PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto Anfısını bılgısayara bağlanırmı?

ertutez
13-03-2010, 21:53
Evde boşta duran bas ve anfıyı bilgisayarıma bağlama düşüncem var fakat bu konuda hiç bi bilgim yok.Araba anfısını bilgisayara bağlamak mümkünmüdür yada ev anfısı şartmı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim:)

y.güner
13-03-2010, 21:59
adaptör alman lasım onu aldıktan sora bağlayablrsin sıkıntı olmaz ..

zafer_0403
13-03-2010, 22:01
bağlaya bilirsin ama bir arabadaki gibi o tatlı bass sesini alamassın onun sebebide Akü amperi ile senin bu evde kullanacağın 220 yi 12 volta düşüren ataptör o basın çekeceği amperi sağlayamaz yani o tadı alamassın ama eve amperi yüksek bi adaptör bağlayabilirsen olur.

ertutez
13-03-2010, 22:04
adaptör alman lasım onu aldıktan sora bağlayablrsin sıkıntı olmaz ..

bağlaya bilirsin ama bir arabadaki gibi o tatlı bass sesini alamassın onun sebebide Akü amperi ile senin bu evde kullanacağın 220 yi 12 volta düşüren ataptör o basın çekeceği amperi sağlayamaz yani o tadı alamassın ama eve amperi yüksek bi adaptör bağlayabilirsen olur.

Öncelıkle çok teşekkürler:)Bu adaptörü nerden temin edicez yanı artı özelliği varmı?

ruudvan
13-03-2010, 22:05
olması mümkün yapanlarda var ama voltaj düşürücü kullanmak gerekli araştırma yaparsan örneklerini çokça görürsün.

zafer_0403
13-03-2010, 22:08
nerde oturduğunu bilmiyorum ama ankarada mesela konya sokak diye biyer var bu işin erbabları orda senin yapıcağın işlem aynen bu konuya açtığın gibi bir elektronikçiye gidiceksin ben araba anfisi ve bası eve bağlıcam bana trafosu güçlü bir adaptör verebilirmisiniz diceksin 220 12 volta çeviren o sana bu konuda yardımcı olacaktır.

zafer_0403
13-03-2010, 22:10
Bu arada söylediğin tesisatı ben eve komple bağladım
Teyp
2 adet oval Hoparlör
1 adet bas
1 adet anfi
sesi azıcık açmaya başladığımda teyibin ışıkları kısılıp kısılıp açılıyodu tabi ben yüksek ses sevdiğim için tatmin etmez dedim ama normal düşük ses yeterli dersen böyle bir düzenek dizebilirsin

ertutez
13-03-2010, 22:13
nerde oturduğunu bilmiyorum ama ankarada mesela konya sokak diye biyer var bu işin erbabları orda senin yapıcağın işlem aynen bu konuya açtığın gibi bir elektronikçiye gidiceksin ben araba anfisi ve bası eve bağlıcam bana trafosu güçlü bir adaptör verebilirmisiniz diceksin 220 12 volta çeviren o sana bu konuda yardımcı olacaktır.
Anladım İstanbuldada buluruz heralde.
Bir forumdada
Arkadaşım senin bir 12v adaptörün sende mevcutmu mevcut değilse para vermektense al pc'nin cd romuna gelen kablolardan 4 kablodan sadece 2sini yanini sarı ve siyahtan enerji alacaksın unutma anfide + ve - uçlar önemli bunun için sarı + siyah - bağladıktan sonra ver coşkuyu kolonlara başka sorun varsa yanıtlayabilirim!

bu şekılde olurmu?

