PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizele eksoz yardımı acil.

chn_s2k
12-04-2010, 21:42
arkadaşlar yeni 2010 model toyata corolla 1.4 dizel aracımıza eksoz yaptıracam adana'daki ustular pek istediğim sesi veremedi istanbulda iskender ustayı biliyorum eğer siznde tanıdığınız önereceğiniz ustalar varsa yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden herkese teşekkürler :)

Melih-Ö
12-04-2010, 21:43
dizelde ses alınıyormu ki diye bi soru sorayım bende :)

bendeki 1.4 fiesta dizele son susturucu koydum bi tek hafif bi homurdanma var gerçi ses için değil görüntü için taktım ama dizelden ses alınıyorsa iyi bence.

chn_s2k
12-04-2010, 21:47
evet alınıyor ses ama benzinlideki kadar değil :)

Melih-Ö
12-04-2010, 21:50
maliyetleri fazla olsa gerek. Açıkcası bence değmez ama zevk meselesi tabikide :) ben memnunum böyle tatlı homurdama var :D

chn_s2k
12-04-2010, 21:52
beğeniyorsan sorun yok :D

Muharrem C.80
12-04-2010, 22:47
istediğin sese bağlı magiruzvari bir sesmi yoksa haşur huşur bişeymi istiorsun

By_HaNNibaLL
12-04-2010, 22:57
Bende yaptim 1.3 punto ya kat iptali düz boru magnex susturucu taktim cok bi ses yok ama fark ediliyor genede zevk meselesi boşa para gidiyor gibi geldi bana cok uğraştim yapmak için ama

Fatih Kavak
12-04-2010, 23:03
Hocam yanlış anlamada gerek yok boşuna paranı harcarsın varla yok arası bir ses için değmez..

redbaron
13-04-2010, 00:36
pufffff rüzgar sesi başka birşey alamazssın:) bence değmez

McS_R53
13-04-2010, 00:38
valla barkının jipine kat iptali yaptık bide düz borusu vardı ses baya bir değişik oldu sanırım hacimle alakalı bir olay:)

devilboy
13-04-2010, 01:01
nasıl ses yok yaw dizelde egsoz sesinden arabayı bağlatan tek kişi benmiyim yani :D:D:D

RC'ON
13-04-2010, 01:12
valla katalizörü ve orta susturucuyu iptal et,sona da güzel birşey tak,sonra da kendini çıkan sesin seni mutlu ettiğine inandır,bütün olay bu,bundan fazlası olmaz:D

MR.TurboALİ
13-04-2010, 01:15
valla katalizörü ve orta susturucuyu iptal et,sona da güzel birşey tak,sonra da kendini çıkan sesin seni mutlu ettiğine inandır,bütün olay bu,bundan fazlası olmaz:D

bütün hepsini yaptım. tünele girdiğim zaman fena ses alıyodum cıkasım gelmiyodu. 1,8 ford connect + filtre vardı sadece rampa cıkarken bağarıyodu:D

slowmotion
13-04-2010, 01:20
adanada birtane dizel polo vardı beyaz. benzinli gibi ses çıkarıyordu hem tok hem gürdü sesi. bir kaç kere gördüm birdahada görmedim. onun harici kaçtane dizel eksozlu araba görsem sesi çok kötü geldi bana. bencede hiç gereği yok...

GT
13-04-2010, 08:30
magirus gibi ses alırsın değmez bence zamanında bende cok ugraşmıştım kat iptali düz boru son susturucu falan değmez ama

bora1311
13-04-2010, 09:55
suana kadar bende dizel de guzel bi ses duymadım hic...

_Burak_
13-04-2010, 09:56
magirus gibi ses alırsın değmez bence zamanında bende cok ugraşmıştım kat iptali düz boru son susturucu falan değmez ama

magirusun sesi güzel ama :p

3800cc 80 hp :D

Melih-Ö
13-04-2010, 09:58
nasıl ses yok yaw dizelde egsoz sesinden arabayı bağlatan tek kişi benmiyim yani :D:D:D

haydaaaa :D :D

MELİH
13-04-2010, 11:52
esenyurt tarafındaki sanayi sitesinde orhan usta var eksozcu arkadaşım 1,7 corsa için sordu adam yaparım çokda güzel ses alırız begenmezsen parayı vermezsin dedi sonra aracı sattıkları için yaptıramadı

