PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba fiyatları ne zaman düzelicek

emre yeşil
30-03-2010, 01:34
arakdaşlar ozan subaru bakarkende bayağı bir tartışmıştık bir S2000 veya STİ ve 200sx almak istiyorum sahibindeni açmaktan bunaldım artık herşeyin fiyatı düşerken bu araçların fiyatları neden uçuyor ilanı verildikten sonra fiyatı artırılan bile gördüm birçok kez vtec de böyle typer da böle vs.vs hem fikirlerinizi almak istiyorum benmi saçmalıyorum diye hemde aramızda hakkıyla bu araçlardan birini sahibi olupta satmak isteyen varsa lütfen bana ulaşsın

Ludacris
30-03-2010, 01:48
subaru için modelin bi önemi varmı Emre ? forget bi gt işini görürmü ?

emre yeşil
30-03-2010, 02:03
subaru için modelim 2,0 STİ

overblack
30-03-2010, 02:50
aslında 2. el olarak en fazla değer kaybetmesi gereken araçlar bunlar.ama maalesef tr'de piyasa şartları böyle.ancak sıkışan birisinden bulman lazım

TheAce
30-03-2010, 02:54
malesef sıkıntı satanda değil alanda, birileri o paralara alıyor demekki var öyle insanlar...

turbo&quattro
30-03-2010, 02:57
tokyo driftten sonra arkadan itis arabalarin fiyatlari uctu gitti...e30 lara bile dunyanin parasi istenirken s2000 lere 50bin istenmesi oldukca normal...He edermi benim parama gore kesinlikle etmez ama her malin bir alicisi var iste.

Jam da Joker
30-03-2010, 03:13
Bence fiyatların böyle olmasının sebepleri
Birincisi 0 km araç fiyatları aldı başını gitti, bu yüzden insanlar 2.el araçlara yöneldi, onun için 2.el araçlar değer kazandı..
İkincisi ise sahibinden.com daki fiyatlara pek fazla takılmamak lazım kimse oraya son fiyatını yazmıyor mesaj atıldığında ve hatta arandığında bile kimse gerçekten pazarlık yapmıyor çünkü bunu yapan gerçekten boş insanlar var 0-100 sormaya arayan tip var.
Yüz yüze görüşüp pazarlık etmek çok farklı oluyor bu kesin..

_Burak_
30-03-2010, 03:19
emre
senin baba beyde para mok ; aile durumunuda biliyorum söylediğin kadarıyla
o yüzden yaz gelmeden
arkadan itişli 300hp üzeri bir araç seç kendine bir an önce
mayıstan sonra zorlanırsın
alımdan dolayı
şimdiden hayırlı olsun
sikibinle gıdıklama güzel olur

emre yeşil
30-03-2010, 03:32
:) iltifatın için teşekkür ederim ben hepimiz adına da biraz isyan olsun istedim aslında bunu ikincisi çok şükür olanı israf etseydik bugünümüz olmazdı diye düşünüyorum en az senin kadar israftan kaçan pazarlığını sıkın yapan biriyimdir hatta piyasanın çoğu zaman çok çok altına fiyatlara araba alan biriyimdir zaten o yüzden bu rakamlar beni deli eder oldu.
2004 S2000 dolu halde 45 sattım 3 yıl önce 2005 S2000 oda dolu halde 47500 e geçen yaz yıllaaaarrrr önce diyim artık STi 56 ya şimdi bakıyorum yine aynı 200sx saymıyorum zaten o hepten uçmuşşşşş

typeRace
30-03-2010, 06:16
hepsi kupon araba alternatifi yok ve millet keyfe keder ilan koyuyor belki satarım diye..Acil satmak isteyen birisi bu fiyatlara satması hayal zaten..galeriye götürse 50 binlik arabayı 25 bine bile anında satamaz.. En mantıklısı devamlı takip etmek ve acil satan birinden gerçek değerlerden almak yada daha ucuza galericiler gibi..
2 senedir her gün takip ederim sahibinden i sti,evo,typer,vti vs. hep aynı ilanlar. Geçen eylül de 2004 sti vardı bi tane onu baya bir takip ettim adam 53 lira yazmış en son 50 olur yakarım yine vermem diyordu 2 ay sonra aciliyetten 37 liraya vermiş ,araçta gayet temizdi..
zaten spor araç sayısı diğer ülkelerin %5 i kadar anca var, araç yaşlandıkçada ne kadar temizse değeri artıyor.acileyeti yoksa da uçuk bir rakam istemesi normal..
şimdi pistonheads e bakıyordum 700 den fazla sti ve wrx ilanı var..adam satmak istiyorsa gerçek değerini yazmak zorunda.

