PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 lik diş çekimi

focus musty35
17-03-2010, 22:32
sabahtan berı diş ağrısı cekıyorum sabah bı ara gıttım dişcıye baktırdım dedı 20 lık dıs cıkıyormus dedım 25 yasında 20 lık dısmı cıkar dua et 35 de cıkan var dedı :) acımaz demı dedım yok canım 2 dk lık bırsey dedı nette arastırdım bıraz fena tırstım baya bı sorunlumus cekmesıde cektırdkten sonra bakmasıda benım sol üstte olan dısım ustler daha kolaymıs mutlaka cektıren vardır varmı onerısı olan kafayı bulupmu gıtsem :D

ceskin
17-03-2010, 22:36
aynen benımde dısten yana sıkıntım olmadı daha ne curuk ne dolgu ne oyuk tık yok masallah.ama felaket agrıttıgını bılıyorum.gecmiş olsun

focus musty35
17-03-2010, 22:36
nette vıdeolar var dıkıs falan atıyorlar sanırım yemek yemesı sorun olmazmı bende delı gıbı yerım gunde 3 5 öğün corbala karınmı doyar sımdı :)

said_
17-03-2010, 22:37
benimde 1-2 hafta ağrıdı sonra geçti şuan bi ağrı yok öle duruyolar heralde :)

Rockford
17-03-2010, 22:38
alkol kanı sulandırır dolayısıyla hem kanamanın durmasında hemde yaranın iyilesmesini geciktirir yani bi secenek degildir :) morfinin etkisine güveniceksin tek yapman gereken bu. eger dişin etin altında kaldıysa o zaman cidden berbat bi durum oluyo onu anlatmim :) bi kac gün cenen ciddi anlamda agrıyabilir geçmiş olsun şimdiden.

Melih-Ö
geçen sene bende aynı ağrıyı çektim. Yazlıkta sabahları sabah ettiğimi çok iyi hatırlıyorumm :) Ama tam yaşındaydım :D

tunch
benimde cekilmesi gerekiyormus ilac veriyor kullan gel cekelim diyoda ben hep yokusa suruyorum hafiften 3.5 cunku ameliyatin videosunu gordum fenalarda :D

özgür67
valla ben çektirdim.Gömülü olduğundan eti yarıp da aldı.Bi de üstüne 4 dikiş attı.1 hafta pipetle kanka oldum:D:D

Yekta
17-03-2010, 22:40
dişin nasıl çıktığına falan da bağlı :) benimki bildiğin dik çıkıyordu diğerlerine ve inanılmaz bi baş ağrısı yapıyordu ama çıkmıştı artık iyice.. doktorun elindenmidir nedir 5-10 dk da bitti dikiş filan da atmadı tampon koydu devam :D
eğer diğerlerinin çıkışını dizilişini bozmuyorsa kalabilir dedi doktor bana ki diğer 3ü de öyle çıkmasına rağmen şimdilik duruyorlar.. ağrı yaparlarsa çektireceğim onları da..

R.I.P
17-03-2010, 22:40
ameliyatla alınacaksa yani henüz çıkmamışsa gerçekten çok sıkıntılı oluyo ameliyat sonrası.diş yapısı için risk oluşturmuyosa aldırmaya bence gerek yok

tool
17-03-2010, 22:41
sabahtan berı diş ağrısı cekıyorum sabah bı ara gıttım dişcıye baktırdım dedı 20 lık dıs cıkıyormus dedım 25 yasında 20 lık dısmı cıkar dua et 35 de cıkan var dedı :) acımaz demı dedım yok canım 2 dk lık bırsey dedı nette arastırdım bıraz fena tırstım baya bı sorunlumus cekmesıde cektırdkten sonra bakmasıda benım sol üstte olan dısım ustler daha kolaymıs mutlaka cektıren vardır varmı onerısı olan kafayı bulupmu gıtsem :D

kafayi buluop gitmeni tavsiye etmem, evet ustler genelde daha kolay cekilir. artik igne yapmadan once birde sprey sıkıp bolgeyi hizli uyusturuyolar igne acisini hissetmemek icin, ben 20 yas disimi gecen sene cektirdim iltihap durumlari falan olustugu icin. aksam ustu cektirirsen sadece 1 ogun kacirmis olursun hemde sabaha kadar cenen kendini toparlamis olur. kesinlikle yemeklerden sonra gargara yapmayi ihmal etme, enfeksiyon olusursa bolgenin tekrar temizlenmesi gerekir ve ozaman uyusturma mumkun olmuyor...

