PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigara İçenler - Sigara İçmeyenler?

Marlon
18-02-2010, 12:11
Merhaba, arkadaşlar şu anki tech gündeminde "Sigara" var içen üyelerimiz neden içtiğini içmeyen üyelerimiz neden içmediğini veya içip ne zaman bıraktığını anlatsın. İçipde bırakamayanlara yardımcı olalım :) hep beraber bir çözüm arayalım tabi ben hayatımdan memnunum diyenler için ayrı. Ben kullanmıyorum şu an keyim yerinde param cebimde :)

mmustu
18-02-2010, 12:14
boş olursa içilmiyor illaa dolu olacak ;)

MiaMi
18-02-2010, 12:15
Aklıma gelince içerim. Akşamları biraz daha fazla içiyorum.

Mesela saat 13:15 1 tane sigara içtim.
Tiryaki değilim sigara içmiyorumda diyemem.

bora1311
18-02-2010, 12:16
hic kullanmadım...

MKT
18-02-2010, 12:17
sağlığa nekadar zararlı olduğunu zaten anlatmaya gerek yok burdaki insanlara.bilmeyen yoktur.maddi olarak da aynı şekilde.
ben ayda ortalama 200-250 tl veriyorum sigaraya.şu an TOKİ de önden peşinat 8milyar verdiğin zaman ayda 185-250 tl arasına ev sahibi oluyorsun.en basit örnek.yani ha evini satıp direk sigaraya yatırmışsın bu parayı ha sigarayı bırakmayıp ev almamışsın aynı şey.
ama en kötü etkisi bi manitanın yanına gidince oluyor hele o kız içmiyorsa.naparsan yap kokuyo insan.sonrasında özel hayattada devir kaybı oluyor.içmeyen tavşan içen pişman bu işlerde.
sıkıntı büyük.keşke hep beraber bir anda bırakabilsek ama ne yazıkki irademize sahip olamıyoruz.bu iş için ilaçmış tedaviymiş hikaye.herşey beyinde bitiyor

dixi
içmiyorum nedeni basit sağlığım için

_sinan_
valla içiyorum ama bırakmayı çok istiyorum , bikaçkez denedim ama başarısız...

smustu
18-02-2010, 12:19
Içiyorum ha bir gün sonra ha bir gün önce herkes miyadı kadar yaşar

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:19
9 sene kısa malbora içtim soluğu başka yerlerden almaya başlayınca 3 ay önce bıraktım söz verdim kendime o sigarayı içmeyecem dedim :D
şimdi bi paket hafif bi sigara alıyorum 10 gun içiyorum akşam yemeklerden sonra bi dene çayla beraber bi dene :D
ama kahveye veya evde oyuna oturduk mu çok içiyom yav :D:D

Marlon
18-02-2010, 12:21
sağlığa nekadar zararlı olduğunu zaten anlatmaya gerek yok burdaki insanlara.bilmeyen yoktur.maddi olarak da aynı şekilde.
ben ayda ortalama 200-250 tl veriyorum sigaraya.şu an TOKİ de önden peşinat 8milyar verdiğin zaman ayda 185-250 tl arasına ev sahibi oluyorsun.en basit örnek.yani ha evini satıp direk sigaraya yatırmışsın bu parayı ha sigarayı bırakmayıp ev almamışsın aynı şey.
ama en kötü etkisi bi manitanın yanına gidince oluyor hele o kız içmiyorsa.naparsan yap kokuyo insan.sonrasında özel hayattada devir kaybı oluyor.içmeyen tavşan içen pişman bu işlerde.
sıkıntı büyük.keşke hep beraber bir anda bırakabilsek ama ne yazıkki irademize sahip olamıyoruz.bu iş için ilaçmış tedaviymiş hikaye.herşey beyinde bitiyor

Haklısın , kötü etkisi çok fazla kişiye karşı kayıbıda büyük ama insan oğlu bey'nini bu konuda yönlendirmekte zorluk çekiyor bence.

MKT

oyyy deme öyleee harmanlık sezdim bu yazıdan.

YavuzNaz
01.10.2009 da bıraktım o günden bu yana dolusunuda bosunuda içmiyorum cok şükür.

mmustu
18-02-2010, 12:22
oyyy deme öyleee harmanlık sezdim bu yazıdan.

valla şuan nasıl iyi gelirdi ;)

Selman
18-02-2010, 12:22
yaklaşık 4 ay önce falan bıraktım. bıraktım derken gene içiyorum haftada 1,2 tane çok rahatladım:)

SkY
18-02-2010, 12:24
hiç denemedim kullanmadım...

Marlon
18-02-2010, 12:24
yaklaşık 4 ay önce falan bıraktım. bıraktım derken gene içiyorum haftada 1,2 tane çok rahatladım:)

Peki bir şey sormak istiyorum önceden çok içiyormuydun vede bıraktıkdan sonra canın çok istiyormu ?

MKT
18-02-2010, 12:25
01.10.2009 da bıraktım o günden bu yana dolusunuda bosunuda içmiyorum cok şükür.

sende dahil tüm bırakanları tebrik ediyorum.gerçekten taktir dilecek bir şey.ben kendimde okadar güçlü irade göremiorum.sabah servis beklerken başlıyorum içmeye gece yatana kadar 1paket kesin genelde 1,5 paket içiyorum

MKT
18-02-2010, 12:26

abi deme öyle çalışıyorum iş yerindeyim yapma etmee...Eylemeee

Kaan
18-02-2010, 12:27
günde 1 parket marlboro box içiyorum can sıkıntısından zevk alıyorum sigara içmekten :D

Kaan
18-02-2010, 12:28
dur hatta aklıma gelmişken yakayım bitane :D

Maxi
18-02-2010, 12:29
2 sene oldu bırakalı
1 tane bile içmedim o tarihten beri
şu an tiksiniyorum, havada sigara dumanı varken nefes alamıyorum .

tek tavsiyem herşeyin sizin elinizde olduğudur,
nikotin hapları, bilmem ne sakızları , doktor seansları vs vs hikayedir
isteyen bal gibi bırakır ve son olarak öyle azaltarak bırakırım ayaklarına hiç girmeyin yemezler.

OmeR-FE
18-02-2010, 12:29
Günde 1 Paket Kısa Marlboro Light İçiyordum.
5 Sene Önce Bıraktım.

Şuan, Arada Sırada Elmalı Nargile İçiyorum Sadece:)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:30
1990 yılından bugüne dek içiyorum illeti...
evet bırakmakta istiyorum ama kesin destek almadan bırakamam
bunu biliyorum... Günde 3 paket filtresiz Gıtanes ten günde 1 paket
Muratti Lights a kadar düşürdüm ama ötesi olmuyor.
En fazla da oğlum için bırakmak istiyorum. Elimde gördüğü zaman
nereye sokacağımı saklayacağımı bilemiyorum. O veletde duman nereden
geliyor diye arıyor :confused:

M.A.D
18-02-2010, 12:31
sigara içmedim içmem. içmemem için bi çok sebep var

1. kısıtlamalar kaynıyor heryerde
2. bağımlılık yapıyor ipe ipe alıyorsun
3. sürekli zam geliyor aya vursan ortalama çıkan bütçeyle arabana bişey yaptırırsın :) (bkz. babam tanesi 7 lira olan sigara kullanıyor, günde 4 paket içiyor, gerisini siz düşünün..)
4. tadı kokusu , hissettirdiği şeyler iğrenç
5. ciğerlere komple zarar..

içmem için herhangi bi sebebi yok, ama çakmak hastasıyımdır o ayrı :)

ama nargile içerim, o da zararlı evet ama,

1. sigara yasak olduğu yerlerde nargile içiliyor
2. enazından kokusu tadı var
3. hoş bi hisse kapılıyorsunuz
4. sürekli almak veya sürekli içmek gibi bi lüksünüz ve zorunluluğunuz yok :)

sigara içeceğime kendimi keserim, enazından masrafsız ve kısa süren bi ölüm olur :icon_wack:icon_wack

thedevil
çok zor nasıl bir illetse sanki herşeyden önemli saat gecenin 3'ü bile olsa arabaya atlayıp gidip biryerlerden buluyorum içip öyle yatıyorum çok kalitesiz bir hayat yaşıyorum bu sigara yüzünden,bir kere bırakmayı denedim 1 aya yakın bıraktım hayatımın kalitesi değişti ama yeniden başladım,neden ortam yüzünden,valla bırakacaksan hiç biryere çıkmıcaksın sigara içilen ortanda bulunmayacaksın yoksa çok zor...