Maxi
30-03-2010, 07:38
durumun böyle olmasının nedenleri bizim insanımızın HAYAL ALEMİNDE yaşıyor olması ,

yani sahibinden.com gibi sitelere yazılan araç fiyatlarından bahsediyorum ,
allahın ruh hastaları ,
hala milleti aptal zannediyorlar ,
(fiyatı uçuk olan arkadan itişlerden bahsetmiyorum..)
%99 bütün araç fiyatları uçuk ,

ilanı veren şöyle düşünüyor ;
ben yazayım belki bir mal çıkarda alır ,
ahanda bunu alır , al bak sesi duydunmu ??

ilgili aracın normalde olması gereken satış fiyatı atıyorum 32 bin olsun ,
herif oraya yazıyor 39 bin ,
ulan niye yapıyorsun bunu ?
kimse salak değilki , boşu boşuna neden vakit kaybediyorsun ?
iş olsun şişe dolsun .

arabanımı satacaksın ?
ne istiyorsan onu yaz kardeşim ,

hayır hal böyle olunca ,
insanlar böyle kendi aralarında oyun oynuyorlar gibi oluyor ,
dedik ya kimse salak değil ,
adam yazmış 40 bin tl , müşteri arıyor 20 bine olurmu ?
ananın hörekesi işte ,böyle vakit kaybedin siz ,geri zekalılar ..

gökhan
30-03-2010, 08:16
tabiki mal satanın fiyatıda kendisi belirler ama malesef çok acayip bi fiyat politikası var.
ben çoğu ilan veren vatandaşın, ilanını herhalde reklam amaçlı verdi diye düşünüyorum bazen.
arıyorum telefonla, konuşmalarından satmaya niyeti yok istediği fiyata satılırsa diye koymuş olduğu anlaşılıyor.
ben esayı almadan önce en az 1 sene belirli markaları takip ettim. inanın 1 sene içerisinde yeni verilen ilan sayısı ve satılan araba sayısı çok çok azdı. bu arabaların sahiplerinin ya satmaya niyeti yok, yada millete alırsanız kasımpaşa demeye getiriyorlar. yoksa satmaya niyetli olan adam zaten 1000-2000 aşşağısına yazıyor bakıyorum ilan ertesi gün pasif.

bide ilanlarda şöyle bişey var:
adam 10 fotoğraf koymuş altında açıklama bölümünde "bilen biliyor" yada "fotoğraflar herşeyi anlatıyor"
la benin senin arabanı nerden bileyim. 1500 km öteden okuyom ilanı, yazdığın yer ilan sitesi, amaç malını satmak, malını satmak istiyosan artısını eksisini yaz, mahallendeki arakadaşlarından başkasıda okuyacak bu ilanı. fotoğraflar herşeyi anlatmaz, ben sana bi fotğraf yapayım arabayı yakından görünce apışıp kalırsın (genelliklede böyle oluyor zaten) ben fotoğrafa aldandım 500 km yol gittim araba gübre :)

neyse sonuçta mal satanın para alanın, her türlü yoruma açık. herkese hayırlı satışlar..

Bestsi
30-03-2010, 08:21
Aslında gercekten ihtiyacı olan arabasını biran önce satmak isteyen adamların fiaytları belli bence ucanlar aynen dediğiniz giib biri cıkarda çakarsam süper olur fiyatları ben başka arabaları bilmiorum ama 200sx için yani satıp ne alabilirim ki orjinalinden turbolu arka iter herhalde uygun butcem olursa bundan sonra ya bir FD yada 350 Z e onlarda benima rabamdan cok pahalı olduklarına göre hazır yapmışken bineyim diyosun inşallah gönlüne göre bir arabayı bulursun hem senin iin görülür hemde gercekten ihtiyacı olan birinin arabası iyibiryere gitmiş olur

SeK23
30-03-2010, 08:24
Tüm sölediklerinize katılıyorum ama şöylede bir şey var ben aracımı acil satmaya çalışıyordum fiyatını gayet uygun yazdım herkes sorun varmış gibi aramaya başladı fiyatı yukselttim kimse aramadı ortasını yazdım bu seferde çingene gibi 14000lik arabayı 10000e almaya kalktılar yok ben galerici değilim binmek için alıyorum ne için alırsan al ben o fiyata vermiyorumki tamam pazarlık tabiki yapılır ama bununda bir seviyesi var bence artık satıcıda bı garıp alıcıda herkes çakallıgın pesınde.

Cimmeria
30-03-2010, 08:27
bunun sebebi 35 lira ilan yazıp sonra daha mesajlaşırken 31-30 lara düşen satıcılar. madem 31e satıcaksın baştan 31 koy ilanı diyorsun ama bu seferde 31 koyunca 25 teklif ediyorlar...

yine kendi kendimizi bu hale getirdik...

akıncı
30-03-2010, 08:28
Tüm sölediklerinize katılıyorum ama şöylede bir şey var ben aracımı acil satmaya çalışıyordum fiyatını gayet uygun yazdım herkes sorun varmış gibi aramaya başladı fiyatı yukselttim kimse aramadı ortasını yazdım bu seferde çingene gibi 14000lik arabayı 10000e almaya kalktılar yok ben galerici değilim binmek için alıyorum ne için alırsan al ben o fiyata vermiyorumki tamam pazarlık tabiki yapılır ama bununda bir seviyesi var bence artık satıcıda bı garıp alıcıda herkes çakallıgın pesınde.

