PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 140w amfili orjinal sisteme?

Dou
27-02-2010, 15:55
Arkadaşlar merhaba,

Ses sistemlerinden pek anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var. (Altta bazı şeyleri yanlış yazıyorsam kusurabakmayın cidden anlamıyorum.)

Sanırım aracımda "sözde" 140w Arkamys ses sistemi mevcut. Fakat ben durumun böyle olduğunu düşünmüyorum, ses çıkışı çok kötü. Araç Renault Megane 3 Coupe 1.5 dci 105 hp.

Acaba bu Renault'daki cins herifler teybin 140w amfisi olduğundan mı bahsediyor? Tamam amfi vardır ok ama, o zaman kolonlar çok kötü.

Bu sebepten 2 takım component almayı düşünüyorum. Ama hangi w aralığında tercih edeceğimi bilmiyorum. Kimisi kafana göre takıl derken, kimisi amfi çıkışının 2 katı olmalı diyor (140w amfi ise 280w lık component gibi).

Uygun fiyatlı ama kaliteli bir component önerilerine açığım. Teybin amfisinin 140w olduğunu hesaba katarsak ne almam gerekir?

__fT__
27-02-2010, 16:04
blaukpunt velocity, wibe, jvc... Bunlardan elimde mevcut, hangisini istersin? Hatta Powerbass midbass, sierra hurrıcane sa 4050 amfi, jameson amfi var düşünürsen görüşelim...

Dou
27-02-2010, 16:08
Ekstra amfi düşünmüyorum. Bangır bangır müzik dinlemem zaten ama sadece biraz kaliteli bir sistem istiyorum.

Teybin kendi amfisinin 140w olduğunu düşünürsek bana hayli hayli yeter, ama kolonlar leş.

O sebepten bana önerebileceğiniz component takım arıyorum ( teybin orjinal amfisine göre hangi watt aralığında olmalı, hangi marka vs..)

ruudvan
27-02-2010, 19:17
Arkadaşlar merhaba,

Ses sistemlerinden pek anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var. (Altta bazı şeyleri yanlış yazıyorsam kusurabakmayın cidden anlamıyorum.)

Sanırım aracımda "sözde" 140w Arkamys ses sistemi mevcut. Fakat ben durumun böyle olduğunu düşünmüyorum, ses çıkışı çok kötü. Araç Renault Megane 3 Coupe 1.5 dci 105 hp.

Acaba bu Renault'daki cins herifler teybin 140w amfisi olduğundan mı bahsediyor? Tamam amfi vardır ok ama, o zaman kolonlar çok kötü.

Bu sebepten 2 takım component almayı düşünüyorum. Ama hangi w aralığında tercih edeceğimi bilmiyorum. Kimisi kafana göre takıl derken, kimisi amfi çıkışının 2 katı olmalı diyor (140w amfi ise 280w lık component gibi).

Uygun fiyatlı ama kaliteli bir component önerilerine açığım. Teybin amfisinin 140w olduğunu hesaba katarsak ne almam gerekir?

amfi cıkısın teybın ıkı katı olmalı deıl.

100watt 50w rms e denk gelır 100 watt peak degerıdır.yanı maksımum sevıdede cıktıgı degerdır.
sen ıkı adet komponent al bılındık markalardan olsun jbl deıl ama onları orjınal teybıne baglarsan yıne eskısınden ıı olur ama onuda ıyılestırmek ıcın ya cıkısıları yuksek bı teyp alman lazım kı oda megane 3 e olmaz yada amfı alman lazım.

HkN
27-02-2010, 19:37
teypmi 140 watt mış? Bizde bir laf vardır; Kaç kişiyle :)

acaba toplam Peak larımı o kadardır. Çünkü bilindik normal seviyedeki teypler bile bildiğim kadarıyla 4x20 watt RMS e sahipler. Buna bakmak lazım tabiki Renaulttur yapmıştır bişiler diyecembilmediğim için nette yorum yapmak istemiyorum.

Ayrıca Mid takımları genede 30-40 RMS ten yüksek oluyorlar ve piyasadaki 150 TL lik ürünler genelde 50 RMS lik ürünlerdir.

Dou
27-02-2010, 19:47
Yorumlar için teşekkürler,

Ben belki "biraz daha iyileşir" umuduyla JBL Gto 508C 165w 2 adet komponent takım alıcam (nasıldır? olur mu-daha doğrusu tercih doğru mu?).

Yetmesse sonradan ekstradan amfi alabilirim sanırım ama onda da bluetooth özelliği cortluyomuş diye duydum.

Amacım SP değil SQ bu arada, bass tadında severim ama tizler benim için çok önemli.

Ranthor
27-02-2010, 19:52
doğukan ne tür müzik dinliyorsun?
bass olmadan component alma bence; her frekansı çalabilen bir kolon al

Dou
27-02-2010, 19:54
Abi her tür dinlerim

Sadece bangır bangır dinlemem, ama tiz hep yüksek dinlerim.

Bu araçta da amacım sadece adam gibi ses alabilmek, mesela Civic'in orjinal ses sistemi son derece yeterli bana öyle anlatayım. Adamlar donanıma özel ses sistemi yazmışlar clio sümbül tadında ses veriyor :)

Kafam karıştı şimdi :)

ruudvan
27-02-2010, 23:43
jbl alma amfısız calamazsın ıgrenc tad alamazsın ciğ gelır ses sen gıt alt serı ıkı takım dls al keyfıne bak nerde oturuosun bılmıorum ama dls ııdır jbl den vazgec sen pısman olma dedıgım gıbı dls al yeter sana hatta sole yap onlere component takım al midleri kapıya baglattır tızlerıde sana bakıcak sekılde torpıdo ustune montajlattır cıft taraflıyla fln yapıstırılıyor. arka kapılara da coupe demıssın gercı arka tarafada coaxıla al cunku tızlerını koyucak yerın olmıcak takıl kafana gore ama kesın ve kesın jbl alma....

dls dls dls dls dls baskada bısey demıorum tam senın aradıgın tadı verıcek marka suan jbl fıyatı ayarında cok profesyonel olmayan spl ede gıder sq yada guzel ayar yapılırsakı orjınal teypten nasıl ayar yapabılırsın bılemıcem ama guzel calar.

Dou
28-02-2010, 00:32
Tweeter slotları var, 2 konsol 2 de arka tarafta.

dls, hımmm.. Bakayım bir, teşekkür ederim :)