PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08 corsa 1.3cdti chip

ramo35
11-03-2010, 00:53
arkadaşlar aracımı alalı 1 aya yakın oldu opel hakkında pek bir bilgim yok ama dizel kullanıdıgım için bugüne kadar severek biniyorum benim sorum bugüne kadar hep 1.9 dizel makina kullandım haliyle 1.3 dizel motora geçince(corsa d kasalar boş 1160 kg çekiyor:eek:)çekiş problemleri yaşıyorum zorlanıyorum bu araçla trafikte benim soruma gelince araca chip yaptırmak istiyorum çok büyük bir artış değil(90 beygirle 100 beygir arası bir değer)bildiğim kdarıyla opel makinası çok rht 100 beygirlerin üzerini görebiliyor chip le tercihim upsolute chip ten yana şimdilik ayrıca megachips e de uğramayı düşünüyorum kafamda soru işaretleri var 1-corsa d nin 90 beygirlik olanlarından aracım farklı(mazot pompa,değişken geo turbo benim araç 75lik) eğer aracı 90 beygir üzerine çıkarırsam ileride mazot pompa ve enjektör le ilgili bir problem çıkarırmı 2-egr yi iptal etmeyi düşünmüyorum ileride chip ten dolayı normal kullanıma göre daha çok kurum birikmesi ve tıkanma problemleriyle karşılaşmam yüksek olasılıkmı 3-istanbula yabancıyım upsolute chip e nereden ulaşabilir ve uygulatabilirim(anadolu yakasında) şimdiden ilginize ve cevaplarınıza teşekkürler

oğuzk
11-03-2010, 10:49
Mehmet Gazihan ;)
görürse yazar.Aynı motorlu combomuza yaptı çok memnunum yakıtda değişiklik yok ama çok farketti performans.90bg oldu.

aegean76
11-03-2010, 11:55
evet benim aracımıda Mehmet Gazihan chipledi..
bir şekilde ona ulaşırsan çok faydasını görürsün...

Tholl-ga
11-03-2010, 12:26
aracım 115 Hp civarlarında.Standart halini 3 boy geçiorum.

M U R A T
11-03-2010, 12:28

sizin tuneriniz kim acaba sonuç tatmin edici

OzanCELENK
11-03-2010, 12:38
bnmde aracım gelioo ay sonuu 1.3cdti 90bg bakalm neler yapıcaz :))

Shadow_Dancer
11-03-2010, 12:44
75lik makinaya chip şart hacim de küçük oldugu için alt devirlerde süründürüyor resmen :) boost gelinceye kadar istiklal marşını rahat okuyorum :D

tolgahan ures
11-03-2010, 12:54

Araca bindim. Gucu ve gidisi gayet guzel

ramo35
11-03-2010, 12:59
hepinize teşşekürler ilginiz için araç gerçekten çok zorluyor beni(1.9 motor kullandım hep alışkanlık:D) sonuna kadar basmama ragmen resmen ifrit oluyorum direksiyonda:ofk: özellikle rampalarda aslında chip hakkında kafamda sorun yok özellikle mehmet gazihana(hemşerim glb ksk:D) fakat dediğim gibi kafamda ki problemler bunlar çünkü aracım 70 bin km de ilerisi için pompa ve egr tıkanma gibi problemler yaparmı(araç daha güçlü olacagından standart kullanımın dışında olucak ve dolayısıyla daha çok kir birikicek egr yi iptal etmek istemiyorum) bunlar benim için şimdilik soru işareti tholl-ga bey aracınızı nerede işlem gördü marka nedir yoksa custom map mi? 115 beygir gerçekten çok iyimiş bildigim 120hp nin üstüne çıkanlar var ama onlar 90 lık glb sizin aracınızda 90 lık mı?

ramo35
11-03-2010, 13:02
Mehmet Gazihan ;)
görürse yazar.Aynı motorlu combomuza yaptı çok memnunum yakıtda değişiklik yok ama çok farketti performans.90bg oldu.

combo yla benim aracın motor ve yakıt sistemi tamamen aynı hç bir fark yok tüketiminde değilimde işin yaklaşık kaç km dir kullanıyorsunuz aracınızı herhangi bir sorun oldumu pompa ve enjektörlerle ilgili ayrıca araç ta ses ve titreşim çok arttımı?

