PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Yakası Boya Kaporta İşçiliği Güzel Olan Yer?

Ome_RS
23-04-2010, 23:55
Geçenlerde yasadıgımız talihsiz olay sonucu araba biraz yamuldu.
araba hemen cıksın diye mahalle arası bir yerde üstün körü toparlandı.
şimdi ince ayar işçiliği güzel olan bir ustaya ihtiyacım var.
far ayarları yapılıcak camurluk far birleşme noktalarını ayalanacak sonrada boyanıcak.
birde fiyatta ucmaması makbuldur :)

http://i972.photobucket.com/albums/ae202/ome-rs/SP_A1355.jpg

Ome_RS
24-04-2010, 17:13
bugun ikiler ile görüştüm.
varmı baska bildiği yer olan veya ikilerin işçiliği güzeldir oraya yaptır diyen?

Brs_eg
24-04-2010, 17:15
direk ikilere git sora pişman olma :)

emoro
24-04-2010, 17:21
göztepe sanayide başusta kaporta var okulun yanında 15 senelık ustadır kendısı hesaplıda yapıyor pişman olmassın:)

desibel
24-04-2010, 17:25
bugun ikiler ile görüştüm.
varmı baska bildiği yer olan veya ikilerin işçiliği güzeldir oraya yaptır diyen?

ben ikilere arka tamponumu yaptırdım kaporta işçiliği çok güzel ama boyasa hiç hoşuma gitmedi.hatta sende ordaydın fibercide sohbet etmiştik bende k-vtec vardı

Ome_RS
24-04-2010, 17:31
ben ikilere arka tamponumu yaptırdım kaporta işçiliği çok güzel ama boyasa hiç hoşuma gitmedi.hatta sende ordaydın fibercide sohbet etmiştik bende k-vtec vardı

ewet hatırlıyorum görüşmüştük.isim Salihti sanırım.
ya kararsız kaldım kimisi cok iyi asla pişman omazsın diyo sen şimdi böyle dedin :S
fırındamı boyadılar acıktamı?

desibel
24-04-2010, 19:59
tam bakmadım aracın hazır gel al dediler benim aracım vernikliydi ama onlar arka tamponu portakal boya yapmışlar ve bi kaç yerinde akıtmışlardı :( ginede sen bi sorarsın ikilere aslında benim maltepede bi boyacım var ama oda asla ucuz yapmaz hatta biraz uçuk rakamlara yapar :)

Kadyr
24-04-2010, 20:01
banada duzgun renk tutturmayı beceren boyacı lazım arka tamponu boyatıcam umranıye cıvarı bostancıda olur

yusufbatırel
24-04-2010, 20:10
ikiler'huseyın abıyle veya murat abıyle konus omer ıscılıklerı cok ıyıdır ama fıyat olarak yuksektır dısarıya gore

Ome_RS
24-04-2010, 20:13
tam bakmadım aracın hazır gel al dediler benim aracım vernikliydi ama onlar arka tamponu portakal boya yapmışlar ve bi kaç yerinde akıtmışlardı :( ginede sen bi sorarsın ikilere aslında benim maltepede bi boyacım var ama oda asla ucuz yapmaz hatta biraz uçuk rakamlara yapar :)

yok almıyım ucuk olanı ben ikilerle adam akıllı konusayım :)

ikiler'huseyın abıyle veya murat abıyle konus omer ıscılıklerı cok ıyıdır ama fıyat olarak yuksektır dısarıya gore

abi bugun konustum fiyat aldım dısarıda aldıgım fiyatın aynısını verdiler 50tl gbi bir fark vardı.

eger işçilikleri güzelse önemsenmeyecek bir rakam.
bu arada verdikleri fiyatta;
ön farlar kaput tampon ayarı yapılıcak ön panel hafiften düzeltilcek
ön kaput
sağ sol camurluk
ön ızgara
ön tampon
ön panel
boyanıcak.
nakit olarak hepsi toplam 750Tl
ön tamponu boyatmazsam 620Tl

Kakus
24-04-2010, 20:15
abi bu ne hız :D ne kadar hızlı topladın aracı :D Allah bi daha göstermez umarım.

