PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Megane III Coupe

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38

Emre.E
27-09-2012, 21:43
kozmetiking emre kankam :)
Sana bir surprizle gelicem :)

Merak ettim kanka :) Ne zaman halledicez o işi cumartesi müsait olursak buluşalım
Edit : surprizi öğrendim kanka :D

efe_
27-09-2012, 21:55
Oguzhan senın peder kesin renoda falan hisse sahibi :D

euheueh yok yahu peder 130luk alıcaktı vazgeçirdim farklı bir marka olsun bu seferde

McKrop
27-09-2012, 23:09
18 - 19 bir sıkıntı yok hatta 19 da basınca daha sağlıklı oluyor lastik çamurluk arası kapanınca yerden daha yüksek oluyor haliyle :) Bir daha megane coupe alsam 20 denerim araba yürümez ama basınca rahat oluyo en azından :D

tabi buldunuz 1.6 motor canavar HP sonsuz nM deneyin 20inch bide zırh kaplatın :D:D

gürdağ
28-09-2012, 13:03
Bende diyorum bu arabayı bir yerden tanıyorum diye :) diğer forumdan bir kaç kez sohbet etmiştik sizinle ben coupe yi sattım ama yardımcı olmaya çalışırım zaten arkadaşlar yazmış en mantıklısı boyatmak ben folyoya bir türlü ısınamadım :) Bu arada fk 5 lik yay yokmuydu sizde ben mi yanlış hatırlıyorum ?

bende 5 lık dıye bılıyodum ama Nam da bu yaylar 3 luk dedıler.Toplamda orjınalınden 6-7 cm bastık arabayı diyebiliriz :)

Çitaları nerde boyatmamı tavsiye edersin?

gürdağ
28-09-2012, 13:05
Bu jantın bijon aralığı orjinal 114,3 mü yoksa sonradan mı uyarlandı tekrar delik açılarak? bu konuda bir biliginiz var mı?

bana kalırsa 18 takınca bile sıkıntı yaratabilir fakat ben kimseden bir şikayet duymadım.

bu jantlar yanılmıyosam 114.3 değil...112 olması lazım

jantların çapı 18 inç.herhangi bi şikayetim yok..ama aklım hep 19 larda :rolleyes:

gerçi jantları 19 yapsak lastik yanaklarını 35 yapmak zorunda kalıcaz...35 yanak lastikte sürekli yarılıyor diyo kullananlar..bizim arabalara 40 yanakla 19 jant taksak olmazmı sürtermi acaba.

o zamanda araç yukselırr..yok yok ben 18 e devam edıyım sıkıntısız..aklım her ne kadar 19 larda kalsada :D

McKrop
03-10-2012, 15:55
Satılık Orjinal megane 3 coupe PİANO BLACK renge boyalı jant+lastik takımı. PM

gürdağ
03-10-2012, 16:33
bugun e-5 te beyaz bi coupe gördüm..jantlar siyahdı yanılmıyosam..koyu renkliydi..aracın üstü tamamen siyah folyo kaplıydı...Burdanmı bilmiyorum

Ön tarafında sonradan takılmış iri taneli led gündüz farları vardı..Hoşuma gitti..Niyeti bozdum yaptırcam bende :))

ANIL
05-10-2012, 22:09
Aracını İbiza Cupra ile değiştirmeyi düşünen Meggy'ciler varsa görüşebiliriz :)

dt8677
06-10-2012, 08:16

aslında ben düşünüyorum fakat benzin kafamı karıştırıo bide bi kaç kişi yol tutuşu hakkında megane farklı diyolar kafam karıştı açıkcası:) aracı översen biraz belki aklım kayar eskisi gibi çupraya:)

erh
06-10-2012, 10:04

Veya gergin roomster ile takas etmek isteyen olursa onlarla da görüşebiliriz :D

gürdağ
06-10-2012, 12:04
19 jant kullanan arkadaşlar varmı? Durum nedir ? Sıkıntı olur dıyo bıcok kişi

dt8677
11-10-2012, 12:25
yaklaşık iki aydır aracımı satmayı düşünüodum ama vazgeçtim bi türlü kopamıyorum bu araçtan:) madem kopamıyorum o zaman arabaya değişik bişeyler yapalım performansını artıralım:) artıralım diyorum çünkü hepinizden yardım bekliyorum hızlı meganecılar izmirli kardeşinize bi yardım ediverin:) öncelikle neler yapmalıyıp chip hangi noktada yaptırılmalı güzel tok bi ses için neler yapılmalı vs. vs. :) yardımlar için şimdiden teşekkürler.

edit: bu arada 422 sayfanın tamamını okudum ama yeni güncel tecrübe edilmiş bilgi en iyisi:)

batucan
11-10-2012, 17:25
yaklaşık iki aydır aracımı satmayı düşünüodum ama vazgeçtim bi türlü kopamıyorum bu araçtan:) madem kopamıyorum o zaman arabaya değişik bişeyler yapalım performansını artıralım:) artıralım diyorum çünkü hepinizden yardım bekliyorum hızlı meganecılar izmirli kardeşinize bi yardım ediverin:) öncelikle neler yapmalıyıp chip hangi noktada yaptırılmalı güzel tok bi ses için neler yapılmalı vs. vs. :) yardımlar için şimdiden teşekkürler.

edit: bu arada 422 sayfanın tamamını okudum ama yeni güncel tecrübe edilmiş bilgi en iyisi:)

Arac dizel mi benzin mi?

dt8677
11-10-2012, 22:07
Arac dizel mi benzin mi?

Eksik bilgi vermisim ;)Dizel

RedSun
11-10-2012, 22:46
bugün bende bir tane megane 3 Coupe aldım. beyaz. bakalım başlıcam yavaş yavaş.

en fazla düşüren yay hangisi? konfor hiç önemli değil :)

batucan
11-10-2012, 23:51
Eksik bilgi vermisim ;)Dizel

bugün atakent tarafından bostanlıya giderken önümde olma olasalığın var mı?

downpipe, düz boru, yazılım, kutuiçi filtre

yardımcı olmaya çalışırım yapmayı düşünürsen....

dt8677
11-10-2012, 23:54
bugün atakent tarafından bostanlıya giderken önümde olma olasalığın var mı?

downpipe, düz boru, yazılım, kutuiçi filtre

yardımcı olmaya çalışırım yapmayı düşünürsen....

Olabilir bugun iki kere gectim oradan . Senin aracta neler var nerede yaptirdin izmirin yabancisiyim gerci sanayiye gittim cok yardimci oldular saolsunlar sen nereyi tavsiye edersin

batucan
12-10-2012, 00:01
Olabilir bugun iki kere gectim oradan . Senin aracta neler var nerede yaptirdin izmirin yabancisiyim gerci sanayiye gittim cok yardimci oldular saolsunlar sen nereyi tavsiye edersin

şu an için benim motorda orjinal bir şekilde duruyor ama sanırım bu ay içinde yazılım downpipe ve egsoz bi de kutu içi filtre düşünüyorum....

gökhan abiyi tavsiye edebilirim yazılım için... egsozcu okanla beraber çalışıyor ve güzel araçlar çıkarıyor... dimsport un ege bölge bayii...

dt8677
12-10-2012, 00:06
şu an için benim motorda orjinal bir şekilde duruyor ama sanırım bu ay içinde yazılım downpipe ve egsoz bi de kutu içi filtre düşünüyorum....

gökhan abiyi tavsiye edebilirim yazılım için... egsozcu okanla beraber çalışıyor ve güzel araçlar çıkarıyor... dimsport un ege bölge bayii...

Gokhan abi okursa bu yazimi affetsin adini unuttum az once bende onunla gorusmustum cok ilgilendi saolsun okanlada tanistirdi. Evlilik araya girdi bekletelim dedim ama artik zamani geldi heralde belkide beraber yaptirirz:) once dp egzoz hava fitrsi yapalim sonra yazilim demisti gokhan abi baska ekstra ne yapabiliriz acaba yapan varmi forumda by alex ( hizli meggy:) ) bi el at izmire:)

batucan
12-10-2012, 00:09
Gokhan abi okursa bu yazimi affetsin adini unuttum az once bende onunla gorusmustum cok ilgilendi saolsun okanlada tanistirdi. Evlilik araya girdi bekletelim dedim ama artik zamani geldi heralde belkide beraber yaptirirz:) once dp egzoz hava fitrsi yapalim sonra yazilim demisti gokhan abi baska ekstra ne yapabiliriz acaba yapan varmi forumda by alex ( hizli meggy:) ) bi el at izmire:)

bi ara görüşelim o zaman beraber gökhan abiye gideriz...

dt8677
12-10-2012, 00:12
bi ara görüşelim o zaman beraber gökhan abiye gideriz...

Eywallah kardesim en yakin zamanda

Eyup Duygun
12-10-2012, 00:12
Hızlı meganla baya hasır nesır olmus bırı olarak yazayım.

DP , filtre , yazılım ısı meganda gelınecek son nokta degıl ama sehır ıcı ve maddiyat/performans acısından en ıyı üclü.

volkan_gs
12-10-2012, 11:01
bugün bende bir tane megane 3 Coupe aldım. beyaz. bakalım başlıcam yavaş yavaş.

en fazla düşüren yay hangisi? konfor hiç önemli değil :)

Hayırlı olsun.
H&R' nin, Eibach ve Kw' den daha fazla indirdiğini biliyorum. Başka markalarıda kullanan arkadaşlar vardı, yazarlar görünce.

RedSun
12-10-2012, 12:41
Hayırlı olsun.
H&R' nin, Eibach ve Kw' den daha fazla indirdiğini biliyorum. Başka markalarıda kullanan arkadaşlar vardı, yazarlar görünce.

oh be biri görmüş :)

mishimoto nasıldır? 5cm lik yay bakıyorum hr de yok sanırım

volkan_gs
12-10-2012, 12:45
Evet 3.5 cm için söyledim. Hiçbir fikrim yok diğer konuda :)

dt8677
12-10-2012, 17:02

DP , filtre , yazılım ısı meganda gelınecek son nokta degıl ama sehır ıcı ve maddiyat/performans acısından en ıyı üclü.

bende senin gibi düşünüyorumda by alex bi video koymuştu aracın tok bi sesi vardı nasıl öyle bi ses duyabiliriz benim araçtan?

bugrahan
12-10-2012, 19:59
bende senin gibi düşünüyorumda by alex bi video koymuştu aracın tok bi sesi vardı nasıl öyle bi ses duyabiliriz benim araçtan?

Eyupun dediklerine katiliyorum beklenti buyukse turbo buyutulebilir:) egzoz sesi icinde DPden sonra dumduz boruyla o sesi alabilrsiniz ama gunluk tavsiye etmem:D

efe_
12-10-2012, 20:46

Turbo büyüten varmı bildiğiniz 105likte ?

dt8677
12-10-2012, 23:10
Eyupun dediklerine katiliyorum beklenti buyukse turbo buyutulebilir:) egzoz sesi icinde DPden sonra dumduz boruyla o sesi alabilrsiniz ama gunluk tavsiye etmem:D

Yok kardesim turbo buyutmek filan benim icin zor:) ben suanki halinden biraz farkli olsun istiyorum fakat saglikli adam akilli bisey olsun die fikir alim diyorum:) saolun bilgileriniz icin insallah yaptiksa biseyleri sizinle paylasicam:)

Eyup Duygun
13-10-2012, 02:14
Turbo büyüten varmı bildiğiniz 105likte ?

İstanbul'da bi rivayete göre birisi büyütmüs.Oem turboya + xx mm pal seklınde.Verim alınmıs ancak saglıklı olmamıs.

Turbo büyütürsek oemın icini , ben olsam arkasıyla beraber degistiririm 2mm varsaysak o bile en azından kırılmamasını saglayabilir.Tabii denemek gerek.

Bu sefer turbosu buyuk arac olmus oluyor.Fakat 2mm büyük.

160hp degilde 171 hp cıkar veyahut 165 hp saglıklı cıkar.Diken üstünde olmazsın.

Bu liste rakamlar uzar gider , para / cokomel.

Zero
15-10-2012, 18:02
Arkadaslar megane rs im e megane 3 coupe 105lik takas teklifi geldi araci daha gormedim pekte bilgim yok acikcasi tabiki performans olarak olmasada genel olarak nasil bir aractir kronik sorunu veya kotu yanlari nelerdir 2.eli nasildir konu cok uzun oldugu icin okuyamadim bilen arkadaslar sorularimin yanitlarini verebilirse cok sevinirim.

Dou
15-10-2012, 18:04
Arkadaslar megane rs im e megane 3 coupe 105lik takas teklifi geldi araci daha gormedim pekte bilgim yok acikcasi tabiki performans olarak olmasada genel olarak nasil bir aractir kronik sorunu veya kotu yanlari nelerdir 2.eli nasildir konu cok uzun oldugu icin okuyamadim bilen arkadaslar sorularimin yanitlarini verebilirse cok sevinirim.

Alacağınız araç kaç model?

Kötü yanı megane rs ten sonra gitmez, onun dışında hemen hemen her konuda daha iyi bir araçtır.

Takaslayacağınız yıla göre aracın kronik problemini söyleyebilirim. 2010 ve öncesi ise bir kaç nokta var çünkü.

Zero
15-10-2012, 18:15
2010 model 52000 km de teklifi gelen araç benim aracım 2005 75.000km.rs ten sonra performans olarak beklentim olamaz zaten 1.5dcı den ama dıger yonlerden ustun olmalı kı degıstıgıme değsin.misal rs in ön takım falan çok sağlam öyle iç trim sesi dışında orasından burasından ses gelmez o da böyle sağlammı acaba?donanım olarak çokta boş degil sanırım teklifi gelen araç çift yönlü klima falan var sanırım yeterince dolu gibi.tek düşüncem pişman olmamak aracımdan çok memnunum çünkü

Dou
15-10-2012, 18:25
2010 model 52000 km de teklifi gelen araç benim aracım 2005 75.000km.rs ten sonra performans olarak beklentim olamaz zaten 1.5dcı den ama dıger yonlerden ustun olmalı kı degıstıgıme değsin.misal rs in ön takım falan çok sağlam öyle iç trim sesi dışında orasından burasından ses gelmez o da böyle sağlammı acaba?donanım olarak çokta boş degil sanırım teklifi gelen araç çift yönlü klima falan var sanırım yeterince dolu gibi.tek düşüncem pişman olmamak aracımdan çok memnunum çünkü

İç trim sesi gelmez

Fakat kapı fitillerinden rüzgar sesi gelebilir, garantiden değiştirirsiniz eğer geliyorsa. Özellikle klima açılınca ıslık sesi gibi gelir.

Kapı kızakları ses yapabiliyor benim aracımda henüz böyle bişey olmadı ama diğer hangi megane coupelere baksam bu ses var ilginç bi şekilde bende olmadı.

Ben 2010 ocak ayında sıfır aldım aracımı, şu an 65.000 km de. Sanırım forumdaki en eski megane 3 coupecilerdenim :D 63.000 km dir yaylı şekilde kullanıyorum en ufak bir ses yok ön takımda. Hatta en son spor yayı taktığım zaman rot ayarını yaptırmıştım mecburen, hala bozulmadı :)

2010 yılında donanım sadece dynamique dir, bi-xenon ve deri opsiyonu vardır. Özellikle bi xenonlu araç tercih etmenizi öneririm.

Performans beklentiniz yoksa, ve yakıt ekonomisi istiyorsanız kesinlikle öneririm bu kriter dışında aracınızı aratmayacaktır. Yazılım yaptırırsanız şehir içi ve uzun yolda keyifli hale gelir gidişi.

Zero
15-10-2012, 18:32
İç trim sesi gelmez

Fakat kapı fitillerinden rüzgar sesi gelebilir, garantiden değiştirirsiniz eğer geliyorsa. Özellikle klima açılınca ıslık sesi gibi gelir.

Kapı kızakları ses yapabiliyor benim aracımda henüz böyle bişey olmadı ama diğer hangi megane coupelere baksam bu ses var ilginç bi şekilde bende olmadı.

Ben 2010 ocak ayında sıfır aldım aracımı, şu an 65.000 km de. Sanırım forumdaki en eski megane 3 coupecilerdenim :D 63.000 km dir yaylı şekilde kullanıyorum en ufak bir ses yok ön takımda.

2010 yılında donanım sadece dynamique dir, bi-xenon ve deri opsiyonu vardır. Özellikle bi xenonlu araç tercih etmenizi öneririm.

Performans beklentiniz yoksa, ve yakıt ekonomisi istiyorsanız kesinlikle öneririm bu 2 kriter dışında aracınızı aratmayacaktır. Yazılım yaptırırsanız şehir içi ve uzun yolda keyifli hale gelir gidişi.

Cok tesekkurler bilgiler icin kafamda sekillendi bazi seyler.Evet bi xenon var aracta dynamique yaziyor ilaninda.Zaten sadece yay jant yaparim alirsam bu arada bijon sayi ve araligi nedir benim 2 takim jantim varda rs icin,uyarsa birini kullanabilirim eger takas gerceklesirse.Yazilim dusunuyorum kesinlikle 105 sanirim biraz agir gelebilir alisana kadar.Bu arada sadece yazilimla ortalama kac hp tork aliniyor?

Dou
15-10-2012, 18:36
Cok tesekkurler bilgiler icin kafamda sekillendi bazi seyler.Evet bi xenon var aracta dynamique yaziyor ilaninda.Zaten sadece yay jant yaparim alirsam bu arada bijon sayi ve araligi nedir benim 2 takim jantim varda rs icin,uyarsa birini kullanabilirim eger takas gerceklesirse.Yazilim dusunuyorum kesinlikle 105 sanirim biraz agir gelebilir alisana kadar.

5*112 olması lazımdı yanlış hatırlamıyosam. Muhtemelen uyar.

Standart harita 2000 devir altında çok hantal kalıyor, yazılımla bu sorun baya bi çözülüyor ve günlük kullanıma çok daha uygun hale geliyor. 2000 ve üstü zaten belirgin bir fark oluyor.

Ben 11.000 km de yazılım yaptırdım. En fazla 10.000 km dayanılıyor orjinal yazılımla, en ufak rampada bile 2000dd nin altında iseniz bi ufak vitese atmak zorunda kalıyorsunuz.

Yazılımdan sonra tabiki megane rs kadar iyi gitmez ama şehir içinde de uzun yolda da tatmin edici gidecektir

Bu arada sadece yazilimla ortalama kac hp tork aliniyor?

Yazılımın agresifliğine göre 130 / 150+ hp arası alınabiliniyor. Tabi 150 li rakamlar için egzoz sistemine müdahale şart. Benim aracım 130-135 hp civarıdır, Bodrum'a (körfezi dolaşarak) kullanım tarzıma göre 30-35 litre mazotla gidebiliyorum örnek vermek gerekirse. 90 km ile sabit gidilse daha da ekonomik gidebilir ama ben dayanamıyorum 110 minimum sürat diyeyim.

Zero
15-10-2012, 19:25
5*112 olması lazımdı yanlış hatırlamıyosam. Muhtemelen uyar.

Standart harita 2000 devir altında çok hantal kalıyor, yazılımla bu sorun baya bi çözülüyor ve günlük kullanıma çok daha uygun hale geliyor. 2000 ve üstü zaten belirgin bir fark oluyor.

Ben 11.000 km de yazılım yaptırdım. En fazla 10.000 km dayanılıyor orjinal yazılımla, en ufak rampada bile 2000dd nin altında iseniz bi ufak vitese atmak zorunda kalıyorsunuz.

Yazılımdan sonra tabiki megane rs kadar iyi gitmez ama şehir içinde de uzun yolda da tatmin edici gidecektir

Yazılımın agresifliğine göre 130 / 150+ hp arası alınabiliniyor. Tabi 150 li rakamlar için egzoz sistemine müdahale şart. Benim aracım 130-135 hp civarıdır, Bodrum'a (körfezi dolaşarak) kullanım tarzıma göre 30-35 litre mazotla gidebiliyorum örnek vermek gerekirse. 90 km ile sabit gidilse daha da ekonomik gidebilir ama ben dayanamıyorum 110 minimum sürat diyeyim.

Uzun yolda ekonomi yapmak gibi bir huyum yok aksine trafik olmadigindan daha rahat gidiyorum diyeyim uzun yolda 19 litre ortalama yaktigim olmustu bir seferinde gece yarisi :) genel olarak cruise a atinca 90-110 arasi 6-7 litre civari yakiyor rs de uzun yol ekonomisinden ziyade sehir ici kullanim rahatligi onemli tabi ayni atikligi bulamayacagim icin cabuk sogumak tek korkum ama eminim ekonomisiyle kendine isitacaktir.En iyisi ben konusup baktirayim karsi tarafin aracina,cok tesekkur ederim is ciddiyete binerde farkli bilgiler gerekirse tekrar rahatsiz ederim sizi.

batucan
15-10-2012, 20:31
Yok kardesim turbo buyutmek filan benim icin zor:) ben suanki halinden biraz farkli olsun istiyorum fakat saglikli adam akilli bisey olsun die fikir alim diyorum:) saolun bilgileriniz icin insallah yaptiksa biseyleri sizinle paylasicam:)

Gokhan abiden yazilim siparisimi verdim yarin arabaya aticaz yazilimi gelirsen beklerim...

efe_
15-10-2012, 21:11
Gokhan abiden yazilim siparisimi verdim yarin arabaya aticaz yazilimi gelirsen beklerim...

TCE'de yazılımın etkilerini merak ediyordum , bekliyoruz yorumlarınızı....

batucan
15-10-2012, 21:14
TCE'de yazılımın etkilerini merak ediyordum , bekliyoruz yorumlarınızı....

Driftbox ile ölçüm yapıcam... Dp de yaptırmayı veya supersprint getirmeyi planlıyorum...

BARR
16-10-2012, 08:38
Batucan yazılım yapmadan deneyelim mi bu hafta seninle ?

dt8677
16-10-2012, 12:55

hayırlı uğurlu osun kardeşim işlerim bu ara çok yoğun fakat bi ara görüşelim gidişini görelim araçların bi iki kere geç beni de gaza gelip hemen yaptırım:)

batucan
16-10-2012, 21:02
İzmirden denicekleri bekliyorum :)

dt8677
17-10-2012, 11:24
İzmirden denicekleri bekliyorum :)

:) hayırlı olsun en yakın zamanda görüşelim bi beş altı boy farkı görelim. nasıl ilk izlenimin neler yapıldı sadece yazılımmı

batucan
17-10-2012, 12:05
:) hayırlı olsun en yakın zamanda görüşelim bi beş altı boy farkı görelim. nasıl ilk izlenimin neler yapıldı sadece yazılımmı

En büyük değişiklik artık gaza bastığımda zevk alabiliyorum :)

orta susturucu ve son susturucu değişti, yazılım yapıldı...

sırada downpipe ve kutuiçi filtre var...

bugün tekrar bi okan abinin oraya uğricam müsait olduğunda özel mesaj at görüşelim... cuma gelsinde biraz deniyim diye bekliyorum :)

RedSun
18-10-2012, 17:54
selamlar.

yardımınıza ihtiyacım var.

küçük bir proje üzerindeyim. navigasyon aldım fakat soketler farklı. sanıyorum kablolar aynı ama soketlerdeki kablo dizilimi farklı. bende navigasyonun soketi var ama kablo dizilişinin resmi lazım.

kabloları olması gerektiği gibi sokete dizersem çalışacağını tahmin ediyorum.

bana bu konuda yardımcı olursanız en azından olup olmayacağını buraya yazarım.

navigasyona giden 2 soketin yakın çekim önlü arkalı resmini buraya koyabilirmisiniz?

çok araştırdım nette böyle bir kaynağa ulaşamadım.

gürdağ
18-10-2012, 18:38
soft bi yazılım yaptırsam bu bana kaça maal olur? ve bu işi en prof neresi yapar ist da

ve aracın değerleri ne olur ?

105 dci coupe için..

samhain
19-10-2012, 14:11
Oku oku bitmesi arkadaş 120.sayflara kadar geldim 17-18 jant hangisi tercih olsun diye okumaktan yoruldum :(
İlk yapanlara sormak istiyorummm aracınıza 17-18 hangi ebatta jant aldın9z, lastik ebadı ne seçtiniz acaba? Daha sonra yaz zamanı spor yay kullananlara ise kaçlık yay tercih etmemizi önerirsiniz marka olarka eibach fk h&r tavsive eden olur mu acaba?

Damdan düşer gibi oldu ama ne konu açıp görüntü kirliliği yapmak istiyorum ne de okuya okya gözlerimi kaybetmek....Selamlar

volkan_gs
19-10-2012, 15:01
soft bi yazılım yaptırsam bu bana kaça maal olur? ve bu işi en prof neresi yapar ist da

ve aracın değerleri ne olur ?

105 dci coupe için..

Ecufast, oldukça fazla sayıda coupe yaptılar ve ne istediğinizi iyi anlıyorlar. Hem işlerini iyi yapıyorlar hemde yaptıktan sonra arkasında duruyorlar. Bir çok kez ben ve arkadaşlarım yaptırdık, memnun kalmayan duymadım henüz.

Oku oku bitmesi arkadaş 120.sayflara kadar geldim 17-18 jant hangisi tercih olsun diye okumaktan yoruldum :(
İlk yapanlara sormak istiyorummm aracınıza 17-18 hangi ebatta jant aldın9z, lastik ebadı ne seçtiniz acaba? Daha sonra yaz zamanı spor yay kullananlara ise kaçlık yay tercih etmemizi önerirsiniz marka olarka eibach fk h&r tavsive eden olur mu acaba?

Damdan düşer gibi oldu ama ne konu açıp görüntü kirliliği yapmak istiyorum ne de okuya okya gözlerimi kaybetmek....Selamlar

Eibach ve Kw fazla düşürmüyor, H&R daha fazla indiriyor. Fk için yorum yapmıyorum :) H&R 3.5 ideal bana göre..

Ben 225/45/17 kullanıyorum.

samhain
19-10-2012, 15:23
Ecufast, oldukça fazla sayıda coupe yaptılar ve ne istediğinizi iyi anlıyorlar. Hem işlerini iyi yapıyorlar hemde yaptıktan sonra arkasında duruyorlar. Bir çok kez ben ve arkadaşlarım yaptırdık, memnun kalmayan duymadım henüz.

Eibach ve Kw fazla düşürmüyor, H&R daha fazla indiriyor. Fk için yorum yapmıyorum :) H&R 3.5 ideal bana göre..

Ben 225/45/17 kullanıyorum.

Tşk ederim..Eibach eski araçlarımdan bildiğim en iyi markadır ama düşürme durumunu megane de bilemıyorum tabıkı...18 düşünüyorum ama farklı yorumlar var, yay ile beraber vuruntu yapan diyende cıkıyor, hiç dert etmıyorum diyen de...Kişiden kişiye tabıı kı değişir ama genelde yanlız kullanıyorum haf sonu aile ile arada bi çıkıyorum...Konforuna ve aracın ön takım vs gibi hususlarına dıkkat eden biri olarak 17 18 arası kararsızlıgım sürüyor ne yazıkkı :soru:

gürdağ
19-10-2012, 17:56
Tşk ederim..Eibach eski araçlarımdan bildiğim en iyi markadır ama düşürme durumunu megane de bilemıyorum tabıkı...18 düşünüyorum ama farklı yorumlar var, yay ile beraber vuruntu yapan diyende cıkıyor, hiç dert etmıyorum diyen de...Kişiden kişiye tabıı kı değişir ama genelde yanlız kullanıyorum haf sonu aile ile arada bi çıkıyorum...Konforuna ve aracın ön takım vs gibi hususlarına dıkkat eden biri olarak 17 18 arası kararsızlıgım sürüyor ne yazıkkı :soru:

18 jant ve 225-40-18 lastik kullanıyorum 4 cm orjinal FK yaylarla gayet güzel oldu.vuruntu felan yok..birbuçuk yıldır bu şekilde kullanıyorum..

bizim coupelere 17 jantın küçük geldiğini savunanlardanım

http://imageshack.us/a/img402/1385/sany0092f.jpg

gürdağ
19-10-2012, 17:57
teşekkürler volkan..ecufast'i çok duyuyorum son zamanlarda.sanırım yaptırmak istediğimde orayı tercih edicem.

RedSun
19-10-2012, 18:49
kimsede navigasyon yokmu ? kimse yardım etmicekmi yahu bana :(

ss 509
21-10-2012, 15:42
arkadaslar dınamıc ıle ımpressor arasında fark vardır dınamıgın ılk cıkanlarında otomatık park frenı ve otomatık kapanan ayna avrdı buna karsın farlar opsıyondu su an uretılenlerde otomatık park frenı olayı gt dızellerde mevcut ama oda cok surmez renonun satıs stratejısıdır once doldurrur sonra boslatır blutut olayı gıbı benım arabada mıkrofon var meselasonrakılerde yok herneyse 130 luk tce sahıbı oalrak ve sahıbı olan arkadaslarımda var aracın otoru komple nıssan motordur her parcasına kadar 169 beygıre 245 torku ıstanbul sanayıde barbaros cıkarmaktadır dızel 105 lıklerdede 140 a 320 torku gormuslerdır benım sahsı kanaatım 17 jant ıdealdır 18 jant arabayı gerı dusurmekten baska hıc bır ıse yaramıyacagı gıbı yakıt tuketımınede etkısı olacaktır ayrıca facete 105 kısılık uyemızın oldugu sayfadakı paylasımlarda farklı yayları olan meganeları tartısmayaactık sımdı once bu arabaları 2 ye ayırmak lazım turk yapımı olanlar 4cm yuksek oldugu ıcın 5cm dusurmekte sakınca yoktur ancakfransızlar normalde 4 cm duskken 5 daha dusrmek amortısorere muhtemelen yuk getırecek ve uzun vadede on tkımlarda sıkıntı yaratıcaktır fransızlar daha narındır bu sebeple 3.5 eıbach zaten 4 dusruyorfransızları 3.5kw tam 3.5 dusururken 5lık fk 3.5 eıbach kadar dusruyor mesela bırarkadasımız kw taktı memnun ama cocuk ve esyaıle kullanıyor dıgerı fk taktı yalnız suruyor sert amortısor sevıyor bır dıgerı ıse eıbach kullanıyor sıkıntısız ama cok yumusak butunaracı tanımama ragmen merak ettıgım bır sey avr bızım eksozlar 48 lık 51 lık duz boruya cıkarırsak eger turbonun alt devırlerınde dussu yasarmıyız???

batucan
22-10-2012, 11:54
Carsamba gunu istanbuldayim bir bulusma yapsak mi
Bi de istanbuldan downpipe yaptiran var mi araca?

bugrahan
23-10-2012, 08:04
Carsamba gunu istanbuldayim bir bulusma yapsak mi
Bi de istanbuldan downpipe yaptiran var mi araca?

Dostum istanbul anadolu yakasindayim ben numaram 5388686474
Duruma gore ararsin tanismis oluruz:) baska gelen olursada bekleriz

dragon07
23-10-2012, 08:17
türk yapımı ile fransız yapımı araçların yükseklik farkları oem yaylardan dolayı degilmi ,yoksa amortisörleridemi farklı ?

araca 5 lik yay takarsan amortisörleri aynı oldugu sürece aynı oranda düşürür. coil ex yaylar hem ucuz hemde yerle bir ediyor tavsiye ederim :)

batucan
23-10-2012, 10:08
Dostum istanbul anadolu yakasindayim ben numaram 5388686474
Duruma gore ararsin tanismis oluruz:) baska gelen olursada bekleriz

Tamamdir ararim gelir gelmez :)

efe_
23-10-2012, 10:09
türk yapımı ile fransız yapımı araçların yükseklik farkları oem yaylardan dolayı degilmi ,yoksa amortisörleridemi farklı ?

araca 5 lik yay takarsan amortisörleri aynı oldugu sürece aynı oranda düşürür. coil ex yaylar hem ucuz hemde yerle bir ediyor tavsiye ederim :)

Bilemiyorum ama iki standart araca (yerli ve ithal) aynı yayları takınca misal eibach aynı düşmüyor yerli yine leylek

batucan
23-10-2012, 18:40
İstanbuldaki meganecılar nerde bayramda? Buluşma ayarlasak mı?

McKrop
23-10-2012, 20:05
Ben Bursa :(

batucan
23-10-2012, 20:48
bir de downpipe yaptıran var mı megane a istanbuldan?

bugrahan
23-10-2012, 20:59
Ben dizele yaptirmistim zamaninda:D

batucan
23-10-2012, 21:01
Ben dizele yaptirmistim zamaninda:D

kimden ve ne kadara yaptırdınız?

sökmek için sanırım turboyu sökmek zorunlu ondan güvenip söktüremedim turboyu ondan kararsızım şu an yapmak konusunda...

RedSun
23-10-2012, 21:06
bi buluşma olursa bende dahil olabilirim.

batucan
23-10-2012, 21:08
bi buluşma olursa bende dahil olabilirim.

ben misafirim istanbul tarih, saat ve yer söylesin :)

bugrahan
23-10-2012, 21:21
kimden ve ne kadara yaptırdınız?

sökmek için sanırım turboyu sökmek zorunlu ondan güvenip söktüremedim turboyu ondan kararsızım şu an yapmak konusunda...

Turboyla ne alakasi var sen gel hallederiz burda vakit sikintin yoksa:)

batucan
23-10-2012, 21:23
Turboyla ne alakasi var sen gel hallederiz burda vakit sikintin yoksa:)

downpipe dizelle tce de aynıysa dönerek gittiği için sökülemedi illa turbo sökülcek dendi.... vakit sıkıntısından kastımız nedir :)

batucan
26-10-2012, 16:25
Bakırköydeyim nerde meganecılar...

