PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 fiesta için bi xenon?

Murat
13-02-2010, 16:32
bi abimizn yeni aracı için mercekli far ve xenon bakınıyorum.angel ve normal xenon ile aydınlatmanın pk iyi olmadığını düşünüyorum.

festa cı arkadaşlar 2008 fiesta için bixenon far mevcutmu?

Quantum
13-02-2010, 16:48
hazırda yoktur. far açılıp uygulama yapılması lazım.

bildiğim kadarıyla orjinal farları düz far ya da düz mercekli far olan araçlar için;
tuningçilerde hazır olarak bixenon mercekli/özellikli far takımı hiç bir markanın yok.

devil_berk22
13-02-2010, 19:15
bixenon mercekler astra h kasalarda mevcut orj astra h mercekli farı bulursanız söküp içinden merceklerini alabilrsnz ancak bixenonlar d2s adlı xenon kitiyle çalışıyor ve onlarında maliyeti pahalıdır ortalama 600-700den aşağı yapılacak bir işlem olduğunu sanmıyorum

Melih-Ö
13-02-2010, 22:27
Sahibindende yapan var. Yapılmış örneğide var. Bence şık duruyor ama fiyatı benim için fazla.

http://www.sahibinden.com/ford_fiesta_mercekli_far-41WQQaXQQ16956668WQQpXQQdisplayitem?

Murat
13-02-2010, 22:48
sonradan yapma değilde fiestanın herhangi bir kasasında orjinalde yokmu servisten alıp takabileceğimiz.?

Melih-Ö
13-02-2010, 22:50
Valla 2002den 2010a kadar yani yeni kasaya kadar mercek yok benim bildiğim. Yapma var sadece.

Murat
13-02-2010, 23:31
teşekkürler beyler.

peki orjn çanaklı fara xenon uygulamasında odak sorunu vs oluyormu? çanak büyük diye fiesta da xenon dn snra ışık çok dağılıyormuş ve aydınlatmıyormuş?

bncedzgün ayarlanırsa sorun olmaz.saçma geldi bana?

OnurD.
14-02-2010, 00:03
Orjinal fara xenon taktığınızda, Nekadar uğraşsanızda sonuç sadece beyaz bir parıltıdan öteye gidemez. Tamam önünüzü her türlü aydınlatır, Ancak Belirli bir çizgisi olmaz ve karşıdan gelen için hiç sağlıklı olmaz. Sonar vs. Markalara ait mercekli angel eyeli farlar var. Bu fararın mercekleride halojen mercektir. Xenon uygulaması yapıldığında dağılma ve odak şaşması oluyor. Bizim araçlar için (bende de Fusion var) en sağlıklı ve mükemmel çözüm orjinal farlara Bi-Xenon mercek montajıdır. Melih kardeşimin verdiği link İlker diye bir arkadaşın yaptığı uygulamalardan biridir. Bu işte Türkiye'nin en iyisidir. Bende kendi aracıma uygulama yaptım. İzmir'de olduğum için İlker'e yaptıramadım. E tabi birazda merak ve beceri olunca ortaya çıkan sonuç ;
http://img10.imageshack.us/img10/6263/11908745.jpg (http://img10.imageshack.us/i/11908745.jpg/)

http://img194.imageshack.us/img194/4262/44606641.jpg (http://img194.imageshack.us/i/44606641.jpg/)

Xenon uygulaması yapılcaksa bu şekilde olmalı. Yok uğraşamam diyorsanızda, Kaliteli bir Halojen ampül fazlası ile işinizi görür...

Melih-Ö
14-02-2010, 11:42
teşekkürler beyler.

peki orjn çanaklı fara xenon uygulamasında odak sorunu vs oluyormu? çanak büyük diye fiesta da xenon dn snra ışık çok dağılıyormuş ve aydınlatmıyormuş?

bncedzgün ayarlanırsa sorun olmaz.saçma geldi bana?

Beyaz çanakla yani orjinal fara xenon koydum bende. Bi sıkıntı yaşamadım. Farıda ayarlattım ışık dağıtması falan yok önümüde gayet iyi aydınlatıyor.

OnurD.
14-02-2010, 12:25
Beyaz çanakla yani orjinal fara xenon koydum bende. Bi sıkıntı yaşamadım. Farıda ayarlattım ışık dağıtması falan yok önümüde gayet iyi aydınlatıyor.

Aydınlatmada tamam çok sorun olmayabilir, Ancak karşıdan gelenlerin önünü görmemesine sebep olabilirsiniz bu şekilde ;) Ayrıca Bizim H4 kullanılan ford larda aydınlatma hep sorun olmuştur. Zamanla farın içindeki çanağın xenon ampulünün yaydığı ısıdan dolayı yandığını gözlemleyeceksin ;)

En güzeli; 1 takım Bi-xenon mercek, bir çift D2S ampul, 1çiftte xenon beyni bulup işini kendin görmektir. 1 günde hallettim ben.

