PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elazığda deprem

makif84
08-03-2010, 08:10
Ölü sayısı yükseliyor
Bölgeye giriş çıkışlar durduruldu.

08.03.2010 08:22
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilçesi olan depremde ölenlerin sayısının 20'ye yükseldiğini, 60 kişinin yaralandığını bildirdi. Ancak Elazığ Valiliği Kriz Masası ölü sayısının 38 olduğunu 10'u ağır 50 yaralı olduğunu bildirdi.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ''Bölgede ölü sayısı 20'ye çıkmış, 60 vatandaşımız da yaralanmıştır'' denildi.

Açıklamada, arama-kurtarma ve yardım çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

DEPREMİN ARDINDAN 27 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 27 artçı sarsıntı kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün verilerine göre, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilçesi olan ve saat 04.32'de meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki ilk depremin ardından bölgede büyüklüğü 2.5 ile 4.1 arasında değişen 27 artçı sarsıntı gerçekleşti.

AA

alıntıdır...

Almanci Tane-R
08-03-2010, 08:13
mekanları cennet olsun. umarım durum daha da kötü olmaz

Ae86
08-03-2010, 08:15
Allah yardımcıları olsun umarım ölü sayısı artmaz .

cengiz üngör
08-03-2010, 08:16
Allah rahmet eylesin...Allah geride kalanların yardımcısı olsun...

MKT
08-03-2010, 08:18
başlığı okur okurmaz elime telefonu aldım arkadaşımı aradım.üni.de okuyoallaha şükür iyilermiş.68 olmuş şu anki ölü sayısı.ve baktığımda birçok ev yıkılmış şu an diyor.allah hepsine yardım etsin.kötü bir durum.allah yardımcıları olsun.

B.Aktepe
08-03-2010, 08:20
Askerlik yaptığım yere 4km mesafede başka bir ilçesi. sabah duydum irkildim resmen.

Başımız sağolsun. Allah yardımcıları olsun.

fsunnetci
08-03-2010, 08:22
şu an saat 9:00 itibari ile ölü sayısı 40'a yükselmiş..Ölen vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin sevenlerine Allah sabır versin depremin oluş saati gece olduğundan insanlar uyku halinde olduklarından ölü sayısında artış bekleniyor:(

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 08:25
Şu an en büyük tehlike hipotermi yani donma :confused:
Ölü sayısı artacaktır. 10 Köy yerle bir olmuş ....
Allah yardımcıları olsun....

tunceR
08-03-2010, 08:27
Allah yardımcıları olsun :( umarım can kaybı artmaz.

gsi_club
08-03-2010, 08:28
ölenlere Allahtan rahmet yakinlarina bassagligi dilerim.üzücü durum Allah bir daha kimseye böyle acilar göstermisin...

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 08:29
Haftasonu TV kanalının birinde uzmanın biri
"İstanbul depreminden öncelikli ve önemli olarak Doğu ve Güneydoğu
Bölgelerinde gerilme olduğunu ve en acilinden tedbir alınması gerekliliğinden"
bahsedip duruyordu. 48 saat geçmedi deprem oldu... Bu bölgelerde
gerilim çok fazlaymış arkası gelebilir. Haiti ve Filipinler'deki depremler,
diğer depremleri tetikledi. Özellikle arapyarımadası Kuzey Anadolu
fayını sıkıştırıyormuş.

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 09:02
Elazığ depreminden önce Kütahya ve Hatay'da da deprem meydana geldi.

KÜTAHYA'da gece saatlerinde merkez üssü kent merkezi olan Righter ölçeğine göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can ve mal kaybının olmadığı deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitütü'sünün tespitine göre, Kütahya'da dün saat 22.58'de merkez üssü kent merkezi olan 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de hissedilen depremle birlikte, bazı vatandaşlar sokaklara çıktı. Depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar, bir süre dışarıda bekledikten sonra tekrar evlerine girdi.

