PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : branda

AhmetG
17-04-2010, 11:11
aracıma branda yaptırmayı düşünüyorum ama nasıl bir malzemeden yaptırmak lazım. ortalama olarak haftanın 5 günü branda üzerinde olacak arabanın, çoluk çocuk oyun oynuyor otoparkta. bir de ankarada nerede yaptırabilirim?

Antalyalogy
17-04-2010, 20:47
Brandayı dış etkenlerden ,korumak için yapacaksınız ancak en çok zararı o branda verecek boyaya (çizilme vs.)...

Killah
17-04-2010, 21:27
Brandayı dış etkenlerden ,korumak için yapacaksınız ancak en çok zararı o branda verecek boyaya (çizilme vs.)...

Neden ? ici pamuklu,disi naylon pamuklu n bilim garip bi madde iste su tutmaz bi madde,yirtilamz vs,asagidan yanlardan baglandigi surece,duzenli havalandirildigi surece arac neden zarar versinki? o zmn butun satilan brandalar uretim hatasi ??

duzenli olarak arac havalandirilip tam araca gore branda yaptirilir-veyahut alinirsa,TEMIZ arabaya ortuldugu surece bi sknti cikartmaz,ama gidip az tozlu vs bise olmaz diyip tozlu veya kirli arabaya branda gecirlirse tabiki sonuclarina katlanilmak zorunda.

10ur_K

suprolla
17-04-2010, 22:22
biraz bol olup içinede pamuklu yada mikrofiber bez dikilirse boyaya bi zararı olmaz klasik brandalar gibi dar olmadığı için güzelce havada alır pek bi sorun olmaz

AhmetG
18-04-2010, 15:08
düzenli havalandırma sıklığı nedir peki?
brandaya 5-6 tane delik açsak hava alması için nasıl olur? toz girip zarar verebilir o zmn yine heralde.

SULTANOGLU
18-04-2010, 15:21
haftada bir havalandımak yeterli oluyor :) brandaya suyun içeri gireceği şekilde delik açmak hiçte iyi olmaz, satılan brandalarda genellikle ön canım oraya denk gelen bir hava deliği vardır ağzı aşağıa bakar, buda yeterli oluyor onun hvalanmasına diye düşünüyorum

AhmetG
18-04-2010, 15:24
sadece yazın örtmeyi düşünüyorum, yağmurda çamurda pek uygun kaçmaz heralde. gerçi su tutmayan malzeme ve ön camda aşağıya bakan hava deliği falan olursa yağmurda falan da sorun olmaz heralde, olur mu ki?

Cıhat YAVAS
18-04-2010, 21:48
bizzat zararı olduğunu gördüğüm için ben pek tavsiye etmem çok yakın bir arkadaşımın aracı haftanın 5 günü kapalı otoparkta (daha az toz olmasına rağmen) branda ile örtülü duruyordu 1 ay içinde aracın her tarafı çizikler içinde kaldı

Mr.K
18-04-2010, 21:54
bizzat zararı olduğunu gördüğüm için ben pek tavsiye etmem çok yakın bir arkadaşımın aracı haftanın 5 günü kapalı otoparkta (daha az toz olmasına rağmen) branda ile örtülü duruyordu 1 ay içinde aracın her tarafı çizikler içinde kaldı

valla bende eski aracimi bizzat kapali garajda 4ay boyunca kisin brandali korudum birtane bile cizigim yoktu bu nasil olcak ????

AhmetG
19-04-2010, 16:00
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=52052

bu ilandaki malzeme falan uygun mudur? yarı saten yarı polarize?

8.000rpm
19-04-2010, 16:27
içi müflonlu brandaları tavsiye ederim
hepsiburada'da satılıyor mesela , ben 2 aracımda kullandım tavsiye ederim
ama kurallara uymak lazım ;
kesinlikle ıslakken örtme
kirliyken örtme
tozluyken örtme
brandanın içini yere değdirmeden katlayıp kaldırmak lazım
bir de jantlardan brandayı bağlamak için bir sistem yapmak lazım , rüzgarda uçmasın diye

Mr.K
19-04-2010, 16:56
içi müflonlu brandaları tavsiye ederim
hepsiburada'da satılıyor mesela , ben 2 aracımda kullandım tavsiye ederim
ama kurallara uymak lazım ;
kesinlikle ıslakken örtme
kirliyken örtme
tozluyken örtme
brandanın içini yere değdirmeden katlayıp kaldırmak lazım
bir de jantlardan brandayı bağlamak için bir sistem yapmak lazım , rüzgarda uçmasın diye

Yok abi genelde,markaya gore alindigi icin marspiyelerin her iki tarafinda ortadan delikler oluyo(yani brandada) bide tam jantlara kadar inmiyo genelde yarida bitiyo branda eegerku uni. bir urun degilse..zaten cuk oturdugu icin pek bi ihtiyac kalmiyo baglamaya vs(zaten ortadan baglamak yeterli oluyo..)

8.000rpm
20-04-2010, 08:51
ben bağlamazsam uçuyor
o marşpiyel hizasında sağlı sollu hazır delikler yetmiyor , bence 4 janta da bağlamak lazım
hatta 4 delik açıp delikleri de terzide (yalan olmasın , annemde :D ) teğerlettirmiştim :D:D
4 janta da bağlıyordum , rüzgar yiyince şap şap tokatlamıyordu arabayı hiç :)

karsiyakaliozi
21-04-2010, 08:46
merhaba araclarımda devamlı branda kullanırım ancak naylon olup içi miflonlu pamuklu v.s olanlar işe yaramaz cabuk eskır ve yırtılıyor 2-3 farklı brandadan sonra kendı brandamı kendim imal etim (diktirdim demek daha dogru ) en buyuk dusman toz onun içinde Toz Alıcı Püskül denen profosyenel ürün kullanıyorum antistatik fırca dıyebiliriz aracı ortmeden ustundekı butun tozu bununla alıyorum oyle ortuyorum ılandakı kumas fena deyıl ama acık otoparklarda cocuklardan dolayı pek dayanmayabilir kapalı otopark olsa lyrca pamuk karısımı kumasda kendin diktirebilirsin cokda güzel olur ben oyle yaptım malıyet 100 ytl sayılır ve benzersiz oldu etek kısmı lastıklı olursa sorun olmaz ucmaz yani altdan gergi yaptırıp ordanda baglayabilirsin bence kendin dıktır daha guzel olur