ertutez
13-03-2010, 22:14
Teyp
2 adet oval Hoparlör
1 adet bas
1 adet anfi
sesi azıcık açmaya başladığımda teyibin ışıkları kısılıp kısılıp açılıyodu tabi ben yüksek ses sevdiğim için tatmin etmez dedim ama normal düşük ses yeterli dersen böyle bir düzenek dizebilirsin Sıkıntı orda düşük sese gelemıyorum arabada çok sıgorta değiştiyorum bu yuzden :D

zafer_0403
13-03-2010, 22:18
bu şekilde çalışmaz demiyorum ama pc nin power supply imkanı yok kaldırmaz bunu yazan kişi neye dayanarak yazdı anlamadım işin açığı belki konu farklıdır. Sen bas ve anfi bağlıcam diyosun bağlarsın müzik dinlerken bas bir kere vurur o son vuruş aynen power suply sigortası yanar. Yani düzgün bir ses istiyorsan profesyonel bir adaptör yaptır derim.

zafer_0403
13-03-2010, 22:19
Sıkıntı orda düşük sese gelemıyorum arabada çok sıgorta değiştiyorum bu yuzden :D

demek istediğim olay buydu işte yüksek sesi unut :D

ertutez
13-03-2010, 22:24
bu şekilde çalışmaz demiyorum ama pc nin power supply imkanı yok kaldırmaz bunu yazan kişi neye dayanarak yazdı anlamadım işin açığı belki konu farklıdır. Sen bas ve anfi bağlıcam diyosun bağlarsın müzik dinlerken bas bir kere vurur o son vuruş aynen power suply sigortası yanar. Yani düzgün bir ses adaptör işi bu adaptörün fıyatı
istiyorsan profesyonel bir adaptör yaptır derim. Anfı bağlayalım derken bası yakmaya gerek yok:D en ıyı adaptör işi.adaptör diyince ucuz bişey gelıyo akıla ama bakalım:)

sanctuary35
13-03-2010, 22:27
peki bu teknoloji mağzalarında deneme anfilerini nasıl bağlıyorlar ses cok kaliteli geliyor

ertutez
13-03-2010, 22:28
peki bu teknoloji mağzalarında deneme anfilerini nasıl bağlıyorlar ses cok kaliteli geliyorAkü kullanıyolar diye duymuştum ama net bi bilgim yok

zafer_0403
13-03-2010, 22:30
bu konuşmaları Adaptörü yapacak kişiyle paylaşırsan sana yardımcı olur mantık şu adaptörün amperi nakadar yükselirse ses okadar yüksek aynı orantıda adaptörün amperi nekadar yükselirse adaptörün fiyatıda aynı orantıda artar :D

sanctuary35
13-03-2010, 22:30
bende pc ye sistem düsünüyordum ya sony aktif bass almaı yada böle araba anfisi ile bass almaı düsünüyorum ama adaptör ile performans alamıcaksak araba anfini işine gerek yok :S

zafer_0403
13-03-2010, 22:32
bende pc ye sistem düsünüyordum ya sony aktif bass almaı yada böle araba anfisi ile bass almaı düsünüyorum ama adaptör ile performans alamıcaksak araba anfini işine gerek yok :S
herşeyi sıfırdan alıp sırf ev için düziceksen bu işe girme git güzel markalı bir 5.1 ses sistemi al keyfine bak.

Berkay Bibiç
13-03-2010, 22:34
Arkadaşım bizzat evinde kendisi kullanıyo 20amper gücünde 60lira vermiş karaköyden almış tam bilmiyorum. Ama tek sorunu pioneer teypte sesi 40a getirdiğimde zorlanıyo 41 yaptığımda bassı kesik kesik atıyor eğer alıcaksan daha yüksek amperli bi dönüştürücü almanı tavsiye ederim

ertutez
13-03-2010, 22:37
bu konuşmaları Adaptörü yapacak kişiyle paylaşırsan sana yardımcı olur mantık şu adaptörün amperi nakadar yükselirse ses okadar yüksek aynı orantıda adaptörün amperi nekadar yükselirse adaptörün fiyatıda aynı orantıda artar :DYakın zamanda halletmeye çalışıcam adaptör işi olmaz ev anfısı alırım denerız oldu oldu olmadı napalım:D Çok yardımcı oldun teşekkür ederım tekrardan

bende pc ye sistem düsünüyordum ya sony aktif bass almaı yada böle araba anfisi ile bass almaı düsünüyorum ama adaptör ile performans alamıcaksak araba anfini işine gerek yok :S Adaptörte arkadaşın dediği gibi amper yuksek olursa sıkıntı olmaz gibi gözükuyor yada ev anfısıyle iş biter

powERS
13-03-2010, 22:38
dostum daha konusu yenı gecen bı olay..