ANIL ERCAN
26-10-2012, 16:48
Bazı yorumları okudum yok dizele uygulama yapmak gereksiz yok bilmem ne yazılıp durulmuz sitedeki cogu insana göre herşey gereksiz zaten utanmasalar Teneke jantı olupta sonradan çelik jant takılanlarada jant gereksiz niye taktın diyecekler.

En iyi verim Turbo dizel araçlarda alınıyor Ufak bir chip atılmasıyla en az 25 30 beygir güc alınıyor. Buna hava filtreside eklesen 2 3 beygirde ordan alınsa eder 33 beygir. Kat iptali egr iptali düz boru performans egzoz vs. vs. yapılsa 3 5 beygirde ordan alınsa 35 36 hadi düz hesap 40 beygir güc alınıyor. sanırım 40 beygir ciddi bir güç olmadığı kanaatinde bu gereksiz diyen arkadaslar.

Bende Megane 3 Coupe olsa 1.5 dCi 105 Yada 110 Ps fark etmez. İlk yaptırcagım Chip'tir. Daha sonra far sis xenon, cam filmi, tavana folyo, sporkit, arabayı yormayacak güzel bir jant, aydınlatmaları tamamen degiştirir led yaparım.

ha ama doru bunların hepsinin modası geçik ama olsun para benim zevk benim araba benim der geçerim :D

FAGE12
26-10-2012, 17:19
bazı yorumları okudum yok dizele uygulama yapmak gereksiz yok bilmem ne yazılıp durulmuz sitedeki cogu insana göre herşey gereksiz zaten utanmasalar teneke jantı olupta sonradan çelik jant takılanlarada jant gereksiz niye taktın diyecekler.

En iyi verim turbo dizel araçlarda alınıyor ufak bir chip atılmasıyla en az 25 30 beygir güc alınıyor. Buna hava filtreside eklesen 2 3 beygirde ordan alınsa eder 33 beygir. Kat iptali egr iptali düz boru performans egzoz vs. Vs. Yapılsa 3 5 beygirde ordan alınsa 35 36 hadi düz hesap 40 beygir güc alınıyor. Sanırım 40 beygir ciddi bir güç olmadığı kanaatinde bu gereksiz diyen arkadaslar.

Bende megane 3 coupe olsa 1.5 dci 105 yada 110 ps fark etmez. Ilk yaptırcagım chip'tir. Daha sonra far sis xenon, cam filmi, tavana folyo, sporkit, arabayı yormayacak güzel bir jant, aydınlatmaları tamamen degiştirir led yaparım.

Ha ama doru bunların hepsinin modası geçik ama olsun para benim zevk benim araba benim der geçerim :d

blow of u unutmussun :D :D

ANIL ERCAN
26-10-2012, 18:40
blow of u unutmussun :D :D

hakikatten unutmusum tabi blow offda taktırırım :D

barti
04-11-2012, 16:03
fiber tampon eki yaptırmayı dusunuyorumda tanıdıgı olan varmı anadolu yakası olursa cok ıyı olur

iLkay
04-11-2012, 18:19
Arkadaşlar lastiklerim bitti sayılır eğer 18 falan takcak olan varsa arabasına Conti Sport Contact 3 lastik takımı arıyorum. 205-50-17 yani orjinal megane coupe lastiği bilginiz olsun.
Conti sport contact 5'te olur eğer varsa satan.

berkoral
04-11-2012, 19:45
fiber tampon eki yaptırmayı dusunuyorumda tanıdıgı olan varmı anadolu yakası olursa cok ıyı olur

Bostancı sanayide fiberci ahmet var baya iyi tavsiye ederim, ben giulietta icin difuzor yaptırdım ona.

Emre.E
04-11-2012, 19:47

Ön tampon için mi ?

bugrahan
04-11-2012, 20:26

Arka tampon ekiyse bende var beyaza boyalı hemde uyguna veririm:)

Emre.E
04-11-2012, 20:30
Arka tampon ekiyse bende var beyaza boyalı hemde uyguna veririm:)

Yeni nick hayırlı uğurlu olsun kanka ne zaman ıslatıyoruz :D :D :D
ilk difüzörü mü diyosun

bugrahan
04-11-2012, 20:33
Yeni nick hayırlı uğurlu olsun kanka ne zaman ıslatıyoruz :D :D :D
ilk difüzörü mü diyosun

İlk difüzörde var gt-line tamponda olur 2side bulunmakta..=)
Bunudamı ıslatcaz daha neler:D:D

Emre.E
04-11-2012, 20:35
İlk difüzörde var gt-line tamponda olur 2side bulunmakta..=)
Bunudamı ıslatcaz daha neler:D:D

Çıkmacı gibi adamsın :) Yok hadi bunu ıslatmayalım :D
Havalar bozmadan bence bir megane 3 coupe buluşması yapın bende gelirim :)

bugrahan
04-11-2012, 20:39
Çıkmacı gibi adamsın :) Yok hadi bunu ıslatmayalım :D
Havalar bozmadan bence bir megane 3 coupe buluşması yapın bende gelirim :)

Kimse gelmiyorki:D

Emre.E
04-11-2012, 20:41
Kimse gelmiyorki:D

Sen bir ön ayak ol gelen olur kanka sohbet muhabbet olur

bugrahan
04-11-2012, 20:47
Burdan bütün yazılmlı meganlara gider varmı 130luk meganı geçebilcek megane.. :D:D
Böyle daha çok kişi gelirr bence:D:D

Emre.E
04-11-2012, 20:48
Burdan bütün yazılmlı meganlara gider varmı 130luk meganı geçebilcek megane.. :D:D

Oo tamam kanka bu iyi oldu specleride yaz bari ona göre gelsin millet zır stock diye :)
Edit : Gy yi sattığımız elemanın numarası neydi kanka ben onu kafalıycam onunla gelicemde :D

bugrahan
04-11-2012, 20:51
Specler:19 jant+son susturucumuz sökük:D:D her türlü meganla denemeye açığım=)))
GY bizi yarar:D:D:D

Emre.E
04-11-2012, 20:53
Specler:19 jant+son susturucumuz sökük:D:D her türlü meganla denemeye açığım=)))
GY bizi yarar:D:D:D

Olum ne 19 u 15 sac + son susturucu sökük :icon_tup:
BY diycektim ama BY nin o eski halinden eser yok şimdi :)

bugrahan
04-11-2012, 21:26
Olum ne 19 u 15 sac + son susturucu sökük :icon_tup:
BY diycektim ama BY nin o eski halinden eser yok şimdi :)

15mi??:D yok gerek yok ben böylede geçerim:D:D:D
ortam kızışsın=)))
Ah ah BY-GY ikiside kayıp:D:D

Emre.E
04-11-2012, 21:28
15mi??:D yok gerek yok ben böylede geçerim:D:D:D
ortam kızışsın=)))
Ah ah BY-GY ikiside kayıp:D:D

O zaman haftaya uçan kaçan megane coupeleri bekliyoruz yani :D :D

Dou
04-11-2012, 21:29
Ben varım gençler

67.000 km dir olduğu gibi ahahaha

Emre.E
04-11-2012, 21:30
Ben varım gençler

67.000 km dir olduğu gibi ahahaha

Yazılım tam oturmuştur işte :D
Bir buluşalım ya bayadır görüşemedik muhabbet olur.

bugrahan
04-11-2012, 21:31
Aynen herkesle her devirde denrim:D:D alt-üst farketmez:D
Dou senin araba spec dışı:D tesisatı napcaz specleri eşitleyemeyiz=))))

Dou
04-11-2012, 21:32
Olum senle emreyi aynı arabaya oturturuz tamamdır işte

ben 100 kg tesisatım 70 kg

Çarşamba günü sendeyim kanka

Emre.E
04-11-2012, 21:36
Olum senle emreyi aynı arabaya oturturuz tamamdır işte

ben 100 kg tesisatım 70 kg

Çarşamba günü sendeyim kanka

Aynen öyle yaparız lastik ebatları da dengeler zaten az çok :) Sana bilenmeye gerek yok kanka en eski bir coupe ci olarak :D

Dou
04-11-2012, 21:37
Tecrübemle geçerim kankaaa :P

Olmadı drag yaparız hahaha

Emre.E
04-11-2012, 21:38
Tecrübemle geçerim kankaaa :P

Olmadı drag yaparız hahaha

Kanka arabada esp 40 km/h a kadarmı ne devreden çıkıyor sonra kendiliğinden devreye giriyor sardığı an çakılıyoruz :D

bugrahan
04-11-2012, 21:40
Aynen drag bize göre değil:D gel kanka bekliyorum haberleşelim=)))

Dou
04-11-2012, 21:41
Evet 40 a kadar, bende lastikleri değiştikten sonra 1 de bile zor sarıyor ısınınca. Eski lastiklerle soğukken 3 te bile sarıyordu kuruda.

Bu arada muhtemelen buğra 2-3 boy geçicek, öngörüm bu şekilde.

Dou
04-11-2012, 21:42
Aynen drag bize göre değil:D gel kanka bekliyorum haberleşelim=)))

Kusurabakma biraz geciktim ama acayip yoğundum son 3 haftadır.

Çarşamba kısmetse telafi ederiz :)

bugrahan
04-11-2012, 21:45
Kusurabakma biraz geciktim ama acayip yoğundum son 3 haftadır.

Çarşamba kısmetse telafi ederiz :)

benlik bi sıkıntı yok sen ne zaman istersen gel lafımı olur =)) tahmin edebiliyorum yoğunluğunu=)))

Emre.E
04-11-2012, 21:47
Evet 40 a kadar, bende lastikleri değiştikten sonra 1 de bile zor sarıyor ısınınca. Eski lastiklerle soğukken 3 te bile sarıyordu kuruda.

Bu arada muhtemelen buğra 2-3 boy geçicek, öngörüm bu şekilde.

Kanka geçer gibi duruyor ama 19 la nası olur bilemiycem inş başka gelen arkadaşlarda olur da zevkli olur.

bugrahan
04-11-2012, 21:59
Nerde hızlı dizelllerrrr...=))

volkan_gs
04-11-2012, 22:19
Bende gelirim beyler herkes tanidik nasolsa :)

Emre.E
04-11-2012, 22:20
Bende gelirim beyler herkes tanidik nasolsa :)

Gel gel tabi tamam şimdiden 3 oldunuz işte :)

bugrahan
04-11-2012, 22:24
Şimdiden 3 olduk umarım 10+ olabilirz güzel olur gerçekten..

Eyup Duygun
04-11-2012, 22:58
Bugrahan , hosgeldin aramıza.Bu sekılde yazmışsınız ancak beyaz bir megane coupe vardı.Konudakı dıger arkadaslar hatırlar.Senı yakalamasın eskı halınden cok gecer:D:D

bugrahan
04-11-2012, 23:00
Hoşbulduk tuner bey:D hangi beyaz meganmış o 15 saclı olan bi megan vardı omu?:D

darkmann
04-11-2012, 23:35
bütün coupeciler burdayken sorayım color edition ile dynamique arasında donanımsal olarak ne fark var?benim bildiğim esp sadece başka farklar varmı?

barti
04-11-2012, 23:44
bende gelebilirim gazlama yoksa:)

barti
04-11-2012, 23:46
Ön tampon için mi ?

ön ve yanlar

McKrop
05-11-2012, 01:21
Bende varım beyler ama bir iki gün önceden haber verin şileden gelicem he diyince gelinmiyo ordan :D

levent
05-11-2012, 01:44
bütün coupeciler burdayken sorayım color edition ile dynamique arasında donanımsal olarak ne fark var?benim bildiğim esp sadece başka farklar varmı?

ce de jant yok, 5 kollu saclar ile kapak geliyor. haricinde bi*xenon vs alamıyorsunuz..

RedSun
05-11-2012, 11:29
buluşmanın tarihi nedir? ona göre gelip gelemeyeceğimi sölicem.

iLkay
05-11-2012, 11:49
Gün uyarsa bende damlarım muhabbete..

bugrahan
05-11-2012, 16:42
Daha belli bi tarih yok herkese uyan zamanda denk getirmeye calisiriz zaten..

dt8677
05-11-2012, 20:50
Sonunda chiplendim ilk izlenimlerim; gayet tatmin edici bi performansa yükseldi daha cok yeni, yavaş yavaş oturucak deniyor. inşallah denerizde farkı görebilirim:) herkese tavsiye diyorum gerçi en son ben yaptırdım sayılır:)hemen hemen herkeste var:)

bugrahan
05-11-2012, 21:04
Sonunda chiplendim ilk izlenimlerim; gayet tatmin edici bi performansa yükseldi daha cok yeni, yavaş yavaş oturucak deniyor. inşallah denerizde farkı görebilirim:) herkese tavsiye diyorum gerçi en son ben yaptırdım sayılır:)hemen hemen herkeste var:)

Hayirli olsun cipsiz megan cekilmiyor:D:D yakit tuketiminizde farkedicektirrr..

emre_
05-11-2012, 22:56
Konu hareketlenmis dizelimiz yok tabi atar yapamiyorum artik buralarda :D

bugrahan
05-11-2012, 23:02

Nerde o eski hızlı dizeller:D:D ortalık boş kaldı..=)

emre_
05-11-2012, 23:39
Nerde o eski hızlı dizeller:D:D ortalık boş kaldı..=)

Gy gitti bp gitti :D kanka eby ile siyaha boyamak lazim :D

bugrahan
06-11-2012, 09:08
Gy gitti bp gitti :D kanka eby ile siyaha boyamak lazim :D

320d gecsin yeter:D fazlasinda gozum yok:D:D

Eyup Duygun
06-11-2012, 09:42

hauhahuhuaa cipsiz pd130 ne giderkıla :D

gürdağ
06-11-2012, 15:00
Arkadaşlar Ecutuned ile Ecufast aynı firmalarmı..Ayrımı ? Web siteleri birbirine aşırı benziyoda o bakımdan .

Ufuk
06-11-2012, 15:04
Arkadaşlar Ecutuned ile Ecufast aynı firmalarmı..Ayrımı ? Web siteleri birbirine aşırı benziyoda o bakımdan .

İkiside aynı Değil.

CLIORS
06-11-2012, 20:07

130 luk olanı kullandım, ciddi anlamda hızlı araç, özellikle üst vitesler 110 luk versiyon ile kıyas olmaz. Fakat her iki motorda da ciddi anlamda gaz tepkimesi gecikmesi var.

bugrahan
06-11-2012, 20:36
gaz tepkimesi konusunda haklısınız.. 130lukta tepki geldimide torku baya hissettiriyor :)

CLIORS
06-11-2012, 21:08
gaz tepkimesi konusunda haklısınız.. 130lukta tepki geldimide torku baya hissettiriyor :)

Aklımı epeyce çeldi fakat şimdilik c3 1.6 HDI ile devam ediyorum :D Güzel araç, iyi yazılımla o tepki sorunu da çözülür, fakat en dolusu 67 tl, o para verilir mi işte o konuda emin değilim.

bugrahan
06-11-2012, 21:13
Aklımı epeyce çeldi fakat şimdilik c3 1.6 HDI ile devam ediyorum :D Güzel araç, iyi yazılımla o tepki sorunu da çözülür, fakat en dolusu 67 tl, o para verilir mi işte o konuda emin değilim.

normal bi yazılımla 175-180 aralığı bekliyorum ben bakalım ama yazılımı beklemekteyiz hala.. 67 gercekten cok ama o kadar ekstrayada benim için gerek yok benim aldığım gt-line fakat en boşuydu tercih meselesi tabii..60 seviyesi ideal bu arac için üstü biraz düşündürücü gerçektende=)

Eyup Duygun
07-11-2012, 01:04

Hayır aynı fırma degiller.Ecutuned benim ancak web sitelerinde aşırı bir benzerlık ben göremedim.Farklı sekmeler epeyce mevcud.

efe_
07-11-2012, 10:16

62200'e tam dolu + trafik sigortası ile aldı forum donanımdan birisi.

gürdağ
07-11-2012, 10:22
Hayır aynı fırma degiller.Ecutuned benim ancak web sitelerinde aşırı bir benzerlık ben göremedim.Farklı sekmeler epeyce mevcud.

ok anladım teşekkürler eyüp

CLIORS
08-11-2012, 20:00
62200'e tam dolu + trafik sigortası ile aldı forum donanımdan birisi.

o dediğin araç 1.5.

efe_
08-11-2012, 21:13
o dediğin araç 1.5.

Doğrudur karıştırmış olabilirim zaten donanımhaber'de bile doğru dürüst 130luk alan çıkmadı tektük .. ilginç ....

Dou
18-11-2012, 23:28
Beyler

Tesisatımı satma kararı aldım. Yurt dışına çıkacağımdan ötürü arabamı da bir kaç ay içinde satma niyetim var.

3 yollu komponentler için tasarlanmış direklerimi satıyorum. Megane coupe-fluence-hb serilerine birebir uyar. Üzeri deri kaplıdır ve tavan döşemesiyle renk olarak, konsolla da deri şekli olarak birebir uyumludur.

Orjinal direkle takas + 250 tl diyorum

http://i48.tinypic.com/ogazdg.jpg

http://i48.tinypic.com/e0nyc6.jpg

Eğer komponentlerle birlikte almak isteyen olursa, direkleri bedelsiz vereceğim (orjinalini alarak)

Komple tesisatı set olarak isteyen olursa çok güzel bir fiyat veririm. Çoğu şeyini direk al-tak yaparsınız.

Emre.E
19-11-2012, 16:55
Dou nun sisteme ben kefilim gerçekten baya baya iyi :)
İşçilik orjinalini aratmayacak düzeyde.
Ses kalitesi ise dinlemeden anlatılamaz :D
Sanki şarkıyı söyleyen torpidoya oturmuşta öyle söylüyor sanmıştım ilk dinlediğimde :D

RedSun
19-11-2012, 19:32
önler 13mü 16mı meganelarda

onur_S
20-11-2012, 01:15
Beyler

Tesisatımı satma kararı aldım. Yurt dışına çıkacağımdan ötürü arabamı da bir kaç ay içinde satma niyetim var.

3 yollu komponentler için tasarlanmış direklerimi satıyorum. Megane coupe-fluence-hb serilerine birebir uyar. Üzeri deri kaplıdır ve tavan döşemesiyle renk olarak, konsolla da deri şekli olarak birebir uyumludur.

Orjinal direkle takas + 250 tl diyorum

http://i48.tinypic.com/ogazdg.jpg

http://i48.tinypic.com/e0nyc6.jpg

Eğer komponentlerle birlikte almak isteyen olursa, direkleri bedelsiz vereceğim (orjinalini alarak)

Komple tesisatı set olarak isteyen olursa çok güzel bir fiyat veririm. Çoğu şeyini direk al-tak yaparsınız.
bileşenler nelerdir?

Eyup Duygun
20-11-2012, 01:17
Sürekli konser modu ıcın pahabicilemez , Dou ve ses sistemi :D:D

Dou
20-11-2012, 01:48
önler 13mü 16mı meganelarda

Normalde 13 te benim 16 artık :D

Satarsamda mecburen yerine 16 alıcam.

Yokmu 3 yollu komponent takacak megancı :D

darkmann
21-11-2012, 22:14
30-40 bin km yi geçmemiş beyaz dizel coupe arıyorum arkadaşlar eş dostta olan varsa haber verirse sevinirim.

Emre.E
22-11-2012, 10:39
30-40 bin km yi geçmemiş beyaz dizel coupe arıyorum arkadaşlar eş dostta olan varsa haber verirse sevinirim.

Aklımızda bulunsun :) kendine mi arıyosun erol

darkmann
22-11-2012, 17:24
aynn kendime arıyorum sıfır düşündüm ama 2012 olmayacak araba bide xenon falan tek alınmıyormuş artık, tekrar 2. ele bakmaya devam ediyorum bi araba var kadıköyde sizce alınırmı?
Renault Megane 1.5 DCi Color Edition 2011 Model 41.750 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 105524236 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-speed-den-2011-renault-megane-coupe-1.5-dci-beyaz-105524236/detay)

bugrahan
22-11-2012, 18:05
aynn kendime arıyorum sıfır düşündüm ama 2012 olmayacak araba bide xenon falan tek alınmıyormuş artık, tekrar 2. ele bakmaya devam ediyorum bi araba var kadıköyde sizce alınırmı?
Renault Megane 1.5 DCi Color Edition 2011 Model 41.750 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 105524236 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-speed-den-2011-renault-megane-coupe-1.5-dci-beyaz-105524236/detay)

Bu araba bayadir duruyo gidip bakmak lazim km falan cok dusuk pazarlik yapilip alinir bnce birseyi yoksa..

darkmann
22-11-2012, 18:38
Bu araba bayadir duruyo gidip bakmak lazim km falan cok dusuk pazarlik yapilip alinir bnce birseyi yoksa..

yarın gidip bi bakayım aklıma yatarsa xenon ile jant masrafı olur bana fiyatıda çekersek biraz tmmdır :)

bugrahan
22-11-2012, 18:41
yarın gidip bi bakayım aklıma yatarsa xenon ile jant masrafı olur bana fiyatıda çekersek biraz tmmdır :)

Kanka bak bna plakasini haber et kontrol edelim;)
Bence jant masrafin yok kanki 10 numara jantlari var:D

darkmann
22-11-2012, 18:47
Kanka bak bna plakasini haber et kontrol edelim;)
Bence jant masrafin yok kanki 10 numara jantlari var:D

arabada ilk jantları değiştirirm valla :Dbelki jantlardan dolayı uzun süredir satılmıyodur:D plakayı öğrenince baktırırz detaylı bi expere sokarım zaten haberleşiriz

Emre.E
22-11-2012, 19:15
Km si falan iyi kankada satıcıyla görüştün mü ? çünkü boya veya değişenle ilgili bir şey yazmamış.
Şahsen bizde boyasız araba olsa ilanın heryerine boyasız diye yazarım :D
O jantlar ne ya allah aşkına. :D

Edit: Kanka beyaz işlemli çıkarsa buna da bakabilirsin tek parça boya varmış değişen yoksa sıkıntı değil artı olarak cam tavan var :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-31000-km-de-megane-coupe-iii-color-edition-103800700/detay

darkmann
22-11-2012, 19:40
Km si falan iyi kankada satıcıyla görüştün mü ? çünkü boya veya değişenle ilgili bir şey yazmamış.
Şahsen bizde boyasız araba olsa ilanın heryerine boyasız diye yazarım :D
O jantlar ne ya allah aşkına. :D

Edit: Kanka beyaz işlemli çıkarsa buna da bakabilirsin tek parça boya varmış değişen yoksa sıkıntı değil artı olarak cam tavan var :)
Renault Megane 1.5 DCi Color Edition 2011 Model 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Turuncu renk - 103800700 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-31000-km-de-megane-coupe-iii-color-edition-103800700/detay)

beyazı aramadım hiç ama bencede büyük ihtimal boyası var o arabanın galerici adam her yerine yazardı boyasız olsaydı, senin yolladığın turuncuyada baktım ama beyaz renk istiyorum

Emre.E
22-11-2012, 19:43
beyazı aramadım hiç ama bencede büyük ihtimal boyası var o arabanın galerici adam her yerine yazardı boyasız olsaydı, senin yolladığın turuncuyada baktım ama beyaz renk istiyorum

Anladım yarın arar sorarsın o zaman.

darkmann
22-11-2012, 19:47
aynn knka aldıktan sonra kapınızı çok çalarım şimdiden söyleyeyim en prof sizsiniz coupede :D

Emre.E
22-11-2012, 19:55
aynn knka aldıktan sonra kapınızı çok çalarım şimdiden söyleyeyim en prof sizsiniz coupede :D

Ne demek kanka elimizden geleni yaparız zaten ayıp ediyosun :)

RedSun
27-11-2012, 13:57
navigold ekranlı teybini aldım inceledim

Teypten ekrana 3 soket gidiyor. 2 si ekrana bağlanıyor 1'i Canbus kutusuna giden airbag ve emniyet kemeri soketi. normalde bu soket orjinal ekrana giden gri renkli olan soket.

Bu 3 soketi yukarı çekmek için sprial kullanırsanız rahatca yukarıya çekebilirsiniz. Eğer karanlıkta yapıcaksınız veya daha görünür olsun istiyorsanız torpidoyu açıp, torpido ışığının içe yansımasından yararlanabilirsiniz.

Kutudan 2 önemli aparat çıkmıyor. Birincisi anten çeviricisi, ikincisi TV anteni. Piyasada 35~50TL arası anten çeviricisini bulabilirsiniz.

Anten için 2 bağlantı var biri sarı diğeri beyaz. ben beyaz olanı bağladım. Açıkcası bu sistemi ben çok anlamadım. Sarı ne işe yarar beyaz ne işe yarar hangisi anten, anten olanın dışında diğer bağlantı ne bilmiyorum. Ama piyasadan alacağınız radyo regülatörü zaten bayağı güçlendiyor.

Güçlendiyorda ya ben yanlış bir şey yaptım yada cihazın Radyo Tuner'i gerçekten kalitesiz. Bir kere orjinal cihazdaki radyo kalitesini unutun. O netliği ben yakalayamadım. Ama gün içinde kesicem biçicem bişiler denicem eğer olursa buraya yazıcam.

Bunların dışında TV anteni çok bir işe yaramıyor. Cihazın mevcut tv tuner'ı kaliteli olmadığından en kaliteli anteni taksanızda çok bir işe yaramıyor. TV var ama yalandan var. Sanırım teybin arkasında boşta kalan bir soket girişi extrenal TV uniteleri için olsa gerek.

Navigasyonu deneyemedim. Navigasyon menüsünde asla ama asla setup sekmesindeki yenilemeyi seçmeyin çünkü kartın içinde ne var ne yok formatlıyor :D Allahtan elimde aynı yazılım varda dert etmiyorum :) Ama şuda var ne hikmettir bilmiyorum navigasyon henüz sinyal yakalayamdı. Gün içinde başka bir anten ile denicem. Gelişmeleri yine burdan yazarım.

Orjinal ses sistemine göre %300 ses artışı oldu, en güzeli ise anfi çıkışlarını kullanıp iyi bir tesisat ile kullanılabilmesi. Tabi ki hiç bir zaman bir pionner, alpine, jvc kalitesi beklemeyin. Her ne kadar 7" ekranlı orjinal görünümlü bir cihaz olsada, Çin malı olduğunu unutmayın.

Güzel cihaz, sesdeki artışı göz ardı edersek tek artısı renkli ekranlı göstergesi. Aracınıza extra bir özellik katmıyor, çin malı navigasyonla aynı altyapıya sahip bir unite. Sadece renkli ekranım var, orjinal ekran yerinde deyip göze hoş gelen, birazda egonuzu tatmin eden bir sistem.

Tavisye edermiyim ??? 500TL verilip alıncak bir sistem ama asla 1000TL yi hak etmiyor.

-------------

bir kaç gün kullandıktan sonra söyleyebilirimki navigoldun iğrenç bir menüsü var. Grafikler için uğraşamamışlar bile. hele bir usb menüsü var yeminle o menüyü görmeyim diye mp3 dinlemiyorum.

bu temayı değiştirmenin bi yolu yordamı yokmu acaba yahu.

Emre.E
28-11-2012, 10:02

Erol sana BY yi alalım kanka :D
Renault Megane 1.5 DCi Color Edition 2011 Model 50.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Turuncu renk - 106483399 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-gunbatimi-kirmizi-106483399/detay)

MehmetAli
28-11-2012, 10:09
Emre hayırlı olsun aslanın :D

Eyup Duygun
28-11-2012, 10:16
Koni coilover cookk havalıııı :D

Emre.E
28-11-2012, 13:44
Emre hayırlı olsun aslanın :D

Teşekkür ederim sizinde yeni araç hayırlı olsun :D

Koni coilover cookk havalıııı :D

30.000k xenon ne renk oluyo acaba :D

darkmann
28-11-2012, 14:28
knka by sendeyken güzeldi baksana koni coilover takmışlar :D kw v2 memnn etmedi heralde

MehmetAli
28-11-2012, 14:56
Teşekkür ederim sizinde yeni araç hayırlı olsun :D

bende teşekkür ederim gerçi onu sattım şimdilik pederin kugaya el koydum :D

Emre.E
28-11-2012, 15:11
knka by sendeyken güzeldi baksana koni coilover takmışlar :D kw v2 memnn etmedi heralde

Kanka arabada coilover olduğunu fuara çıkartırken öğrenmişti alan arkadaş :D Şaka yapıyorum zaten kanka ama bendeki gibi olsaydı fiyatıda uygun olsaydı direk al derdim :icon_tup:

bende teşekkür ederim gerçi onu sattım şimdilik pederin kugaya el koydum :D

O zaman hayırlı olsun sattığınızda valla benden hızlısınız :D

bugrahan
28-11-2012, 15:29
Erol BY'yi geride birakabilecekmi bakalim:D kanka alda ugrasalim bizim arabaya ugrasmaya gerek yok araba cigerli:):)

Emre.E
28-11-2012, 15:31
Erol BY'yi geride birakabilecekmi bakalim:D kanka alda ugrasalim bizim arabaya ugrasmaya gerek yok araba cigerli:):)

Kanka para-çokomel ilişkisini biliyosun :D
Siz paraya sponsor olun BY yi geride bıraktırırız sıkıntı değil :D He artık BY de yok zaten DZ o o yüzden geride bırakırken hiç içim acımaz :D

darkmann
28-11-2012, 17:09
yarın belli olucak inş. bi alayımda masraf tablosu hazırladım BY ye yaklaşıcaz :Dzaten by de değilmiş artık DZ tek rakibim :D

Dou
28-11-2012, 17:24

Kendi arabamı yurt dışına çıkacağımdan ötürü satma planım var. (2010 1.5 dci dynamique)

Düşünürseniz p.m lütfen

bugrahan
28-11-2012, 17:26
Gecilmicek araba yok hallederiz:D
Kanka sende gec eroluda satsin arabayi:D

barti
28-11-2012, 19:17
Bizim arabalarin 20 bin bakiminin ucretini bilen varmi

darkmann
28-11-2012, 23:36
Kendi arabamı yurt dışına çıkacağımdan ötürü satma planım var. (2010 1.5 dci dynamique)

Düşünürseniz p.m lütfen
buğra söylemişti kmsi yüksek gelmese düşünürdüm ama yinede sağolasın

Gecilmicek araba yok hallederiz:D
Kanka sende gec eroluda satsin arabayi:D

bu arada 19" te 37 de buldum kendime her şey tam araba yok ortada :Derolu 19"larla geçicem :D

Dou
29-11-2012, 00:31
Açıkçası ben arabayı kullanmak için aldım, km den ziyade aracın nasıl kullanıldığı ve bakıldığı çok önemli.

3 yaşına girecek bir dizel araba için 69.000 km çok değil benim görüşüm. :)

Teşekkürler

McKrop
29-11-2012, 08:39
Beyler araba arıyorum bi yardım eli uzatıverin :) şöyle 2010-2012 arası modeline göre kmsi fazla olabilir. BMW varsın 100bin olsun mesela. İlk tercihim kırmızı renk rocco. TypeR olabilir. Bildiğiniz eli yüzü düzgün araba varsa tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Sağolun varolun :D

düzeltme: en fazla 65bin tl ye kadar...

bugrahan
29-11-2012, 10:45
bu arada 19" te 37 de buldum kendime her şey tam araba yok ortada :Derolu 19"larla geçicem :D

Nerden buldun kanka bi gece ansızın benimkilerimi çalıcan yoksa:D:D

Eyup Duygun
29-11-2012, 11:04
eby cok atarlııııı :D

bugrahan
29-11-2012, 12:12
eby cok atarlııııı :D

Eby bi garip gidiyo:D dynoya çıkarıcam merak ediyorum ne çıkıcak:D

assurdo
04-12-2012, 10:01
Ford Focus ST, Renault Megane RS Opel Astra GTC karşılaştırması. Ford Focus ST Hot Hatchback Showdown - CHRIS HARRIS ON CARS - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CR2uUb4d4NI&feature=g-user) Aralarında en yaşlı Megane RS olmasına rağmen adamda ki yüz ifadesini izlemeniz lazım :)

dt8677
24-12-2012, 13:00
normalde aracı max hız konusunda denemem birkaç kere denedim yazılımdan önce ve sonra fakat yazlımdan sonra biraz artar die düşündüm bi artma olmadı. en fazla kaç gördünüz beyler ben 205 de kaldım benim yakıtta veya araçtamı bi dandiklik var:)

Eyup Duygun
24-12-2012, 13:57
Yanlıs hatırlamıyorsam , bide kımın arabasıydı onuda hatırlamıyorum 210 küsülerde bi hız yakalamıstık.

Velter
24-12-2012, 14:51
Yanlıs hatırlamıyorsam , bide kımın arabasıydı onuda hatırlamıyorum 210 küsülerde bi hız yakalamıstık.

bayadır ugramıyorum nasıl gidiyor meganecılar :)

benim müstakbel pert aracımla bolu dagından inerken 218 görmüştüm, ecufast yazılımlı

extreme__
24-12-2012, 15:44
Otobandan fsm ye çıkarken 219 km hızı gördüm stock araç

Dou
24-12-2012, 16:15
top speed rekoru bende :)

fotom yok ne yazikki ama tek basimaydim aracla

mimit
24-12-2012, 17:12
Performans isteyen arkadaşlara Shell GTL dizel i öneriyorum. :) uzun yola çıkarken de son sürat denemeleri yapılamaycaksa Fuel Save.

GTL yi alırkende farkı görmek için lütfen depo boşken alın, karıştırıp koymayın.

SONE-R
24-12-2012, 17:26
megane 3'te turbo değiştiren var mı hiç?

darkmann
24-12-2012, 18:55
standart yazılımlı araçta çok az bi duman atma normalmi?dip gazda

batucan
24-12-2012, 21:17
Tce stock motorla son hız 225 km/h

Velter
24-12-2012, 21:50

normal benim aracımda atıyordu

exca-
24-12-2012, 21:53
1.5dci ların yakıt tüketimi ne durumda acaba edc olan varsa özellikle :)

efe_
24-12-2012, 22:46
Rüzgar epey etkiliyor top speed'i. kimi yerde 210a sıkılmadan çıkarken kimi yerde 205de ibrenin donduğu oldu

efe_
24-12-2012, 22:47
normal benim aracımda atıyordu

Nerelerdesin yahu ???

Emre.E
24-12-2012, 23:37

Araba ciğerli çıktı :D Tekrardan hayırlı olsun kardeşim.

darkmann
25-12-2012, 00:02
sorma geçen erol söyledi senin araba duman atıyo diye :D rs tampon falan gelmiş bu hafta başlıyoruz kısmetse

Eyup Duygun
25-12-2012, 09:23
megane 3'te turbo değiştiren var mı hiç?

VNT guzel orta hallı bırseyle cok keyıflı olur :cool:

dt8677
25-12-2012, 11:23
Otobandan fsm ye çıkarken 219 km hızı gördüm stock araç
hocam ne yaptın ben hiç göremedim benim araçtamı bi sıkıntı var:) bak kıllandım şimdi :) hep aynı yerden opet ten alıyorum biraz gtl e geçelim bakalım ne olacak.

Tce stock motorla son hız 225 km/h

senin fotoyu görmüştüm dimsportta göstermişlerdi :) gerçi seninki tce kıyas almalımıyım bilmiyorum ama benim araçta 188 den sonra tek tek artıo hız ve en son 205 gördüm bakım bi gtl hiç kullanmadım hep opet.

gürdağ
26-12-2012, 18:44
Bizim araçların vites topuzundan memnun olan varmıdır bilmiyorum ama bu tokmak gibi kocaman topuzdan sıkılıp Renault Sport vites topuzu taktım..Hem ele oturması hem görüntüsü çok daha güzel..Coupe cilere tavsiye ederim.

http://imageshack.us/a/img543/4803/vites.jpg

Emre.E
26-12-2012, 18:57
Bizim araçların vites topuzundan memnun olan varmıdır bilmiyorum ama bu tokmak gibi kocaman topuzdan sıkılıp Renault Sport vites topuzu taktım..Hem ele oturması hem görüntüsü çok daha güzel..Coupe cilere tavsiye ederim.

[IMG]http://imageshack.us/a/img543/4803/vites.jpg[/IG]

Araç üstünde resmi var mı merak ettim :)

gürdağ
26-12-2012, 19:34
Araç üstünde resmi var mı merak ettim :)

daha bugun taktım..yarın felan çekicem fotosunu, eklerim..uzun zamandır servis haricinde bu topuzu arıyodum yaw..servis 260 lira fiyat çekmişti :eek:

Emre.E
26-12-2012, 19:37
daha bugun taktım..yarın felan çekicem fotosunu, eklerim..uzun zamandır servis haricinde bu topuzu arıyodum yaw..servis 260 lira fiyat çekmişti :eek:

Ebay'den falan mı aldınız sorması ayıp maliyeti ne oldu ? :)

extreme__
26-12-2012, 19:47
[QUOTE=dt8677;6486521]hocam ne yaptın ben hiç göremedim benim araçtamı bi sıkıntı var:) bak kıllandım şimdi :) hep aynı yerden opet ten alıyorum biraz gtl e geçelim bakalım ne olacak.

Hehehe :)) valla güzeldi araç stabildi o hızda yay farkı var tabiki O zaman gtlmi vardı hatırlamıyorum ama gtl gerçekten bana göre aşırı ivmelenme farkı çıkartıyor ortaya :) yanıcı özelliği daha fazla olduğundan çok ince fazla yakıyor bılgınz olsn :)

bugrahan
26-12-2012, 21:45
Ebay'den falan mı aldınız sorması ayıp maliyeti ne oldu ? :)

snane oğlum maliyetinden:D rczyemi takıcan??:D

gürdağ
27-12-2012, 12:17

:))))

maliyeti kargo dahil 90 lira .

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-renault-sport-vites-topuzlari-106731586/detay

benim aracın üstündeki fotosu..

http://imageshack.us/a/img687/5544/sany0026g.jpg

Emre.E
27-12-2012, 15:58

Yakın bir arkadaşım da coupe varda onun için sordum bir problem mi var buğrahancım :)

bugrahan
27-12-2012, 16:04
Yakın bir arkadaşım da coupe varda onun için sordum bir problem mi var buğrahancım :)

Yakın arkadaşın coupesine mazot koyup devam etmekle meşgul:D:D

Emre.E
27-12-2012, 16:09
Yakın arkadaşın coupesine mazot koyup devam etmekle meşgul:D:D

:D :D En iyisi ekonomi yapmak kanka.
Erolda yapsa da şu arabayı turuncu güzel olacak anılarım depreşecek :D

bugrahan
27-12-2012, 16:11
Sıra erolda güzel olucak onunkide inşallah...

darkmann
27-12-2012, 16:22
tampon falan gelsin başlıyıcam tek tek en sonda yazılım işine girmeyi düşünüyorum, şuan zır stok :D buğranın arabayı görünce başka bi arabaya bindiğimi düşünüyorm:D

SONE-R
27-12-2012, 16:26
:))))

maliyeti kargo dahil 90 lira .

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-renault-sport-vites-topuzlari-106731586/detay

benim aracın üstündeki fotosu..

http://imageshack.us/a/img687/5544/sany0026g.jpg

yakışmamış... :icon13:

bugrahan
27-12-2012, 16:37
tampon falan gelsin başlıyıcam tek tek en sonda yazılım işine girmeyi düşünüyorum, şuan zır stok :D buğranın arabayı görünce başka bi arabaya bindiğimi düşünüyorm:D

Şu an berbat halde kar lastiklerini taktık:D:D

Emre.E
27-12-2012, 17:00

Yavaş yavaş olur kanka ama o jantları çıkartmasaydın nerdeyse megane coupe ye en çok yakışan jantlar diyebilirim. :D

darkmann
27-12-2012, 17:39
o jantları gören herkes çok beğeniyor zaten :Diyi fiyata satarım onları bu gidişle:D

gürdağ
27-12-2012, 19:32
yakışmamış... :icon13:

10 numara oldu onnnnnnnn

mcolgecen
01-01-2013, 23:21
1.4 turbo Hakkımda biraz bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim . 2010 model 13 binde kırmızı cam tavan navigasyonlu 38 bin tl edermi ortalama fiyatları nedir - 1.4 turbo motorun kronik sıkıntları varmıdır -benzinli modelinede yazılım yapılabiliyormu - düz boru ve egzoz takmayı düşünüyorum problem yaratırmı ?

batucan
01-01-2013, 23:25
1.4 turbo Hakkımda biraz bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim . 2010 model 13 binde kırmızı cam tavan navigasyonlu 38 bin tl edermi ortalama fiyatları nedir - 1.4 turbo motorun kronik sıkıntları varmıdır -benzinli modelinede yazılım yapılabiliyormu - düz boru ve egzoz takmayı düşünüyorum problem yaratırmı ?

1.4 tce hb kullanıyorum. Ortalama yakıs 9 lt/100 km. Yazılım dimsport kullanıyorum. Orta ve son susturucumu değiştirdim ve kutuiçi filtre var. Yazılımdan ve yapılan işlemlerden sonra yakış değişmedi aracın motoruyla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım.

efe_
02-01-2013, 01:57
Tsi motora rakip gibi çıkarttılar lakin pek tutulmadı gibi.İkinci eldede düşük rakamlara satılamayan tertemiz araçlar vardı en son.Neden bilemiyorum ...

mcolgecen
02-01-2013, 10:05
Benzinlilerin fiyatları emsallerine göre uygun oluşu beni çok kuşkulandırıyor aldığım araçtan çabuk sıkılıyorum ve bu zamana kadar honda dışında araç alıp satmadım madem öyle yine honda al diyecek olursanız hondanın tüm hacback araçlarını alıp kullandım değişiklik olsun diyorum ama satılırmı zarar edermiyim korkusuda yok değil kararsızım :(

batucan
02-01-2013, 12:08
Benzinlilerin fiyatları emsallerine göre uygun oluşu beni çok kuşkulandırıyor aldığım araçtan çabuk sıkılıyorum ve bu zamana kadar honda dışında araç alıp satmadım madem öyle yine honda al diyecek olursanız hondanın tüm hacback araçlarını alıp kullandım değişiklik olsun diyorum ama satılırmı zarar edermiyim korkusuda yok değil kararsızım :(

2. el piyasası çok olan bir araç değil ama bahsettiğiniz fiyatta güzel bir rakam o araç için eğer kaza darbe yoksa.... bence alınabilir....

Tsi motora rakip gibi çıkarttılar lakin pek tutulmadı gibi.İkinci eldede düşük rakamlara satılamayan tertemiz araçlar vardı en son.Neden bilemiyorum ...
benim fikrim benzinli renault hemde turbo oluşundan kaybediyor...

Dou
02-01-2013, 12:15

Üzerine biraz daha ekleyip 1.5 dci almanızı öneririm.

Benzin fiyatları ve 1.4t motorun kısaömürlü olması - üretiminin devam etmemesi (yedek parça sıkıntısı) açısından.

Düşünürseniz ben aracımı satıyorum, 2010 dizel 71.000 km de 1 parça lokal boyalı. Henüz ilan açmadım bu ay içinde açacağım.

Detaylar için p.m.

kanqoo55
02-01-2013, 17:46
Bencede 1.5 dcı almalısınız.

efe_
03-01-2013, 01:22
benim fikrim benzinli renault hemde turbo oluşundan kaybediyor...

Genel olarak şu sıralar zaten rezalet ikinci el piyasası.Sanki herkes içine kapanmış, parasını kimse harcamak istemiyor gerçekten sürekli endişe modu var.

batucan
03-01-2013, 08:10
Üzerine biraz daha ekleyip 1.5 dci almanızı öneririm.

Benzin fiyatları ve 1.4t motorun kısaömürlü olması - üretiminin devam etmemesi (yedek parça sıkıntısı) açısından.

Düşünürseniz ben aracımı satıyorum, 2010 dizel 71.000 km de 1 parça lokal boyalı. Henüz ilan açmadım bu ay içinde açacağım.

Detaylar için p.m.kısa ömürlüden kastın kaç tahmini kaç km? kısa ömürlü olayını ilk kez duyuyorum :confused:

Genel olarak şu sıralar zaten rezalet ikinci el piyasası.Sanki herkes içine kapanmış, parasını kimse harcamak istemiyor gerçekten sürekli endişe modu var.sene sonu sıfır araç alıp vergiden düşme çabaları, araç satıcılarının yıl geçeceğinden dolayı yaptığı kampanyalar vs. etkilemiştir diye düşünüyorum....

Bu arada benim aracı düşünürseniz daha 1,5 sene garantisi var...

SONE-R
03-01-2013, 10:41
Genel olarak şu sıralar zaten rezalet ikinci el piyasası.Sanki herkes içine kapanmış, parasını kimse harcamak istemiyor gerçekten sürekli endişe modu var.

40500'e o arabayı satamazsın eski-yeğen.. araban çok temiz ama ederi 38 lira.. :icon_tup: fiyatını düşür bak nasıl satılıyor.. ;)

gürdağ
03-01-2013, 16:56
bencede 1.4 tce yerine şartlar biraz daha zorlanarak 1.5 dci alınırsa daha iyi olur...

Dou
03-01-2013, 17:29
kısa ömürlüden kastın kaç tahmini kaç km? kısa ömürlü olayını ilk kez duyuyorum :confused:

sene sonu sıfır araç alıp vergiden düşme çabaları, araç satıcılarının yıl geçeceğinden dolayı yaptığı kampanyalar vs. etkilemiştir diye düşünüyorum....

Bu arada benim aracı düşünürseniz daha 1,5 sene garantisi var...

Kilometre olarak kısa ömür değil demeye çalıştığım, siz hiç yatak saran bir renault gördünüz mü? :) Hiç bir şey olmaz reno motoruna.

Demeye çalıştığım, tr ye az giriş olmasından ötürü, ve 1.4t motorun tutulmamasından ötürü parça sıkıntısı çekme ihtimalinin olduğudur. 1.5 dci motorun yedek parçasını tr nin her yerinde bulabilirsiniz ama 1.4t yi zor.

batucan
03-01-2013, 17:54
Kilometre olarak kısa ömür değil demeye çalıştığım, siz hiç yatak saran bir renault gördünüz mü? :) Hiç bir şey olmaz reno motoruna.

Demeye çalıştığım, tr ye az giriş olmasından ötürü, ve 1.4t motorun tutulmamasından ötürü parça sıkıntısı çekme ihtimalinin olduğudur. 1.5 dci motorun yedek parçasını tr nin her yerinde bulabilirsiniz ama 1.4t yi zor.

o konuda hem fikirim ama 5 yıl yedek parça sağlama zorunluluğu var...

neothenew
04-01-2013, 10:35
o konuda hem fikirim ama 5 yıl yedek parça sağlama zorunluluğu var...

Renault'da yedek parça sıkıntısı olmaz. OnBinlerce satılan toyota corollada bile bir ay otomatik sanziman beklenebiliyor japonyadan, renaultda parmakla sayilacak kadar az satilmis vel satis'in bile en bulunamayan yedek parcasinin istanbul izmir gibi sehir merkezlerinde en gec bir hafta icinde temin edilebildigine serviste kendi gozumle sahit oldum.

Motora gelince 21.000 km oldu benimkisi 2 yilda. Su ana kadar bir sorununu gormedim Yilda 10.000 kmyi gecmiyorsa kullanici bence ucuza alinacak tce coupe bulunmaz nimet, 80.000 kmdeki dizele gore ben olsam tercih ederdim. Tabii 38.000 tlye 1.5 dci hem de 20.000 kmde kazasiz araba bulunabilirse benim de tercihim bu yonde olur.

RedSun
19-01-2013, 02:29
45et megane coupeye olurmu?

RedSun
19-01-2013, 22:29
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/537332_10151633984023502_1196432330_n.jpg

megane 4 mü acaba?

neothenew
20-01-2013, 15:04
45et megane coupeye olurmu?

Color editionlardaki 5 kollu sac jantların ölçüsü üzerinde yazdığına göre 6 1/2J*16 ET47

45 ET ile 47 et arasında hiç fark yok gibi, sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Orjinal 17 inç çelik janların da üstünde yazması lazım ET'si. Impressor ya da dynamique coupesi olan birisi de bakıp bilgi verebilirse çok iyi olur aslında.

bugrahan
22-01-2013, 23:14
Ve Emre.E'den 1.5dci'ye dönüş geliyor..:D:D

dt8677
22-01-2013, 23:17
Ve Emre.E'den 1.5dci'ye dönüş geliyor..:D:D

Hadi hayirli olsun konuyu canlandirin sen tek olunca girmiosunuz konuda cansiz oluo:icon_tup: bu arada hala senden arka eki almadim ama alicam :) yalanci bi insan oldum isten gucten oluo kardesim yoksa valla alicam :D tabi satmadiysan :D

bugrahan
22-01-2013, 23:30
Hadi hayirli olsun konuyu canlandirin sen tek olunca girmiosunuz konuda cansiz oluo:icon_tup: bu arada hala senden arka eki almadim ama alicam :) yalanci bi insan oldum isten gucten oluo kardesim yoksa valla alicam :D tabi satmadiysan :D
Pek onla alakası yok aslında megan hakkında konuşcak pek bişey kalmadı gibi bişey:D ciğerini biliyo artık herkes:D:D arka ek satıldı maalesef..:/ yok ya estagfurullah ne yalancılığı..

dt8677
22-01-2013, 23:46
Pek onla alakası yok aslında megan hakkında konuşcak pek bişey kalmadı gibi bişey:D ciğerini biliyo artık herkes:D:D arka ek satıldı maalesef..:/ yok ya estagfurullah ne yalancılığı..

Havar komsular :) neyse artik hayirlisi senden fikir alirim yine kardesim

Eyup Duygun
23-01-2013, 10:55
Suan 3.xx yakıyormus hedef 2.xx mışşşşş

bugrahan
23-01-2013, 11:20

Ahahahaaaha yakinda fotolar gelir 2.xx diye dogru diyosun:D:D
Adam rcz'ye 4.6 yaktiriyo:D:D

Emre.E
23-01-2013, 15:25

Teşekkür ederim burğanın dediği gibi aslında konuşacak pek bir şey kalmadı :) Zaten coupe değil hb aldım ama 6 ileri 105 hp tek hedefim ekonomi yapmak :)

Benim elimden en düşük 3xx li değer geliyo tunerım biraz gıdıkla da 2.xx leride görelim :)

Ahahahaaaha yakinda fotolar gelir 2.xx diye dogru diyosun:D:D
Adam rcz'ye 4.6 yaktiriyo:D:D

Bir karşıya geçeyim stock ta ne yakacak hep beraber görürüz :)
Rcz az yakar dedim dedim inanmadınız :D
Tek hedefim ekonomi kasmak, hala mazot almadım içindeki mazotla geziyorum kanki :D :D

Edit : Bu arada yerli megane ile ithal megane arasında kalite bakımından sıra dağlar varmış.

efe_
23-01-2013, 15:58
Yıllardır boşuna yırtınmıyoruz Emre forumlarda paranızı çöpe atmayın diye :D

Emre.E
23-01-2013, 16:01
Yıllardır boşuna yırtınmıyoruz Emre forumlarda paranızı çöpe atmayın diye :D

Aynen öyle uzun süreli binmeye alınacaksa kesin ithal alınmalı.

efe_
23-01-2013, 16:03
Aynen öyle uzun süreli binmeye alınacaksa kesin ithal alınmalı.

Gidişde dahi fark var, geçen konuda söylediğimde makaraya almayı denedi birkaç arkadaş.
Aynı motor aynı şanzuman eywallah aynı araçla deniyoruz ben arka tamponunda 170lere kadar gidiyorken , diğer yerli 1-2 boy gerilere kadar düşüyor edit: 1-2-3-4 xxx boy demem daha doğru olur

Emre.E
23-01-2013, 16:07
Gidişde dahi fark var, geçen konuda söylediğimde makaraya almayı denedi birkaç arkadaş.
Aynı motor aynı şanzuman eywallah aynı araçla deniyoruz ben arka tamponunda 170lere kadar gidiyorken , diğer yerli 1-2 boy gerilere kadar düşüyor edit: 1-2-3-4 xxx boy demem daha doğru olur

Açıkcası gidişinde fark varmı yerli ile ithalin banada biraz tuhaf geldi ama belki sizin araçlar arasında ciğer farkı vardır. :)
Varsa stock ithal megane hb hemen dener sonucu görürüz :D

efe_
23-01-2013, 16:09
deneyin İstanbulda hertürlüsü var

Emre.E
23-01-2013, 16:10
deneyin İstanbulda hertürlüsü var

Bakalım varsa deneriz , şuan benim için amaç az yakması RCZ den artı olarak :)

bugrahan
23-01-2013, 16:25
Adam dizel aldi konu canlandi bianda:D

Emre.E
23-01-2013, 16:27
Adam dizel aldi konu canlandi bianda:D

Oğlum aklıma BY geliyo megane a bindikçe yol bilgisayarı falan aynı ya bir aciip oldum :D

bugrahan
23-01-2013, 16:30
Oğlum aklıma BY geliyo megane a bindikçe yol bilgisayarı falan aynı ya bir aciip oldum :D

Sen BY'yi cok ararsin;)

SONE-R
23-01-2013, 16:56
Açıkcası gidişinde fark varmı yerli ile ithalin banada biraz tuhaf geldi ama belki sizin araçlar arasında ciğer farkı vardır. :)
Varsa stock ithal megane hb hemen dener sonucu görürüz :D

yerliler ithal kadar yürümez.. ;)

Emre.E
23-01-2013, 17:08
Sen BY'yi cok ararsin;)
Yok kanka iyi zamanda sattık onu şimdi satsak zarardı :)

yerliler ithal kadar yürümez.. ;)
Doğrudur, denemedim birşey diyemiycem az yaksın yeter.

efe_
23-01-2013, 17:12
Resim koysana Emre. Cam tavan , tekno paket vs varmı

Emre.E
23-01-2013, 17:13
Resim koysana Emre. Cam tavan , tekno paket vs varmı

Yok ya şirket spec 1.5 dci expression gümüş gri :)

http://imageshack.us/a/img844/6692/fotoraf11v.jpg

SONE-R
23-01-2013, 17:20
yaw bu fotodaki araç yerli ama.. sen ithal aldım demedin mi? :)

efe_
23-01-2013, 17:20
Kazasız belasız , dynamique jantı da atılmış :)
h&r 3.5 ilk iş
edit:araç yerli emre

Emre.E
23-01-2013, 17:21
yaw bu fotodaki araç yerli ama.. sen ithal aldım demedin mi? :)

Yok yerli aldım coupe ithal di ya aradaki farkı anladım demek istedim :)

Kazasız belasız , dynamique jantı da atılmış :)
h&r 3.5 ilk iş

Amin sağol efe yok bu jantlar expressionda da var :)

Edit : Araç yerli zaten anlatımda bir karışıklık olmuş bunu alınca ithalle arada çok fark olduğunu anladım demek istedim , ondanda stock ithal varsa deneriz dedim :)

efe_
23-01-2013, 17:24
İthal bulurduk sanada diyeydin.

Emre.E
23-01-2013, 17:25
İthal bulurduk sanada diyeydin.

Meblası bende kalsında biraz ölü fiyata aldım :) dimi buğrahan ?? :D :D

Zaten max 1 ay binerim binmeye alacak olsam ithal alırdımda bundan sonra coupe ye geçiş olabilir tekrardan :)

extreme__
23-01-2013, 17:50
hayırlı olsun kaç binde şirket spec :D

bugrahan
23-01-2013, 17:51
Sat bunuda bi hayirlisiyla aliriz coupeyi yada benim arabayi sana kitlerim:D

emre_
23-01-2013, 17:59
kanka hayırlı olsun dizele dönüş :D kazasız belasız bin :)