi. Son gidişim oldu :)

volkan2.2vti
30-01-2010, 09:00
ziebart ve sonax bu işin işlklerinden oluduğu için bu işin çok ekmeğini yediler ve genel olarak insanların aklına oturmuş olduğu için müşteri kaygıları yok hatta insanların aklına öyle bir yerleşmişki arabama sonax yaptırdım yada ziebart yaptırdım filan diyolar :) yada uygulamalardan memnun kalmak zorunda kalıyolar xxxx yaptıysa demekki bukadar oluyor gibi... ama bilinçli müşteriler farklı markalarıda tercih ediyolar ve bu işte en önemlisi kim ne derse desin ustalıktır............

Saro-Ş
30-01-2010, 09:05
Bu Yüzden MEguiarsı Şiddetle Taviye Ederiz:)

deniz
30-01-2010, 17:42
ziebart ve sonax bu işin işlklerinden oluduğu için bu işin çok ekmeğini yediler ve genel olarak insanların aklına oturmuş olduğu için müşteri kaygıları yok hatta insanların aklına öyle bir yerleşmişki arabama sonax yaptırdım yada ziebart yaptırdım filan diyolar :) yada uygulamalardan memnun kalmak zorunda kalıyolar xxxx yaptıysa demekki bukadar oluyor gibi... ama bilinçli müşteriler farklı markalarıda tercih ediyolar ve bu işte en önemlisi kim ne derse desin ustalıktır............

bır evvelkı sayfada mesajımda bunu demek ıstedım katılıyorum..

SekoLive
30-01-2010, 18:00
kORAY abi bana kalırsada meguiars çok başarılı olacakdır sitedeki arakadaşlar cidden çok iyi takip ediyorlar ve genel yorumlarda meguiarsdan yana ve belki bilen arkadaşlar vardır galerianın otoparkında ki oto kuaförü yapan bir yer var adı şuan aklımd deil çok ilgililer ve kullandıgımız sürede bi sıkıntı olmadı istersen bide orayla görüşelim

rebeldeath
07-02-2010, 20:30
kORAY abi bana kalırsada meguiars çok başarılı olacakdır sitedeki arakadaşlar cidden çok iyi takip ediyorlar ve genel yorumlarda meguiarsdan yana ve belki bilen arkadaşlar vardır galerianın otoparkında ki oto kuaförü yapan bir yer var adı şuan aklımd deil çok ilgililer ve kullandıgımız sürede bi sıkıntı olmadı istersen bide orayla görüşelim

evet serkancım bide oraya soralım parayı durduk yere çöpe atmayalım... bu arada finalcare hakkında bilgisi olan var mı?