PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic Type-R vs. Audi RS4 vs. BMW M3 e36 - P

percussonali
01-02-2010, 23:42
http://videos.streetfire.net/video/Honda-Civic-TypeR-vs-Audi_39915.htm

O NASIL BİR AUDİ DİR Kİ 260 GİDEN TYPER IN YANINDA ÖYLE GEÇİYO ANLMIŞ DEĞİLİM

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE YAYINLANDIMI BİLMİYORUM İNANIN PAYLAŞMAK İSTEDİM

Sefa_vts
01-02-2010, 23:47
Type-r ya.. Minibüs resmen.. rs4 yanından geçerken en sğ şeride atlıyo m3 ün rüzgar tünelinden çıkıp direk devir düşüyo :) Bu kadar kötü aerodinami olur :D

percussonali
01-02-2010, 23:49
Type-r ya.. Minibüs resmen.. rs4 yanından geçerken en sğ şeride atlıyo m3 ün rüzgar tünelinden çıkıp direk devir düşüyo :) Bu kadar kötü aerodinami olur :D

VALL ANLAMIŞ DEĞİLİM EN AZ 290 300 LAN GEÇİ YO YANINDAN ODA MİNUMUMd::D:D:D:beuj::beuj::icon_wack

Sefa_vts
01-02-2010, 23:57
VALL ANLAMIŞ DEĞİLİM EN AZ 290 300 LAN GEÇİ YO YANINDAN ODA MİNUMUMd::D:D:D:beuj::beuj::icon_wack

rs4 ün o hızlara çıkması normal zaten.. :)

2.7 v6 twin turbo 380 hp.. O geçmesinde ben mi geçeyim :) İçerde o sırada huzurla Mozart felan dinliodur o sırada.. :)

percussonali
02-02-2010, 00:01
hahhaha :D:D:D

renault_f1
02-02-2010, 00:13
audi olayı normal de anlamadığım o kadar uzunda tapa gaz gidiyorlar m3 nasıl açamıyor ep3'le arasını?260 mıdır m3ün top speed'i?

focus musty35
02-02-2010, 00:18
cok eskı vıdeo baya bılen var fakat herzaman ızlenebılır

Booster
02-02-2010, 00:21
Type-r ya.. Minibüs resmen.. rs4 yanından geçerken en sğ şeride atlıyo m3 ün rüzgar tünelinden çıkıp direk devir düşüyo :) Bu kadar kötü aerodinami olur :D 106 260 yapabılıomu? yapıta cakılı 10 dakka gıdebılıomu?

pasa35
02-02-2010, 00:30
aynen cok eskı vıdeo

devilboy
02-02-2010, 00:44
106 260 yapabılıomu? yapıta cakılı 10 dakka gıdebılıomu?

evet 260dan fazlası hemde :D

araya giren mavi saxoya dikkat et..

http://www.youtube.com/watch?v=W7CWkIDYTVU

DogukanB
02-02-2010, 00:53
onun saxo olduğunu nası anladın:D hadi onu anladın mavi olduğunu nası anladın :D ben araba olup olmadığını zor seçtim:D

Sefa_vts
02-02-2010, 00:56
106 260 yapabılıomu? yapıta cakılı 10 dakka gıdebılıomu?

Malesef yapıo :)

Çakılı gidiolar.. Bu videonun çekildiği meşur portekiz okyanus köprüsü.. oradaki videoları dökmeye gerek yok.. :)

Type-r bence hala minibüs.. k20 Çok başarılı bir motor ama ep3 bi o kadar kötü bir kasa :) e36 nın arkasından çıkınca duvara çarpmış gibi devir düşüo :)

Booster
02-02-2010, 00:58

bu suratler ıcın ozel yapıldıgı bellı :)

VeNoM_35
02-02-2010, 01:05

Çakılı gidiolar.. Bu videonun çekildiği meşur portekiz okyanus köprüsü.. oradaki videoları dökmeye gerek yok.. :)

