PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ford focus tdcıla ilgili

Emir_b16a
06-01-2007, 01:36
arkadaşlar modifiye bölümünemi burayamı açim kara weremedim buraya açtım kouyu 2006 ford focus tdcı a green kutu içi hawa filtresi taksak bi arıza yaparmı bazı ford çu :D arkadaşlar takmışlar menunlarmış ama bn aramızda daha ii bilen arkadaşlara danışmak istedim sizce bi zararı olurmu :confused:

Emir_b16a
06-01-2007, 01:41
kapalıda olsa daha fazla emişten söz ediliyo enjektörlere zararı olurmu olmazmı die soruyorum kısacası :)

VTEC®
06-01-2007, 01:42
olmaz servisteki bi dostum kullanıyor sorun yaşamıyor aksine verim alıyor. kendimde kullanıyorum 2003 dizelimde sorun yok ;)

VTEC®
06-01-2007, 01:46
enjektörler çooook uzun vadede etkilenirler fakat benim gibi olmasın şimdi ben enjektör değiştirmeliyim bir süre sora

2006 model aracının garanti kapsamında enjektör yok fakat enjektör üreticisi delphi firması kendi malına 2 sene garanti veriyor yani araca takıldığından itibaren 2 sene yada satın alımından itibaren 2 sene.

bunları nerdenmi biliyorum :) acı tecrübe konuşuyor :( aracımda ek garanti var fakat enjektörler garanti kapsamında değil + 2 senelik sınırıda çoktan geçmişiz :(

yani arkadaşın 2 sene içinde ne yaparsa yapsın bozsun enjektörlerini ki(ama dandik mazot dışında tabi) gaantiden değişsin :) benim gibi ortada kalmasın :(

Emir_b16a
06-01-2007, 01:50
çok teşekkür ederim emin olmak için açtım ztn saol :)

VTEC®
06-01-2007, 02:05
ford konusunda özellikle servis ve yedek parça konusunda dizellerin hastalıkları konusunda uzmanlaştık yada şöle diyim arabam beni zorla uzmanlaştırdı :)

Emir_b16a
06-01-2007, 02:42
ford konusunda özellikle servis ve yedek parça konusunda dizellerin hastalıkları konusunda uzmanlaştık yada şöle diyim arabam beni zorla uzmanlaştırdı :)

:D bnde honda kaportasından anlıyorum :D :D :D :D

OmerRS
06-01-2007, 03:06
babam kullanıyo simdilik bir sorun yok gibi :) ama bir basınc kaybı sorunu yasadık genel olarak onun da cozumunu bulamadık henuz.

VTEC®
06-01-2007, 17:18
:D bnde honda kaportasından anlıyorum :D :D :D :D

haaa o konuya girme :) biz 98 yılından beri sırf honda 2. el çalışıyorduk ta ki 2005 e kadar ilk olarak şampiyon honda sordan berkal honda olarak faaliyet verdik asıl uzmanlık alanımız honda fakat takastan gelen bi focus ve dizel olması hayatımızı zorla forda kaydırmaya başladı :):p

VTEC®
06-01-2007, 17:18
babam kullanıyo simdilik bir sorun yok gibi :) ama bir basınc kaybı sorunu yasadık genel olarak onun da cozumunu bulamadık henuz.

basınç kaybımı ilginç???

arkadaşımdada öle bi sorun yok ama bi sormaam gerekiyor yinede

levent
06-01-2007, 19:39
bende merak ettim çünkü bizim d-4d ye k&n kutu içi düşünüyorum

VTEC®
10-01-2007, 02:51
bende merak ettim çünkü bizim d-4d ye k&n kutu içi düşünüyorum

walla 2006 d-4d de arkadaşımda var oda ufak tefek bişiylere girişiyor kutu içi falanda düşünüyor uygulama yakın zamanda olur bende sana burdan durum hakkında haber veririm

yöksel
10-01-2007, 08:57
bende aracımda kutu içi performans filtresi kullanıyorum bundan dolayı enjektörlerim nasıl zarar görebilir vede turbo basıncım neden düşsün çok merak ettim bilen arkadaşlar açıklarsa sevinirim teşekkürler

VTEC®
10-01-2007, 20:05
yaw düşmemeli öle bişiy olamaz ama olan bi arkadaş var bizde deneyip bakmaya çalışalım yönünde yardımda bulunmak istiyoruz