sanctuary ve kendım ıcın dusuncelerım var ılerıde arabaya dönük olsun dıye ızmırde media markt ve best buyda ınceledım olayda su.

pioneer bılmemkac bılmem kac anfısının ustunde 15 amper sıgorta var buda su demek.
bu alete 15 amperden fazla akım gelırse sıgorta cuff yanı alacagın adaptor 15 ampere kadar basarsa yeterlı olur ama tabı 15 ampere yakın oldukcada saglıklı olucaktır.

yanı 12 volt guc 13 14 max 15 amper ureten bı adaptor alırsan ısı cozersın.

tabı burda anfının gucune gore amper ıhtıyacı degısecek anfının ustundekı sıgortaya bak o degere yakın bı amperlık adaptor bul evın kolonları catırdat ;)

sanctuary35
13-03-2010, 22:41
piyasadakiler kac amper acep?

ertutez

sanctuary ve kendım ıcın dusuncelerım var ılerıde arabaya dönük olsun dıye ızmırde media markt ve best buyda ınceledım olayda su.

pioneer bılmemkac bılmem kac anfısının ustunde 15 amper sıgorta var buda su demek.
bu alete 15 amperden fazla akım gelırse sıgorta cuff yanı alacagın adaptor 15 ampere kadar basarsa yeterlı olur ama tabı 15 ampere yakın oldukcada saglıklı olucaktır.

tabı burda anfının gucune gore amper ıhtıyacı degısecek anfının ustundekı sıgortaya bak o degere yakın bı amperlık adaptor bul evın kolonları catırdat ;)teşekkürler buda demek oluyorkı adaptör:icon_tup:

The Jackal*
Öncelikle bir adaptör alman lazım, ben eski bilgisayarın power supply'sini kullandım ortalama 15 amper beni tatmin ediyo vallahi gayet memnunum.
Teyp
2 adet oval Hoparlör
1 adet bas
1 adet anfi
sesi azıcık açmaya başladığımda teyibin ışıkları kısılıp kısılıp açılıyodu tabi ben yüksek ses sevdiğim için tatmin etmez dedim ama normal düşük ses yeterli dersen böyle bir düzenek dizebilirsin

Kalın kablo kullanmanı öneririm.

powERS
13-03-2010, 22:44
teşekkürler buda demek oluyorkı adaptör:icon_tup:

aynen... ıstenılen volt ve amperı saglayacak saglıklı bi adaptor ;)

mesela benım yatagın altında yatan dandık ev anfisinin icinde ikitane trafo oldugu birden aklıma geldi kıvılcımlar caktı dırek kafamda su anda :D:D:D amperlerı olcturup ıse yararmı yaramazmı onu bulmak lazım :D:D:D:D:icon_tup:

zafer_0403
13-03-2010, 22:44

tabı burda anfının gucune gore amper ıhtıyacı degısecek anfının ustundekı sıgortaya bak o degere yakın bı amperlık adaptor bul evın kolonları catırdat ;)

kardeşim yazdıklarında haklısın ancak araba aküsü 60 amper-70 amper öle bi durum olsa direk açar açmaz sigortayı yakar. Anfi nekadar güç lazımsa onu çeker

metin
13-03-2010, 22:49
http://www.sahibinden.com/en/satilik_dogan_marka_45_amper_adaptor-32WQQaXQQ22197086WQQpXQQdisplayitem
sana böyle birşey lazım

