PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio RS Hakkında..

Musti PoweR
21-03-2010, 23:59
Merhabalar abilerim , kardeşlerim. Clio RS düşünüyorum kısa süre içersinde. Bu araçların ne gibi özellikleri wardır .. Kronik sorunu warmıdır ? Alınabilinirmi ? Yürürü nasıldır ? Nası yürütürüm atmosferikte ? vs vs.. Bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkür ediyorum şimdiden. Ciddi bi konudur geyiğe dönmesin rica ediyorum.:icon_tup:

EREN34
22-03-2010, 00:02
Temiz düzgününden şaka makinası olabilir.Kapasite var kesinlikle.Chip filtre egzos ile soft tune yap gez derim ben.

Xenomorph
22-03-2010, 00:04
Valla Kulaktan Dolma Bir Bilgiyle Bu Motorlar Hard Modifiyelerde Kırılıyormuş Ama Genelde Bir Sıkıntıları Yokmuş Diyorlar

Sonuçta Piyasada Rolllerde Yürüyen Cliolar Hep 100k Üstü O Kadar KM'De Hala Çatır Çatır Yürüyorsa Vardır Bi Hayır :D

Musti PoweR
22-03-2010, 00:06
Temiz düzgününden şaka makinası olabilir.Kapasite var kesinlikle.Chip filtre egzos ile soft tune yap gez derim ben.

bende öyle planlamıştım. Nasıl bir arabadır , Kronik sorunları warmıdır ? Nerelere dikkat etmeliyim ?

Valla Kulaktan Dolma Bir Bilgiyle Bu Motorlar Hard Modifiyelerde Kırılıyormuş Ama Genelde Bir Sıkıntıları Yokmuş Diyorlar

Sonuçta Piyasada Rolllerde Yürüyen Cliolar Hep 100k Üstü O Kadar KM'De Hala Çatır Çatır Yürüyorsa Vardır Bi Hayır :D

Hard modifiyeye gerek yok :) Alıp turbolamıcaz gezmek dolaşmak amaçlı.:icon_tup:

Xenomorph
22-03-2010, 00:07
bende öyle planlamıştım. Nasıl bir arabadır , Kronik sorunları warmıdır ? Nerelere dikkat etmeliyim ?

Hard modifiyeye gerek yok :) Alıp turbolamıcaz gezmek dolaşmak amaçlı.:icon_tup:

Beni Tek Uyuz Eden Şey İçinin Bana Göre Çok Kötü Olması

Bir Abim Alıcaktı Al Dedim Taksimetreni Ben Takıcam Cidden Vazgeçti :)

Tabi Zevk Meselesidir Sonuçta O Paraya O Ufacık Boyuyla Herkese Atarı Var :)

EREN34
22-03-2010, 00:08
Mod'a aldığın cevap konusunda tabiki bir Type r gibi değil.Ancak chip filtre egzos ile ciddi yürürü olan bir makina olur.Tabi aldığın arabanın durumuyla doğru orantılı bir durum.Yakıt ekonomik(motor hacmine göre) rölanti ile ilgili bir sıkıntısı olursa olur ki o zaten çoğu arabada olabilen bir durum.Parça fiyatları Reno ucuz diye düşünme.bakım ucuz tabiki ama tutup bi tampon mampon işine girersen hee reno nasıl olsa diyemezsin:)

Musti PoweR
22-03-2010, 00:11
Beni Tek Uyuz Eden Şey İçinin Bana Göre Çok Kötü Olması

Bir Abim Alıcaktı Al Dedim Taksimetreni Ben Takıcam Cidden Vazgeçti :)

Tabi Zevk Meselesidir Sonuçta O Paraya O Ufacık Boyuyla Herkese Atarı Var :)

bencede.. Ama içi kötü değil. 98-01 arası araçtan bahsediyoruz :) O dönemlerin bi kaç arabasından güzel :))

Mod'a aldığın cevap konusunda tabiki bir Type r gibi değil.Ancak chip filtre egzos ile ciddi yürürü olan bir makina olur.Tabi aldığın arabanın durumuyla doğru orantılı bir durum.Yakıt ekonomik(motor hacmine göre) rölanti ile ilgili bir sıkıntısı olursa olur ki o zaten çoğu arabada olabilen bir durum.Parça fiyatları Reno ucuz diye düşünme.bakım ucuz tabiki ama tutup bi tampon mampon işine girersen hee reno nasıl olsa diyemezsin:)

Temiz bulsam direk kaporasını vericem o derece :) ufaktan mod yapıcam abi o kadar abartmadan. Far stop jant yay vs vs .. Çok yüklenirsek motoruna ne gibi sorunlar çıkabilir ?

