PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç motor suyu eksiltiyor

Ertug_T.
31-01-2010, 19:01
arkadaşlar yakşalık 1.5-2 aydır aracımın motor suyu aşırı bi azalmaya mağruz kalıyo..parkyerinde baktığımda aracın altında su birikintisi olduğunu görüyorum pembe renkte..fakat 3 kez aynı sorundan servise gittiğim halda sorun çözülmüyo..en son 1 haftada yedek su tankı tamamen boşalmıştı..servis 1 kelepçe değiştirdi 2 vida sıktı tamam dedi..ama hala devam ediyo problem..contadan şüphelenmiyorum çünkü aracın çalışmasında vs bi sorun yok..aklıma bloğun çatlak olması geliyo ama aklımdan uzaklaştırmaya çalışıyorum o düşüncei :( bi yardım lütfen:(

hddsheriff
31-01-2010, 19:05
su kaçakları için bir sıvı satılıyordu kaçakları engelleyen ( delik vb. yerleri kapatıyordu) belki yardımı dokunur... Adını hatırlamıyorum ama.

hakan48
31-01-2010, 19:06
sen yinede bu derdini servis muduruyle tartisa tartisa konus ihmal edilecek konu degil

CeSaNCeEm
31-01-2010, 19:07
Servisin başına ekşi bu ihmal edilecek bi durum değil ve karşılığında senden parasınıda almışlar ;)

Ertug_T.
31-01-2010, 19:15
servis müdürü yakın tanıdığım zaten..aracın altında akıp kuruduğu yerleri görüyoruz.araba rolantide uzun süre çalışıyo hatta su tankına basınç da veriliyo ama hiçbiyerden akıtmıyo..

delsolemrah
31-01-2010, 19:20
kardeş radyatör tıkaycı dök sorun çözülür sanırm

cem
31-01-2010, 19:22
arkadaşlar yakşalık 1.5-2 aydır aracımın motor suyu aşırı bi azalmaya mağruz kalıyo..parkyerinde baktığımda aracın altında su birikintisi olduğunu görüyorum pembe renkte..fakat 3 kez aynı sorundan servise gittiğim halda sorun çözülmüyo..en son 1 haftada yedek su tankı tamamen boşalmıştı..servis 1 kelepçe değiştirdi 2 vida sıktı tamam dedi..ama hala devam ediyo problem..contadan şüphelenmiyorum çünkü aracın çalışmasında vs bi sorun yok..aklıma bloğun çatlak olması geliyo ama aklımdan uzaklaştırmaya çalışıyorum o düşüncei :( bi yardım lütfen:(

Fiat yetkili servisimi bu sorunu çözemeyen ?

sinan-s
31-01-2010, 19:27
Radyatörde kaçak olabilir..Yada hortumlarda

Spawn
31-01-2010, 19:28
turbo yazıyoe infoda.. turbo bağlantıları geldi benimde aklıma

ErayCerit
31-01-2010, 19:36
Eğer radyatör ve hortumlarında sorun yoksa devirdaim musluğu var gaz pedalının 10 cm felan sağ tarafında içerde ona baksınlar..O musluk bir süre sonra bozulup su kaçırıyor :)

fsunnetci
31-01-2010, 20:27
nasıl servismiş o ole bi su sızmasını bulamamış..devirdaimin olduğu bölgeye iyi baksın kaçak ordan olabilir radyatörden olsa anlaşılır çünkü devamlı terleme olur..

H.bilgili
31-01-2010, 21:08
aracının km sı ve yası nedır bılmıyorum fakat genelde soyle bır sıkıntı yasanır araca kıs sezonuna gırerken antıfırız ılave edılır ve bu antıfırız devırdaım pompasının kecesının eskımesınden dolayı su kacırmasına sebep olur
devırdayım ısındıgında kece genlestıgı ıcın sıser ve su kacırmaz fakat sogukken sabahları su kacırır,benım tavsıyem aracını servıse bırak sogukta kalsın sabahleyın tespıtı yapsınlar

ibrahim
31-01-2010, 21:11
kırmızı acı biber bas depoya hiç bi sıkıntın kalmaz

ogunozcan
31-01-2010, 21:12

kartas fıat tanıdıgımız olur ıstersen beraber gıdebılırz coum amacı ıcın.

Dragger
31-01-2010, 21:15
Garantili araba degil mi gerekiyorsa tüm parcaları degistirsinler.

Bulamamak ne demektir, yok öyle birsey.

Birgün tamamen susuz kalıp da farketmezsen sorumlusu kim olacak?

Yakın zamanda istanbula gelme durumun olursa haberim olsun burda da mutlaka cözüme ulastırırız yetkili serviste, cözemeyecekleri birsey yok.

Ertug_T.
31-01-2010, 21:22
Garantili araba degil mi gerekiyorsa tüm parcaları degistirsinler.

Bulamamak ne demektir, yok öyle birsey.

