PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : spor koltuk montajı

KingoAtmo
17-02-2010, 09:47
Merhaba:
Yarış tipi (sırt ve yatma ayarı olmayan) koltuğu coupe arabaya nasıl monte edebilirim.
arka koltuğa geçişlerde sıkıntı olmasın diye kızaklı bir sistem mantıklı olur diye düşünüyorum. daha önce uygulayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Ankarada montajını nerede yaptırabilirim.:confused:. Araba saxo vts

Mr.K
17-02-2010, 09:56
Kendi guvenligin icin ya arka koltuklari es geciceksin,yada sirti yatarli bisey alicaksin..

Cihan Çizmeci
17-02-2010, 09:58
Alta raylı bi sistem yaptırırsan öne doğru çekerek arkayıda kulanma payı yaratırsın kendine ama mantıklı olan imkan varsa yatan bi koltuk almak ;)

KingoAtmo
17-02-2010, 12:15
Koltukları beğendik, dahada önemlisi artık aldım. Bu kadar sıkıntı olacağını düşünmemiştim.

MKT
17-02-2010, 12:28
alt ray sistemini ön tarafa doğru uzatırsan koltık daha fazla öne gelir ve işini görmüş olur diye düşünüyorum ama bu şöför için ani firenlerde felan nekadar güvenli olur iyi düşünmek lazım

KingoAtmo
17-02-2010, 13:46
alt ray sistemini ön tarafa doğru uzatırsan koltık daha fazla öne gelir ve işini görmüş olur diye düşünüyorum ama bu şöför için ani firenlerde felan nekadar güvenli olur iyi düşünmek lazım

dostum döşemeciler "öyle olmaz, olsa olsa sabit olur, 150 ye olur , 200 e olur " şeklinde konuşuyorlar.
kafası basan, eli hünerli döşemecisi olan bir arkadaş vardır ankarada diye umuyorum

Mr.K
17-02-2010, 14:01
valla her n kadar kafasi bassada o dosemecinin allah gostermesin bi kaza aninda seninde kafan direksiyona basar..koltuk bu,nasil ki yuruyen aksam onemliyse,ic aksamdada koltuk onemli seni tasiyan o cunku..ilk once koltuk,sonrasinda karoser..

KingoAtmo
17-02-2010, 14:03
valla her n kadar kafasi bassada o dosemecinin allah gostermesin bi kaza aninda seninde kafan direksiyona basar..koltuk bu,nasil ki yuruyen aksam onemliyse,ic aksamdada koltuk onemli seni tasiyan o cunku..ilk once koltuk,sonrasinda karoser..

orjinal kızağı 4 adet vida tutuyor, aynı kızağın üzerine bu koltuğu taktığımda nasıl bir sorun teşkil eder ?

Mr.K
17-02-2010, 14:07
orjinal kızağı 4 adet vida tutuyor, aynı kızağın üzerine bu koltuğu taktığımda nasıl bir sorun teşkil eder ?

Iyide sen degilmisin,yok uzatiyim,yok nasil arka koltuga gecmek icin cozum yapilir vsvs cozum yolu ariyan ? Kimse sana ztn orjinal rayini(yada koltukla gelen rayi) kullanma demiyoki..Madem boyle bi dusuncen var,zaten sorun yok demektir.

Schumi
17-02-2010, 14:08
İllaki uydurulur ama gerçekten sabit olmayan ileri geri kızak sistemi yaparsan ileride Allah korusun bir kaza anında o koltuk seni yaralayabilir.

KingoAtmo
17-02-2010, 14:38
Iyide sen degilmisin,yok uzatiyim,yok nasil arka koltuga gecmek icin cozum yapilir vsvs cozum yolu ariyan ? Kimse sana ztn orjinal rayini(yada koltukla gelen rayi) kullanma demiyoki..Madem boyle bi dusuncen var,zaten sorun yok demektir.

Forumda fırçamı atıcaz, bilgimi paylaşıcaz , sorunumuza çözüm mü bulucaz,
yok bu olmaz deyip sallayacakmıyız ?

mevcut kızağı arabaya 4 adet vida tutuyor, ben bu dört vidayı söküp, 15'er cm ileri alsam ne sakıncası olur?
Vida deliklerinin olduğu yerde şasede artı bir güçlendirme yoksa ne olabilir?

Göki,ZD
17-02-2010, 15:15
ileri geri giden kızak bul ama arkaya geçiş yine zor olucaktır, ben kendi aracımdan biliyorum geçiş olmuyor hiç bi şekilde.

orjinal koltuguda 4 vida tutuyor zaten kaynaklımı sanıyor herkes anlamadım ki

senin yapıcagın kızak ike koltugu vidalamak onuda uzun vida at altındanda 2-3 tane somunla sonlandır bişey olmaz olacagıda varsa yolsa kafana saksı düşer zaten

Cihan Çizmeci
19-02-2010, 08:55
kanka senın arabada bır sey yokkı arkaya gecsınler :D

Aynısını ben dicektim :D Arkaya geçsek zaten benzin deposunun üstüne oturuyoruz :D

Göki,ZD
19-02-2010, 14:37
fabrikadan boş çıkmadı araba

KingoAtmo
12-03-2010, 20:46
Koltukları kızaklı bir şekilde taktırdım arkadaşlar, orjinal emniyet kemerleri ve tüpe benzer şeyleride üzerine takıldı, Ankarada yaptırmayı düşünen varsa dükkanı proshop'un arka tarafında, döşemeci usta daha önce bu arabalara defalarca yaptığı için en sağlam ve kullanışlı uygulamayı yaptı. Kızaklı olması arka koltuğa geçişte bir kolaylık sağlamadı ne yazıkki , ön iki koltuğun arasından geçmek gerekiyor, zahmetli ama acildurumda arka koltuklar kullanılabiliyor...

mad_max1978
13-03-2010, 19:33
tam aradığım cvp valla.bende fm tuningte senin gibi yatarsız koltuk buldum hatta kaporada verdim bayadır düşünüyodum olurmu olmazmı böyle kızaklı bir sistem diye.seninde anlattığın gibi maalesef olmuyomuş:( yatarlı koltuklarda maalesef nerdeyse orijinali kadar ağır oluyo değiştirmenin performans yönünden bir espirisi kalmıyo:(