zafer_0403
13-03-2010, 22:52
http://www.sahibinden.com/en/satilik_dogan_marka_45_amper_adaptor-32WQQaXQQ22197086WQQpXQQdisplayitem
sana böyle birşey lazım

aynen bu adaptör ile istediğin gibi kalite bir ses alırsın :icon_tup:

sanctuary35
13-03-2010, 22:54
130tl yuh diorm

ertutez
13-03-2010, 22:54
http://www.sahibinden.com/40_amper_adaptor_evde_anfi_kullanmak_icin_super-33WQQaXQQ21350184WQQpXQQdisplayitem? bu iş görürmü?

zafer_0403
13-03-2010, 22:58
http://www.sahibinden.com/40_amper_adaptor_evde_anfi_kullanmak_icin_super-33WQQaXQQ21350184WQQpXQQdisplayitem? bu iş görürmü?
kardeş biraz önce yazdığım gibi amper düşer fiyat düşer birazdan 20 amperlik bi ilan görürüz 50 tl ister.;) ha gösterdiğin ilandaki iş görürmü dersen görür 45 amperlikte atıyorum 50 ses kesmeye başlarsa 40 amperde 45 de ses kesmeye başlar

powERS
13-03-2010, 22:58
kardeşim yazdıklarında haklısın ancak araba aküsü 60 amper-70 amper öle bi durum olsa direk açar açmaz sigortayı yakar. Anfi nekadar güç lazımsa onu çeker

evet deme haklısın araba akusu o kadar doru..

sımdı tamamen bılmedıgım ve gormedıgım ıcın daha once soruyorum...

eger anfı ıhtıyacı olanı kendı cekıyosa zaten o 60 amperden 15 ını ceker kı bunda sorun yok tabı bole bı sıstem varsa.

yada

bu 60 amper anfıye gelmeden arac ana sıgortalarının ordan gecerken baska bı sıgortadan yada aletten gecıyomu ?

valla ben yukarda soledıklerımı aynen o magzadakı adamın soledıklerınden aktardım.

sonucta sıgortanın ustunde yazan mıktar o sıgortanın kaldırabılecegı max mıktar degılmı ?

hadı o zman bulalım nasıl oluyoda yanmıyo ? anfının sıgorta ?

teyıptende almıyo dımı arkadaslar anfı gucu ?

ertutez
13-03-2010, 22:59
130tl yuh diorm
Demin bi forumda okudum 200-500tl arası bulursun 12 amper adaptörü yazmışlar:D:D:D bana 40 amper bu fıyata uygun geldı

The Jackal*
13-03-2010, 23:03
Bu arada tesisat için tek power supply kullan, yani bilgisayardan paralel çekme.

zafer_0403
13-03-2010, 23:05

eger anfı ıhtıyacı olanı kendı cekıyosa zaten o 60 amperden 15 ını ceker kı bunda sorun yok tabı bole bı sıstem varsa.

yada

bu 60 amper anfıye gelmeden arac ana sıgortalarının ordan gecerken baska bı sıgortadan yada aletten gecıyomu ?

valla ben yukarda soledıklerımı aynen o magzadakı adamın soledıklerınden aktardım.

sonucta sıgortanın ustunde yazan mıktar o sıgortanın kaldırabılecegı max mıktar degılmı ?

mantık yürüttüğün zaman yazdıklarında haklısın anfinin sigortası 15 amper ama akü 60 amper?
kendi aracımda aküden direk kablo bagaja kadar gidiyor ortada sigorta filan yok bende anfinin sigortasına güveniyorum. Mesele duyuyoruz anfiler yanıyo neden yanıyo mesela tek bas ile çalışabilecek bi anfiye 2 adet bas bağlıyolar yüksek seste ilk zamanlar anfi kendisini kontrol edip sesi kesiyo ama daha sonra daha yüksek amper çekmeye çalıştığından dolayı anfi yanıyor.