rdmmm
17-03-2010, 22:43
ağrısı için tavsiyem karanfil tek çözüm o . Benimde ağrıyor arada ağrı kesici işe yaramıyor ağzıma karanfil atıyorum anında gidiyor ağrısı

focus musty35
17-03-2010, 22:44
valla bende dıs falan gozukmuyor hıc sadece agrı var fazla soruda sormadın doktora dırek gıdıcem kader kısmet ne varsa cekıcez artık :) nette arasıtırdım vıdeoyu gorunce nasıl aldıklarını bı ınce tırsıntı basladı :)

rdmmm
17-03-2010, 22:45
dişler düzgün geliyorsa hiç çektirme bence

focus musty35
17-03-2010, 22:46
kafayi buluop gitmeni tavsiye etmem, evet ustler genelde daha kolay cekilir. artik igne yapmadan once birde sprey sıkıp bolgeyi hizli uyusturuyolar igne acisini hissetmemek icin, ben 20 yas disimi gecen sene cektirdim iltihap durumlari falan olustugu icin. aksam ustu cektirirsen sadece 1 ogun kacirmis olursun hemde sabaha kadar cenen kendini toparlamis olur. kesinlikle yemeklerden sonra gargara yapmayi ihmal etme, enfeksiyon olusursa bolgenin tekrar temizlenmesi gerekir ve ozaman uyusturma mumkun olmuyor...

saolın tesekkur ederım dedıklerını dıkkate alıcam bırde sanırım yuzde sısme oluyormus cekılen bölge tarafınfa buz koyun falan yazmıslar hep nette tedarıklı gıdeyım ben ne olur ne olmaz :) dedınız gıbı cektırdıktn sonra cok dıkkt etmek gerekıyorms

focus musty35
17-03-2010, 22:47
dişler düzgün geliyorsa hiç çektirme bence

valla ben anlamam ıste yarın sorucam doktora öle para kazanmak ıcın kesıp bıcıcek bırı deıl zaten ama dedıın gıbıse cektırmem hıc bosuna en ıyısını doktor bılır aksam cektırırsem daha ıı olurmus aksam 7 gıbı cektırırım eve gelır yatar uyurum artık :)

tool
17-03-2010, 22:48
saolın tesekkur ederım dedıklerını dıkkate alıcam bırde sanırım yuzde sısme oluyormus cekılen bölge tarafınfa buz koyun falan yazmıslar hep nette tedarıklı gıdeyım ben ne olur ne olmaz :) dedınız gıbı cektırdıktn sonra cok dıkkt etmek gerekıyorms

sisme olayi bende alt cenede oldu, ama acisini almasi icin ideal buz olayi.
cekimden sonra morfinin etkisi azalinca buz iyi gelir :)

OmeR-FE
17-03-2010, 22:51
Valla Benim Çıktı, Çıkarken Biraz Sıkıntı Çektim Baya Ağrıdı.
Ama Şuanda Sorun Yok, Kardeş Kardeş Takılıyorlar ötekilerle :)
Çok Zor bişey Değil diye biliyorum bende, Hatta Diş doktorum Ağrı yaptığı gün gel Çekelim Demişti. Şuana Kadar sorun Yaşamadım.
6 ay'da 1 düzenli Diş Doktoruna Gidiyorum, Ağız Sağlığını Seviyorum.
Korkulacak Bişey Yok Yani.