arkadaşa katılıyorum çok haklı aynı şeyıbende yaşadım kufuru yedı sesı kesıldı,uygun yazdığım halde 13 bınlık arabaya benım vereceğm para bellı dıyo sankı ona muhtaç kalmışız gıbı davranıyor bende dayanamadım sövdüm :)

toonch
30-03-2010, 08:30
Şimdi efendim bu fiyat yazanların yarısı ya tuttarsa diyorlar.
Bir çoğunuzun başına gelmiştir. Arabanızı satıyorsunuz birde bakıyorsunuz ki ertesi gün arabanız gene satılık. Neden? Bulurum birini kakalarım diye?
Fiyat mı?
sizin sattığınız fiyattan 3-5k hatta 15k (arabanın fiyatına oransal olarak artıyor)daha yüksek fiyata satılık.
Bu bir değil üç değil beş değil satılık arabaların yüzde sekseni böyle.
Böyle olunca gerçekten satacak kişi diyorki oooo bak fiyatlar acayip yükselmiş :evil:
Benim işim acil 2k eksik yazayım.
E ne oldu fiyatlar toptan uçtu.
Ondan sonra 12-13 yaşında boş s14ler 35k lira:icon_wack

elpadre
vergı duserse aracların fıyatıda duser ama bu zor gorunuyor

SekoLive
devir çok kötü olmuş alıcılarda şaşırmış satıcılarda şaşırmış yaz sonu bitane kırmızı K plaka s2000 satılmıstı takip edenleriniz hatırlar 30 lu fiyatlara herkes araba şöyle böyle demişlerdi. En son yazılanlar alıcakdık kısmet olmadı aracın büyük bişi yokdu diye.... Herkes bunalımda fiyatlarda aynı şekilde...

elpadre
30-03-2010, 08:33
serbest pıyasa olduguu ıcın yuksek fıyatlarda mıllet ucup gıdıyor + yaptıklarına extralar4ına bıle para ıstıyorlar o yuzden boyle

bahadırtelli
30-03-2010, 08:43
satıcılar kadar alıcılarda cok kötü sahibinden'de bir aracım var komple boyalı ama "boyalı ama çizikten kazasız " diye satılanlardan daha düşük kmli daha temiz 17500 tl istedim ve pazarlık olmaz dedim normlade muadil arabalar 22-23 bir eleman mesaj attı sonra aradı 15 bin var olurmu sonra fiyatını artırdım 19 yaptım aynı eleman aradı 17 bin olurmu :)) pazarlık yok diyorum 2006 model arabadan aşağı takas olmaz diyorum günde 20 telefon geliyor en güzeli tanıdık güvenilir galerici bulup onunla alıp onunla satmak.

Absinthé
30-03-2010, 09:18
Bu işler adamı katil eder. Hiç uğraşmamak en güzeli.

Wolkan
30-03-2010, 09:25
serbest pıyasa olduguu ıcın yuksek fıyatlarda mıllet ucup gıdıyor + yaptıklarına extralar4ına bıle para ıstıyorlar o yuzden boyle

yaptıklarına ekstralara derken yanı? ama dogru soyluosun adam dıyelım aracı 40 a almıs ustune 30000 dolar harcamıs sattıgı adama yıne 40 a versın mantıklı varmı oyle satan?

emr_
30-03-2010, 09:51
Sahibindendeki fiyatlar cok patlak ya klavyesine güvenen yazıyor...Net para ile irtibata gecince cok düşüyor.

overblack
30-03-2010, 09:59
şu anda sahibinden.com'da satılan özellikte vti ve ctr'lerde bildiklerimin yarısı patlak zaten.ilanlarda çizikten,güneş yanığından,zevkten boyandı yazmıyorlarmı kanser ediyorlar adamı.

mgnPower
30-03-2010, 10:03
kanka bende zevkten boyattiydim ama teg'i ve esayi.

edit : gerci ben ooole yazmadimdi bi yandanda boyle bir durum var.

overblack
30-03-2010, 10:07
kanka senin arabaların 20 yaşındaydı.adam 2004 model ctr'ye yazmış bunu :)

Bartu_evo
30-03-2010, 11:38
:) iltifatın için teşekkür ederim ben hepimiz adına da biraz isyan olsun istedim aslında bunu ikincisi çok şükür olanı israf etseydik bugünümüz olmazdı diye düşünüyorum en az senin kadar israftan kaçan pazarlığını sıkın yapan biriyimdir hatta piyasanın çoğu zaman çok çok altına fiyatlara araba alan biriyimdir zaten o yüzden bu rakamlar beni deli eder oldu.
2004 S2000 dolu halde 45 sattım 3 yıl önce 2005 S2000 oda dolu halde 47500 e geçen yaz yıllaaaarrrr önce diyim artık STi 56 ya şimdi bakıyorum yine aynı 200sx saymıyorum zaten o hepten uçmuşşşşş

aynı şeyleri başka bir konu altında ben söylediğimde bir çok arkadaş s2000 in üretimi bitti o yüzden değerlendi demişlerdi.Banada hala saçma geliyor fiyatı şişirenlerde zaten alıcı bulamıyorlar önemli olan gerçekten satmak isteyen birini bulmak o zaman kimse fiyatı yüksek yazıp keklik beklemiyor.

SekoLive
30-03-2010, 11:45
http://www.sahibinden.com/!!!!---ankara_da_tek!!_bakmadan_gecme!!!!-75WQQaXQQ23428501WQQpXQQdisplayitem
arac sahibini tanımam etmem yanls anlasılmasın

resmen konuya örnek bi ilan :) direkt yazmış
"Öncelikle Fiyatta yazan tutar doğru değildir. Aracın asıl fiyatı 10.000 TL'dir. Sırf pahalıysa iyidir zihniyetini Tiye almak için fiyatı böyle yazdım."

