PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sac jantı kromaj kaplama nerde yapılır ?

devil_berk22
26-03-2010, 02:22
http://i1003.hizliresim.com/2010/3/26/466.jpg

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/26/1325.jpg

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/26/1330.jpg

sac jantlarımı resimdeki gibi yaptırmak istiyorum nerede ve ne kadara yaptırabilirim acaba ?

kayaakin
26-03-2010, 02:39
http://www.sahibinden.com/jant_krom_kaplama_ve_parlatma-54WQQaXQQ15263285WQQpXQQdisplayitem
bi ara şöyle bi ilan vardı, bu sorunun ve konunun bende takipcisiyim :)

ReßeL
26-03-2010, 03:20
Zamaninda kendi arabam icin dusunmustum valla ben de merak ediyorum cevaplari.

Sefa_vts
26-03-2010, 07:47
4 şekilde yapılıyor aslında..

1.Henüz tr ye girmemiş ancak girmek üzere olan gümüş sülfat ile krom ve renkli krom yapan özel 4 tabancalı boya makinaları var..
2.Yine kroma benzeyen uygulanması ve gerçekçiliği daha az boya ile o tr de mevcut gemi sanayinde kullanılıyor şuan..
3.Kaplama dediğimiz olay.. Bildiğiniz kimyasal elektroliz ile kaplanabilir..
4. çinko minko bişiler vardı onu net hatırlayamıyorum..

İlk 2 madde sadece metal şeyler için değil bir çok madde için geçerli ayrıca ilk maddede tahtayı bile krom yapıyorsunuz.. Arap ların s8 i Mclaren SLR si ilk madde ile yapıldı örneğin.. Yakında tr de coming soon :D

Cihan Çizmeci
26-03-2010, 09:44
Resimdeki kromaj değil boyaya benziyor :beuj: Konunun takipçisiyim bi arkadaşta bana bunu sormuştu yakın zamanda.

SOMEONESPECIAL
26-03-2010, 09:52
Harbi krom istiyorsanız dayanıklı küçük bir taş geldiğinde çatlamayacak filan
bayağı maliyetli bir iş... Babam eski Americancı olduğundan biliyorum arabaları
toplatırken Dolapdere-Kasımpaşa'da Eskiden amerikancılar vardı. Büyük kazanlar
içerisinde daldırıp krom ile kaplarlardı. Bu bahsettiğim 30 sene öncesi belki :D
Tamponlar, jant kapakları jantlar aklınıza gelebilecek her türlü krom yeri bu banyolarda
kaplıyorlar ve orjinali gibi oluyordu. Üstelik nikelaj gibi atma da yapmaz...

En güzel ve doğru yorumu Americancılar yapar ama epey pahalı bir işlem

watchword
26-03-2010, 09:58
bende sac jantlar için düşünmüştüm bi ara fakat görüntü olarak kötü görüneceği sonucuna varınca vazgeçmiştim . belki sen yaptıkdan sonra , bende yaptırabilirim :) ...

SOMEONESPECIAL
26-03-2010, 10:02
Şöyle bir durum var.

1. Fotoğraftaki krom kaplama değil boya sanırım.
2. Polisaj ile krom kaplamayı karıştırmamak lazım.
3. Nikelaj ile kromaj aynı şey değildir. Krom uzun ömürlüdür.
4. Krom kaplamaya baktığında ayna gibi kendini görürsün

CcRider
26-03-2010, 10:35
krom boyalar var ama dayanıksız kararıyolar.Krom kaplatmak için iyi araştırmak lazım kaliteli krom yapanı bulmak zor.Yapanların çoguda önce bakır kaplamadan krom kaplıyor dayanıklı olmuyor bu 2sinide yapan bir yer bulursanız yaptırın fakat maliyet fazla olur.

erdemx
26-03-2010, 10:44
krom kaplamak çok maliyetli bi iş ancak 8-10 takım ollursa maliyet baya düşer kğıthanede yapan yer vardı sanırım peki resimde jantın üstündeki nasıl bi boya yada ne renk bilen varmı

devil_berk22
26-03-2010, 11:07
bikaç foto daha yükledim kaplamasının tam olarak ne olduğunu anlamak için sprey boya falan dediler çok sağlıklı olmaz diyorsunuz buradada nasıl yaptırmak lazım peki bu işi arkadaşlar bu arada bijonlar orj.bijonumu boyamışlar ?

01ASU
26-03-2010, 11:25
boya dostum bu yerdeki kartonun üstünede gelmiş :) krom yaldız spreyler var 8 tl cassatinin aynen böyle oluyor

ouzs
26-03-2010, 11:46
resimlerdeki boya ewet. boya olmasın istiyorsanız. güzeeeelce bi zımpara yapın krom gbi görünmesini istediğiniz yerlere. ''metal in parlak yüzeyine ulaşana kadar'' sonra spray vernikle parlatın:D paslanmasın. en ucuz yolu budur. tatmin edici. ya da resimdeki gbi boya ile de yapılabilir.

sercio
26-03-2010, 11:58
su vti'nda dediği gibi yaldız boyalar var 1 kutu al dene derim beğenmessen araştırmaya devam edersin.

CcRider
26-03-2010, 12:05
evet sprey boya buda.Boya bi süre sonra kararıyo çirkinleşiyo üstünede vernik atarsan biraz daha uzun ömürlü olabilir ama genede kararıyo tavsiye etmm

ilkererginer
26-03-2010, 14:10
Q3kwkki0bMk

Olay bu sanırım...

erdemx
26-03-2010, 17:24
ewet gerçekten olay budur süpermiş 3 dk sürmedi bile hemde parlaklık 10 numara

ygtkrmdnz
26-03-2010, 18:53
görüntü şahane ama bijonlarıda farklı renge boyamak lazım çok şık duruyor :)

boosted_pug
26-03-2010, 20:40
bu videodakini geçen west coast customs da yaptılar safsu ve farklı bi boya kullanarak yapıyolar hatta orda kullandıkları su kirli olduğundan boya tutmadı ilk başta sonrada safsu ile denediler trde warmıdır acaba bu şekilde bişi

kayaakin
26-03-2010, 21:50
hiç sanmıyorum :D

ilkererginer
26-03-2010, 21:52
tr de olsa amerikancılar kuyruk olurdu kapısında heralde :) acaba dayanıklılığı nasıl ?

devil_berk22
26-03-2010, 22:23
süper birşeymiş videodaki olay ya :)

OnurS
26-03-2010, 23:43
4 şekilde yapılıyor aslında..

1.Henüz tr ye girmemiş ancak girmek üzere olan gümüş sülfat ile krom ve renkli krom yapan özel 4 tabancalı boya makinaları var..
2.Yine kroma benzeyen uygulanması ve gerçekçiliği daha az boya ile o tr de mevcut gemi sanayinde kullanılıyor şuan..
3.Kaplama dediğimiz olay.. Bildiğiniz kimyasal elektroliz ile kaplanabilir..
4. çinko minko bişiler vardı onu net hatırlayamıyorum..

İlk 2 madde sadece metal şeyler için değil bir çok madde için geçerli ayrıca ilk maddede tahtayı bile krom yapıyorsunuz.. Arap ların s8 i Mclaren SLR si ilk madde ile yapıldı örneğin.. Yakında tr de coming soon :D

kanka o boya war türkiyede 2seneden fazladır.ben benim şirkete ilk ortak olduğumda eski ortağım bulmuştu yanlış hatırlamıyosam üreten bi hollanda firmasıydı, gümüş kaplamaya alternatif olarak düşünmüştük, numuneler yollandı geldi ciddi anlamda başarılıdı.krom, gümüş, altın vs..neredeyse her metal için olanı vardı fakat biz ozaman vazgeçmiştik deymiycek bi maliyet çıktığı için.Bundan 2sene fln öncede antepli bi mobilya firması aldı türkiye ürünleri bizimle ortak bişeyler yapmayı düşündük ama gene olmadı...Şuan son durum ne uyguluyolar mı bilmiyorum iç mekanda kullanılıcak ürünler için uzun ömürlü ve başarılıydı.Fakat jantı bırakın dışarda sıvıya mağruz kaldığında çabuk deforme olup solma yapıyodu...

kayaakin
26-03-2010, 23:59
bi heyecanla okudum sonu hüsran oldu :)

ilkererginer
27-03-2010, 00:05
http://kromboya.com/?sayfa=01

Burayı buldum nette ama uygulamaların şekli ile ilgili bi bilgi yok.. Eğer videodaki gibi yapıyolarsa bi fiyat almak lazım..

devil_berk22
27-03-2010, 00:32
nanoteknoloji ile boyama vs. bilgiler vermişler sitelerinde merak ettim doğrusu b.evler pmc elektronik diye biryerde bayilikleri varmış bi gidip sormak lazım

ilkererginer
27-03-2010, 00:38
Bende yarın arayıp detaylı bi bilgi alayım.. Krom kaplanacak çok parçam var :)

devil_berk22
27-03-2010, 00:42
aradıktan sonra fiyat ve yapılan işlemlerden bilgilendirirseniz sevinirim :)

ilkererginer
27-03-2010, 00:44
Tabi tabi paylaşırım buradan :)

HarunToprak
27-03-2010, 09:56
Konuyu takip ediyorum,uygun fiyatlı bir yer bulunursa çok iyi olur :)

ilkererginer
27-03-2010, 14:34
Az önce görüştüm henüz test aşamasındalarmış... Dayanıklılığını vs. test ettikten sonra fiyatlandırma yapılacakmış.. 2 haftaya kadar test aşamasının biteceğini ve geri döneceklerini söylediler bakalım :) Ayrıca aklımıza gelebilecek hertürlü parçanın plastik,tutya vs. gerçek krom parlaklığında boyanabileceğini de söylediler.. İç mekanlarımız coşacak gibi :D

Sefa_vts
27-03-2010, 14:39
Q3kwkki0bMk

Olay bu sanırım...

Benim tr de yok dediğim olay bu idi.. Direk bu makina geliyor arkadaşlar 2-3 aya..

bu videodakini geçen west coast customs da yaptılar safsu ve farklı bi boya kullanarak yapıyolar hatta orda kullandıkları su kirli olduğundan boya tutmadı ilk başta sonrada safsu ile denediler trde warmıdır acaba bu şekilde bişi

Saf su değilde derecesi var saflık ona göre parlaklık veriliyor keza mat boyalarıda böyle bu makinanın.. boya ustalığı gerektirmeyen ancak çok riskli bir iş..

Sırası karışır ise patlama yaşanıyor.. Gümüş ile sülfatın tepkimeye girmesi lazım vs gibi detayları var..

kanka o boya war türkiyede 2seneden fazladır.ben benim şirkete ilk ortak olduğumda eski ortağım bulmuştu yanlış hatırlamıyosam üreten bi hollanda firmasıydı, gümüş kaplamaya alternatif olarak düşünmüştük, numuneler yollandı geldi ciddi anlamda başarılıdı.krom, gümüş, altın vs..neredeyse her metal için olanı vardı fakat biz ozaman vazgeçmiştik deymiycek bi maliyet çıktığı için.Bundan 2sene fln öncede antepli bi mobilya firması aldı türkiye ürünleri bizimle ortak bişeyler yapmayı düşündük ama gene olmadı...Şuan son durum ne uyguluyolar mı bilmiyorum iç mekanda kullanılıcak ürünler için uzun ömürlü ve başarılıydı.Fakat jantı bırakın dışarda sıvıya mağruz kaldığında çabuk deforme olup solma yapıyodu...

Kanka maliyet çok fazla ancak Getirtiyorlar.. Hemde bir modifiye firması sırf bu amaçlara hizmet edebilmek için.. Ayrıca iç dekorasyon ve gemi sektörüde bu makinadan getirtiyor tanıdığı olan araştırsın..

Az önce görüştüm henüz test aşamasındalarmış... Dayanıklılığını vs. test ettikten sonra fiyatlandırma yapılacakmış.. 2 haftaya kadar test aşamasının biteceğini ve geri döneceklerini söylediler bakalım :) Ayrıca aklımıza gelebilecek hertürlü parçanın plastik,tutya vs. gerçek krom parlaklığında boyanabileceğini de söylediler.. İç mekanlarımız coşacak gibi :D

Ahşap bile krom olabiliyor bu yöntemle :)

Yakında istanbul garaj da görücez inşallah :)

ilkererginer
27-03-2010, 14:52
Bir an önce gelsin o zaman :D tamponlarım kötü durumda.. evde de bir kamyon parça var krom olmayı bekleyen :D

Sedicivalvole
30-03-2010, 10:59
Benim tr de yok dediğim olay bu idi.. Direk bu makina geliyor arkadaşlar 2-3 aya..

Saf su değilde derecesi var saflık ona göre parlaklık veriliyor keza mat boyalarıda böyle bu makinanın.. boya ustalığı gerektirmeyen ancak çok riskli bir iş..

Sırası karışır ise patlama yaşanıyor.. Gümüş ile sülfatın tepkimeye girmesi lazım vs gibi detayları var..

Kanka maliyet çok fazla ancak Getirtiyorlar.. Hemde bir modifiye firması sırf bu amaçlara hizmet edebilmek için.. Ayrıca iç dekorasyon ve gemi sektörüde bu makinadan getirtiyor tanıdığı olan araştırsın..

Ahşap bile krom olabiliyor bu yöntemle :)

Yakında istanbul garaj da görücez inşallah :)

Bir Ay içerisinde İSTANBULGARAJ Farkı ile isteyen herkesi Kromluyacaz İsteyene Altınkaplama da war :)

devil_berk22
31-03-2010, 01:22
Bir Ay içerisinde İSTANBULGARAJ Farkı ile isteyen herkesi Kromluyacaz İsteyene Altınkaplama da war :)

inşallah abi merakla bekliyoruz 1 ay sonrasını :icon_tup:

CcRider
31-03-2010, 01:29
yagmuru güneşi görünce solup kararmaya başlar bence gerçek krom kaplama bile solup karardıgına göre bu daha az dayanır gibime geliyor

maskaran
05-04-2010, 21:29
en iyisi boya için kalıp yapacaksın ayda bir tıs tıs ayda 10 lira masrafın olur hepsi o :D