PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kil hakkında ?

Gokhan43
15-04-2010, 21:19
Detailing konusunda şuan kil kaldı listede :) Fakat bir kaç sorum var kil konusunda :)

Ebay'den alacağım için shipping'i de göz önüne almak zorundayım o yüzden her kile "kil" gözüyle bakabilir miyiz ?

Mesela ;

http://cgi.ebay.com/Car-Clay-Bar-180g-Auto-Detailing-Magic-Claybar-Cleaner_W0QQitemZ290415594908QQcmdZViewItemQQptZLH _DefaultDomain_0?hash=item439e1e4d9c#ht_2006wt_116 5

İlk linkten 3 tane alırsam -ki 3 tane sipariş verilecek- Free Shipping olarak gelicek ve çok uyguna gelmiş olucak :)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Auto-Clay-Bar-200g-Car-Detailing-Miracle-Poly-Bars-Blue_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem230673fdb9QQitemZ1 50432120249QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAcc essories#ht_3032wt_939

İkinci linkteki ürünü alırsam shippingden dolayı 20 dolar zararda oluyorum.Gerçi kil başına 20 gram extrası var orası ayrı ama :)

Sözün kısası ; kilden kile gözle görülür elle tutulur fark var mıdır ? Ya da her kile "Kil kildir" mantığı ile yaklaşabilir miyiz ?
Bir de bu ürünlerden herhangi birini kullanan-kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını alabilir miyim :)

Ve varsa sizlerin de tavsiyesi esirgemezseniz memnun olurum :)

redtop
15-04-2010, 21:31
Kil , kildir demek yanlış olur.Değişik yoğunlukta yani farklı sertliklere sahip çeşitleri var.Rengi bile önemli.Sarı medium yoğunlukta olması lazım.

ruudvan
15-04-2010, 21:32
daha dün kil uygulaması yaptık hatta meguiars tr fan sayfasındakı lacivert bmw de fotoda gorebılırsın. aracı yıkadıktan snr kili uyguladık sankı daha once zımparayı yıkamaya calısıyormusuz.kullandıgımız malzeme meguiars clay bar dı bu snn sectıklerın nedir ne değildir bilemicem ama bnce işe yarar bişey olucagı kesın.
he bu arada o kil jelatininden çıkınca kurucak bi araç için ortalama 50 gr lık bir kil yeterli oluyor hatta cok bile geliyor 180 gr kili alıp bi anda kullanıp snr kuruması ıcın bı kenara bırakmak sacma olur.
ama kullandıktan snr strect fılm ıle ııyce sarıp saklamanın faydası olucaktır..tabı strectlemeden once ııce sıvı cıla ıle ıslattıktan snr.

Gokhan43
15-04-2010, 21:40
Kil , kildir demek yanlış olur.Değişik yoğunlukta yani farklı sertliklere sahip çeşitleri var.Rengi bile önemli.Sarı medium yoğunlukta olması lazım.

Dediğiniz gibi çeşit çeşit , işimi görecek olanlar Fine Grade kil ürünleri :) Bunlar yani maviler Fine Grade olarak geçtiği için zaten sorunsuzca kullanabileceğim ürünler olarak düşünüyorum :) Diğer ürünlerim Meguiars ama kil çok pahalıya kaçıyor linkteki ürünleri gördükten sonra o yüzden bu ikisinden birini almayı düşünüyorum :)

daha dün kil uygulaması yaptık hatta meguiars tr fan sayfasındakı lacivert bmw de fotoda gorebılırsın. aracı yıkadıktan snr kili uyguladık sankı daha once zımparayı yıkamaya calısıyormusuz.kullandıgımız malzeme meguiars clay bar dı bu snn sectıklerın nedir ne değildir bilemicem ama bnce işe yarar bişey olucagı kesın.
he bu arada o kil jelatininden çıkınca kurucak bi araç için ortalama 50 gr lık bir kil yeterli oluyor hatta cok bile geliyor 180 gr kili alıp bi anda kullanıp snr kuruması ıcın bı kenara bırakmak sacma olur.
ama kullandıktan snr strect fılm ıle ııyce sarıp saklamanın faydası olucaktır..tabı strectlemeden once ııce sıvı cıla ıle ıslattıktan snr.