SOMEONESPECIAL
2 sene oldu bırakalı
1 tane bile içmedim o tarihten beri
şu an tiksiniyorum, havada sigara dumanı varken nefes alamıyorum .

tek tavsiyem herşeyin sizin elinizde olduğudur,
nikotin hapları, bilmem ne sakızları , doktor seansları vs vs hikayedir
isteyen bal gibi bırakır ve son olarak öyle azaltarak bırakırım ayaklarına hiç girmeyin yemezler.

O zaman ben iradesizim... Elbette her şey kendi elimizde bunun bilincindeyim
ama bıraktırmak için birşeyler lazım bana...

PROMINENT
18-02-2010, 12:32

dolusu ne olaki :beuj::icon_wack

Kaan
bende öyle diyodum 20 yaşında başladım sigaraya :D 4 sene oldu şimdi bırakamıyorum

MiaMi
1990 yılından bugüne dek içiyorum illeti...
evet bırakmakta istiyorum ama kesin destek almadan bırakamam
bunu biliyorum... Günde 3 paket filtresiz Gıtanes ten günde 1 paket
Muratti Lights a kadar düşürdüm ama ötesi olmuyor.
En fazla da oğlum için bırakmak istiyorum. Elimde gördüğü zaman
nereye sokacağımı saklayacağımı bilemiyorum. O veletde duman nereden
geliyor diye arıyor :confused:

Sen sigara içiyormuydun ya. Ben niye görmüyorum hiç zorla sigara ikram ediyorum sana. Bırakmak istesen çok kolay odanda sigara içiyormusun o rahatlık varsa zor. Dur bende bugünki ikinci sigaramı içip geleyim.

mmustu
dolusu ne olaki :beuj::icon_wack

light olmayanı sert sigara anlamında ;)

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:34
light olmayanı sert sigara anlamında ;)

sert derken :D

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:35
http://www.sahibinden.com/sigaradan_biktim-88WQQaXQQ11278666WQQpXQQdisplayitem

linkteki ürün bana ümit veriyor deneyeceğim en kısa zamanda...
Hikaye belki kendi kendini tatmin ama en azından deneyeceğim.

mmustu
18-02-2010, 12:35

hard işte :D kımıl kımıl cancanlı :D

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:36
hard işte :D kımıl kımıl cancanlı :D

o sertin tadı nargilede de değişik oluyor dene bence :D:D

MKT
18-02-2010, 12:37

kafa kıran cinsten :p:D

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:37
kafa kıran cinsten :p:D

allahım nası bi kırmaysa artık o :D:D

yusufcan_k
18-02-2010, 12:38
hem sağlığım için hemde sporcu olduğum için kullanmıyorum..

SekoLive
18-02-2010, 12:39
sigara içmiyorm çevremdekilerde içmesin diye çabalıyorum...

MKT
18-02-2010, 12:39
http://www.sahibinden.com/sigaradan_biktim-88WQQaXQQ11278666WQQpXQQdisplayitem

linkteki ürün bana ümit veriyor deneyeceğim en kısa zamanda...
Hikaye belki kendi kendini tatmin ama en azından deneyeceğim.

abi sağlık bakanlığından araştır böyle bir ürün yok bence.bu izinmiş felan hep hikaye olabilir.bide ot-hap-ne bilim ilaçmış felan hikaye.bizim komşu adam balık tutmaya gidiyor balık tutarken sigarayı bırakıyor.çok hasta bi adam yaa.delimdir nedir.biz olsak kartonla alırız bol bol içelim die adam orda sigara bırakıyor

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:40
Kafa kıran, bayıltan, güldüren, halüsinasyon gördüren muhabbetine
hiç girmeyelim... Evet bırakanlar nasıl bıraktı yardımcı olunda bende
kurtulayım şu illetten :eek:

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:43
Kafa kıran, bayıltan, güldüren, halüsinasyon gördüren muhabbetine
hiç girmeyelim... Evet bırakanlar nasıl bıraktı yardımcı olunda bende
kurtulayım şu illetten :eek:

abi bu paket bitsin de bırakacam derdine girmedim hiç hiç unutmuyorum salı gunüydü sigarayı aldım bakkaldan iki dak içtim paketi komple kırdım nefes alamamaya başladım ben dedim bunu içmeyecem bir hafta hiç içmedim ondan sonra paket aldım parlement light yanıma bile almıyom evde aksam yemekten sonra bi dal içiyom kafam dönüyo :D
bide çay içerken bi dal :D
bunları bide balkonda içiyprum evde de değil :D
tamamen irade işi ;)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:46
abi bu paket bitsin de bırakacam derdine girmedim hiç hiç unutmuyorum salı gunüydü sigarayı aldım bakkaldan iki dak içtim paketi komple kırdım nefes alamamaya başladım ben dedim bunu içmeyecem bir hafta hiç içmedim ondan sonra paket aldım parlement light yanıma bile almıyom evde aksam yemekten sonra bi dal içiyom kafam dönüyo :D
bide çay içerken bi dal :D
bunları bide balkonda içiyprum evde de değil :D
tamamen irade işi ;)

Yok o zaman ben harbi iradesizim... Ben bırakırsam tam bırakmak istiyorum.
Çayla bi tane kahvenin yanında yemekten sonra bir dal olursa arkası gelir.
Şimdi nasıl canım çekti gidip yakacağım bir tane...

Low-Rider
18-02-2010, 12:49

İrade burda devreye giriyo işte , bende 1kerede bırakamadım hiç

hep kendimi kandırdım 1-2tane içerim bişey olmaz ama arkası geliyor:(

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:49

yok abi bırakmak iste bunlar keyif oluyor namussuz nası bişeyse içiliyor yemeğin üstüne ama aramıyorum ben keyif için yapıyorum yok canım sigara istedi içecem derdinde değilim yani keyif benim ki iyi de oluyor ha bide şu var acaip yemek yiyon bıraktıktan sonra(gerci ben bırakmadan öncede yiyodum:D)kiloda alacaksın illaki bıraktıktan sonra :D:D

ömerve
18-02-2010, 12:50
uzun süre oldu başlayalı,son 2 senedir bırakmayı çok istiyorum.
1 kere denedim olmadı,bulucam bir yolunu.

anıl turan
18-02-2010, 12:51
gunde 1 paket djarum black iciyordum, ramazan basinda biraktim. onceleri yemekten sonra veya kahve icerken aklima geliyordu ama o sabah kalkinca bogazimdaki tikaniklik, koku falan dusununce artik hic gelmiyor aklima. nefes alisim degisti, sigarali bir ortamda durunca acayip rahatsiz oluyorum.

Marlon
18-02-2010, 12:52
uzun süre oldu başlayalı,son 2 senedir bırakmayı çok istiyorum.
1 kere denedim olmadı,bulucam bir yolunu.