Hatay'da 3.8 büyüklüğünde deprem

HATAY'ın Dörtyol İlçesi'nde de, saat 01.28'te Richter ölçeğine göre, 3.8 büyüklüğünde deprem oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkez üssünün Yakacık Köyü olduğunu ve yerin 8.2 kilometre derinlikte olduğunu bildirdi. Depremde herhangi bir can ve mal kaybı olmadı.

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 09:23
Depremin büyük ölçüde hissedildiği Elazığ Okçular köyünde saat 09.50 sıralarında yine bir sarsıntı meydana geldi.

Vatandaşlar büyük panik yaşadı. 2. depremin büyüklüğü 5.5...

FT106
08-03-2010, 09:31
Kütahydaki deprem çok az salladı.Ama Gediz depreminden (1970) bugüne kadar hiç büyük deprem yaşanmadı bu bölgede sanırım...Allah milletimizi korusun...

KUPON7
08-03-2010, 09:59
ALLAH rahmet eylesin,geride kalanların da yardımcısı olsun inşallah...

VTec_king
08-03-2010, 10:01
Allah Rahmet Eylesin ve kimseye göstermesin :(

Murat
08-03-2010, 10:02
tv de fln hiç geçmedi yaf alala?

Kaan
08-03-2010, 10:06
allah yardımcıları olsun çok zor bu kış gününde ya :(

se®k@n
08-03-2010, 11:15
Allah yardımcıları olsun.. :(

Yigit-Y
08-03-2010, 11:18
allah yardımcıları olsun ....

yakında ist. de sallanır ....

Low-Rider
08-03-2010, 11:24
Allah yardımcıları olsun

Eray Yümsel
08-03-2010, 11:32
allah yardımcıları olsun ....

yakında ist. de sallanır ....

sıraylamı geliyo yiğit

sportinger
08-03-2010, 11:35
Ölenlere Allah tan rahmet sag kurtulanlarada acil şifalar diliyorum. bu deprem lerin zararlarını en aza indirecek yasalar nezaman gelecek cok merak ediyorum.

özgür67
08-03-2010, 11:38
Hayatını kaybedenlere allahtan rahmet diliyorum.Cumartesi akşamı haberlerde izledim.Uzmanın biri Türkiyenin %55 lik bölümü ciddi tehlike altında ve sadece İstanbula yönelmeler yanlış çünkü İstanbuldan daha çok zarar görecek yerler varmış.Allah hepimizin yardımcısı olsun:(

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 14:03
Adana'da da deprem!
Merkezüssü Adana Aladağ'da saat 13.16 da 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

DHA

Elazığ'da meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez Adana'da merkezüssü Aladağ olan 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre deprem herhangi bir hasara yol açmadı.

Bu arada Elazığ'da 57 kişinin ölümüne neden olan depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Bölgede en büyüğü 5.5 olmaz üzere 50'den fazla artçı sarsıntı meydana geldi. Son olarak saat 13.12 de merkezüssü Elazığ'ın Palu ilçesi Gökdere mevkii olan 5.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Ae86
08-03-2010, 14:07
'Deprem Dede', 6 büyüklüğündeki Elazığ'daki depremin Doğu Anadolu Fay Hattı'nda yeni depremleri tetikleyebileceği uyarısında bulundu.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü eski Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, şimdiye kadar 51 kişinin yaşamını yitirdiği depremde ölü sayısının daha da artacağını öngördü.

sabah.com.tr'ye konuşan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Elazığ'daki depremin ardından artçı şokların devam edeceğini dile getirerek, şu uyarılarda bulundu. "Elazığ'da büyüklüğü 5'i geçen artçı şoklar yaşanabilir. İlk bir hafta çok yoğun artçı şoklar yaşanmasını bekliyoruz."

ELAZIĞ'DA ŞİDDETLİ DEPREM FOTO HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Işıkara, Elazığ depreminin Doğu Anadolu Fayı'nı dikey gelen Karakoçan fayının ürettiği bir deprem olduğunu ifade ederek, " Türkiye'de her yıl 6 ve 6'nın üzerinde bir deprem olurken, 1 Mayıs 2003'ten beri böyle bir deprem olmadı. Böyle bir deprem bekleniyordu" diye konuştu.