Birgün tamamen susuz kalıp da farketmezsen sorumlusu kim olacak?

Yakın zamanda istanbula gelme durumun olursa haberim olsun burda da mutlaka cözüme ulastırırız yetkili serviste, cözemeyecekleri birsey yok.

garanti var araç daha 1 yaşında 20.000km de ..bi kere 1 haftalığına şehir dışına gittim gitmeden önce full dü su...geldim aldım arabayı bahçeliye gittim bi bakayım dedim bomboş tank!! servise 3 kez aynı sorundan gittim..3-4 saat beklememmi diyim yoksa harcanan onca benzinimmi...bilemiyorum artık bırakıcam ellerine artık bunu çözecek adam alim olacak heralde..

Dragger
31-01-2010, 21:36
garanti var araç daha 1 yaşında 20.000km de ..bi kere 1 haftalığına şehir dışına gittim gitmeden önce full dü su...geldim aldım arabayı bahçeliye gittim bi bakayım dedim bomboş tank!! servise 3 kez aynı sorundan gittim..3-4 saat beklememmi diyim yoksa harcanan onca benzinimmi...bilemiyorum artık bırakıcam ellerine artık bunu çözecek adam alim olacak heralde..

Cok kötü sonuclar dogurabilir, sonra suclu da sen olursun suyu kontrol etmedin diye.

O nedenle baska servislere de bak, olmadı bırak arabayı söksünler herseyi yenileriyle degistirsinler.

Ne de olsa senin cebinden birsey cıkmayacak, garantideyken herseyi halletsinler.

Söledigim gibi istanbul planın varsa yakınlarda, burda da hallettiririz, servis 10 numara ;)

Eray Yümsel
31-01-2010, 23:01

üstüne bide yumurta kır tam olsun :hehe:

Ertug_T.
31-01-2010, 23:04
Cok kötü sonuclar dogurabilir, sonra suclu da sen olursun suyu kontrol etmedin diye.

O nedenle baska servislere de bak, olmadı bırak arabayı söksünler herseyi yenileriyle degistirsinler.

Ne de olsa senin cebinden birsey cıkmayacak, garantideyken herseyi halletsinler.

Söledigim gibi istanbul planın varsa yakınlarda, burda da hallettiririz, servis 10 numara ;)

sorun şu ki istanbula kadar kaç litre su yakıcam =)

Safak
31-01-2010, 23:17
Suyun yere aktığını görüyorsun... Bu bir şans... Pembe renkli olan sıvı kaçak olduğu yerde kendi renginde izler bırakır.

Alat tarafta muhafaza kapağı varsa onu söküp suyun nereden sızdığını bulabilirler.

Servis bunu bulamıyorsa, yıksınlar o servisi, çalışanlarıda kovsunlar ve boyunlarına bunlara iş vermeyin yazsınlar.

pasa35
31-01-2010, 23:32
contadan olduğunu dusunmuyorum demısın ama contadanda olabılır sonucta aracın calısmasında bi sorun olmaz yanı normal calısır fakat contalardan biri kacırıyodur.bide bu tip durumlarda bence motoru yukardan bakmaları lazım dıye dusunuyorum alttan bakınca bıton yerde antifiriz gorunur yukardan bakınca daha net bellı olur nerden kacırdığı.servise çök halletsinler öyle işmi olur yaw

Ertug_T.
01-02-2010, 00:03
alltan baktığımızda soğutmanın orda akıntı izi oluyo donmuş olarak..ama tekrarında bakıyoruz bakıyoruz akıtmıyo ordan..tanka basınç vurulmasına rağmen..sorunun contadan olduğunu veya bloktan olduğunu nasıl anlayabiliriz..egzozdan çıkan aşırı bi beyaz duman yok neticede kış olduğu için yoğun bi duman var zaten..

yasinS
01-02-2010, 00:06
devırdaım ile alakalı gözüküyor...

daha önce başıma gelmişti.devirdaim değişmişti düzelmişti...

Servis bulamıyorsa o serviste bir sıkıntı var hem de büyük bir sıkıntı...

Ertug_T.
01-02-2010, 00:10
servis aracın altından giriyor üstünden çıkıyor..hepside çok ilgili çok severim her çalışanınıda ama daha önce bu araçta hiç olmamış bi problem..neden bulunamıyo anlamıyorum kafayı yiyecem artık..arabadan soğutuyo böyle problemler artık..

gurcell
01-02-2010, 07:01
Ankara'da isen hangi servis'e gittiğini paylaşır mısın? Ali Uğurlu yetkili serviste işinin çok ehli İsmail diye bir ustam var benim. Q4'üm dahil bir çok aracı birlikte yaptık , bu tür ilginç işleri çözmekte üstüne yoktur. Zaten aracın garantide ise bir de oraya götür istersen. Cebeci'den sitelere giden gülveren yolu üzerinde , 3. ışıklardan sonra sağdadır yeri.

CRUEL
01-02-2010, 15:31
garantili olduğundan sallıyorlardır yoksa bulunamıcak birşey olduğunu zannetmiyorum. Araç altnda su birikiyor diyorsun bide bariz belli yani.Benim görünümde bi birikinti olmadğı halde nerden suyun eksilttiğini mantık yürüterek bulmştm:)
bence 444 22 55 i ara(fiat) konu hakkında isyan et yardımcı olucaklardır.. yarın öbür gün conta yaktığında üstüne kalır fln mazallah:)

Orhan
01-02-2010, 15:39
devirdaim pompasının contası vardır 50-60000 km sonra o özelliğini kaybeder büyük ihtimal ordan kaçırıyordur oraya baktır üretim hatası diye söylemişlerdi zamanında

VTec_king
01-02-2010, 15:47
devirdaim borusunda kaçak olabilir..

Ertug_T.
01-02-2010, 19:04
su tankına gelen devirdaim hortumunun ucu kaçırıyordu kelepçe değişti geçti..şu an tahminimce soğutma'dan akıtıyo..

erayakar
02-02-2010, 12:15
blok çatlak olabilir.çatlak ilacı at

TaGo
02-02-2010, 12:24
blok çatlaksa yada radyatör çatlaksa adam neden ilaç atsın???

aracı garanti dahilinde, bulsun adamlar nerden kaçırdığını...

Ayrıca ben zamanında bmw me attım radyatör onarıcı, afedersiniz tıkadı deliği ama devirdaimında aq yani. bariz kumlu çarlı çöplü bişi atılırmı soğutma suyuna... ben yaz günü yolda kaldığım için yaptım kimseyede önermem

depresif
02-02-2010, 14:34
garantili arabaya kesinlikle tıkayıcı atma. daha büyük sorunlar çıkarsa başına kalır araba. götür servise sorunu yapsınlar gerekirse daha yetkili insanları ara vs. ortalığı ayağa kaldırmadan düzelmiyor böle şeyler.

gurcell
02-02-2010, 14:49
Olayı bir üst merciiye eskale et hocam. Ara tofaş müşteri hizmetlerini , bağır çağır.

MELİH
02-02-2010, 23:31
su kaçakları için bir sıvı satılıyordu kaçakları engelleyen ( delik vb. yerleri kapatıyordu) belki yardımı dokunur... Adını hatırlamıyorum ama.

sıvı conta yımı diyorsunuz

çalıştıgım serviste hep bunu kullanırlar çok saglamdır

http://www.paylasti.com/paylasti/files/1/otso10528.jpg

Ertug_T.
03-02-2010, 00:16
valla yarın sabah gidiyorum bırakıcam arabayı yapmadanda almıyorum dicem..ilgilendiğiniz için sağolun arkadaşlar..

ibrahim
03-02-2010, 00:24
üstüne bide yumurta kır tam olsun :hehe:

yok vallaha ciddiyim bikeresinde başıma geldi kamyoncuya denk geldim bana öle yapdedi bende yaptım harbiden su akıntısı kesildi

Ddrome
04-02-2010, 02:52
üstadım pek akla gelmeyen ilginç yerleri söleyim :) : Su ilave ettiğin radyatör kapağının iç contası yada contanın temas etmesi gereken yüzeyin paslı ve pütürlü olması, yedek depoya giden hortumun tam dibe inmemesi yada haddinden fazla uzun olup dolanmış olması. radyatör hortumlarının kelepçelerinin altında kalan metal yüzeyin oksitlenme sebebiyle pütürlü bir yüzeye sahip olması, gaz kelebeğini ısıtmak amacıyla verilen su hortumundaki patlak çatlaklar . Bunların hepsi cinslik yapıyor bu konuda :D Ama senin araban yeni yani o oksitlenmelerin henüz yaşanmamış olması gerekiyor :S

jetlag
04-02-2010, 06:13

Tech Turkey ismi fazla gelmis bu cevaba

jetlag
04-02-2010, 06:15
blok çatlak olabilir.çatlak ilacı at

bi baska vaka daha

Ertug_T.
07-02-2010, 00:24
http://img684.imageshack.us/img684/598/06022010337v.jpg

evet süper dimi sabah böyle bir manzarayla karşılaştım gece full dolu olan su tankı sabah boştu..servise çektik arabayı 5 hafta kalcak..

CasabLanca
07-02-2010, 02:09
hala sorunun neyden kaynaklandığını bulamıyorlar?? arıza bu kadar açık ortadayken

Ertug_T.
09-02-2010, 22:37
soğutma borularından birinde çatlak varmış halloldu..

Göktürkm
09-02-2010, 22:52
geçmiş olsun:icon_tup: . yanlız yeni bi arabanın soğutma borusunun çatlamasıda biraz enteresan.

pasa35
09-02-2010, 23:30
gecmıs olsun