EREN34
22-03-2010, 00:16
Ben bir tane dereceli takılmış gördüm kullandım.Yürürü tartışılmazdı ancak klasik rölanti sorununun yanı sıra ilk marşta araç bildiğin gaza dokunmadan çalışmıyordu:S Çözemedilerde:)

Musti PoweR
22-03-2010, 00:36
Ben bir tane dereceli takılmış gördüm kullandım.Yürürü tartışılmazdı ancak klasik rölanti sorununun yanı sıra ilk marşta araç bildiğin gaza dokunmadan çalışmıyordu:S Çözemedilerde:)

Bizde takıp bakıcaz artık abi :) Sorunu çalıştırırken gaza basmak olsun abi ya :)

EREN34
22-03-2010, 00:38
Bizde takıp bakıcaz artık abi :) Sorunu çalıştırırken gaza basmak olsun abi ya :)

Beklenti meselesi işte.Benim arabam öle çalışacağına hiç çalışmasın.Gıcık olurum noksan yada yarım kalan bir noktaya

Xenomorph
22-03-2010, 00:39

O Sorun Dediğin 1 Tatlı Gelir 2 Tatlı Ama İlla İlerde Büyür Yeşerir Dallanır Budaklanır :)

ukku
22-03-2010, 00:39
172, 182, düşük dereceli, yüksek dereceli hepsini kullandım heralde :)

egzantrik takıldıktan sonra ortaya çıkan rölanti sorunu tamamen yazılımla çözülebilen bi sorun, RS'de yazılım dert değil zaten, Ankara'da Baturalp, İstanbulda da ben yardımcı olurum..

ayrıca rölanti valfleri sorunlu, 2-3 senede bi almak gerekiyor :) 200 tl civarı..
senkromeçleri sorunlu, çok sert kullanıma uzun süre dayanamıyor, lakin komple tüm senkromeçleri 400-500 tl gibi bi fiyata işçilik dahil yeniletebiliyorsunuz..
krank devir sensörü (TDC) değişmemiş ise muhakkak 1 kere değişecek, zaten değiştiğinde soket de değişiyor, yeni tiplerde pek problem oluşmuyor..
RS'lerin pek çoğunda kasnak problemi var, devamlı yüksek devir dönen araçlarda görülüyor, bi 500-600 lira civarı onun da fiyatı..
fabrikasyon O2 sensörü kesin bozulmuştur, lakin hata vermiyor, değiştirdiğinde arabanın kimyası değişiyor :)
başka yok sanırım, aklıma gelirse yazarım..

benim arabam 166.000'de..
çok severek biniyorum.. tavsiye ederim..
alırken 1-2 liradan tasarruf edip ucuza kaçarsanız en pahalıdan daha pahalıya gelir onu da söyleyeyim :)

Musti PoweR
22-03-2010, 00:44

egzantrik takıldıktan sonra ortaya çıkan rölanti sorunu tamamen yazılımla çözülebilen bi sorun, RS'de yazılım dert değil zaten, Ankara'da Baturalp, İstanbulda da ben yardımcı olurum..

ayrıca rölanti valfleri sorunlu, 2-3 senede bi almak gerekiyor :) 200 tl civarı..
senkromeçleri sorunlu, çok sert kullanıma uzun süre dayanamıyor, lakin komple tüm senkromeçleri 400-500 tl gibi bi fiyata işçilik dahil yeniletebiliyorsunuz..
krank devir sensörü (TDC) değişmemiş ise muhakkak 1 kere değişecek, zaten değiştiğinde soket de değişiyor, yeni tiplerde pek problem oluşmuyor..
RS'lerin pek çoğunda kasnak problemi var, devamlı yüksek devir dönen araçlarda görülüyor, bi 500-600 lira civarı onun da fiyatı..
fabrikasyon O2 sensörü kesin bozulmuştur, lakin hata vermiyor, değiştirdiğinde arabanın kimyası değişiyor :)

alırken 1-2 liradan tasarruf edip ucuza kaçarsanız en pahalıdan daha pahalıya gelir onu da söyleyeyim :)

clio RS kullandan böyle yorum almak kesinlikle çok güzel. Teşekkür ediyorum öncelikle.:icon_tup:

bi kaç tane buldum pm yoluyla size gönderiyorum. o araç için bide Clio RS kullanıcısından yorum alalım bakalım. Aracı aldıqım zaman başını çok ağrıtırım abi merak etme :) 1.5 senedir araştırıyorum aracı. Teknik bilgilerini falan. Bu sorunları duyunca rahatladım. Kimseden duymamıştım çünkü. Gerçekten bi clio RS kullanıcısından bu yorumu görmek güzel. Tekrar teşekkür ediyorum.

ukku
22-03-2010, 00:46
Sorunun geri kalanına da cevap vereyim,

Yol tutuş çok iyi.. Gerçekten beklemediğin kadar iyi.. Frenleri yeterli.. Gidişi de, geçmişi düzgün, helal süt emmiş bi RS, cai egzoz ve yazılım ile stock type-r'dan bariz üstün hale geliyor..