NERELER RİSK ALTINDA?

Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Elazığ'da yaşanan depremin Türkiye'de nereleri tetikleyebileceği konusunda, Doğu Anadolu Fayına dikkat çekti. Türkiye'nin her yerinin deprem riski altında olduğuna söyleyen Prof. Dr. Işıkkara, "Elazığ'daki deprem Doğu Anadolu fayını tetikleyebilir ve ayrı depremler olabilir" görüşünü dile getirdi.

Sabahtan alıntıdır.

Eyüp
08-03-2010, 14:11
Ölenlere Allah rahmet eylesin , cok üzüldüm bir depremzede olarak.

Allah kimseye yasatmasın.

emresener
08-03-2010, 14:18
ölenlerin mekanı cennet olsun..

@bu havanın bu renk olması nedir bilen varmıdır ya.. heryerde deprem deprem dışarısı çok değişik bi renk almış durumda.

Ae86
08-03-2010, 14:20

@bu havanın bu renk olması nedir bilen varmıdır ya.. heryerde deprem deprem dışarısı çok değişik bi renk almış durumda.

İzmirdede durum aynı çok garip bir hava var ve çamur yağmaya başladı .

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 14:21

Hayırlar olsun... Bi tuhaflık var valla sapsarı

SOMEONESPECIAL
08-03-2010, 14:25
Kandilli'den önemli açıklama

Kandilli Rasathane Müdürü Prof. Mustafa Erdik: Doğu Anadolu fay hattında yeni yırtılma bekliyoruz

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik, Elazığ'da meydana gelen depremin ardından yaptığı açıklamada yeni bir yırtılma beklediklerini vurguladı. İşte alarm niteliğinde açıklamadan satırbaşları:

- Bu bölgede yoğun hareket görüyoruz. Doğu Anadolu fay hattında yeni yırtılma bekliyoruz.

- Bu durumda şaşırtıcı olan 5’ten büyük 3 tane deprem var.

- Tabi bu deprem aktivitesi takip edilmesi gereken bir konu. Hasarlı evlere girmemeleri gerekir. Bu tip binalara girmek çok tehlikeli olabilir.

- Bu depremde merkezde deprem 7 şiddetinde hissedildi. 7 şiddetinde deprem de kırsal kesimde yıkıcı olur.

umut01
08-03-2010, 14:25
ölenlere allahtan ramet kalanların başı sağolsun.

MKT
08-03-2010, 14:26
aladağda bulunan Hava radar istasyonu 4 büyüklüğündeki depreni çok şiddetli hissetmiş.bende hava alanında çalıştığımdan aldığım bilgiler doğrultusunda aladağda maddi manevi kayıp yok fakat adana zaten 98 yılında büyük bir deprem atlattığından ve tehlikeli bir fay hattı üzerinde bulunmasından büyük korku olmuştur eminim.

Talih.b16
08-03-2010, 14:30
turkıyenın ve hepımızın bası sag olsun.bızde depremzedeyız allah kımseye yasatmasın bole seyi.sıte yonetımı var ama yardım falan yapsak gıymedıgımız kıyafetleri falan gondersek bı organızasyon yapsanız.bugun onlara yarın bıze ufakta olsa bı katkımız olsun 3 kısı 3 kısıdır gıydırsek sevaptır.

ruudvan
08-03-2010, 14:35
sabah uyandım tv acıktı bı baktım deprem dıo elazıg dıo dedım ruya goruorum heralde megersem gercekmıs umarım daha buyuklerı olmaz olenlere allah rahmet eylesin..