soncag35
17-03-2010, 22:52
2 hafta arayla konak diş hastanesinde çektirdim 20 lik dişlerimi hiçte problem yaşamadım..ağrı sızı ameliyattan 1 saat sonra kadar başlıyor antibiyotik yazıyor zaten 10 tablet kadar sorunsuz sıkıntısız atlattım..çokta güzel ilgileniyorlar konak diş hastanesinde..zaten ameliyattan yaklaşık olarak 35 saat sonra filan herşeyi yiyip çiğniyebilmiştim..

depresif
17-03-2010, 22:55
ben daha yeni çektirdim sayılır. alt sol 20lik dişimi. aşırı şekilde korkuyordum ilk defa dişçilik bi işim olmuştu. ve benim dişin yarısı etin altındaydı keserek alındı 3 dikiş atıldı.

şöle diyim abarttığım kadar değilmiş. çekildikten sonrası özellikle ilk gece çok kötü. yemek yiyemiyorsun sadece çorba oda çok zor içtim. helede uyuşturucunun etkisi geçinceki o ağrıyı unutamam :D hemen ağrı kesici aldım geçirdi.

çekilirkende ilk iğneyi yaptıktan sonra uyuşuyor zaten pek acı hissetmiyorsun. ama doktor seçimi çok önemli.

ben çektireli 1 ayı geçti ama hala ordaki boşluk bana garip geliyor. bitek ona alışamadım :D

ukku
17-03-2010, 22:56
ben 14 de çektirmiştim... 1-2 gün de konuşamadığımı hatırlıyorum.. devamlı bilgisayar başında takılmıştım, konuşamayınca yazmak ilaç gibi gelmişti :D

_Burak_
17-03-2010, 22:56
bende geçen sene çektirdim ikisini
ilk 24-48 saat iptalsin ılık çorba meyve suyu v.s
az kavga etmedim evdekilerle yemek yüzünden
2gün sonra tamam
benim ağzım uyuşmadı 4tane morfin yedim
aynı gün doktorumun ayrı seanslara bölelim demesine rağmen diş parlatma ve dolgu yaptırdım
ama keşke dinleseymişim kadını :D

ZaZy
17-03-2010, 22:57
ben 4 sene diş teli taktım. 15 yaşımdayken daha 20lik dişler yeni yeni çıkyormuş o yaşta :D daha çıkmadan eti kesip almışlardı. 4 tanesinide her birine 30'ar dikiş attılar, toplamda ağzımda 120 dikiş vardı. (4 ayrı senansta) çok kasvetli,çekildikten sonra dayak yemiş hissi uyandıran bir durumdu... Seninkiler çıkmış gerçi ama çekildikten sonra mutlaka ama mutlaka sağlam bir ağrı kesici iç yoksa uyuşturucun vakti geçtiği zaman düşman başına...
saygılar...

SaBRi
17-03-2010, 23:01
benimde diş yan çıkıyodu 2.5 saat sürdü fenalaştım dişi çekemeden dikiş attırdım tedavi devam ediyo ilk gün agrı çoktu 3 gün çorba ve suyla yaşadım :D bir hafta sonra dikişi aldı gayet iyi dedi 1 ay sonra dişi çekicek inş :D:D

en kötüsü 1 hafta yüzüm şişti 4 gün evden çıkmadım en kötüsü bana göre o

kimiside benim bi dişim 7 sn digeri 15 sürdü diyende oldu :D:D benimki nasıl bi dişse artık

focus musty35
17-03-2010, 23:02
o zman ben yarın yanıma bolca agrı kesıcı bı kalıp buz ve yanıma ettıım kufurlere anlayısla karısılıcak bı kanka alayım yanıma :D

focus musty35
17-03-2010, 23:04
ins benımkısı 5 sn surer ızlemedım zaten artık vıdeo falan ınsan gordukte acı vercek hıssıne kapılıyor zaten yarın 2 3 doktora gıder gosterırım eger kesın cekılmesı gerekıyorsa cktırırım yoksa orda olusucak bosluk baya sınır eder benı cunku hersyı arka dıslerle cıgnıyorum :D

yiit
17-03-2010, 23:09
valla korkutmak gibi olmasın çok yakın bi arkadaşım çektirdi daha 1 ay önce ve bildiğimiz ameliyata girdi çocuk diş etini yardılar kökten aldılar ve 6 7 tane dikiş attılar ve 1 hafta boyunca yüzü davul gibi gezdi :D inşallah iyi huylu bi diştirde uğraştırmaz :)

alicancalis
17-03-2010, 23:10
Arkadaşlar konunun uzmanı bir diş hekimi olarak sizlere tavsiyelerim,