yusufbatırel
24-04-2010, 20:18
yok almıyım ucuk olanı ben ikilerle adam akıllı konusayım :)

abi bugun konustum fiyat aldım dısarıda aldıgım fiyatın aynısını verdiler 50tl gbi bir fark vardı.

eger işçilikleri güzelse önemsenmeyecek bir rakam.
bu arada verdikleri fiyatta;
ön farlar kaput tampon ayarı yapılıcak ön panel hafiften düzeltilcek
ön kaput
sağ sol camurluk
ön ızgara
ön tampon
ön panel
boyanıcak.
nakit olarak hepsi toplam 750Tl
ön tamponu boyatmazsam 620Tl
ekonomık olarak bılmemem hesabını omer ama fıyat cok ıyı dusunme bence basın agrımaz benım nıssanın ılk aldıgımda kaputu tamponu boyamıslardı bırakırsan selamımı sole huseyın abıye ıkram yapar bıraz daha

Ome_RS
24-04-2010, 20:37
abi bu ne hız :D ne kadar hızlı topladın aracı :D Allah bi daha göstermez umarım.

araba kazadan 2 gun sonra toplandı 1 haftadır bu sekilde yatıyo iyi boyacı arıyorum :)
amin.

ekonomık olarak bılmemem hesabını omer ama fıyat cok ıyı dusunme bence basın agrımaz benım nıssanın ılk aldıgımda kaputu tamponu boyamıslardı bırakırsan selamımı sole huseyın abıye ıkram yapar bıraz daha

aslında ben arabayı komple iç dıs 1250tl ye boyattım fırında ama ustam bileciğe dönüş yaptı orda boyatamıyorum.
sanırım bu ikiler hondaya boyatıcam referansınıda iletirim abicim tesekkür ederim.

Kadyr
24-04-2010, 20:46
bu ıkılerın yerı nerede ?

Ome_RS
24-04-2010, 20:52
bostancı sanayi içerisinde özel servis.

Melih-Ö
24-04-2010, 20:53
kardeşim avrupa yakasında olsan ben yardımcı olurdum babam yapardı ince ayarlarını boyacımızada boyatırdık.

sinan-s
24-04-2010, 20:54
750 tl ugun fiyat gibi..Serviste boyatsan kaça çıkar acaba..

Kadyr
24-04-2010, 20:57
bostancı sanayi içerisinde özel servis.

bnmde gıtmem lazım hem arka tampon boyancak hem yerıne duzgun oturtulcak :) sen bı yaptır bakalım memnun kalırsan bızde goruselım

soyturk
24-04-2010, 20:59
Kartal oto sanayide Konyalı Oto var. benim aracı orda boyatıştım işçilik çok iyi.

Ome_RS
24-04-2010, 21:02
Kartal oto sanayide Konyalı Oto var. benim aracı orda boyatıştım işçilik çok iyi.

ben unuttum onu söylemiştin geçenlerde sen ya doğru bak hatırlattıgın iyi oldu.
hangi bölümde kartalda bostancıya gderken oryada bir uğrıyayım bakalım ne diyecekler

Ome_RS
24-04-2010, 21:04
kardeşim avrupa yakasında olsan ben yardımcı olurdum babam yapardı ince ayarlarını boyacımızada boyatırdık.

melih aslında asagı yukarı bi fiyat verebilirsen arabayı karsıyada getirebilirim.
para yabancıya gtcek yere tanıdığa gitsin ;)

750 tl ugun fiyat gibi..Serviste boyatsan kaça çıkar acaba..

serviste hemen hemen aynı boyar.
eski çalıstıgım yetkili fiat servisi parca boyayı 130 a yapıyor.
hadi hondada 150e yapsın.

bnmde gıtmem lazım hem arka tampon boyancak hem yerıne duzgun oturtulcak :) sen bı yaptır bakalım memnun kalırsan bızde goruselım

araba cıkınca burdan yazarım düşüncelerimi ;)

soyturk
24-04-2010, 21:04
yanyoldan otosanayiye giren yolda opetin altında.