Killah
30-03-2010, 11:47
durumun böyle olmasının nedenleri bizim insanımızın HAYAL ALEMİNDE yaşıyor olması ,

allahın ruh hastaları ,

iş olsun şişe dolsun .

arabanımı satacaksın ?

hayır hal böyle olunca ,

tamamen katılıyorum

_Burak_
30-03-2010, 11:53
http://www.sahibinden.com/!!!!---ankara_da_tek!!_bakmadan_gecme!!!!-75WQQaXQQ23428501WQQpXQQdisplayitem
arac sahibini tanımam etmem yanls anlasılmasın

resmen konuya örnek bi ilan :) direkt yazmış
"Öncelikle Fiyatta yazan tutar doğru değildir. Aracın asıl fiyatı 10.000 TL'dir. Sırf pahalıysa iyidir zihniyetini Tiye almak için fiyatı böyle yazdım."

bu araba iyiymiş serkan:p

şaka maka bende borayı aldım millet diyor yok o fiyata alamazsın kazalıdır taklalıdır v.sdir
sanane kardeşim neyse ney
illa 25000 mi vermem lazım temiz olması için

SONE-R
30-03-2010, 11:59
"keyfe keder" ve "çizikten dolayı" boyalıdır diyenlerin %90 ı bence yalan...

_Burak_
30-03-2010, 12:04
"keyfe keder" ve "çizikten dolayı" boyalıdır diyenlerin %90 ı bence yalan...
%10 luk dilimde sakata giriyor
ben satarken inandıramam mesela :)

mono
30-03-2010, 12:15
sırf bu boya muhabbetinden dolayı 16 yaşındaki arabam hala boyasız, her tarafı yanık içinde ve tamamen mat kırmızı oldu. ama umrumda değil...

ne demiştik; Drift Cars Have Scars... ;)

SONE-R
30-03-2010, 12:31

boya öncesi foto ve video çekersen inandırabilirsin.. :cool:

Bestsi
30-03-2010, 13:52
Kesinlikle haklısın keyfe keder boyatan adam fotosunu ceker mutlaka

_Burak_
30-03-2010, 13:57
boya öncesi foto ve video çekersen inandırabilirsin.. :cool:

aynen abi yaptım o işlemi allahtan
boya öncesi
astarlıyken
boyandıktan sonra fotoları var :D

Dou
30-03-2010, 14:17
Fiyatlar gerçekten çok yükseldi, özellikle bir kaç s2k görüyorum sıfırı artık üretilmiyor diye 100.000 ler falan istemeye başladılar, kendi bilecekleri iş.

Aradığım aracın sıfırı varsa, ve baktım kazık yiyecem gider krediyle falan sıfırını alırım artık, bu ne lan sti ların fiyat uçtu, evoların fiyat uçtu, type-r larda ha keza öyle..

sırf bu boya muhabbetinden dolayı 16 yaşındaki arabam hala boyasız, her tarafı yanık içinde ve tamamen mat kırmızı oldu. ama umrumda değil...

seninki rat style olmaya aday aras abi :D

Eyüp
30-03-2010, 14:29

Onu inandırmak gercekten zor oluyor , 2009 model lancerın sadece sol arka camurlugunu boyattı arkadasım cizikten dolayı.Satarken adamı inandırmak icin gobegi catladı :)

Allah'tan boyaya girerken video cekmisti onu gosterdi :D

toonch
30-03-2010, 14:33
Birde şöyle ilanlar var
Bilmemne turbo 1.3 barda kullanıldı.
Bilmemne down pipe
Bilmemne intercooler
Bilmemne yazılım
Bilmemne 550cc enjektörler
evc..
vs.. vs...

ve sonunda:

motorla kesinlikle oynanmamıştır,stocktur.

bybmw(ss)
30-03-2010, 14:34
basit bir örnek e46 ci adam 47 yazmış 32 olurmu dedik telde 35 olur dedi zuahahah 32 aldık :) hemde güle oynuyaa :)

yearone
30-03-2010, 14:46
Bu olayın tek sebebi sahibinden v.s tarzı sitelerdeki fiyat yarışı.. Onun arabası o kadarsa, benim arabam bu kadar eder felsefesi... Ne yazık ki durum buraya geldi. Zor düzelir....

Mr.K
30-03-2010, 14:53
Ne zmn gumrukler acilir ozmn duser fiyatlar...

rodya
30-03-2010, 14:57
Kendi aracımı belden aşağı çizikleri vs boya diye boyacıya bıraktım.1 hafta sonra bi gittim komple boyamış.:D

_Burak_
30-03-2010, 15:01
Kendi aracımı belden aşağı çizikleri vs boya diye boyacıya bıraktım.1 hafta sonra bi gittim komple boyamış.:D

oyy kötü bir durum :)
ben satarken kimseyi ikna edemem diye tavana dokunmadım

bizim boyacıya bi calibra geldi
kırmızıya boyanacak yeniden sahibide demişki az bir şey yanar dönerli olsun
tamam demiş bizim ustada