1. ağrınız varsa doktorunuza bir gösterin ama genelde ağrı olan seans müdahele edilmez, akut enflmasyon veya enfeksiyon varsa duruma uygun antibiyotik verilir ve durum kronikleşince müdahele edilir, yani çekilir. Ağrınız olan seansta çektirmeye kalkarsanız bazı durumlarda anestezi bölgeye yeteri kadar infiltre olmayabilir yani bölge tam anlamıyla uyuşmaz. Dolayısıyla 4 tane değil 10 tane anestezi yaptırın fayda etmez.

2. çekimi tercihen ertesi gün istirahat edebileceğiniz bir gün yaptırın. çekim sonrası buz kompresi ve sadece o gün için sıcak birşey yiyip içmemek önemlidir. sebebi sıcak kan damarlarını genişlettiği için, çekim sonrası o bölgede zaten kanama varken sıcak ile kanama yani ödem sonrasındada şişlik daha çok olur. o yüzden çekim sonrası bir buz torbası ile kompres çok önemlidir. ve o gece yatarken baş kalpten yukarıda olucak şekilde 2 yastıkla yatılmalıdır.

3. anestezi etkisi en az 2.5-3 saat sürer. bu süre zarfında kesinlikle çiğneyerek birşey yemeyin. çünkü farketmeden yanak ve dilinizi çiğneyebilirsiniz. bu durum özellikle alt çene 20 yaş çekimi sonrası en çok görülen komplikasyonlardandır.

4. kesinlikle elinizde bir film hatta tüm çeneyi gösteren panoromik bir film olmadan kendinizi teslim etmeyin. çünkü bazen ağızda çok düzgün çıkmış gibi gözüken bir 20 yaş dişin köklerinin nasıl olduğuna inanamazsınız. şu anda işte olsam sze birkaç film koyardım buraya.

5. dişin pozisyonu kötüyse yani komşu dişe 90 derece yatık ve tam gömülü ise kendinizi kesinlikle çene cerrahı olmayan birisine emanet etmeyin.

hepinize saygılar sevgiler bunlar ilk aklıma gelenlerdi. sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

Göki,ZD
17-03-2010, 23:15
benimde dolgum düştü 3 aydır kıvranıyorum namussuz gündüz bişey yok gece süründürüyor resmen

focus musty35
17-03-2010, 23:15
cok tesekkur ederım abi profesyonel yardımın ıcın keske ızmırde olsaydın gelırdım dırek sana :) ben bugn gıttım alttakı dusun curumus usttekı dısınde cekılmesı gerek 20 lık dıs denılde fakat benım ust deıl alt dısım agrıo ben en ıyısı röntgen cektırmeden gırısmeyım bu ıse sagla dısı cekmesınler sonra :)

Dookan
17-03-2010, 23:18
geçen aylarda çektirdim...yani öyle bi kanadı ki heralde bi yarım kilo kan gitti :D:D çok acı verici varlıgıda öyle cekılme esnasıda öyle arkadaşlar..bnmki çıkmıştı elevator denilen aletle çekti aldı kanırta kanırta...sadece acı vardı herhangi bi dikiş yara bere kalmadı..2 gun boyunca agzıma kan tadı geldi ondan sonra geçiyo..dikişli olanların 1 hafta falan kanıyo..en kotu şey o zaten agızda hep bı tatsızlık kan tadı..