Ome_RS
24-04-2010, 21:07
tamam cok saol orayada bi uğrayacağım ;)

Melih-Ö
24-04-2010, 21:08
melih aslında asagı yukarı bi fiyat verebilirsen arabayı karsıyada getirebilirim.
para yabancıya gtcek yere tanıdığa gitsin ;)

kardeşim bizimki biraz cins :D arabayı görmeden fiyat vermiyor ama ne işlem yapılcak neler yapılcak bir pmlersen bana üstün körü bir fiyat alırım ben babadan

slave
26-04-2010, 10:50
valla maslak avk nın sol sağ çaprazında cemal usta var kaportacı cemal .dükkana girince ne demek istediğimi anlıcaksın cihan die bir kardeşim var orda ismim berkan benim arkadaşım olduğunu söylersen belki biraz fiyatta bişiler yaparlar. ama işçilik akıl alıcak düzeyde ii onu bilir onu sölrim .

MRC
26-04-2010, 12:15
kartalda esgarage var gel boyanan arabalardakı ışçılıgı gör hosuna giderse boyatırsın..

Ome_RS
12-05-2010, 16:14
Unutmusum bitince buraya yazıcaktım.
kartaldaki konyali otoya gittim.
kapıdan içeri girdim arabayla bi tane hanzo karsıladı elinde üstübü.
selam verdim hayırdır ne oldu dedi.
dedim arabayı boyatıcam.
doluyuz şimdi boyayamayız dedi.
dedim usta bası yokmu cagır onla konusucam ben.
yok kimse gelmediler dedi.
bende acelesi yok fiyat verin uygun oldugunda gelirim dedim.
kac parca boyatcan dedi.
dedim 5 parca var.
tamam o zaman 150ile carp o cıkar.
nakit versk bi ikram olurmu.
yok hayır olmaz. flan bole öküzce bi muameleye maruz kaldım.
hadi kolay gelsin dedim bindim arabaya etrafı tozu dumana katarak uzaklastım ordan..

arabayı ikilere götürdüm bostancı kocarslana.
adamların her seyden öte esnaflıkları cok iyi.Hüseyin Ferhat Murat usta 3üde ayrı ayrı ilgilendiler saolsunlar.ne sorduysam cevap aldım arac yapılırken sürekli yanıma ugrayıp nasıl gidiyo varmı aklına takılan bişi ikramlar flan cok memnun kaldım.
aynı sekilde ustalarda ole hepsi olemi bilmiyorum ama aracımı toplıyanlr da cok iyiydi.
en önemsiz yerdeki yamuklukları bile titizce düzelttiler.beklediğimin cok üstünde bi işçilik cıkardılar resmen.
aynı sekilde boya da oldukca güzel sorunsuz bir sekilde atıldı.
bu işlemlerden ayrı bi kac yerde sorun vardı onlarıda hallettiler torpido kapagımın mentesesi kırıktı plastik kaynakla onu hallettiler direksiyon altı panel kırıktı onuda helletiler klima gergi bilyası dagılmıs titresim yapıyodu pompaya bakarken onu farkettiler ve bilyasını değiştirdiler ve ufak tefek daha bir cok ayrıntı.
hiç birinede ücret talep etmediler.
en son aracı iç dıs güzelce yıkkattırıp teslim ettiler.
tavsiye edenlere ve ikiler calısanlarına burdan tesekkürlerimi iletiyorum.
gönül rahatlıgı ile aracınızı teslim edebilirsinz ;)

clioGT
13-05-2010, 10:07
hadi geçmiş olsun:)

Ome_RS
13-05-2010, 22:41
tesekkürler bi iki güne foto makinam gelicek gelince fotolarını ceker paylasırım :)

YEY®
13-05-2010, 22:45
Honda ikilerin esnaflığı ve ustalığı gerçekten çok güzel.s2000 götürdüm bakıma maşallah ilgiden utanmıştım.Tavsiye ederim bende.Hayırlı olsun.

cnrsrn
26-05-2010, 01:45
onur toros un kaportacısı serdar ustanında işciligi güzeldir bir fiyat al istersen

Ome_RS
26-05-2010, 20:03
4 msj üstü okumanızı tavsiye ederim :)