Rica ederim.. elimden gelen bişey olursa yardımcı olurum tabi.. :icon_tup:

Xenomorph
Utkuyla Biz Tanışmadık Ama Ortak Arkadaşlarımız Var Can Kurtbil Ahmet Eroğlu RNN Emir Gibi

Methini Duydum Aracının Maşallah 41 Bin Kere

O Yazdıysa Bir Bildiği Vardır :)

Dou
182 likleri neden hiç yüklü göremiyoruz, elektronik gaz kelebeği hikayesi midir?

ukku
22-03-2010, 00:47
Utkuyla Biz Tanışmadık Ama Ortak Arkadaşlarımız Var Can Kurtbil Ahmet Eroğlu RNN Emir Gibi

Methini Duydum Aracının Maşallah 41 Bin Kere

O Yazdıysa Bir Bildiği Vardır :)

Teşekkür ettim, daha hızlısı sizlerin olsun inşallah :)
Bu arada referansların sağlammış :D

ukku
22-03-2010, 00:49
182 likleri neden hiç yüklü göremiyoruz, elektronik gaz kelebeği hikayesi midir?

182'lik bi tane ankarada var şu an, dereceli egzantrikli.. şu an bile iyi gidiyor, daha bugün bi mini GP ile videosu çıktı.. kaldı ki çok daha iyi olur, egzoz ve yazılım desteği lazım :)
182'ler malesef telli gaz değil, sensörlü usül.. gaza basman ile arabanın harekete başlaması arasında bi gecikme oluyor.. gazı bıraktığın zaman araba gazı kesene kadar yine bi gecikme.. he bunu başka bi araç kullanan birisi belki farketmez ama telli gazlı RS kullandıktan sonra biraz hantal geliyor hissiyat olarak..

Xenomorph
22-03-2010, 00:50
Teşekkür ettim, daha hızlısı sizlerin olsun inşallah :)
Bu arada referansların sağlammış :D

Aynı Mahallenin İnsanıyız :) :D:D

VTI'la Gelicek Olan Bendim Belki Lafı Sözü Geçmiştir Ama Ömrü Yetmedi :)

Daha Hızlısı Derken Ben Anca Ep3 Alırım Filtre Egzoz :) Umarım Geçemezsin :D:D:D:D:hahaha:

Musti PoweR
22-03-2010, 00:50
Sorunun geri kalanına da cevap vereyim,

Yol tutuş çok iyi.. Gerçekten beklemediğin kadar iyi.. Frenleri yeterli.. Gidişi de, geçmişi düzgün, helal süt emmiş bi RS, cai egzoz ve yazılım ile stock type-r'dan bariz üstün hale geliyor..

Rica ederim.. elimden gelen bişey olursa yardımcı olurum tabi.. :icon_tup:

Evet bunu duymuştum yol tutuş hakkında. Bide ben bi kaç soru daha sormak istiyorum hazır clio RS kullanıcısı yakalamışken :)

ben 16" jant koymayı düşünüyorum. e tabiki 195 / 40 / 16 lastik. Lastigin markası ne olmalı ? Ve sürtme yaparmı bu ölçülerde ?

Birde ; Hangi marka egzoz ? Kaç mm Düz boruda kullanmalıyım ?

ukku
22-03-2010, 00:51
Aynı Mahallenin İnsanıyız :) :D:D

VTI'la Gelicek Olan Bendim Belki Lafı Sözü Geçmiştir Ama Ömrü Yetmedi :)

Daha Hızlısı Derken Ben Anca Ep3 Alırım Filtre Egzoz :) Umarım Geçemezsin :D:D:D:D:hahaha:

Headers takmadan çok şansın yok malesef :D
VTI'ı ben de çok duydum, hayırlısı olsun, cana gelmedi şükür..
Allah gönlüne göre versin inşallah :)

Xenomorph
22-03-2010, 00:52
Evet bunu duymuştum yol tutuş hakkında. Bide ben bi kaç soru daha sormak istiyorum hazır clio RS kullanıcısı yakalamışken :)

ben 16" jant koymayı düşünüyorum. e tabiki 195 / 40 / 16 lastik. Lastigin markası ne olmalı ? Ve sürtme yaparmı bu ölçülerde ?