paliojet
13-04-2010, 14:22
arkadaşlar yeni 2010 model toyata corolla 1.4 dizel aracımıza eksoz yaptıracam adana'daki ustular pek istediğim sesi veremedi istanbulda iskender ustayı biliyorum eğer siznde tanıdığınız önereceğiniz ustalar varsa yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden herkese teşekkürler :)

egsozcuların suçu yok bnce guclu dizel bı arabayı dınle.. egsozcu suaıpte calısıorum.. gel bızım doblo yu dınle araba ne kadar kopmresoor basarsa egsoz okadar ıyı ses verır chip komple egsoz şart

seref1
13-04-2010, 14:34
km dio dizelden ses ckmaz die.corsa 1.3 umde egsozdan bağlanıodm az kaldı:) kat iptali duz boru my racing son vardı

efe_
13-04-2010, 20:59
307 de wardı benım cıft cıkıs son sustuurucu sanayı spec bırseydı ,tıpı hosuma gıtmstı goruntu amaclı taktırmıstım ama hafıf homurtu seklınde tatlı bır ses wardı , Polıs cevrmıstı kafa rahat oluor dızel aracta , gaz bastırıor egsoz war ses yok :D Gayet ıyı ses veren dizeller goruyorum ama özellıkle TDİ motorlardan ıyı tok sekılde cıkıyor bikere dCi danda (megane 2 ydı ) ıyı ses duymustum ...

civic-murat
14-04-2010, 12:25
bende onceden berlıngo vardı ona kat ıptalı yapıp dırek duz boru cektırdım ve eozel yapım bı egzos yaptırdım deli gibi bagırıodu 5 gun taktım 6. gun cıkardım cunku hergun cevrılıodum=) magırus sesıne benzer bıseydı ama guzeldı yanı gercı zevk meselesı=)

komutanbaba
14-04-2010, 15:55
Bahsettiğin Berlingo 1.9 düz dizel ise hakikaten benzinliden çok daha güzel ses alanlarıda gördüm bende.Ama 1.3 motor olunca işler biraz değişiyor...

olcay_bora
14-04-2010, 16:16
bende onceden berlıngo vardı ona kat ıptalı yapıp dırek duz boru cektırdım ve eozel yapım bı egzos yaptırdım deli gibi bagırıodu 5 gun taktım 6. gun cıkardım cunku hergun cevrılıodum=) magırus sesıne benzer bıseydı ama guzeldı yanı gercı zevk meselesı=)

beyaz mıydı

Mehmet Gazihan
14-04-2010, 19:10
http://img580.imageshack.us/img580/4564/fotograf0053.jpg

bu kalitede bi eksoz işini görürse hallederiz..

Cıhat YAVAS
14-04-2010, 19:24

bu şekilde custom yapılmış bir sistemden 1.6 hdi dan benzine yakın ses alabilmek mümkünmü acaba

nakayama
14-04-2010, 19:25
Corsa 1.3 cdti 2006 model komple el yapımı eksoz var bi ara videosunu çekerim.Dizelden ses çıkmıyor diyenler için.

Mehmet Gazihan
14-04-2010, 19:40
bu şekilde custom yapılmış bir sistemden 1.6 hdi dan benzine yakın ses alabilmek mümkünmü acaba

tek eksiğin devir olmadığından üst devir sesi alamaman olur..

bilalMW
14-04-2010, 19:55
Bahsettiğin Berlingo 1.9 düz dizel ise hakikaten benzinliden çok daha güzel ses alanlarıda gördüm bende.Ama 1.3 motor olunca işler biraz değişiyor...

merak ettim komutan örnek vereblirmisin incelemek isterim. :)

hakanelka39
14-04-2010, 20:15
bendede dizel ford focus hb var bnde çok araştırdım benzinlideki gibi hoş bi ses almanın mümkün olmadıgını anladım oyüzden dizele egzoz takıcaksan performans için takıcaksın derim ;) ben takıcam ama dediğim gibi ses almk için diil performans için...