alicancalis
17-03-2010, 23:23
cok tesekkur ederım abi profesyonel yardımın ıcın keske ızmırde olsaydın gelırdım dırek sana :) ben bugn gıttım alttakı dusun curumus usttekı dısınde cekılmesı gerek 20 lık dıs denılde fakat benım ust deıl alt dısım agrıo ben en ıyısı röntgen cektırmeden gırısmeyım bu ıse sagla dısı cekmesınler sonra :)

gelebilsen seve seve beklerim tabii.

dediğim gibi film çok önemli.

ama benden sana tavsiye karşındaki bu işi bilen biri ise korkmana gerek yok. sonuçta bizim işimizde bu.

genelde daha öncede yazdığım gibi en büyük sıkıntı çekim sonrasındaki tavsiyelere uymamaktan olur.
- o gun için sigara yok,
- sıcak yeme içme yok,
- alt çenede ise anestezi geçene kadar çiğneme yok,
- çekim sonrası ve yatmadan önce 1 tane apranax forte ağrı kesici antienflamatuar iyi gelir (miden hassas ise başka bir ağrı kesicide olabilir),
- yine çekim sonrası 3-5 gün tanecikli şeyler yememeye çalış mesela kuruyemiş, susam, çörekotu, sert ekmek kabuğu vs gibi şeyler,
- 2 yastık olayı ve buz en önemli ilacı aklında olsun.

şimdiden geçmiş olsun kardeşim.

ulasoztas1
17-03-2010, 23:24
aynı sorun bende de war ve çıkarken diğer dişlerimin şeklini bozmaya başladı.. önümüzdeki günlerde gidicem büyük ihtimalle çekilicektir.

focus musty35
17-03-2010, 23:25
tekrar tesekkurler buz olayını ve yastık olayına kesın uyucam zaten sıgara kullanmıyorum yedıklerımede dıkkat edersen sanırım sadece cekılırken bıraz agrı hıssederım gerısı kolay

tool
17-03-2010, 23:25
Arkadaşlar konunun uzmanı bir diş hekimi olarak sizlere tavsiyelerim,

4. kesinlikle elinizde bir film hatta tüm çeneyi gösteren panoromik bir film olmadan kendinizi teslim etmeyin. çünkü bazen ağızda çok düzgün çıkmış gibi gözüken bir 20 yaş dişin köklerinin nasıl olduğuna inanamazsınız. şu anda işte olsam sze birkaç film koyardım buraya.

kök mezvusu gercekten onemli alt cenemdeki 20yas disi uzun sure mudahele ile oynamadigi icin ortadan kesilerek alinmasi gerekti, cikan kokler birbiirne kaynamisti :D

alicancalis
17-03-2010, 23:30
tekrar tesekkurler buz olayını ve yastık olayına kesın uyucam zaten sıgara kullanmıyorum yedıklerımede dıkkat edersen sanırım sadece cekılırken bıraz agrı hıssederım gerısı kolay

bak unutma ağrı ile gidersen ağrı hissedersin. ama zaten akut ağrılı bir dişe karşındaki yarma bir diş hekimi değilse elini sürmez. sana antibiyotik verir ve gönderir. 2-3 gün sonra çağırır.

eğer zaten enflamasyon dolayısı ile oluşan bir ağrın yoksa kesinlikle ağrı hissetmezsin. duyulan his basınçdır. lokal anestezi ile sadece basınç hissi kaybolmaz ama buda acı vermez. ama genelde hastaları etkileyende budur. için rahat olsun.

focus musty35
17-03-2010, 23:39
zaten fırcalayınca baya bı kanıyor bırazda rahatlama oluyor vermıdon ıctım gunde 2 kere ıyı geldı hafıflettı ama sımdı tekrar baslıyor ıste geceyı zından etcek bana :) yarın agrı olmassa gıdıp gostercem ceksın agrı olursa solerım gereken sekılde mudahaledı bulunsunlar artık 15 dk da acı cekelım artık :)

ömerve
17-03-2010, 23:54
20lik diş ağrısı berbat bişey 2 gece uyumadığımı biliyorum..Bende çok çekiniyorum çektirmedim.
Arada bir ağrıyor 1-2 gün geçiyor sonra,ne olacak bende hiç bilmiyorum.