Mantık " bir beden büyük al seneyede kullanırsın mantığı" olunca böyle oluyor malesef :D Zaten alınca 50 gramlık bir bölümünü kullanıp diğer bölümü muhafaza altında tutucam :) Direk 180 gram ile arabaya girişmicem yani :D En azından bi aksilik durumunda elimin altında yedek kilim de olur :)

darkred
15-04-2010, 22:54
soft medium hard günlük kullanımlarda yani ultra bakım haricinde genel olarak hangisini

tercih etmek daha iyi olur peki ?Bu "fine grade" yani mavi grup soft olan grupmudur ?

Gokhan43
15-04-2010, 23:00
soft medium hard günlük kullanımlarda yani ultra bakım haricinde genel olarak hangisini

tercih etmek daha iyi olur peki ?Bu "fine grade" yani mavi grup soft olan grupmudur ?

Medium en ideali :)

Fine grade olanlar maviler yani linktekiler :)

xxman
16-04-2010, 07:36
Medium daha uygun olur.

Yalnız ilk linkte ki ürünün Türkiye ye gönderimi gözükmüyor.

Ayrıca sadece kil alacaksanız 180 gr 30 TL satan arkadaşlar var buralarda da. Riske girmeye değermi bilmiyorum açıkcası.

Eğer ebaydan alacaksanız suraya bir göz atın uygun fiyatlı

http://cgi.ebay.com/Car-Clay-Bar-180g-Auto-Detailing-Magic-Claybar-Cleaner_W0QQitemZ300414547657QQcmdZViewItemQQptZUK _CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item45f21a36c 9

Gokhan43
16-04-2010, 16:26
Medium daha uygun olur.

Yalnız ilk linkte ki ürünün Türkiye ye gönderimi gözükmüyor.

Ayrıca sadece kil alacaksanız 180 gr 30 TL satan arkadaşlar var buralarda da. Riske girmeye değermi bilmiyorum açıkcası.

Eğer ebaydan alacaksanız suraya bir göz atın uygun fiyatlı

http://cgi.ebay.com/Car-Clay-Bar-180g-Auto-Detailing-Magic-Claybar-Cleaner_W0QQitemZ300414547657QQcmdZViewItemQQptZUK _CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item45f21a36c 9

İlk ürün Worldwide Shipping'e sahip.Hatta Free Shipping ile bedavaya geliyor :) 10 Dolara 180 Gram hemen hemen 15 lira ederken burda 30 liraya almak da düşündürücü :)

Verdiğiniz link ile yolladığım ilk link aynı bu arada :) Aynı ürün aynı fiyat :)

Gokhan43
19-04-2010, 00:38
Vakit daha da geç olmadan kil önerin de alalım yahu :) Linktekilerden biri veya başka öneriler :)

Low-Rider
19-04-2010, 00:49
İrfan hoca bu kil'i tavsiye etmişti.

http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=SON-3200-R

Kil seçiminde ultra-fine olursa daha iyi olur deniyor , hem kolay kullanımı hemde daha kolay uygulandığı için.

-batu-
19-04-2010, 00:52
İrfan hoca bu kil'i tavsiye etmişti.

http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=SON-3200-R

Kil seçiminde ultra-fine olursa daha iyi olur deniyor , hem kolay kullanımı hemde daha kolay uygulandığı için.

linkteki epey kaliteli bir ürün. Bizim araçlar 10 senelik ve hiç uygulama görmediği için sanki medium kesicekmiş gibi geliyor. Hadi 50 gr. kullanırız vs. ama markasız kil dağılıyormuş gibi şeyler duyduk doğrumudur acaba?

Ersin YILDIZ
19-04-2010, 01:06
ıyı olmus bu konu benımde merak ettıgım bısıdı

Low-Rider
19-04-2010, 01:12
linkteki epey kaliteli bir ürün. Bizim araçlar 10 senelik ve hiç uygulama görmediği için sanki medium kesicekmiş gibi geliyor. Hadi 50 gr. kullanırız vs. ama markasız kil dağılıyormuş gibi şeyler duyduk doğrumudur acaba?

Markasız killer hakkında bilgim yok ama dağılma gibi bir olayda duymadım hiç.Nette kullananlara rastladım ama olumsuz birşey duymadım.

Ben r9da meguiarsın kilini kullandım , 13sene ve hiç uygulama görmedi.İyi sonuç vermişti.

Gokhan43
19-04-2010, 01:20
Cevapların için teşekkürler Özgür :)

Meguiars şuan da pahalı kaçıcak shipping vs. Verdiğin linkteki ürün de dediğin gibi İrfan hocanın tavsiye ettiği bi ürün ama batuhanın yazdığı şey düşündürdü.