Tholl-ga
11-03-2010, 13:17
hepinize teşşekürler ilginiz için araç gerçekten çok zorluyor beni(1.9 motor kullandım hep alışkanlık:D) sonuna kadar basmama ragmen resmen ifrit oluyorum direksiyonda:ofk: özellikle rampalarda aslında chip hakkında kafamda sorun yok özellikle mehmet gazihana(hemşerim glb ksk:D) fakat dediğim gibi kafamda ki problemler bunlar çünkü aracım 70 bin km de ilerisi için pompa ve egr tıkanma gibi problemler yaparmı(araç daha güçlü olacagından standart kullanımın dışında olucak ve dolayısıyla daha çok kir birikicek egr yi iptal etmek istemiyorum) bunlar benim için şimdilik soru işareti tholl-ga bey aracınızı nerede işlem gördü marka nedir yoksa custom map mi? 115 beygir gerçekten çok iyimiş bildigim 120hp nin üstüne çıkanlar var ama onlar 90 lık glb sizin aracınızda 90 lık mı?

evet aracım 90 lık
egr yi temizlettim iptal etmedım.kış ***** zor ısınıyor.
Custom map var yazın unichip e geçicem.

ramo35
11-03-2010, 13:22
evet aracım 90 lık
egr yi temizlettim iptal etmedım.kış ***** zor ısınıyor.
Custom map var yazın unichip e geçicem.

aslında böle söylememe bakmayın olabildigince orjinallikten çıkmadan satarkende sorunsuz satabilecegim bir temizlikte olmasını istiyorum siz kime yaptırdınız sormamın mahsuru yoksa? ayrıca unichip i tavsiye ediyorsanızda nereden ulaşabilirim?(aracınızda titreşimde çok büyük bir artış varmı ayrıca içeriye motor ses iletiminde artış varmı?)

Tholl-ga
11-03-2010, 13:51
motor sesi aynı titremede yok

Dr.Ecu yaptı yazılımı

ramo35
11-03-2010, 13:56
motor sesi aynı titremede yok

Dr.Ecu yaptı yazılımı

saolun tolga bey ilginiz için teşekkürler kafamda bazı soru işaretleri vardı giderebildim çok şükür

Tholl-ga
11-03-2010, 14:05
öncesi ve sonrası olarak arabaları deneyebiliriz
dumanda çok az var

ramo35
11-03-2010, 14:14
öncesi ve sonrası olarak arabaları deneyebiliriz
dumanda çok az var

kesinlikle çok farkediceni düşünüyorum çevremden çok duydum farkı ama bugüne kadar ilgilenmemiştim hiç ama bu aracı alınca mecbur kaldım gibi birşey oldu:D en yakın zamanda uygulatmayı düşünüyorum çünkü işkence gibi geliyor insana o zamana kadar ve chip ten sonrada olabilecek en iyi istasyondan sabit sürekli mazot dolum ve yağ ve filtre değişimiylede oluşabilecek sorun ve tıkanma ların önüne geçmeyi planlıyorum aracım daha önce hep servis bakımlıymış eğer bu bakımlarda egr valfi temizlenmediyse veya tekrar dolduysa temizletmek ilk yapçagım iş olacak

oğuzk
11-03-2010, 15:33
combo yla benim aracın motor ve yakıt sistemi tamamen aynı hç bir fark yok tüketiminde değilimde işin yaklaşık kaç km dir kullanıyorsunuz aracınızı herhangi bir sorun oldumu pompa ve enjektörlerle ilgili ayrıca araç ta ses ve titreşim çok arttımı?

Zaten sorun çıkma ihtimaline karşı km'ye göre ayarlıyorlar.

45.000'de yaptırdım şuan 49.000 titreme fln yok.gayet sağlıklı

90 değilde 110+bg ,isterseniz başka bir parça değiştirmeden sorun yaşarsınız.

ramo35
11-03-2010, 16:19
Zaten sorun çıkma ihtimaline karşı km'ye göre ayarlıyorlar.

45.000'de yaptırdım şuan 49.000 titreme fln yok.gayet sağlıklı

90 değilde 110+bg ,isterseniz başka bir parça değiştirmeden sorun yaşarsınız.

anladım benimkide km olarak biraz yüksek 70 küsür bin çok fazla zorlamak istemiyorum fazladan yük araca bu hafta bakımını yaptırdıktan sonra kafamda tam olarak şekillenicek ama 90-100 beygir arası herhangi bir sonuç yeterli olucaktır benim için kısaca km garantili yapıyorlar diyorsun

oğuzk
11-03-2010, 17:15
anladım benimkide km olarak biraz yüksek 70 küsür bin çok fazla zorlamak istemiyorum fazladan yük araca bu hafta bakımını yaptırdıktan sonra kafamda tam olarak şekillenicek ama 90-100 beygir arası herhangi bir sonuç yeterli olucaktır benim için kısaca km garantili yapıyorlar diyorsun

3-5bg farketmez.