Bir yol arıyorsan iradene ve kendine güven :)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:52
Hep bu kızılderililerin yüzünden

SaBRi
18-02-2010, 12:54
içmedim ama ailemde çok içiyolar

kansu_ilhan
18-02-2010, 12:55
Hep bu kızılderililerin yüzünden

hangi kabileden :D

bahadırtelli
içmiyorum içmemde babamı yakın zamanda akciğer kanserinden kaybettim babam 57 yaşındaydı 40 seneden fazladır sigara içerdi günde 2 paket ve o kadar cabuk ve acılı tükendiki vücudu hala bazen inanamıyorum koskoca saglıklı insan bir anda nasıl o hallere düşer. Babam tedavi görürken aynı benzer hastalrın birincil nedeninin sigara olduğunu bilip, çektikleri acıları görüp bu yaştan sonra sigaraya başlamam için mazoşist olmam lazım.

YavuzNaz
babam 50 senedır ıcıyor sıgarayı bundan bırkac ay once solunum yollardından rahatsızlandı sıgara ıcını curutmus dedı doktor ıcmeyeceksın tukete bıldıgın kadar c vıtamını tuket vucudun temızlensın dedı ıyılestıkten sonra tekrar ıcmeye basladı bızde bu urunden aldık suan sıgara ıcmıyor sıgara ıcme ıstegımde yok oldu dıyor gercekten referans mektuplarınıda okuyabilirsiniz yardımcı olur dıye dusunuyorum..
http://www.sigaradanbiktim.com

Ozan Özer
18-02-2010, 12:57
Ağzıma sürmedim,asla da sürmem..

initial-D
içmiyorum,nefret ederim,uyuz olurum,tiksinirim,lanet ederim

alkol alırım ama

JumboAli
Icıyorum Sıgara Yerı gelıo 1 sıgaranın ıcıne 2 tane sıgara kırıp ıcıorum. Rahatlatıo. zaman gecmıo yoksa.

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:58
babam 50 senedır ıcıyor sıgarayı bundan bırkac ay once solunum yollardından rahatsızlandı sıgara ıcını curutmus dedı doktor ıcmeyeceksın tukete bıldıgın kadar c vıtamını tuket vucudun temızlensın dedı ıyılestıkten sonra tekrar ıcmeye basladı bızde bu urunden aldık suan sıgara ıcmıyor sıgara ıcme ıstegımde yok oldu dıyor gercekten referans mektuplarınıda okuyabilirsiniz yardımcı olur dıye dusunuyorum..
http://www.sigaradanbiktim.com

Hah işte bu dediğim... Nasıl Yavuz etkili mi ? Ben bayağı bi inceledim...
Üsküdar da dükkana gittim. Adam yok satıyor

Marlon
18-02-2010, 12:59
içmiyorum içmemde babamı yakın zamanda akciğer kanserinden kaybettim babam 57 yaşındaydı 40 seneden fazladır sigara içerdi günde 2 paket ve o kadar cabuk ve acılı tükendiki vücudu hala bazen inanamıyorum koskoca saglıklı insan bir anda nasıl o hallere düşer. Babam tedavi görürken aynı benzer hastalrın birincil nedeninin sigara olduğunu bilip, çektikleri acıları görüp bu yaştan sonra sigaraya başlamam için mazoşist olmam lazım.

Kardeşim başın sağolsun adına çok üzüldüm.

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 12:59
Ulan liseyi bitirene kadar içmedim ne olduysa Üni. ortamında oldu...

Şu an içmiyorum diyen arkadaşlara çok imrendim harbiden :icon_tup:

SekoLive
18-02-2010, 13:02
Ulan liseyi bitirene kadar içmedim ne olduysa Üni. ortamında oldu...

Şu an içmiyorum diyen arkadaşlara çok imrendim harbiden :icon_tup:

lise bitsin başlarsın dediler lise bitti başlamadım alkollü ortamda çalıştım lise boyunca haftasonları kesn başılıcaksın dediler yine başlamadım iş ortamına girdim 6 yıldır çalışıyorm yine olmadı bi türlü olmadı belki kendim istemiyorm belkide babam çok sigara içtiğinden ona olan tepkimden bi türlü içmedim derseniz ki pişmanmısın tabiki deiğilim.... İnşallah sigaraya başlamak nasip olmaz...

sizlerde tez zamanda kurtulursunuz inş..

aqustic
18-02-2010, 13:16
Üniversite 1.sınıfta içtim ve sadece 1 yıl kullandım.Üstümdeki elbisemın üzerine kokusu sindigi için ve dişlerimi sarartıp atın dişleri gibi yaptıgı için bir anda bıraktım.umarım herkes bırakır.

Mr.K
18-02-2010, 13:25
10kusur yillik iciciydim,suanda icmiyorum,mutluyum huzurluyum,elim,kolum,ustum,agzim kokmuyo.vs.vs.vs. rahat rahat sporumu yapiorum..yemeklerin tadini daha iyi aliorum vs. :)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 13:28
10kusur yillik iciciydim,suanda icmiyorum,mutluyum huzurluyum,elim,kolum,ustum,agzim kokmuyo.vs.vs.vs. rahat rahat sporumu yapiorum..yemeklerin tadini daha iyi aliorum vs. :)

Eeeee en önemli yeri atlamışsın Onur... Nasıl bıraktın ?

StyleALP
18-02-2010, 13:31
İçmiyorum ve İnşallah içmeyeceğim.

Jem
18-02-2010, 13:31
İçmiyorum nedeni kendime zarar vermek istemiyorum sağlık önemlidir :)

Onurkk06
18-02-2010, 13:32
akşamları özellikle cok içiyorum kaç kere bırakmayı denedim ama aklıma gelio ama azaltmaya başladım artık günde 10 tane fln daha da azaltcam inşllh günde 5 fln

::ZaFeR::
18-02-2010, 13:33
İçmiyorum.İnternet masrafım yeter bana,bir de durduk yere sigara masrafım çıkmasın :D

Mr.K
Eeeee en önemli yeri atlamışsın Onur... Nasıl bıraktın ?

Nasil biraktim abi hemen solim,birgun aynaya baktim,elime koluma dislerime agiz kokuma baktim,hem afedersin .ot gobek salmisim,hemde sagliksizdim.Birakiyorum dedim sadece ve biraktim baska herhangi bisey yok :)

Basladigimdan ligt malboroyla basladim,sorasinda camel,finston kirmizi,light,sonra yaklasik 9sene kirmizi kisa malboro..gundex2 iciodum :) alkol varsa 3-4 degisiodu alkol durumuna gore : ))

imhotep
ohh suan cekıyorum yemegımıde yedım missss...

oğuzk
18-02-2010, 13:37
Sadece; saat 10-12 arası 1 tane 12-15 arası 1 tane 15-19 arası 1 tane birde yatarken :)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 13:38
Nasil biraktim abi hemen solim,birgun aynaya baktim,elime koluma dislerime agiz kokuma baktim,hem afedersin .ot gobek salmisim,hemde sagliksizdim.Birakiyorum dedim sadece ve biraktim baska herhangi bisey yok :)

Basladigimdan ligt malboroyla basladim,sorasinda camel,finston kirmizi,light,sonra yaklasik 9sene kirmizi kisa malboro..gundex2 iciodum :) alkol varsa 3-4 degisiodu alkol durumuna gore : ))

Ne mutlu sana valla

CeSaNCeEm
18-02-2010, 13:38
Bende çOK iradesizim bu konuda 12 yıldır içiyorum defalarca bırakmaya çalıştım ama nafile merak ediyorum gerçekten içmemenin nasıl bi duygu olduğunu...

powERS
18-02-2010, 13:41
bende içmiyorum. lisede cok bozuk bi ortamdaydım gene içmedim hem içmedim hem etrafimdakilere de içirtmedim o zamanlar elimden ne geliyosa köstek oldum en iyi arkadaşlarımı yakalattım arama yaptırttım :D

unide de içmedim hatta unide alkolu birakiyodum nerdeyse her imkanim varken içmek icin istemedi canim ole aman aman ..

sigara kotu........ kız arkadasımda ara sıra ıcıyodu onuda ıptal ettirdim.

evde bi tek annem iciyo oda balkonda yada mutfakta biz yokken..

