PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Megane III Coupe

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

mtechh
13-03-2010, 07:55
Merhaba aradaşlar;
Bir arkadaşım 2010 megane Coupe aldı 1.5 DCI 105 Hp bu araç üzerinde öncelikli işlem olarak yay sipariş etmekle başladık ve eibach ın 35mm prokit ini sipariş ettik.
Bundan sonraki aşamada egr iptali+kat iptali+düz boru egzoz+filtre ve bu işlemler yaptıkdan sonra chip yaptırmayı düşünüyoruz.Sizlerden fikir almak istiyoruz egzoz çapı olsun chip olarak egr ve kat ı iptal etmeye değermi?şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederiz.

harun
13-03-2010, 09:46
Dizel araca düz boru yapmanın ne anlamı var ki.Full performans bekleyemezsiniz.Ancak Chip ile bir miktar artış sağlanır

EGR iptal edilebilir bence.

ACTPK
13-03-2010, 11:07
Dizel araca düz boru yapmanın ne anlamı var ki.Full performans bekleyemezsiniz.Ancak Chip ile bir miktar artış sağlanır

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım lütfen. FreeFlow turbo araçta güzel sonuçlar verir. Dizel ya da benzinli olması fark etmez. Atmosferik araçta olduğundan çok daha fazla fark edecektir.

Bu arada Kat'ı iptal ederseniz ses çok bozulacak. Egr'yi iptal ederseniz motor geç ısınır ama sonradan arıza çıkarmasındansa şimdiden iptal ettirirdim. Orjinal boru çapının ne olduğunu biliyorsanız ya da öğrenirseniz daha rahat yardımcı olunur.

FaBeRgE
13-03-2010, 14:30

EGR iptal edilebilir bence.

Hiç düz boru yapılmış bir dizele bindiniz mi acaba ? Kesinlikle tavsiye ederim üst devirlerde bariz bir güçlenme oluyor, güçlenme demiyelimde eğrinin düşme devrini yükseltiyor. En azından benim aracımda öle oldu :)

bilalMW
13-03-2010, 16:19
ek olarakda custom downpipe'da yapılabilir.

Dragger
13-03-2010, 16:23
Ben olsam sadece chip yapıp binerdim :)

2 farklı egsoz taktım, düzboru yaptım, kat egr vs herseyi de iptal ettim.

Bence yapılan masrafa degmiyor ve ses kötülesiyor.

Su an orjinal son susturucuyu taktım ona ragmen üfleme sesi var arabada, katın dönüsümü de olmadıgından böylece kaldı.

levent
13-03-2010, 18:05
bence egsoza hiç girmeyin chiple birlikte egr yi iptal ettirip gezin ;)

Selman
13-03-2010, 18:45
Alan arkadaş kim ben bayide çalışıyorum muhakkak biliyorumdur:D

erh
13-03-2010, 19:31
Fluance ile aynı motor var üzerinde.. alt devirleri cidden cok gucsuz ve bazen normal kullanımda 1. vitese atmaya bile zorluyor arac haraket edebilmek için sehir içinde.. 2. viteste bile toplamıyor arac.. daha onceden ugrastım biraz bu aracla.. nasıl olabilcegi konusunda fikir olmuş olur ;)
http://www.streetfire.net/video/renault-fluance-15-dci-105-hp-chip-tuning-by-boos_730224.htm

harun
14-03-2010, 01:22
Hiç düz boru yapılmış bir dizele bindiniz mi acaba ? Kesinlikle tavsiye ederim üst devirlerde bariz bir güçlenme oluyor, güçlenme demiyelimde eğrinin düşme devrini yükseltiyor. En azından benim aracımda öle oldu :)

E o zaman benzinden ne farkı kaldı ki ? ;)

FaBeRgE
14-03-2010, 01:32
E o zaman benzinden ne farkı kaldı ki ? ;)

Ne alaka benzin ile :confused: açıklarsanız memnun olurum

harun
14-03-2010, 10:02
Ne alaka benzin ile :confused: açıklarsanız memnun olurum

Düz boru hakkında diyorum.

Dizele yapılması bence mantıksız.Zaten beklenenin üzerinden bir performans beklenemez dizelden...

MuratGürakan
14-03-2010, 11:23
Dizele yapılan hiçte mantıksız değil. Sadece arkadaki son susuturucuyu sçküp direk çıkış vererek bile 3500dd sonrasında daha istekli bir ivme yakaladık. Ondan dizelde işe yaramaz diyip atmamak gerek. Hele birde kat iptali komple düz boru hatta kalın boru ile çok keyifli bir üst devir yapılabilir. ***** dizelin dezavantajı ortadan kaldırılabilinir.

FaBeRgE
14-03-2010, 11:59
Düz boru hakkında diyorum.

Dizele yapılması bence mantıksız.Zaten beklenenin üzerinden bir performans beklenemez dizelden...

ne diyorsun arkaşım düz boru hakkında ? Neden mantıksız ? Boş boş konuşuyorsun :ofk:

harun
14-03-2010, 12:27
ne diyorsun arkaşım düz boru hakkında ? Neden mantıksız ? Boş boş konuşuyorsun :ofk:

Bu kadar tepki göstermenin manası yok.Ben sadece fikrimi söyledim.

MuratGürakan
14-03-2010, 12:31
Tamam arkadaşlar sakin olun ;)
Burda uygulama yapmış ve sonuç almış kişilerin fikirleri yorum yapmaktan daha etkilidir :) Ama ne olursa olsun kırmayalım birbirimizi.

can_ksk
14-03-2010, 13:13
1.4 hdi motor kullanan eski aracımda,60 lık komple düz boru ile gerçekten fark hissedilirdi,benzinli araçtaki hava filtresi taktım coştu etkisi deil cidden fark ediyor:)

Yigit-Y
14-03-2010, 13:18
en mantıklısı chip ile egr iptali...

bu tip araçlara bence bunlar yeterli...

dizele düz boru son susturucudan son çıkacak olan sesi duyunca arabadan soğursun bence gerek yok ;)

M U R A T
14-03-2010, 13:29

fikir yürütülecek bi konu değil bu varsa deneyimlerin paylaş ve biraz daha bilgi sahibi ol fikir yürütmeden önce

Dou
14-03-2010, 13:38
Bende de aynı araç var şöyle anlatayım düşüncemi,

Her dizelde 3700-4000 den sonra ani düşüş olur gibi ama,

Reno'nun 1.5 105 liklerindeki 4000 den sonraki tork eğrisi fordun 1.6 110'luğuna göre daha fazla düşüyor sanki.

Chip + EGR bence mantıklı, ama sıfır kat'a kıymam ben, mutlaka fark yaratacaktır ama araç performansa yönelik olmadığı için değmez diye düşünüyorum(kendim için). Ha kilometresi gelir 80-100.000 km sonunda artık güçten çalmaya başlamasın diye iptal ederim. :)

Bu arada eibach'larla nasıl duruyor araç görme imkanımız var mı? H&R ile Eibach arasında gidip gelme aşamasındayım.

levent
14-03-2010, 15:54
üst devir istiyosanız eğer yazılımsız araç belli bi devirden sonra acaip basınç kısıyor, benim cont 1.1 basıyor mesela 4300 devir gibi 0.8 lere (tahminen) 4800 devirdede 0.4 civarına düşüyor basınç (yine tahminen) yazılımla bunun önüne geçilebilir, basınç açılcaksa redline daki basınç stock basınca yükseltilerek yada yaklaşık bi değere getirilerek üst devirlerdeki isteksizlik tamamıyla ortadan kalkıcaktır bence.

Dou, abi sen onu bunu geç ben 50 bin deki arabanın kat'ına kıyamıyorum, kasım'da muayeneyi atlattıktan sonra kestirip ortayı da kaldırarak stock sonla komple 60mm düşünüyorum şuanda bakalım.

Dou
14-03-2010, 16:03
üst devir istiyosanız eğer yazılımsız araç belli bi devirden sonra acaip basınç kısıyor, benim cont 1.1 basıyor mesela 4300 devir gibi 0.8 lere (tahminen) 4800 devirdede 0.4 civarına düşüyor basınç (yine tahminen) yazılımla bunun önüne geçilebilir, basınç açılcaksa redline daki basınç stock basınca yükseltilerek yada yaklaşık bi değere getirilerek üst devirlerdeki isteksizlik tamamıyla ortadan kalkıcaktır bence.

Dou, abi sen onu bunu geç ben 50 bin deki arabanın kat'ına kıyamıyorum, kasım'da muayeneyi atlattıktan sonra kestirip ortayı da kaldırarak stock sonla komple 60mm düşünüyorum şuanda bakalım.

Daha önce dizel araç uzun vadeli kullanmadığım için, 50.000 deki katın kondisyonunun ne durumda olduğunu bilmediğimden ötürü bir şey diyemem de, araç benzinli olsa dokunmazdım ben :)

_Burak_
14-03-2010, 16:14
Bende de aynı araç var şöyle anlatayım düşüncemi,

Her dizelde 3700-4000 den sonra ani düşüş olur gibi ama,

Reno'nun 1.5 105 liklerindeki 4000 den sonraki tork eğrisi fordun 1.6 110'luğuna göre daha fazla düşüyor sanki.

Chip + EGR bence mantıklı, ama sıfır kat'a kıymam ben, mutlaka fark yaratacaktır ama araç performansa yönelik olmadığı için değmez diye düşünüyorum(kendim için). Ha kilometresi gelir 80-100.000 km sonunda artık güçten çalmaya başlamasın diye iptal ederim. :)

Bu arada eibach'larla nasıl duruyor araç görme imkanımız var mı? H&R ile Eibach arasında gidip gelme aşamasındayım.

eibach kaçlık alcan ceyar ?

Dou
14-03-2010, 16:17
eibach kaçlık alcan ceyar ?

Eibach 3 var,

H&R 3.5

levent
14-03-2010, 16:32
Daha önce dizel araç uzun vadeli kullanmadığım için, 50.000 deki katın kondisyonunun ne durumda olduğunu bilmediğimden ötürü bir şey diyemem de, araç benzinli olsa dokunmazdım ben :)

bizimde o şekildede, pek bi dolma durumu olduğunu düşünmüyorum şuanda ben ilk haline göre tabiki doludur ama aşırı bi doluluk yoktur diye tahmin ediyorum :)

FaBeRgE
14-03-2010, 17:41

güzel kardeşim sorun zaten burda :) fikir belirtmiyorsun sadece mantıksız diyorsun ama neden öle olduğunu söylemiyorsun. Ben o yüzden öle bir tepki verdim. Benim aracımda 60mm dp + 60mm tp ve düz boru var ve elde ettiğim sonuçları söylüyorum :)

Selman
14-03-2010, 17:47
Eibach 3 var,

H&R 3.5

Serviste coilover var düşünürseniz :)

_Burak_
14-03-2010, 18:10
Eibach 3 var,

H&R 3.5

acele etmezsen geldiğimizde beraber alalım :)

sinan-s
14-03-2010, 18:27
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Dou
14-03-2010, 18:49
Serviste coilover var düşünürseniz :)

Coil düşünmüyorum çünkü sadece x ten y ye götürüp getirsin diye kullanıyorum, o kadar büyük planlar kurmuyorum o sebepten. :)

Yay yetecektir bana :)

erh
14-03-2010, 20:58
katalitikler öyle kolay kolay dolmuyor.. dizel olsa bile.. katalitikten cok, boru capını artırmak guzel sonuc verioyr bu arabalarda..

harun
14-03-2010, 23:17
güzel kardeşim sorun zaten burda :) fikir belirtmiyorsun sadece mantıksız diyorsun ama neden öle olduğunu söylemiyorsun. Ben o yüzden öle bir tepki verdim. Benim aracımda 60mm dp + 60mm tp ve düz boru var ve elde ettiğim sonuçları söylüyorum :)

Biraz geç oldu ama söyliyim yine de.

Bence dizel araçlardan benzin gibi performans alınmaya çalışılıyor.Bu yapılanlar çerçevesinde diyim.Ama motora şimdi veya ilerki dönemlerde ne gibi bir avantaj veya ne dezavantaj sağlar orasını bilemem...

FaBeRgE
14-03-2010, 23:32
Biraz geç oldu ama söyliyim yine de.

Bence dizel araçlardan benzin gibi performans alınmaya çalışılıyor.Bu yapılanlar çerçevesinde diyim.Ama motora şimdi veya ilerki dönemlerde ne gibi bir avantaj veya ne dezavantaj sağlar orasını bilemem...

tabiki amaç zaten performans almak :) Düzgünce kullandığın sürece bence pek bir sorun yaşamazsın. Benim aracım 80bin kmdir yazılımlı şimdiye kadar tek bir sorun yaşamadım :)

levent
14-03-2010, 23:38
tabiki amaç zaten performans almak :) Düzgünce kullandığın sürece bence pek bir sorun yaşamazsın. Benim aracım 80bin kmdir yazılımlı şimdiye kadar tek bir sorun yaşamadım :)

+1 ama stockum :)

yazılım bilinçsiz ellerde yapılırsa falan turboyu daha erken ele alma riski var onun önüne de bilinçli ellerde yazılım yaptırarak geçmek gerekiyor o zaten kullanıcı hatası olur direk.

iLkay
16-03-2010, 09:02
Arkadaşlar güzel konu olmuş gerçekten benimde böyle bir konuya ihtiyacım vardı..
Benimde arabam bant'tan indirilip gemiye yükleniyormuş..
15 gün sonra elimde işallah :)
Megane Coupe 1.5 DCI Impressor Cam Tavan+Navigasyon Paketi Beyaz

Diğer Megan Coupe sahibi arkadaşlarlada tanışırsam çok memnun olurum..

mtechh
16-03-2010, 10:17
Srk Shop dan eibach in 35mm prokit ini satın aldık yarın takılıyor yaylarımız ve nefes almadan gidip yazılımımızı yüklettik araca.Henüz dyno ya çıkmadık ama yapılan işlem sonra gerçekten tatmin edici oldu (şimdilik)tahmin ediyorum 130 Hp civarında oldu + - konuşuyorum tabiki net sonucu dyno üzerinde görücez artık.YAzılımı atarken biraz sıkıntı oldu ama sonra dan çözdük onuda.Flash ı bağladıkdan sonra ecu yu okumaya başlıyoruz %97 de kesiyordu.Sonra aracın kendini sleep moda aldığını düşündük ve ecu yu okuma sırasında araç vites de kontak kartını takıp start/stop düğmesine ecu yu okuyuncaya kadar devam ettik ve sonunda başardık.Kat ve egr iptali hala kafamızı kurcalamaya devam ediyor ona karar vermiş değiliz henüz şimdilik bu kadar.

Dou
16-03-2010, 14:56
Arkadaşlar güzel konu olmuş gerçekten benimde böyle bir konuya ihtiyacım vardı..

Vışşşş hayırlı olsun, kıskandım valla maşallah :D Ben aldığımda Impressor donanımı yoktu ne yazık ki ondan mecburen cam tavansız navisiz takılıyoruz :D Navi önemli değil de cam tavan ben aldıktan sonra gelince üzülmüştüm.

Bende dynamique donanımına opsiyon olarak viraja duyarlı Bi-xenon var.

Ne kadara aldınız acaba çok özel değilse?

Dou
16-03-2010, 14:57
Srk Shop dan eibach in 35mm prokit ini satın aldık yarın takılıyor yaylarımız ve nefes almadan gidip yazılımımızı yüklettik araca.Henüz dyno ya çıkmadık ama yapılan işlem sonra gerçekten tatmin edici oldu (şimdilik)tahmin ediyorum 130 Hp civarında oldu + - konuşuyorum tabiki net sonucu dyno üzerinde görücez artık.YAzılımı atarken biraz sıkıntı oldu ama sonra dan çözdük onuda.Flash ı bağladıkdan sonra ecu yu okumaya başlıyoruz %97 de kesiyordu.Sonra aracın kendini sleep moda aldığını düşündük ve ecu yu okuma sırasında araç vites de kontak kartını takıp start/stop düğmesine ecu yu okuyuncaya kadar devam ettik ve sonunda başardık.Kat ve egr iptali hala kafamızı kurcalamaya devam ediyor ona karar vermiş değiliz henüz şimdilik bu kadar.

Ahh ilk ben olacaktım coupe'ye yazılım yapan :D

Hayırlı olsun.

iLkay
16-03-2010, 16:35
Vışşşş hayırlı olsun, kıskandım valla maşallah :D Ben aldığımda Impressor donanımı yoktu ne yazık ki ondan mecburen cam tavansız navisiz takılıyoruz :D Navi önemli değil de cam tavan ben aldıktan sonra gelince üzülmüştüm.

Bende dynamique donanımına opsiyon olarak viraja duyarlı Bi-xenon var.

Ne kadara aldınız acaba çok özel değilse?

Özel mesaj attım hocam :icon_tup:

levent
16-03-2010, 17:30

Hayırlı olsun güzel araç :)

Dou ; Abi senin aracın aynından bizde de var işte , beyaz dynamique (deri döşemeli hepsi gerçi sanırım bizdede deri döşeme mevcut) + ipod kiti + viraja duyarlı mercekli farlar var beyaz renk.

iLkay
16-03-2010, 18:40
Hayırlı olsun güzel araç :)

Dou ; Abi senin aracın aynından bizde de var işte , beyaz dynamique (deri döşemeli hepsi gerçi sanırım bizdede deri döşeme mevcut) + ipod kiti + viraja duyarlı mercekli farlar var beyaz renk.

Bu ipod kiti dediğiniz arabada usb girişi mi var.. Çünkü bildiğim kadarıyla usb girişi yok arabalarda..

Dou
16-03-2010, 19:05

Yok aslında hepsi deri döşemeli değil, bana da öyle dediler ama değil.

Şimdi açık açık söyleyeyim, öyle deri döşemeyi sevmiyorum* ondan almadım diyen tiplerden değilim. 3 milyar az vermek için istemedim deri döşeme, olmasada olur dedim sonuçta kumaş döşeme de aynı işlevi görüyor, onun yerine 3 milyar kadar depomu doldururum keyifli keyifli gezerim mantığıyla düşündüm. :D

Ben bayiye aracı kesinlikle deri döşemeli istemiyorum ama kesinlikle bi-xenon istiyorum dedim. Bana "yok öyle bir araç gelmiyor" dedi ASF. Ya bi-xenon+derili ya da hiç bişeyli alabiliyorsunuz dediler.

Bende inat ettim kendim buldum aracı mais aracılığıyla gemide kaç coupe olduğunu ne donanımda ve motor seçeneklerini vs. öğrendim, sonra ASF ye dedim bak araç gemide ispanya'dan hb leri alıp gemi geliyor şu tarihte gümrükte olacak vs.. Adamlarda şaşırdı :)

Benim aldığım zamanda impressor donanımı olsa kesin cam tavan alırdım, ama bu aldığım araç o zamanın deri hariç fullüydü işte.

Bir tek ipod girişi yaptırabilirim çok saçma bir fiyat çekmezlerse.

iLkay
16-03-2010, 19:15
Şu ipod girişi işini hala anlamadım..Ben ne kadar ısrar etsemde sadece aux girişi var dediler bana..

Dou
16-03-2010, 19:22
Şu ipod girişi işini hala anlamadım..Ben ne kadar ısrar etsemde sadece aux girişi var dediler bana..

Sanırım torpidoya giriş çekiyorlar, ben görmüştüm aksesuarlarda.

Aux girişi var evet ama iphone a nasıl bağlanır hala çözemedim çift girişli ve 3.5" jack değil.

levent
16-03-2010, 19:46
Bu ipod kiti dediğiniz arabada usb girişi mi var.. Çünkü bildiğim kadarıyla usb girişi yok arabalarda..

Usb değil bizdeki, şu şekilde giriş yapılabilen diğer ucu da ipod iphone vs bağlanabilen bişey orjinal aksesuarı aracın. ben kendi telefonumun aksesuarının fotosunu çektim ama ipodunkinin sadece ipod a giriş kısmı farklı ;)

http://i42.tinypic.com/69npcl.jpg

ipod un aksesuarı ara kabloda, bizimkiler zaten Renault bayisi oldukları için özel siparişle aldılar aracı ama, impressor a da gerek duymadılar zaten cam tavan sevmiyorlar kuzenler.

girişin yeri ise vites in ön tarafındaki cep gibi yerin karşısında kalıyor.izmir'e gittiğimde foto çekerim :)

Dou
16-03-2010, 19:48
Usb değil bizdeki, şu şekilde giriş yapılabilen diğer ucu da ipod iphone vs bağlanabilen bişey orjinal aksesuarı aracın. ben kendi telefonumun aksesuarının fotosunu çektim ama ipodunkinin sadece ipod a giriş kısmı farklı ;)

http://i42.tinypic.com/69npcl.jpg

ipod un aksesuarı ara kabloda, bizimkiler zaten Renault bayisi oldukları için özel siparişle aldılar aracı ama, impressor a da gerek duymadılar zaten cam tavan sevmiyorlar kuzenler.

girişin yeri ise vites in ön tarafındaki cep gibi yerin karşısında kalıyor.izmir'e gittiğimde foto çekerim :)

Evet o dediğiniz orjinal donanımda. Ben torpidoya ekstradan çekiliyor sanmıştım.

Bende bu kabloyu arıyorum nerede bulabilirim, 2.5 çift uç ne deniyor buna :)

levent
16-03-2010, 19:52
Evet o dediğiniz orjinal donanımda. Ben torpidoya ekstradan çekiliyor sanmıştım.

Bende bu kabloyu arıyorum nerede bulabilirim, 2.5 çift uç ne deniyor buna :)

valla hiçbir fikrim yok, kuzenlerinki ipod un aksesuarıydı sorarım nasıl temin ettiklerini, ben sony ericsson telefon kullanıyorum yazın arabayı aldığımda bağlıyodum telefonu oraya iyi oluyodu :D

birisi sağ birisi soldan gelen sesler içinmiş kırmızıda R beyazda L yazıyo zaten tele giriş kısmındada müzik resmi var benimkinin :)

iLkay
16-03-2010, 20:48
Bu kadar araba yapmışken usb girişi koymamaları kötü olmuş..Ayrıca youtube'da video'larıda var..İspanya üretim arabalarda usb girişi mevcut..

Selman
16-03-2010, 20:50
İlk çıktığında megane hb ve clio hb'de görmüştüm sanki bikaç tanesinde usb girişi. Sonradan koymaz oldular usb.

renault_f1
17-03-2010, 17:58
arkadaşlar öncelikle megane 3 HB(ithal versiyonlar) ile megane 3 coupe performans olarak fluence ile motor aynıdır denip bir tutulmasın inanın kullanınca anlayacaksınız fark var ...
kia rio 110 hp dizel araç ile roll denedim,megane 3 hb dci 106hp aracım stock...(ithal)
roll'de 5.vitesime atana kadar sürücü kapısından geri düşmedim hiçki rio'ların gidişini bilen bilir
zaten uzunda alacağım aşikar...
ben gerekli kişi ile konuştum yazılım olayını , limitleri vs vs
araç 8V old. , 150 hp'ler felan pek uymuyor araca....
sağlıklı olan 135 ama üstüne çıtırdan birşeyler daha katılabilir
dou bu arada coupe 'ye yazılım yapan tanıdığım war aylarr oldu :D

Kaan
17-03-2010, 20:59
yazılım sonrası aracta herhangi bir sıkıntı problem yaşadınız mı?Bende çok düşündüm ama halen kararsızım:beuj:

iLkay
17-03-2010, 23:08
yazılım sonrası aracta herhangi bir sıkıntı problem yaşadınız mı?Bende çok düşündüm ama halen kararsızım:beuj:

Valla açıkcası superchips gibi bu işte profosyenel olan işletmelere gidip arabanızı dyno üstünde her türlü teknik bilgisi alınıp yapıldığı zaman hiç bir problem yaşamassınız..
Ama dediğim gibi merdiven altı yerlere gitmenizi kesinlikle önermem..Bu arada superchips sadece bir örnekti.. Türkiye'de onlar gibi profosyenel çalışan 4-5 firma daha var ama benim nerdeyse bütün arkadaşlarım superchips uygulatıp sorun yaşamadıkları için superchips yazdım şimdi :icon_tup:

mtechh
18-03-2010, 08:15
Valla açıkcası superchips gibi bu işte profosyenel olan işletmelere gidip arabanızı dyno üstünde her türlü teknik bilgisi alınıp yapıldığı zaman hiç bir problem yaşamassınız..
Ama dediğim gibi merdiven altı yerlere gitmenizi kesinlikle önermem..Bu arada superchips sadece bir örnekti.. Türkiye'de onlar gibi profosyenel çalışan 4-5 firma daha var ama benim nerdeyse bütün arkadaşlarım superchips uygulatıp sorun yaşamadıkları için superchips yazdım şimdi :icon_tup:

Kesinlikle katılıyorum bu tür işlemler merdiven altında yapılmadıkdan sonra güvenebileceğiniz emin ellere teslim etmek işin ehline bırakmak en mantıklısı cumartesi gününden beri kullanıyor arkadaşım aracı yazılım konusunda bi sıkıntı çıkartmadı daha

miniks
29-03-2010, 17:18
benımde kangoo m var 2010 1.5 105 hp 6 ılerı.