TheAce
17-03-2010, 23:56
zordur ama biraz dayan derim, benimde ara ara şişme yapıyor doktorun önerdiği ilacı kullanıyorum. adam baktı dedi çekebiliriz ama dedi kendi çıkabilir gibi duruyor dedi. diğer dişlerimi sıkıştırdığını ağrı zamanlarında hissediyorum ama dediğim gibi birkaç güne geçiyor kendisi...

he birde şöyle bişey var çok ağrın varsa karanfil çiğne ve ağrıyan bölüme elinle yada dilinle itele, ağrısına geçici bir çözüm yapmış olursun doğal bir uyuşturucu karanfil. eski mısırda bile diş çekimleri sırasında lokal anestezi olarak kullanılıyormuş :)

Yekta
18-03-2010, 00:01
zaten fırcalayınca baya bı kanıyor bırazda rahatlama oluyor vermıdon ıctım gunde 2 kere ıyı geldı hafıflettı ama sımdı tekrar baslıyor ıste geceyı zından etcek bana :) yarın agrı olmassa gıdıp gostercem ceksın agrı olursa solerım gereken sekılde mudahaledı bulunsunlar artık 15 dk da acı cekelım artık :)

ayrıca ağrıyı alsın diye ağrı kesiciye yüklenme sakın :D ben yapmıştım aynı hatayı 3-4 tane alıyodum artık ama bi tesiri olmuyodu :) ağrı eşiği düşüyormuş katlanmaya bak biraz :)

merttepe
18-03-2010, 00:06
benim iki alt ayrı zamanlarda çekildi, tavsiyem kesinlikle dikiş attır, yoksa baya kanama yapabilir, ilk çekimde ben baya bi kan kaybettim :D

Bartu_evo
18-03-2010, 01:13
ben çektirmeyi pek tavsiye etmiyorum ileride o dişler kullanılıyor yaşlanınca.dolgu vs yapılıyor bence katlanılacak bir şey ise çektirmeni tavsiye etmem.

bora1311
18-03-2010, 01:21
gecmis olsun mustafa...

20 lik dis gercekten berbat bişey, cıkması ayrı bi sıkıntı erkenden curumesi ayrı bi sıkıntı...

bende gecen sene tekini cektirdim, erkenden curumustu, zar zor cektiler. 1 gune duzelmisti...

Anıl E.
18-03-2010, 09:23
Benim ikiside çıktı çok şükür bi agrısı sızısı yok..Eger 20'lik dişe bakmazsan çabuk çürüyor o zaman çektirmek zorunda kalırsın..

senna
18-03-2010, 09:29
4 tane çektirdim biri yatık şekilde gömülüydü o hariç 2 3 saat sonra normal yemek yemeye devam ettim gömülü olan nedeniyle bi hafta pipetle çorba içtim

mmustu
18-03-2010, 09:31
diş çekimi değilde :D Diş fırçası fabrikasında çalışmama rağmen diş etlerimde problem var :(

diş taşı rahatsızlığım var 3 kere temizlettim bugüne kadar ama sürekli tekrarlıyor valla ara sıra öyle bir ağrıyorki sanki kalbim çenemde atıyor Allah vermesin kimseye

ceco
18-03-2010, 09:33
diş çekimi değilde :D Diş fırçası fabrikasında çalışmama rağmen diş etlerimde problem var :(

diş taşı rahatsızlığım var 3 kere temizlettim bugüne kadar ama sürekli tekrarlıyor valla ara sıra öyle bir ağrıyorki sanki kalbim çenemde atıyor Allah vermesin kimseye

benımde diş etlerınde sıkıntı war kanka, aynen bazen oyle bı an gelıyokı hepsını sokup forget layasım gelıyo:D:D

vtecburhan
18-03-2010, 09:42
yaş 28 hala benim 20 lik diş piyasada yok :D

focus musty35
18-03-2010, 11:05
gecmis olsun mustafa...