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 13:42
Bende çOK iradesizim bu konuda 12 yıldır içiyorum defalarca bırakmaya çalıştım ama nafile merak ediyorum gerçekten içmemenin nasıl bi duygu olduğunu...

Al bendende o kadar

Mr.K
18-02-2010, 13:43
Ne mutlu sana valla

Sagol abi :) Birde sigarayi birakmaya karar verdigim gun babam turkiyeden geldi bosnaya:) Sagolsun 3 karton sigara getirmis:) Baba biraktim ben icmiorum dedim:) gunun tarihini attik,imzasini attik,kutu kapali bi sekilde duruyo 3u1yerde :) hatira olarak sakliyorum,insallah birdaha icmem..cocugum icersede ona gosteririm..saklicaz yani.. :)

nime
18-02-2010, 13:46
12 yıldır sadece akşamları 1 adet içiyorum.
Ama alem ortamı olursa bir aylık sigara kotamı bir gecede bitiriyorum :D

SiMaO
18-02-2010, 13:48
Hiç başlamadm başlamayıda düşünmüyorum...Sigara dumanında bile kaldığımda zor nefes alıyorum...

Ome_RS
18-02-2010, 13:51
sürekli içmiyorum ayda yılda paket alırım 4-4 gün gider oda :)
bosa sağlık ve para kaybı ama arada içince zevkli oluyo bazen ayarı kacırıp yarım saatte bir içtiğimde acı iğrenç bir tad geliyo nefret ediyorum yemeğin üstüne flan güzel oluyo :)
nasıl bagımlı olunur bilmiyorum ünide içtim diğer gün içmediğimde hiç aramıyorum ama paket cebimdeyse cıkarıp yakıyorum paket cebinizdetken asla bırakamassınız ;)

delsolemrah
18-02-2010, 13:56
12 yıldır sadece akşamları 1 adet içiyorum.
Ama alem ortamı olursa bir aylık sigara kotamı bir gecede bitiriyorum :D

'sizin gibi bir sporcuya yakıştıramdım :D içmeyin bence'

ben sigara içimiyorum yaz akşamları motorlarla gazladıktan sonra tophane de nargiel içiyoruz okadar 2 adet nargile bitiriyorum :D çalışanlar sen bayağ tiriyakisin diyolar yok ara sıra içiyorum diyorum sanırm eskiden tüpsüz dalıyoduk ciyerler kuvetli o yüzden

crazydog
18-02-2010, 14:02
içiyorum bende eskisine gore de azalttım gercekten bırakmak ıstıyorum artık hem maddi hem saglık acısından cok gereksız gelıyo

nime
18-02-2010, 14:03
'sizin gibi bir sporcuya yakıştıramdım :D içmeyin bence'

ben sigara içimiyorum yaz akşamları motorlarla gazladıktan sonra tophane de nargiel içiyoruz okadar 2 adet nargile bitiriyorum :D çalışanlar sen bayağ tiriyakisin diyolar yok ara sıra içiyorum diyorum sanırm eskiden tüpsüz dalıyoduk ciyerler kuvetli o yüzden

Ama bir adet lazım dostum :) Zira eşşek gibi yorulmuşum günde 3 saat bisiklet + 45 dakka body sonunda bir sigara iyi geliyor ama fazlası yok :D Dalmak için dana ciğerine ihtiyac var ama :D

TaGo
18-02-2010, 14:04
hiç özemedim, içmedimde. sanıorumki içmemde

Eyüp
İçiyorum ama eskisine göre daha az :)

Oğuzhan Ç.
Hemen Hemen Günde 1 Paket İçiyorum Bırakıcam İnş..

TünayK
18-02-2010, 14:08
2 paket kısa malboryo iciyorum cok uzun suredır...bırakmak lazım ama ıcerı gırmek ıstemıyorum...olduya 30 dk dan daha fazla sıgara ıcemedıgım zamanlarda seri katıllerı daha ıyı anlıyorum...

nime
18-02-2010, 14:09
hiç özemedim, içmedimde. sanıorumki içmemde

:icon_tup:

kansu_ilhan
18-02-2010, 14:11
2 paket kısa malboryo iciyorum cok uzun suredır...bırakmak lazım ama ıcerı gırmek ıstemıyorum...olduya 30 dk dan daha fazla sıgara ıcemedıgım zamanlarda seri katıllerı daha ıyı anlıyorum...

seni herhalde o sigarayı bırakan biri olarak en iyi ben anlarım :D

imhotep
18-02-2010, 14:16

sigarayı bırakmak istiyorsan yardımcı olarak atarax alabilirsin..sakinleştiriz biraz

YavuzNaz
18-02-2010, 14:19
Hah işte bu dediğim... Nasıl Yavuz etkili mi ? Ben bayağı bi inceledim...
Üsküdar da dükkana gittim. Adam yok satıyor

abi sana şöyle söyleyeyim babam yakın birkaç arkadasına söylemiş onlar dahi içmiyorlarmış söyledikleri şey sigara içesim gelmiyor bizde üsküdardaki yerlerinden aldık katotoparkının yanında yeri bununla bırlıkte kendınde ınanırsan artık ıcmeyecegıne basarılı olacagını dusunuyorum :)

SOMEONESPECIAL
18-02-2010, 14:20
abi sana şöyle söyleyeyim babam yakın birkaç arkadasına söylemiş onlar dahi içmiyorlarmış söyledikleri şey sigara içesim gelmiyor bizde üsküdardaki yerlerinden aldık katotoparkının yanında yeri bununla bırlıkte kendınde ınanırsan artık ıcmeyecegıne basarılı olacagını dusunuyorum :)

Valla netten sipariş verdim biraz önce... Ne ekaybederim ki ?
10 paket sigara parası :hahaha:

TünayK
18-02-2010, 14:21
sigarayı bırakmak istiyorsan yardımcı olarak atarax alabilirsin..sakinleştiriz biraz

iyi boyle bırakmaya pek nıyetım yok:)

YavuzNaz
18-02-2010, 14:23
Valla netten sipariş verdim biraz önce... Ne ekaybederim ki ?
10 paket sigara parası :hahaha:

en guzel cevabı kendın vermıssın zaten abı kaybedecek bırsey yok etkılı olursada ne mutlu sana umarım tez zamanda bırakırsın :)

ALPER-VNS
18-02-2010, 14:28
günde 1 paket içiyorum sigara aldığım saat bile şaşmaz genelde :) PARLIAMENT üretimden kalkmadan da bırakabileceğimi düşünmüyorum :o

_sinan_
18-02-2010, 14:50
paketteki son sigaramı şuan yakıyorum , tekrar içtiğimde buraya yazıcam , 4 senedir günde 1 paket içen ve iradesi zayıf olan birinin dayanma süreside çıkıcak ortaya :D

edit : bitti :confused:

sportinger
18-02-2010, 14:50
sigar benim başımın belası en az 5 kere birer sene bıtaktım. hala içiyorum, 13 yaşımda başladım kötü arkadaşlar:D sagolsun (kimse onlar) benim arkadaş çevrem kötü kurtaramadım kendimi hala görüşüyorum hala içiyorum:D temiz içici derler sabah saat 10 da tükanı açarım 1 kahve alırım bir dal cigara yakarım. akşama kadar 10 tane, fazla içmem eve paket götürmem. çok çok içeceksem balkona cıkar 1 tane tüterim, zaman geçiriyorum:D zaman zor geçiyor ondan heralde...

aleeco
18-02-2010, 15:05
sigara saglik olarak bende pek bi etki yapmadi (belki yapmistir ben fark etmemisimdir)
ama her ortama girdigimde sakiz cigneyip uzerime parfum sikmaktan biktim
insanlarda utaniyorum igrenc kokuyor gibi hissediyorum

erkin006
18-02-2010, 15:26
kaç sene oldu bilmiyorum ama günde bir yada iki paket gidiyor...kısa marlboro ile başladım kısa marlboro ile devam ediyorum...

ha şu iş olsun bırakacağım ha şöyle olsun bırakacağım diye diye geldik bu günlere...artık bırakamayacağımı düşünüyorum...

