PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lada Formula 1'de !

KA®ANLIK
04-03-2010, 12:42
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Rusya'nın 2010 sezonunda Renault F1 ekibine sponsor olmaya hazırlandığını duyurdu.

Arkasında sağlam bir sponsor desteğine sahip olan Rus çaylak Vitali Petrov, Genii Capital şirketi tarafından satın alınan Renault ile bir yıllık anlaşmaya imza atmıştı.

Fransız otomobil üreticisinin CEO'su Carlos Ghosn, satın alınmasına rağmen ismi ve kimliği değişmeyen takım için bu hafta Putin'le Moskova'da bir araya gelmişti.

İspanyol haber ajansı EFE'de yayınlanan açıklamasında Putin, "İlk adım olarak bu faaliyete (F1 takımına) sponsor olacağız. Bu projeye finansal katılımımızı arttırmamız da ihtimal haricinde bulunmuyor" ifadelerini kullandı.

Putin, Renault'nun ilk Rus pilot olan 25 yaşınaki Petrov'la anlaşmasının, Renault ile Rusya arasındaki işbirliğinin de "harika bir sembolü" olduğunu söyledi.

Putin ayrıca, Rus otomobil üreticisi Lada'nın logosunun, Renault'nun 2010 aracı ve takım üzerinde görüneceğini de belirtti.

Renault, 2008'de Lada'nın yan kuruluşu Avtovaz'ın yüzde 25 hissesini 1 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Kaynak: TurkiyeF1.com (http://www.turkiyef1.com/haber/20593/Rusya-Ladayla-Renaultya-sponsor-oluyor-)

ilkay325i
04-03-2010, 13:17
Başarılar Diliyorum Ne Diyim :D

SekoLive
04-03-2010, 13:18
Tofaşıda istiyorz pistlerde :p

Burak VTEC
04-03-2010, 15:21
Tofaşıda istiyorz pistlerde :p

Bende bunu yazacaktım:D

Trabant ve moskoviçi de bekliyoruz en kısa zamanda:D

timucintt
04-03-2010, 15:31
İşe bakın ya. Adamların Başbakanı Direkt devletce RUS pilotuna sponsor oluyor... Bizde ise pist kapattırırlar veya motorsporlarını ve diğer farklı spor etkinliklerine çomak sokulur yok edilir gereksiz diye...

Day Walker
04-03-2010, 15:36
Adamların girmediği yer kalmadı :D

Dou
04-03-2010, 15:38
İsim ortaklığı mı?

Yoksa teknik-teknolojik ortaklık mı?

Eriador
05-03-2010, 08:03
Lada nın sadece araç üstünde Logosu olucak...

aynen böyle ;

http://www.trf1.net/files/0400x225/renault/renault_lada_681397027.jpg

Bu arada Reno yu kullanıcak olan Rus sürücü Petrov takıma yıllık 15 milyon dolar gibi yardım sponsor u bulma koşulu ile geldi ...

Buna rağmen sezon ortasına kadar puan alamazsa koltuğunu kaybedicek ...

tüm bu baskı altında Rus sürücü Petrov F1 deki ilk sezonunda tecrübeli Bmw de iyi işler yapmış yarış gabiliyeti olan Kubica'ya meydan okudu ben 2. pilot değilim beni geçmesi lazım diye :)

Kubica için sorun olucağını sanmıyorumda o ilk başta koltuğunu korusun sonra Kubica ya kafa tutsun ...

MKT
05-03-2010, 12:11
bizimkiler anca g.tü boklu fubloculara milyon dolarlar versinler.yazık yaaa.zamanında GP de yarışmak için Kenan nekadar çok sponsor aradı ne hallere düşmüştü o çocuk kimse gıkını çıkartmamıştı.bak adamlar neler yapıyorr

VTec_king
05-03-2010, 12:17
türk milletine ne sevdirilirse onu severler

Frid
05-03-2010, 15:10
bizde sadece futbola para ayrılır futbol konuşulur milyon dolarlar havada ucar tedavülden kalkan futbolcular ve hakemler tv.ye çıkıp saatlerce konuşur türk halkıda ağzı açık bunları dinler. Öbür hafta maçlar oynanır aynı geyikler yeniden konuşulur ama iş motorsporlarına gelince kimse bir kelime konuşamaz....

ki bu kadar futbol konuşulan bir ülkede adam gibi bir futbol okulu yada egitim merkezi yok gidip elin kazmalarına milyon dolar verene kadar kendi futbolcunu yetiştir hem sen hem ülken kazansın:icon_tup:

uslu ve akıllı bir ülke olursak beki birgün bizde f1de kendimizi görürüz :D

ygtkrmdnz
05-03-2010, 16:38
İşe bakın ya. Adamların Başbakanı Direkt devletce RUS pilotuna sponsor oluyor... Bizde ise pist kapattırırlar veya motorsporlarını ve diğer farklı spor etkinliklerine çomak sokulur yok edilir gereksiz diye...

aynen güzel cümle olmuş.

ladaman
05-03-2010, 20:14
bir lada kullanıcısı olarak güzel bir şey en azından dünya ladayı tanıyacak:)

dragstar
05-03-2010, 20:58
lada wtcc f1 çoşturdu gidiyor hayırlısı diyelim

S!NS!
05-03-2010, 23:34
bir lada kullanıcısı olarak güzel bir şey en azından dünya ladayı tanıyacak:)

Kesinlkle.. Bende az bir süre vega kullandm.. makarasına deniyelm dedik 0-100 e 10 sn de çıkardık 2 kişi.. :) Şaka gibi.. Çok seri bi arabaydı.. :soru:

M_PROJECT
05-03-2010, 23:44
putin'in yonetim bicmi ve calisma seklini cok takdir ediyorum . bizim basimizada boyle bir devlet adami lazim .

Eriador
06-03-2010, 04:51
putin'in yonetim bicmi ve calisma seklini cok takdir ediyorum . bizim basimizada boyle bir devlet adami lazim .

Aynen Bro .Adam harbiden çok iyi.