PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C3 1.4-16V HDi SX 92 Hp 200 Nm için yapılacaklar?

F.TimuR
31-03-2010, 12:28
Herkese merhabalar. Beni bu konu hakkında aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kısa süre içerisinde C3 alacağım. Düşündüğüm modifiyeler;

Chip Tuning (MeGa)
Egr İpt.
Kat İpt.
Turbo dan itibaren komple düz boru (Çapı hakkında bir fikrim yok ama 60 'lık düşünüyorum.)

Spor Helezon
Ön-Arka kule gergisi
16" O.Z Sinfonia Jant (Uygun ölçüde lastik)

Angel Far (C3 lerin kronik far solma sorunundan dolayı)

Ahmet Saraçoğlu
31-03-2010, 12:32
bi önceki aracımdı , fiyatına ramen donanımı , gidişi gayet güzeldir.5 kaza yaptım banamısın demedi , satışımın tek sebebide kazalardan dolayı değer kaybının ilerleyen yıllarda daha fazla olabileceği ve o an model tazelemk adına elime iyi bi fırsat geçmesiydi...Gerçekten tavsiye ederim.

F.TimuR
31-03-2010, 12:35
bi önceki aracımdı , fiyatına ramen donanımı , gidişi gayet güzeldir.5 kaza yaptım banamısın demedi , satışımın tek sebebide kazalardan dolayı değer kaybının ilerleyen yıllarda daha fazla olabileceği ve o an model tazelemk adına elime iyi bi fırsat geçmesiydi...Gerçekten tavsiye ederim.

Evet haklısınız donanımı ve performansı fiyatına göre çok iyi. Cam Tavanlı modeli özelliklede :)

Ahmet Saraçoğlu
31-03-2010, 12:38
cam tavanlılarda yüksek hızda tavan fitillerinden ses geldiği söyleniyodu ama 150-160 sonrası her şekil ön direklerden rüzgar sesi geliyo

F.TimuR
31-03-2010, 12:40
cam tavanlılarda yüksek hızda tavan fitillerinden ses geldiği söyleniyodu ama 150-160 sonrası her şekil ön direklerden rüzgar sesi geliyo

Ya zaten bu fitillerle bütün araçların başı dertte :S Napalım 160 'dan sonra müziğin sesini biraz daha açarım :)

Eyup Duygun
31-03-2010, 13:52
arac performans olarak bıraz kotu zaten demışsn chıp yapılacak dıye cokda keyflı olur 60mm bence cok buyuk gelır

levent
31-03-2010, 14:11
60mm idealdir, downpipe de yapabilirsin orj ölçüleri 60mm den ufaksa gayet iyi olur.

paliojet
31-03-2010, 14:55
Herkese merhabalar. Beni bu konu hakkında aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kısa süre içerisinde C3 alacağım. Düşündüğüm modifiyeler;

Chip Tuning (MeGa)
Egr İpt.
Kat İpt.
Turbo dan itibaren komple düz boru (Çapı hakkında bir fikrim yok ama 60 'lık düşünüyorum.)

Spor Helezon
Ön-Arka kule gergisi
16" O.Z Sinfonia Jant (Uygun ölçüde lastik)

Angel Far (C3 lerin kronik far solma sorunundan dolayı)
egsoz çapın 51mm olsun 60lık kompresor kaçırır bıraz sıkışma ıyıdır orjınali 42 sanırsam...ilerde intercooler buyutebılrsen o da ii( k.içi filtre untma)

F.TimuR
31-03-2010, 15:51
egsoz çapın 51mm olsun 60lık kompresor kaçırır bıraz sıkışma ıyıdır orjınali 42 sanırsam...ilerde intercooler buyutebılrsen o da ii( k.içi filtre untma)

Evet kutu içi filtre yazmayı unutmuşum o da aklımda. İntercooler baya bi ilerde düşünüyorm. Boru olarak 51-60 arasında kaldım. Geçenlerde arkadaşın 1.9 Multijet Doblosuna 60 'lık çektirdik. Üst devirler çok fena açıldı. Ama işte benim hacim küçük olcak 51 düşünülebilinir.

F.TimuR
31-03-2010, 15:53
60mm idealdir, downpipe de yapabilirsin orj ölçüleri 60mm den ufaksa gayet iyi olur.

Arkadaş 42 diyor bende öyle tahmin ediyorum. 60 'lık 1.9 larda çok farkettiriyor. 1.4 'e 51 'lik yeterli olur gibi görünüyor.

paliojet
01-04-2010, 10:19
Arkadaş 42 diyor bende öyle tahmin ediyorum. 60 'lık 1.9 larda çok farkettiriyor. 1.4 'e 51 'lik yeterli olur gibi görünüyor.

adanada egsozcu suaıp ismini duydunuz mu bilmiyom. orada çalışıom.. şuaip ustanın iş yeri kullanım aracı doblo 1.9jtd k.içi simota,best service yazılım,komple 51 egsoz,tepe konvektörü iptali(bunu kesinlikle yapın)....bu uyglamalarla 106 gibi tatmin edio:):):):):) doblo orj 48mm biz 51e çevirdik kompresor 10 numara 60lık bnce bu araçlardan daha guclu dizellere uygulanması gerekir. 51 en ideali.. örnekleyecek olursak burnunmuz kapalıyken koşamayız ama ağız burun çok açıkkende koşuda verimli olamayız.. buna mantık yapalım...

F.TimuR
01-04-2010, 12:28
adanada egsozcu suaıp ismini duydunuz mu bilmiyom. orada çalışıom.. şuaip ustanın iş yeri kullanım aracı doblo 1.9jtd k.içi simota,best service yazılım,komple 51 egsoz,tepe konvektörü iptali(bunu kesinlikle yapın)....bu uyglamalarla 106 gibi tatmin edio:):):):):) doblo orj 48mm biz 51e çevirdik kompresor 10 numara 60lık bnce bu araçlardan daha guclu dizellere uygulanması gerekir. 51 en ideali.. örnekleyecek olursak burnunmuz kapalıyken koşamayız ama ağız burun çok açıkkende koşuda verimli olamayız.. buna mantık yapalım...

Şuaip CAN :)) Yeğeni yakın arkadaşım Baki CAN. '01 Fiesta GhiA 'm vardı. Komple egzoz işini oraya yaptırdım. Çok memnun kaldım. Arkadaşı oraya yönlendirmeye çalıştım fakat bazı nedenlerden dolayı istemedi. Valla 60 'lık 'tan sonra üst devirler fena canlandı. Tepe konvektörü de iptal edildi. Araçta BOX 'da mevcut. Şu an sınıfında tek olduğunu düşünüyorum. Çünkü araç kısa şase değil MAXI DOBLO :D

F.TimuR
01-04-2010, 12:31
Palio Jet kardeş eklemeyi unuttum. 3-4 yıl spor yaptım. Senin tarif ettiğin gibi hiçbir zaman koşu yapmadık. Hem ağzımız açıktı hem burnumuz. Çokta verim alıyorduk :) :) :)

Schumi
01-04-2010, 13:39
Ya şu nüfus memurlarının Allah cezasını versin. Şuaip nedir yaaa. Şuayb onun doğrusu. Gerçi çok kimlikte öyle yazıyor ama çok şükür bende problem yok. :D

F.TimuR
01-04-2010, 23:13
Ya şu nüfus memurlarının Allah cezasını versin. Şuaip nedir yaaa. Şuayb onun doğrusu. Gerçi çok kimlikte öyle yazıyor ama çok şükür bende problem yok. :D

:D :D :D Valla tabelada öyle yazıyor ordan okudum :hahaha:

paliojet
02-04-2010, 10:13
Palio Jet kardeş eklemeyi unuttum. 3-4 yıl spor yaptım. Senin tarif ettiğin gibi hiçbir zaman koşu yapmadık. Hem ağzımız açıktı hem burnumuz. Çokta verim alıyorduk :) :) :)

gereksiz yere fazla nefes ver bakim koşarken:):):):):) baki abi ile arkadaşmısınz. spedy c3ü getir abi sistemi kuralım: bekleriz memnun kaldıysan ne mutlu bize

emre yeşil
03-04-2010, 03:40
http://www.sahibinden.com/acilir_komple_cam_tavan_dijital_klima_92_hp-26WQQaXQQ15873215WQQpXQQdisplayitem

Bu benim aracım mühendisler kullanıyor hergün 50-80km arası yol yapıyor araç 160bin km de daha tık yok C3 mükemmel bir araç

F.TimuR
04-04-2010, 16:52
Eyvallah Paliojet ;)

F.TimuR
04-04-2010, 16:54
http://www.sahibinden.com/acilir_komple_cam_tavan_dijital_klima_92_hp-26WQQaXQQ15873215WQQpXQQdisplayitem

Bu benim aracım mühendisler kullanıyor hergün 50-80km arası yol yapıyor araç 160bin km de daha tık yok C3 mükemmel bir araç

Malesef İstanbul bana çok uzak :( Konya 'da buldum kazasız boyasız. Adana 'da C3 piyasası yok denecek kadar az. Onun için kazasız ve boyasız almam lazım ki satarken zorlanmayim. Teklifin için çok teşekkür ederim...

palamut
04-04-2010, 17:16
chip yaparsın yapmaya da sonradan tüm hortum ve oringleri adım adım değiştirmen gerekicek basınç artışı olursa standart halde bile sık sık yerlerinden atan kalitesiz plastik geçmelere ve motorun arka alt kısmında yürüyen aksamın dibindeki vakum kutusu ve basınç solenoidinin hortumlarını komple iyi bi sabitlemeni tavsiye ederim öncesinde :D

ama araçlar baya güzel gidiyor 16 v olmasının farkı var diğer 1.4 hdilarla

F.TimuR
04-04-2010, 17:31
chip yaparsın yapmaya da sonradan tüm hortum ve oringleri adım adım değiştirmen gerekicek basınç artışı olursa standart halde bile sık sık yerlerinden atan kalitesiz plastik geçmelere ve motorun arka alt kısmında yürüyen aksamın dibindeki vakum kutusu ve basınç solenoidinin hortumlarını komple iyi bi sabitlemeni tavsiye ederim öncesinde :D

ama araçlar baya güzel gidiyor 16 v olmasının farkı var diğer 1.4 hdilarla

Mehmet Usta halleder artık :)