Type-r bence hala minibüs.. k20 Çok başarılı bir motor ama ep3 bi o kadar kötü bir kasa :) e36 nın arkasından çıkınca duvara çarpmış gibi devir düşüo :)

:eek:banned for 3 days:D

typerın aero katsayısını bilmiyorum ama o hızlarda rüzgarın okadar etkilemesi çok da anormal değil be sanki sefa:)

Sefa_vts
02-02-2010, 01:12
:eek:banned for 3 days:D

typerın aero katsayısını bilmiyorum ama o hızlarda rüzgarın okadar etkilemesi çok da anormal değil be sanki sefa:)

ahahah :D

Tabiki yahu uzayde değiliz her araba etkilenirde ivmelenmesini felan kaybeder de dediğim gibi zınk diye devir düşmesi olay :) Şu motoru koyucaklardı ek kasaya.. :)

devilboy
02-02-2010, 01:16
onun saxo olduğunu nası anladın:D hadi onu anladın mavi olduğunu nası anladın :D ben araba olup olmadığını zor seçtim:D

stoplarına dikkatli bakarsan görürsün zaten aç açık ortada rengi nasıl göremiyorsun gözlerde problem olabilir ekrana bakmaktan :D

devilboy
02-02-2010, 01:17
bu suratler ıcın ozel yapıldıgı bellı :)

yapılı yada değil sen sordun 260 yapıyormu diye daha fazla yaptığını gördün :)

devilboy
02-02-2010, 01:18
ahahah :D

Tabiki yahu uzayde değiliz her araba etkilenirde ivmelenmesini felan kaybeder de dediğim gibi zınk diye devir düşmesi olay :) Şu motoru koyucaklardı ek kasaya.. :)

kanka ef en güzeli

percussonali
02-02-2010, 01:40
yorumsuz:D

yavuz364
02-02-2010, 01:45
video gayet normal ama M3 daha gider die düşünüyordum :)
Audinin gidişi de herkesin bildiği gibi zaten :) RS6 olsaydı daha bi komik olurdu ama video :D

Eriador
02-02-2010, 03:27
rs4 iyi eylenmiş :) geçmiş yol vermiş sonra gene gelip geçmiş :)
herhalde cam car olmak için geldi o .

video da güzel dip gaz güzel gidiyorlar

MR.TurboALİ
02-02-2010, 04:14
rs4 ün o hızlara çıkması normal zaten.. :)

2.7 v6 twin turbo 380 hp.. O geçmesinde ben mi geçeyim :) İçerde o sırada huzurla Mozart felan dinliodur o sırada.. :)

bi tane video vardı m5lemi m6 yada makara yapıyodu yolda:D

Cimmeria
02-02-2010, 09:44
tam göremedim ama type r 16 bin kmdemiydi ?

ayrıca rs4 tam şaka makinesi ya 300 küsür beygirlik station araba :D

arnawood omer
02-02-2010, 10:08
Video çok eski. Tahminimce burda da 23424. kez açılmıştır. ep3'ün aerosunun kötü olduğu felan yok. Araç videroda zaten M3'ün arkasında yapabiliyor o hızı. yani tek başına zaten çıkamaz o araç. Ki yüksek devirlerde iyi tork aracı tutar o hızlarda sabit. 2.0 n/a da bırakın koruyamasın hızı azcık:)
M3 ya 286lık yada limitörlü 321lik bence.

VTec_king
02-02-2010, 10:14
o audi rs6 olmasın?

seko
02-02-2010, 10:14
bu video tek basına bir anlam ifade etmiyor yine cupra - type r videosu var baslıklarda oradada cupra 280 ibrede dayamıs gidyor typer arkadasında o dahada ilginc??
rs4 bu gruba bir iki boy buyuk gelmiş :)

Ertan-R
02-02-2010, 10:16
çok güzel bir denem olmuş.audi ye tebrikler.

RUF50
02-02-2010, 10:21
m3 limitör var 265 sınırlı m3 rs4 denedik typer denedik vidoe var sef kadirde koysun izliyek 96 m3 beyaz

VTec_king
02-02-2010, 10:26
http://img10.imageshack.us/img10/9394/rs6avant.jpg (http://img10.imageshack.us/i/rs6avant.jpg/)

RS6 avant o videodaki

Onur typer
02-02-2010, 10:27
typerın herzaman her arabayla karsılastırılıp camur atılmasına alıstık ama meyve veren agac taslanır demekkı :DD harıkasın ep3

chiefkadir
02-02-2010, 11:13
m3 limitör var 265 sınırlı m3 rs4 denedik typer denedik vidoe var sef kadirde koysun izliyek 96 m3 beyazRs4 değil yaw :D s4 dü bizim denediğimiz :) Yazılım,egsoz felan vardı Levent 300+ diyodu audi için :) m3 vs ctr ve diğer videolar bu konuda :)
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=40395

Kaan
02-02-2010, 11:21
yok yok 106 etkilenmez bi tek rüzgardan 260 la saatler boyu gider:hehe::heyoo: tabi o hıza gelene kadar yolmu biter motorumu biter bilmem :hehe:

Jam da Joker
02-02-2010, 14:16
http://img10.imageshack.us/img10/9394/rs6avant.jpg (http://img10.imageshack.us/i/rs6avant.jpg/)

RS6 avant o videodaki

Yok bro karıştırıyosun 6 değil 4 o :)
Zaten videonun ismini yazanda RS4 diye yazmış

arnawood omer
02-02-2010, 14:55
araç B5 RS4 avant 2.7 twin turbo.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Audi_RS4_B5_rear.JPG

yiit
02-02-2010, 15:26

aha saxo nun 270+ sı var orda iyiymiş. bu arada mavi olduğunu nası anladın olm ben sonuna kadar izlemedim gerçi ama

devilboy
02-02-2010, 16:01
olum nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum ya benim gözlerim çok ileri derecede iyi yada sizinkilerde sorun var :D

BoraRS
02-02-2010, 18:40
EP3 TypeR ' ın son sürait normalde 260 kmh değil mi? Peki egzantrik olsun Kpro olsun headers olsun bunlar aracın son süratini etkiliyor mu? 280 leri görebiliyor mu bu modlarla makina?

Dou
02-02-2010, 18:46
EP3 TypeR ' ın son sürait normalde 260 kmh değil mi? Peki egzantrik olsun Kpro olsun headers olsun bunlar aracın son süratini etkiliyor mu? 280 leri görebiliyor mu bu modlarla makina?

Devir bitiyor ki??

percussonali
02-02-2010, 18:51

yok biraz daha üstüne çıkıyo görmüştüm 260 ın 70 80 yapıyo sanırım amaegzantirik flan dha çabuk devir çevirmesini sağlıyo tabiki

Sefa_vts
02-02-2010, 18:59
yok yok 106 etkilenmez bi tek rüzgardan 260 la saatler boyu gider:hehe::heyoo: tabi o hıza gelene kadar yolmu biter motorumu biter bilmem :hehe:

Yahu Herkes para mı alıyor honda türkiyeden?

STP msn de darlar ep3 harika öyle öyle niye bokluyosun diye.. Burda sen...

EP3 ün kasası bence berbat.. Kimse bunu başka arabaya laf atarak düzeltmeye çalışmasın imkansız. Sebebi ise ''BENCE'' demiş olmam.. NEden anlaşılmıyor..

Bu kadar at gözlüğü takmayın lütfen.. Banane el elalemin type-r ından,bilmem nesinden.. Arabanın devirinin zınk diye düşmesi takıldı gözüme yorumladım.. Hemen olayı savunuyorsunuz,satılan her rp3 den komisyonunuz olması lazım böyle körü körüne bişiyi savunmak için..

type-RRR
02-02-2010, 21:00
Yahu Herkes para mı alıyor honda türkiyeden?

STP msn de darlar ep3 harika öyle öyle niye bokluyosun diye.. Burda sen...

EP3 ün kasası bence berbat.. Kimse bunu başka arabaya laf atarak düzeltmeye çalışmasın imkansız. Sebebi ise ''BENCE'' demiş olmam.. NEden anlaşılmıyor..

satılan her rp3 den komisyonunuz olması lazım böyle körü körüne bişiyi savunmak için..

BENCE ep3 mükemmel kasa bunuda sen anlayamıyosun saygı göstermiyosun
sen buna tahamül edebilsen zaten neden savunuyosunuz demezsin sana göre berbat burda bunu sölüyosun ben güzel deyince neden savunuyosunuz diyosun :)

bende 106 da bence araba deil diyip 2de 1 peco vidyolarına yada konularına girip bence 106 5para etmez el arabası gibi bişi buna bineceğime haftada 1 gün gokart binerim daha çok zevk alırım v.s yazıp bu bence böyle neden 106 savunuyosunuz pecodan paramı alıyosunuz mu demeliyim :)

herkez herşeyi beğenicek diye bişey yok tabiki ama beğenenede neden beğeniyosun demek anlamsız oluyo

Sefa_vts
02-02-2010, 21:11
BENCE ep3 mükemmel kasa bunuda sen anlayamıyosun saygı göstermiyosun
sen buna tahamül edebilsen zaten neden savunuyosunuz demezsin sana göre berbat burda bunu sölüyosun ben güzel deyince neden savunuyosunuz diyosun :)
yoksa bende 106 da bence araba deil diyip 2de 1 peco vidyolarına yada konularına girip bence 106 5para etmez el arabası gibi bişi buna bineceğimde haftada 1 gün gokart binerim daha çok zevk alırım v.s yazıp bu bence böyle neden 106 savunuyosunuz pecodan paramı alıyosunuz mu demeliyim :)

herkez herşeyi beğenicek diye bişey yok tabiki ama beğenenede neden beğeniyosun demek anlamsız oluyo

Açıkçası 106 bencede araba değil bunu belirtiyim :) Hızlı giden hayat güvenliği olmayan karton kutu..

Şimdi olaya gelince.. Bir arabayı beğenmenin saygı duyulucak tarafı olur mu Allah aşkına? İnsana , kişiye tercihlere saygı duyulabilir ama arabaya saygı duymuyorsun ne demek? Çözemedim bu düşünceyi..

Tahammül edebilsen demişsiniz? Yahu ben evde ''honda nasıl böyle bir araba yapar inanmıyorum'' diyip tırnaklarımı felan yiyorum sanırım size göre.. Kim ne yaparsa yapsın ne üretirse üretsin.. Neden tahammül edemiyim ki?

Ayrıca bakın yanlış anlıyorsunuz.. Ben neden savunuyorsunuzu kişisel düşüncemle belirtiyorum.. Siz tavuk döneri sevmeyebilirsiniz ben et sevmem örneğin.. Ben size tavuk dönerin tadı başka hiç bir şeyde yok desem anında sizde et dönerin tadı hiç birşeyde yok derseniz her seferinde ben işte derim körü körüne savunuyor diye.. Bu type-r ın hiç mi kötü yönü yok Allah aşkına? Eleştirilemicek bişi mi bu? Altın mı platin mi? Ben bir eleştiri yapınca altımda araba olmasa ne dicek karşı taraf merak ediyorum..

-''type-r ın kasası kötü bence''
-''Sen git kendi ayakkabılarına bak''

:D

SaBRi
02-02-2010, 21:18
sefa yorum yapmış hemen 106 ya yüklenilmiş adam sanki 106 şöyle böyle yazdı

kendi yorumunu yaptı karşı olan olabilir destekleyen olabilir

106 nerden karıştı :D:D

ygtkrmdnz
02-02-2010, 21:31
M3 de 280 le gidiyo galiba :9 ama audı fenalarda o nasıl geçiş öyle :D

chiefkadir
02-02-2010, 22:23

Type-r bence hala minibüs.. k20 Çok başarılı bir motor ama ep3 bi o kadar kötü bir kasa :) e36 nın arkasından çıkınca duvara çarpmış gibi devir düşüo :)Sefa videoyu bir daha izle "bence" ..

