PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deri koltuk bakımı

özgür67
17-04-2010, 11:10
Arkadaşlar aracımın koltuklarını temizlemek ve derinin kuruyup çatlamasını engellemek için ne tür bir ürün kullanmalıyım?Meguiars ın ürünlerine baktım Gold Class Rich Leather işimi görürmü?Koltukların parlamasını istemiyorum amaç sadece temizlemek ve beslemek.Sizden ricam bilgisi olan arkadaşlar ne tarz bir ürün almam kullanım şekli konusunda yardımcı olabilirse çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

lucky Jackal
17-04-2010, 13:38
aynen ben açıcaktım bu konuyu,çok iyi olmuş.bir soruda ben ekleyeyim,orjinal deri benim koltuklarım,bi ara sonax ın deri bakımı ürününü alıcaktım ilgilenen arkadaş abi bunu suni derilerde kullanıolar genelde,çatlatırsın deriyi.turtle wax ınkini al dedi ama ciddi bir fiyat farkı vardı bende ikisni birden almadım.şimdi ne yapıcaz ne alıcaz? nasıl kullanıcaz? ne sıklıkta kullananalım? teşekkürler

ygtrn
17-04-2010, 13:48
arkadaşlar ben bahaustan matkap ucuna bağlanan deri temizleme fırçası aldım ama daha deneme fırsatım olmadı, iyi bir iş çıkaracağa benziyor, herhangi bir deri temizleme ürünüyle kullanılırsa çok iyi olur, ancak uzun bir süre daha deneyemiyecem aracım şuan eskişehirde ben istanbuldayım...

M U R A T
17-04-2010, 13:54
deri için kaliteli markaların cleaner ve conditioner ürünlerini çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
marka olarakta hangi kaliteli markaya ulaşabiliyosanız onu alın..

gambit49
17-04-2010, 16:19
bu konuda hangisi onerilir hangi markanin urunu

M U R A T
17-04-2010, 16:22
tr de meg e kolaylıkla ulaşabilirsiniz

ouzs
17-04-2010, 16:36
yıpranan derileri nasıl onarabiliriz peki. bu konuda bilgisi olan var mı. yırtık pırtıklar için değil, rengi soluk ve çatlamaya yakın deriler için sorum..!!

clioGT
23-04-2010, 17:51
turtle wax tı aldığım galiba
emin de değilim ya:)

deneyecem yarın

depresif
23-04-2010, 18:02
ben önce sonax kullanıyordum. şimdi meg kullanıyorum. ikiside güzel. her ay mutlaka uyguluyorum.

Fbc
24-04-2010, 16:35
Deri nemlenicek kuruması engellenicek ama parlamıcak :) çok ilginç bir istek, çok iyi silerseniz parlaklığın biraz önüne geçersiniz, çatlayan yada çatlamak üzere olan derilere, solmuş derilere ancak boya yaptırabilirsiniz

fsunnetci
24-04-2010, 21:14
yıpranan derileri nasıl onarabiliriz peki. bu konuda bilgisi olan var mı. yırtık pırtıklar için değil, rengi soluk ve çatlamaya yakın deriler için sorum..!!

Tuning fuarında bir firma Stand açmış git bir bak istersen 4'te 1 fiyatına deri döşemelere onarım yapıyor örnek numune deri döşeli koltuk koymuşlar onarım öncesi ve onarım sonrası diye örnekler var şaşırtıcı bir teknoloji ama iyi iş yapıyorlar..Bayilikler vericez dediler ikitelli sanayide yerimiz dediler ilgimi çekti doğrusu:rolleyes:

Pacificmert
26-12-2011, 15:47
deri koltuk derken başkanım. dükkanda tezgahtaki o dönen istembleyemi uygulatacan deri korumasını ??? hayırdır........

Kadyr
26-12-2011, 17:23
Bende merak ediyorum meg in deri koltuk temizleyici besleyii yaziyor nasildir acaba ayrica bu ewdeki koltuklarada uygulanir sanirim

yakuza
30-12-2011, 16:49
en güzeli önce nemli bi bezle deriyi silip, üstünede sabunlu suyla silmek üstünede badem yağı miss

evelinkamenov
30-12-2011, 16:55
Ben bebek yağı kullanıyorum valla :) hem parlatıcı hem besleyici, birkaç saat beklettikten sonra da kuruluyorum. oldu bitti maşallah.

zıpzıp
30-12-2011, 17:07
ben meg sonax ve sprey tarzında bişey var onu uyguluyorum her hafta :)

mehmetRS
03-01-2012, 20:14
sonaxın siyah yakışıklı kutusundaki süt renginde ama daha koyu kıvamda olan akışkanı nasıldır acaba? elimde ondan var ama, biraz mat bırakıyor bir zararı olabilirmi?

POLECAT
25-11-2012, 15:28
aynen ben açıcaktım bu konuyu,çok iyi olmuş.bir soruda ben ekleyeyim,orjinal deri benim koltuklarım,bi ara sonax ın deri bakımı ürününü alıcaktım ilgilenen arkadaş abi bunu suni derilerde kullanıolar genelde,çatlatırsın deriyi.turtle wax ınkini al dedi ama ciddi bir fiyat farkı vardı bende ikisni birden almadım.şimdi ne yapıcaz ne alıcaz? nasıl kullanıcaz? ne sıklıkta kullananalım? teşekkürler

bu ürün kesinlikle işe yaramıyr turtle wax 35 tl verdim iyisi olsun diye okadar ovaladım kesinlikle kirleri cıkarmıyor belki faydası vardır beslemeye yumusatmaya ama kirlerde hiç etkili değil.bej rengi koltuklar hiç fark etmedi.

Mr.K
25-11-2012, 15:33
Önce guzel bı temızlık ( ıstege baglı shampoo cleaner vs ) üzerine badem yagı :) Bide biraz bol surup ustune servıslerdegecırılen naylonlardan gecırıp 10-12 saat kaldımı misss :D bebekpoposu kıvamında oluyo :D

d16y4
25-11-2012, 16:20
Önce guzel bı temızlık ( ıstege baglı shampoo cleaner vs ) üzerine badem yagı :) Bide biraz bol surup ustune servıslerdegecırılen naylonlardan gecırıp 10-12 saat kaldımı misss :D bebekpoposu kıvamında oluyo :D

:hahaha: :hahaha:

White
26-11-2012, 21:50
arkadasım simdi sana kısaca söyle bi bilgi vereyim meguiarsın detailer yani cok amaclı detay temizlik urununu alıcaksın deri koltukjlarını sert ama deriyede zarar vermiyececek bir fırca ile yıkamalısın ( tornador isimli aletin olmadıgı icin sana bunu soyledim ) bu işlemden sonra biraz bekle koltuklar kendine gelsin ardından meguiarsın deri bakım urunu var ayakkabı boyadıgını dusun bu sekilde uygulayarak sürüyosun. ayrıca herkeze guzel bi tio vereyim ELLERİMİZ CATLAMASIN DİYE KULLANDIGIMIZ VAZALİN İ DERİ KOLTUKLARDA CATLAK VAR İSE BU KISIMA SÜRÜN ARDINDAN ISITICI İLE KURUN CATLAK KAYBOLSUN. nete fazla giremiyorum iş yogunlugundan dolayı meguarsın uygulama bayisiyim detaylı bilgi almak isteyenler 0541 919 93 32 site yoneticileri reklam sanmazlarsa sevinirim ara sıra online oldugum icin sanmıyacagınızı temenni ederim iyi forumlar.