PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karcher K2.14 (kovadan su çeken zımbırtı)

imprezaWRC
26-03-2010, 14:39
Ofisin otoparkında (açık) araç yıkama yeri var fakat bazen su kesiliyor ya da su ip gibi akıyor; bu durum sonunda bendeki ana şalteri zorladı ve kovadan su çeken ev tipi basınçlı yıkama yapabileceğim bir makina almaya karar verdim. Önce Bauhaus,Koçtaş ve sonrada Praktiker'e baktım. Bauhuas'da ürün yelpazesi epey geniş, 165TL'ye Karcher'in K2.xx (modelin uzantısını unuttum :( ) modeli vardı. Koçtaş'da 139 TL'ye K2.01 vardı, Praktiker'de ise 139 TL'ye K2.14 modeli vardı, bu modelde kampanya yapmışlar; 160 küsür TL'den fiyatı indirmişler. Bende dün akşam K2.14 modelini alıverdim. Bugün öğlen de makinayı denedim. Öncelikle su doldurduğunuz kovanın boyutu biraz büyük olmalı ben 10lt'lik kova ile aracın ancak yarısını yıkayabildim. Gerçi 10lt az tozlu iken yeterli olabilir ama benim zuzu biraz kirliydi haliyle bende biraz mokunu çıkardım.
Makinanın suyu çekebilmesi için önce su dolu kovayı biraz yukarıda tutmanız ve makinaya takacağınız hortum ile de havasını almalısınız. (hortumun bir ucunu suya daldırıyorsunuz, makinaya bağlayacağınız ucunuda ağzınıza götürüp sanki kamıştan su çekiyormuşsunuz gibi suyu çekmeniz gerekiyor sonrada hortumu makinaya takmanız gerekiyor, böylelikle makina düzenli şekilde kovadan suyu çekebiliyor ve basınçlı şekilde püskürtebiliyor)
Özetle, ilk kullanım biraz zahmetli oldu ama gülü seven dikene katlanır. 139 TL'ye de fazla birşey beklememek lazım. K2.14, Koçtaş'da 99TL'ye satılan Performance marka makinadan daha az ses çıkartıyor. 100 bar basınç üretiyor, dahili filtresi var.
Makinayı merak edenler için ahanda link.
http://www.karcher.com.tr/tr/Urunler/Ev__Bahe/Basinli_Yikama_Makineleri/Giri_Sinifi/16715600.htm

orhansah
26-03-2010, 14:44
ben de bu aralar almayı düşünüyorum. bilgilendirme için teşekkürler.

EkReM
26-03-2010, 15:04
http://www.karcher.com.tr/tr/Urunler/Ev__Bahe/Basinli_Yikama_Makineleri/Giri_Sinifi/16716000.htm
bende geçen cuma bu makineyi aldım.foam lance siparişini verdim ingiltere,den.beklemedeyiz :D

Derman
26-03-2010, 15:06
vaayy cook iyimiş yaa o zaman 15 lt kova olsa birde 220v priz işimizi cook iyi görür..

iyi gunlerde kullan....

imprezaWRC
26-03-2010, 15:07
http://www.karcher.com.tr/tr/Urunler/Ev__Bahe/Basinli_Yikama_Makineleri/Giri_Sinifi/16716000.htm
bende geçen cuma bu makineyi aldım.foam lance siparişini verdim ingiltere,den.beklemedeyiz :D

Hayırlı olsun, kaça ve nereden aldın ?

EkReM
26-03-2010, 15:14
Hayırlı olsun, kaça ve nereden aldın ?

sağolasın.seninkide hayırlı olsun.PRAKTİKER,den aldım.179 tl,ye aldım.10 taksit

imprezaWRC
26-03-2010, 15:18
sağolasın.seninkide hayırlı olsun.PRAKTİKER,den aldım.179 tl,ye aldım.10 taksit

Teşekkür ederim :)

Fiyatı fena değilmiş :)

Antalyalogy
26-03-2010, 21:01
Çok güzel açıklamışsın.Teşekkürler..Bende de K2.38 var...Ama su çekme borusunu hiç kullanmadım hortumve suda problem olmadığı için..

Karcher de n şaşmayın derim %100 Made in Germany...

gambit49
26-03-2010, 21:42
bende 2.16 si var 1yildir kullanıyorum ben kova deilde hortum bagliyorum genelde ve memnunum bugune kadar sorun cıkarmadi hic

chaylak
26-03-2010, 22:06
bende gecen gün 10 dakika falan oynadim bi yapı markette bununla.. :D
çok güzeldi gerçekten iş görür :)

güven
27-03-2010, 18:46
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanman dilegiyle bende almayı düsünüyorum Karcher K2.14 basıncı nasıl aracın motorundaki pislikleri temizleyecek kadar güclümü camurluk iclerindeki pislikleri v.s bu konuda yardımlarını bekliyorum saygılarımla

imprezaWRC
27-03-2010, 20:31
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanman dilegiyle bende almayı düsünüyorum Karcher K2.14 basıncı nasıl aracın motorundaki pislikleri temizleyecek kadar güclümü camurluk iclerindeki pislikleri v.s bu konuda yardımlarını bekliyorum saygılarımla

Teşekkür ederim. 100 bar basınc üretiyor (hoş aksini iddia edebilecek ölçüm cihazım yok ama.. :) ) , aracın kirlerini gayet güzel çıkartıyor. Zaten ağır kirler için veya davlumbaz için yıkama öncesi spreylerden kullanmanı öneririm. Ben Nigrin'in yıkama öncesi temizlik spreyini ağır kirlerin olduğu bölgelere sıktım, 10-15sn sonrada basınclı su tuttum gayet güzel kirler aktı gitti.

_Burak_
27-03-2010, 20:59
silivrideki müstakil eve lazım benim bu tip basit bir şey
çok güzel sistem var orda ama basınçlı su yok yani makine
polisaj + halı yıkama makinesi + tazyikli su cihazı oldu mu yazlar daha renkli geçecek sanırım

sercio
28-03-2010, 22:56
Bugün Yan Komşum Arabasını Yıkarken Gördüm Çok Hoşuma Gitti Onunkide Karcherdi en yakın zamanda bnde alıcam teşekkürler dostum.

MeRtCaN
28-03-2010, 23:11
Birşiek sormak istiyorum.

19 lt lik bi damacanın altına musluk koyup bağlasak makinayı
arabamızı yıkayabılırmıyız?

yanı şu çekme hortumu dedıgınız şey farklı bir seymı?

chaylak
28-03-2010, 23:27

abi cepa/bauhaus'ta bu bahsedilen makinadan vardi gecenlerde. tanitim amacli acmislar.. bildigin orta boy çöp kovasının içine 3-4 litre su koymuslardı. boruyuda içine atmislar öyle. düzenek falan yok. gene aynı kovanın içine basıyorduk tabancayla. vaktin olursa bi ugra bak belki halen açık vardır orada. pratik bişey.

Antalyalogy
29-03-2010, 16:33

Filin hortumunu düşün onun gibi çekiyor işte ince şeffaf bir boru ile makineden çokıoyr ama çok uzun değil..

güven
29-03-2010, 19:34
kovadan cekiyor bir damacana yeter sanırım güclü bir sekilde basıncı varsa bence harika...

Acurol
20-01-2013, 13:34
Konuyu hortlatacağım ama yeni konu açmak istemiyorum, dayımın alıp 1 kere kullanıp daha sonra taşındığı için imkansızlıktan dolayı kullanmadığı K2.14 modeline el koydum fakat tabanca kısmının uc kısmı huni şeklinde olanı, araç yıkama ucunu nereden uygun fiyata temin edebilirim? İçerenköy Carrefour da bulamadım...

Edit: Linkte satılan üründe verilen uç, http://www.tekzen.com.tr/Product/842374

Ufuk
20-01-2013, 13:46
Hakan abi hatırlarsın ben bu lavor denilen zımbırtıdan çok çektim.Bu makine kovadan çekiyor dimi ? sen seninkini satarken haber verirmisin ?:) Evde araba yıkayamıyorum.Su kesik kesik aynı senin problem abi. :( Yıkama olayıda çok dert.Acıbademde adam gibi 1 tane yıkamacı var ona gittiğimde rezervasyonun var mı akşam 7'ye kadar doluyuz dedi.Adam rezervasyon istedi layn.Ehliyetsizde semt dışına çıkmak istemiyorum.Bak yine vurdun abi beni can evimden :(

ayku82
20-01-2013, 14:41
19 LT bos bir maci damacana ile bu makinayi kullanabilir miyim ? Ek olarak, foam lance makina ne tavsiye ederseniz ?

Bende heveslendim, sampuani, bez, alet edavati alip otoparkta kendim yikayicam arabami..