ıkı adet aldım ıkısınıde chıpledım. ıkısınınde canını aldım. bırı pert oldu zaten. dıerınınde canını alıyorum. dyno ya cıkmadım ama hyundaı era harıcı (140 tan sonra) gecen olmadı daha. aracım 1480kg ruhsatta yazıyor kantara cıkmadım daha ama 1480 den daha agır sankı. ama cok serı ben cok memnunum. duz yol 200 sıkıntısız yapıyor. arac yuksek oldugu ıcın ruzgar cok tutuyor.
araba 1500km de ıken deneme yapmıstım sımdı 6700de daha ıyı gıdıo km yukseldıkce motor acılıyor ve daha ıyı gıtmeye baslıyor. ılk 10.000km bakımında hava fıltresını k&n ıle deıstırıcem ınsallah. egr yı de ıptal edıcem. egr guc artısı saglamıyor ama yakıt farkedıyormus. ben kullananlardan bu skeılde yorum aldım. chıp+fıltre+egr ıptalınde bu sekılde oluyormus. ama ıste egzosdur fln gırınce ısın ıcıne belkı egr den guc cıkıyordur orasını bılemem.
aracım 5.9lt yakıyor sehır ıcı. uzun yolda 4.8lt. yakıyor. chıp ını kendım yaptım. dertsız tasasız zaten benım chıp ı mı kullanan arkadaslar var. yazılım yaptırmayı dusunen arkadaslar var ıse benımle ırtıbata gecerlerse referanslarımı sunarım ben yetkılı servıslere calısıyorum genelde bu tıp konularada yazmıyorum zaten. ama turbo problemı olan cogu aracı duzelttım. range rover x-5 toureg audı q7 gıbı.

bende benım kangoo nun bı kadran vıdeosunu cekıp paylasıcam.

alper a
30-03-2010, 18:58
Bendede 2010 Scenic Var 100hplik Egr Fabrika Çıkışı İptal Edilmiş Durumda Belki Sizinkilerdede iptaldir.Sizin Motorlarda Sanırım bunun Gibidir.Kapagı kaldırınca kırmızıyla işaretledigim bolgede valfin yeri var fakat bu açıdan bakıldıgında sol tarafında yuvarlak bi kapak görüyorsanız iptal demektir.Kapaksız Resmini çekerim şuan bunu bulabildim.
http://i1003.hizliresim.com/2010/3/30/4258.jpg

Mehmet Gazihan
30-03-2010, 21:09
105 liklerde iptal deil..bugün cebelleştim bi sw megan ile..uurastırdı ama yaptım ((:

alper a
31-03-2010, 00:11
Bizimki Doguştan Şanslı Desene Mehmet :))))

renault_f1
31-03-2010, 19:53
benımde kangoo m var 2010 1.5 105 hp 6 ılerı.

ıkı adet aldım ıkısınıde chıpledım. ıkısınınde canını aldım. bırı pert oldu zaten. dıerınınde canını alıyorum. dyno ya cıkmadım ama hyundaı era harıcı (140 tan sonra) gecen olmadı daha. aracım 1480kg ruhsatta yazıyor kantara cıkmadım daha ama 1480 den daha agır sankı. ama cok serı ben cok memnunum. duz yol 200 sıkıntısız yapıyor. arac yuksek oldugu ıcın ruzgar cok tutuyor.
araba 1500km de ıken deneme yapmıstım sımdı 6700de daha ıyı gıdıo km yukseldıkce motor acılıyor ve daha ıyı gıtmeye baslıyor. ılk 10.000km bakımında hava fıltresını k&n ıle deıstırıcem ınsallah. egr yı de ıptal edıcem. egr guc artısı saglamıyor ama yakıt farkedıyormus. ben kullananlardan bu skeılde yorum aldım. chıp+fıltre+egr ıptalınde bu sekılde oluyormus. ama ıste egzosdur fln gırınce ısın ıcıne belkı egr den guc cıkıyordur orasını bılemem.
aracım 5.9lt yakıyor sehır ıcı. uzun yolda 4.8lt. yakıyor. chıp ını kendım yaptım. dertsız tasasız zaten benım chıp ı mı kullanan arkadaslar var. yazılım yaptırmayı dusunen arkadaslar var ıse benımle ırtıbata gecerlerse referanslarımı sunarım ben yetkılı servıslere calısıyorum genelde bu tıp konularada yazmıyorum zaten. ama turbo problemı olan cogu aracı duzelttım. range rover x-5 toureg audı q7 gıbı.

bende benım kangoo nun bı kadran vıdeosunu cekıp paylasıcam.

yazılım soft tarzda mı yaptınız acaba? dyno çıkarsanız paylaşırsanız sewiniriz bize de örnek olurdu ....

renault_f1
31-03-2010, 19:54
Bizimki Doguştan Şanslı Desene Mehmet :))))

vallahi orasını bilemiyorum ama açıkcası 100 lük motorla 105lik motor açıkcası ayrı 2 dünya gibi her açıdan

alper a
01-04-2010, 01:15
coupeler kaç kg bnmki 1,4 ton :D kalkcak olan varsa kalkalım ehuheu

miniks
01-04-2010, 10:14
yazılım soft tarzda mı yaptınız acaba? dyno çıkarsanız paylaşırsanız sewiniriz bize de örnek olurdu ....

aynen soft olarak yaptırdım.

renault_f1
01-04-2010, 16:33
aynen soft olarak yaptırdım.

demek hard tarzda bişiler olsa hepten çıldıracak kangoo :)
merak ediyorum normal 1 yazılımla aşağı yukarı dizel 1 araçtan +30 hp alınıyor ekstra 10-15 hp felan daha almak için turbo basıncına mı dokunmaya başlıyorsunuz bu sefer ? yani normal soft 1 yazılımda sanırım turbo basıncı değilde püskürtme artırılarak güç alınıyor?

ali_utku
01-04-2010, 19:54
daha önce yazılmış zaten chip ile ilgili referansları güçlü olan bir yerden yaptırmak lazım.caddy ye yaptıran biri vardı tanıdığım bayağı sıkıntı çekti.onun dışında dobloya yapan başka bir arkadaşım vardı bilindik sağlan bir yerden yaptırdı sorunsuz şekilde biniyor.
kat iptali egzos a gelince farkedilir şekilde değişti araç.fakat ses çok fena.alt devirlerde aşırı tok magirus lar gibi ses gelmeye başladı :D yüksek devirlerde üfleme sesi.bayağı son susturucu denedik ama pek faydasınıda görmedik açıkçası

muratcantona
03-04-2010, 18:50
benım aracımda aynı motor var chıple 142 hp aldım ve kaptor denen bı parca bozuldu yuksek basınctan buda mazot pompasının ıcınde onun ıcın mazot pompası degıstı bu problemın sızde olması mumkun bızım mazot pompaları 65 lık clıodada aynı bızlerdede aynı mazot pompanızı degısıtırın sonra devam edın sımdı ben arastırmadayım ne olabılır ne yapılabılır dıye ... 142 hp 320 nm tork aldım aracımdan sadece chıp fıltre yakında egsozve downpıpe ta yapıcam 150 olsun benım olsun :D

Mehmet Gazihan
03-04-2010, 18:55
demek hard tarzda bişiler olsa hepten çıldıracak kangoo :)
merak ediyorum normal 1 yazılımla aşağı yukarı dizel 1 araçtan +30 hp alınıyor ekstra 10-15 hp felan daha almak için turbo basıncına mı dokunmaya başlıyorsunuz bu sefer ? yani normal soft 1 yazılımda sanırım turbo basıncı değilde püskürtme artırılarak güç alınıyor?

turbo basıncı her halukarda yükseliyor..turbo basıncını ellemeden güç arttırımı diye bişi söz konusu olamaz..

renault_f1
03-04-2010, 22:48
o zaman hard yazılımlarda dahada fazla turbo basıncı açılıyor riskde buradanmı geliyor mehmet bey ?

Mehmet Gazihan
03-04-2010, 22:52
üzerindeki turbonun kapasitesi belli zaten..bi yere kadar karışımı dengeleyebiliyoruz..sonrası daha fazla mazotla çıkıyor..zengin karışım güç getirirken duman ortaya çıkıyor..

yani daha hard yazılım daha fazla mazotla oluyor..beraberinde duman ve ısı sıkıntısı..

renault_f1
03-04-2010, 22:55
sizin kullancılardan gözlemlediğiniz bu yani , atıyorum aynı aracı 130 hp yaptığınızda oluyordur 150 de müşterinin beklentisine göre çok ciddi sıkıntılar çıkarıyormu c segm. comman rail dizeller ? ben düşünüyorum aklımda 145 tarzı rakamlar war ,ne gibi sıkıntılar yaşarım ?nelere dikkat etmem gerekir ?

Mehmet Gazihan
03-04-2010, 23:42
yeni jenerasyon dizel motorlar daha katı emisyon normlarında olduğundan daha yüksek mod potansiyeline sahipler..

ornk

163 hp lik bmw 20d makinasından komple eksozla 210 hp gibi güç çıkıyor..
177 hp lik yeni motordan komple eksozla 245 hp ler çıkıyor..

daha düşük hacimden daha yüksek gücü daha az çevre kirleterek çıkarmak için devamlı ARGE yapıolar..ve ortaya daha kapasiteli daha sağlam motorlar çıkıyor..

105hp 1.5 dCi da serinin modifiye potansiyeli en yüksek motoru..

ben kolaylıkla alınabilen 140 hp yi bile sağlıklı buluyorum..

muratcantona
05-04-2010, 18:01
bende 142 hp guc verdı sadece yazılımla 1.5 dci dan , bı sure sonra mazot poompam degısmek zorunda kaldı kaptor denen bı parccadan dolayı okadarda saglıklı degıl dedıngız gıbı yasayan bırıyım sonucta

Mehmet Gazihan
05-04-2010, 18:06
yaşadığınız arıza ile yazılımınızın pek bi ilgisi yok..

chip pompayı kapasitesi dışında çalıştırmaz..

bide yazılımdan yazılıma fark var tabiki..

miniks
05-04-2010, 18:35
aynen bende daha bır problem olmadı masallah. yaptıgım araclarda da bı arıza rastlamadık. bende bu hafta olcturucem aracı sonucu paylasırım. bakalım bızım kangooR ne cıkıcak.

muratcantona
05-04-2010, 20:56
bıdaha yazılımı koyucam bakalım olursa aynı problemkı bu sefer servıs artı kne der bılmem :D olmassada alakası yok dırek bakmadanetmeden alakası yok denemez bence 30 bın kmdekı bı aracın pompası bozuluyor ve bu lagunalarda aynı hata kodunu turkıyede veren tek aractı

Dou
05-04-2010, 21:02
Bende kat'ı iptal etmeye karar verdim yazılımdan önce, nasılsa sensör yok iyi kaynak yapan her ustacıda iş biter :) Muayene de dizellere katalitik zorunluluğu olmadığı için problem çıkmayacak.

Yalnız şunu fark ettim bugün, hava filtre sistemimiz acayip sesi azaltmaya odaklı ve bu güç kaybettiriyor diye düşünüyorum. (kangoo için aynı mıdır bilmiyorum)

Debimetre ve filtrenin devamında yarım metre boru tamponun soluna doğru ilerliyor (akünün ve ecunun arasından sıyrılıp), ve orada sesi azaltma amaçlı 2 susturucudan (tüp şeklinde susturucu derken) dönüp ucu tampona ters bir şekilde duruyor. Çok dolambaçlı bir sistem ama aküyü bagaja taşımadan orada bir sistem kurabilmek zor gibime geliyor.

Kafa yorarsam güzel bir sistem bulabilirim 1-2 gün düşünmem lazım bir de bunu yapacak adam bulmalıyım.

Bir de 105 liklerin intercooler'i 80 liklere göre küçük fakat kalın (daha karemsi bir intercooler), aslında büyüterek daha iyi güç elde edilebilir önü bomboş ama zaten 1500 ün altı çok ölü, bir de daha geç spool ederse iyicene yanarız.

Stock halde turbo peak 1.7 bar basıyor bu arada bugün biraz kurcaladım mevzuyu, hatta 1.8 leri bile görüyor.

muratcantona
05-04-2010, 21:41
kat konusunu bende dusunuyorum ama genelde bosaltalım dıyorlar onu ıstemıyorum ama yakın zamnada ya zorunluluk gelırse :S fıltre borusu okadar dolanbaclımı bugun arkadasın megane 3 te bakıordumda ole degıldı anlattıgınız gıbı bıde benım lagunada hıc degıl

Dou
05-04-2010, 21:44
kat konusunu bende dusunuyorum ama genelde bosaltalım dıyorlar onu ıstemıyorum ama yakın zamnada ya zorunluluk gelırse :S fıltre borusu okadar dolanbaclımı bugun arkadasın megane 3 te bakıordumda ole degıldı anlattıgınız gıbı bıde benım lagunada hıc degıl

Bence boşalttırma katalitiği en azından satarken sahibi isterse geri taktırırsın ya da zorunluluk gelirse, düz boru yaptırman daha mantıklı bence en azından elinde kullanılabilinir bir katalitik bulunur.