The Jackal*
13-03-2010, 23:08

yada

Amfi gücü aküden alır, teypden tetikleme alırsın remdir oda.

powERS
13-03-2010, 23:11
mantık yürüttüğün zaman yazdıklarında haklısın anfinin sigortası 15 amper ama akü 60 amper?
kendi aracımda aküden direk kablo bagaja kadar gidiyor ortada sigorta filan yok bende anfinin sigortasına güveniyorum. Mesele duyuyoruz anfiler yanıyo neden yanıyo mesela tek bas ile çalışabilecek bi anfiye 2 adet bas bağlıyolar yüksek seste ilk zamanlar anfi kendisini kontrol edip sesi kesiyo ama daha sonra daha yüksek amper çekmeye çalıştığından dolayı anfi yanıyor.

bu durumda anfiye baglıcagın woofer ın ohmu onemli sanırım.

bu durumda anfı duran bı enerjıden kendısı ıhtıyacı olanı cekıyo dıyoruz ve bu olayda acıklıga kavusuyo..

aqustic
13-03-2010, 23:15
adaptör yada trafo alman gerekli

Aytepe53
13-03-2010, 23:17
evde kullanacağınız adaptor birincisi digital değil analog adaptör ikincisi de en az 40 amper olacak ondan sonra rahatlıkla kaldırabilir.

sanctuary35
13-03-2010, 23:19
Demin bi forumda okudum 200-500tl arası bulursun 12 amper adaptörü yazmışlar:D:D:D bana 40 amper bu fıyata uygun geldı

o paraı verene kadar ev için

http://www.morfare.com/asp/product/2649/Sony-DAV-DZ30-Ev-Sinema-Sistemi

Aytepe53
13-03-2010, 23:19

kullanılan güç 12 voltur max. 13.8 e çıkar bu güçte de teyp amfi rahatlıkla çalışır
amper çekecek olduğu şiddet dir bi nevi hızı bu voltajı ne kadr hızda verebiliyor bi nevi hortum düşünün küçükse yetişmez buyukse rahat yetişir.

sanctuary35
16-03-2010, 23:02
bugün best buy ve sony center dakilerle konustum. araba anfisi veya sony aktif bass (ev için olan ) pc ye bağlanmaz dediler. bunlar için özel çıkış gerekiyormus. ben sadece bass istediim için sesi vericek olan cihazda subwofer cıkısı olması gerekiyormus oda pc ve bnm evdeki müzik setimde olmadığı için bağlanmıomuş. bana pek mantıklı gelmedi ama alıpta deniyim die bi şansım yok.

Araç anfisini evde pcye bağlayıp kullanan varmı acaba?

alpeRS
16-03-2010, 23:21
senin yerinde olsam pc kasalarından çıkan psu ile işimi hallederdim...mesela 2 tane ucuz yollu gerçek güç veren psu (fsp 300 w olabilir) alıp birbirlerine paralel bağlayip temiz olarak 36 amper güç alırım.....daha üstünü isterseniz yanına bi psu daha atarsınız :D ....bunun maliyeti psular 2. el olarak alırsanız 20+20...40 liraya çıkar...

powERS
17-03-2010, 00:09
bugün best buy ve sony center dakilerle konustum. araba anfisi veya sony aktif bass (ev için olan ) pc ye bağlanmaz dediler. bunlar için özel çıkış gerekiyormus. ben sadece bass istediim için sesi vericek olan cihazda subwofer cıkısı olması gerekiyormus oda pc ve bnm evdeki müzik setimde olmadığı için bağlanmıomuş. bana pek mantıklı gelmedi ama alıpta deniyim die bi şansım yok.