İlk postta verdiğim linklerdeki markasız killerden birini alayım , deniyim.En azından kaba pisliğini alcak kadar da kalitesiz değildir boyanın.Eğer öyleyse kullanmaya devam ederim ; baktım kesmedi , Sonüs ve ya direk Meguiars Clay Kit alırım :)

Low-Rider
19-04-2010, 01:33
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Meguiars-G1001-Smooth-Surface-Replacement-Clay-3-Pack_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5d25bff625QQitemZ4 00065295909QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAcc essories

Bu linkte ki ürünü 3kişi alıp paylaşabilirsiniz 41-42lira birşey yapıyor.

Clay kitler pahalı + gerek yok bencede.Sadece kil almak yeterli olur.

Kullanırken fısfıs şişe içine şampuan koyup kullanabilirsiniz kayganlığı sağlamak için , boşuna uqd harcamaya gerek yok :)

Gokhan43
19-04-2010, 01:35
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Meguiars-G1001-Smooth-Surface-Replacement-Clay-3-Pack_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5d25bff625QQitemZ4 00065295909QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAcc essories

Bu linkte ki ürünü 3kişi alıp paylaşabilirsiniz 41-42lira birşey yapıyor.

Clay kitler pahalı + gerek yok bencede.Sadece kil almak yeterli olur.

Kullanırken fısfıs şişe içine şampuan koyup kullanabilirsiniz kayganlığı sağlamak için , boşuna uqd harcamaya gerek yok :)

Aslında bi kaç malzeme daha alıcam , yanına eklerim combo shipping muhhabetine daha da ucuza gelebilir :) Sağlam kafayla alınacak listesini bi oluşturayım da alayım artık kilimi de :)

Teşekkürler Özgür ilgin ve cevapların için :)

Low-Rider
19-04-2010, 01:38
Rica ederim:)

Combo shippingde güzel indirim yapıyor jbtoolsales.

Gokhan43
19-04-2010, 01:44
Rica ederim:)

Combo shippingde güzel indirim yapıyor jbtoolsales.

Zaten kil harici diğer ürünlerimi (nxt vs.) ondan aldım :) Şimdi bi parti daha sipariş geçicem araya sıkıştırayım bunu da :D

Cıhat YAVAS
19-04-2010, 08:34
Zaten kil harici diğer ürünlerimi (nxt vs.) ondan aldım :) Şimdi bi parti daha sipariş geçicem araya sıkıştırayım bunu da :D

kanka bende dükkan için alıcam malzeme msn den görüşelim

Gokhan43
19-04-2010, 10:23
kanka bende dükkan için alıcam malzeme msn den görüşelim
Tamam kanka :)

dragstar
19-04-2010, 10:38
bence clay kit al meg in çünkü 2x50 gr kil quik detailer supreme shine ve wax remover çıkıyor içinden bunları tek tek almaya kalkarsan çok daha fazla para tutuyor en azından kullanmadıklarını satabilirsin veya alabilirim gökhan;)

Gokhan43
19-04-2010, 10:55
tamamdır kemal bugun ya da yarın sipariş geçicem msnde detayları görüşürüz ;)

FaBeRgE
19-04-2010, 13:05
Meguiar's Smooth Surface Clay Kit iyidir Gökhan'cım bende var tavsiye ederim. Hem içinden çıkan kil çokta agresif değil orta halli bir kil.

Gokhan43
19-04-2010, 13:06
Öyle karar kıldım abi zaten bu hafta içi siparişi geçiyorum :) Diğer killerle şimdi macera yaşamıyim almışken meguiarstan devam edeyim :)

FaBeRgE
19-04-2010, 13:16
Öyle karar kıldım abi zaten bu hafta içi siparişi geçiyorum :) Diğer killerle şimdi macera yaşamıyim almışken meguiarstan devam edeyim :)

Msn'de konuşalımda belki bende araya bir malzeme sıkıştırabilirim :p

Gokhan43
19-04-2010, 13:17
Msn'de konuşalımda belki bende araya bir malzeme sıkıştırabilirim :p

Tamam abi seni de msne alalım :D :D

G_TT_I
19-04-2010, 14:00
Her şeyde olduğu gibi kil’de de kalite çok önemli, Meguiars, Zyno, chemical guys Vs. her markanın en iyi olduğu bir ürünü var, pahalı ve çok bilindik bir marka diye kili de çok iyi denemez.