Filtre camın hemen önünde (akünün arkasında) ama tam tesisat kaputu açınca görünmüyor. Kaputu açtığında motorun sağ tarafında karşına çıkan Stickerli büyük kutu akünün kutusu, hemen önünde (panele doğru önünde) ecu var. Filtre en arkada (cama doğru) geliyor fakat devamı akünün arasından aşağı doğru ince bir boruyla ilerliyor, tamponu sökmeniz lazım nasıl bir yol izlediğini görebilmeniz için :) Ben söktüm ondan zaten şaşırdım ne gerek vardı bu kadar dolambaçlı bir yola diye :)

muratcantona
08-04-2010, 22:32
Bence boşalttırma katalitiği en azından satarken sahibi isterse geri taktırırsın ya da zorunluluk gelirse, düz boru yaptırman daha mantıklı bence en azından elinde kullanılabilinir bir katalitik bulunur.

Filtre camın hemen önünde (akünün arkasında) ama tam tesisat kaputu açınca görünmüyor. Kaputu açtığında motorun sağ tarafında karşına çıkan Stickerli büyük kutu akünün kutusu, hemen önünde (panele doğru önünde) ecu var. Filtre en arkada (cama doğru) geliyor fakat devamı akünün arasından aşağı doğru ince bir boruyla ilerliyor, tamponu sökmeniz lazım nasıl bir yol izlediğini görebilmeniz için :) Ben söktüm ondan zaten şaşırdım ne gerek vardı bu kadar dolambaçlı bir yola diye :)

:D satcagım adamı dusunmuyorum hanı benı ılgılendırmez o :D ufacık gocuk olsun boyattırırım ben hemen oleyımdır pıs cızıklı gocuklu bınemem benden sonrakını duusnmem zaten oyuzden :D kat konusunda egsozcuma soledım bana bos kat bulup yapıcak bısıler bakalım beklıorum ...

alper a
14-04-2010, 17:56
Egrinin Yeri 3vidalı olan yer fabrika çıkışı iptal 100hplik motor.
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/14/3733.jpg

Dou
14-04-2010, 17:57
100 lüklerde egr iptal evet, ama 105 liklerde değil. (bilgilendirme amaçlı söylüyorum karışıklık olmasın)

Bir de 100 lüklerin turbosu ile 105 liklerin farklı 105 likler daha (baya) geç doluyor zaten.

egeturbo
14-04-2010, 18:45
yeni çıkan 105 hpliklerde vnt tip turbocharger bulunmaktadır.

Dou
14-04-2010, 18:48
evet değişken palli

ve kullandığım diğer dizellere göre (1.6 psa tdci hariç) üstleri daha dolu, tabi 4000 den sonra yine düşüyor.

2100-2200 gibi peak yapıyor yalnız şehir içinde sıkıntılı, 1500 de dolmaya başlıyor adam gibi.. onun aşağısı leş.

100 lükte ve 80 likte altlar daha dolu doluydu.

Mehmet Gazihan
14-04-2010, 18:59
http://img97.imageshack.us/img97/999/fotograf0055c.jpg

bugün bi 105 lik megane sw ninkini iptal ettim. mekanik iptal problemsiz..

renault_f1
21-04-2010, 12:18
mehmet bey başka neler uygulandı o araca ne kadar güç alındı acaba ?
bu arada bizim 105liklerin turboları büyük ve basıncı yüksek çalışıyor gibi geliyor banda biraz ...

Mehmet Gazihan
21-04-2010, 12:36
safe bir yazılım attık..

müşterimin çok abartı bir güç beklentisi yokdu..alt devirlere odaklı çalışıldı..

http://img534.imageshack.us/img534/6208/megane3dynochiptuning.jpg

renault_f1
21-04-2010, 17:43
baya 1 safe olmuş bu :D
ya ben stock dyno'ya sokmuştum samsun'da aracımı 102.5 felan wermişti , o aracı stock ölçtünüzmü weya başka 1 105 liği ?

Mehmet Gazihan
21-04-2010, 19:12
ölçülmedi..

3000 km deki araba sanırım o civarlarda çıkar..

baya bi safe derken..öyle aman amanda güç çıkmıyor bunlardan..çapı belli motorun..

renault_f1
21-04-2010, 20:29
ölçülmedi..

3000 km deki araba sanırım o civarlarda çıkar..

baya bi safe derken..öyle aman amanda güç çıkmıyor bunlardan..çapı belli motorun..

140 hp sağlıklı diyordunuz bu motorla ilgili remap ile ondan dolayı dedim...

Dou
21-04-2010, 20:39
IC boruları motorun hemen üstünden geçiyor bizim motorlarda (ikiside), mangalda köfte modunda takılıyorlar,

Oraya ısı yalıtımı yapmak mantıklı olmaz mı?

renault_f1
23-04-2010, 12:09
dou hawa oradan hızla akıp geçiyor aslında o kdar kötü olsa firma yapmazdı herhdl onu yaw , ısınacak kdr kalmıyor oradaki o boruda direk 0.1 mm boru değil içerisini muhafaza eder dıştaki gibi sıcak olmaz sanıırım ?

Mehmet Gazihan
23-04-2010, 12:17
IC boruları motorun hemen üstünden geçiyor bizim motorlarda (ikiside), mangalda köfte modunda takılıyorlar,

Oraya ısı yalıtımı yapmak mantıklı olmaz mı?

mutlaka mantıklı olur..

yalıtım iyidir.bence motorun üstüne bi kapak geliştilmeli..

Mehmet Gazihan
23-04-2010, 12:18
dou hawa oradan hızla akıp geçiyor aslında o kdar kötü olsa firma yapmazdı herhdl onu yaw , ısınacak kdr kalmıyor oradaki o boruda direk 0.1 mm boru değil içerisini muhafaza eder dıştaki gibi sıcak olmaz sanıırım ?

intercooler dan da hava hemencecik geçiveriyor..ama soğuyor..

renault_f1
23-04-2010, 12:22
mehmet bey bizim makinelerdeki turbo nedir ? boyut olarak PSA'larla aynımıdır acaba ?

Eyup Duygun
23-04-2010, 12:28
bence 110luklarla aynı gıbıdır cunk onlardada baya hıssedılıyo megane3lerdede turbo baslayınca baya hıssettırıyo

edit:Mehmet abı tam olarak bılır yazar sımdı...

M U R A T
23-04-2010, 13:13
bence 110luklarla aynı gıbıdır cunk onlardada baya hıssedılıyo megane3lerdede turbo baslayınca baya hıssettırıyo

edit:Mehmet abı tam olarak bılır yazar sımdı...

mantık güzel ikiside hissettiriyosa turbolar aynıdır..
ne hissettiriyosa..

Eyup Duygun
23-04-2010, 13:59
alt devırlerdekı ölülük ortadan kalktıgında yanı 2. vitesde 20 ıle gıderken dıp gaz yaptıgınzda cokda bır tepkı yok turbo tam spool yapana kadar o andan sonra ıvmelenmede hıssedılr bır degısme oluyo aynıdırda aynı gıbıdır yakındır manasında bırsey soyledım mm'lık fark varsa bılemıcem

M U R A T
23-04-2010, 16:31
alt devırlerdekı ölülük ortadan kalktıgında yanı 2. vitesde 20 ıle gıderken dıp gaz yaptıgınzda cokda bır tepkı yok turbo tam spool yapana kadar o andan sonra ıvmelenmede hıssedılr bır degısme oluyo aynıdırda aynı gıbıdır yakındır manasında bırsey soyledım mm'lık fark varsa bılemıcem

bu mm lik farkı anlamadım yani her iki arabanın turboları aynı marka ve tip mi demek istiyosun galiba öyle demek istiyosun bence biraz daha araştır bilgi edin:icon_tup:

Eyup Duygun
23-04-2010, 20:37
aynı demek ıstemıoyrum ::):) vede demedımde yakındır demek ıstedım.yakın veyahut degıl bılınen bırsey var ıse burada paylaşılır ...

bildigimi yazayım pug 1750devrde 260nm tork
renault 2000 devrde 240nm tork arada 99cclik bir fark var buda bır fıkır verebılır ...

muratcantona
23-04-2010, 22:11
bızım 1.5 ler 260 nm 240 nerden cıktı :D herneyse 127 hp cok dusuk degılmı ?? benım 142 hp cıktı dynoda yazılımdan sonra

renault_f1
24-04-2010, 00:28
ne yazılım var sizde ?
127 safe map old. yazmış mehmet bey , yoksa 140 hp 'ler rahatlıkla çıktığını söylüyor o da zaten

Mehmet Gazihan
24-04-2010, 15:41
Max gücün üretildiği şartlar nedir ? tam gaz ve 3750 devir dimi ?

müşterim aracında bu pozisyonu hayal bile edemiyor..ben tam gaz yapmam, hadi yaptım 3700 deviri gormem diyor..

şimdi siz gidip bu adama senin arabanı biz 160 hp yapıcaz ama 4000 rpm de alacaksın diyemezsiniz..

siz megane kullanıcıları ? bütün gün ayağınız tam gazda devir 4000 demi geziyorsunuz. ?

iyi bir chiptuning size maximum verimi sağlıyandır..

max verimi elde edebilmek için aracın en sık kullanıldığı şartlar gözetilir..

bu yüzden custom remapping kıymetlidir..

Dou
25-04-2010, 00:20
Kısaca yazılım yapılan aracın sahibi "günlük" kullanım için faydalı olacak bir yazılım istemiş. Gördüğüm kadarıyla hala beygir pazarlığı yapılıyor.

Beygir konusuna çok takılınıyor sanki dizel araçla her gün rolling-drag-time trial kasıyorsunuz, önemli olan (bana göre) elde edilen tork ve tork bandının lineeritesi.

Ayrıca renonun motorunda emme-egzoz ve turbo aynı yerde bulunuyor, yer olmadığı için de intercooler boruları mecburen motorun üstünden geçmek durumunda kalıyor. Yani 1.5 dizel motorlar performanstan çok, yakıt ekonomisi odaklı tasarlanmış.

PSA grubunun motorunda ise daha performans odaklı diye düşünüyorum 1.5 dci ya göre, en başta turbo-ic bağlantıları ile manifoldun yerinin ayrı olması bile bunun göstergesi.

bildigimi yazayım pug 1750devrde 260nm tork
renault 2000 devrde 240nm tork arada 99cclik bir fark var buda bır fıkır verebılır ...

PSA motorun da 240 nm diye biliyorum.

1.6 tdci motor, renaultun motora göre, daha erken dolduruyor ama üstlerde daha erken bitiyor kesinlikle

1.5 dci resmen 1700 lerde adam gibi doldurmaya başlayıp 2200 dd civarında peak vuruyor ama 4000 dd de stock yazılımla 200 nm tork üretmesi bana turbonun büyük olduğu izlenimini yarattı. psa'nın 110 luğuna göre altları LEŞ (özellikle 1500 devir altı harbi leş), ama 3700-3800 den sonrası daha dolu.

levent
25-04-2010, 00:29
dou, eski nesil dci lardaki ciddi ufaktı turbo olarak sizdekiler bariz şekilde daha büyük bu arada ben inceleme fırsatı bulmuştum, önceden de dediğim gibi reno bayii damat olunca dayımın :)

renault_f1
25-04-2010, 01:24
Dou seninde dediğin gibi her aracın daha doğrusu motorun kendine göre +'sı -'si var...
PSA ile motor olarak perf. düşünülmüş olayını felan bilmiyorum ama şanzuman vs bir şekilde roll'de geçiyor dci105'ler psa'ları.....

renault_f1
25-04-2010, 01:27
dou, eski nesil dci lardaki ciddi ufaktı turbo olarak sizdekiler bariz şekilde daha büyük bu arada ben inceleme fırsatı bulmuştum, önceden de dediğim gibi reno bayii damat olunca dayımın :)

lewo , turboları ufaktı derken 80likmi 100lüktenmi bahsediyorsun ?
80likse kastın o güçteki hangi araca bakarsan turboları o boylarda old. görürsün zaten
bizdeki soru işareti bizim turbo ile psa'ların turbosu arasındaki kapasite farklılığı ?

levent
25-04-2010, 02:33
lewo , turboları ufaktı derken 80likmi 100lüktenmi bahsediyorsun ?
80likse kastın o güçteki hangi araca bakarsan turboları o boylarda old. görürsün zaten
bizdeki soru işareti bizim turbo ile psa'ların turbosu arasındaki kapasite farklılığı ?

valla benimkine fındık derdim gt1444v , taa ki 82 liğin turbosunu görene kadar oğuzhan :)

105dci ların bana göre egsoz sistemi psa grubuna göre bi şekilde daha iyi, bu da altlarda daha boş hissedilip üstlerin daha dolu hissedilmesini yani öyle olmasını sağlıyor.tabi turbolardada illaki farklılıklar vardır, 105dci lar ne kullanıyor turbo olarak? ihi mi?

ayrıca o altlardaki boşluk üstlerdeki doluluk sadece turboyla değil, sıkıştırma, egzantrik derecesi, kapak flowu vs birsürü etkene bağlı yani bildiğin gibi.