Araç anfisini evde pcye bağlayıp kullanan varmı acaba?

lan dunya yol yuruduk o wofer ları alalım sallayalım evı dıye.. sende bunu yedın olemı.

ben nasıl bagladım abıcım bende sw cıkısımı var.
ha saglıklımı degıl ama bızde saglıklı degılız zaten... :D ısımızı gorduunce dınlıoz ıste :redspotda:redspotda:redspotda:redspotda:redspotda :angel:

Kağan Celep
17-03-2010, 01:50
benim kuzen bir ara evi inletiyordu araç bassıyla bir sorayım bakalım :)

Tuner
17-03-2010, 01:54
Anfı bağlayalım derken bası yakmaya gerek yok:D en ıyı adaptör işi.adaptör diyince ucuz bişey gelıyo akıla ama bakalım:)

Karaköye git orda bulursun istediğini Amerikan pazarımı ne o tarz bir yer var zaten tam orda yerde han o çevrede bulursun istediğini

CallMeInsane
17-03-2010, 02:07
bilgisayarın sarı siyahtan alınca 5 amper olması lzm karaköyden selanik pasajından saglam trafolu bişiyi 60-80 arası alabilirsin

sanctuary35
17-03-2010, 17:41
lan dunya yol yuruduk o wofer ları alalım sallayalım evı dıye.. sende bunu yedın olemı.

ben nasıl bagladım abıcım bende sw cıkısımı var.
ha saglıklımı degıl ama bızde saglıklı degılız zaten... :D ısımızı gorduunce dınlıoz ıste :redspotda:redspotda:redspotda:redspotda:redspotda :angel:

bro snn sistemle farklı olay sen normal ev anfine bağlıosunki öncesinde baska anfiyle sesi kısıosun.
benim anlamadığım nokta pcden cıkan kırmızı-beyaz ses kablosundan bi tanesini araba anfisine yada aktif bass a verdiğimizde neden çalışmıyor? o kadar izah etmeme rağmen adamlar ısrarla calısmaz dedi

fsunnetci
18-03-2010, 08:41
13Amper ve üstü bir adaptör ile bağlarsın montajı çok basit.Sen amfiye şase verememssin ondan amfi açmamış.tık tık derler elektronikçiler yani Amfi üzerindeki Gnd - çıkışlarının oratsında bir giriş daha varya oraya ek bir kablo yaparsan sorununu çözersin.olmaz diyen bilmediğinden demiştir:beuj: bundan 15 sene önce Pioneer GM2200 amfiyi Amiga 500'e bağlamıştım ve 302F bass ile fena çalıyordu:D

serkan demir
18-03-2010, 09:12
ey gidi günler :) pıoneer 6o2 amfi 2 tanede 302 basım vardı tek kabınlı, pc ye bağlardım evde. 5+1 den orta ses alırdım baslarıda sub olarak kullanırdım amfı ile 40 amperlık adaptorum vardı yetıyordu.odamın kapısı yerınden cıkacak gıbı olurdu :D :D
ilaveten radyo dınlemek ıcın pıooner teyp ım vardı onu ayrı 7 amp. adaptorle kullanırdım. ikisine birden yetmıyordu 40lık.

MKT
18-03-2010, 22:29
arkadaşlar hiç aküyle felan kasmayın kendinizi gidin bi bilgisayarcıdan 400W power supply alın.24pinli anakarta takılan çoklu uçtaki yeşil ve hemen karşı çaprazındaki siyahı kısa devre yapın bu switch görevi görecektir ve harddiske bağlanan uçlardan sarı ve siyahı alın anfiye bağlayın.aldığınız güce inanamayacaksınız.ben forx 4kanal anfi 30cm kicker comp 4adet piooner 6982 kayık bağladım ve camlar çatlıyordu sesten durulmuyordu.gayette güzel yeterli oluyor ses.hiç öyle adaptöre felan gidip para vermeyin.para tuzağı onlar.