F.TimuR
14-04-2010, 22:42
Adana 'da 20" jantlı siyah sedan FOCUS var (BU Plaka). Gerçekten dizele göre güzel bir ses verdi. Seçkin Egzoz 'da yaptırdı. Orayla görüşmeni tavsiye ederim. Fiyatta çok uygun. Bütçen genişse Şuaip Ustayı da tavsiye edebilirim...

paliojet
15-04-2010, 13:56
Adana 'da 20" jantlı siyah sedan FOCUS var (BU Plaka). Gerçekten dizele göre güzel bir ses verdi. Seçkin Egzoz 'da yaptırdı. Orayla görüşmeni tavsiye ederim. Fiyatta çok uygun. Bütçen genişse Şuaip Ustayı da tavsiye edebilirim...

pardon yaaaa. bizde her bütçeye uygun egsoz var insanların aklında bi önyargı oluşmuş şuaip usta pahalı dıe ole bıse yok ya her işin hakkı neyse o.....ferrarisi de yapılır murat 124ü de..kalite mal+işçilik parayla.. hem ucuz hem güzel.. böyle bişe yok yaaaa...

Dragger
15-04-2010, 14:01
Ses alınır tabiki ama fazla hayalperest olmamak lazım...

Benzinlideki sesi tamamen unut, öyle birseyin imkanı yok.

Dizelde iyi ses almak, magirüs sesinden üfleme sesinden farklı seyler almaktır.

Ben 60mm boru + otto ile bildigin magirus sesi aldım (kat iptali sonrası iyice ses igrenc hal almıstı)

Sonrasında Magnex taktım, dizele göre gayet tok ve hic üflemeyen bir egsozdu, dizelde daha iyisini görmedim duymadım.

Sonrasında da komple düzboru yaptım, o daha da igrenc oldu.

3 farklı kombinasyon denemis biri olarak en iyisi Magnex diyebilirim.

Ama Magnex almaya deger mi, sıfırına o kadar para vermeye deger mi bence degmez.

Bundan sonra dizel araba alırsam egsozunu hayatta ellemem, ne yaptıgın masrafa degiyor ne de ugrastıgına...

Bence sen de paranı bosa harcama.

Sierra Rs
15-04-2010, 14:28

elinize sağlık ama sormadan edemedim arac ne marka ve modeli nedir? rwd mi awd mi :)

douu
15-04-2010, 21:36

şuaipin elemanı ali abiye danışacaksın.. cok tatmin edici bi ses alamicagına emin ol :D

F.TimuR
16-04-2010, 00:36
pardon yaaaa. bizde her bütçeye uygun egsoz var insanların aklında bi önyargı oluşmuş şuaip usta pahalı dıe ole bıse yok ya her işin hakkı neyse o.....ferrarisi de yapılır murat 124ü de..kalite mal+işçilik parayla.. hem ucuz hem güzel.. böyle bişe yok yaaaa...

Jet kardeş Bence Şuaip Usta her bütçeye uygun egzoz yapmıyor. Eminim bunun farkında olan kişi sayısı yazdığım harflerin yüzlerce katı kadar kişi eder :cool:

paliojet
19-04-2010, 19:01
kaliteli iş pahalıdır. kaliteli yerde iş yaptırmakta bi ayrıcalıktır. pantol war 10tl pantol war 150tl emınım pantol alırken 150lık ten alıyosundur 150lık almasanda 70 lık alıyosundur. pantola para verıorsnz ama egsoz hatta zevk işi olan egsoza para da neden bukadr tereddut edıosunuz. arabanı kanala cek gel bı pazarlık yap uymazsa yaptrmaszn.. referansa gerek yok gir sitemize yapılan araçları + işçiliği gör adam güvenip 300milyarlık arabasını bırakıp arkasına bıle bakmıosa demekkı pahalılık bu yuzden ama emın ol kı senın butcene de uygun egsoz war kardes. adanada ii egsozcular bır elın parmak sayısını gecmez zaten onlarda maddı acıdan aynı... yazdıklarım yanlıs anlasılmasın sadce yanlıs olan bılgıyı duzeltmek amacım...

paliojet
19-04-2010, 19:03
şuaipin elemanı ali abiye danışacaksın.. cok tatmin edici bi ses alamicagına emin ol :D

dou ali babanın sana selamı war..

douu
19-04-2010, 19:30
dou ali babanın sana selamı war..

nasıl bi selam :D

F.TimuR
19-04-2010, 22:00
'01 Fiestama komple Sebring yaptırdım. Şuaib ustama 600-700 TL civarı para bayıldım. Helali hoş olsun. Pişman değilim ama gördüm ki daha ucuza başka yerlerde yapıyor. :D Kalite farkı tabiki var. Orta susturucuyu sökmesi için yalvardım sökmedi. O da biliyor zırıltı yapıp kafa şişireceğini. Gel gelelim diesel için bence yüksek kalite şart değil. Katalitik konvektörü iptal edip boruları ve son susturucuyu altın kaplamadan yapmıyor :D Bu arada ben pantol almıyorum genelde pantolonu tercih ediyorum... :D :D :D

