PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Yarış Pisti El Değiştirdi..

soneR
23-02-2010, 14:44
Hepimize hayırlısı olsun pistimiz karmaşık geçen uzun süreden sonra tekrar faliyette inş.. :)))

detaylar..
http://www.rallidergisi.com/diger-haberler/izmir-yaris-pisti-el-degistirdi-1479.html

Ersin YILDIZ
23-02-2010, 14:45
hadı hayırlısı şekerım :)

Frid
23-02-2010, 14:47
umut ışıgı göründe desenize :)

TaGo
23-02-2010, 15:15
allaha şükür bir muhattap olacak artık karşımızda.

shumi
23-02-2010, 15:20
hayırlısı olsun...güzel oldu bu haber,eyw soni :icon_tup:

Ae86
23-02-2010, 15:21
Bakalım neler olucak...

Ome_RS
23-02-2010, 15:24
su körfezde kurtarılsa keske..

nikox
23-02-2010, 15:25
OHH BEE sonunda bişeyler oldu. hadi artık hemen organizasyonlar başlasında atlayalım piste

tunceR
23-02-2010, 15:34
drag drag drag drag :):)

gökan
23-02-2010, 15:36
bu adam cms nın sahıbımı yav

kRo_bOy
23-02-2010, 15:37
bu pazar izmirde yarış var deniyordu var mı böle bişey??

y@sin
23-02-2010, 15:39
Darısı istanbulun başına :o iyi haber izmir adına..

Muti
23-02-2010, 15:48
hayırlı ve ugurlu olsun ins.:)

V.İ.P
23-02-2010, 16:32
hadı hayırlısı

initial-D
23-02-2010, 16:36
yarışçı biri almış hiçdeğilse.bişeyler yapacaktır muhtemelen

güzel olmuş

efe-E
23-02-2010, 16:36
gökan ne CMS'si olm Ülkü Çeyiz'in sahibi. Yarışan sarı Porsche 911 varya o işte.

hayırlısı olsun bu arada İzmire ve motorsporları camiamıza.

ef186
23-02-2010, 16:39
Hayırlısı olsun taner kovalar diye düşünüyorum .
Ümit abiyede hayırlı olsun .

coolvtec
23-02-2010, 17:23
pisti girdiğimiz yok ama en azından dışardan gelen giden olur, ösgün falan gelir ayar işimizi halletmiş olururz bahaneyle. yoksa uğrayan gelen yok izmire...

Gökhan Biraltın
23-02-2010, 17:37
İzmir'imize hayırlı uğurlu olsun :)
organizasyon kokusu alır gibiyim şu baharın ilk haftalarında :)

Cem.B
23-02-2010, 17:39
izmir pisti harbiden pist e benziyor çevre düzenlemesi ile,körfezden çok daha huzurlu

ztn körfezde bişi var sabahtan akşama kadar takılan yamulup eve zor gidio :)

egeturbo
23-02-2010, 18:06
oo cok güzel oldu darısı körfezin başına
ee pist günleri artık bi organizasyon yaparmı ?

Ludacris
23-02-2010, 18:23
Heleşükür:icon_tup:

Selman
23-02-2010, 18:25
Hadi hayırlısı.

Erol
23-02-2010, 18:30
pisti alan kişinin en azından bu işlere gönül veren birisinin oluşu ümit ışıgı inş. güzel şeyler olur bu sefer.

dragstar
23-02-2010, 18:54
darısı körfezin başına son zamanlarda duyduğum en güzel haber

soncag35
23-02-2010, 20:34
çok sevindirici gerçektende..umarım yeni sahibide bi umut ışığı yakar bu gençlere ve beklenen serüvenler tekrar gerçekleşir

JumboAli
23-02-2010, 20:37
yaşasın ya.

gsi_club
23-02-2010, 22:19
insallah körfez pistide en kisa zamanda sonuca ulasir...