Önce Aracı Al Ve O Güzelim Orj Jantları Lütfen Değiştirme Yada İlla Değiştirceksen Adminlere Bildir Silsinler Yorumlarımı Yazık Olur Güzelim Jantlarına RS'ın :):hahaha:

Xenomorph
22-03-2010, 00:53
Headers takmadan çok şansın yok malesef :D
VTI'ı ben de çok duydum, hayırlısı olsun, cana gelmedi şükür..
Allah gönlüne göre versin inşallah :)

Eywallah Kardeşim Sağolasın

Tekrardan Allah Kazalardan Belalardan Korusun 41 Bin Kere Maaşallah

Musti PoweR
22-03-2010, 00:54
Önce Aracı Al Ve O Güzelim Orj Jantları Lütfen Değiştirme Yada İlla Değiştirceksen Adminlere Bildir Silsinler Yorumlarımı Yazık Olur Güzelim Jantlarına RS'ın :):hahaha:

belki orjinal belki hafif bişeyler.. :) Ama roll delisi olursak orjinalden dewam :)

ukku
22-03-2010, 00:55

195/45/16 daha uygun olacaktır 195/50/15 yerine.. 195/45/16'ı bile coiloverla kullanan çok var yurtdışında, sürtme problemi yok, 40 yanak takarsan hiç olmaz.. tabi jantların çok geniş ofsetli olmadığını varsayıyorum..
Ben dunlop kullanıyorum, sp sport serisi.. tek sorun çabuk bitiyor.. imkan olursa kesinlikle potenza adrenalin :)
komple düz boru olabilir, ya da benimki gibi ortada bi susturucu olabilir, hem biraz sıkıştırma bi nebze sessiz :) bende 60mm var, 63'lük boru bulabilirsen 63 daha mantıklı..

Xenomorph
22-03-2010, 00:56
195/45/16 daha uygun olacaktır 195/50/15 yerine.. 195/45/16'ı bile coiloverla kullanan çok var yurtdışında, sürtme problemi yok, 40 yanak takarsan hiç olmaz.. tabi jantların çok geniş ofsetli olmadığını varsayıyorum..
Ben dunlop kullanıyorum, sp sport serisi.. tek sorun çabuk bitiyor.. imkan olursa kesinlikle potenza adrenalin :)
komple düz boru olabilir, ya da benimki gibi ortada bi susturucu olabilir, hem biraz sıkıştırma bi nebze sessiz :) bende 60mm var, 63'lük boru bulabilirsen 63 daha mantıklı..

Adrenalin Almayın Yağmurda Ben Hiç Verim Alamadım O Lastikden Kardada Gidemeyip Otobüsün Üstüme Çıkma Sebebi Onlardır....

Alınacaksa 16 İnç Lastik P Zero Nero'dur Bence

ukku
22-03-2010, 00:59
Adrenalin Almayın Yağmurda Ben Hiç Verim Alamadım O Lastikden Kardada Gidemeyip Otobüsün Üstüme Çıkma Sebebi Onlardır....

Alınacaksa 16 İnç Lastik P Zero Nero'dur Bence

Yağmur ve karda bişey diyemem ama kuruda güzel lastik..
P Zero da çok iyi..
Bu arada RS jantının 16" olanları var.. yani OZ F1 Cup... Onlar takılabilir, çok yakışıklı duruyor bence :) ben de almayı düşünüyorum hatta :)

Xenomorph
22-03-2010, 01:01
P Zero da çok iyi..
Bu arada RS jantının 16" olanları var.. yani OZ F1 Cup... Onlar takılabilir, çok yakışıklı duruyor bence :) ben de almayı düşünüyorum hatta :)

O Olur Üstüne Zero Nero Takılır Kaymaklı Ekmek Kadayıfı Olur

Ama Tekrardan Belirtiyorum Adrenalin Islakta Ve Kuru Islak Geçişlerinde Çok Zayıf

Zero Nero Islakta Kendini Şaşırıyor Daha İyi Tutuyor Bence

Safak
22-03-2010, 01:01
Çok övmeyin, fiyatları yükseliyor, sonra demedi demeyin :D

Burayı okuyan, +1000 lira diyecek aracına...Utku'nun araç 30 lira zaten :D

Musti PoweR
22-03-2010, 01:02
P Zero da çok iyi..

kesinlikle bu jant :) Yada superturismo :)

ukku
22-03-2010, 01:03

Paranın satın alamayacağı şeyler vardır... :heyoo:

Xenomorph
22-03-2010, 01:03

Doğru Söylüyorsun Tayyar Alamıyorum Şu An :) Uçtular Konusu Var Görmüşündür

Almayın Rs Falan Ön Takım Problemli Subap Kırıyor Üst Kapağı Çürüyor...

Egzantirik Kayışlarınıda 50.000'de Bir Değiştirmek Lazım Yoksa Motor Kırıyor

:hahaha::hahaha::D:D

Safak
22-03-2010, 01:05
Doğru Söylüyorsun Tayyar Alamıyorum Şu An :) Uçtular Konusu Var Görmüşündür

Almayın Rs Falan Ön Takım Problemli Subap Kırıyor Üst Kapağı Çürüyor...

Egzantirik Kayışlarınıda 50.000'de Bir Değiştirmek Lazım Yoksa Motor Kırıyor

:hahaha::hahaha::D:D
BU seferde elinde kalır milletin, arasını bulmak lazım...:rolleyes:

"Ehhh işte yaaa, fena değil... Üzmez, ama çokta sevindirmez ;)"

Gibi :D

Xenomorph
22-03-2010, 01:06
Gel Konuma Tayyar Kötülüyelim :) Yoksa Alamıcam :D

Safak
22-03-2010, 01:10
Bu forumda tayyar kötülemek?

Aman haaaa... online üye sayısı 5 e katlanır... Mesajların altından kalkamassın.

Biz o işi MSN den yapıyoruz, Log ları da siliyoruz. Harddisklerimizi senede 1 yakıyoruz.

ukku
22-03-2010, 01:13

Aman haaaa... online üye sayısı 5 e katlanır... Mesajların altından kalkamassın.

Biz o işi MSN den yapıyoruz, Log ları da siliyoruz. Harddisklerimizi senede 1 yakıyoruz.

Muhaha karabasan olup uykuya gelirler alimallah :D

Xenomorph
22-03-2010, 01:14
Ahhahahahahahah Uyurken Kahkahaya Boğdunuz Beni Allah'da Sizi Güldürsün :)

Safak
22-03-2010, 01:23
RS konusuna dönersek.

Ben zamanında utkuya'da dedim, Demedim mi ukku? :D

Model/Fiyat/Performans konusunda en iyilerin başını çekiyor 2. el pazarında... Kullanımı da keyifli, cd changer'ı dahi olan. Bence tek eksiği sunroof olan.

Kronikleri belli, baş ağrıtması zor, motoru VVT teknolojisine sahip, süper bir hothatch...

Bunlar seveni ve meraklısı için geçerli... Ben şahsen tercih etmedim, seveni ve meraklısı olmadığım için.

Musti PoweR
22-03-2010, 01:33
herkese teşekkürler.. Utku abimizinden gereken bilgileri aldık. Konu kilitlenebilir , silinebilir.

ukku
22-03-2010, 07:26
herkese teşekkürler.. Utku abimizinden gereken bilgileri aldık. Konu kilitlenebilir , silinebilir.

Daha dur, bu işin Alper Hoca'sı, Bora Abi'si ve Baturalp Abi'si var..
:)

SONE-R
22-03-2010, 07:27
valla ben de aradım RS.. sahibinden.com ilanlarında düzgün bir mk1 yok.. var olanı da 20 den açıyor ağzını..

SifirinciMurat
22-03-2010, 08:36
Daha dur, bu işin Alper Hoca'sı, Bora Abi'si ve Baturalp Abi'si var..
:)

görüşlerimi yazmaya tam başlıyordum, bunu görünce vazgeçtim :)

Alicanrs
22-03-2010, 08:41
Utku ne derse yap derim kesin hemde Bora abi Baturalp Abi Alper abi hepsine sor :D Bende ilk aldığımda hiç gitmiyordu :D utku sayesinde utku gibi gidiorm Artk =) Saolsun kankam :D rölanti valfi başına dert olr :D benim yine bozuldu 3-4 binlerde oynuo yenisini almam gerekti yine =) Bakımları yap yürüo ztn :D

CLIORS
22-03-2010, 09:22
Utku gerekenleri yazmıs zaten. Al kullan seversin mutlaka.

Referansı Sonerden vermek lazım aslında bak Soner sevıyor kesin vardır bir is :D

Sportline
22-03-2010, 10:00
"Gerçek" anlamda temizini bulabilirsen , gönül rahatlığı ile alabileceğin bir araç ...

ukku
22-03-2010, 16:49
görüşlerimi yazmaya tam başlıyordum, bunu görünce vazgeçtim :)

Uras hocam, senin yerin ayrı biliyorsun :)

Ben de senin speclere döndüm zaten, piyasadan siliniriz biz :) :)

JDM VTİ
22-03-2010, 18:43

:D :D :D 10krktr

VTI
28-04-2010, 18:04
temiz düzgün bi RS bulursam bende alırım vtı ın üstüne..bahsedilen sorunlar hangi araçta yokkı her bırının bellı başlı sıkıntıları var.araştırmaya devam

ArMy
28-04-2010, 18:51

Şu oksijen sondası benm sportta da bozuk..Arka oksijen sondası..Kimyası değişiyor derken ne gibi bi değişim oluyor ?

Alicanrs
28-04-2010, 18:54
kimyası değişiyor derken 3-4 boy kadar farkediyor bizim araçda =) çok etkilio performansı ondan kimyası değişiyor diyo =)

Dou
28-04-2010, 19:01

182 lik önerirmisiniz peki

elektronik gaz kelebeğinden ötürü pek hoşnut değil kimse?

ArMy
28-04-2010, 19:13
kimyası değişiyor derken 3-4 boy kadar farkediyor bizim araçda =) çok etkilio performansı ondan kimyası değişiyor diyo =)

3-4 boy temiz rakammış..Biraz büyük olmadımı -:D
Az da olsa bana da etkisi olucak demektir..Bende değiştrmek için fazla beklemiyim o zmn.Teşekkürler :)

Alicanrs
28-04-2010, 19:14
3-4 boy temiz rakammış..Biraz büyük olmadımı -:D
Az da olsa bana da etkisi olucak demektir..Bende değiştrmek için fazla beklemiyim o zmn.Teşekkürler :)

fazladır herhalde:P yaa ben kendimde baya bi hissettim çok etkilio aşırı derece ama senin sportu bilemem =) etkisi büyük tabi yani hissedilir bi etkisi var yenile anlarsın

SONE-R
28-04-2010, 19:16
fazladır herhalde:P yaa ben kendimde baya bi hissettim çok etkilio aşırı derece ama senin sportu bilemem =) etkisi büyük tabi yani hissedilir bi etkisi var yenile anlarsın

ben de hemen değiştireyim o zaman.. ;)

Alicanrs
28-04-2010, 19:19

bozukmuki :D bozuksa evet hissedersin =)

SONE-R
28-04-2010, 19:20
bozukmuki :D bozuksa evet hissedersin =)

utku, bozuk olduğunu anlamazsın işaret falan bekleme demişti bana :)

JDM VTİ
28-04-2010, 19:21

RS sahibi olmanıza hala alışamadım dışarıdan biri olarak:D :D zuhauahzuha:D ,siz alışmaya başladınız mı acaba?

Alicanrs
28-04-2010, 19:21
utku, bozuk olduğunu anlamazsın işaret falan bekleme demişti bana :)

o diosa dorudur:D sen deiştir yinede=) zararı olmaz=) boschn ki 80 milyon

SONE-R
28-04-2010, 19:22
RS sahibi olmanıza hala alışamadım dışarıdan biri olarak:D :D zuhauahzuha:D ,siz alışmaya başladınız mı acaba?

alışmaya çalışıyorum :D :D RS arayan varsa satabilirim :D :D

EMRE-5843
28-04-2010, 19:25
182'lik bi tane ankarada var şu an, dereceli egzantrikli.. şu an bile iyi gidiyor, daha bugün bi mini GP ile videosu çıktı.. kaldı ki çok daha iyi olur, egzoz ve yazılım desteği lazım :)
182'ler malesef telli gaz değil, sensörlü usül.. gaza basman ile arabanın harekete başlaması arasında bi gecikme oluyor.. gazı bıraktığın zaman araba gazı kesene kadar yine bi gecikme.. he bunu başka bi araç kullanan birisi belki farketmez ama telli gazlı RS kullandıktan sonra biraz hantal geliyor hissiyat olarak..

Aynı gaz tepkisi benim c2 de var.Aynı sistem olabilir o zaman

JDM VTİ
28-04-2010, 19:27

''VTİ'' takaslı satılık ciyerli clio rs mi oluyor şimdi sizinkisi :D :D şaka bi yana alışın yürütün hakkını verin ondan sonra satın derim farklı tattır sonuçta :) kazasız belasız

iyi forumlar

Alicanrs
28-04-2010, 19:27

hehe arayan deilde satan var:D typera geçelim artk :D

ygtkrmdnz
28-04-2010, 20:43
insanlar renault dan modlu araç olmaz gözüyle küçümseyerek bakıyor ama gerçekten çok iyi gidiyor rs ler

tool
28-04-2010, 20:51

header ve filtreli taypar ile nolur?

VTec_king
28-04-2010, 20:57
utku ile 2 ye 2 denedik
bende egzoz yokdu headers ve filtre vardı
180 de rs duvara çarpıyor yada type r a tekme atıyorlar :))
yanlzı egzozum olsa 150 den sonra type r acmaya baslar

ygtkrmdnz
28-04-2010, 20:58
header ve filtreli taypar ile nolur?

asimo olur :D

o zaman type-r japonca konuşur bence rollingde

Alicanrs
28-04-2010, 21:42
rs in pilide ztn 200 210 a kdr=)

3rk4n
29-04-2010, 08:04
Elbet birgün rs lerede duracell pil takacaklar tayyarcılar :)

GT
29-04-2010, 09:02
izzetin rs cok iyi gidiyo valla rsleri kücümsememek gerek

Mz3turbo
29-04-2010, 10:01
rolanti valfininde çaresi var eğer araç ısınana kadar yüksek çalışmasına razıysan
tornada yaptıracağın manuel valf aynı işi görüyor. potansiyometre arıza göstermesede kelebek açısını okuyamayabiliyor. zaman içerisinde gaz telinide değiştirmek gerekiyor. şanzımana gelince 1'den 2'ye sert geçirmedikten sonra sorun yaşamazsın 2.vites senkromenci yaylı bu yay atınca dişli senkromeç ve manşonunu bitiriyor. süper sprint son susturucuyla aracın sesine doyum olmuyor. umarım gönlünce bir araç bulabilirsin. ama kesinlikle keyifli bir araç......

izo
29-04-2010, 17:56
izzetin rs cok iyi gidiyo valla rsleri kücümsememek gerek

saol bro, "egemen otopark" bakmlı bizim araba nasılolsa:D

seko
29-04-2010, 18:13
cok guzel araba ama sınırlı, yuklemeye kalksan sanzımanda takılırsın . gucu / agırlık oranı ile gayet guzel gidiyor ama halen daha 106 lar sokulunce filan rs ten hızlılar onu kafam almıyor :)

Alicanrs
29-04-2010, 18:16
Rs söken yok onun içindir ;) piston takanda yok

SONE-R
29-04-2010, 18:17

biraz yaşım genç olsa anasını bile bellerdim de RS in artık yaş kemale erdi :D :D

Alicanrs
29-04-2010, 18:18
biraz yaşım genç olsa anasını bile bellerdim de RS in artık yaş kemale erdi :D :D

hehe hyr 106lar geçio denilioda söksün biri rs'ini komple pistonlasın yapsın bakalm noluo görelim

seko
29-04-2010, 18:20

hacım biri cıksın yapsın artık birseyler yaw zamanıdır :D

SONE-R
29-04-2010, 18:21
seko sponsor ol da yürütelim :D :D

seko
29-04-2010, 18:21
hehe hyr 106lar geçio denilioda söksün biri rs'ini komple pistonlasın yapsın bakalm noluo görelim

106 degil gecmek aklını alıyor adamın rs te o kadar hızlanırmı acep.

seko
29-04-2010, 18:22
seko sponsor ol da yürütelim :D :D

param olsa headers alcam bittim abi bildigin gibi degil tatil tatil nereye kadar :D

Alicanrs
29-04-2010, 18:22
2.0 hacim var nie hızlanmasın ? hafiflensin piston kol girilsin bakalm noluo videoları mevcut s3 m3 le giden ama yapan yok 850 kg ye indir noluo

seko
29-04-2010, 18:23
2.0 hacim var nie hızlanmasın ? hafiflensin piston kol girilsin bakalm noluo videoları mevcut s3 m3 le giden ama yapan yok 850 kg ye indir noluo

yapılmıs bir rs varmı tr de merak ediyorum.
cokmu para tutuyor ondanmı yapılmıyor yoksa parcamı yok ..

ukku
29-04-2010, 18:25
topici görmemiştim bikaç bişey yazılmış..
o2 sensörü, lambda sensörü, lambda sondası.. adına her ne diyorsak..
bozuğu ile sağlamı arasında aracın rollingde minimum 4-5 boy etkilediğine eminim.. bozulduğunu da genelde anlayamıyorsunuz.. işaret beklerseniz çok beklersiniz :) gidin değiştirin çok para değil zaten..

aracın gidişi de aynen vtec_king'in dediği gibi... 170 180 gibi RS duruyor, type-r yürüyor..

seko
millet ep3-fn2 - siti sokuyor rs te soken cıkar..

Alicanrs

tutacağı nedirki yapmak isteyen yok bence

ukku
29-04-2010, 18:27

japonlara 1500-2000 liraya turbo kit-sc kit bulunabildiği düşünüldüğü zaman rs'in modifiyesi çok para tutuyor evet :)

güzel bi egzantrik, beyin ve itb desteği ile 220+ hp çok örneği var yurtdışında.. istersen yapılmaz diye bişey yok :)
he ben onlara harcayacağım parayı yürüyen aksama yatırdım.. gidişi zaten tatminkardı.. artık dönüşü de tatminkar :)

seko
29-04-2010, 20:13
japonlara 1500-2000 liraya turbo kit-sc kit bulunabildiği düşünüldüğü zaman rs'in modifiyesi çok para tutuyor evet :)

güzel bi egzantrik, beyin ve itb desteği ile 220+ hp çok örneği var yurtdışında.. istersen yapılmaz diye bişey yok :)
he ben onlara harcayacağım parayı yürüyen aksama yatırdım.. gidişi zaten tatminkardı.. artık dönüşü de tatminkar :)
Utku tr de pist varda bizmi bilmiyoruz:)

BoraRS
29-04-2010, 20:54
Ankaradan iynnRS komple söküp sökük halde yürütmüştü. Sanırım dolu hali ile boş hali arasında net 3 boy gibi bir fark oluyor. Yani öyle aman aman fark yapmıyor.

Gerçekten ben de isterdim RS i yüklemek ama harcayacağım paraya bakınca ve de ikinci el piyasasına bakınca son olarak da ikinci arabam olmadığı için işe güce ve günlük hayata kullandığım için vazgeçtim. Hanım biryerden sonra şikayet etmeye başlamıştı.

Zaten komple düz boru egzoz yapınca arabanın içinde duramıyorsunuz. Kafanız şişiyor. Etrafa da inanılmaz bir gürültü veriyor. Şirket otoparkına bir giriyordum RS le bütün arabaların alarmları tek tek ötmeye başlıyordu :)

Ama ikinci bir araba olarak alınırsa ve yapılan tüm masraflara rağmen satış fiyatında herhangi bir değişme olmaması riskini de göz önünde bulundurursanız o zaman RS gerçekten iyi işler çıkarır diye düşünüyorum.

SONE-R
29-04-2010, 21:03
Zaten komple düz boru egzoz yapınca arabanın içinde duramıyorsunuz. Kafanız şişiyor. Etrafa da inanılmaz bir gürültü veriyor. Şirket otoparkına bir giriyordum RS le bütün arabaların alarmları tek tek ötmeye başlıyordu :)

komple düz boru ortasına bir susturucu koyunca yine mi çok ses çıkıyor?

BoraRS
29-04-2010, 21:05
Evet yine de çok ses çıkıyor. Bu arada ortaya konulan 1 direk geçişli orta susturucu RS' i direk 1 ila 1.5 boy geriye düşüyor. Tecrübe ile sabittir :)

Aslında Soner sana dediklerimi yapsak gerçekten CAI Egzoz ve yazılımla yürüyen RS lere 4-5 boy fark açarsın ;)

SONE-R
29-04-2010, 21:06
yapalım sayın hocam ;)

BoraRS
29-04-2010, 21:24
Bakın burada adamlar bu RS manifoldunu işleyip yazılımla destekleyince yaklaşık 10 ila 12 hp arası net güç elde edildiğini taahhüt etmişlerdi bana telefonla aradığımda.

http://www.angel-works.co.uk/product_2ltrinlet.php

Toplam fiyatı 170 Pound. Eğer kendi manifoldunuzu adamlara gönderirseniz size işlenmiş manifold yolluyorlar ve 100 poundunuzu geri ödüyorlar ;)

ukku
29-04-2010, 21:35
bende fazladan manifold var. duyrulur :)

Safak
29-04-2010, 21:35
Evet yine de çok ses çıkıyor. Bu arada ortaya konulan 1 direk geçişli orta susturucu RS' i direk 1 ila 1.5 boy geriye düşüyor. Tecrübe ile sabittir :)

Kendiside söyleyecektir ama, Utku'nun RS "ortaya konulan 1 direk geçişli orta susturucu" ile gidiyor alındığı ilk aydan itibaren... En iyi yürüyen RS lerden de biriydi, demekki sökse, daha iyi yürüyecek... ;)

SONE-R
29-04-2010, 21:37
Kendiside söyleyecektir ama, Utku'nun RS "ortaya konulan 1 direk geçişli orta susturucu" ile gidiyor alındığı ilk aydan itibaren... En iyi yürüyen RS lerden de biriydi, demekki sökse, daha iyi yürüyecek... ;)

daha gideri var.. onu araştırıyoruz :) :)

ukku
29-04-2010, 21:38
Kendiside söyleyecektir ama, Utku'nun RS "ortaya konulan 1 direk geçişli orta susturucu" ile gidiyor alındığı ilk aydan itibaren...

ha evet.. bora abi de biliyor zaten.. 1 tane susturucuyu çok da umursamıyor, biraz hormonlu bizimki :D

Safak
29-04-2010, 21:38
daha gideri var.. onu araştırıyoruz :) :)

Kaç kişi yapıyorsunuz bunu? :)

BoraRS
29-04-2010, 21:39

Evet. Orta susturucu sökse daha da iyi yürür ama gerek yok. 1.5 boy için o sesi çekmeye.

ukku
29-04-2010, 21:39
Utku tr de pist varda bizmi bilmiyoruz:)

İnan ben de onu düşünüyorum, neyin peşindeyim diye :D

SONE-R
29-04-2010, 21:43
Kaç kişi yapıyorsunuz bunu? :)

uzman 2 RS çi ve ben acemi RS çi .. ;)

Safak
29-04-2010, 21:47
uzman 2 RS çi ve ben acemi RS çi .. ;)

AR-GE iyiymiş...

BoraRS
29-04-2010, 21:55
Argeyi zamanında yeterince yapmıştık. Şimdi artık aksiyon zamanı ;)

ukku
29-04-2010, 21:57
hep şunu söylerim, Renault'un yaptığı benim yaptığımdan iyi mi gidiyor? :)