PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü sorunu

fatiii
30-01-2010, 23:45
akünün içindeki sıvı dışarı taşıyor seviyesine baktım acaba fazlamı falan diye ama seviyeside gayet normal..

sizce niye taşar bu su?

akü bagajda oldugu icin vede araba hatcback tarzı oldugundan içerde muazzam rezil bi koku var.

ZeoN
31-01-2010, 00:30
O sıvı bildiğin asit.. Aracın kasasınada zararı var ve bulunduğu bölgedeki maximum herşeye zararı var.. Sindiği anda kokusu ve verdiği zararın geri dönüşü çok zor olur..

Bence çabuk çözüm bulunması gereken bir durum.. Kapaklarında sıkıntı olabilir..

kv661
31-01-2010, 01:19
akünün içindeki sıvı dışarı taşıyor seviyesine baktım acaba fazlamı falan diye ama seviyeside gayet normal..

sizce niye taşar bu su?

akü bagajda oldugu icin vede araba hatcback tarzı oldugundan içerde muazzam rezil bi koku var.

akün fazla şarj olduğu zaman yapar (sıvı ile sıkıntın yoksa). Akünün ömrü bitmeye yaklaşmış demektir. Benimkide yapıor.

Merak etme şayet orjinal yuvasında ise akü. asit tahliye borusu vardır. asfalta akar. sadece kendi kasasına ve yuvasındaki boyaya zarar verir.

değiştirsen ii olur

fatiii
31-01-2010, 01:26
akün fazla şarj olduğu zaman yapar (sıvı ile sıkıntın yoksa). Akünün ömrü bitmeye yaklaşmış demektir. Benimkide yapıor.

Merak etme şayet orjinal yuvasında ise akü. asit tahliye borusu vardır. asfalta akar. sadece kendi kasasına ve yuvasındaki boyaya zarar verir.

değiştirsen ii olur

direk aküdemi sorun yoksa şarj dinamosunda falan bi arızamı var?

kv661
31-01-2010, 01:29
direk aküdemi sorun yoksa şarj dinamosunda falan bi arızamı var?

ya bildiğim ve hatırladığım kadarıyla arıza değil. şarj dinamosu şarj ediyor ki aracın çalışıyor. ancak akünün şarjı tutacak takati kalmadığı için sıvıyı atıyor diye hatırlıyorum. genede bir ustaya sor diyicem ama o da sana aküyü değiştir diyecek.

kaç senelik ki akün?

fatiii
31-01-2010, 01:38
ya bildiğim ve hatırladığım kadarıyla arıza değil. şarj dinamosu şarj ediyor ki aracın çalışıyor. ancak akünün şarjı tutacak takati kalmadığı için sıvıyı atıyor diye hatırlıyorum. genede bir ustaya sor diyicem ama o da sana aküyü değiştir diyecek.

kaç senelik ki akün?

2 sene..usta şarj dinamosu fazla şarj ediyo sorun onda olabilir dedi:soru:

kv661
31-01-2010, 01:56
2 sene..usta şarj dinamosu fazla şarj ediyo sorun onda olabilir dedi:soru:

dinamonu söktür ve bir dinamocu da baktır.

gerekirse diyotları değiştirsin sıkıntı neredeyse baksın yani yapsın. Yok yapamayacaksa hurdalıktan çıkmasına bak

o da olmazsa sıfırını düşün

en olmadı kendine dinamonun şarj edebileceğinden 5-10 amper yüksek bir akü al düzelir sıkıntın

erhann
31-01-2010, 11:12
fazla sarzdan kaynaklanıyor kuru aku tavsıye ederım sarz problemın yoksa

metin
31-01-2010, 11:17
konjektor arızalı oldugundan fazla şarj yapıyor olabılır ugra bır elektrıkcıye ölçsün 5dk da