Günkut
19-04-2010, 22:40

bence daha fazla uzamasın bu konu :D :D arkadas kesin cevabı vermiş ama sona bişeyde takmasan olur bırak öyle kalsın :D

Uğurcan
20-04-2010, 18:21
pufffff rüzgar sesi başka birşey alamazssın:) bence değmez

Brava Nejdet :D

redbaron
20-04-2010, 18:23
Brava Nejdet :D

embesiLL :D

paliojet
20-04-2010, 19:10
'01 Fiestama komple Sebring yaptırdım. Şuaib ustama 600-700 TL civarı para bayıldım. Helali hoş olsun. Pişman değilim ama gördüm ki daha ucuza başka yerlerde yapıyor. :D Kalite farkı tabiki var. Orta susturucuyu sökmesi için yalvardım sökmedi. O da biliyor zırıltı yapıp kafa şişireceğini. Gel gelelim diesel için bence yüksek kalite şart değil. Katalitik konvektörü iptal edip boruları ve son susturucuyu altın kaplamadan yapmıyor :D Bu arada ben pantol almıyorum genelde pantolonu tercih ediyorum... :D :D :D

600 tl ye komple sebrıng yaptrdın ve pahalı dıosun bravo.. ayrıca kardeş biz sanayide pantol gıyıyoruz sen gazipaşa da yada mekanlarda pantolon gıyebılırsın bu bızı mutlu eder (kültrlü müşterilerimizin olması).. bize bişeyler öğretmesi. pantolun pantolon olması gbi.. kısmet kiminin parası olur okuyabılır kımısıde bazı abilerinin sayesınde bazı seyleri öğrenir ama abiler genelde ögretırken kırıcı olmaz...slmlar

paliojet
20-04-2010, 19:12
nasıl bi selam :D

bi önceki mesajda adının geçtiğni görünce selam yolladı

FaBeRgE
20-04-2010, 19:16
Dizdelde nasıl egzoz sesi olmaz ya :) Benim aracımda 60mm downpipe 60mm test pipe ve 60mm ara borular var. Sonda da otto style son susturucu var. Polislerle başım baya bi belada :) Benden size tavsiye eğer ses istiyorsanız takabildiğiniz en küçük kazanlı susturucuyu takın ;)

Dragger
20-04-2010, 23:30
Magirüs gibi ses var tabi, sokak aralarında da tüpcü arabası gibi oluyor Otto ile :)

By_HaNNibaLL
22-04-2010, 23:44
Magirüs gibi ses var tabi, sokak aralarında da tüpcü arabası gibi oluyor Otto ile :)

Otto ile var yok gibi bişey :)

F.TimuR
23-04-2010, 08:34
600 tl ye komple sebrıng yaptrdın ve pahalı dıosun bravo.. ayrıca kardeş biz sanayide pantol gıyıyoruz sen gazipaşa da yada mekanlarda pantolon gıyebılırsın bu bızı mutlu eder (kültrlü müşterilerimizin olması).. bize bişeyler öğretmesi. pantolun pantolon olması gbi.. kısmet kiminin parası olur okuyabılır kımısıde bazı abilerinin sayesınde bazı seyleri öğrenir ama abiler genelde ögretırken kırıcı olmaz...slmlar

Birincisi ben Gazipaşa 'ya takılmam mekanlara da pek takıldığım söylenemez. Pantol mevzusuna gelince. Pantola pantolon demek için Kültür Mantarı olmaya gerek yok ;) Hiç çarşıya çıkmadın galiba? Ya da hiç AVM 'lere gitmedin? Çok sayıda pantolon satan mekan vardır dikkatli bir şekilde vitrinine baksaydın nasıl yazıldığını nasıl okunduğunu gözlerinle görürdün ;)

komutanbaba
23-04-2010, 12:11
O bu değilde daha dün 1.3 Linea aracıma kat iptali yaptırmadan sadece son susturucu taktırdım.Ses olarak fazla bir beklentim yoktu.Ama benim canımı sıkan turbonun o ani hızlanması neredeyse tamamen yok oldu...

orkungungor
02-05-2010, 18:42

aynen katılıyorum :icon_tup: