PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmadan Gelen Koku Yardımmm...

punto_multijet
21-03-2010, 00:57
Konunun buraya uygun olabilcegini dusundum. Arkadaşlar aracımda havalandırma sıcak konumdayken pis koku geliyor. Klima temizleyici sprey evaparatore sıktım ancak gecici bir cozum oldu ve 2 gun snra tekrar basladı. sadece sıcak konumundayken geliyor. bunun nedeni ne olabilir? cozum olarak ne yapmam gerekiyor?

Mr.K
21-03-2010, 00:58
polen filtresi pistir??

levent
21-03-2010, 01:01
kalorifer hortumlarında toz vs pislik vardır.

punto_multijet
21-03-2010, 01:01
polen filtresi yeni onu yazmayı unutmusum. koku daha cok radyator suyu kokusuna benziyor ama aracta su eksiltme yok boyle bir durumda mevcut

punto_multijet
21-03-2010, 01:02
kalorifer hortumlarında toz vs pislik vardır.

bunları temizlemek için onerebileceginiz urun var mı yoksa profesyonel bir yerde mi yaptırmam lazım?

Safak
21-03-2010, 01:07
polen filtresi yeni onu yazmayı unutmusum. koku daha cok radyator suyu kokusuna benziyor ama aracta su eksiltme yok boyle bir durumda mevcut

Kalorifer peteklerinde kaçak vardır, antifriz kokusu yapar araç içinde... Yoksa o koku gelemez oraya.

Birde halamın Polo'sunda gelmişti başıma benzer bir durum. Çok dandik, cam temizleme suyu die birşey koymuşlar su deposuna, her cama su fışkırttığımızda aracın içinde nefesimiz kesiliyor, gözlerimiz yaşarıyordu :D

levent
21-03-2010, 02:11
bunları temizlemek için onerebileceginiz urun var mı yoksa profesyonel bir yerde mi yaptırmam lazım?

yok valla abi sadece mantık yürüttüm :)

Kalorifer peteklerinde kaçak vardır, antifriz kokusu yapar araç içinde... Yoksa o koku gelemez oraya.

Birde halamın Polo'sunda gelmişti başıma benzer bir durum. Çok dandik, cam temizleme suyu die birşey koymuşlar su deposuna, her cama su fışkırttığımızda aracın içinde nefesimiz kesiliyor, gözlerimiz yaşarıyordu :D

bunun da olma ihtimali yüksek, sonuçta borulara bakmaktan geçiyor kesin çözüm :)

Berkan
21-03-2010, 02:17
benim arkadasımın corsasındada oldu delirtiyordu filtreler değişti geldi her havalandırma acınca leş bir koku klime tuşuna basınca koku moku kalkmıyordu kendilinden geçti gitti sonra :D

dragstar
21-03-2010, 11:23
bendede klimadan iğrenç bir koku geliyor özellikle kapatınca ve ilk açınca klima temizleyici sprey işe yararmı

M U R A T
21-03-2010, 12:05
bendede klimadan iğrenç bir koku geliyor özellikle kapatınca ve ilk açınca klima temizleyici sprey işe yararmı

klima temizleyici spreyler var arabanın içinde açıp kapıları kapatıyosun..

FaBeRgE
21-03-2010, 12:18
würth'ün bir makinesi var, aracın içine klima açıkken koyuyorsunuz 45dk boyunca çalışıyor klima ile beraber, buhar yöntemi ile temizliyor. Würth'ün herhangi bir bayisine giderseniz yapacaklardır 45tl fiyatı var

VeNoM_35
21-03-2010, 12:21
kompresorle hava basmayı deneyen oldumu hiç:)

FaBeRgE
21-03-2010, 12:25
kompresorle hava basmayı deneyen oldumu hiç:)

ben çok düşündüm ama kısmet olmadı, hatta ön konsoldaki havalandırma peteklerini söküp detaylı temizlemeyi düşündüm. Şimdilik pek bir koku yok o yüzden dokunmadım :)

Aytepe53
21-03-2010, 12:25
kalorüfer tesisatın sızdırıyordur radyatöre palak çatlak kapatan bi sıvı var ondan koymanı tavsiye ederim

FaBeRgE
21-03-2010, 12:28
kalorüfer tesisatın sızdırıyordur radyatöre palak çatlak kapatan bi sıvı var ondan koymanı tavsiye ederim

ama o zaman su eksilmez mi ? Eksilince de anlaşılmaz mı ?

Aytepe53
21-03-2010, 12:43
sızdırıyordur sızdırma çok az eksiltir fark edemezsin bile sen dediğim gibi tıkayıcı koy düzelir

VeNoM_35
21-03-2010, 12:56
ben çok düşündüm ama kısmet olmadı, hatta ön konsoldaki havalandırma peteklerini söküp detaylı temizlemeyi düşündüm. Şimdilik pek bir koku yok o yüzden dokunmadım :)

aslında en güzeli zaten konsolu söküp boruların tamamını temizleme, sonuçta bu yaşlardaki arabalar yıllarca ne tozlar görüyorlar.

punto_multijet
21-03-2010, 15:00
Dediginiz gibi sivi atayim radyatore umarim sorun o kadardir. Snrada wurthe ugrayim

melih_bey
25-03-2010, 16:43
eğer koku dediğin gibi çok ağır ise (antifiriz gibi) radyatör sistemini kontrol ettir derim. fakat koku klima tesisatında ise kesinlikle prof. klima temizliği yaptırman gerekiyor. (WÜRTH EVAPOmat klima temizlik sistemi)

not: klimanızı aracınızı çalıştırdıktan ort. 1 dk. sonra çalıştırın ve aracınızı stop etmeden 1-2 dk. önce a/c konumundan cıkarıp normal çalıştırınız. böylelikle klima sisteminde oluşan bakteri, küf, mantar vb. oluşumunu biraz daha engellemiş olursunuz.

Derman
25-03-2010, 17:23
kanka sadece sıcakta mı yapıor

_Burak_
25-03-2010, 17:38
würth'ün bir makinesi var, aracın içine klima açıkken koyuyorsunuz 45dk boyunca çalışıyor klima ile beraber, buhar yöntemi ile temizliyor. Würth'ün herhangi bir bayisine giderseniz yapacaklardır 45tl fiyatı var

http://shop.wurth.com.tr/evapofresh-klima-koku-gider-100-ml?keyword=klima

yaz gelsin almak lazım :)
würth ün şu ana kadar memnun kalmadığım hiç bir ürünü olmadı

melih_bey
25-03-2010, 19:17
http://shop.wurth.com.tr/evapofresh-klima-koku-gider-100-ml?keyword=klima

yaz gelsin almak lazım :)
würth ün şu ana kadar memnun kalmadığım hiç bir ürünü olmadı

bu ürün "fresh" sadece limon ferahlığında koku verir. esas temizleyici ise "clean" olanı. makinesi olmadan bu ürünü kullanma ihtimaliniz yok tabiki :)

http://shop.wurth.com.tr/evapolean-klima-deznf-sivisi-100-ml?keyword=klima

"WÜRTH kalite demektir."

punto_multijet
25-03-2010, 21:07
kanka sadece sıcakta mı yapıor

ewet sadece sıcakta. buarada uzun bir aradan snra ilk defa suyuna baktım aracın ve en ufak eksilme yok boyle durumda var

imparatoR
25-03-2010, 21:15
fare ölmüştür aracın bi yerinde..

aLperTunga
25-03-2010, 23:49
Konunun buraya uygun olabilcegini dusundum. Arkadaşlar aracımda havalandırma sıcak konumdayken pis koku geliyor. Klima temizleyici sprey evaparatore sıktım ancak gecici bir cozum oldu ve 2 gun snra tekrar basladı. sadece sıcak konumundayken geliyor. bunun nedeni ne olabilir? cozum olarak ne yapmam gerekiyor?

hocam nasıl bi koku..lağım kokusu gibimi..senin akü patlak olmasın..gecenlerde benımde basıma geldi kim binse arabaya olm ossurdunmu diyorlardı yok olm ne ossurması diyordum arabanın içi bildiğin *** kokuyordu sonra kaputu bi açtım akü patlamış..sen yinede bi bak aküne...

FaBeRgE
26-03-2010, 02:27
fare ölmüştür aracın bi yerinde..

arkadaşın dediğini es geçmeyin, geçenlerde Sorento'da böle bir olay yaşandı. Klimaya ne yaparsan yap koku kesilmedi. Eninde sonunda sahibi kızdı komple göğüs söktürdü fare ölüsü çıktı :confused: Ciddiyim şaka deil :)

Derman
26-03-2010, 07:33
kanka sadece sıcakta yapıyorsa resistanslara bişey yapışmış olabilir..bizimde arabada aynı sorun vardı 2 hafta gecmedi leş kokuyordu..bütün döşemeleri söktük yıkadık..koku hala devam etti en sonunda kalorifer içinden fındık faresi cıktı ölü bir vaziyette...sogukta hafiften geliyordu ama ısınınca koku coşuyordu

punto_multijet
26-03-2010, 08:13
kanka sadece sıcakta yapıyorsa resistanslara bişey yapışmış olabilir..bizimde arabada aynı sorun vardı 2 hafta gecmedi leş kokuyordu..bütün döşemeleri söktük yıkadık..koku hala devam etti en sonunda kalorifer içinden fındık faresi cıktı ölü bir vaziyette...sogukta hafiften geliyordu ama ısınınca koku coşuyordu

Aynen derdim bu Derman'ım. sogukta pek bişi yok ama sıcakta koku cosuyo dediin gibi

fsunnetci
26-03-2010, 08:34
hehe bence söktür bi bakalım ne çıkacak içinden.:rolleyes:.fare olabilir benimde arka koltuğun altına pislemişdiler görünce şok olmuştum:eek:

punto_multijet
26-03-2010, 09:18
hehe bence söktür bi bakalım ne çıkacak içinden.:rolleyes:.fare olabilir benimde arka koltuğun altına pislemişdiler görünce şok olmuştum:eek:

walla bende korkmaya basladım neyle karsıalscam acaba :confused:

SOMEONESPECIAL
26-03-2010, 09:25
arkadaşın dediğini es geçmeyin, geçenlerde Sorento'da böle bir olay yaşandı. Klimaya ne yaparsan yap koku kesilmedi. Eninde sonunda sahibi kızdı komple göğüs söktürdü fare ölüsü çıktı :confused: Ciddiyim şaka deil :)

Yavru kedi bile olabilir

Derman
26-03-2010, 10:25
kedi yada fare inşallah..tv gösteriyordu yılan girmiş..:D

dragstar
26-03-2010, 11:46
pontiactada klima motorunun ordan fare çıkmıştı iğrenç haldeydi yazın gittik kokuyordu kıştan kalmış heralde arabayı sadece yazın kullanıyoruz normalde kapalı otoparkta kalıyorda

FaBeRgE
30-03-2010, 00:54
sonuç nedir çok merak ettim :D ne çıktı acaba :D

dixi
30-03-2010, 00:58
walla bendede bi ara klima çalışınca koku geliyodu yanık plastik gibi arabada komple film vardı camlarda arka rezistans açıldımı plastiği ısıtınca bi kotu koku geliyodu o da olabilir

punto_multijet
30-03-2010, 08:26
sonuç nedir çok merak ettim :D ne çıktı acaba :D

iş yogunlugundan daha baktıramadım ama sonucu yazıcam burayada en azındna aynı sorunu yasayanlara fikir olur

ahmetesay
24-04-2011, 21:05
merhaba arkadaşlar tekrar konu acmak istemedim
Aracım 93 eg kaloriferi actıgımda cok pis koku geliyordu .
Klimayı actıgımda ise pis kokudan eser yok sıcakta pis koku oluşuyodu.
Klimacıya gittigimde ilk önce klima gazını boşalttık sonra aküyü çıkardık klimanın torpido baglantılaını söktük(akünün arkasındaki 2 somun)
torpidoyu söktük , klima peteginin içinde bulunan siyah kutuyu söktük kutuyu actıgımızda içinde toz ,toprak ve yapraklar kilima petegini kapamıştı(polen filitresinin olmaması sonucu) temizledikten sonra petegi kokladıgımda o pis koku resmen petege sinmişti(ben fare leşi felan bekliyordum ama )adını tam hatırlayamadıgım bakteri temizleme spreyini petege sıktık sonra su ile yıkayıp bir tekrar daha yaptık sonra toplayıp gazıda bastık şimdi sıcakta mis gibi kokuyor ayrıca daha fazla üflüyor. işçilik 40 tl 25tl de bakteri temizleyici.Sonuc mükemmel tüm eg cilere tavsiye ederim ...

Baran^
25-04-2011, 08:55
Benim merc 10.000km de ve dediğiniz gibi klimadada sıcakdada tuhaf bir koku geliyordu ama 2-3 dk sonra geciyordu koku.Sonra anladıkki arabaya koyduğum koku (glade) zamanla polen filtresine sinmiş ilk actığımda koku yapıyormuş söktük değiştirdik filtreyi (filtreye o kötü koku sinmişti kokladım) şimdi canavar koku moku kalmadı.

Kadyr
25-04-2011, 11:22
Arkadas solemis ayni sey bİzdede oluyor normal havalandirma acikken cam suyu sikinca cam temizleyicisinin hafif bi kokusu geliyordu ama normaldir herhalde dedik bisi yaptirmadik klimayi bi denedim koku yoktu bide trafikte durunca egzos kokusu geliyor uyuz oluyorum

dayi_selman
30-04-2011, 20:53
aynı dert bendede vardı eski şahinimde kalarüferi her actıgımda cok kötü kokuyordu çözememiştim ve öylede satmıştım :)

slowmotion
21-11-2013, 14:20
hort :D bende bu sorun var. klima açık-kapalı, sıcak -soğuk farketmez töbebismillah bi koku var :D
servis havalandırma hattı temizliğine 175 istedi yokmu başka bir çözümü??

White
29-11-2013, 23:09
kardeşim senin tek çözumun bu eger bursada isen Kampus Car Care Beklerim üürünü dısardan alıp kendinde uygulayabilirsin .... ARAÇ İÇİ TAZELEME SPREYİ - Art.-Nr. 0893 764 65 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kUs7TQt8XyA)

0M42
30-11-2013, 08:41
Motorda yağ kaçağı vs. olunca ısınan blok üzerinde yağ yanıyor koku, is oluşturuyor kalöriferi açtığında bu kokuyu çekip içeriye verebiliyor.Sizinki de böyle bir durum olabilir.

ecz_murat
30-11-2013, 09:09
bazen kötü marka debriyaj değişimide yapabiliyordu die hatırlıyorum ama..

Kadyr
30-11-2013, 09:47
yukarıda yazmıştım yine yazayım iki sene önce sıcak havalarda pis sidik gibi koku geliyordu berner in klima temizleyicisini aldım. önce polen filtresinden içeri sıktım. sonra içeriden ızgaralara sıktım. havalandırma çalışır durumda iken. bunu iki gün yaptım 2 senedir hiç bir koku kalmadı