1hafta sonra adam bir geliyor şok
arabayı bir görseniz mavi kırmızı yeşil mor her renge dönüyor ama öyle böyle değil
sahibi tabi görünce şok :D
tekrar boyanıyor

tool
30-03-2010, 15:07

meguyle dalsak?

rdmmm
30-03-2010, 15:13
sahibinden ve tarzı sitelerde ilan vermek ücretsiz olduğundan uçuk fiyatlar görmek normal bence bir ücret olması lazım ilan açmak için. Laf olsun diye ilan acanlar çok var bu yüzden. birde açıklama konusuna yazılanlar için bir kriter gelmesi lazım bence en az 50 kelime 100 kelime gibi veya aracın durumu, boyası vs vs açıklayıcı bilgi yazılma zorunluğu gibi. öyle bir uygulama olursa bilen bilir, plakası yeterli , tuning piyasası bilir tarzı saçma yazılar yazılmaz bence

cnrsrn
30-03-2010, 15:16
walla kendi aracımı satıyorum fiat ilk 21 yazmıştım elemanın biri mesaj atmış askerden geldim 13 binim var satarmısın arabayı diye şaka gibi olay ya,20 ye çektim fiyatı arayanlar başladı fazla durmaz satılcak yakında inş 0 araç almaya niyetim var bakalımm

Xenomorph
30-03-2010, 16:16
Arabasız Biri Olarak Bende Uzun Zamandır Sahibinden Com Takipçisi Oldum :)

Arıyorum Keyfime Göre Bir Araba Ama Fiyatlar Cidden Dediğiniz Gibi Herif M Paket Yapıp Çakma BBS Koyduğu 2002 3.16 coupe'ye 52 Yazmış Eh Ben Ne Diyim Artık

Geçen Gün Bi S3 İçin Görüştüm Biriyle Yine Uçmuş Fiyatı Telefonda Direk 3 Lira İndi :)

Neden Böyle Yazdınız Dedim O Zmn Fiyatı?.Çok İt Kopuk Arıyor Dedi'ki Haklı

Ben VTI Varken Keyiften İlan Yaptım Koydum 24.750 Yazdım Bir Kaç Kişi Ciddi İlgilendi 22 23 Desem Gidicekti (Keşke Deseydim :(...) Ama Hergün Min 5 Tane Msj Aklımda Kalanları Yazıyorum Buyrun

İlan Açıklamasında 3 Parça Boya Var Başkada Hiçbirşey Kesinlikle Yok İstediğiniz Yere Gösterin Yazıyorum Gelen Mesajlar

Araç Komple Boyalı Gibi Duruyor 17.000 TL Vereyim

Aracınızı Çok Beğendim 18.000 TL Vereyim Ama Üstünden Birşey Sökmeyin

BMW 7.40'la Takas Yaparmısınız

Ondan Sonra 4 Adet Lastik İlanım Var Cidden Çıkmacı 150'den Aşağı İmkansız Vermez

Bana 1 Tane Lazım 25 Lira Vereyim

Sadece 2 Tane Lazım 50 Lira Vereyim

80 Lira Nakit ok ?

:D Çakal Çok :D

Mutu
30-03-2010, 18:29
Bence genelinin böyle olmasınn sebebi bilmeden fiyat yazanlardan etkileniyor insanlar . Geçen sene araba calınmadan 8.50 yazmıştım fiyat çok falan demişlerdi , bana 3-5 tane ölü araba gönderdi 7bin istiyormus , dedim sen onları al cenaze masrafları benden . :) Ama başka bir düşünceyle bakınca piyasada istenene göre az yazınca araç ölüymüş gibi anlaşılmakta bizim ön yargımızla alakalı biraz da demek ki . :) Lafım size değil piyasada çok fiyat öldürmeye çalışanlar var bunlara karşı yüksek yazanlarda oluyor . Yeni aracı almadan biriyle görüşmüştüm , neden bu kadar yüksek fiyat dedim ölücüler mutlu olsun diye , zaten gercek alıcıyla pazarlık payım oluyor dedi adam . Gerçekten millet geyiğine koyuyor sanırım ilanları :)

MmM
30-03-2010, 20:15
Birde şöyle bişey var herkes galerici oldu piyasada sahibinden.com dan sonra adamın cebinde 50 binlira sermaye parası var araba alıyo 30 a yazıyo 40 sonra 35 e satıp kar etmenin peşinde ama halbuki arabanın piyasası 30 civarı 2 3 kişi kar etsin herkes bu işe damlıyo aramızdada eminim vardır yapanlar.Adam forgedli imprezayı almış 24 e yazmış 28 acil satıyorum para lazım aradım dedim sen 24 e aldın acil satıcaksın 28 yazmışsın acilse ver 24 e alalım dedi olmaz o paralara nedeni parasıyla iş yapıcak aklı sıra daha 1 sene daha durur ilanda.