100 lüğün turbosunu görmedim ama gidişi ve aracın tepkilerine bakıcak olursak bariz 105liğin turbosu daha büyük..

renault_f1
25-04-2010, 10:35
Biliyorsun levent zaten bundan önce 3 sene megane 2 hb 82liğim vardı o zamanlar kıldım d4d'lere cdti'larla yürürdüm geçerdim, geçemiyordum d4d'leri....
100lükle 106lıklarda tamamen farklı motor yaw , kapak yapısı,sıkıştırma oranı,turbosu, daha bilmediğim 1 ton şey alakasız 2 motor aslında yanyana getirip bayana sorsan o bile der :D
Bu 1 gerçek bizde KKK turbo var %90 ihtimalle, ama model boy olarak 1 fikrim yok :/

Dou
25-04-2010, 13:18
80'liklerde kkk kp35 kullanılıyor bildiğim kadarıyla

105 liklerde kkk bv39 kullanılıyor yanlış hatırlamıyorsam vw grubunun 1.9 tdi motorlarında kullanılan turboydu bu?

EDIT: Oğuzhan 100 lük ile 105 lik aynı motor ikiside k9k diye geçiyor zaten. 105 lik olan euro 4 normlarına uydurulup sıkıştırmanın düşürülmüş hali (biri 18.8:1 diğeri 15.3:1).

renault_f1
25-04-2010, 13:37
nerden öğrenebiliriz net olarak 1 fikrim yok nette dolandım yazmıyor

renault_f1
25-04-2010, 13:38
80'liklerde kkk kp35 kullanılıyor bildiğim kadarıyla

105 liklerde kkk bv39 kullanılıyor yanlış hatırlamıyorsam vw grubunun 1.9 tdi motorlarında kullanılan turboydu bu?

EDIT: Oğuzhan 100 lük ile 105 lik aynı motor. 105 lik olan euro 4 normlarına uydurulup sıkıştırmanın düşürülmüş hali (biri 18.8:1 diğeri 15.3:1). Turbo da kp39 biraz daha büyük 80 liklere nazaran.

82liklerde ihi de çıkıyordu diye hatırlıyorum ben

levent
25-04-2010, 17:17
ben kp35 görmüştüm sanayide cidden çk ufaktı ya :D

dou, 1.9 tdi ların bi kısmında gt1749 da çıkıyor.

alper a
27-04-2010, 19:35
Arkadaşlar Kara Yılanın Siparişini Bu Verdik Arkadaşım için 105 hp Priv.+Sunroof :).meganelı arkadaşlara bi Sorum olcak el freninin orda siyah bi tuş var ne işe Yarıyor sormaya unuttuk onuda size bir sorayım dedim.

Dou
27-04-2010, 19:35
Hız sabitleyici veya limitörü aktif etme tuşu o, alt üst hangisine basarsanız.

Önce o tuşa basıp sistemi aktif ediyor, sonra direksiyndan ayarlıyosunuz.

Hayırlı olsun.

renault_f1
27-04-2010, 19:45
Arkadaşlar Kara Yılanın Siparişini Bu Verdik Arkadaşım için 105 hp Priv.+Sunroof :).meganelı arkadaşlara bi Sorum olcak el freninin orda siyah bi tuş var ne işe Yarıyor sormaya unuttuk onuda size bir sorayım dedim.

yerli'lerden alıyorsunuz navigasyon felan varmı acaba güzel seçim hayırlı olsun tekrardan ;)

Velter
29-04-2010, 18:18
Selamlar
6 ay evvel bende Megane 3 Coupe 1.5 dci la satin aldim.
12000 binde su an memnunum gayet.
Yay konulari konusulmus, taktiran varmi suan yay onu merak ediorum?

Eyup Duygun
29-04-2010, 19:52
bir arkadasım taktırdı markası neydı unuttum ama buyuk ıhtımal HR olması lazım 3.5mm cok yumusak yay onler adam gıbı dusmedı ..

alper a
30-04-2010, 00:43
Saolun Arkadaşlar Şafak 30 :D

Dou
30-04-2010, 00:54
Selamlar
6 ay evvel bende Megane 3 Coupe 1.5 dci la satin aldim.
12000 binde su an memnunum gayet.
Yay konulari konusulmus, taktiran varmi suan yay onu merak ediorum?

Ben kw taktırdım 2 cm diye geçiyor

Ama burada renoları yükselttikleri için benim aracım arkası 3.5 önü 2.5 cm düştü.

Genel olarak memnunum, çamurlukla lastik arasının her noktası denk yükseklikte oldu en azından, sürekli kullandığım için daha fazla alçaltmak istemedim.

Eibach-h&r yaylar hb ye göre tasarlanmış, burada coupeye uyar diye satıyorlar ama coupenin arka yürüyen aksamı farklı. Şu anda coupe ayrı hb ayrı üreten ve tr ye getirilen sadece kw var.

ahmet3425
30-04-2010, 10:09
RS body kitlerin fiyatları ne kadar bilen var mı?

Velter
30-04-2010, 10:11
Ben kw taktırdım 2 cm diye geçiyor

Ama burada renoları yükselttikleri için benim aracım arkası 3.5 önü 2.5 cm düştü.

Genel olarak memnunum, çamurlukla lastik arasının her noktası denk yükseklikte oldu en azından, sürekli kullandığım için daha fazla alçaltmak istemedim.

Eibach-h&r yaylar hb ye göre tasarlanmış, burada coupeye uyar diye satıyorlar ama coupenin arka yürüyen aksamı farklı. Şu anda coupe ayrı hb ayrı üreten ve tr ye getirilen sadece kw var.

Coupe`nin yuruyeninin farkli oldugu konusunda haklisin. Zira aracimda ufak bir arizadan dolayi serviste 2 hafta kalmak zorunda kalmisti. O sirada Megane 3 HB verdilar bana ithal. Sanki HB nin yol tutusu bana Coupe`den daha iyi geldi. Ikisini de kullanan var mi acaba?

Bu arada ne tarafta oturuyorsun sen, anadolu yakasinda isen bir 10 dakkani ayirsan hem arabana baksam yuksekligine hemde bir turlasak zira bundan onceki arabamda jant+yay konforsuzlugundan cok baydigim icin ayni seyi yasamak istemiorum.

Bakalim konfor ne derece etkileniyor? Ayrica yol tutusta bir degisiklik hissedebildin mi? Birde fiyat olarak ne kadar verdigini soylebilirsen sevinirim..

Dou
30-04-2010, 18:06
Ben hb kullanmadım ama coupe'nin daha kötü yol tuttuğunu sanmam, hiç yoktan yol tutuş seviyeleri aynıdır.

Conti sc 3 kullanılıyor bizim araçlarda, tozlu asfaltta biraz cıvıtabiliyor diğer lastiklere nazaran daha fazla oranda, bunun etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Konfor biraz azaldı (%10-15 seviyelerinde düştü), ama öyle böbrek taşı döken cinsten değil.

Yol tutuş arttı ama dediğim gibi genelde tozlu asfaltta yine cıvıyor, ama temiz asfaltta mükemmel yol tutuyor.

Ö.m. atıyorum.

Velter
01-05-2010, 11:16
Aldim saol :)

alper a
05-05-2010, 00:48
Yerli Hb Kullananan Varmı Aramızda Varsa Bir Sorum Olacak Kumandadan Açık Camları Kapatabiliyormuyuz kapamaya 2 kere basınca Yerlilerde yokmuş o özellik diye duyum aldımda.arabada gelmedi merak eder olduk :)

Kaan
05-05-2010, 11:12
Benim Fransız versiyon kumandadan kapanıyor yerli versiyondada kapanıyodur o kadar saçmalıycaklarını düşünmüyorum eski megane larda bile var kumandadan kapatma

alper a
07-05-2010, 03:33
Umarım Saçmalamamışlardır.Zaten Yeterince Saçmalamışlar Yerlisinde Göstergesi analog olmuş açılır tavan sunroofa dönmüş Mercekli Farlar yok sadece Xenonluda var.Millet Kotuyu iyiye çevirmeye ugraşır renaultda tam tersi iyiyi kotuye çeviriyor Anlamadım Gitti Bunu Yapanı Yakalıyıp Kızılcık sopasıyla Dövmek lazım :D

efe_
07-05-2010, 13:34
Umarım Saçmalamamışlardır.Zaten Yeterince Saçmalamışlar Yerlisinde Göstergesi analog olmuş açılır tavan sunroofa dönmüş Mercekli Farlar yok sadece Xenonluda var.Millet Kotuyu iyiye çevirmeye ugraşır renaultda tam tersi iyiyi kotuye çeviriyor Anlamadım Gitti Bunu Yapanı Yakalıyıp Kızılcık sopasıyla Dövmek lazım :D

mercek farlar ithalde olsa aynı yurtdışındada aynı sadece xenon dolanımlılarda var ....

iLkay
11-05-2010, 09:23
Arkadaşlar artık hafiften modifikasyon işine başlamak istiyorum fakat arabanın orjinalliğini bozmak istemiyorum..
Bu konuda neler yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim..
Öncelikle isteklerimi sayayım isterseniz..

1-Araç spor bir araba için fazla yüksek.. Hem konfor fazla bozulmasın hemde bozuk yollarda altını vurmak istemiyorum..O yüzden 35mm yay düşünüyorum..

2-Fiyat olarak aşırı tuzlu olmayacak şekilde Hafif ve sağlam jant takabilirim.. (Siyah)

3-Dizel'in sesinden kurtulmak istiyorum.. En azından rölanti olmasa bile gaza bastığım zaman biraz spor egsoz sesi almak istiyorum fakat komple egsoz değişikliğine falan gidip sonra polislerle uğraşmak istemiyorum..Fazla bilgim olmadığı içinde bu konuda hava filtresi veya kutu filtre yapılabileceğini duydum..

4-Motorun ömrünü uzatmak için blow-off istiyorum fakat blow off'un dizel araçlar için zararlı olduğunu duydum..

Aracım Megane III Coupe 1.5 DCI

Fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum..

M U R A T
11-05-2010, 09:58
4-Motorun ömrünü uzatmak için blow-off istiyorum fakat blow off'un dizel araçlar için zararlı olduğunu duydum..

bov un sana hiçbir faydası yok..

Mehmet Gazihan
11-05-2010, 12:12
Arkadaşlar artık hafiften modifikasyon işine başlamak istiyorum fakat arabanın orjinalliğini bozmak istemiyorum..
Bu konuda neler yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim..
Öncelikle isteklerimi sayayım isterseniz..

1-Araç spor bir araba için fazla yüksek.. Hem konfor fazla bozulmasın hemde bozuk yollarda altını vurmak istemiyorum..O yüzden 35mm yay düşünüyorum..

2-Fiyat olarak aşırı tuzlu olmayacak şekilde Hafif ve sağlam jant takabilirim.. (Siyah)

3-Dizel'in sesinden kurtulmak istiyorum.. En azından rölanti olmasa bile gaza bastığım zaman biraz spor egsoz sesi almak istiyorum fakat komple egsoz değişikliğine falan gidip sonra polislerle uğraşmak istemiyorum..Fazla bilgim olmadığı içinde bu konuda hava filtresi veya kutu filtre yapılabileceğini duydum..

kayıp vermeden savaş kazanılmaz demiş atalarımız..

orjinalliğini bozmadan bu yazdıkların nası olacak ?

herhalukarda eksi haline dönülebilsin demek istedin sanırım ?

Eyup Duygun
11-05-2010, 14:09
H&R marka yay kullanıyor arkadasım 35mm arkası öne nazaran bıraz fazla dustu bırde cok yumusak cokda bırsey anlamadık o markayı tavsıye etmem..

Mehmet Gazihan
11-05-2010, 14:28
taktığınız yay tamamen o arabaya özel değil demekki..

sizin aracın ön ağırlığı daha fazla eskilere nazaran..

Eyup Duygun
11-05-2010, 15:00
bende anlamadım nasıl bir spor yay aslında beklentiye görede degısır ama bayagı yumusak .önlerden kestırmeyı bıle dusunduk alıcak arkadaslar iyi arastırıp alsınlar ..

iLkay
11-05-2010, 18:04
kayıp vermeden savaş kazanılmaz demiş atalarımız..

orjinalliğini bozmadan bu yazdıkların nası olacak ?

herhalukarda eksi haline dönülebilsin demek istedin sanırım ?

Evet o anlamda dedim kardeşim..

İlk öncelikle 17 ' güzel bir jant takımı istiyorum.. Ortalama orjinal jant ağırlığında,kaliteli ve siyah jant istiyorum.. Ama türkiye için güzel bir jant sitesi bulamadım içinden seçecek.. Fiyat listeleriyle beraber..

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Mehmet Gazihan
11-05-2010, 18:18
www.birlas.com.tr

burayı bi gezsene..belki ilgini çekebilir..

iLkay
11-05-2010, 18:18
http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=21875&k_id=1595&kn=Ebat+:17+inch

Şu tarz jantlar bakıyorum ama tabi daha arabamın orjinal lastik ölçülerine falan bakmadım..

Megane RS Jantlarını hangi firma üretiyor biliyor musunuz.. Onları beyeniyorum aslında..
http://i44.tinypic.com/160y4xj.jpg

bilalMW
11-05-2010, 19:11
Yetkili servis getirtebilir o jantlardan sanırsam.

iLkay
11-05-2010, 19:26
Yetkili servis getirtebilir o jantlardan sanırsam.

Daha Türkiye Megane RS girmediği için acaba bu jantları getirtebilirler mi ?

bilalMW
11-05-2010, 19:33
Daha Türkiye Megane RS girmediği için acaba bu jantları getirtebilirler mi ?

o jantları oem üretenlerden getirebilirler.En azından nasıl temin edebiliceğini söyleyebilirler.

Dou
11-05-2010, 22:02
Yetkili servise şasi kodu olmadan değil jant, bijon bile getirtemezsiniz.

Schumi
11-05-2010, 22:51
Reno'yu bilemiycem ama Peugeot'ta servicebox'a girip şase kodu olmasa bile motor kodlarından benzer araçları çıkartıp istediğin ürün bulunup alınabiliniyor.

levent
12-05-2010, 00:48
Yetkili servise şasi kodu olmadan değil jant, bijon bile getirtemezsiniz.

Biraz muhabbet, biraz torpil, biraz da canlıya bakar (para)

F.TimuR
12-05-2010, 10:47
Evet o anlamda dedim kardeşim..

İlk öncelikle 17 ' güzel bir jant takımı istiyorum.. Ortalama orjinal jant ağırlığında,kaliteli ve siyah jant istiyorum.. Ama türkiye için güzel bir jant sitesi bulamadım içinden seçecek.. Fiyat listeleriyle beraber..

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

O.Z Leggera serilerine bak uygun rengi ve ağırlığı bulacağına eminim ama fiyatlar biraz tuzlu :(

iLkay
12-05-2010, 12:11
Bende dediğin gibi onları düşünüyorum..
Şu an iki jant arasında kaldım.. Çok fazla jant gezdim en çok bu jantlar ilgimi çekti..
OZ Ultraleggera
http://www.corvette-wheels.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/S/u/Superleggera-III---BLACK.jpg
OZ Superturismo
http://www.tirerack.com/images/wheels/oz/swap/oz_superturisgt_b_ci3_l.jpg

Oz Ultraleggera çok hoşuma gitti. İçine kırmızı kaliper kapağıda takacağımı düşünürsek bence güzel bir uyum olur gibi geliyor..
Aracımı hatırlatayım Megane III Coupe Beyaz + Renault Bodykit

Dou
12-05-2010, 12:37
OZ lar güzeldir ama pahalıdır :)

iLkay
12-05-2010, 12:42
OZ lar güzeldir ama pahalıdır :)

Yapcak bir şey yok kardeşim..
Gülü seven dikenine katlanır :)

Bu arada fikirlerinizi alayım şu konuda..

Cuma günü büyük ihtimal folyo kaplamaya gidiyorum..

Yan çıtalarımı beyaz kaplatıcam..
Ön Tampon ve Dikiz aynası kapaklarımıda piano black kaplatıcam..
Sizce nasıl olur..
Tabi renk farkı olmasın diye arka tampon altıda piano black kaplanıcak..

iLkay
12-05-2010, 17:59
Yapcak bir şey yok kardeşim..
Gülü seven dikenine katlanır :)

Bu arada fikirlerinizi alayım şu konuda..

Cuma günü büyük ihtimal folyo kaplamaya gidiyorum..

Yan çıtalarımı beyaz kaplatıcam..
Ön Tampon ve Dikiz aynası kapaklarımıda piano black kaplatıcam..
Sizce nasıl olur..
Tabi renk farkı olmasın diye arka tampon altıda piano black kaplanıcak..

Evet arkadaşlar ne yazıkki folyo kaplatamıyorum..
Çünkü pütürlü yüzey olduğu için folyu tutmuyormuş..
Sadece dikiz ayna kapaklarını boyatabilirim böyle bir durumda..

Bir başka sorum ise

Şu an piyasada 35mm Megane Coupe Dizel için yay var mı ?

F.TimuR
12-05-2010, 20:55
Şu an iki jant arasında kaldım.. Çok fazla jant gezdim en çok bu jantlar ilgimi çekti..
OZ Ultraleggera
http://www.corvette-wheels.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/S/u/Superleggera-III---BLACK.jpg
OZ Superturismo

Oz Ultraleggera çok hoşuma gitti. İçine kırmızı kaliper kapağıda takacağımı düşünürsek bence güzel bir uyum olur gibi geliyor..

Ultraleggera güzel seçim. Eğer bütçen varsa 1 dakika bile düşünme ;)

iLkay
13-05-2010, 09:07
Yay konusunda bilgisi olan yok mu ya ?

Dou
13-05-2010, 09:13
Eibach ve h&rın hb yayı, coupeye alma, konuştuğumuz gibi :)

Sırf o sebepten kw aldım çünkü hb ye ayrı, coupeye ayrı üretiyor.

iLkay
13-05-2010, 09:19
Eibach ve h&rın hb yayı, coupeye alma, konuştuğumuz gibi :)

Sırf o sebepten kw aldım çünkü hb ye ayrı, coupeye ayrı üretiyor.

Kardeşim bu eibach ve h&r üretmeyecek mi coupe için :)
Bu arada bir arkadaşım h&r 35 mm taktı.. Megane III Coupe arabasına..
Gayet dengeli bir şekilde bastı araba arkadan ve önden..

Dou
13-05-2010, 09:28
Kardeşim bu eibach ve h&r üretmeyecek mi coupe için :)
Bu arada bir arkadaşım h&r 35 mm taktı.. Megane III Coupe arabasına..
Gayet dengeli bir şekilde bastı araba arkadan ve önden..

Mümkündür ama coupenin arka aksamı farklı, ön aynı hb ile.

35 lik yada 50 lik çıkarsa bende alcam, şimdilik idareten optimum optimum takılıyoruz :)

F.TimuR
13-05-2010, 09:44
Yay konusunda bilgisi olan yok mu ya ?

Çok acele ediyorsun biraz sabret :D

iLkay
13-05-2010, 10:22
Çok acele ediyorsun biraz sabret :D

Stock arabadan sıkıldım ondandır :D

F.TimuR
14-05-2010, 00:03
Stock arabadan sıkıldım ondandır :D

Aynı ben :p

emirhan sph
14-05-2010, 14:26
Gecen gun 5yol sanayide bi coupe vardi yayliydi ama bilemicem ne taktigini :)

Velter
14-05-2010, 15:51
Mümkündür ama coupenin arka aksamı farklı, ön aynı hb ile.

35 lik yada 50 lik çıkarsa bende alcam, şimdilik idareten optimum optimum takılıyoruz :)

artik seninkileri de ben alirim o zaman simdiden yaz beni listeye :)

Eyup Duygun
14-05-2010, 16:04
Arkadasımın aracındakı 35mm H&R marka yayları sökmeye karar verdık dusunen olursa buradan ıletısım halınde oluruz.

nime
14-05-2010, 16:26
bence hiç bozma orjinal kullan en güzeli :D

emirhan sph
15-05-2010, 18:54
Bgun alıcı gözüyle gittim baktım gerçekten yaya çok ihityacıv ar jip gibi duruyor :)

1.5 dti ye baktım kullandım gerçekten çok hosuma gitti her an alabilirim arkadaşlar umarım coupe yayı bulabiliriz :D

bilalMW
15-05-2010, 18:57
KW'nin var biliyorum Coupe için ayrı HB için ayrı. :)

Dou
15-05-2010, 20:00
Bgun alıcı gözüyle gittim baktım gerçekten yaya çok ihityacıv ar jip gibi duruyor :)

1.5 dti ye baktım kullandım gerçekten çok hosuma gitti her an alabilirim arkadaşlar umarım coupe yayı bulabiliriz :D

KW nin var, daha önce de yazmıştım coupe ve hb için ayrı ayrı üretiyor, şu anda bildiğim kadarıyla başka üreten yok coupe için ayrı olarak.

2 cm yazmasına rağmen ön 3 arka 3.5 cm düştü.

Yükseklik, yol tutuş, konfor optimum seviyede oldu. Araç ne yerlerde sürünüyor ne de yüksek duruyor,TR şartları için ideal. Bir de araç standartken arkası öne göre daha yüksekken, yaydan sonra tam olarak denk duruyor ön ile arkanın yüksekliği.

Dipnot: kw nin coiloverinin fiyatını sormuştum yayı alırken, yaklaşık 2.500 tl gibi bir rakam söyledi ama düşürebildiği maksimum 6 cm miş, o sebepten ilerideki planlarım arasında bile bulunmuyor.

emirhan sph
15-05-2010, 20:54
Coilover fazla pahaliymis:D okadar yerlerde surunmesini istemiorum zaten surtme falan oluo yada ne bliim iki uc kisi bindiginide aksilik olabilio.fotosu varsa paylasabilirmisiniz aracin merak ettim :) yada link varsa oda olur :D

Eyup Duygun
16-05-2010, 12:37
KW nin var, daha önce de yazmıştım coupe ve hb için ayrı ayrı üretiyor, şu anda bildiğim kadarıyla başka üreten yok coupe için ayrı olarak.

2 cm yazmasına rağmen ön 3 arka 3.5 cm düştü.

Yükseklik, yol tutuş, konfor optimum seviyede oldu. Araç ne yerlerde sürünüyor ne de yüksek duruyor,TR şartları için ideal. Bir de araç standartken arkası öne göre daha yüksekken, yaydan sonra tam olarak denk duruyor ön ile arkanın yüksekliği.

Dipnot: kw nin coiloverinin fiyatını sormuştum yayı alırken, yaklaşık 2.500 tl gibi bir rakam söyledi ama düşürebildiği maksimum 6 cm miş, o sebepten ilerideki planlarım arasında bile bulunmuyor.

o zaman bizim aldıgımız HR 4 kapı ıcın sanıyorum arkası daha fazla dustu :):)

Dou
16-05-2010, 12:46
Evet h&rın yayı hb için.

Hangi marka olursa olsun coupe için ayrı üretimi yoksa, o yay büyük ihtimalle hb içindir.

Satan adam size satmak için "coupe'ye de uyar" der (haliyle), ama arka aksam farklı olduğu için sıkıntı yaratır.

Ön yürüyen aksam birebir aynı ama, belki süspansiyonu daha serttir coupenin o kadar bakmadım.

Eyup Duygun
16-05-2010, 12:51
Evet satıcının gazabına ugradık.Memnunda degılız 4 kapı ısteyen olursa zaten hemen sokecegız.Ama birde bu spor yayı farklı yonetemler ıle dusurenler varmıs yaptıran duyan varmıdırki??

iLkay
16-05-2010, 15:10
Evet h&rın yayı hb için.

Hangi marka olursa olsun coupe için ayrı üretimi yoksa, o yay büyük ihtimalle hb içindir.

Satan adam size satmak için "coupe'ye de uyar" der (haliyle), ama arka aksam farklı olduğu için sıkıntı yaratır.

Ön yürüyen aksam birebir aynı ama, belki süspansiyonu daha serttir coupenin o kadar bakmadım.

Kardeşim senin arabanın şöyle yandan bir fotosunu falan paylaşabilir misin ?
Yayı görmek açısından..

emirhan sph
17-05-2010, 12:57
OZ Ultraleggera
OZ Superturismo

http://img228.imageshack.us/img228/9841/meganecoupeturncucopy.jpg

:cool: bence muthis oldu :) ( biras geride kaldi konu ama olsun :) )

emirhan sph
17-05-2010, 13:06
bide cok sevdigim bbs ck modeliyle denedim umarim yardimci olur :icon_tup:

http://img6.imageshack.us/img6/9841/meganecoupeturncucopy.jpg

MuratGürakan
17-05-2010, 13:18

megane alasım geldi :icon_tup:

emirhan sph
17-05-2010, 13:31
:D araba geldiginde ilk isim bu jantlari sparis vermek olcak sanirim :)

MuratGürakan
17-05-2010, 13:47
özellikle 19'' alırsan çok muhteşem olur resimdeki gibi. Bide biraz bekleyip 5 lik bir yay ile birlikte "the best" olur :)

emirhan sph
17-05-2010, 14:00
:) 5 yay bana fasla kacar garaja giremem 3.5 da bile corsa surtuyodu :D
edit:aracta body kitte olcak kw 3 yay yeter :D

Yalniz bjon olculerine baktim meganenin 5,114 bnm buldugum bbs ck lar 5,120 nasil uyucak (pek anlamiorm da :) )

MuratGürakan
17-05-2010, 14:19
hmm spacer alcan yada yaptırcan o zaman 5.120 ye çevirmek için. Ama hazır ve güvenilir bir marka almak daha mantıklı.

emirhan sph
17-05-2010, 14:48
Hmmm ozaman baya bi eleme olucak jant konusunda. ilk resimdeki o.z un bijon olculeri uyucakmi bilmiorm. Spacer le saglikli bi sekilde olucaksa yapilabilir ama pek bilgi sahibi degilim spacer lar hakkinda.

edit: o.z nin 5,100 mus..

Eyüp
17-05-2010, 14:50

Nokta (.) olmus gercekten :)

emirhan sph
17-05-2010, 14:55
Evet hastasiyim bu jantlarin ama bijon olculerini tutturamadim spacerlarda cok pahali bakalim nasil olcak :)

iLkay
17-05-2010, 17:03
Emirhan çok teşekkür ederim kardeşim gerçekten mükemmel olmuş.. Kafamdaki fikirleri çok netleştirdin..
Oz Ultraleggare hala kafamda olan model..
-Bu arada çarşamba günü arabama yay takılacak,fren disklerim kırmızıya boyanacak ve yan siyah çıtalarım gövde rengine boyanacak,dikiz ayna kapakları piano black folyo ile kaplanacak..

emirhan sph
17-05-2010, 17:45
Hadi hayirlisi kardesim :) bende kismetse bu hafta siyah imp. paket + body kit (gri ayna kapaklaari dahil) coupe alicam. Onun icin arastiriyorum :) bbs jant cok vardi kafamda ama bijonlar uymuo. O.z unkiler uyuyormu bilmiorm ama sanirsam ayni. Guncel ftolari koyarsin insallah :) Merakla bekliorm kardesim Hayirli olsun...

edit: megane 3 jantinin bijon araliklari 5-114,3 ''mus

iLkay
17-05-2010, 17:57
Sanada hayırlı olsun kardeşim..
Body kit gerçekten çok farklı gösteriyor aracı ama :)

emirhan sph
17-05-2010, 18:02
Ya aslinda benim dalginligima geldi body kitsiz aliodum arkadasim dedi olm alsana body kit die :D senin aracta varmiydi body kit

iLkay
17-05-2010, 18:39
Evet var..
1.5 DCI Impressor Navigasyon+Cam Tavan+Renault Bodykit

emirhan sph
17-05-2010, 18:40
Resmi varsa koyabilirmisin. Jant olarak advan rs de dusunebilirsin cok hos duruo eklicem simdi

emirhan sph
17-05-2010, 18:42
Advan rs

http://img218.imageshack.us/img218/5594/meganecoupeturncuadvan.jpg

MuratGürakan
17-05-2010, 18:48
her resimde kaliperlerin yeri değişiyor :)
"oz supertourismo wrc" dene bide bence çok hoş durur gibime geliyor.

iLkay
17-05-2010, 19:00
Advan Racing RS III gerçekten çok güzel bir jant ama şöyle bir sıkıntı var..
Oz Ultraleggare 2.000 TL
Advan Racing RS III 3.500 TL gibi bir rakam olması lazım..

Replika jant istemediğim için Oz alıcam gibi geliyor.. Advan biraz bütçemi aşıyor gibi sanki..

F.TimuR
17-05-2010, 21:59
Oz Ultraleggare 2.000 TL

Replika jant istemediğim için Oz alıcam gibi geliyor.. Advan biraz bütçemi aşıyor gibi sanki..

Aynı ben :D

emirhan sph
17-05-2010, 22:24
her resimde kaliperlerin yeri değişiyor :)
"oz supertourismo wrc" dene bide bence çok hoş durur gibime geliyor.

:D ozenmeden yapiyorum da ondan :) sadece fikir olsun diye

superturismoya bakiorm simdi cok gusel jant onuda yapar eklerim siyah arabada gusel durur beyazi ( ama ayna kapaklari gri olcagi icin gri de olabilr )

edit: superturismo wrc de 18 inc bijon araligi uyan yok en yuksek 17

emirhan sph
17-05-2010, 22:26
Oz Ultraleggare 2.000 TL

Bende seninle ayni fikirdeyim kardesim benimde butcem yetmiyebilir hatta ve hatta o.z a bile yetmiyebilir zaten ole olursa eger replica alicam :D

alper a
19-05-2010, 19:13
Bugun İtiBariyle Arabamıza Kavuştuk Arkadaşlar ;)
http://img707.imageshack.us/img707/8128/foto818.jpg

emirhan sph
19-05-2010, 21:34
Hayırlı olsun hocam :)
Araba ben rodajdan sonra yay istiorum mu dio :D

MuratGürakan
19-05-2010, 22:46
Bence şöyle diyor "fabrika bana topuklu giydirdi gel beni adam et tak yayı giydir köseliyi sürüneyim " :D

emirhan sph
19-05-2010, 23:18
Bence şöyle diyor "fabrika bana topuklu giydirdi gel beni adam et tak yayı giydir köseliyi sürüneyim " :D

Puhahaha cok ii gece gece gulecegim yoktu :D

Bende haziran basi siparis vericem nedir bu megane lerdeki suv ozentiligi anlamadim gitti yau:hahaha:

Dou
19-05-2010, 23:21
Evet aşırı yüksek, özellikle balkan ülkelerine üretilen araçlar bu şekilde geliyor.

Ondan 2 cm lik yay bile 3-4 cm alçaltıyor :D

emirhan sph
19-05-2010, 23:34
Hocam bsii sorucam kw yay o boslugu kapattimi yani lastikle camurluk arasi kac parmaktir tahmini

Dou
19-05-2010, 23:37
Hocam bsii sorucam kw yay o boslugu kapattimi yani lastikle camurluk arasi kac parmaktir tahmini

ön 6 arka 6.5 parmakken ön-arka 3 parmak oldu.

İşin ilginç tarafı, lastiğin çamurluğa olan her tarafı 3 parmak-denk seviyede.

emirhan sph
19-05-2010, 23:39
Hmmm yari yariya dusmus anlasilan yeterlimi sizce bide bu kw hakkinda hic bilgim yok eibach ve fk kullandim bundan once. Sertligi yada yumusakligi nasil ?

Dou
19-05-2010, 23:40
Güzel, fena değil :)

%15 civarında düştü konfor orjinale göre. Ama kesinlikle çok sert değil.

Eibach'ten belki 1 gömlek serttir ama fk dan kesinlikle yumuşak.

emirhan sph
19-05-2010, 23:42
Ozaman tamamdir :) problem yok ben sert sevenlerdenim yumusak sevmiorm :D

alper a
19-05-2010, 23:50
Puhahaha cok ii gece gece gulecegim yoktu :D

Bende haziran basi siparis vericem nedir bu megane lerdeki suv ozentiligi anlamadim gitti yau:hahaha:

Valla Yay İstiyoda Araba Arkadaşımın oldugu için o ne yapar ne eder bilemem.Normalden yüksek araba türkiye şartları için herhalde.onun dışında şimdilik yerli üretim olmasına karşılık Kaba Bir incelemede problem görünmüyor.kalitesi açısından.Yanlız Gündüz Farı var En azından ampulleri var fakat nasıl yanıyor bilen varmı.Kullanma kılavuzuna baktım ama bişey göstermiyor onla ilgili.

Dou
19-05-2010, 23:56
Valla Yay İstiyoda Araba Arkadaşımın oldugu için o ne yapar ne eder bilemem.Normalden yüksek araba türkiye şartları için herhalde.onun dışında şimdilik yerli üretim olmasına karşılık Kaba Bir incelemede problem görünmüyor.kalitesi açısından.Yanlız Gündüz Farı var En azından ampulleri var fakat nasıl yanıyor bilen varmı.Kullanma kılavuzuna baktım ama bişey göstermiyor onla ilgili.

Yol bilgisayarından, araç ayarları - butona uzun basın a gelip
ordan ayarlıyorsunuz

gündüz farlarını yakma
park sensörü
kapıları otomatik kitleme vs..

ıvır zıvır ayarları mevcut.

emirhan sph
19-05-2010, 23:59
Hmmm far ayar yerinde '0,kisa far,normal uzun far,auto' secenekleri olmasi lazm. Yani tahmini soluorm bende incelemedim hic

edit:ben yazana kadar arkadas yazmis :)

alper a
20-05-2010, 00:16
Yol bilgisayarından, araç ayarları - butona uzun basın a gelip
ordan ayarlıyorsunuz

gündüz farlarını yakma
park sensörü
kapıları otomatik kitleme vs..

ıvır zıvır ayarları mevcut.

Sagol Dogu Oralara Ben bakamadım Bugun Yarın iyice inceleriz.bu arada 2 kere kapama tuşuna basılınca camlar sunroof flan kapanmıyor yerli modellerde ilginçtir.birde en dolusu kartı cepten çıkarmadan her işi yapabiliyoruz ama cam kapama iptal olmuş :)

emirhan sph
20-05-2010, 00:18
coupelerdede otomatik kapanan ayna yok. 5 kapilarda var sanirsam.. Megane 2lerdede vardi..

Dou
20-05-2010, 00:19
Yerli ile ithal arasında feci kalite farkı var, ikisinide incelemiş biri olarak söyleyeyim :)

Ben analog kadranını seviyorum yerlinin, keşke hep öyle olsa dijital sevmiyorum.

alper a
20-05-2010, 00:23
Test Drive Aracına Bindik o ithaldi tam inceleyemedim.fark vardır illakide yerlide o kadarda dandik değil ama :) normal diyebilirim ne çok iyi ne çok kötü.analog kadranvar bizdede digital daha iyi gibi sanki C.C yaptıgın zamanda etrafındaki ışıklar flan yanıyor yanılmıyorsam şekil duruyor :D.Bizimkinde aynalar kapanıyor otomatik.allaha şükür :D

Dou
20-05-2010, 00:25
Evet o olay şekilli ama ben analog daha çok seviyorum o kadranınn hızlanma hızını görmek vs :D

alper a
20-05-2010, 00:26
Takas Edelim O zaman :D Yabancılık çekmezsin pek tampon ekinide taktırdık ahahah :D

Dou
20-05-2010, 00:30
Takas Edelim O zaman :D Yabancılık çekmezsin pek tampon ekinide taktırdık ahahah :D

Coupe ve cam tavanlı olsa düşünebilirdim :D

alper a
20-05-2010, 00:34
4 kapı sunroof kurtarmazmı diyosun :))) İşin Şaka yanı Güle güle Kullanın 2nizde Bence Verdiğiniz paranın kuruşuna kadar hakediyor.ama 1,5 motor işi biraz bozuyor.1,9 flan olsa yada 2,0 Dci Var Sanırım fransada ondan olsa deli makine olur :) Bişey Daha soracam şimdi renault bayine gitsem fransada olan bi model arabayı istesem getirtebilirmiyim.atıyorum 1,9 4 kapı megane III mesela Bilgisi olan varmı ??

Dou
20-05-2010, 00:35
Yürümesi çok problem değil ya, yürüyen araç alınır hayırlısıyla

Önemli olan okula (100 km mesafe) 13 tl ye gidip gelebilmek

Teşekkürler :)

alper a
20-05-2010, 00:38
Yürümesi çok problem değil ya, yürüyen araç alınır hayırlısıyla

Önemli olan okula (100 km mesafe) 13 tl ye gidip gelebilmek

Teşekkürler :)

Aynen O kısmına KAtılıyorum Acaip Ekonomik Gözüküyor .

alper a
20-05-2010, 00:38
Bişey Daha soracam şimdi renault bayine gitsem fransada olan bi model arabayı istesem getirtebilirmiyim.atıyorum 1,9 4 kapı megane III mesela Bilgisi olan varmı ??

Dou
20-05-2010, 00:40
Getiriyorlar ama fiyatı herhalde sağlam geçirirler,

Bir de 3 ay beklemek zorundasınız :)

MuratGürakan
20-05-2010, 00:41
Getiriyorlar ama fiyatı herhalde sağlam geçirirler,

Bir de 3 ay beklemek zorundasınız :)

Bence geçirmek lafı bayağa az kalır :D

alper a
20-05-2010, 00:47
Tamam Vazcaydım üç aşşa 5 yukarı boyutunu anladım ben :D

Dou
20-05-2010, 00:49
Tamam Vazcaydım üç aşşa 5 yukarı boyutunu anladım ben :D

Daha üretilmemiş RS i ürettirrisiniz o paraya :D

alper a
20-05-2010, 01:01
ooooh oh oh İyimiş Valla o zaman çip Atarım artık napalım 140hp verir :)))))

emirhan sph
20-05-2010, 11:43
ooooh oh oh İyimiş Valla o zaman çip Atarım artık napalım 140hp verir :)))))

:icon_tup:
Daha ne 140 ps yeter yaa :D

levent
20-05-2010, 11:51
Dou seninkide ithal dimi? o göstergeleri ben çok sevdim limitör koyduğunda geçince kızarıyor ya gitgide güzel olaylar özellikle gece çok güzel uyarıyor :)

Bu arada aynalar kapanıyordu bizimkinde otomatik olarak :s Coupe de de HB de de :)
tuşa 2 kez basma değilde basılı tutmayı deneseniz belki o şekilde de kapatabilir?

efe_
20-05-2010, 12:09
Dou seninkide ithal dimi? o göstergeleri ben çok sevdim limitör koyduğunda geçince kızarıyor ya gitgide güzel olaylar özellikle gece çok güzel uyarıyor :)

Bu arada aynalar kapanıyordu bizimkinde otomatik olarak :s Coupe de de HB de de :)
tuşa 2 kez basma değilde basılı tutmayı deneseniz belki o şekilde de kapatabilir?

bu son seri değil fakat öncekilerde coupe'lerde donanımlar kısık geldi ,akıllı kart felanda yokdu HB'de vardı mesela....

alper a
20-05-2010, 14:22
:icon_tup:
Daha ne 140 ps yeter yaa :D

Torkunu Söylemiyorum Bide :D.Yeter Tabi ya Ben 110luk Corsa 1.7yle Geziyorum o Bile kesiyor :)

Dou
20-05-2010, 15:01

Coupeler komple ithal burda hiç üretilmiyor.

emirhan sph
20-05-2010, 17:01
Torkunu Söylemiyorum Bide :D.Yeter Tabi ya Ben 110luk Corsa 1.7yle Geziyorum o Bile kesiyor :)

Bn 1.3 90 dan indim ona binicem :D 140 ps 300 tork heralde bana hayli hayli yeter:hahaha:. Ama austosa kadar 4cm yay ciksa cok sevinicem coile param yetmicek:Deli:

iLkay
20-05-2010, 18:00
Valla emirhan biliyosun benim yayları gördün.. Bence yeter :)

emirhan sph
20-05-2010, 19:29
Biliorm kanka bilmezmiyim masallahi var :D ama bana yetmio ya gerci canli gorunce belki fikrim deisir :D

Bide 18 ultraleggeralarla gormek lazm:cool:

iLkay
20-05-2010, 19:38
Biliorm kanka bilmezmiyim masallahi var :D ama bana yetmio ya gerci canli gorunce belki fikrim deisir :D

Bide 18 ultraleggeralarla gormek lazm:cool:

Onuda görcen merak etme :D

emirhan sph
20-05-2010, 19:52
Merakla beklioruz ozaman :D

alper a
21-05-2010, 00:03
Merakla beklioruz ozaman :D

Hayırlısı olsun.

Ya Bu Gündüz Farının Ayarı yok Menüde Demekki yok oyle bir özelliği ama ampulu flan var farın içinde anlamadım gitti.FArın Resmini koydum aşagıya olmadı bayiye telefon açıp soracam artık.kullanma kılavuzunun fihristinde var gündüz farı diye ama sayfalarda nasıl açıldıgını söylemiyor.
http://img580.imageshack.us/img580/6964/adszh.jpg

levent
21-05-2010, 00:38
bu son seri değil fakat öncekilerde coupe'lerde donanımlar kısık geldi ,akıllı kart felanda yokdu HB'de vardı mesela....

oğuzhan başkasının accountundan girip yazma bence, daha sen aracı almadan önce tüm donanım/aksesuar listesi vardı bizde reno bayiliğinden dolayı damadımız saolsun biraz.akıllı kart dediğin şeyin farkı ne seni tanımasımı arabaya binerken? eer oysa demek istediğin bizdekinde var gayet akıllı bi kart :)

Coupeler komple ithal burda hiç üretilmiyor.

peki , ben coupe lerde de aynı durumda sanıyordum, iyiymiş o zaman :)

emirhan sph
21-05-2010, 12:53
Hayırlısı olsun.

Ya Bu Gündüz Farının Ayarı yok Menüde Demekki yok oyle bir özelliği ama ampulu flan var farın içinde anlamadım gitti.FArın Resmini koydum aşagıya olmadı bayiye telefon açıp soracam artık.kullanma kılavuzunun fihristinde var gündüz farı diye ama sayfalarda nasıl açıldıgını söylemiyor.
http://img580.imageshack.us/img580/6964/adszh.jpg

Dun gittim ben galeriye gene kurcaladim arabayi :D ama cok vaktim olmadi bulamadim far ayarlarini yau :D hafta sonu bitane test araci alicam belki, onu alirken sorarim yerlilerdede ole bi ozellik varmi die.

efe_
21-05-2010, 13:40
araç menüsünde , gündüz farı açıp-kapama modu var oradan ayarlanıyor

alper a
21-05-2010, 18:05
Yerlilerde Yok ozaman :)

efe_
22-05-2010, 00:20
Yerlilerde Yok ozaman :)

görmüş olmalıyım yerlilerde , acbaa yokmu hakketen ? :o

alper a
22-05-2010, 00:45
Dün karıştırdım menüyü otomatik kapı kilitleme,Geriye Takınca arka silecek çalıştırma,park sensörü sesi başka bişey yok menüde :)

efe_
23-05-2010, 19:06
Dün karıştırdım menüyü otomatik kapı kilitleme,Geriye Takınca arka silecek çalıştırma,park sensörü sesi başka bişey yok menüde :)

Orada olması lazım arkadaşımda ithal var onda oradan ayarlanıyor açıp-kapayabiliyorsunuz ....

alper a
24-05-2010, 00:58
Orada olması lazım arkadaşımda ithal var onda oradan ayarlanıyor açıp-kapayabiliyorsunuz ....

Adı ÜZerinde İthal İşte Bizimki Yerli üretim :)

alper a
02-06-2010, 00:21
Başka Forumdan Arkadaşlar Renault-Maise Mail Atmış Cevap Olumsuz Yani Yerlilerde Yokmuş :))) Ücreti Verilirse Aktif Hale Geliyormuş Güya Çok İlginç.

Velter
15-06-2010, 18:41
Coupeler in hepsi ithal arkadaslar

volkan_gs
06-07-2010, 02:01
Arkadaşlar öncelikle merhabalar,

Impressor ve Dynamique arasındaki farkı bana açıklayabilir misiniz acaba? Renault'un resmi sitesini inceledim ama tam olarak anlayamadım. (1.5dci motor seçeneği için soruyorum)

emirhan sph
06-07-2010, 11:19
impressor de extra olarak cam tavan ve navigasyon var.

iLkay
06-07-2010, 12:24
impressor de extra olarak cam tavan ve navigasyon var.

Alakası yok Emir :)

Cam Tavan ve Navigasyon opsiyonel bir seçenek..

Impressor ve Dynamique arasındaki fark park sensörü yok birinde.. Bi-xenon impressor'da standart diğerinde opsiyonel..

volkan_gs
06-07-2010, 15:54

Impressor ve Dynamique arasındaki fark park sensörü yok birinde.. Bi-xenon impressor'da standart diğerinde opsiyonel..

Evet bugün birkaç bayi gezdim her ne kadar hepsi farklı şeyler söylesede :) sizin dediğiniz doğru anladığım kadarıyla.

iLkay
06-07-2010, 18:15
Evet bugün birkaç bayi gezdim her ne kadar hepsi farklı şeyler söylesede :) sizin dediğiniz doğru anladığım kadarıyla.

Bu konuda arabayı alırken tabiri caizse ekmeğimi taştan çıkararak aldığım için uzmanlaştım bu konuda :)
Ben bayiye 1.5 DCI Impressor almak için gittiğimde daha sadece 1.4 T 'lerde bu donanım seviyesinin olduğunu söylemişlerdi fakat ben yurtdışı yazışmaları olsun,bayiye bastırmalar olsun onun sonucunda 1.5 DCI Cam tavan + Navigasyon aracı almıştım.. 2 ay bekledim tabi bu aracı almak için..

O yüzden yeni alacak arkadaşlara tavsiyem yetkililerin her dediğine inanmayın :D

volkan_gs
06-07-2010, 18:54
Bu konuda arabayı alırken tabiri caizse ekmeğimi taştan çıkararak aldığım için uzmanlaştım bu konuda :)
Ben bayiye 1.5 DCI Impressor almak için gittiğimde daha sadece 1.4 T 'lerde bu donanım seviyesinin olduğunu söylemişlerdi fakat ben yurtdışı yazışmaları olsun,bayiye bastırmalar olsun onun sonucunda 1.5 DCI Cam tavan + Navigasyon aracı almıştım.. 2 ay bekledim tabi bu aracı almak için..

O yüzden yeni alacak arkadaşlara tavsiyem yetkililerin her dediğine inanmayın :D

Orası öyle kesinlikle, satış danışmanlarının bilgi seviyesi çok düşük. Banada ilk önce impressor dizel hiç satılmadı nerden çıkardınız onu falan diye başladı, kalkıp gidiyordum nerdeyse :)
Bende cam tavan+xenon+navigasyon istiyorum deri olmayacak ama şu an için sipariş veremedim. Fiyat konusunda garanti veremiyorlar, Ağustos sonu teslim edebiliriz 2011model olarak yeni fiyatlandırma olabilir deyince tereddütte kaldım biraz.

Dou
06-07-2010, 21:15

+1. Özellikle Renaultta bu çelişki dikkatimi çekti.

Ben arabamı alırken sadece dynamique vardı ve 2 opsiyonel donanım vardı, bi-xenon far ve deri döşeme.

Deri döşemesinin kalitesizliğinden ötürü 3 milyar vermek istemedim açıkçası, sadece bi-xenon istiyodum.

Satış temsilcisi, öyle bir araç yok, ya ikisi ya da hiçbirisi geliyor dedi.

Ben ise maisin genel müdürlükle görüşerek gemide böyle bir arabanın olduğunu (hatta iki tane olduğu-biri siyah biri kiremit) açıp söyleyince nedense bulacakları tuttu ve aldım arabayı.

Bence biraz da kumpas olabilir, ellerindeki arabayı satma mevzusu.

emirhan sph
06-07-2010, 22:18

Aaaa dogur ya pardon buuk bi hata olmus :D

iLkay
07-07-2010, 12:39
Orası öyle kesinlikle, satış danışmanlarının bilgi seviyesi çok düşük. Banada ilk önce impressor dizel hiç satılmadı nerden çıkardınız onu falan diye başladı, kalkıp gidiyordum nerdeyse :)
Bende cam tavan+xenon+navigasyon istiyorum deri olmayacak ama şu an için sipariş veremedim. Fiyat konusunda garanti veremiyorlar, Ağustos sonu teslim edebiliriz 2011model olarak yeni fiyatlandırma olabilir deyince tereddütte kaldım biraz.

Dizel Impressor satılmamış demek hiç haa..
Halla halla ben neye biniyom o zaman acaba yaa :D
Bu satış danışmanları bazen harbiden komik oluyo..

ERSN_61
07-07-2010, 15:39
arabadan çok memnunum iyiki Megane III Coupe warmış :) yol tutuş harika yakıt mükemmel tip harika kaliteside fena deil daha ne olsun:icon_tup:

emirhan sph
07-07-2010, 23:03

Valla ben 2011 araci sabit fiyattan aldim gecen ay hic bir sorun olmadi siz daha onceden mi sormustunuz?

volkan_gs
08-07-2010, 05:48
Valla ben 2011 araci sabit fiyattan aldim gecen ay hic bir sorun olmadi siz daha onceden mi sormustunuz?

Salı günü konuştum ben, öyle bir imkan olduğundan bahsediilmedi hatta özellikle bekleyin Ağustos ortasına kadar, yeni liste gelsin öyle verin siparişi sonra sorun yaşamayın dediler:confused:
Siz hangi bayiden aldınız? Ben behçetoğullarında konuşmuştum diğer gittiğim bayilerde saçma sapan fiyatlar çıkınca sipariş konusuna girmedik bile :)

emirhan sph
08-07-2010, 11:44
Ben bagdatlilardan aldim araci biraz zorlarsaniz direk agizlari aciliyo yoksa hic bisey soylemek istemiolar.

(Mesajinizi gormemistim kusura bakmayin)
Edit: Belki aldigimda bi kampanya falan olmus olabilir o konudan emin degilim.