PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tein Super Street Coilover for CTR

Onu-R
10-01-2007, 17:08
Type-R için ikinci el Tein Super Street Coilover almayı düşünüyoruz.. Nasıldır, bileniniz var mı? D2 Coilover sistemini biliyorum, yani bindim gördüm vs. çok iyi bir sistem.. Tein'de kamber-kaster ayarı yapılamıyormuş.. Çok büyük bir eksisi olur mu acaba? Bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.. Type-R sahiplerine de araçlarında hangi marka ve model Coilover tercih ettiklerini ve nedenini soralım? Saygılar...

MeRtCaN
10-01-2007, 20:32
arabam type r degıl ama cıvıc vtı
kendı arabamda kullanıyorum
teın super street damper ı
cok memnunum
acayıp konforlu ve cok guzl yol tutusu var tavsıye ederımm...

Onu-R
10-01-2007, 20:53
Teşekkürler bilgi için.. type-R kullanıcısı varsa onların da görüşlerini almak isterim.. Yol tutuş nasıldır, sert hareketlere nasıl tepkiler verir, kamber ayarının olmayışı ne yönde etkiler vs. vs.

AyB_Tv
11-01-2007, 01:59
bana kalırsa hiç düşünme tein al d2 den daha ii ;) d2nin ömrü daha kısa oluyo tein herzaman bi adım önde..bide kw yi öneririm

Onu-R
11-01-2007, 02:33
Ya bana da Tein iyi geliyor ama bilemiyorum D2'nin ömrünü yani bana kalırsa 4 4lük bi sistem ama isim yeni işte.. Tein yıllardır işin içinde.. D2 ne ses yaptı, ne herhangi bir konuda memnuniyetsiz kalmamıza sebep oldu, iyiydi yani.. Tein de kamber-kaster ayarının olmaması beni düşündürüyor.. D2'de istediğin gibi kamber verebiliyordun.. Acaba sorun yaratır mı bu olay.. Yani sonucta indirdiğin zaman kendiliğinden bir kamber yapıyor ama yeterli olur mu vs. vs. dusunuyorum..

MeRtCaN
11-01-2007, 09:26
camber kaster kıt lerı satılıoo cok pahalır bır sey degıl bence alıp takabılırsın..

Onu-R
11-01-2007, 11:16
Hmm.. Peki bu Pillowball Upper Mounts denen zımbırtı ne işe yarar, bilginiz var mı? Bi 200-300$ da onun fiyatı var zannedersem sıfır alırken..

skunkster
20-02-2007, 16:29
onur um, TEIN iyidir iyi :)
soliyim ben :)
her ne kadar type-r i sattıysak da , TEIN lerin iyi hali , hepsinden iyidir ;)

Onu-R
20-02-2007, 17:10
Ooo hayırlı olsun s2k abi.. Güle güle kullanırsın inşallah..

Tein'leri de işte burada kullanan birileri vardır diye sormuştum, zaten markası belli yani :)

MaG
23-01-2008, 00:39
Bende tein almayı düşünüyorum..Ankara' dan kürşat abi var o tein kullanmıştı ss çok memnundu..

yine bu sitede d2 kullanan arkadaşlar memnun olmadıklarını söylediler çok cabuk patladıgını söylediler ama typeR da kullanmamışlar başka araçlarda kullanmışlar..

Burak Kasim
23-01-2008, 06:52
Bendede Tein SS-P'ler war ama alcaksan EDFC de yaninda derim ben.

Ben cok kullaniorum.

Onu-R
23-01-2008, 17:24
Yaklaşık iki sene önce açmıştım bu başlığı, arkadaşımın type-R'ına bakıyorduk, ikinci eldi ve sorunlu çıktı, o yüzden almamıştık.. Eibach 5 cm yay + Koni amortisör kullandık o araçta..

Başka bir arkadaşım D2 coilover kullandı type-R'ında, onunla ilgili başka bir konudaki yazım da bu;

Vay be ne kötüymüş bu D2 :) çok yeni değil 2 sene falan oluyor heralde geleli.. önce civic sportta (ep3) 5000, ardından da civic type-r'da 5000+ km kullanıldı, gazlanıldı, yanlanıldı, istanbul yollarında çukurlara girdi vs. vs. hiçbirşey olmadı. Çok da iyi bir coilover sistemi, sahibi gelirse daha iyi anlatır.. tabikide fiyat/performans açısından söylüyorum bunu.. Yükseklik, sertlik, kamber vs. ayarları var.. güzeldir yani D2, 1350-1400$ gibi bir fiyatı olması lazım,

ha paranız vardır s2000 inize Tein Flex alırsınız, kafa rahat takılırsınız.. biri 1400$, diğeri 2900 ytl civarı olması lazım.. Yakın arkadaşım aldı Tein, orjinalinden daha konforlu (darbe emme kısa olmasından dolayı sekiyo, ondan bahsetmiyorum), kedi gözlerinden, ufak kasislerden vs. geçerken ses nerdeyse yok denecek kadar az :)

kısmetse başka bi arkadaşım da S'ine D2 alır, o zaman daha iyi anlarız farkı..

buarada D2'yi Evo'da kullananlar memnun kalmamışlar, araçtan araca fark eder mi bilmem..