EvO 86
30-03-2010, 22:24
kısa günün karı olsun diye bakanlar enflasyonun bir sebebi. Benim anlayamadığım asıl nokta, 3.20 cabrio yu satarken yaşadık, kardeşim almak istiyorsan gel gör, öyle pazarlık yap. En nefret ettiğim olay telefonda veya mesajla son ne olur demek. Alacağın araba kaç bin euro, nakit alışveriş, bir zahmet gidip de pazarlığını yerinde yapmıyorsan senin niyetinden de paran da şüphe ederim. Telefonda sorulması gereken şeyler kaza boya bakım vs gibi şeylerdir. İyice tembel olduk. Sahibinden de tuz biber oldu herşeye. Genellikle de ilk gelene sattım hep bugüne kadar. Zaten yüzyüze olunca, eğer alıcı ve satıcı ciddiyse, illaki anlaşılıyor. Sen sevdiğin bir araba için 2-3 daha çıkıyorsun karşı tarafta 2-3 daha iniyor ortada buluşuyorsun.

bu piyasa kolay kolay değişmez. ötv indirimi, şu bu oldu yine de çok oynamadı piyasa.

BlackStone
30-03-2010, 23:00
kim ne isterse istesin bir aracın satılacağı fiyat bellidir ve o fiyattan satılır. O çok fiyat çekenlerde eğer satmakta ciddiyse otomatikmen zaman içinde fiyatı aşağıya çekiyorlar...

emre yeşil
30-03-2010, 23:08
basit bir örnek e46 ci adam 47 yazmış 32 olurmu dedik telde 35 olur dedi zuahahah 32 aldık :) hemde güle oynuyaa :)

hem öle ama teklif edene küfür edende var hak fiyata böle teklif verende var

emre yeşil
30-03-2010, 23:11
walla kendi aracımı satıyorum fiat ilk 21 yazmıştım elemanın biri mesaj atmış askerden geldim 13 binim var satarmısın arabayı diye şaka gibi olay ya,20 ye çektim fiyatı arayanlar başladı fazla durmaz satılcak yakında inş 0 araç almaya niyetim var bakalımm

hangisi senin aracın 200sxmi

devil_berk22
31-03-2010, 01:16
sahibinden olsun arabam.com olsun vs. siteler olsun bunların hepsinde hayali fiyatlar yazılıp, hayali sanal piyasalar kuruyorlar tamamen. marka model söylemicem tartışma çıkartmamak adına ancak kimsede gidip hurdalamış araçlara sıfır parası vermez !.. perte çıkıp sanayide toplanmış kıçı başı kaymış araçlarada orj. araç parası vermez !.. ama nette yazıyorlar işte ya bi enayi bulurda giydirirsek diye. Ben 3 sene önce 10 liraya sattığım araca bugün bakıyorum plakası değişmiş 15 lira istiyorlar ? Dalgasına geçen aradım sordum ben biliyorum perti var şase kaymış aracın ama adamın dediği abi çöp kamyonu sürttü sol ön çamurluk boyalı dahada boyası yok başka yerde. yeminler üst üste ediyor piyasada çakal it dolmuş kim kime geçirirse artık...

GKS
31-03-2010, 01:18
düzelmesi zor

TheAce
31-03-2010, 01:20
he birde şöyle bir gerçek var, sahibindende temiz ve ederinde fiyatı olan araç zaten 1-2 gün içersinde satılıyor. mantıklı iş yapmak isteyen oraya ona göre yazıyor fiyatını, ama ilan yazayım bu fiyatı veren olursa her türlü satarım diyenlerin ilanları aylarca aynı yerde :)

redbaron
31-03-2010, 01:45

allahın ruh hastaları ,

iş olsun şişe dolsun .

arabanımı satacaksın ?

hayır hal böyle olunca ,

%100 katılıyorum,aslında bu konudan bende yakınıyorum sonra birde yazıyorlar altında yok şu fiyata olurmu bunu versem olurmu diye saçmalamayın diye asıl kendileri saçmalıyorlar haberleri yok. geçen 308 bakıyordum birtane 9000demi ne 2010 aracın 0 ı 44bin galeriyle pazarlık hariç adam 43bine satıyor:D bunlar hiç kasko değerlerine bakmıyorlar mı? bir araç üzerinden birsene geçsin ciddi değer kaybediyor,sonra azar azar devam ediyor,bunlar kasko değerinin 5-7bin tlüstüne satmaya çalışıyor!

redbaron
31-03-2010, 01:48
Arabasız Biri Olarak Bende Uzun Zamandır Sahibinden Com Takipçisi Oldum :)

Arıyorum Keyfime Göre Bir Araba Ama Fiyatlar Cidden Dediğiniz Gibi Herif M Paket Yapıp Çakma BBS Koyduğu 2002 3.16 coupe'ye 52 Yazmış Eh Ben Ne Diyim Artık

Geçen Gün Bi S3 İçin Görüştüm Biriyle Yine Uçmuş Fiyatı Telefonda Direk 3 Lira İndi :)

Neden Böyle Yazdınız Dedim O Zmn Fiyatı?.Çok İt Kopuk Arıyor Dedi'ki Haklı

Ben VTI Varken Keyiften İlan Yaptım Koydum 24.750 Yazdım Bir Kaç Kişi Ciddi İlgilendi 22 23 Desem Gidicekti (Keşke Deseydim :(...) Ama Hergün Min 5 Tane Msj Aklımda Kalanları Yazıyorum Buyrun

İlan Açıklamasında 3 Parça Boya Var Başkada Hiçbirşey Kesinlikle Yok İstediğiniz Yere Gösterin Yazıyorum Gelen Mesajlar

