PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım lütfen!!!

anıl turan
12-01-2007, 18:00
abilerim/kardeşlerim benim canımı feci şekilde sıkan bir problemim var...

2002 honda civic marka aracımda son bir aydır direksiyon tarafından plastik sürtünme sesi benzeri (gacur gucur) bir takım sesler geliyor... direksiyon mili tekrardan yağlandı... arabada yere normalinden daha yakın olduğu için (ap 3 cm yay var) çamur, kir birikebileceği ve bunların ses yapabileceği düşüncesiyle yayların oraya mazot sıkıldı fakat bu işlemler yapılmasının üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen ses devam ediyor.. sizde bu ses nerden kaynaklanmakta??? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

cem
12-01-2007, 18:04
Direksiyonu cevirdigindemi yapıyor dönüş esnasında ?

Davlumbaza baktınızmı cok basit ama gözden kacms olmasın.

anıl turan
12-01-2007, 18:20
evet direksiyonu çevirdiğimde yapıyor... yarın gidince bir baktırayim davlumbaza.. çok teşekkürler bilgi için...

cem
12-01-2007, 18:28
O zaman kesinlikle davlumbazın iç kısımları.

Traşlatıcaksn azıcık.

Kolay gelsin.

anıl turan
12-01-2007, 18:59
eyw. çok saol teşekkür ederim...

Jam da Joker
12-01-2007, 19:53
Eğer davlumbazdan dolayı değil ise direksiyon hidroliğini çalıştıran kayışın içindeki kasnaklardanda kaynaklanıyor olabilir aynı problemi bende yaşamıştım tarif ettiğin gibi gacur gucur bir sesti ama sen plastik sesi demişsin genede aklında bulunsun

anıl turan
12-01-2007, 20:02
Eğer davlumbazdan dolayı değil ise direksiyon hidroliğini çalıştıran kayışın içindeki kasnaklardanda kaynaklanıyor olabilir aynı problemi bende yaşamıştım tarif ettiğin gibi gacur gucur bir sesti ama sen plastik sesi demişsin genede aklında bulunsun

belki aynı sebeptendir burdan böyle tarif etmek kolay olmuyor tabiki :).. ama direksiyounu çevirince sanki direksiyon simidi biyere sürtüyormuş gibi gayet sinir edici bir ses çıkartıyor...

snn arabandaki sorun nasıl çözüldü??? herhangi bir parça değişimi yapıldı mı???

gökan
12-01-2007, 23:37
davlumbaz olabılır yada lastık ebadın buyuklugunden surtmeler yapabılır ses tek taraftamı var

anıl turan
13-01-2007, 09:54
davlumbaz olabılır yada lastık ebadın buyuklugunden surtmeler yapabılır ses tek taraftamı var

ses direksiyon kutusunun ordan geliyormuş gibi... direksiyonu çevirince oluyor hepp...

B16A
13-01-2007, 09:57
abilerim/kardeşlerim benim canımı feci şekilde sıkan bir problemim var...

2002 honda civic marka aracımda son bir aydır direksiyon tarafından plastik sürtünme sesi benzeri (gacur gucur) bir takım sesler geliyor... direksiyon mili tekrardan yağlandı... arabada yere normalinden daha yakın olduğu için (ap 3 cm yay var) çamur, kir birikebileceği ve bunların ses yapabileceği düşüncesiyle yayların oraya mazot sıkıldı fakat bu işlemler yapılmasının üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen ses devam ediyor.. sizde bu ses nerden kaynaklanmakta??? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Ses park ederken mi geliyo direksiyonu sonuna kadar çevirince ?

VteC_MaNiaC
13-01-2007, 10:01
o 7gen civiclerin kronik sorunu kasmanın anlamı yok kayışlardan olabilir :)

Emir_b16a
13-01-2007, 11:03
arkadaşlar kronik sorundur bu dreksiyon kutusundan zmn zmn gırç gurç sesler gelir birinden duymuştum dreksiyon kutusunun orda bi keçe warmış onu yağlayınca ses kesiliyomuş (ama emin diilim)

gökan
13-01-2007, 11:34
kardeşim aynı olay başıma geldı saxolarda öle dıreksıyon cevırınce gurc gurc dıreksıyon mili yada kutusuna baktır bi

anıl turan
13-01-2007, 21:12
11 den beri sanayideyim daha yeni geldim ama sonunda çözdük olayı...

öncelikle yayları söktük ve en üzteki baklanın üstüne yük binince altındakine sürttüğünü fark ettik ve ilk 3 baklaya hortum ile kapladık...

ondan sonra salıncaklardaki vidalar yağlandı...

son olarak (en uzun ve zor olan işlemdi yaklaşık 3 saat sürdü) direksiyon kutusu komple söküldü ve tamamen yağlandı...

artık arabada hiç bir ses yok çok şükür yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

gökan
13-01-2007, 22:17
güle güle bin kardeşim

anıl turan
13-01-2007, 22:19
güle güle bin kardeşim

amin... Allah hepimize kazasız belasz binmeyi nasip etsin

gökan
13-01-2007, 22:39
amin amin .....

tolga900
13-01-2007, 23:09
helezon vuruyo olabilir sonuçta davlumbaz olsa iki tarafdanda gelmesi lazım tak orjinal jantları bak bakalım yoksa hlezonlara ince bir hortum geçirmeyi dene.
inanın arkadaşlar bu yorumu ikinci sayfayı okumadan yazdım biliyorum ben bu işi yaaaa

anıl turan
13-01-2007, 23:28
helezon vuruyo olabilir sonuçta davlumbaz olsa iki tarafdanda gelmesi lazım tak orjinal jantları bak bakalım yoksa hlezonlara ince bir hortum geçirmeyi dene.
inanın arkadaşlar bu yorumu ikinci sayfayı okumadan yazdım biliyorum ben bu işi yaaaa

hahaha helezonların alt tarafta vardı da üstlerde yoktu üstlerede hortum geçiridik bugün... yaylardanda ses geliyordu ama direksiyon kutusundan gelen ses kadar çok değildi...

sonuçta şuanda tüm sesler kesildi çok şükür...

anıl turan
13-01-2007, 23:31
arkadaşlar kronik sorundur bu dreksiyon kutusundan zmn zmn gırç gurç sesler gelir birinden duymuştum dreksiyon kutusunun orda bi keçe warmış onu yağlayınca ses kesiliyomuş (ama emin diilim)

direksiyon kutusunun ordaki keçe değilde direksiyon kutusunun komple çıkartılıp yağlanması lazım... direksiyon kutusunu çıkartmak ise başlı başına br problem kalorifer hortumları, filtre vs. baya birşey sökülüyor...

gökan
13-01-2007, 23:34
abi orjınal amartısorlere cok yuklenme oldugu için cıkıyor bunlar cok kasıyor ustuen yuk bınınce dıger aksamlarıda bozuyr aksı felan valla en ıyısı spor yay ve spor amartısor

adıge
14-01-2007, 20:10
7. civiclerin elektrikli direksiyon kutusu ses konusunda problemli malesef. servisin dediği; eksoz borusu altından geçiyo ve kurutuyo bu yüzden ses yapıyo.