PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sprint Booster

Baran^
21-02-2010, 10:28
Cok daha aktif bir bölüm olduğundan konuyu buraya actım dilenirse başka yere aktarır zaten yönetim.Gecen gun böle bir ürüne rastladım. Parca iki ucu soketli bir kablodan oluşuyor.Elektronik gaz kelebekli araclar için tasarlanmış ce gaz pedalının altına takılıyor.Montajı 2-3 dakika sürüyor ve iddia edildiği üzere pedal gaz telli araclardaki kadar hassaslaşıyor.Arac cabuk devirleniyor.kontrol düğmesi var 2 kademe hassaslığı var.Parcanın el kadar kutusu var içinden montaj ve kullanım kılavuzu hassaslık düğmesi ve iki ucu soketli kablo cıkıyor.Fiyatı yaklaşık 600ytl.Bu parcayı daha önce duymuş olan varmı aramızda yada işlevi nedir arabaya artısı eksisi nedir ben pek anlamadım..anlayan bilen varsa acıklasın.Bu arada parca yunanistandan geliyor.1 hafta içinde 7_8 araca uygulanmış sırf anadolu yakasında.Bende merak ettim nedir ne değildir.

H22Power
21-02-2010, 10:33
kullanma fırsatım olmamasına rağmen o fiyata kullanmayıda düşünmüorum istediği kadar işe yarasın 3-5 bişiler daha koyup yazılım yaptırsan arabana daha iyi bence performans kazanmak ise amacın baran...

Baran^
21-02-2010, 10:35
Benım amacım parcayı almak değil zaten standart dışı bişey takmam arabaya.Yapıcak olsam kasnak yazılım yaparımda.Bu ara herkez sprint booster işte fena falan diye konusuyor bende kutusnu gördüm baktım 600 liralık bişey gibi gelmedi ve ne işe yaradığını anlayamadım ondan konu actım buraya.arabaya yunanın yaptığı 1 karış kabloyu takmam zaten :)

MUY37
21-02-2010, 10:39
Baran Test amaçlı Memo nun aracında kullandım 200-300tl olsa belki alınır fakat kesinlikle 600tl etmez ilk viteslerde anlaşılıyor fark tepkileri cidden arttırıyor fakat 600tl çok fazla öyle bir parça için bu arada sakın bu fiyatların Türkiye de böyle olduğunu sanmayın yurt dışı satış fiyatlarıda aynı bu düzeylerde...

oxygen
21-02-2010, 10:41
a3 te kullandıKK dediğin parçayı..sözde gaz tepkimesini erken veriyor ama bana göre sadece debriyaj nasıl yukarda kavrarsa buda öyle.yani normalde 1 cm gaza bastığında rölantide 3k devir dönüyorsa makine,bunda 1cm de direk 4k oluyor.

ona verilen paraya yazık olduğunu düşünüyorum.

ATA156
21-02-2010, 12:18
Bir üstteki mesajda yazıldığı gibi, atıyorum %25 gaza basıldığında, %50 gaza basılmış gibi yanıltarak potansiyometreyi harekete geçiriyor diye biliyorum.

egeturbo
21-02-2010, 14:06
biz kullanıyoruz gayette güzel bence tepkime biraz daha hızlı
btg maslak tan temin etmiştik.Çok ta memnunuz fakat ürünün fiyatı birazcık daha düşük olsa daha güzel olucak :D

kaan_cupra
21-02-2010, 14:07
ben yaklasik 1 senedir kullaniyorum.cok memnunum.sanki araba gitmiyo gibi geliyo

renault_f1
21-02-2010, 14:10
aslında kulağa hoş geliyor özellikle dizel araçlarda demek çok keyifli olur...
buda nano muydu neydi otarz birşey olmasın zamanla zarar veren tarzda?
sizce arkadaşlar ne gibi zararları olabilir veya bu olayı nasıl gerçekleştiriyor bu ufak parça?

Frid
21-02-2010, 14:13
yakıtda büyük değişimler söz konusu oluyormuymuş acaba.

kaan_cupra
21-02-2010, 14:27
tepki fazla oldugundan alisana kadar yakit biraz yukseliyor ama alisinca problem olmuyo

erh
21-02-2010, 18:31
Bir üstteki mesajda yazıldığı gibi, atıyorum %25 gaza basıldığında, %50 gaza basılmış gibi yanıltarak potansiyometreyi harekete geçiriyor diye biliyorum.

aynen yaptıgı bu.. bunun yaptıgını elde etmek için para vermeye gerek yok. gaza daha fazla basın aynı işe yarar..

Ranthor
21-02-2010, 18:34
sohbet??.........................

Mehmet Gazihan
21-02-2010, 20:53
Extra bişey kazandırmıyor araca..

Bugün 500 liraya Chiptuning ile %20 extra güç alınabiliyorken daha fazlasını bu parçaya vermek mantıklı değil..gaz pedalının boyunu kısalt aynı etkiyi alırsın..

MUY37
22-02-2010, 08:04
Bana BTG de anlatılan gaz pedalına az bastın çok gitti gibi değilde gaz kelebeğinin açılma hızını değiştirdiği , elektronik kontorllü olduğu için siz ne kadar dibine kadar basrsanız basın gaz kelebeği gene belli bir hızda açılıyormuş bu parça gaz kelebeğinin max. açılma hızını arttırdığından gaz tepkileride doğru orantılı olarak artıyor... Ama fiyat yüzüden bende tercih etmedim.

barhis
27-02-2010, 00:19
arkadaşlar bu urunu nerden temın edebilirim ankaradayım ben gerçekten gaz kelebegi elektronık olması berbat bişey aracım 206 ben dogan kullanmaktan daha fazla zevk alıorum tepkısı cok daha hızlı

koluman
01-12-2010, 11:09
maalesef benim araca chip tuning olmadığından dolayı böyle bişeye sıcak bakıyorum ama pahalı bi ürün gerçi internetten bakındık biraz yurtdışındada aynı paralar