m3 ün arkasından çıktığı hangi saniyede düşüyo buraya yazarmısın ? :icon_tup: Ben defalarca izledim hiçbir noktada düşmüyor typercı gaz kesiyor birkaç yerde ..Rüzgar tünelinde gidiyomu gidiyor ama çıkıpta "duvara çakılır"gibi düştüğü veya düştüğü bir an yok ;)

Sefa_vts
02-02-2010, 22:32
Sefa videoyu bir daha izle "bence" ..

m3 ün arkasından çıktığı hangi saniyede düşüyo buraya yazarmısın ? :icon_tup: Ben defalarca izledim hiçbir noktada düşmüyor typercı gaz kesiyor birkaç yerde ..Rüzgar tünelinde gidiyomu gidiyor ama çıkıpta "duvara çakılır"gibi düştüğü veya düştüğü bir an yok ;)

1.20-1.26 arası ses.. Her araç etkilenir.. Ben biraz fazla buldum sadece o kadar..

Ayrıca Gaz kestiği doğru.. Kesip hemen ardından devam ediyor.. Bu devrin düşmesine sebep mi? Bence değil.. Tabi o hızlarda tünel olmaksızın bunu yasaydı olmıcaktı vs vs vs..

Sabri teşekkürler destklediğin için.. :)

Anlatmak istediğim bu idi.. Savunun ama karşıdakine neden laf söyleme gereği duyuyorsunuz? :)

renault_f1
02-02-2010, 22:38
fn2 lerin aero'su daha iyi gibi duruyor direnç katsayılarını bilenler warmı acaba ep3 ile fn2 'nin

chiefkadir
02-02-2010, 22:48
1.20-1.26 arası ses.. Her araç etkilenir.. Ben biraz fazla buldum sadece o kadar..

Ayrıca Gaz kestiği doğru.. Kesip hemen ardından devam ediyor.. Bu devrin düşmesine sebep mi? Bence değil.. Tabi o hızlarda tünel olmaksızın bunu yasaydı olmıcaktı vs vs vs..

Sabri teşekkürler destklediğin için.. :)

Anlatmak istediğim bu idi.. Savunun ama karşıdakine neden laf söyleme gereği duyuyorsunuz? :)1.21 de gaz kesip kendini iki şerit sağa atıyo:icon_tup:

type-RRR
02-02-2010, 23:09
dostum ben arabaya değil fikre saygı duyulmasını kastetmiştim :)
her neyse ep3 ün kötü yanlarıda tabiki var ama taraflı yaklaşılıyo mesela ben seni eleştirmek istedikten sonra sen bugatti alsan onada çok yakıyo hergün binemedikten sonra naapıyım denilebilir :) eleştirmek istedikten sonra herşekilde bişey bulunur

arabayı tanıyan bilen biri gerçekden mantıklı bişey yazsa kendisine göre eksiğini söylese tamam sonuçta kul yapısı bu
ama type-R kullanmayı geçtim yan koltuğuna oturmamış birisi arabaya çamur atıyosa araç sahipleri savunuyo tabiki yada biri gereksiz övüyosa busefer araca karşı ön yargı oluşuyo

10tane karşılaştırmanın 5 tanesi type-r sa rakipleride ya turbo yada hacim olarak kendinden üstünse araba minibüsde olsa kamyonda olsa başarısı kabul edilmeli
videodaki rakiplere dikkat çekiyim :)
inşallah 306 gti vs RS4 vs m3 yada clioRS vs RS4 vs m3 gibi vidyolarıda görürüz

inşallah onlarda m3'ün rüzgarına girebilirlerde rüzgara direnç katsayıları kötü olduğu için m3 çekildiğinde devirleri düşer;)

Sefa_vts
02-02-2010, 23:20

her neyse ep3 ün kötü yanlarıda tabiki var ama taraflı yaklaşılıyo mesela ben seni eleştirmek istedikten sonra sen bugatti alsan onada çok yakıyo hergün binemedikten sonra naapıyım denilebilir :) eleştirmek istedikten sonra herşekilde bişey bulunur

arabayı tanıyan bilen biri gerçekden mantıklı bişey yazsa kendisine göre eksiğini söylese tamam sonuçta kul yapısı bu
ama type-R kullanmayı geçtim yan koltuğuna oturmamış birisi arabaya çamur atıyosa araç sahipleri savunuyo tabiki yada biri gereksiz övüyosa busefer araca karşı ön yargı oluşuyo