Senin hissettiğin 1.6 dizeller gibi olacak.
Combonun 0-100 videosu
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=47096
yaklaşık 3-4sn değişti.

cumhur
11-03-2010, 18:06
2008 1.3 cdti corsaD sahıbıyım ve su an dr.ecu nun yapmıs oldugu custom yazılım var dyno olcumune gore 120 bg cıkardı. tıtresım yok , az duman atıyor , gıdısı gayet tatmın edıcı.

tazmaniac
11-03-2010, 18:22
mehmet gazihan a danis,eminimki aklindaki tum sorulari yanitliycaktir,yakinda izmire cagircaz zaten simdilik yapilcak 4 araba oldu mehmet usta, 5 oluunda arayip cagircam haberin olsun ;p

ramo35
11-03-2010, 20:04
mehmet gazihan a danis,eminimki aklindaki tum sorulari yanitliycaktir,yakinda izmire cagircaz zaten simdilik yapilcak 4 araba oldu mehmet usta, 5 oluunda arayip cagircam haberin olsun ;p

bende izmirliyim eğer gelecekse 10 gün sonra izmirde olucam ayarlıyabilirseniz sevinirim bi görüşiyim

ramo35
11-03-2010, 20:16
2008 1.3 cdti corsaD sahıbıyım ve su an dr.ecu nun yapmıs oldugu custom yazılım var dyno olcumune gore 120 bg cıkardı. tıtresım yok , az duman atıyor , gıdısı gayet tatmın edıcı.

duman atmaya pek takılmıyorum aslında o kadar güce gerek görmüyorum çünkü sadece trafikte biraz daha işimi kolaylaştırcak sorunalrımın önüne geçicek titreşim kafamda bir sorundu geçen forumdaki yazışmalarda bi arkadaş aracında titreşimin arttıgını söylüyordu ondan kafama takılmıştı sadece custom olarak ta yaptırmak istiyorum sadece şuan araçta bazı problemler var onların hallolmasını bekliyorum

Tholl-ga
12-03-2010, 07:47

beni geçiosun :D

-Aydın-
12-03-2010, 10:20
Hadi deneyin :D Torq monsterss :)

cumhur
12-03-2010, 10:21
duman atmaya pek takılmıyorum aslında o kadar güce gerek görmüyorum çünkü sadece trafikte biraz daha işimi kolaylaştırcak sorunalrımın önüne geçicek titreşim kafamda bir sorundu geçen forumdaki yazışmalarda bi arkadaş aracında titreşimin arttıgını söylüyordu ondan kafama takılmıştı sadece custom olarak ta yaptırmak istiyorum sadece şuan araçta bazı problemler var onların hallolmasını bekliyorum

bılgı amaclı yazmıstım, benım ısteklerıme gore yzılmıs bır yazılım , sızde kendı ısteklerınıze gore yaptırabılırsınız.

atabodur
21-04-2011, 00:41
Ankara'da bu işi yapacak yer var mı acaba?

cagri06
27-04-2011, 22:09
Aşırı Beslemeli chip yüklenince kara duman atıyo diye biliyorum :))

cagri06
27-04-2011, 22:11
Ankara'da bu işi yapacak yer var mı acaba?

Diğer şehirlere oranla az ama yinede başarılı sonuçlar ve iyi işcilikler var

turbo16
28-04-2011, 00:44
modül+chip yapan varmı acaba:soru:

gp74
28-04-2011, 11:03
Ben 2 yıl chip+box ile yürüdüm. Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım çok şükür...
Korkma Gazla :)

güneşbalkan
28-04-2011, 13:25
bendede fabrika verisi 68bg 160nm olan 1.4 fiestavan var.sadece yazılım ile neler elde edebilirim acaba :soru:

turbo16
29-04-2011, 01:00
Ben 2 yıl chip+box ile yürüdüm. Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım çok şükür...
Korkma Gazla :)

alt devir kullanınca az yakıyormu orjinale göre

cagri06
29-04-2011, 01:17
bendede fabrika verisi 68bg 160nm olan 1.4 fiestavan var.sadece yazılım ile neler elde edebilirim acaba :soru:

şuan memnun değilmisin performansından ? :))

gp74
29-04-2011, 10:33
alt devir kullanınca az yakıyormu orjinale göre

Kesinlikle...