20 lik dis gercekten berbat bişey, cıkması ayrı bi sıkıntı erkenden curumesi ayrı bi sıkıntı...

bende gecen sene tekini cektirdim, erkenden curumustu, zar zor cektiler. 1 gune duzelmisti...

cok saol bora yenı kaltım daha dun uyutmamıstı namussuz :) cok cok az agrım var acaba öle bı agrıdı gecıcekmı dıorım ama gıdıcem bugun doktora baksın yinede ne yapıcaksa yapsın artık :)

SekoLive
18-03-2010, 11:07
valla eğer dişin ete gömülüyse sıkıtı olacağını biliyorm çevremdekilerden dolayı.. bende de aynı sıkıntı var fırsat bulursam halletiricem...geçmiş olsun

Alican
18-03-2010, 11:12
Dişin ne kadar çıktı bilmiyorum ama eğer daha yeni çıkıyorsa biraz daha beklemeni öneririm. Neden dersen diş daha tam olarak çıkmadığı için orayı oymadan dişi çıkaramaz :) vede dikiş atmak zorunda kalır.

V.İ.P
18-03-2010, 11:26
bır zamanlar dıs sıkıntısı cekmıstım sımdı yok allaha sukur

gorke
18-03-2010, 11:30
daha dün azı dişimi çektirdim yerlerdeyim. yok böle bi acı. 20lik aman diyim aman..

focus musty35
18-03-2010, 11:31
arkadan gelen diş daha hıc cıkmadı sadece agrı var oda dun uykudan uyandırcak kadardı sımdı cok cok az en ıyısı cahıllık yapmadan ben gıdeyım doktora yınede baksınlar sonra ılerde yamuk yumuk cıkmasınlar :)

MKT
18-03-2010, 12:06
bende çektirmiştim.neşterle ince bi çizik attı sonra kelpeteni aldı eline.o an zaten hem yusuff yusuff hemde yarı baygınımm.zor bela çektii.adamın kolunu morartmıştım sıkmaktan.yarası için dikiş atmamıştı.gargara vermişti.gün içindede 3-5 kere tuzlu su ile gargara yap dedi.15-20 gün hafif hafif acıdı sonra geçti.allaha şükür şimdi bişe yok.ameliyat videosunun linkini atarmısınız:d merak ettim

focus musty35
18-03-2010, 12:55
:D cektırmeyenler kesınlıkle ızlemesın

http://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4

Type-R
18-03-2010, 13:56
:D cektırmeyenler kesınlıkle ızlemesın

http://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4Arkadaşım böyle şeyler göndermeyin yaaa:) zaten bi korku bi endişe var bu videolarlada tam kafayı kırıyon insanınn gideceği varsada gitmez:)

Kaan
18-03-2010, 14:04
ben 3 sene arka arkaya ağustos ayında aynı tarihte çektirdim çektiklerimi bi allah bilir bi ben :D en sonuncuyu çektirdiğimde sabah kalktıımda yatan kan revan içindeydi kanama durmamıştı bi gün önce aspirin içtiğim için.ağzıımın içini açamıyodum sabah pıhtı gibi sarkmış böyle yatağa felan bulaşmıştı suratım tamamen kan içindeydi irenç ötesiydi sakin aspirin vs.tarzı ilaç alma alkolde alma git morfinini yapsın uyuşna kadar gerekirse 2-3 tane yaptır öyle çektir dikiş atması zorunlu değilse atmasın :Dbi parmak boyunda diş çıktı benden 3 tane :D bende hepsi yan çıktı diye çektirmiştim yanağımı kesiyodu dişler :D

MKT
18-03-2010, 14:07
nasıl bir hata yaptımda isteidm bu videoyu ben arkadaş yaaaa.off tamam vaz geçtim.beni yok yazın:D allah kimseye çektirmesin

focus musty35
18-03-2010, 15:21
dedım ama cektırmeyenler ızlemesın dıe :)