Melih-Ö
14-02-2010, 14:55
Aydınlatmada tamam çok sorun olmayabilir, Ancak karşıdan gelenlerin önünü görmemesine sebep olabilirsiniz bu şekilde ;) Ayrıca Bizim H4 kullanılan ford larda aydınlatma hep sorun olmuştur. Zamanla farın içindeki çanağın xenon ampulünün yaydığı ısıdan dolayı yandığını gözlemleyeceksin ;)

En güzeli; 1 takım Bi-xenon mercek, bir çift D2S ampul, 1çiftte xenon beyni bulup işini kendin görmektir. 1 günde hallettim ben.

Evet çok kişi kör ettim şuana kadar :) Bütçe meselesi biraz. Ben mercek olayına şu durumda giremem şahsen. Bu şekilde ideal bana.

Murat
14-02-2010, 22:10
teşekkürler beyler.bu bilgiler doğrultusunda karar verilecek.

OnurD.
14-02-2010, 22:17
Evet çok kişi kör ettim şuana kadar :) Bütçe meselesi biraz. Ben mercek olayına şu durumda giremem şahsen. Bu şekilde ideal bana.

Hepimiz aynı durumdayız :) Yavaş yavaş bütçe el verdikçe yapıyoruz bişeyler. Bende ilk 6000k h4 xenonlarla başlamıştım :)

Schumi
14-02-2010, 22:44

Bencilce değil mi bu durum ? Ben göreyim ama millet kör olsun. Durumum yok. O zaman xenon yerine nightbreaker gibi normal bir ampül takmalısın. Bu bir mazeret değil.

powERS
16-02-2010, 16:42
Bencilce değil mi bu durum ? Ben göreyim ama millet kör olsun. Durumum yok. O zaman xenon yerine nightbreaker gibi normal bir ampül takmalısın. Bu bir mazeret değil.

aynen katılıyorum.

bu sekilde karsıdan gelenler kulaklarının cınladıgını heralde hissetmiyo.

özgür67
16-02-2010, 17:06
Sahibindende yapan var. Yapılmış örneğide var. Bence şık duruyor ama fiyatı benim için fazla.

http://www.sahibinden.com/ford_fiesta_mercekli_far-41WQQaXQQ16956668WQQpXQQdisplayitem?

Melih bence senin araçta çok iyi durur.Mavi ile siyah çok uyumlu olur diye düşünüyorum.

Melih-Ö
16-02-2010, 22:30

bencilce olabilir belki ama ben daha hiç kimseden uyarı almadım. Yaklaşık 3 senedir merceksiz farda xenon kullanıyorum. Yalan kesinlikle söylemiyorum 1 defa bile uyarı almadım. Sadece arka sisten uyarı almıştım geçen sene 206 vardı onuda arkadaş açıyodu hep arka sis kullanmam genelde. Dediğim gibi hiç uyarı almadım ve özelliklede kontrol ediyorum benim gözümü almıyor. Benim gözümü almıyor diye kimsenin gözünü almıyor demek değil bu ama bazı şeyler zamanla olacak tabi.

Melih-Ö
16-02-2010, 22:30
Melih bence senin araçta çok iyi durur.Mavi ile siyah çok uyumlu olur diye düşünüyorum.

abi kısmet diyelim :) şuanda imkanlar elvermiyor :)

Saro-Ş
17-02-2010, 08:47
Sonrada Tuningcilerde Satılan MErcek Bizde Var ama tavsiye etmem 307 aracıma takmıştım motorlu bir xenon falanda değil içindeki şapka sadece orjinal bi xenonlar motorlu olur diye biliyorum ve çok iyi ışık veriyo ilker adında bir arkadaş var sahibinden.com da o yapıyo mercek güzel fakat fiyatları biraz uçuk farıda kendiniz açıp yollayın hem daha uygun hemde daha sağlıklı oluyo

Melih-Ö
17-02-2010, 12:19
bende onun ilanını koymuştum zaten :)

OnurD.
17-02-2010, 17:41
İlker'deki mercekler, Bmw, Mercedes, VW tarzı aracların orjinalinde kullandıkları mercekler. Fiyat ilk başta uçuk gelebilir ama, gerçekten çok uğraş gerektiriyor. Ben kendim yaptım fusiona, Civic'e yapmadım gözüm kesmedi. Odaklarını falan tutturmak tam bir eziyet :) Bu arada, Orjinal farın çanağını kullandığımız için bildiğin motorlu bi-xenonlu mercekli oluyor :)