Yigit-Y
23-02-2010, 22:24
şu izmir izmit olsaydı keşke :(

OmeR-FE
23-02-2010, 22:51
İnşallah, Körfez Pistimizide Kurtarırlar.
Yaz'da Yaklaştı :(

BlackStone
23-02-2010, 23:19
Hadi hayırlısı. Autodrom yatışa geçmişti resmen. Çok güzel organizasyonlar olacağı kesin.

qwertynord
23-02-2010, 23:25
İzmit içinde sanki gün alınmış gibi haberler duydum bi kaç motorculardan hatta sponsor bile bulmuşlar. Tabi ne kadar doğru ne kadar gerçek bilemiycem.

powERS
24-02-2010, 01:52
hayırlısı olsun..
insallah guzel organizasyonlar olurda adam aldigina pisman olmaz ve daha uzun sure acık kalir pist. umarım calısmaya hemen baslar.

ef186
24-02-2010, 01:55
İzmit içinde sanki gün alınmış gibi haberler duydum bi kaç motorculardan hatta sponsor bile bulmuşlar. Tabi ne kadar doğru ne kadar gerçek bilemiycem.

şuan için gerçek değil ...
gelecek içinde zor gibi ...

qwertynord
24-02-2010, 02:01
istanbul gibi bi şehire en yakın pist izmir sanıyosam yazık vallahi. (istanbul park,ı saymazssak tabi)

HaLuK-35
24-02-2010, 10:02
hadi hayırlısı guzel seyler olur insallah :)

initial-D
24-02-2010, 11:39
izmitin işi mahkeme sonucuna bakıyor diye biliyorum..

ayrıca pınarbaşıda önceki yıllara nazaran komik bi fiyata gitmiş

TaGo
24-02-2010, 11:43
insanlar yıllar içinde git gide verilen yanlış kararlardan dolayı motorsporlarından soğudu. Bi dönüp kendimize bakalım; eskiden "aaa yarış pisti olmazsa ölürüz "bile derdik. Ne oldu?? biz bile yokluğunu fark etmes olduk. Umarım yeni gelecek arkadaşlar doğru kararlar vererek yönetirler.

cembasmaci
04-03-2010, 14:57
Izmir icin hayırlısı olsun diyelim

UĞUR YUMAK
04-03-2010, 16:06
Kalabalık ve gösterişli bi açılış yapsalar da pistin eski günlerini hatırlasak

ATA156
04-03-2010, 18:07
insanlar yıllar içinde git gide verilen yanlış kararlardan dolayı motorsporlarından soğudu. Bi dönüp kendimize bakalım; eskiden "aaa yarış pisti olmazsa ölürüz "bile derdik. Ne oldu?? biz bile yokluğunu fark etmes olduk. Umarım yeni gelecek arkadaşlar doğru kararlar vererek yönetirler.

Öyle deme Tarkan Abi eminim yarışları sende en az benim kadar özlemişsindir. Alışmak değilde beklemedeyiz hala... :mad:

Erol
04-03-2010, 18:21
PİST SATILIYOR !!!

http://www.gazeteyenigun.com.tr/icer...ncel&nID=72545

İzmir İl Genel Meclisi, istediği geliri elde edemediği İzmir Yarış Pisti için yeni formül buldu. 40-60 milyon TL değer biçilen pist satılarak diğer yatırımlara kaynak sağlanacak. Yarış tutkunlarının yeni adresi ise Çeşme Havaalanı olacak

Kullanım hakkı İZYARIŞ Şirketi’ne ait olan ve geçtiğimiz hafta yapılan ihale ile Ülkü Çeyiz firmasına yılda 250 bin 100 TL bedelle kiralanan İzmir Yarış Pisti’nin beklenen ilgiyi görmemesi üzerine İzmir İl Genel Meclis Başkanı Serdar Değirmenci yeni bir proje ortaya attı. Değirmenci, yıllardır az gelir getiren ve kiracılar tarafından kirası ödenmeyen alan için daha fazla gelir getirebilecek bir alan yaratma çalışması başlattıklarını söyledi.