10tane karşılaştırmanın 5 tanesi type-r sa rakipleride ya turbo yada hacim olarak kendinden üstünse araba minibüsde olsa kamyonda olsa başarısı kabul edilmeli

inşallah onlarda m3'ün rüzgarına girebilirlerde rüzgara direnç katsayıları kötü olduğu için m3 çekildiğinde devirleri düşer;)

Siz anlamak istemiyorsunuz sanırım.. K20 motorun başarısını göz ardı etmek aptallık olur.. Önceki mesajımda da belirttim.. B serisinin başarısına ulaştı hatta geçti bile bence.. Halen dünyada B or K tartışmaları yapılıyor.. Benim lafım kasaya idi..

Dünyada k20 bir tek ep kasadan mı çıkıyor?Cevap: Hayır..O zaman ben kasanın müdavimi olmak zorunda değilim motorun başarısı uğruna.. Halen aero değerleri sınıfının altında.. Bu kadar laf geveledik sonuç değişti mi? Değişmedi..

percussonali
02-02-2010, 23:47
:slomo::slomo::surucu::surucu:

percussonali
02-02-2010, 23:49

Ben benim aracımın o süratlerde yakalanmaz demiyorum okadarda uzun süreli gitmez zaten aksini idda eden yok honda dan yana bi sıkıntım yok ki 306 dan sonraaki kesin aracım honda araya sıkıştırmışın benim aracı tesüf ederim

FakirAli
03-02-2010, 02:15

cahilliğin gözü kör olsun :)

arnawood omer
03-02-2010, 10:51
Videoda ctr bmwnin tünelinde bukadar hızlanıyor bu bariz. Nezaman arkasından çıksa fark açılıyor sonra yine geçiyor arkasına zaten. Ancak bunun ep3 kasasıyla bir alakası yok. Ki yaylı bir ep3 diğer araçlara nazaran yere çok yakındır taban ile de tavan ile de. Ancak 2.0 atmosferik bir motor ve üst devirlerdeki torkuda o hızlarda çakılı gidebilmek için malesef az. Ki bu çok normal.

type-RRR
03-02-2010, 12:19
Ben benim aracımın o süratlerde yakalanmaz demiyorum okadarda uzun süreli gitmez zaten aksini idda eden yok honda dan yana bi sıkıntım yok ki 306 dan sonraaki kesin aracım honda araya sıkıştırmışın benim aracı tesüf ederim

dostum kusura bakma senin aracın için sölediğim bişey değil aklıma o geldi 306 yı yazdım senin gönlün olsun 206 gti diyim ozaman :)

2.0 atmosferik araç olarak aklıma onlar geldi çünkü type-r olmasa clio RS yada 306 GTİ yada astra gsi alırdım

percussonali
03-02-2010, 19:02
dostum kusura bakma senin aracın için sölediğim bişey değil aklıma o geldi 306 yı yazdım senin gönlün olsun 206 gti diyim ozaman :)

2.0 atmosferik araç olarak aklıma onlar geldi çünkü type-r olmasa clio RS yada 306 GTİ yada astra gsi alırdım

:D yok kardeşim ortam belli kimn aracı nekadar gider bunu herkez biliyo typer nedir 306 nedir 106 nedir kimdir neyin nesidir gideri nedir bu camiyada hekez o sınıfları biliyo sıkıntı yok espiri olsun diye yazdım arabacılıkta herkez kardeş geçmek geçilmek sııkıntısı olmasa bide insanlarda geçsen neolur geçilsen ne olur sanki herşey keyif için ;):surucu::surucu::surucu::icon_rule

percussonali
03-02-2010, 19:39
burası karısmıs yaw yıne :D

yok ya yorumluyoruz:D karıştırma otalığı:d