Başladığım güne lanet olsun...

XoR
18-02-2010, 15:28
3günde 1 paket içiyorum. Alkol alıyosam gecede 1 paket garanti :D

TURBO CİVİC
18-02-2010, 16:20
hic haz etmiyorum.kokusu dumanı herseyi cok rahatsız ediyor.

sulhi
18-02-2010, 16:21
since 1981 den bu yana hiç içmedım içmemde işimde olmaz...

nitrO_Oxide
18-02-2010, 16:22
nefret ederim :)

Gokhan43
18-02-2010, 16:23
Yok , kullanmıyorum :)

Boost Up
18-02-2010, 16:26
Yılda 1 paket falan içmişimdir heralde:D

_muhaRRem
18-02-2010, 16:36
ne alkol nede sigara hiç kullanmadım :)

GT
18-02-2010, 16:38
sigara içmem nargile içerim:D

Boost Up
18-02-2010, 16:40
Ama aynen, alkol ile hiiç işim olmaz:)

despe
18-02-2010, 16:40
ikisiyle de işim olmaz.içenlere de anlam veremiyorum, neden içiyorlar, özellikle sigarayı ?

sigara dumanı acayip derecede rahaysız ediyor, hele sabahları erken kalkıp işe gittiğim zamanlar servis beklerken yanımda içenlerden çok rahatsız oluyorum.

AşkınS.
18-02-2010, 16:42
Bu güne Kadar içmedim,İÇmeyide düşünmüyorum.Ve En nefret ettigim şeylerden biridir Kokusuna dahi tahammül edemiyorum.İÇenleride anlamış degilim:D

ahmet3425
18-02-2010, 16:44
konuyu gorunce aklıma geldi yaktım bitane:D 7-8 yıldır iciyorum 2 kez bırakma tesebbusum oldu basarılı olmadım ve sanırım ben bu illetten kurtulamayacagım

amcam akciğer kanserinden vefat etti yakın bi arkadasımın babasının akciğerinden parca aldılar yine sigara yuzunden yakın cevremde kotu etkisinin cok ciddi ornekleri olmasına karsın bırakamıyorum ve boyle devam edersem biliyorum ki benimde sonum onların ki gibi olabilir oldugunda da cok yanıcam keske icmeseydim diye ama iş isten gecmis olucak

dusunun oyle pis bir illet bırakılmıyor bırakan arkadasları canı gonulden kutluyorum icmeyenlerede onerim sakın ama sakın ola baslamayın cebe sağlıga cevrenizdekilere herseye zarar...

imhotep
18-02-2010, 16:46
bu aksama bir şişe smırnoff votkam var bir kartonda sigara..:D

Ludacris
18-02-2010, 16:46
1 Senedir camel denilen illete bulaştım.
alkolde rakı aydan aya olursa.

kansu_ilhan
18-02-2010, 16:48
bu aksama bir şişe smırnoff votkam var bir kartonda sigara..:D

aga ciğer var demi sende:D ölün ölün o kadarı bi gecede içersen :D

imhotep
18-02-2010, 16:51
aga ciğer var demi sende:D ölün ölün o kadarı bi gecede içersen :D

ara sıra tıkanıyo takviye veriyoz..:D

olcay_bora
18-02-2010, 16:52
günde 1 paket SEVEREK içiyorum

kansu_ilhan
18-02-2010, 17:06
ara sıra tıkanıyo takviye veriyoz..:D

takviye makviye bi yere kadar yarın birgün bi oksitlenirse o zaman kötü işte :D

Onuralp
18-02-2010, 17:12
Ne alkol ne sigara işim olmaz. Geçen gün KÜT oynarken 2 shot sexonthebeach içtim bir 6 ay gider heralde. İçenlerde (sigarayı özellikle) nasıl içiyorlar anlayamıyorum.

Killah
18-02-2010, 17:17
valla gunde 2 paket falan iciyorum, kilo da var saglik problemleri simdiden basladi. Nefes darligi vb. seyler. Cogu seyden zararli oldugunu biliyorum fakat kendi zevkim bu, vazgecemiyorum daha dogrusu vazgecmek istemiyorum. Baslayali yaklasik 7 sene oldu tabi ilk zamanlar simdiki kadar icmiyordum ama, o yaslarda ulker/tofas/gs gibi yerlerde basket oynuyordum fakat sigarayi biraz daha arttirinca kondisyon falan kalmadi dolayisiyla sporu da orda kaybettim. Babami da ayni sekilde kaybettim, gunde 2.5 paket sigara icen, ickisini eksik etmeyen bir adamdi bir anda sigarayi birakti geceleri nefes alamiyordu uyurken vucut oyle bir tepki verdi ki o kadar sene o kadar sigara icen birisinin 24 gun boyunca nikotin almamasina, 25. gunun sabahi nefes darligina dayali kalp krizi gecirdi 2 sene once. 52 yasindaydi ben kaybettigimde. Belki cok yanlis dusunuyorum fakat tamamen babama cekmisim, su dunyaya bir kere gelmisiz ben istedigim seyleri yapamadiktan sonra yasasam ne olur? Dedem doktor bu yasimda bu kadar kilonun cok fazla oldugunu durmadan soyluyor fakat ben yemek yemedikten sonra, alkolumu icmedikten sonra, sigarami icmedikten sonra zevk alamam ki, zevk almadiktan sonra da yasamanin mantigi yok bence. Ha bu mantikla yasayan babami 52 yasinda kaybettim, ben cok daha fena gidiyorum onun izinden ama hayirlisi.. :)

ygtkrmdnz
18-02-2010, 17:24
Hayatımda hiç içmedim içmemde benden uzak dursun.

mertk
18-02-2010, 17:30
ağzıma surmedim

HALUK
18-02-2010, 17:41
ister zengin ol ister fukara her yemekten sonra yak bir cuara :)
alıştıranlar utansın 14 yaşından beri içiyorum başladıgım güne nalet olsun.

bahadırtelli
18-02-2010, 17:49
içen arkadaşlar için gerçekten üzülüyorum sonunda illa bir musibet getiriyor lanet şey babam rahmetlinin lafı "40 yıllık dostum kalleş çıktı, beni arkadan vurdu"

emresener
18-02-2010, 17:50
Son zamdan beri paket almadım. Ondan bundan otlanarak hayatımı sürdürüyorum bölelikle az içmiş oluyorum. Sakız çok işe yarıyor yada leblebi :D evde içemediğim için bu ikisine sarıyorum bütün gece :D ama bırakcam :D

Tuning055
18-02-2010, 18:10
içmiyorum gayet memnunum nedenıde bellı saglım..

ATA156
18-02-2010, 18:29
"...her yemekten sonra yak bi cigara" diye değim gibi bir şey var ama eğer yediğiniz yemeğin tadını daha iyi almak istiyorsanız yada benim gibi yemek yemeği seviyorsanız sigarayı bırakmalısınız. Bu bile iyi bir sebep bence. Hiç kullanmadım çok şükür.

coolvtec
18-02-2010, 18:30
Ben de hiç içmeyenlerdenim. Askeri lisede vs yatılı okumama rağmen başlamadım, hiç ilgimi de çekmedi. Ailemin de sigara içmiyor olması etkili olabilir. Bir de ağız tadıma düşkünümdür. Tatlı vs severim, tadı hoşuma gitmemiş olabilir.

39 yaındayım. 19 yaşında başlasaydım 20 yıldır sigara içiyor olacaktım. Sigara içmeyerek sigaraya vereceğim parayla arabama modifiye yaptım diye düşünüyorum. İçen arkadaşlar da, özellikle genç arkadaşlar, böyle düşünürse bırakma da faydalı olabilir. (sağlık faydaları da yanında bonus)

Şöyle düşünün,
günde 5tl lik 1 paket sigara içiyorsanız;

ayda; 150
yılda; 1.800
10 yılda; 18.000
20 yılda; 36.000

2 paket içiyorsanız;
10 yılda; 36.000
20 yılda; 72.000

iyi para değil mi?

VTec_king
18-02-2010, 19:00
içmiyorum Allahıma çok şükür :)

-Ata-
18-02-2010, 19:01
içmiyorum :)

bilalMW
18-02-2010, 19:01
kendimi bildim bileli içmedim. içmemde hiçbir sorun olmadı bu zaman kadar bundan sonrada olmaz tahminimce. ;)

MeRtCaN
18-02-2010, 19:08
içmiyorum Allaha bin şükür

alpeRS
18-02-2010, 19:09
Arkadaş çevresi yüzünden 16 yaşımdan beri içiyorum lanet şeyi günde 1 paket kırmızı winston geçen hafta bi hasta oldum öksürürken ciğerlerim parçalancak derecede ağrıyordu dedim kendi kendime bu hastalık son olacak artık diye bıraktım 1 haftadır temizim yediğim yemeklerin tadını alıyorum artık üstüm pis kokmuyor sabah kalkınca ağzıma pis tatlar gelmiyor bakalım iradem beni nekdar götürecek ama artık içmeyeceğime inanıyorum....

TanseL
18-02-2010, 19:09
gunde 1 paket djarum black iciyordum, ramazan basinda biraktim. onceleri yemekten sonra veya kahve icerken aklima geliyordu ama o sabah kalkinca bogazimdaki tikaniklik, koku falan dusununce artik hic gelmiyor aklima. nefes alisim degisti, sigarali bir ortamda durunca acayip rahatsiz oluyorum.

çok nalet bir sigara içmişiniz çok kesiyor ya iyiki bırakmışsınız :)

GKS
18-02-2010, 19:20
içmiyorum işim olmaz nefret ederim kokusundan dumanından

oktay_1975
18-02-2010, 19:21
SİGARA İÇİPTE BIRAKMAK İSTEYENLERE

OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

ben bizzat gittim ve denedim ...
http://www.neosante.com.tr/

arkadaşlar buraya gittim yaşadıklarımı aktarmak istiyorum ...
giderken 2 dal sigara götürmeniz gerekiyor . yazışmalar bittikten sonra iki sigarayı yarım içip küllerini size verilen 2 ad cam tüp'e atıyorsunuz ve sigaraları tüplerin içinde söndürüyorsunuz .
bu tüpleri VHS video büyüklüğünde bir chazın içine koyuyorlar , cihaz içtiğiniz siaranın yarattığı olumsuz manyetik alanı tanıyıp size bunun zıttını yüklüyormuş . kabaca kısaca anlattım bunu ....

şimdi sizi rahat bir koltuğa oturtuyorlar . ayaklarınız ayakkabısız - çorapsız tartı benzeri bişeyin üstüne basıyorsunuz , bastığınız yerler sarı - pirinç gibi 2 metal . her ikisindende cihaza kablo gidiyor . aynı şekilde ellerinize sarı - pirinç ten muz benzeri metal veriliyor , bunlardan da cihaza kablo gidiyor ...
başınıza da taç benzri halka takılıyor , göğüsünüze de bir levha sokuluyor , hepsinden cihaza kablo gidiyor ....
kuller cihaza konuldu , ayriyetten 1 TL gibi demir konuluyor + 20 cc cıvarında izotonik serum konuluyor....
makinen size yaptığını onlara da yapıyor......
45- 50 dkk makine ddiitt ddiitt ddiitt çalışıyor ve işlem bitiyor ..........
1 TL büyüklüğündeki metal i göbek deliğinin 2 parmak altına yapıştırıyorsunuz , orda beyina giden bir sinir varmış .....
izotonik serum da sizde kalıyor , kapağını açınca damla damlata biliyorsunuz . bu da eğer çok canınız isterse 3-5 damla dilinizin altına damlatıyorsunuz 5-7 sn sonra yutabilirsiniz....
1,5 saat geçti seans ve yazışmalar ile çıktım ilk defa böyle bir aradan sonra canım sigara istemedi . 4-30 da girdim eve gidişim 7-00 oldu ve akşam yemeği yedim , balkona çıktım canım sigara istemedi ...
3-4 gün alışkanlıktan dlayı aklınıza geliyor , fakat kesinlikle nikotin eksikliğinden dolayı değil tamamen fiziksel hareketlerinizden dolayı ....
1 TL gibi metal 1 ay sonra çıkıyor ....
zamanla hissetikleriniz , içmeyenlerin yada bırakanların hissetikleri gibi oluyor .....
çevremde sigara içen tanıdıklar ile kavga ediyordum (ağız dalaşı ) içmemeli için ....
3 ay 5 gün sigara dan nefret ettim , kötü koktu , rezalet bişey ..........
3 ay 6 gün hoş koktu bana gittim paket aldım içtim :(:( 6 aydır içiyorum . çok kolay bıraktığım için sanırım çok kolay başladım . belkide bırakmak için kesin karar almamıştım .....

sonuç ta herkese tavsiye ederim ben kendi kafamdan çektim , tekrar başladım ama yine gideceğim tamamen karar verince ....

buarada 270+KDV TL ödedim ... arabalarımıza yaptığımız masrafın yanında ????????
izotonik serumu hiç kullanmama gerek kalmadı ...
keşke imkanım olan , ücretsiz olan 2 ci seansa gitseydim 3 ay içerisinde ....
ama bundan sonraki seanslarım hatırladığım kadarı ile yarı fiyatına olacak....

EVET ARKADAŞLAR UMARIM OKUMUŞUNUZDUR

herkese başarılar

ocean0636
18-02-2010, 19:38
Sigara öyle sık kullanmıyorum alkollü bı ortamdayken puro, sigara falan..
Ama çok nargile iciyorum o ayrı :D

alpeRS
18-02-2010, 19:39
Sigara öyle sık kullanmıyorum alkollü bı ortamdayken puro, sigara falan..
Ama çok nargile iciyorum o ayrı :D

o sigarayi eline söndürürüm mert hiç bi ortamda içmiceksin:D

tsu
18-02-2010, 19:43
o illetten çok şükür uzağım kullanan arkadaşların da en kısa zamanda bırakması dileğiyle

MR.TurboALİ
18-02-2010, 21:09
senelerdir içiyorum:D bir cok kez denedim bırakamadım...

ilkay325i
18-02-2010, 21:16
Nargile Kullanırım Sigara Yok :D

Anıl E.
18-02-2010, 21:53
Nargile içenler genelde sigara içmiyor sigara içenlerde nargile içmiyor..
Ben sigaraya başlamadan önce nargile çok içerdim
sigaraya başladım nargileyi canım çekmiyor artık..

Neyse bir an evvel bırakmak lazım hem maddi hem manevi zarar
Ama arada bir iyi oluyor yalan yok :D

ocean0636
18-02-2010, 22:17
o sigarayi eline söndürürüm mert hiç bi ortamda içmiceksin:D

Aga biliosn durumları :D. Arabaya
harcamaktan para kalsa soz puro icicem sürekli :D Cumartesi 10k bakımına gidicem garanti mevzusundan servis gene gömecek parayı:D ona üzülüyorum..

KuBilaYY
18-02-2010, 22:23
vallayi ne keyifli geliyo ne bi faydası var nede bi b... yarıyo sadece masrafları artırıyo desenki moralim bozuk alkol alırsın en azından kafa yapıyo sigara içmenin bana göre hiç bi mantıgı yok.

Emir_b16a
18-02-2010, 22:25
bu gün kan werdim kanım bildiğin koyu bordo aktı biraz daha kasarsam siyah beyazı yakalıcam :D

emre yeşil
18-02-2010, 22:31
Sigara benim sevgilim gibi bazen onu içerken çok keyif alıyorum bazende midem bulanıyor kokudan ondan nefret ediyorum ama ortalama günde 50-70 adet arası kısa marlboro light içiyorum bırakmayı istedim bir kaç kez fakat denemedim.

hak_on
18-02-2010, 22:50
26 yasındayım 15 yasımdan bu yana nerdeyse içiorum.1-2 sfr bırakmayı denedim ama olmadı.inanılmaz sinir yapıyor.cok bırakmak istiyorum.meslegim nedeniylede mutlaka bırakmam sart aslında.nefesimin daha iyi olması benim işim içinde gerekli.ama yapamıyorum.ilerisinide dusunmuyor değilim ozellikle cocgum oldugu zaman ona ne solicem nası saklarım bilemiyorum.sabahları igrenc agz tadıyla uyanmak bas agrısıyla uyanmak canımı sıkıyor.ama bırakmam lazım bunu biliyorum.su BIKTIM ı arastırıp almayı dusunuyorum ciddi ciddi.kilo almaktanda korkmuo değilim.birde bıraktıktan sonra oksuruk ihtimali kafamı bulandırmıyor değil...

imparatoR
19-02-2010, 09:21
geçen bi haber çıktı belki okuyanınız olmuştur adamın birini bi tür örümcek ısırıyor herif ölümlerden dönüyo kurtuluo ama hafızada kopukluk var;
sonuc :eek:
herıf öncesinde sigara içerken artık hatırlamadıgından dolayı sigarayla ilgili hiç bir kalmıyor..

imparatoR
19-02-2010, 09:24
SİGARA İÇİPTE BIRAKMAK İSTEYENLERE

OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

ben bizzat gittim ve denedim ...
http://www.neosante.com.tr/

arkadaşlar buraya gittim yaşadıklarımı aktarmak istiyorum ...
giderken 2 dal sigara götürmeniz gerekiyor . yazışmalar bittikten sonra iki sigarayı yarım içip küllerini size verilen 2 ad cam tüp'e atıyorsunuz ve sigaraları tüplerin içinde söndürüyorsunuz .
bu tüpleri VHS video büyüklüğünde bir chazın içine koyuyorlar , cihaz içtiğiniz siaranın yarattığı olumsuz manyetik alanı tanıyıp size bunun zıttını yüklüyormuş . kabaca kısaca anlattım bunu ....

şimdi sizi rahat bir koltuğa oturtuyorlar . ayaklarınız ayakkabısız - çorapsız tartı benzeri bişeyin üstüne basıyorsunuz , bastığınız yerler sarı - pirinç gibi 2 metal . her ikisindende cihaza kablo gidiyor . aynı şekilde ellerinize sarı - pirinç ten muz benzeri metal veriliyor , bunlardan da cihaza kablo gidiyor ...
başınıza da taç benzri halka takılıyor , göğüsünüze de bir levha sokuluyor , hepsinden cihaza kablo gidiyor ....
kuller cihaza konuldu , ayriyetten 1 TL gibi demir konuluyor + 20 cc cıvarında izotonik serum konuluyor....
makinen size yaptığını onlara da yapıyor......
45- 50 dkk makine ddiitt ddiitt ddiitt çalışıyor ve işlem bitiyor ..........
1 TL büyüklüğündeki metal i göbek deliğinin 2 parmak altına yapıştırıyorsunuz , orda beyina giden bir sinir varmış .....
izotonik serum da sizde kalıyor , kapağını açınca damla damlata biliyorsunuz . bu da eğer çok canınız isterse 3-5 damla dilinizin altına damlatıyorsunuz 5-7 sn sonra yutabilirsiniz....
1,5 saat geçti seans ve yazışmalar ile çıktım ilk defa böyle bir aradan sonra canım sigara istemedi . 4-30 da girdim eve gidişim 7-00 oldu ve akşam yemeği yedim , balkona çıktım canım sigara istemedi ...
3-4 gün alışkanlıktan dlayı aklınıza geliyor , fakat kesinlikle nikotin eksikliğinden dolayı değil tamamen fiziksel hareketlerinizden dolayı ....
1 TL gibi metal 1 ay sonra çıkıyor ....
zamanla hissetikleriniz , içmeyenlerin yada bırakanların hissetikleri gibi oluyor .....
çevremde sigara içen tanıdıklar ile kavga ediyordum (ağız dalaşı ) içmemeli için ....
3 ay 5 gün sigara dan nefret ettim , kötü koktu , rezalet bişey ..........
3 ay 6 gün hoş koktu bana gittim paket aldım içtim :(:( 6 aydır içiyorum . çok kolay bıraktığım için sanırım çok kolay başladım . belkide bırakmak için kesin karar almamıştım .....

sonuç ta herkese tavsiye ederim ben kendi kafamdan çektim , tekrar başladım ama yine gideceğim tamamen karar verince ....

buarada 270+KDV TL ödedim ... arabalarımıza yaptığımız masrafın yanında ????????
izotonik serumu hiç kullanmama gerek kalmadı ...
keşke imkanım olan , ücretsiz olan 2 ci seansa gitseydim 3 ay içerisinde ....
ama bundan sonraki seanslarım hatırladığım kadarı ile yarı fiyatına olacak....

EVET ARKADAŞLAR UMARIM OKUMUŞUNUZDUR

herkese başarılar

okudumda keşke sonrasında başladıgını yazmasaydım sayende belkı bı kac ksıı sıgarayı bırakmak için yönelirdi.

brndvrm
19-02-2010, 10:28
içiyorum ama azalttım baya bu aralar..

miniks
19-02-2010, 10:45
15 sene ıctım bırakıorum dedım bıraktım 2x2=4 tedavısıne akapunkturuna ınanlardan deılım ıs kafada bıter

SOMEONESPECIAL
19-02-2010, 10:59
geçen bi haber çıktı belki okuyanınız olmuştur adamın birini bi tür örümcek ısırıyor herif ölümlerden dönüyo kurtuluo ama hafızada kopukluk var;
sonuc :eek:
herıf öncesinde sigara içerken artık hatırlamadıgından dolayı sigarayla ilgili hiç bir kalmıyor..

Hatırladım... Çok ilginç di mi ?

On3R
19-02-2010, 11:15
9 ay önce 6 yıllık içiciliğimi bıraktım.
Gece alanya'ya giderken arabadakiler rahatsız olmasın diye içmedim:)
Alanya'ya geldim 3 gün içmedim.Sonrasında tek fırtın ağızda bıraktığı o kötü tadı hissettim o günden bu güne kadar hiç içmedim.
Birde bıraktıktan sonra djarum'dan özellikle uzak durmak gerekiyor:).Direk başlama sebebi olabilir...

smustu
19-02-2010, 11:17
bana lisede içiremediler babam içiyor diye çok kızıyordum bırak dedim bırakmadı ben başladım o bıraktı ve her sene bıraktığı günü bugün karımdan boşanalı birlmem kaç yıl bilmem kaç ay bilmam ka gün diye kutlar

B!Rtan
19-02-2010, 12:17
bende yaklaşık 9-10 senedir aralıksız içiyorum.
kısa marlboro başladım haala kısa marlboro.
gelen zamlardan sonra belki bırakırım diye bi düşünce vardı beynimde ama ne oluyosa oluyo yine bi şekilde alıyorum bu meleti.
bazen sadece aklıma geliyo yada gözüm çarpıyo sigaraya,aradan bir dk. geçmeden bi kendime geliyorum sigara elimde çoktan yakmışım bile..
zararlı alışkanlıklarım keşke sigarayla kalsa..
insan başına gelmeden hiç bişeyi ciddiye almıyor. yani en azından benim için öyle.
keşke bende bırakabilsem :(

Dayı2
19-02-2010, 12:48
kullanmıyorum...bir dönem yurtdısında hatunlar içio die kullandm snra geri gelince bıraktım:D

oktay_1975
19-02-2010, 12:53
okudumda keşke sonrasında başladıgını yazmasaydım sayende belkı bı kac ksıı sıgarayı bırakmak için yönelirdi.

tekrar başlamam tamamen kendi zevkimden oldu yoksa adam gibi niyete giren birisi kesin bırakır .
başka tanıdıklarım var 3 sene önce gitti buraya hala içmiyor ...

dediğim gibi benim başlamam nasılsa bu şekilde kolay bırakıyorum bidaha bırakırım düşüncesi oldu....

devilboy
19-02-2010, 14:23
boşunu içmedim dolusunuda içinlere kurtulun demekten başka bişe diyemiyorum :D allah kurtardı beni içenleride kurtarsın...

TanseL
19-02-2010, 18:11
Sigara benim sevgilim gibi bazen onu içerken çok keyif alıyorum bazende midem bulanıyor kokudan ondan nefret ediyorum ama ortalama günde 50-70 adet arası kısa marlboro light içiyorum bırakmayı istedim bir kaç kez fakat denemedim.

Maşallah 3.5 pakete denk geliyo bende malboro lıght içiorum ama uzun süre içince bayıyor bence azaltmalısınız :)

kansu_ilhan
19-02-2010, 18:25
boşunu içmedim dolusunuda içinlere kurtulun demekten başka bişe diyemiyorum :D allah kurtardı beni içenleride kurtarsın...

hacı hiç gülesim yoktu la yeminle :D
allah kurtardı beni geri kalanıda kurtarsın :D:D:D

MoDVTeC
19-02-2010, 18:42
bıraktım içmiyorum çok daraldığım zaman başlıyorum içiyorum 6 ay sonra birden bırakıyorum hiç de zorlanmıyorum

TricksTeR
19-02-2010, 19:04

müftezel haraket engellenemez! :)

sinan-s
19-02-2010, 19:08
İçmiyorum..Bütçeye ve sağlığa zarar..:D::D

Hamster
19-02-2010, 19:27
Sigara kullanıyorum,bırakmayı planlıyorum.Ama sadece planlıyorum :D

.::EmrE::.
19-02-2010, 19:36
40 yılda bir captain black veya djarium hariç içmiyorum..he,2 günde bir nargile içiyorum o ayrı :P

Melih-Ö
19-02-2010, 20:11
21 senedir içmiyorum içmemde :)

gökberk
19-02-2010, 20:16
İçiyorum hatta daha ufak yaşlarda başladım...Keşke baslamasaydım diyorum ama...ama işte :D
Bırakmayı planlıyorum her sabah kalktıgımda...İlk sigaradan sonra yine aynı:(

Melih-Ö
19-02-2010, 20:29
en son gordugumde madde kullanıyordun :D

ahahahaha yok abi daha neler allah korusun :D

RaSiM
19-02-2010, 20:33
hiç kullanmadım ama kullansaydım biranda bırakabilirdim bence içmemek çok kolay.

turbo&quattro
19-02-2010, 21:10
Nefret ederim....Icmem ve evimde arabamda asla icirtmem.

Frid
19-02-2010, 21:40
içmiyorum her türlü zarar eski tiryakilerdenim denebilirim.

Melih-Ö
19-02-2010, 21:45
ufuk dıyor keş oldu dıye :D

yok be abi daha neler :)

XoR
19-02-2010, 21:46
Marlboro Black çıkmış aldım bugün gayet güzel içimi :D kısa kırmızı ile aynı değerlere sahip ama daha yumuşak içimli :D

y.güner
19-02-2010, 21:56
sigara içmiyorum ama kafaf hafif dumanlı ;)

gökberk
19-02-2010, 22:16
O değil de ben winstone içemiyorum ya filtresi dayanmıyo bana :S

PimPCaR
19-02-2010, 22:57
hiç içmedim diyemem. lisede özenti şeklinde bi kaç kez içmişliğim oldu ama nefret etmem içinde extra bi katkısı oldu.. sigarayıda kokusunuda dumanıda külünüde hatta izmaritini dahi sevmiyor ve nefret ediyorum. sağlık açısından içenlerin aşırı derecede etkilendiğini düşünüyorum.ki bu zaten bilinen bir olay. her ne kadar içenler bunu kabul etmeselerde..:)

bu arada sigarayı sevmem ve içmem ama nargile bana cok cezbedici geliyor nedense ve arada sırada içiyorum..:D

chiefkadir
19-02-2010, 22:59
Beter bişey ..Sigara içmem içenide sevmem :hahaha:

İbrahim Erdem
20-02-2010, 01:34
Hiç içmedim. Bi ara başlar gibi oldum ama hızıca bıraktım. Ama nargileye hayır demem:D

gfb01
20-02-2010, 02:03
hiç içmedım gerekte yok içmeye ama alkole dewam:D

SerdaR A.
20-02-2010, 03:24
yaklaışık 5 yıldır içiyorum lisede arkdaşım bi kere tut dedi ama anladım neyi tutuğumu :D 5 yıl içinde bıraktığımda oldu yani ara vermelerim geçen sene 4 ay bıraktım yaz tatilinde alkolle içimiştim tekrar başladım zevk için yani iş iradede bitiyor.ben pat diye bırakabiliyorum ama sporunda yararı var spor yapınca hiç canım istemiyordu öle öle 4 ay geçmişti.

Kağan Celep
20-02-2010, 03:27
içmiyorum ve içmediğime seviniyorum

SerdaR A.
20-02-2010, 03:28
he bu arada sigarayı bırakmamda en büyük etken bir video bunu izledikten sonra ben napıyorum dedim bence sizde izleyin.
http://www.zaplat.com/video/insan_videolari/117899/Cerrahpaşa_dan_Bir_Doktorun_Dediklerine_Bir_Kulak_ Verin

MR.TurboALİ
20-02-2010, 03:40
en son gordugumde madde kullanıyordun :D

forumda narkotik var :D üstünüzde taşımayın foruma girerken puanlarda tavan yaptı af yok :hahaha::hahaha:

ErcanÇebi
20-02-2010, 08:35
sigara sağlığa ve maddiyata zararlıdır, hiç içmedim...

Marlon
20-02-2010, 09:19
Merhaba arkadaşlar , facebook'da konu ile ilgili bir video gördüm ve seyretmenizi istiyorum lütfen seyredin.

Facebook - Lütfen herkes izlesin çok önemli (http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=1365855063890&ref=mf)

efe-E
20-02-2010, 17:09
maalesef günde 2 paket içiyorum. bırakmaya çalışıyorum ufak ufak azaltarak.

Anıl E.
20-02-2010, 18:19
Videoları izledikten sonra sigarayı bırakma kararı aldım..
Yarım paket duruyor hala kaldırıp atıcam
yeter !

Mikrop_Ali
20-02-2010, 21:50
hiç içmedim..
saglıklıyım, mutluyum, gururluyum...

andas
20-02-2010, 23:11
kullanmıyorum..

TünayK
20-02-2010, 23:52
hiç kullanmadım ama kullansaydım biranda bırakabilirdim bence içmemek çok kolay.

haaa kesın bırakırdın...

smustu
21-02-2010, 08:05
o beni bırakmayan tek şey bende onu bırakmayacağım (kötü ama gerçek)