PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grounding Systems

G_TT_I
16-01-2007, 19:57
Bu olay için neerdeyse hermarka bi urun cıkartmış bunlardan kullanan faydasını goren varmı
yada en iyi hangi marka iş yapıyo bilen???
buddyclub
http://www.buddyclubuk.com/buddyindex/condenser/condenser.html

apexi
http://www.apexi-usa.com/product_electronics_detail.asp?id=224&pageNum=1
sanırım apexinin 2 ayrı urunu var.

hks
http://www.hksusa.com/products/?id=1506&rsku=0

tool
16-01-2007, 20:06
bu ürünün genel esprisi topraklamayi arttip sistemdeki elektrik verimliligini arttirmak, voltaj yukselmelerini önlemek, sinekten yag cikarmaya calismak diyenlerde olmustu..

birebir etkisi ne gördün diyecekseniz, yaşlı arabalarda mesela 5yil eski olsun geceleyin farlar acikken tam sag ya da tam sol yapildiginda farlardaki gücün anlik olarak azaldigini görürsünüz, bu sistem takili olan bir arabada bu olmaz...

cem
16-01-2007, 20:09
Buddyclub iyidir .

kısaca anlatmak gerekrse örnek aracında bulunan farlar diger elektrk aksamları elektrgi cektgi için belli bir stabilze bozuklugu yasarsın devrin düşer yukselir vs bunu önleyeblrsin bu parca ile.

Oz`
16-01-2007, 20:21
1. apexi Güzel en güzeli hatta
2. buddy club
3. Hks de kondansator yok ondan dolyıa sadece topraklamayı artttırır

G_TT_I
17-01-2007, 08:51
apexi banada en guzeli gibi geldi, hatta bunun alternatif baglantı yerleri var ama fiyatı cok pahalı.

Buddy club aldım bakalım işe yarıcakmı.

Jehuty
17-01-2007, 13:40
taktıktan sonra fikirlerinide yazarsan sevinirim

sami_z01
22-01-2007, 15:49
selam

jehuty: 2 turu var ..1 tanesi sadece akuden saseleyerek..digeri

condensetorlu....2. almani tavsiye ederim bizim arabalarda var

cok memnun kaldik..(evo-subaru-peugeot-camaro)

saygilar
sami

khan
24-01-2007, 00:38
bende saminin yorumuna katılıyorum,

subarular icin soyle birde ilave yapayım, ecu o an sistemde gezen elektrik miktarına gore atesleme zamanlarında degisikliler yapıyor sureyi uzatıp kısaltıyor yani iyi bir elektrik akımın varsa, voltajı duzgun, ona gore atesleme yapıyor araba. heleki evc,safc,turbo timer,tesisat,xenon vs. gibi sistemin uzerine sonradan ilave cihazlar kullanılıyorsa kullanmakta cok fayda var. gerek kapıs gerekse rutin ateslemelerde verimi arttırıyor.

ben buddy club kullanıyorum.

Toyota Ts
25-01-2007, 14:28
Bende buddy club almayı düşünüyorum ***** benim yavru 22 yaşında fiyatı nedir ?TAvsiye edermisiniz?

tool
25-01-2007, 14:44
amerika fiyati 150dolar civari...

SONE-R
25-01-2007, 14:48
bu meret arabadaki statik elektriklenmeyi de yokediyor mu? :D :D araba kapılarını açarken çarpılmaktan bıktım usandım artıkın :D :D

Erol
25-01-2007, 15:00
hee valla elektrik manyagı oldu mbende çarpıla çarpıla :)

sami_z01
25-01-2007, 16:26
selam

evet tavsiye ederim buddyclub..ama dedigim gibi condensetorlu olani

toyota ts : camaro 29 yasinda :)
carpilma konusuna hic dikkat etmedim, demek olmamis :)saka 1 yana ... emin degilim s
khan , tool belki kapilardaki statik konusnda 1 seyler soler ??

arkadaslar markaya karsi 1 yoneltme akliniza gelmesin hepsi ayni isi yapiyor
sadece denedigimiz ve memnun kaldigimiz icin

saygilar
sami

Jehuty
25-01-2007, 22:45
Sami z01 yardımlarından dolayı teşekkür ederim bende buddyclub düşünüyordum zaten çünkü fiyat olarak en uygun olanı o.Hepsi aynı görevi gördükten sonra niye pahalı olanı tercih ediyim ki :)

khan
25-01-2007, 23:04
sasiden ve aynı zamanda 5 ayrı noktadan topraklama yapıldıgı icin kapıdaki elektriklenmeyi de engelleyecegini dusunuyorum.
genelde kapılardaki elektriklenmenin neden,i arabada tesisat oldugu zaman sasiye fazla elektrik verilmesi icin baglanan toprak hattı lastikler sebebiyle atılamadıgı icin saside gezinir taki topraga gidecek bir yol bulana kadar. bu yol da kapıya dokunup yere basan ilk kisidir. bu tip durumlarda ya arabadan yanındaki arkadasın inmesi beklenir yada topraklama unitesi takılır.

kız arkadasım eski arabama cıplak elle dokunmuyordu. topraklamayı yolcu tarafından vermistim kızcagızın sacları diken diken oluyordu her indiginde hahahahhaahha

G_TT_I
26-01-2007, 19:20
kız arkadasım eski arabama cıplak elle dokunmuyordu. topraklamayı yolcu tarafından vermistim kızcagızın sacları diken diken oluyordu her indiginde hahahahhaahha

Koltuktan verseydin direk daha etkili olurdu yolculara :D

buddy club hala masamda duruyo bi turlu nasip olmadı takmak, apexiden sonra en iyi si bu bence apexide pahalı oldugu için en iyisi budyclub;)
Mantiken cok iş yapması lazım:soru:
ama bakalım nolcak

tool
26-01-2007, 21:50
mucize beklemeyin ama...

khan
27-01-2007, 10:45
mucize beklemeyin ama...

+1.

bu sadece diger cihazlardan dogacabilecek problemleri cozmeye yardımcı olabilir o kadar. yani arabanın listesinde ancak alt sıralara yazılabilecek bir cihaz.

Yuregi-R
28-01-2007, 14:13
Buddyclub Kullanan arkadaşlar yakıt ekonomisinin arttığını söylüyorlar özellikle evoda 1 depoda 40-50 km ye kadar fark var diyolar. Ama nekadar doğru bilmiyorum
Genelde olumlu yorumlar var herkezde.

Saygılar

sülüman
13-12-2007, 20:42
bu meret arabadaki statik elektriklenmeyi de yokediyor mu? :D :D araba kapılarını açarken çarpılmaktan bıktım usandım artıkın :D :D

onun araçla bi alakası yok sizinle alakalı bişey 12 v elektrik çarpamzki carpsa ben ölürdüm simdiye:D

bigün ayne sizin gibi abilerbu sikayetten geldiler carpmaz 12v doktoraa gitmiş vucutta biriken elektrikten dlayı carpıyomuş ayıınıda ki corapları dahi cıkarın toprak zeminde yürüyün elekrigi dısarı atarsınız benden size tavisye

MiaMi
13-12-2007, 21:27
Nerden nasıl temin edebiliriz acaba. Dışardanmı almalı

G_TT_I
13-12-2007, 21:42
bro club vardır miniklerde bi sor istersen