Boya ne kadar temiz ve pürüzsüzse okadar iyi parlar,
h.sonu parlak arabamla güzel güzel geziyim çıkmadan çokta uğraşmadan 2 dakikada show car parlaklığına yakın bir görünüş için detail spray ile kil uygulayın üstünden iyi bir bezle geçtikce parlaklık artar, detaillerin az da olsa koruması da olduğu için bir dahaki yıkamaya kadar koruma olur,

Ama tüm gün uğraşılacaksa kil uygulaması koruma polish öncesi ise detailleri harcamaya gerek yok kaygan yüzey olsun iş bitiminde aracın üstünden su geçib kurulayıp devam.

Genede marka önemli değilse düşük kalite ürünler civata klips satan yerlerde var beklemeye riske atmaya gerek yok :) oyuncak araba için asker ve polisten yazı isteyen topkapıdaki gümrük sorumluları buna plastik patlayıcı diyebilir:D

fsunnetci
19-04-2010, 14:30
kil de ne dedim meğer bildiğimiz kil miş:)

M.A.D
19-04-2010, 14:43
ben de farklı bişey bekliodum bildiğimiz kil olduğunu görünce aynı tepkiyi vermiştim :D

M U R A T
19-04-2010, 15:29
ufak bir not kil yıkamayla çıkmayan kirleri çıkardığı gibi boyanın üzerindeki wax tabakasınıda aldığı için kilden sonra tekrar wax atmayı ihmal etmeyin..

Gokhan43
19-04-2010, 15:39
Her şeyde olduğu gibi kil’de de kalite çok önemli, Meguiars, Zyno, chemical guys Vs. her markanın en iyi olduğu bir ürünü var, pahalı ve çok bilindik bir marka diye kili de çok iyi denemez.

Boya ne kadar temiz ve pürüzsüzse okadar iyi parlar,
h.sonu parlak arabamla güzel güzel geziyim çıkmadan çokta uğraşmadan 2 dakikada show car parlaklığına yakın bir görünüş için detail spray ile kil uygulayın üstünden iyi bir bezle geçtikce parlaklık artar, detaillerin az da olsa koruması da olduğu için bir dahaki yıkamaya kadar koruma olur,

Ama tüm gün uğraşılacaksa kil uygulaması koruma polish öncesi ise detailleri harcamaya gerek yok kaygan yüzey olsun iş bitiminde aracın üstünden su geçib kurulayıp devam.

Genede marka önemli değilse düşük kalite ürünler civata klips satan yerlerde var beklemeye riske atmaya gerek yok :) oyuncak araba için asker ve polisten yazı isteyen topkapıdaki gümrük sorumluları buna plastik patlayıcı diyebilir:D

Aracımı önce komple polishing uygulamasına sokmayı düşünüyorum :) Harelerden vs. kurtaralım :) Sonra kil ile pisliklerini alıp cilasını atalım sağlıklıca :)

Marka başta farketmez diyodum ama son kararımı Meguiars Kil'de kıldım :) En azından Meguiars serimi de bozmamış olurum :D

kil de ne dedim meğer bildiğimiz kil miş:)

ben de farklı bişey bekliodum bildiğimiz kil olduğunu görünce aynı tepkiyi vermiştim :D

:)

ufak bir not kil yıkamayla çıkmayan kirleri çıkardığı gibi boyanın üzerindeki wax tabakasınıda aldığı için kilden sonra tekrar wax atmayı ihmal etmeyin..

Evet zaten yıkamadan sonra kil uygulaması yapıp ardından wax işine giricem :) Yine de teşekkürler hatırlatma için :)

M U R A T
19-04-2010, 15:55
[QUOTE=Gokhan43;1338486]Aracımı önce komple polishing uygulamasına sokmayı düşünüyorum :) Harelerden vs. kurtaralım :) Sonra kil ile pisliklerini alıp cilasını atalım sağlıklıca :)

kili polishing ten önce yapmalısın:icon_tup:

Gokhan43
19-04-2010, 15:56
Aracımı önce komple polishing uygulamasına sokmayı düşünüyorum :) Harelerden vs. kurtaralım :) Sonra kil ile pisliklerini alıp cilasını atalım sağlıklıca :)

kili polishing ten önce yapmalısın:icon_tup:

Doğru ya neden öyle yazdıysam :) Kil + polishing + cilası sanırım uygun sıra :)