Alan çok değerli
Alanın yıllardır Özel İdare’nin sırtında kambur olduğunu ve çok az gelir getirdiğini belirten Değirmenci, “Yarış pistinin bulunduğu alan çok değerli. Buranın yerine başka bir pist yaparak bu alanla özel idarenin gelirlerini artırmayı hedefliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi tarafından plan tadilatı çalışmaları devam ediyor. Eğer bu gerçekleşirse alanın 40-60 Milyon TL’lik bir gelir getirebilecek boyutları var. Burası İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ortak kullanılabilir, kamunun kazanması için kamuya ayrılabilir ve konut alanı olabilir. Bu bölgeyle ilgili bilgileri toplamaya başladım. Eğer planlara uygun olursa yarış pistini başka bir alana yaparak buradan gelir kazanmak istiyoruz. Yapı İşleri ve İmar Daire Başkanlığımız yeni yarış pisti için yer bakıyor. 243 dönümlük bu alan için yapılacak çalışmanın ardından gelecek gelirlerle, yeni yarış pistinin kaynağını da yaratmış olacağız. Sadece burası için değil başka yatırımlara da kaynak ayrılacak” dedi.

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mahmut Esat Aslan pistin şehrin içinde kaldığını belirterek, “Bu yüzden artık beklenen çalışmayı yapamıyor. Bu araziyi değerlendirmek için çalışmalara başladık. Bu araziden elde edilecek gelir bizim için yeni yatırımlar için de kaynak olacak. Arazinin durumunun değişmesi ile yarış severlerin mağdur olmaması için yeni bir arazi alınarak daha iyi ulaşımı olan ve çok daha ciddi, uluslararası prestij sağlayacak bir pist yapacağız” diye konuştu. Pistin artık yeterli ilgiyi çekmediğini yeni bir alanın tahsis edilmesinin şart olduğunu ifade eden AKP Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu da, “Çok değerli bir gayrimenkulün farklı bir şekilde değerlendirilmesi ve mevcut bu ekonomik değerin İzmir’e kazandırılması gerekiyor. Bunun için gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.

Çeşme Havaalanı yeni yarış pist olacak
İl Genel Meclisi Daimi Encümeni Mehmet Şenel ise yeni pist için yerin belirlendiğini ifade ederek, “20 Şubat 2010 Cumartesi günü Genel Sekreterimiz Yakup Vatan ve İl Özel İdaresi’nden bir grup atıl durumdaki Çeşme Havaalanı’nda gerekli incelemeyi yaptılar. Söz konusu alan hem daha büyük, hem de bu tip organizasyonlara daha elverişli bir yerde. Bölgenin turizm bölgesi de olması nedeniyle turizme de önemli katkı sağlayacak aynı zamanda yıllardır atıl durumda bulunan havaalanı da değerlendirilmiş olur” diye konuştu. İl Genel Meclisi Çeşme Üyesi Hakkı Berksü de, Çeşme Havaalanı’nın pist için ideal olduğunu belirterek, “Bu alanın ulusal ve uluslararası yarışlar için kullanılması ile her zaman kısa süren sezonundan şikayet ettiğimiz Çeşme turizmi çok faydalanacak. Projenin Çeşme’de uygulanması için her türlü imkan mevcuttur. Hem İzmir hem de ülkemizin kazanması için çalışmaların bir an önce başlaması gerekiyor” dedi. 2004 yılında mülkiyet sorunu bulunan İzmir Pınarbaşı Yarış Pisti, İzmir İl Özel İdaresi tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü’nden 7 milyon 740 bin TL’ye alınmış kullanımı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bırakılmıştı.

İzmir Özel İdaresi’nin mülkiyetine sahip olduğu İzmir Yarış Pisti’nin yıkılarak başka bir hazine arazisine yapılması planlanıyor. Daha önceki kiracısı Erol Hülagü tarafından kiralanan ve geliri düştüğü için kira ödeyemediği nedeniyle tahliye edilen İzmir Yarış Pisti başka yere taşınacak, var olan arazi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nde devam eden plan değişikliklerinin ardından satılacak. 50-60 Milyon TL’ye satılması planlanan tesisin geliri ile de diğer yatırımlara kaynak ayrılacak.

KSK-VTEC
04-03-2010, 19:43
Bence mantıklı.
Çeşmede havaalanı mı varmış yawww

MuratB
04-03-2010, 19:57
şahane drag olur

1800 m uzunluga sahip

pist 90 lardan beri oradaymis . havaalani yapilacakmis ancak yarim birakilmis.

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/4/6256.jpg

KSK-VTEC
04-03-2010, 20:07
Eğer pist ordaysa o iş yalan olur alaçatıdan çıkıp de babam de gidiyorsun otobandan çıkış vermeleri lazım

mertacar
04-03-2010, 20:22
çok uzak değil alaçatıya marinanın tam karşısında kalıyor ama oraya giden yol baya bozuk herhalde düzeltirler yapıcakları zaman..

MuratB
04-03-2010, 20:24
yol bozuk olsa iyi yol yol değil.Taş kum mıcır çakıl ot herşey var:)

TaGo
04-03-2010, 20:27
pınarbaşına yarış izlemeye gelmeyen kitle çeşmeye hayatta uğramaz :D

bugün gene murat124 cup, endurans gokart yarışları düzenlense; inanın ben entrenmana dahi gelmem :D ki gelmeyincede direkt yarışa katılamıosun.

sadece prof dereced yarış ve yarışçılar için uygunluğu kalır. Buda gene Güzelim ülkemizde amatörlüğü rafa kaldıracak. Ne time trial ne başka bişi yapabilcez anlıyacağınız.

powERS
04-03-2010, 23:28
sacma. burda burnumuzun dıbındeki yere gidilmiyo.. gerci draglar oldugunda ben oyle pek bosluk gormedım hıc ama genede dolu olmuyo ılk ve son yarıslar dısında.

kaldıkı draglar yada yarıslar yazın yapılmıyokı en gec mayısta bıtıyo yarıslar araclar tam saglıklı gıdemıyo gelemıyo seyırcıler sıcaga dayanamıyo dıye.
hangı turızm e destek ???

hadı seyırcıler araclar dayandı.
bu benzın pahalılıgında hangı yarıs??? hadı yarısta yaptık 100 km gıdıcen yarıs yapıcan da gerı donucen.. bıde orda da kayıt parası o parası bu parası tabı pıstte para kazancak..

arkadaslar bu olayın tek mantıklı acıklaması var bırılerının cebı dolucak sadece katakullı yapılıyo.

o havalimanı yaris pistine cevrılır paralar harcanır
o piste giden yol bozukmus kimse gidemez demeyin otoyoldan gisede acılır piste kadar 1.sınıf asfaltta atılır paralar harcanırr..
1 sezon acık kalırsa kalır sonra burasıda kar etmıyo denır kapatılır..

olan devletın parasına olur bırılerıde zengın olur...

powERS
04-03-2010, 23:39
hem orda yarısırken tayyarlardan bırı vıtes atamayıp kesıcıye gırse alacatıport takı pasalardan bırısı rahatsız olur o pistte yalan olur :D:D:D:D

initial-D
04-03-2010, 23:47
e hani ümit ülkü kiralamıştı pisti?

ysnyldz
04-03-2010, 23:58
bak bu iyi oldu hemen nisan mayısda bi drag eğlence günü düzenlensin kanımca
birde bu izmit körfez piştinin akibeti belli olsa burası biz ist. için çok daha uygun bir yer ;)

Kağan Celep
05-03-2010, 01:29
İnşallah bu sefer hayırlı olur.