Araç Komple Boyalı Gibi Duruyor 17.000 TL Vereyim

Aracınızı Çok Beğendim 18.000 TL Vereyim Ama Üstünden Birşey Sökmeyin

BMW 7.40'la Takas Yaparmısınız

Ondan Sonra 4 Adet Lastik İlanım Var Cidden Çıkmacı 150'den Aşağı İmkansız Vermez

Bana 1 Tane Lazım 25 Lira Vereyim

Sadece 2 Tane Lazım 50 Lira Vereyim

80 Lira Nakit ok ?

:D Çakal Çok :D

msjları hiç sallama boş insan çok:D ciddi olan tlfdan arar zaten

Type-R
31-03-2010, 01:54
Herkez kurnazlık fazla para koparma peşin'de bu piyasa bozulmasın'da nolsun.:)

Geçti bolu pazarı sür eşşeği niğdeye die bi laf vardı..:icon_tup:

VWci
31-03-2010, 06:43
Aynen acaip acaip fiyatlar... Son zamanlardaki yeni numara ise satılmayan araçları satıldı yazıp bir iki hafta sonra yeniden sahibindene komaları...

jetlag
31-03-2010, 09:55
eskiden yeni araclarin fiyatlari yuksek ondan ikinci elde boyle derdim..insaf 10 yasinda araba hala 13-15 bin lira para istiyorsan ne diyim

akbaba78
31-03-2010, 09:58
evt 3-4 yildir ayni fiyatlar hatta dahada yukseldi 2.el:(

Utku
31-03-2010, 12:33
2005 senesinde 13.750 liraya aldığımız 72bindeki 2000 206xs'imizi götürüp1 yıl sonra 12.500'e vermiştim.o kadar iyi bakıyorduk ki bide peugeot sorunludur ama 1 kere gitti servise ayna kırıldığı için birde keyfi bakım için gitti hiç bir masrafından kaçınmadık ama o paraya verdik çünkü hakkı buydu.çok şaşırıyodum diğer ilanlara bakarken adam beyaz eşya beyazı kapak jant sunroofsuz arabaya 14 istiyordu ve onuda alan salak vardı.

http://i39.tinypic.com/ff8zg8.jpg

yine 2008de kuzenlerimin(emre & mert) aldığı 2002 model mcs'mizi 32.500'e aldık 8binlira kadar para harcadıktan sonra 29bine verdik.onunda hakkı oydu zevkimiz için harcadığımız parayı hak görüp istemedik.şimdiki sahibide 27ye almış baskı balata yaptım buji bilmemne değiştim 28e veriyorum diyor,satıcağı adamın hayrına takmış gibi..

aldığımızdaki hali ve son hali..

http://i43.tinypic.com/9hjb0o.jpg
http://i40.tinypic.com/nccy88.jpg

yani kabahat insanlarda aman abi çok güzel aman abi kaçmasın derken gözü açıkların gözlerini ve ceplerini bir güzel dolduruyolar bunları duyan yurdum insanıda gözü açıklık ediyor tabi.almayın kardeşim bırakın hakkı neyse onu verin bu düpedüz enayilikten başka birşey değil 1 kişinin yaptığı büyüyor ve düşünsenize bütün bir piyasayı etkiliyor..bunun önüne geçilemez yapıcak hiç bir şey yok ne yazık ki

Vtec_2
31-03-2010, 12:44
Fıyatlar herzman yuksek gelır...Sonucta fıyatı ılan sahıbı belırler tabı satılır satılmaz orası ayrı konu :)

Mutu
31-03-2010, 14:02
sahibinden olsun arabam.com olsun vs. siteler olsun bunların hepsinde hayali fiyatlar yazılıp, hayali sanal piyasalar kuruyorlar tamamen. marka model söylemicem tartışma çıkartmamak adına ancak kimsede gidip hurdalamış araçlara sıfır parası vermez !.. perte çıkıp sanayide toplanmış kıçı başı kaymış araçlarada orj. araç parası vermez !.. ama nette yazıyorlar işte ya bi enayi bulurda giydirirsek diye. Ben 3 sene önce 10 liraya sattığım araca bugün bakıyorum plakası değişmiş 15 lira istiyorlar ? Dalgasına geçen aradım sordum ben biliyorum perti var şase kaymış aracın ama adamın dediği abi çöp kamyonu sürttü sol ön çamurluk boyalı dahada boyası yok başka yerde. yeminler üst üste ediyor piyasada çakal it dolmuş kim kime geçirirse artık...

Bizim de bir arkadaşın eski pert olan aracını değişen yok diye satmaya çalışıyorlardı :) Adama resimleri götürdük , alıcı değilseniz neden geliyorsunuz dedi :D:D :hahaha:

tool
31-03-2010, 14:04
2005model rx8 45milyar, ayni model s2k ucmus gidiyor!

Eworen
31-03-2010, 14:17
bunu yolu aslen almamakta geçiyor fiyatı sadece satıcı değil alıcılarda belirler satıcı istediğini yazabilirde patron alıcıdır,verirse satılır..
etmeyecek arabalara ama piyasası bu diye alma taraftarı değilim direkt muadili olan daha ucuz arabalara yönelirim duygusal bağa hiç gerek yok..

