PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LEGO Bugatti Veyron With Sequential Gearbox

MiaMi
12-04-2010, 13:48
Paran varsa Evolation paran yoksa Playstation gibi olmuş birazcık adamlar yapmış yanlız.

http://www.streetfire.net/video/lego-bugatti-veyron-with-sequential-gearbox_1994773.htm

http://www.streetfire.net/video/lego-bugatti-veyron-with-sequential-gearbox_1994773.htm

VTec_king
12-04-2010, 14:02
oyuncağı bile teknoloji harikası :)

DR059
12-04-2010, 14:25
Ben Bugatti Veyron'un teknoloji harikası olduğunu düşünmüyorum. :)
Sadece çok güçlü bir tosuncuk...

alp1903
12-04-2010, 14:30
Süper bişi yanlız :)

akbaba78
12-04-2010, 15:00
ne kafa varmis adamda yaa nelerle ugrasiyor:eek:

-Aydın-
12-04-2010, 15:28
Muahhaha çok iyi ya. Üşenmemiş yapmış adamlar hll olsun :)

8.000rpm
12-04-2010, 15:35
Ben Bugatti Veyron'un teknoloji harikası olduğunu düşünmüyorum. :)
Sadece çok güçlü bir tosuncuk...

öyle öyle
çok büyütmemek lazım

sen ciddi misin?

ozzi41
12-04-2010, 15:35
wallahi süper bişi yapmışlar helal olsun be :)

dragstar
12-04-2010, 18:23
abartmışlar

DR059
12-04-2010, 18:36
öyle öyle
çok büyütmemek lazım

sen ciddi misin?

Yapılmamış farklı ne yapıldı ki Veyron'da? Bol bol hacim, 3-4 tane turbo düz yolda deli gibi hızlansın...

Veyron hangi pistte tur süresi kovalayabiliyor mesela? Yeşil cehennemde ne yapmış mesela? :)

Tamam +300 km/h hızla giderken başka hiç bir araç içinde belki onun içindeki kadar konfor, kalite vs olmayacak. Ama bunlar mühendislik harikası mıdır peki? Mühendislik harikası denilince aklıma ; 'vtec, common rail injection system, dsg, quattro, vs' gibi km taşları geliyor. :)

SULTANOGLU
12-04-2010, 18:40
4 turboyu ve okadar gücü günlük olarak kullanacak bir araba sölermisin :) ayrıca mühendislik anlayışını biraz daha geliştirmen için bugatti veyronu tekrardan gözden geçirmen gerekiyor sanırım :)

DR059
12-04-2010, 18:48
4 turboyu ve okadar gücü günlük olarak kullanacak bir araba sölermisin :) ayrıca mühendislik anlayışını biraz daha geliştirmen için bugatti veyronu tekrardan gözden geçirmen gerekiyor sanırım :)

Günlük 1001 hp mi kullanacaksınız? Veyron sahipleri işe, markete Veyron'larla mı gidiyor? 4 Turbodan kastınız nedir, tork mu? Turbo Dizel verelim... Mühendislik anlayışımın belki de henüz başındayım, mutlaka gelişecektir ilerde; okuyarak ya da görerek.

İnternet başında gözden tekrar geçirelecek nesi var ki bu aracın? Wikipedia ya da sözlüklerde dolanan, herkesin ağzına sakız olmuş, geyikleri tekrar mı okuyayım? Yüksek süratlerde çok stabil, kaliteli, konforlu evet ama nerde mühendislik harikası? :)

SULTANOGLU
12-04-2010, 18:53
peki ozaman ben bir d4d alim :) doğru aslında ferrariden yada lambo danda bir kastım yok :) ben en iyisi mühendislik örneği olan arabalara biraz daha bakıyım, nasılsa muhteşem mühendislik harikası bir arabaya binmiyorum, aslında hacimden kastım nedir bunuda sorgulamaya başladım. yaşamaktan kastım nedir bunada sanırım bir cevap vermem lazım hayatmı bu. ah bugatti veyron vah bugatti veyron.

Day Walker
12-04-2010, 18:55
peki ozaman ben bir d4d alim :) doğru aslında ferrariden yada lambo danda bir kastım yok :) ben en iyisi mühendislik örneği olan arabalara biraz daha bakıyım, nasılsa muhteşem mühendislik harikası bir arabaya binmiyorum, aslında hacimden kastım nedir bunuda sorgulamaya başladım. yaşamaktan kastım nedir bunada sanırım bir cevap vermem lazım hayatmı bu. ah bugatti veyron vah bugatti veyron.

muahhhahaha dediğini bi anlasak :D gençlik başımda duman :D

SULTANOGLU
12-04-2010, 18:56
muahhhahaha dediğini bi anlasak :D gençlik başımda duman :D

abi boşver :D anlamaktan kastın nedir ondan bahset :D

mar1lyn
12-04-2010, 18:58
bu vitesleri peşpeşe atarak hızlanabiliyormu acaba yoksa olesine ayrıntı diyemi komyuşlar vitesleri içindeki motor güçsüz geldide bana baya

DR059
12-04-2010, 19:01

Günlük 1001 hp mi kullanacaksınız? Veyron sahipleri işe, markete Veyron'larla mı gidiyor? 4 Turbodan kastınız nedir, tork mu? Turbo Dizel verelim... Mühendislik anlayışımın belki de henüz başındayım, mutlaka gelişecektir ilerde; okuyarak ya da görerek.