TheAce
29-04-2011, 10:38
otomatik vites araçta sıkıntı yaratırmı, yani tork ve beygir artışı şanzımanı zorlarmı...

ben aracımla çok gazlamıyorum, bastığımda biraz daha gitsin istiyorum; yakıt tasarrufuda yapıcaksa eğer şehir içinde garantiyi bertaraf etmeyeceksek güzel olur :)

opel insignia 2.0 cdti 160 lık araç...

turbo16
29-04-2011, 11:12
otomatik vites araçta sıkıntı yaratırmı, yani tork ve beygir artışı şanzımanı zorlarmı...

ben aracımla çok gazlamıyorum, bastığımda biraz daha gitsin istiyorum; yakıt tasarrufuda yapıcaksa eğer şehir içinde garantiyi bertaraf etmeyeceksek güzel olur :)

opel insignia 2.0 cdti 160 lık araç...

otamatik vites tolere edebilir o artışı yalnız hemen yaptır derim süper oluyor ben focusa yaptırdım

TheAce
29-04-2011, 12:59
otamatik vites tolere edebilir o artışı yalnız hemen yaptır derim süper oluyor ben focusa yaptırdım

hemen yaptırtcam ama garanti konusunda sıkıntım var, araç daha yeni garanti kapsamında garantim bozulur mu diye tereddütlerim var :) ilk bakımımda servise gidip soracağım...

turbo16
29-04-2011, 14:16
hemen yaptırtcam ama garanti konusunda sıkıntım var, araç daha yeni garanti kapsamında garantim bozulur mu diye tereddütlerim var :) ilk bakımımda servise gidip soracağım...

dr oz tavsiye ederim servis yazılımı anlayamaz sormana gerek yok;)

güneşbalkan
29-04-2011, 14:47
şuan memnun değilmisin performansından ? :))

biraz daha tatminkar bir performans olmasını istiyorum

Mehmet Gazihan
30-04-2011, 12:54

Ege Tuning Mustafa Birsesli Benim izmir yükleme merkezimdir..

Araçlarınızı istediginiz zaman oraya goturup megachips letebilirsiniz..

Bende hemen her yarış günü izmirde oluyorum..

Mehmet Gazihan
30-04-2011, 13:02

aracında OBD Tuning protection var...

Beyin açılıp yapılması gerekiyor ..yaptırırsan ve aracındaki herhangi bir sorun araştırılırken ECU kontrol edilirse açıldığı anlaşılır ve kesinlikle bozulur..

Nacizane Tavsiyem düzgün bir modül le aracını güçlendirmen.. böylelikle 2 dk da sokup ortadan kaybedebileceğin bu modülle servisin görmesini engeller, garanti ile ilgili risklerini ortadan kaybedersin..

KSE71
03-05-2011, 17:15
bizde de 1.3 75 beygir corsa ecofleks var. bunun beyni nasıldır? chip yapsak garanti bozulur mu? yazıda farklı bir beyin yazmışsınız da ondan sordum. bu arabada da aynı beyin mi var?

Mehmet Gazihan
05-05-2011, 21:26
bizde de 1.3 75 beygir corsa ecofleks var. bunun beyni nasıldır? chip yapsak garanti bozulur mu? yazıda farklı bir beyin yazmışsınız da ondan sordum. bu arabada da aynı beyin mi var?

bu OBD yapılabilir sorun yok.. ;)

KSE71
05-05-2011, 22:39
Anladım. inşallah bizimkileri kandırabilirim de bir chip olayı yaparız. günlük binildiği için pek taraftar değillerdi. garantiden dolayı da istemiyolardı,öğrendiğim iyi oldu. teşekkürler.
ikna etmem daha kolay olacak sanırım. :)

Mehmet Gazihan
06-05-2011, 09:36
özellikle günlük binildiği için chipi şiddetle tavsiye ediyorum..

chip atıldı diye gazlıcak haliniz yok.. alt devirlerde aracın ne kadar canlandığını görünce, sollamalarda aracınıza olan güveninizin arttığını görünce, özellikle şehir içinde ana yola çıkarken ani hızlanmanız gerektiğinde , ışığı sıyırmak için hızlanmanız gerektiğinde, herhangi bir sebepden yavasladığınızda mevcut vitesi küçültmeden aracın toparladığnı gördüğünüzde ve bütün bunları yaparken aracın daha az yakıt tükettiğini gördüklerinde Chiptuning in gerçekten FAYDA lı bir uygulama olduğunu anlıyacaklardır.. ((:

embiya26
11-05-2011, 23:46
mehmet ustama katılıorum benım aracıma yazılım yaptı ve yaklasık 1 yıldır kulanırım partner 1,6 hdı yakıt olayı uzun yolda muthıc dusuk eskısehırden ankara 260 km 25 tl gıdıorum ve perfonmans olayı zaten anlatılmaz yasanır sehır ıcınde gtı-gsı-cd avcısı dıyelım ve sıkıntısız guc kulanırorum mehmet ustama tekrar tsk ler :):)