Serhat Y.
31-03-2010, 14:42
sıfır ve ikinci el arasındaki fiyatlar bence gayet normal, sonuçta biz bi arabayı alırken zaten avrupa veya amerikaya göre çok daha pahalı alıyoruz, ikinci eldede sorunsuz araçların pahalı olmasına şaşırılmamalı, bizim ülkemizideki ikinci el otomobil fiyatlarını kıyaslayabileceginiz başka bir ülke yok maalesef.

mertk
31-03-2010, 15:09
rx8 i gecen yaz dı galiba 54k tl ye veriyorlardı sıfırını yani öle hatırlıyorum

Serhat Y.
31-03-2010, 15:12
vergi indirimi sırasında evet haklısın, bende 50nin altına düştüğünü hatırlıyorum 49bine satılıyordu ama kalmamıştı hiçbir bayiide

sneak
31-03-2010, 17:25
en basiti ötv örneği millet indirimden faydalandı yazın gezdi tozdu c180 le 1.4 tfsi la şimdi aldığı paraya geri satıyor. Tabi iş sadece ondada bitmiyor fiyat mevcut listede var olan rakip araçların uçmasındanda kaynaklanıyor. Adam bakıyor kendisinden daha düşük yıl ve yüksek km li araca bende benimkine 2 milyar daha koyarım diyor. Yada satarken nasıl olsa benle bir saat pazarlık yapacak fiyatı şişiriim diyor. Birde hiç anlamayıp bodozlama dalan alıcılarda var yok değil. Herkes arabadan anlamak zorunda değil showroomda yoksa beklemeden almak için direk yöneliyor. Ama bu ülkede her malın bir alıcı olduğu sürece bu iş böyle devam eder...

ZeoN
31-03-2010, 19:20
arabanımı satacaksın ?

Bence bu konuda bundan öte cevap olamaz sanırım..

CLIORS
31-03-2010, 19:55
aynen abi yaptım o işlemi allahtan
boya öncesi
astarlıyken
boyandıktan sonra fotoları var :D

o isler zor, araba spor olur yaristirmazsin gozun gibi bakarsin konusurlar nasil yurudugu belli degil, draga sokarsin baslarlar bu sefer araba draga girdi öldü gitti. Satin almak isteyen niyeti ciddi adam zaten soze bakmaz gelir adam gibi inceler o sirada boyasini da anlar vurugunu da kirigini da ama bizim memleketteki bu km ve boya takintisi devam ettigi surece nice kaziklarin yenmesi dogaldir. Sanki araclar hala R12 teknolojisi gibi 100k dan sonra oldu gozuyle baktiklarindan butun RS VTI VTEC CTR tarzi satilik araclar istisnasiz 90-100k sinirinda. Ayni arabayi 3 yil sonra satiliklarda daha dusuk km ile gormeye alistik artik.

Ranthor
31-03-2010, 20:03
sahibinden.com'daki fiyatlara neden bakıyorsunuz ki. orada ilan vermek bedava.
gerçek araç piyasa fiyatlarını oto-pazarlarında ve hurriyet-ilan araç alım satımdan görebilirsiniz.

İLan vermek bedava diye, yıllardır orada duran araçlar var, bilmem kaç para isteyen gsi'lar vti'lar. İlanlar orda km ler asla yükselmiyor. Alan yok.

Gerçek piyasayı arz değil talep belirler.

Ludacris
03-04-2010, 00:08
http://www.sahibinden.com/kirmizi_orjinal_1_8t-78WQQaXQQ23584905WQQpXQQdisplayitem

İlan 2-3 gündür sitede Fiyat fazlamı geliyor. Ucuz yazdım sanıyordum :confused:

turbo16
03-04-2010, 00:34
ben hevesimi aldıktan sonra satacam s14 mü 4 ceker gc8 alıcam emre sen al simdiden gc8 takas ederiz:D:D:D

Ludacris
03-04-2010, 00:38
Otokopa gelin s14 ünü ile 97 var :) çayımızı kahvemizi içmiş olursunuz. 2 gün önce k.sanayide sanırım görmüştüm sizi

_Burak_
03-04-2010, 01:03
o isler zor, araba spor olur yaristirmazsin gozun gibi bakarsin konusurlar nasil yurudugu belli degil, draga sokarsin baslarlar bu sefer araba draga girdi öldü gitti. Satin almak isteyen niyeti ciddi adam zaten soze bakmaz gelir adam gibi inceler o sirada boyasini da anlar vurugunu da kirigini da ama bizim memleketteki bu km ve boya takintisi devam ettigi surece nice kaziklarin yenmesi dogaldir. Sanki araclar hala R12 teknolojisi gibi 100k dan sonra oldu gozuyle baktiklarindan butun RS VTI VTEC CTR tarzi satilik araclar istisnasiz 90-100k sinirinda. Ayni arabayi 3 yil sonra satiliklarda daha dusuk km ile gormeye alistik artik.

valla aracım şu an 203.000de darısı nice 200 lere :D
birde motor yenilenince adam mesela km yi 10000 yazıyor farzı misal
araç 300000de motor yenilemiş
310000 değilmi bu diye sordum bir kaç kere
motor yeniledik görmüyormusun diyor
e şasi , yürüyen o bu v.s aksesuar onlarda mı yenilendi :)