MKT
08-03-2010, 14:35
turkıyenın ve hepımızın bası sag olsun.bızde depremzedeyız allah kımseye yasatmasın bole seyi.sıte yonetımı var ama yardım falan yapsak gıymedıgımız kıyafetleri falan gondersek bı organızasyon yapsanız.bugun onlara yarın bıze ufakta olsa bı katkımız olsun 3 kısı 3 kısıdır gıydırsek sevaptır.

aslında çok güzel bir yere değinmişsin.türkiyede zannetmiyorum ki hiçbir modifiye üzerine kurulmuş site butür yardımlaşmalar-kampanyalar yapıp zorda kalanlara yardım etsinler.çok güzel bir fikir aslında.site yönetimi olarak düşünülebilir.her şehirden bir temsilci bu işi organize edebilir rahatlıkla.

ibrahim
08-03-2010, 14:39
allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun

Talih.b16
08-03-2010, 14:40
her ılden bı arkadas vardır sıtede aynen onculuk yapar toplar gonderır ufakta olsa katkı ıyıdır ınsanlar sevınır dusunun ınsanlar bu havada sogukta evlerıne gıremıyo

efe-E
08-03-2010, 14:41
hepimizin başı sağolsun, allah mekanlarını cennet eylesin.

Mutu
08-03-2010, 14:42
Bu sabah otogarda duydum çok kötü ölü sayısınınd aha artacagından korkuluyor falan diyordu . Sabah 11di 40a yükselmiş :(

MKT
08-03-2010, 14:50
depremin olması şimdi tüm haber bültenlerinde her kanalda şok şok geçecek.ve şu önümüzde 3-4 gün boyunca bir çok şeye zam geleceği kanaatindeyim.yazık bu ülkeyeee.
yardım kampanyasını adminler inş.okur ve olur derlerse bence büyük dua alırız

Ae86
08-03-2010, 14:52
depremin olması şimdi tüm haber bültenlerinde her kanalda şok şok geçecek.ve şu önümüzde 3-4 gün boyunca bir çok şeye zam geleceği kanaatindeyim.yazık bu ülkeyeee.
yardım kampanyasını adminler inş.okur ve olur derlerse bence büyük dua alırız

Geçici bir sürü vergi çıkıcak sonra kalıcı oluacak her sene zamalanıcak...

MKT
08-03-2010, 16:20
aynen öylee olacak:D

Berkan
08-03-2010, 17:03
Mekanları cennet olsun Allah rahmet eylesin :(

ömerve
08-03-2010, 17:04
Bu şiddetde bir deprem ve 50 ölü.
Çok yazık.

PimPCaR
08-03-2010, 20:23
hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mekanları cennet olsun yakınlarına ALLAH sabırlar versin. elazıgda okuyan arkadaşım vardı haber alamıyorum umarım birşey olmamıştır.:(

Dragger
08-03-2010, 20:29
Basımız sagolsun.

Köy gibi biryerde bu siddette deprem ve bu kadar ölü...

8.8 depremde, dünyanın en büyük depremlerinden birinde adamlar 450 kisi kaybediyor biz gölcükte neler kaybettik...

Hala akıllanmıyoruz, istanbul depreminde ne yapacagız bilmiyorum.

özgür67
08-03-2010, 20:33
Basımız sagolsun.

Köy gibi biryerde bu siddette deprem ve bu kadar ölü...

8.8 depremde, dünyanın en büyük depremlerinden birinde adamlar 450 kisi kaybediyor biz gölcükte neler kaybettik...

Hala akıllanmıyoruz, istanbul depreminde ne yapacagız bilmiyorum.

Çok haklısın.Bu anlamsız para hırsı nasıl oluyorda insan hayatını hiçe sayacak kadar gözünü karartabiliyor insanın.3 kat çekebilecek temeli olan bir binaya 6-7 kat çıkabiliyorlar:soru:

OmeR-FE
08-03-2010, 21:44
Marmara Depremini Yaşayan Biri Olarak, İrkildim.
Allah Yardımcıları Olsun,
Ölenlere Allahtan Rahmet Yakınlarına Baş Sağlığı, Yaralılara Acil Şifalar Diliyorum.

Anıl E.
08-03-2010, 22:20
Başımız sagolsun allah rahmet eylesin

MR.TurboALİ
08-03-2010, 23:12
Allah yardıcıları olsun cok kötü bi durumla karşı karşıyalar.Allah hiç birimize yaşatmasın.