Emir_b16a
10-01-2007, 22:09
sahsuwar oğlu serwislede konuştum bu konuyu pek aydınlatıcı bişi sölemediler bna ki dizel enjektörlerinin çok hassa olduğunu düşünüyorum we çabuk pislenebiliceğinden şüpheliym bn

carpediem
10-01-2007, 22:15
ben dizelde kutu içi K&N kullanıyorum bi sorunum yok, fakat filtredeki bi sorun senin enjektörlerini etkilemez, Enjektör sistemi tamamı ile yakıt ile alakalıdır, ama filtrende bi sorun olur ise yada filtreyi çıkarıp ta nası gidiyo bu alet tarzındaki bi demene de toz toprak emdirir isen turbona zarar verir ömrünü kısaltırsın. zaten dizel de kutu içi yada dışı filtre ile ses alamazsın az bi performans artışı olur tabiki aracına uygun filtreyi takar isen
selamlar.

Emir_b16a
15-01-2007, 16:29
ben dizelde kutu içi K&N kullanıyorum bi sorunum yok, fakat filtredeki bi sorun senin enjektörlerini etkilemez, Enjektör sistemi tamamı ile yakıt ile alakalıdır, ama filtrende bi sorun olur ise yada filtreyi çıkarıp ta nası gidiyo bu alet tarzındaki bi demene de toz toprak emdirir isen turbona zarar verir ömrünü kısaltırsın. zaten dizel de kutu içi yada dışı filtre ile ses alamazsın az bi performans artışı olur tabiki aracına uygun filtreyi takar isen
selamlar.

teşekkürler bilgi için kutu içi filtreyi ömrü içinde tercih edenler war hemen hemen kaattan bi bi filtre yerine kotondan yapılanı daha ucuz bi uygulama oluyo hesaplarımıza göre :)

VTEC®
16-01-2007, 19:51
aynen
çünkü eğer orjinal dizelin kağıt filtresini düşünürsen 18 ytl+kdv ve ben 5000 km de bir filtre değiştirdiğimi düşünürsem kesilikle daha uzun ömürlü kutu içi filtre :)

Emir_b16a
17-01-2007, 12:05
aynen
çünkü eğer orjinal dizelin kağıt filtresini düşünürsen 18 ytl+kdv ve ben 5000 km de bir filtre değiştirdiğimi düşünürsem kesilikle daha uzun ömürlü kutu içi filtre :)

zannedersem greenin kutu içi filtresi 100 000 gidio ki bizde 4000 de 1 deiştiriyoruz filreyi hadi 5000 desek 20 filtre yapar 400 milyon masraf yapar ki green filtreler 100 $ ciwarı ama şu war acaba bi zararı warmı :beuj:

VTEC®
17-01-2007, 12:48
zannedersem greenin kutu içi filtresi 100 000 gidio ki bizde 4000 de 1 deiştiriyoruz filreyi hadi 5000 desek 20 filtre yapar 400 milyon masraf yapar ki green filtreler 100 $ ciwarı ama şu war acaba bi zararı warmı :beuj:

eee artık sölicez filtreye yapmıcak bişiy :)

Emir_b16a
18-01-2007, 08:56
eee artık sölicez filtreye yapmıcak bişiy :)

:D ii o zmn takalım bizde :D (işin kötü araba bnm diil bn neden bu kdr çabalıyorum anlamadım) :D

yöksel
19-01-2007, 14:16
arkadaşlar filtre uzun ömürlü ama belirli aralıklarla temizlemek gerekiyor bu iş için özel kimyasallar ve yağları var tak unut diye bişey yok yani aksi taktirde yakıt artar ve araç çekişten düşer performans filtresinin getirisi biraz var ama temizlemesseniz götürüsü çok olacaktır

Emir_b16a
19-01-2007, 14:39
arkadaşlar filtre uzun ömürlü ama belirli aralıklarla temizlemek gerekiyor bu iş için özel kimyasallar ve yağları var tak unut diye bişey yok yani aksi taktirde yakıt artar ve araç çekişten düşer performans filtresinin getirisi biraz var ama temizlemesseniz götürüsü çok olacaktır

hep yeni filtre almaktansa ewimin önünde temizlemek her 10000 k da 1 daha mantıklı gibi geldi bna ztn filternin içinden temizleme losyonu gibi bişi çıkıyomuş greende :) ne kdr doğru ne kdr yanlış bilmiyorum