Vesgatex
19-03-2010, 13:18
arkadaşlar hiç aküyle felan kasmayın kendinizi gidin bi bilgisayarcıdan 400W power supply alın.24pinli anakarta takılan çoklu uçtaki yeşil ve hemen karşı çaprazındaki siyahı kısa devre yapın bu switch görevi görecektir ve harddiske bağlanan uçlardan sarı ve siyahı alın anfiye bağlayın.aldığınız güce inanamayacaksınız.ben forx 4kanal anfi 30cm kicker comp 4adet piooner 6982 kayık bağladım ve camlar çatlıyordu sesten durulmuyordu.gayette güzel yeterli oluyor ses.hiç öyle adaptöre felan gidip para vermeyin.para tuzağı onlar.

kesinlikle doğru tabi 400 lük az gelebilir anfinin gücüne göre almalısın.bende bilgisayarda kullanıyorum anfiyi şu şekilde bağlayabilirsin
http://www.mp3car.com/vbulletin/attachments/general-hardware-discussion/16872d1121228250-power-your-car-amp-your-house-computer-power-supply-caramptutorial.jpg

fsunnetci
19-03-2010, 14:50
:eek: grafik şema süpermiş güzel faydalı paylaşım..:icon_tup:

ertutez
19-03-2010, 15:26
kesinlikle doğru tabi 400 lük az gelebilir anfinin gücüne göre almalısın.bende bilgisayarda kullanıyorum anfiyi şu şekilde bağlayabilirsin
http://www.mp3car.com/vbulletin/attachments/general-hardware-discussion/16872d1121228250-power-your-car-amp-your-house-computer-power-supply-caramptutorial.jpg
paylaşım ve bilgi için çook teşekkürler %100 bılgılendırcı

emrah turan
05-04-2010, 23:08
Ustam İSTANBUL/Yenibosna EskiDJ toptancılar yeri var orda istediğiniz cihazlar 50-60 tl ustelık 50 amperler fln 50-60 tl cıvarında 2 ay oncesınde 50 amperı 60'a almıstım bir anfi bir bass koydum cok verımlı ses alıyorum işin şu boyutu war arabadakı gibi ses alamazsın diye bir şey yok alırsın ama basını koydugun yerı cok iyi secmelısın bu ses dagılımı ıcın cok onemlıdir adam 1 tane l7 koyar pat pat ses werır sen bır tane comp koyarsın onun 2 katı ses alırsın sitelerde gez ses sistem diziliş diye evin planına gore ses dagılımını bul yerlestır basını. Ornegin benim odam kare bir orda bassım en sol kosede ewın her tarafında en kısık seste bile yakınlanıyor arabadakı kadar ses alabılıyorum. Fakat baska bır yerde 2+1 bası gıbı kut kut wuruyor inşallah bir nebze yardımcı olabilmişimdir. + şu resimden anlamayanlar için acıklama yapayım evde kullanacaklar ıcın

+ yazan yere giden kabloya ufak bır kablo daha ekleyıp Rem yazan yere kopru yapıyoruz
- yazan yeri direk - den giriyoruz cok kolay bir sistem karmasık anlatılmıs resimde

ertutez
06-04-2010, 14:37
Cihazi aldım birazdan korgoyla gelır resimleri eklıcem:)

emrah turan
06-04-2010, 20:58
hayırlısı olsun egerkı sorun yasarsanız elımden geldıgınce yardım etmeye calısırım

ertutez
06-04-2010, 21:21
hayırlısı olsun egerkı sorun yasarsanız elımden geldıgınce yardım etmeye calısırım Çok teşekkur ederım denedım ve tatmın oldum arabadakıyle birebir aynı ses fakat evde dınlenmez bu :D

Yardımcı olan herkeze teşekkur ederim

emrah turan
08-04-2010, 16:17
ustam dediğim gibi basın yerını guzel oturtursan arabadakınden daha fazla werim alabılırsın siteleri biraz kurcala hoparlor dızılıs diye orda odana gore bass koyma stilleri bulursun 500 watlık sistemi 50 wat gibide caldırırsın bu sayede 1000 wat gıbıde