Erol
05-03-2010, 07:59
bencede çeşme mantıklı olur hem turistlik yer + yarışdan önce yada sonra deniz sefası özellikle şehirdışından gelenler için + belki uzak diye pınarbaşına gelen apaçi tayfasıda gelmez çeşmeye..
yoksa herkez biliyor çıkışda neler oldugunu..

havaalanına giden yol evet kötü ama... yaparlarda, bu pisti açmaları vs... ne kadar zaman alır allah bilir :)

ATA156
05-03-2010, 11:35
Bir pisti kapatıp yeni bir pist yapmak daha karlı mı olacak şimdi?

powERS
05-03-2010, 12:39
Bir pisti kapatıp yeni bir pist yapmak daha karlı mı olacak şimdi?

öleymişş..

ayrıca pistin yeride neden cok degerli anlayamadım.pinarbasında heryer o ozelliklere sahip tabi ne ozelligi varsa...

bi tarafi sanayi bi tarafi konut. orasıda olsa olsa site filan olur ki zannetmiyorum site icin bu kadar kascaklarını...

karsiyakaliozi
05-03-2010, 14:11
bence cesmeye harcanacak parayal pınarbası modernise edılse 10 numara pist olur ulasım kolay sehırlede o kadar içi ic edeyıl ama tabi dekeceklese oraya bınayı baslamıslardır planları yapmaya

gökan
05-03-2010, 14:15
kemalpaşaya yapsınalr bol bol arazı var

nikox
06-03-2010, 08:23
Bence de fena fikir değil aslında ben bir çok yarıştan biliyorum yaz zamanı yapıldığında Çeşme de olduğu için yarışlara gelmeyen birçok arkadaş vardı belki bu sefer güzel olur.Pınarbaşı nedense olmadıbitürlü belki böyle bi değişiklik iyi olur çünkü yarış mevsimi hep yaza denk geldiği için insanlar sıcaklarda gelmek istemiyordu denize giderim daha iyi diyordu şimdi alsınlar yarışta var denizde ikisi bi arada

Hızlı_Fransız
07-03-2010, 01:12
kemalpaşaya yapsınalr bol bol arazı var

kemalpaşada araziler cok pahalı KOSBİ var çünkü orda kimse yer arazi satmaz ucuza devletin yeride olsa oraya kar getirmeyecek bir sektör kurmaz...

Mutlu KOÇER
07-03-2010, 01:44
Kimse kırılmasın, gücenmesin ama Birazda özeleştiri yapmak lazım.

İsim yada kişi belirtmiyor, bu işe gönlünü veren arkadaşları tenzih ediyorum lütfen üzerlerine alınmasınlar. Hepsini buraya yazmak saçma olacağından anlayışlarına sığınıyorum. Polemik yada yeni bir tartışma için yazmıyor, tamamen şahsi düşüncem.

-Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün-

İzmirde bu işe gönül veren kişiler dernekleşme yoluna gittiler, bir dönem. Hala faal olan dernekler var. Fakat bakın kaç üyesi var ve ne kadar söz sahibiler ? Hangimiz kaltıkta onların yanında olduk ? (Toplantılara gidipte aracının başında dikilmekten bahsetmiyorum)

Erol HÜLAGÜ abimiz varken pist ne kadar rağvet gördü ?
Yarışlara ne kadar katıldık ?
Ne zaman zor gününde cebimizden para çıkarıp "Buyur abi benimde bir şekilde desteğim olsun" dedik ?

Girişteki cuzi ücret isin pazarlık yapanlarmı dersin, güvenlikle gereksiz tartışanlarmı dersin vs.vs.

Bunların hepsini gönül rahatlıyla üzerine alınmayanı burdan bir kez daha tebrik ediyorum.

Bu durumun bu hale gelmesinde bir birey olarak BENDE suçluyum bunu kabul ediyorum ve kendime kızıyorum.

Yer konusuna gelince ; Gökan Kemalpaşa önerisinde bulunmuş. Bende Sasalı önerisinde bulunmak istiyorum. Google Map'ten bakarsanız o kadar geniş arazisi varki oraya türkiyenin en büyük pistini bile inşa edebilir Büyükşehir belediyesi.

Bende Büyükşehir belediyesinde çalışıyorum. İşleyişi az çok takip ve tahmin ediyorum. Biz ne yazıkki "yanlış tercihler" yüzünde basit bir metro ağımızı bile bitiremezken, sizce pist ne kadar sürer ?

Fazla negatif baktım farkındayım ama eleştiri olmadanda gerçeğin objektif yansıtılması kolay olmuyor.

Çeşme sadece bir öneri, orda kurulacak diye kesin birşey yok mecliste aldığım haberlere göre. Çeşme nikox'un dediği gibi yaz ayları için çok ideal bir yer. Orasının olması hepimiz için iyi gibi şuan için.

TaGo
07-03-2010, 10:23
Yaz ayları için iyi bir seçim diyen arkadaşlara bir önerim var... Bir zahmet edip hiç Türkişye tarihinde yaz aylarında yarış olmuşmu baksınlar. Mümkün olduğunca Mayıs ayında sezon kapanır, Eylül ayındada açılır. Bu ne demek? bu aylarda İzmir dışı olan kimse buraya gelmes gelemes demek. Yani yaz ile hiç özdeşleştirmeyin bence.

BlackStone
07-03-2010, 10:49
Haziran gibi izmir de piste gittiğimizde beyin ..cıklaması geçiriyoruz altında durcak bi gölgelik bile yok. Kaldı ki yarış, organizasyon vs....

Ayrıca mutlucum bu işler öyle imece usülü olacak işler değil. Arabasına benzin koyamayan adam tabi ki piste yarış izlemeye geldiğinde alınan ücretten rahatsız olacak doğal olanda budur. Bu şehirde Ferrarisiyle gezen adamlarda var. Kimse kılını kıpırdatmıyor. Erol abi pisti draglar için kiraladığı zaman herkes nasıl destek verildiğini görmüştür sanırım. Ama ne oldu bitti devamı gelmedi. Hani eskilerin tabiriyle eski solcular artık liberal olmuş denir ya aynen öyle. Olayın boyutu çok farklı... Anladın sanırım.. Yine time trial yapılsa ben katılacak kişileri sana tek tek sayarım onlar harici katılacak adamlar 1 elin parmaklarını geçmez ki zaten o tayfayı da herkes bilir.

initial-D
17-08-2010, 00:44
şu ara pistte okadar güzel işler yapılırken buna mı takıldın diyeceksiniz ama "go-card" yazılı afişler yarış pilotu birinin pistinde hiç dikkat edilmemiş mi diye düşündüm.

go card yada carting diye bişey yoktur abi go kart yada karting vardır:)

biraz gereksiz bi eleştiri oldu ama:)

alex
17-08-2010, 00:54
İZmit körfezede 1 el atsa keske ızmıre hayırlı olmus :=)

DaRkNeSs-
17-08-2010, 01:06
şu ara pistte okadar güzel işler yapılırken buna mı takıldın diyeceksiniz ama "go-card" yazılı afişler yarış pilotu birinin pistinde hiç dikkat edilmemiş mi diye düşündüm.

go card yada carting diye bişey yoktur abi go kart yada karting vardır:)

biraz gereksiz bi eleştiri oldu ama:)

kardeşim sende neye takılmışsın öyle ya :D
gözden kaçmıştır büyük ihtimal, bi belirtelim bakalım yönetime :)

initial-D
17-08-2010, 01:09
kardeşim sende neye takılmışsın öyle ya :D
gözden kaçmıştır büyük ihtimal, bi belirtelim bakalım yönetime :)

ya çok önemli bişey olduğundan değil ama sağda solda görmeye alıştık zaten:)yarış pistinde görünce şaşırdım sadece:)