İnternet başında gözden tekrar geçirelecek nesi var ki bu aracın? Wikipedia ya da sözlüklerde dolanan, herkesin ağzına sakız olmuş, geyikleri tekrar mı okuyayım? Yüksek süratlerde çok stabil, kaliteli, konforlu evet ama nerde mühendislik harikası? :)

Siz özellikle günlük kullanım dediğiniz için, ben de günlük kullanımdan kastınızı sordum? İş-Ev ya da Ev-okul arası +400 km/h hızlara çıkabilecek yollara sahipseniz evet kesinlikle Veyron size uygun bir otomobil...

Benim Veyron'a çamur atmak gibi bir niyetim yok ama onun mühendislik harikası olduğuna da inanmıyorum. Ve bunun sebeplerini de kendimce açıkladım.

Siz d4d mi almısınız, hayat soğumuşsunuz vs inanın bunlar beni zerre kadar alakadar etmeyen geyikleriniz. Mühendislik örneği olan araçlardan bahsetmedim ben hiç. Mühendislik harikası buluşlardan bahsettim. Turbo'yu ilk Veyron da bulup keşfettiler sanki...
Geyik yapmaya devam edebilirsiniz, ben belki yeni bir şeyleri tartışararak öğrenirim amacıyla konuya ilk mesajımı atmıştım. İyi akşamlar...

elpadre
12-04-2010, 19:01
abi boşver :D anlamaktan kastın nedir ondan bahset :D

sultan ogluu ben sana katılıyurm kardesım bugun senın kamarayada 4 turbo koysak oda gıder :D

SULTANOGLU
12-04-2010, 19:10
Siz özellikle günlük kullanım dediğiniz için, ben de günlük kullanımdan kastınızı sordum? İş-Ev ya da Ev-okul arası +400 km/h hızlara çıkabilecek yollara sahipseniz evet kesinlikle Veyron size uygun bir otomobil...

Benim Veyron'a çamur atmak gibi bir niyetim yok ama onun mühendislik harikası olduğuna da inanmıyorum. Ve bunun sebeplerini de kendimce açıkladım.

Siz d4d mi almısınız, hayat soğumuşsunuz vs inanın bunlar beni zerre kadar alakadar etmeyen geyikleriniz. Mühendislik örneği olan araçlardan bahsetmedim ben hiç. Mühendislik harikası buluşlardan bahsettim. Turbo'yu ilk Veyron da bulup keşfettiler sanki...
Geyik yapmaya devam edebilirsiniz, ben belki yeni bir şeyleri tartışararak öğrenirim amacıyla konuya ilk mesajımı atmıştım. İyi akşamlar...

ppist dmedim zaten çamuru atmışın ha bende günlük olarak kullanılabilecek 4 turbolu 1000 hp araba söylermisin dedim onada lafını yapıştırdın 4 turbodan kastınız nedir diye dizel verelim dedin :) yani şimdi bu paraya sahip bir adam bunu günlük olarka kullanamazmı isterse kullanır isterse kullanmaz. ama kullanabilirmi evet okulada işede gider dertsz tasasız bir şekilde.

bir de şunu anlamadım siz arabanızla eviniden okulunuza yada iş yerinize son hızmı gidiyorsunuz hep :)

ayrıca geyik candır :D sizede iyi akşamlar umarım kırımamışınızdır bozulmamışınızdır.

MiaMi
12-04-2010, 20:33
Legodanmı çıktı bu muhabbet :)

DR059
12-04-2010, 20:37
Legodanmı çıktı bu muhabbet :)

Kusura bakma Tayfun abi, konunu biraz karıştırdık, ben sebep oldum buna. )

MiaMi
12-04-2010, 20:39
Lafı bile olmaz videodan daha önemli konuştuğunuz şey.

MiaMi
12-04-2010, 20:40
Düşünce fikir bilgi alışverişi yapılıyor.

crisis
12-04-2010, 20:50
çok iyi yapmışlar şanzıman olayı bitirmiş

FaBeRgE
12-04-2010, 23:28
yandaki da SLR mı :D

tricky
13-04-2010, 22:23
Ya adam beyninin hangi lobunu kullanıyor acaba...